11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
8.6
1.6
1.6
24.5
19.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
15.6
14.6
5.6
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 36 (16+20)   Starter: 36 (16+20)

Män
M Sjukamp     
Inne 5 - 6 feb

Final A

Final
Inne 5 - 6 feb
1Marcus Nilsson
5.718
Högby IF
5.718
SB
  
2Rasmus ElfgaardHögby IF
5.181
PB
  
3Andreas Gustafsson
5.069
Upsala IF
5.069
SB
  
4Jonathan Carbe
4.649
Örgryte IS
4.649
PB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
4.519
Hässelby SK
4.519
SB
  
6Kevin Duvert
4.505
Turebergs FK
4.505
PB
  
7Gustaf Vennerholm
4.241
Spårvägens FK
4.241
PB
  
8Theodor Duvert
4.079
Turebergs FK
4.079
PB
  
9Jonatan Håkansson
1.773
Hässelby SK
1.773
PB
  
Nilsson7.306.8014.901.918.285.072:44.89
Elfgaard7.086.6814.261.858.284.173:07.14
Gustafsson7.306.8512.831.858.604.273:00.82
Carbe7.356.5211.801.798.693.673:03.68
Zuber7.456.1610.631.859.574.473:06.87
Duvert7.495.7810.301.889.253.972:51.64
Vennerholm7.596.1010.381.618.963.873:03.21
Duvert7.735.7110.021.769.253.873:10.90
Håkansson7.245.789.14NHDNFNHDNF
P19 Sjukamp (P19)     
Inne 5 - 6 feb

Final A

Final
Inne 5 - 6 feb
1Elliot Duvert
5.325
Turebergs FK
5.325
PB
  
9 SWE P19 AT
2Vincent Arousell
5.154
Hässelby SK
5.154
PB
  
3Viktor RydåkerAlunda SK
4.953
PB
  
4Rikard Throgen-HedinSK Bore
4.636
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
4.288
Hässelby SK
4.288
PB
  
6David Axelsson
4.274
Upsala IF
4.274
PB
  
7David Thid
David Thid 03, Spårvägen
3.910
Spårvägens FK
3.910
PB
  
Duvert7.426.8312.972.008.344.472:56.88
Arousell7.166.6912.981.978.513.772:53.15
Rydåker7.576.1613.811.828.824.572:55.03
Throgen-Hedin7.435.9013.171.708.824.273:03.07
Boman7.656.0911.281.738.943.172:53.66
Axelsson7.406.4511.211.649.213.573:08.12
Thid7.076.97NM1.858.294.17DNF
M 60 m sjukamp    
Inne
Inne
Heat 1
5 feb
5 feb
1Jonatan HåkanssonHässelby SK
7.24
SB
  
2Kevin Duvert
7.49
Turebergs FK
7.49
SB
  
3Gustaf Vennerholm
7.59
Spårvägens FK
7.59
SB
  
4Theodor Duvert
7.73
Turebergs FK
7.73
SB
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Rasmus ElfgaardHögby IF
7.08
SB
  
2Marcus NilssonHögby IF
7.30
SB
  
3Andreas GustafssonUpsala IF
7.30
SB
  
4Jonathan Carbe
7.35
Örgryte IS
7.35
SB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
7.45
Hässelby SK
7.45
SB
  
M Längd sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Andreas GustafssonUpsala IF
6.85
SB
  
2Marcus NilssonHögby IF
6.80
SB
  
3Rasmus ElfgaardHögby IF
6.68
SB
  
4Jonathan Carbe
6.52
Örgryte IS
6.52
SB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
6.16
Hässelby SK
6.16
  
6Kevin Duvert
5.78
Turebergs FK
5.78
SB
  
Gustafsson6.716.576.85
Nilsson6.546.80x
Elfgaard6.676.326.68
Carbe6.336.52
Zuber5.956.166.10
Duvert5.705.785.62
M Kula sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Marcus Nilsson
14.90
Högby IF
14.90
SB
  
2Rasmus ElfgaardHögby IF
14.26
PB
  
3Andreas Gustafsson
12.83
Upsala IF
12.83
=PB
  
4Jonathan Carbe
11.80
Örgryte IS
11.80
SB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
10.63
Hässelby SK
10.63
  
6Kevin Duvert
10.30
Turebergs FK
10.30
  
Nilsson14.1614.9014.83
Elfgaard13.2414.1814.26
Gustafsson12.8312.2412.74
Carbe11.5211.7311.80
Zuber10.4610.63x
Duvert10.309.8810.24
M Höjd sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Marcus NilssonHögby IF
1.91
SB
  
2Kevin Duvert
1.88
Turebergs FK
1.88
SB
  
3Rasmus ElfgaardHögby IF
1.85
SB
  
4Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
1.85
Hässelby SK
1.85
PB
  
5Andreas GustafssonUpsala IF
1.85
SB
  
6Jonathan Carbe
1.79
Örgryte IS
1.79
SB
  
1.701.731.761.791.821.851.881.911.94
Nilsson----xoooxoxxx
Duverto-o-oxoxoxxx
Elfgaard-oooxxooxxx
Zuber-ooxxoxoxoxxx
Gustafsson----xoxxoxxx
Carbe-o-or
M 60 m häck sjukamp    
Inne
Inne
Heat 1
6 feb
6 feb
1Gustaf Vennerholm
8.96
Spårvägens FK
8.96
SB
  
2Kevin Duvert
9.25
Turebergs FK
9.25
SB
  
2Theodor Duvert
9.25
Turebergs FK
9.25
PB
  
Jonatan HåkanssonHässelby SK
DNF
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Marcus NilssonHögby IF
8.28
SB
  
2Rasmus ElfgaardHögby IF
8.28
  
3Andreas GustafssonUpsala IF
8.60
SB
  
4Jonathan Carbe
8.69
Örgryte IS
8.69
PB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
9.57
Hässelby SK
9.57
  
M Stav sjukamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Marcus NilssonHögby IF
5.07
SB
  
2Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
4.47
Hässelby SK
4.47
  
3Andreas GustafssonUpsala IF
4.27
SB
  
4Rasmus ElfgaardHögby IF
4.17
SB
  
5Kevin Duvert
3.97
Turebergs FK
3.97
PB
  
6Jonathan Carbe
3.67
Örgryte IS
3.67
PB
  
3.37
4.57
3.57
4.67
3.67
4.77
3.77
4.87
3.87
4.97
3.97
5.07
4.07
5.17
4.17
4.27
4.37
4.47
Nilsson-
-
-
o
-
xo
-
xo
-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
-
o
Zuber-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
-
xxo
o
Gustafsson-
-
-
-
-
-
xo
o
or


Elfgaard-
-
-
-
-
-
-
o
-
xxx

Duverto
xxo
-
xo
xo
xxo
xxx




Carbeo
o
o
xxx







M 1000 m sjukamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Marcus Nilsson
2:44.89
Högby IF
2:44.89
SB
  
2Kevin Duvert
2:51.64
Turebergs FK
2:51.64
SB
  
3Andreas Gustafsson
3:00.82
Upsala IF
3:00.82
SB
  
4Gustaf Vennerholm
3:03.21
Spårvägens FK
3:03.21
PB
  
5Jonathan Carbe
3:03.68
Örgryte IS
3:03.68
PB
  
6Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
3:06.87
Hässelby SK
3:06.87
SB
  
7Rasmus Elfgaard
3:07.14
Högby IF
3:07.14
SB
  
8Theodor Duvert
3:10.90
Turebergs FK
3:10.90
PB
  
Jonatan HåkanssonHässelby SK
DNF
  
M22 Längd sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Gustaf Vennerholm
6.10
Spårvägens FK
6.10
  
2Jonatan HåkanssonHässelby SK
5.78
SB
  
3Theodor Duvert
5.71
Turebergs FK
5.71
SB
  
Vennerholm6.10x5.90
Håkansson5.455.785.66
Duvert5.715.635.68
M22 Kula sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Gustaf Vennerholm
10.38
Spårvägens FK
10.38
SB
  
2Theodor Duvert
10.02
Turebergs FK
10.02
  
3Jonatan HåkanssonHässelby SK
9.14
  
Vennerholm9.429.4110.38
Duvert9.7510.02x
Håkansson9.14
M22 Höjd sjukamp    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Theodor Duvert
1.76
Turebergs FK
1.76
SB
  
2Gustaf Vennerholm
1.61
Spårvägens FK
1.61
SB
  
Jonatan HåkanssonHässelby SK
NH
  
1.581.611.641.701.761.79
Duvert---xoxxoxxx
Vennerholmooxxx
Håkanssonxr
M22 Stav sjukamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Theodor Duvert
3.87
Turebergs FK
3.87
  
2Gustaf Vennerholm
3.87
Spårvägens FK
3.87
PB
  
Jonatan HåkanssonHässelby SK
NH
  
3.373.573.773.873.97
Duvert-oooxxx
Vennerholm-oxxoxxoxxx
Håkanssonxr
P19 60 m sjukamp (P19)    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1David Thid
David Thid 03, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
  
2Vincent Arousell
7.16
Hässelby SK
7.16
PB
  
3David Axelsson
7.40
Upsala IF
7.40
  
4Elliot Duvert
7.42
Turebergs FK
7.42
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
7.43
PB
  
6Viktor RydåkerAlunda SK
7.57
PB
  
7Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
7.65
Hässelby SK
7.65
PB
  
P19 Längd sjukamp (P19)    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1David Thid
David Thid 03, Spårvägen
6.97
Spårvägens FK
6.97
SB
  
2Elliot Duvert
6.83
Turebergs FK
6.83
PB
  
3Vincent Arousell
6.69
Hässelby SK
6.69
PB
  
4David Axelsson
6.45
Upsala IF
6.45
  
5Viktor RydåkerAlunda SK
6.16
  
6Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
6.09
Hässelby SK
6.09
PB
  
7Rikard Throgen-HedinSK Bore
5.90
  
Thid6.83x6.97
Duvert6.606.716.83
Arousell6.416.576.69
Axelsson6.32x6.45
Rydåker6.16x6.12
Boman5.925.956.09
Throgen-Hedin5.805.655.90
P19 Kula (6.0 kg) sjukamp (P19)    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Viktor RydåkerAlunda SK
13.81
PB
  
2Rikard Throgen-HedinSK Bore
13.17
  
3Vincent Arousell
12.98
Hässelby SK
12.98
PB
  
4Elliot Duvert
12.97
Turebergs FK
12.97
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
11.28
Hässelby SK
11.28
PB
  
6David Axelsson
11.21
Upsala IF
11.21
PB
  
David Thid
David Thid 03, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Rydåker13.81xx
Throgen-Hedin12.6212.3013.17
Arousell12.4812.98x
Duvertx12.5912.97
Boman10.3511.2811.25
Axelsson10.7310.8511.21
Thidxxx
P19 Höjd sjukamp (P19)    
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Elliot Duvert
2.00
Turebergs FK
2.00
SB
  
2Vincent Arousell
1.97
Hässelby SK
1.97
  
3David Thid
David Thid 03, Spårvägen
1.85
Spårvägens FK
1.85
PB
  
4Viktor RydåkerAlunda SK
1.82
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
1.73
Hässelby SK
1.73
SB
  
6Rikard Throgen-HedinSK Bore
1.70
SB
  
7David Axelsson
1.64
Upsala IF
1.64
PB
  
1.55
1.88
1.58
1.91
1.61
1.94
1.64
1.97
1.67
2.00
1.70
2.03
1.73
1.76
1.79
1.82
1.85
Duvert-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
-
Arousell-
xo
-
xxo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Thid-
xr
-
-
-
-
-
-
o
-
o
o
Rydåker-
-
-
-
-
xo
-
o
o
o
xxx
Boman-
-
o
-
o
-
o
xr



Throgen-Hedin-
-
o
xxo
o
xxo
xxx




Axelssonxo
o
o
xxo
xxx






P19 60 m häck (99.1 cm) sjukamp (P19)    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1David Thid
David Thid 03, Spårvägen
8.29
Spårvägens FK
8.29
  
2Elliot Duvert
8.34
Turebergs FK
8.34
PB
  
3Vincent Arousell
8.51
Hässelby SK
8.51
PB
  
4Viktor RydåkerAlunda SK
8.82
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
8.82
PB
  
6Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
8.94
Hässelby SK
8.94
PB
  
7David Axelsson
9.21
Upsala IF
9.21
  
P19 Stav sjukamp (P19)    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Viktor RydåkerAlunda SK
4.57
PB
  
2Elliot Duvert
4.47
Turebergs FK
4.47
  
3Rikard Throgen-HedinSK Bore
4.27
PB
  
4David Thid
David Thid 03, Spårvägen
4.17
Spårvägens FK
4.17
PB
  
5Vincent Arousell
3.77
Hässelby SK
3.77
PB
  
6David Axelsson
3.57
Upsala IF
3.57
  
7Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
3.17
Hässelby SK
3.17
PB
  
2.87
4.27
3.17
4.37
3.37
4.47
3.47
4.57
3.57
4.67
3.67
3.77
3.87
3.97
4.07
4.17
Rydåker-
o
-
o
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
-
xo
-
o
Duvert-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
-
o
-
Throgen-Hedin-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
o
o
Thid-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
xo
o
o
Arousell-
-
-
o
-
-
o
xxx



Axelsson-
-
-
xo
o
xxx





Bomano
o
xxr








P19 1000 m sjukamp (P19)    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Vincent Arousell
2:53.15
Hässelby SK
2:53.15
PB
  
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
2:53.66
Hässelby SK
2:53.66
PB
  
3Viktor Rydåker
2:55.03
Alunda SK
2:55.03
PB
  
4Elliot Duvert
2:56.88
Turebergs FK
2:56.88
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
3:03.07
PB
  
6David Axelsson
3:08.12
Upsala IF
3:08.12
PB
  
David Thid
David Thid 03, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Kvinnor
K Femkamp     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
4.244
PB
  
8 SWE AT
2Amanda Holmberg
3.720
Hässelby SK
3.720
SB
  
3Sophie Reid
3.684
IK Ymer
3.684
  
4Justina Esangbedo
3.620
Kvarnsvedens GoIF
3.620
PB
  
5Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
3.601
Kvarnsvedens GoIF
3.601
PB
  
6Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
3.593
Hässelby SK
3.593
PB
  
7Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
3.478
Glanshammars IF
3.478
PB
  
8Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.448
Turebergs FK
3.448
PB
  
9Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
3.375
PB
  
10Emilia Stenström
3.348
Huddinge AIS
3.348
  
11Ida Jexe Ek
3.294
IFK Halmstad
3.294
PB
  
12Elsa WållgrenIK Lerum FI
3.214
PB
  
13Tindra Frykholm
3.073
Glanshammars IF
3.073
PB
  
14Stella Sällström
3.058
IFK Umeå
3.058
PB
  
15Moa Erenbrand
2.971
Strands IF
2.971
PB
  
16Hedvig Ström
2.950
Gefle IF
2.950
PB
  
17Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
2.941
PB
  
18Kharma SarenbrantBromma IF
2.566
PB
  
19Frida Bergvall
2.064
Högby IF
2.064
  
Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
3.835
02NED
3.835
PB
  
Karlsson8.291.7612.276.052:28.81
Holmberg8.781.6112.875.432:36.11
Reid8.961.6112.785.472:36.39
Esangbedo8.951.4913.315.632:37.36
Hedberg9.201.7010.895.452:37.38
Fodor9.111.619.805.552:27.21
Frykholm9.051.737.905.492:37.91
Back9.361.6110.345.092:27.13
Söderqvist9.161.558.935.532:33.39
Stenström9.581.6112.154.872:36.50
Jexe Ek9.321.589.695.642:47.69
Wållgren9.751.6112.364.812:45.13
Frykholm9.241.557.455.192:41.21
Sällström9.231.589.904.872:52.60
Erenbrand9.611.5811.014.903:02.26
Ström10.121.529.484.862:37.75
Grafström Andersson9.891.559.935.313:00.61
Sarenbrant10.051.528.194.242:51.96
Bergvall10.051.4913.36NMDNF
Van Beilen9.091.7610.705.322:22.26
K 60 m häck femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.29
  
2Amanda Holmberg
8.78
Hässelby SK
8.78
  
3Sophie ReidIK Ymer
8.96
PB
  
4Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
9.09
02NED
9.09
  
5Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.36
Turebergs FK
9.36
PB
  
6Emilia StenströmHuddinge AIS
9.58
  
7Frida Bergvall
10.05
Högby IF
10.05
  
K Höjd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Amanda Holmberg
1.61
Hässelby SK
1.61
SB
  
2Emilia StenströmHuddinge AIS
1.61
SB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1.61
Turebergs FK
1.61
PB
  
4Frida BergvallHögby IF
1.49
SB
  
1.401.431.461.491.521.551.581.611.64
Holmberg----oxoxooxxx
Stenström---ooooxoxxx
Back--o-oxooxxoxxx
Bergvallooooxxx
K Kula femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Frida Bergvall
13.36
Högby IF
13.36
PB
  
2Amanda Holmberg
12.87
Hässelby SK
12.87
  
3Emilia Stenström
12.15
Huddinge AIS
12.15
SB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
10.34
Turebergs FK
10.34
PB
  
Bergvallx13.2513.36
Holmberg12.6512.8712.55
Stenström12.0210.7212.15
Back10.2310.34x
K Längd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Amanda Holmberg
5.43
Hässelby SK
5.43
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
5.09
Turebergs FK
5.09
  
3Emilia StenströmHuddinge AIS
4.87
SB
  
Frida BergvallHögby IF
NM
  
Holmbergx5.435.41
Back5.035.094.86
Stenström4.871.664.75
Bergvallxxx
K 800 m femkamp    
Inne
Inne
Heat 1
6 feb
6 feb
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
2:27.13
Turebergs FK
2:27.13
PB
  
2Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
2:33.39
PB
  
3Hedvig Ström
2:37.75
Gefle IF
2:37.75
PB
  
4Tindra Frykholm
2:41.21
Glanshammars IF
2:41.21
PB
  
5Elsa Wållgren
2:45.13
IK Lerum FI
2:45.13
PB
  
6Kharma Sarenbrant
2:51.96
Bromma IF
2:51.96
PB
  
7Stella Sällström
2:52.60
IFK Umeå
2:52.60
PB
  
8Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
3:00.61
PB
  
9Moa Erenbrand
3:02.26
Strands IF
3:02.26
PB
  
Frida BergvallHögby IF
DNF
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
2:22.26
02NED
2:22.26
PB
  
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
2:27.21
Hässelby SK
2:27.21
PB
  
3Lovisa Karlsson
2:28.81
Högby IF
2:28.81
PB
  
4Amanda Holmberg
2:36.11
Hässelby SK
2:36.11
SB
  
5Sophie Reid
2:36.39
IK Ymer
2:36.39
  
6Emilia Stenström
2:36.50
Huddinge AIS
2:36.50
  
7Justina Esangbedo
2:37.36
Kvarnsvedens GoIF
2:37.36
PB
  
8Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
2:37.38
Kvarnsvedens GoIF
2:37.38
PB
  
9Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
2:37.91
Glanshammars IF
2:37.91
PB
  
10Ida Jexe Ek
2:47.69
IFK Halmstad
2:47.69
PB
  
K22 Höjd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
1.76
SB
  
2Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
1.76
02NED
1.76
SB
  
3Sophie ReidIK Ymer
1.61
SB
  
1.491.521.551.581.611.641.671.701.731.761.79
Karlsson-----oooxxooxxx
Van Beilen-----oxooxoxoxxx
Reidoooxoxoxxx
K22 Kula femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Sophie Reid
12.78
IK Ymer
12.78
SB
  
2Lovisa KarlssonHögby IF
12.27
PB
  
3Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
10.70
02NED
10.70
PB
  
Reid12.6612.2212.78
Karlsson12.27xx
Van Beilen10.6310.2510.70
K22 Längd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
6.05
  
2Sophie ReidIK Ymer
5.47
PB
  
3Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
5.32
02NED
5.32
  
Karlssonxx6.05
Reid5.475.145.36
Van Beilen5.155.32x
F19 60 m häck femkamp    
Inne
Inne
Heat 1
6 feb
6 feb
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
9.05
Glanshammars IF
9.05
PB
  
2Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
9.16
PB
  
3Moa Erenbrand
9.61
Strands IF
9.61
  
4Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.75
PB
  
5Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
9.89
  
6Kharma SarenbrantBromma IF
10.05
PB
  
7Hedvig Ström
10.12
Gefle IF
10.12
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Justina Esangbedo
8.95
Kvarnsvedens GoIF
8.95
PB
  
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.11
Hässelby SK
9.11
PB
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
9.20
Kvarnsvedens GoIF
9.20
PB
  
4Stella SällströmIFK Umeå
9.23
PB
  
5Tindra Frykholm
9.24
Glanshammars IF
9.24
  
6Ida Jexe Ek
9.32
IFK Halmstad
9.32
  
F19 Höjd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.73
Glanshammars IF
1.73
SB
  
2Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
1.70
Kvarnsvedens GoIF
1.70
PB
  
3Elsa WållgrenIK Lerum FI
1.61
PB
  
4Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1.61
Hässelby SK
1.61
PB
  
5Ida Jexe Ek
1.58
IFK Halmstad
1.58
  
6Stella SällströmIFK Umeå
1.58
PB
  
7Moa Erenbrand
1.58
Strands IF
1.58
SB
  
8Tindra Frykholm
1.55
Glanshammars IF
1.55
  
9Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1.55
PB
  
10Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
1.55
PB
  
11Kharma SarenbrantBromma IF
1.52
PB
  
12Hedvig StrömGefle IF
1.52
PB
  
13Justina Esangbedo
1.49
Kvarnsvedens GoIF
1.49
  
1.43
1.76
1.46
1.49
1.52
1.55
1.58
1.61
1.64
1.67
1.70
1.73
Frykholm-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
Hedberg-
-
-
o
xo
o
o
o
xxo
o
xxx
Wållgren-
-
o
o
o
xo
xo
xxx



Fodor-
-
o
o
o
xo
xxo
xxx



Jexe Ek-
-
o
o
xo
o
xxx




Sällström-
o
o
o
xo
xo
xxx




Erenbrand-
-
o
o
o
xxo
xxx




Frykholm-
-
o
o
o
xxx





Söderqvist-
-
xxo
o
o
xxx





Grafström Anderssono
xo
xo
xxo
xxo
xxx





Sarenbranto
o
xo
xxo
xxx






Strömo
xo
xo
xxo
xxx






Esangbedoxxo
-
xxo
xxx







F19 Kula femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Justina Esangbedo
13.31
Kvarnsvedens GoIF
13.31
PB
  
2Elsa WållgrenIK Lerum FI
12.36
PB
  
3Moa Erenbrand
11.01
Strands IF
11.01
PB
  
4Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
10.89
Kvarnsvedens GoIF
10.89
  
5Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
9.93
  
6Stella SällströmIFK Umeå
9.90
PB
  
7Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.80
Hässelby SK
9.80
PB
  
8Ida Jexe Ek
9.69
IFK Halmstad
9.69
  
9Hedvig StrömGefle IF
9.48
  
10Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
8.93
PB
  
11Kharma SarenbrantBromma IF
8.19
  
12Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
7.90
Glanshammars IF
7.90
PB
  
13Tindra Frykholm
7.45
Glanshammars IF
7.45
PB
  
Esangbedo12.7913.1313.31
Wållgren11.3612.3611.86
Erenbrand9.6811.0110.84
Hedberg10.89xx
Grafström Andersson9.939.549.85
Sällström8.629.909.32
Fodor9.189.749.80
Jexe Ek8.549.669.69
Ström9.488.878.59
Söderqvistxx8.93
Sarenbrant8.128.197.92
Frykholm7.907.787.61
Frykholm7.457.237.37
F19 Längd femkamp    
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
5.55
Hässelby SK
5.55
PB
  
2Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
5.49
Glanshammars IF
5.49
SB
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
5.45
Kvarnsvedens GoIF
5.45
  
Fodor5.455.495.55
Frykholm5.445.49x
Hedberg5.225.455.38
Final B
6 feb
6 feb
1Ida Jexe Ek
5.64
IFK Halmstad
5.64
  
2Justina Esangbedo
5.63
Kvarnsvedens GoIF
5.63
  
3Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
5.53
  
4Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
5.31
  
5Tindra Frykholm
5.19
Glanshammars IF
5.19
  
6Moa Erenbrand
4.90
Strands IF
4.90
SB
  
7Stella SällströmIFK Umeå
4.87
  
8Hedvig StrömGefle IF
4.86
PB
  
9Elsa WållgrenIK Lerum FI
4.81
PB
  
10Kharma SarenbrantBromma IF
4.24
  
Jexe Ekx5.335.64
Esangbedo5.625.63x
Söderqvist5.535.49x
Grafström Andersson5.06x5.31
Frykholm5.195.175.13
Erenbrand4.834.834.90
Sällström4.764.784.87
Ström4.684.614.86
Wållgren4.814.754.70
Sarenbrant4.09x4.24

© 2022 Friidrottsstatistik