24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 170 (87+83)   Starter: 247 (123+124)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lion Martinez
7.01
Upsala IF
7.01
SB
  
2Dennis Melander
7.05
Spårvägens FK
7.05
=PB
  
3Marcus Berggren
7.16
Spårvägens FK
7.16
PB
  
4Imran Lernebo
7.17
Turebergs FK
7.17
=PB
  
5Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
7.22
Upsala IF
7.22
  
6Edvin Sidwall
7.22
Danderyds SK
7.22
PB
  
Heat 1
1Lion Martinez
7.03
Upsala IF
7.03
SB
q
  
2Dennis Melander
7.16
Spårvägens FK
7.16
SB
q
  
3Paul Förnestig
7.17
Hammarby IF
7.17
SB
q
  
4Imran Lernebo
7.17
Turebergs FK
7.17
PB
q
  
5Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
7.19
Upsala IF
7.19
PB
q
  
6Casper GustafssonHanvikens SK
7.31
  
7Albin EdgertTäby IS
7.34
  
8Fredrik Lindgren
8.52
IFK Lidingö
8.52
  
Heat 2
1Marcus Berggren
7.23
Spårvägens FK
7.23
PB
q
  
2Joel EnanderTäby IS
7.27
PB
q
  
3Julian Gabert
7.37
Upsala IF
7.37
PB
  
4Kahlil Joshua
7.49
Turebergs FK
7.49
PB
  
5Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
7.54
Hässelby SK
7.54
SB
  
6David SteinbergBromma IF
7.55
SB
  
7Alexander MickelsonTurebergs FK
7.74
=PB
  
8Mårten Skogman
7.88
Spårvägens FK
7.88
SB
  
Heat 3
1Marcus EklundTäby IS
7.35
PB
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.67
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
7.68
PB
  
4Karl Thilers
7.84
Turebergs FK
7.84
  
5Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
7.88
Turebergs FK
7.88
PB
  
6Jacob Rune
7.95
Täby IS
7.95
  
7David BerglundAIK
7.97
  
8Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
8.07
Åkersberga SK
8.07
  
Heat 4
1Edvin Sidwall
7.29
Danderyds SK
7.29
PB
q
  
2Joar Eriksson
7.55
Turebergs FK
7.55
PB
  
3Marcus Liberman
7.88
Turebergs FK
7.88
PB
  
4Victor Lidén
7.91
Turebergs FK
7.91
PB
  
5Tom Emfel
7.92
Hellas FK
7.92
PB
  
6Max Myrin
8.00
Hellas FK
8.00
PB
  
7William StrömbergTurebergs FK
8.28
  
8Tor Agnvall
8.46
Turebergs FK
8.46
PB
  
Heat 5
1Jakob Lennermark
8.02
Turebergs FK
8.02
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.36
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.46
Turebergs FK
8.46
PB
  
4Patrick NeudendorffTurebergs FK
8.57
  
5Oskar Ahlstrand
8.76
Turebergs FK
8.76
  
6Carl Grindange
9.10
Turebergs FK
9.10
  
7Oskar Arrhén
9.14
Turebergs FK
9.14
PB
  
8Victor Jakobson
9.22
Danderyds SK
9.22
PB
  
Heat 6
1Bobbie Baars
8.78
Turebergs FK
8.78
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.85
  
3Valter Ekehov
9.39
Turebergs FK
9.39
  
4Tristan Back
9.50
Turebergs FK
9.50
  
5Edvin Lundberg
9.56
Danderyds SK
9.56
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
50.07
Löparnas vänner IF
50.07
PB
  
2Nikolaos PathiakisHammarby IF
53.48
PB
  
3Mårten Nystrand
53.84
Hässelby SK
53.84
PB
  
Final B
1Hjalmar Didrikson
54.29
Spårvägens FK
54.29
SB
  
2Filip Engström
54.88
Hammarby IF
54.88
PB
  
3John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
56.40
Turebergs FK
56.40
PB
  
Final C
1Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
56.11
Turebergs FK
56.11
PB
  
2Jakob Bergström
56.91
Turebergs FK
56.91
PB
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
58.60
Spårvägens FK
58.60
  
Final D
1Max Myrin
55.21
Hellas FK
55.21
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
55.31
PB
  
3August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
56.08
Spårvägens FK
56.08
PB
  
4Alexander Hägg
56.27
Hässelby SK
56.27
PB
  
Final E
1Tor Agnvall
1:02.34
Turebergs FK
1:02.34
PB
  
2Oskar Ahlstrand
1:05.87
Turebergs FK
1:05.87
PB
  
3Jamie Kinane
1:08.80
Hässelby SK
1:08.80
PB
  
4Tage Lood Falgén
1:12.88
Turebergs FK
1:12.88
PB
  
Final F
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1:02.27
Turebergs FK
1:02.27
PB
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1:06.48
PB
  
3Edvin Lundberg
1:13.70
Danderyds SK
1:13.70
PB
  
4Tristan Back
1:18.93
Turebergs FK
1:18.93
PB
  
Final G
1Marcus Eklund
53.85
Täby IS
53.85
PB
  
2Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
59.97
Löparnas vänner IF
59.97
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
4:01.32
Löparnas vänner IF
4:01.32
PB
  
2Samuel Berhane
4:08.21
Hässelby SK
4:08.21
PB
  
3Valter Kjellberg
4:09.33
Turebergs FK
4:09.33
PB
  
4Alexander Hägg
4:17.31
Hässelby SK
4:17.31
PB
  
5Viktor Hedborg
4:18.27
Danderyds SK
4:18.27
PB
  
6Vilhelm Lood Falgén
4:25.14
Turebergs FK
4:25.14
PB
  
7Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:32.96
Malungs SoFK
4:32.96
SB NR60
  
8Johan Näsman
4:40.20
Täby IS
4:40.20
SB
  
Viktor SkoglundDanderyds SK
DNF
  
Final B
1Anton Petersson
4:23.06
Hässelby SK
4:23.06
PB
  
2Albert Ziegler
4:24.47
Turebergs FK
4:24.47
PB
  
3Martin Törnqvist
4:40.98
Turebergs FK
4:40.98
PB
  
4Lowe Fuxe Barkvall
4:41.21
Turebergs FK
4:41.21
PB
  
5Simon Berhane
4:52.15
Hässelby SK
4:52.15
PB
  
Björn AxelssonTurebergs FK
DNF
  
Final C
1Johan Åkerström
5:04.25
Turebergs FK
5:04.25
PB
  
2Alvar Engström
5:19.70
Turebergs FK
5:19.70
PB
  
3Hugo Meyer
Hugo Meyer 10, Tureberg
5:26.60
Turebergs FK
5:26.60
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
9.42
Hässelby SK
9.42
SB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stellan Back
12.19
Turebergs FK
12.19
SB
  
Back11.4811.79xx12.19x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Thid
David Thid 03, Spårvägen
8.09
Spårvägens FK
8.09
PB
  
2Oscar Niklasson
8.77
Hanvikens SK
8.77
PB
  
3David SteinbergBromma IF
8.92
PB
  
P19 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.30
Hässelby SK
15.30
PB
  
2Ludvig Wallén
13.94
Bromma IF
13.94
PB
  
3Alexander LindefalkHammarby IF
11.10
PB
  
Lindxx14.7015.3015.2615.16
Wallén13.5612.7713.94xxx
Lindefalk9.0411.10xx10.9510.26
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel EnanderTäby IS
7.98
PB
  
2Viggo StridhTäby IS
8.58
PB
  
3Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.84
PB
  
4Albin Edgert
10.71
Täby IS
10.71
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fabian Mix
Fabian Mix 05, Tureberg
18.21
Turebergs FK
18.21
PB
  
Mix18.0518.2117.3017.95xx
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1David BerglundAIK
8.79
PB
  
2Jakob Lennermark
8.81
Turebergs FK
8.81
PB
  
3Jacob Rune
8.91
Täby IS
8.91
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
9.14
PB
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.61
Turebergs FK
9.61
PB
  
6Oskar Arrhén
12.06
Turebergs FK
12.06
PB
  
7Victor Jakobson
14.48
Danderyds SK
14.48
PB
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lowe Wängelin
17.91
Upsala IF
17.91
PB
  
2Ludvig Ellgren
16.88
Turebergs FK
16.88
PB
  
3William StrömbergTurebergs FK
11.30
PB
  
4Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
5.67
Åkersberga SK
5.67
PB
  
Wängelinx17.5817.9117.02x17.46
Ellgren16.24x16.88xxx
Strömberg10.7910.8511.3011.2011.2510.80
Östlind5.67xx
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Ahlstrand
10.21
Turebergs FK
10.21
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
11.19
  
3Tage Lood Falgén
11.69
Turebergs FK
11.69
  
4Edvin Lundberg
11.75
Danderyds SK
11.75
PB
  
5Tristan Back
12.30
Turebergs FK
12.30
  
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Sunneborn
8.66
Spårvägens FK
8.66
PB NR50
  
M85 Vikt (5.45 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Östen Edlund
13.71
Ragunda IF
13.71
SB
  
Edlund13.1913.71xxxx
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.62
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
7.79
Vallentuna FK
7.79
  
3Karin Bengtsson
7.93
Hanvikens SK
7.93
PB
  
4Lina Ånstad
8.04
Motala AIF
8.04
  
5Elsa Kagevik
8.04
Turebergs FK
8.04
PB
  
6Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.07
=PB
  
7Hannah StenbeckTäby IS
8.09
PB
  
8Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.25
Turebergs FK
8.25
  
Heat 1
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.67
PB
q
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
7.78
Vallentuna FK
7.78
PB
q
  
3Lina Ånstad
8.00
Motala AIF
8.00
SB
q
  
4Maria SödergrenTäby IS
8.09
  
5Elsa Kagevik
8.09
Turebergs FK
8.09
PB
q
  
6Helen Hermundstad
8.12
Spårvägens FK
8.12
SB
q
  
7Hannah StenbeckTäby IS
8.12
PB
q
  
8Elisabeth Teearu
8.29
Turebergs FK
8.29
PB
  
Heat 2
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
8.08
Turebergs FK
8.08
PB
q
  
2Evelina HamosTäby IS
8.20
PB
  
3Ida Malmborg
8.30
Hässelby SK
8.30
PB
  
4Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.30
PB
  
5Matilda Borg
8.37
Hammarby IF
8.37
PB
  
6Tintin Treschow
8.40
Spårvägens FK
8.40
PB
  
7Ulrika LomakkaHellas FK
8.66
  
8Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.67
Hanvikens SK
8.67
  
Heat 3
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.07
PB
q
  
2Judith Nielsén
8.40
Hammarby IF
8.40
PB
  
3Hedda Folkhage
8.43
Turebergs FK
8.43
PB
  
4Jenny Åkervall
8.48
Spårvägens FK
8.48
PB
  
5Tilde Norrbrand
8.66
Turebergs FK
8.66
  
6Ella NilssonTäby IS
8.69
  
7Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
8.78
Turebergs FK
8.78
  
8Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
8.95
  
Heat 4
1Lovisa Keil
8.83
Hellas FK
8.83
PB
  
2Evelina Larsson
8.86
Turebergs FK
8.86
  
3Ida BorglundTäby IS
9.12
  
4Annie Sjölund
9.16
Turebergs FK
9.16
PB
  
5Charlotte Cederberg
9.33
Åkersberga SK
9.33
PB
  
6Amisha Aubun
9.44
Turebergs FK
9.44
PB
  
7Amanda Jäderberg
9.81
Hässelby SK
9.81
PB
  
8Ella HallstenTäby IS
9.85
PB
  
Heat 5
1Karin Bengtsson
7.94
Hanvikens SK
7.94
PB
q
  
2Annie Grindange
8.83
Turebergs FK
8.83
  
3Julia Sandler DjerfTurebergs FK
8.91
  
4Aina Dunker
9.36
Turebergs FK
9.36
PB
  
5Linnea SandströmTurebergs FK
9.42
PB
  
6Gunnel Tolfes
10.29
Turebergs FK
10.29
  
7Maria Björkman
11.39
Turebergs FK
11.39
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bianca Salming
57.15
Turebergs FK
57.15
PB
  
2Greta GrazianiTäby IS
58.36
PB
  
3Elsa Kagevik
1:01.14
Turebergs FK
1:01.14
SB
  
Final B
1Julia Meijer
59.64
Turebergs FK
59.64
PB
  
2Hannah Kinane
1:01.16
Hässelby SK
1:01.16
PB
  
3Jenny Åkervall
1:01.64
Spårvägens FK
1:01.64
PB NR50
  
4Elsa Lennartsson
1:05.04
Täby IS
1:05.04
PB
  
Final C
1Matilda Borg
58.25
Hammarby IF
58.25
PB
  
2Linn Adolfsson
1:01.95
Hässelby SK
1:01.95
PB
  
3Ida Malmborg
1:04.70
Hässelby SK
1:04.70
PB
  
Final D
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
59.33
Turebergs FK
59.33
PB
  
2Freja Kagevik
1:05.67
Turebergs FK
1:05.67
PB
  
3Julia Sandler Djerf
1:08.55
Turebergs FK
1:08.55
PB
  
4Thea Katsoulaki
1:09.50
Hanvikens SK
1:09.50
  
Final E
1Freja Ahlepil
1:09.01
Turebergs FK
1:09.01
PB
  
2Ella Hallsten
1:13.71
Täby IS
1:13.71
PB
  
Final F
1Gunnel Tolfes
1:15.16
Turebergs FK
1:15.16
SB
  
2Ulla Karnebäck
1:15.64
Turebergs FK
1:15.64
SB
  
3Marie Karlsson
1:18.50
Turebergs FK
1:18.50
  
K 1500 m     
Inne
Inne
Final A
1Hannah Kinane
4:47.31
Hässelby SK
4:47.31
PB
  
2Linn Adolfsson
4:52.14
Hässelby SK
4:52.14
PB
  
3Venla Engström
5:04.26
Turebergs FK
5:04.26
PB
  
4Zara Klouda
5:13.16
Turebergs FK
5:13.16
SB
  
5Saga  Gustafsson
5:58.33
Turebergs FK
5:58.33
PB
  
Final B
1Matilda Solén
5:26.66
Turebergs FK
5:26.66
SB
  
2Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
5:28.20
PB
  
3Miriam Nunes Nykvist
5:43.26
Turebergs FK
5:43.26
PB
  
4Agnes Olsson
6:02.29
Turebergs FK
6:02.29
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria SödergrenTäby IS
8.84
  
2Bianca Salming
8.84
Turebergs FK
8.84
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.63
Turebergs FK
3.63
PB
  
2Emelie Beckman
3.42
Hässelby SK
3.42
SB
  
3Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.42
Turebergs FK
3.42
PB
  
4Emma Carlsson
3.12
Turebergs FK
3.12
SB
  
5Elsa Eriksson
2.92
Hässelby SK
2.92
SB
  
Alannah HellstadiusHammarby IF
NH
  
Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
NH
Turebergs FK
NH
  
Carin ThornanderTurebergs FK
NH
  
2.42
3.63
2.62
3.71
2.72
2.82
2.92
3.02
3.12
3.22
3.32
3.42
3.52
Lind-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
o
Beckman-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
xxx
Pott-
-
-
-
-
o
-
o
o
xxo
xxx
Carlsson-
-
xo
-
o
o
xo
xxx



Eriksson-
o
o
o
xxo
xxx





Hellstadius-
-
-
-
-
-
-
xxx



Back-
-
-
-
-
-
-
xxx



Thornanderxxx










K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rebecka Hallerth
17.25
Spårvägens FK
17.25
  
2Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
14.60
Hässelby SK
14.60
PB
  
3Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
14.57
Turebergs FK
14.57
PB
  
4Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
14.41
Spårvägens FK
14.41
SB
  
Hallerth17.20xx17.09x17.25
Bomanxx14.1214.6014.3614.36
Lind13.1514.5714.1314.0814.1713.97
Hildingx12.42x13.9214.4114.10
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.71
Vallentuna FK
8.71
=PB
  
2Karin Bengtsson
9.02
Hanvikens SK
9.02
PB
  
3Hedda Folkhage
9.60
Turebergs FK
9.60
PB
  
4Moa Ringqvist
10.21
Hanvikens SK
10.21
PB
  
5Thea Katsoulaki
10.50
Hanvikens SK
10.50
  
F19 Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Molly Skugge
14.07
Turebergs FK
14.07
  
2Linn Harryson
13.67
Hammarby IF
13.67
PB
  
3Vilma Damberg
13.48
Turebergs FK
13.48
SB
  
Skugge13.9914.0014.07x14.0113.62
Harrysonxx12.4313.2112.9113.67
Damberg13.4813.4713.3013.2312.87x
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.13
PB
  
2Agnes Jansson
9.15
Hammarby IF
9.15
PB
  
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.27
PB
  
4Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
9.30
Turebergs FK
9.30
PB
  
5Ebba SjöströmTäby IS
9.57
PB
  
6Annie Grindange
9.73
Turebergs FK
9.73
  
7Linnea Sandström
11.40
Turebergs FK
11.40
PB
  
8Amisha Aubun
12.06
Turebergs FK
12.06
PB
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
17.74
Turebergs FK
17.74
  
2Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
17.04
Turebergs FK
17.04
PB
  
3Rut Grufman
13.93
Täby IS
13.93
PB
  
Lind17.1417.5917.74xxx
Lind15.03x15.6117.04xx
Grufman11.9913.3313.8813.14x13.93
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Judith Nielsén
9.71
Hammarby IF
9.71
PB
  
2Tilde Norrbrand
9.84
Turebergs FK
9.84
  
3Amanda Cederberg
9.85
Åkersberga SK
9.85
PB
  
4Saga Berg Ojeda
10.14
Turebergs FK
10.14
PB
  
5Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.28
Turebergs FK
10.28
PB
  
6Ida Borglund
10.58
Täby IS
10.58
PB
  
7Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
11.11
Hanvikens SK
11.11
  
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Runemar
15.44
Turebergs FK
15.44
PB
  
2Molly Åkerblom
Molly Åkerblom 07, Västerås FK
13.81
Västerås FK
13.81
  
3Beatrice LindbergHellas FK
11.67
  
Runemarx14.8715.2915.4115.44x
Åkerblom13.3713.8113.35xxx
Lindbergx11.1910.1911.25x11.67
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freja Kagevik
11.48
Turebergs FK
11.48
  
2Freja Ahlepil
11.73
Turebergs FK
11.73
PB
  
K55 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annelie SchöldströmTurebergs FK
12.77
NR55
  
2Carin Thornander
11.17
Turebergs FK
11.17
PB
  
Schöldströmx12.16x12.7712.6912.33
Thornander10.0911.1710.7710.54
K60 60 m häck (68.6 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gunnel Tolfes
11.69
Turebergs FK
11.69
SB
  
2Ulla Karnebäck
11.69
Turebergs FK
11.69
  

© 2022 Friidrottsstatistik