27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Höganäs Flygfält   Arrangör: Höganäs FF och IS Göta

Män
M 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Andreas Almgren
10:01
Turebergs FK
10:01
  
2Samuel Russom
10:06
Hässelby SK
10:06
  
3Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
10:09
  
4Max Peter BejmerHälle IF
10:12
  
5Vidar Johansson
10:12
Sävedalens AIK
10:12
  
6Suldan Hassan
10:14
Ullevi FK
10:14
  
7Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
10:15
Spårvägens FK
10:15
  
8Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
10:16
KFUM Örebro
10:16
  
9Emil Danielsson
10:18
Spårvägens FK
10:18
  
10Omar Ismail
10:20
Högby IF
10:20
  
11John Kingstedt
10:21
Hässelby SK
10:21
  
12Oliver Löfqvist
10:23
Spårvägens FK
10:23
  
13Daniel Lundgren
10:25
Turebergs FK
10:25
  
14Johan Fagerberg
10:26
Spårvägens FK
10:26
  
15Napoleon Solomon
10:27
Turebergs FK
10:27
  
16John Börjesson
10:27
Spårvägens FK
10:27
  
17Gabriel SteffensenUllevi FK
10:30
  
18Hampus BörjessonUllevi FK
10:31
  
19Abdelfath Yassin
10:33
Spårvägens FK
10:33
  
20Sebastian Nilsson
10:34
Mölndals AIK
10:34
  
21Kristofer Låås
10:35
Keep Up RC
10:35
  
22Axel Djurberg
10:36
Hässelby SK
10:36
  
23Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
10:36
IKHP Huskvarna
10:36
  
24John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
10:40
Spårvägens FK
10:40
  
25Gustav Berlin
10:41
Hässelby SK
10:41
  
26Petter SvenssonHälle IF
10:42
  
27Felix Axelsson
10:43
Hälle IF
10:43
  
28Jacob Joh
Jacob Joh 95, IFK Umeå
10:43
IFK Umeå
10:43
  
29Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
10:43
Löparnas vänner IF
10:43
  
30Alexander Nilsson
10:44
Mölndals AIK
10:44
  
31Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
10:51
Spårvägens FK
10:51
  
32Anders Danielson Frost
10:53
Dala-Järna IK
10:53
  
33Simon Wallenlind
10:54
Mölndals AIK
10:54
  
34Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
10:56
Spårvägens FK
10:56
  
35Erik Djurberg
10:56
Hässelby SK
10:56
  
36Andreas Jansson
11:00
Hässelby SK
11:00
  
37Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
11:02
Spårvägens FK
11:02
  
38Adam HammarbergÄrla IF
11:03
  
39Archibald Casteel
11:04
Spårvägens FK
11:04
  
40Andreas Åhwall
11:06
Hässelby SK
11:06
  
41Mohammed Loukili
11:10
Keep Up RC
11:10
  
42Abubakar AbdullahiMalmö AI
11:11
  
43Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
11:13
Hässelby SK
11:13
  
44Elmar Engholm
11:14
Hässelby SK
11:14
  
45Brice Metzinger
Brice Metzinger 98, FRA
11:17
98FRA
11:17
  
46Lukas MårtenssonHögby IF
11:18
  
47Nils Hammaräng GripHögby IF
11:19
  
48Hugo Lindell
11:20
IK Akele
11:20
  
49Nicklas GunnarssonÖrgryte IS
11:23
  
50Oscar Eliasson
11:26
Hässelby SK
11:26
  
51Geert Tuinstra
11:27
Sävedalens AIK
11:27
  
52Ahmet Rapi
Ahmet Rapi 98, IKHP Huskvarna
11:35
IKHP Huskvarna
11:35
  
53Felix Francois
11:35
Örgryte IS
11:35
  
54Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
11:41
Spårvägens FK
11:41
  
55Sven EngströmIK Akele
11:50
  
56Jesper Evervall
12:17
Örgryte IS
12:17
  
57David ArnessonIFK Lund
12:27
  
58Julius UlrichIFK Lund
12:40
  
59Halvor Eid Nielsen
12:45
FK Studenterna
12:45
  
60Martin Jansson
12:54
Söderhamns IF
12:54
  
61Marian Constantin
13:36
IF Rinkeby Run
13:36
  
62Johan Samuelsson
Johan Samuelsson 89, Gråmanstorp
14:41
Gråmanstorp Runners
14:41
  
M 9.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Samuel Russom
28:56
Hässelby SK
28:56
  
2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
29:04
  
3Linus Rosdal
29:12
IK Akele
29:12
  
4Oliver Löfqvist
29:13
Spårvägens FK
29:13
  
5Max Peter BejmerHälle IF
29:16
  
6Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
29:25
KFUM Örebro
29:25
  
7John Kingstedt
29:37
Hässelby SK
29:37
  
8Daniel Lundgren
29:44
Turebergs FK
29:44
  
9Kristofer Låås
29:49
Keep Up RC
29:49
  
10Andreas Almgren
29:52
Turebergs FK
29:52
  
11Napoleon Solomon
29:54
Turebergs FK
29:54
  
12John Börjesson
29:55
Spårvägens FK
29:55
  
13Johan Fagerberg
29:58
Spårvägens FK
29:58
  
14Gabriel SteffensenUllevi FK
30:03
  
15Emil Danielsson
30:14
Spårvägens FK
30:14
  
16Fredrik JohanssonIK Akele
30:17
  
17Sebastian Nilsson
30:22
Mölndals AIK
30:22
  
18Petter SvenssonHälle IF
30:29
  
19Archibald Casteel
30:36
Spårvägens FK
30:36
  
20Haben Kidane
30:49
IFK Lidingö
30:49
  
21Abdelfath Yassin
30:51
Spårvägens FK
30:51
  
22Erik Djurberg
30:55
Hässelby SK
30:55
  
23Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
31:09
IKHP Huskvarna
31:09
  
24Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
31:19
Spårvägens FK
31:19
  
25Jacob Joh
Jacob Joh 95, IFK Umeå
31:32
IFK Umeå
31:32
  
26Gabriel SandörIK Akele
31:39
  
27Adam HammarbergÄrla IF
31:47
  
28Rickard EmilssonIK Akele
31:52
  
29Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
31:55
Spårvägens FK
31:55
  
30Robert AlexanderssonHälle IF
31:58
  
31Johan Gustafsson
32:11
IS Göta
32:11
  
32Nils Hammaräng GripHögby IF
32:14
  
33Hugo Lindell
32:28
IK Akele
32:28
  
34Geert Tuinstra
32:31
Sävedalens AIK
32:31
  
35Andreas Åhwall
32:36
Hässelby SK
32:36
  
36Nicklas GunnarssonÖrgryte IS
32:54
  
37Mohammed Loukili
33:10
Keep Up RC
33:10
  
38Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
33:22
Spårvägens FK
33:22
  
39Ahmet Rapi
Ahmet Rapi 98, IKHP Huskvarna
33:59
IKHP Huskvarna
33:59
  
40Sven EngströmIK Akele
34:23
  
41Albin Remäng
34:45
Majornas IK
34:45
  
42Jesper Evervall
35:12
Örgryte IS
35:12
  
43Jesper Andersson
35:30
Björnstorps IF
35:30
  
44Robert WingrenIK Akele
35:40
  
45Emil Gribbling
36:31
IS Göta
36:31
  
46Philip Järpehag
36:57
IFK Halmstad
36:57
  
47Martin Jansson
37:13
Söderhamns IF
37:13
  
48Erik Bengtsson
40:30
IFK Halmstad
40:30
  
M Terräng lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Spårvägens FK 28
  
  Mohammad Reza  89, Emil Danielsson  97, Oliver Löfqvist  98
2Turebergs FK 29
  
  Andreas Almgren  95, Daniel Lundgren  85, Napoleon Solomon  94
3Hässelby SK 35
  
  Samuel Russom  91, John Kingstedt  92, Axel Djurberg  99
4Ullevi FK 41
  
  Suldan Hassan  98, Gabriel Steffensen  96, Hampus Börjesson  94
5Spårvägens FK 49
  
  Johan Fagerberg  92, John Börjesson  92, Abdelfath Yassin  95
6Hälle IF 57
  
  Max Peter Bejmer  92, Petter Svensson  90, Felix Axelsson  99
7Mölndals AIK 83
  
  Sebastian Nilsson  98, Alexander Nilsson  95, Simon Wallenlind  97
8Spårvägens FK 89
  
  John Foitzik  91, Anders Fox  95, Estifanos Faid  92
9Hässelby SK 96
  
  Gustav Berlin  95, Erik Djurberg  97, Andreas Jansson  96
10Högby IF 101
  
  Omar Ismail  00, Lukas Mårtensson  98, Nils Hammaräng Grip  98
11Hässelby SK 127
  
  Andreas Åhwall  89, Yassin Abdi  99, Elmar Engholm  92
12Spårvägens FK 129
  
  Daniel Gleimar  92, Archibald Casteel  96, Tobias Eknor  00
13Örgryte IS 155
  
  Nicklas Gunnarsson  96, Felix Francois  90, Jesper Evervall  94
M Terräng Lång lagresultat     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Turebergs FK 29
  
  Daniel Lundgren  85, Andreas Almgren  95, Napoleon Solomon  94
2Spårvägens FK 29
  
  Oliver Löfqvist  98, John Börjesson  92, Johan Fagerberg  92
3Hässelby SK 30
  
  Samuel Russom  91, John Kingstedt  92, Erik Djurberg  97
4IK Akele 45
  
  Linus Rosdal  92, Fredrik Johansson  86, Gabriel Sandör  96
5Hälle IF 53
  
  Max Peter Bejmer  92, Petter Svensson  90, Robert Alexandersson  90
6Spårvägens FK 55
  
  Emil Danielsson  97, Archibald Casteel  96, Abdelfath Yassin  95
7Spårvägens FK 91
  
  Anders Fox  95, Daniel Gleimar  92, Dennis Olsson  97
8IK Akele 101
  
  Rickard Emilsson  89, Hugo Lindell  95, Sven Engström  96
M22 7.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
24:17
IFK Växjö
24:17
  
2Omar Ismail
24:22
Högby IF
24:22
  
3August Mollén
24:25
IF Tjalve
24:25
  
4Axel Granqvist
24:31
OK Ravinen
24:31
  
5Axel Djurberg
24:37
Hässelby SK
24:37
  
6Felix Axelsson
24:43
Hälle IF
24:43
  
7Olof Silvander
24:47
IFK Lidingö
24:47
  
8Mohamed Nuur
24:57
Örgryte IS
24:57
  
9Eric KällmanIK Ymer
25:23
  
10Erik Linnér
25:48
IFK Umeå
25:48
  
11Viktor Zackrisson
25:49
Enhörna IF
25:49
  
12Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
25:58
Hässelby SK
25:58
  
13Oscar Eliasson
26:44
Hässelby SK
26:44
  
14Jakob Tapani
Jakob Tapani 01, Kiruna Skidor
27:20
Kiruna Skidor
27:20
  
15Emil Björnlinger
Emil Björnlinger 99, IKHP Huskvarna
27:24
IKHP Huskvarna
27:24
  
16Melker Tillenius
27:35
Sävedalens AIK
27:35
  
17Svante HolgerssonKA 2 IF
27:48
  
18Rasmus RudbergIK Akele
28:09
  
19Tommy Nylander Leslie
28:37
FK Studenterna
28:37
  
P19 5.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Sharmarke AhmedHälle IF
18:37
  
2Yohannes Kiflay
18:42
Hässelby SK
18:42
  
3Anders Danielson Frost
18:49
Dala-Järna IK
18:49
  
4Arvid Backteman
18:52
Sävedalens AIK
18:52
  
5Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
18:55
KFUM Örebro
18:55
  
6Albin Gezelius
19:09
IFK Mora
19:09
  
7Eric Westberg
Eric Westberg 02, KFUM Örebro
19:19
KFUM Örebro
19:19
  
8Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
19:25
IKHP Huskvarna
19:25
  
9Albin Wallenius
19:41
Västerås FK
19:41
  
10Axel Johansson
19:46
Hälle IF
19:46
  
11Victor Wahlgren
19:48
Mölndals AIK
19:48
  
12Julius Mördrup
19:48
IFK Lidingö
19:48
  
13Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
19:49
KFUM Örebro
19:49
  
14Ivan Magnusson
19:56
Sävedalens AIK
19:56
  
15Jonatan Lamy
Jonatan Lamy 03, Spårvägen
20:03
Spårvägens FK
20:03
  
16Carl Erixon
20:07
Mölndals AIK
20:07
  
17Salem Al-Mursi
20:08
Ullevi FK
20:08
  
18Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
20:14
Spårvägens FK
20:14
  
19Isak Hagberg
20:18
Högby IF
20:18
  
20Oskar Karlsson
20:19
Ängelholms IF
20:19
  
21Lukas Jakobsson
20:25
Mölndals AIK
20:25
  
22Simon Wikell
20:30
Mölndals AIK
20:30
  
23Fabian Haeffler
20:40
Mölndals AIK
20:40
  
24Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
20:45
KFUM Örebro
20:45
  
25Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
21:29
Löparnas vänner IF
21:29
  
26Mårten Nystrand
21:45
Hässelby SK
21:45
  
27David Wide
David Wide 03, Hässelby
22:00
Hässelby SK
22:00
  
28Marian Constantin
22:49
IF Rinkeby Run
22:49
  
29Vilhelm Werner
23:07
Hässelby SK
23:07
  
30Mikiel Ghirmai
Mikiel Ghirmai 03, Rinkeby Run
23:30
IF Rinkeby Run
23:30
  
P19 Terräng Lång lagresultat     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1KFUM Örebro 25
  
  Wilhelm Bergentz  02, Eric Westberg  02, Noha Olsson  02
2Mölndals AIK 48
  
  Victor Wahlgren  02, Carl Erixon  03, Lukas Jakobsson  03
3Hässelby SK 55
  
  Yohannes Kiflay  02, Mårten Nystrand  03, David Wide  03
P17 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Jonathan Grahn
10:49
Mölndals AIK
10:49
  
2Linus Jansson
11:17
Hässelby SK
11:17
  
3Gabriel Claesson
Gabriel Claesson 04, IKHP Huskvarna
11:18
IKHP Huskvarna
11:18
  
4Jonas MagnussonHälle IF
11:23
  
5Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
11:36
Hammarby IF
11:36
  
6Jonas Serry
Jonas Serry 04, Rinkeby Run
12:10
IF Rinkeby Run
12:10
  
7Alfons Råwall
12:11
Sävedalens AIK
12:11
  
8Louis Schmitz
12:20
Ullevi FK
12:20
  
9Oscar Lilja
12:25
Frosta MSK
12:25
  
10Elvis EckerbergHögby IF
12:32
  
11Axel Månsson
12:33
Hässelby SK
12:33
  
12Philip Frick
12:36
Örgryte IS
12:36
  
13Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
12:40
Linköpings GIF
12:40
  
14David Landeklint
12:59
IF Göta Karlstad
12:59
  
15Simon SahlströmIF Rigor
15:04
  
P17 Terräng lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Västerås FK 23
  
  Markus Andersson  05, Felix Persson  05, Tristan Ojutkangas  05
2Hälle IF 39
  
  Henok Ande  05, Algot Wedberg  05, Jonas Magnusson  04
3Hässelby SK 43
  
  Samuel Berhane  05, Linus Jansson  04, Axel Månsson  04
4Högby IF 62
  
  Abdirahman Ali  05, Simon McVitty Östborg  05, Elvis Eckerberg  04
P16 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Markus Andersson
11:13
Västerås FK
11:13
  
2Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås
11:17
Västerås FK
11:17
  
3Marcus Asker
11:23
Malmö AI
11:23
  
4Abdirahman Ali
11:27
Högby IF
11:27
  
5Milian Hentschke
11:29
Tullinge FI
11:29
  
6Noah Krikström
11:35
Hjärnarps OL
11:35
  
7Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
11:36
IKHP Huskvarna
11:36
  
8Sander Petri BereGenarps IF
11:37
  
9Samuel Berhane
11:45
Hässelby SK
11:45
  
10Filip Malmros
11:57
IS Göta
11:57
  
11Henok Ande
12:00
Hälle IF
12:00
  
12Algot Wedberg
12:02
Hälle IF
12:02
  
13Tristan Ojutkangas
12:05
Västerås FK
12:05
  
14Alfred Kjellén
Alfred Kjellén 05, Helsingb SOK
12:16
Helsingborgs SOK
12:16
  
15Elia Kämpe
Elia Kämpe 05, Ängelholm
12:38
Ängelholms IF
12:38
  
16Simon McVitty ÖstborgHögby IF
13:24
  
17Isak Holmgård
13:35
IF Göta Karlstad
13:35
  
18David Lövdahl
13:52
IFK Halmstad
13:52
  
P15 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Karl Ottfalk
10:56
IFK Lidingö
10:56
  
2Alexander Hägg
11:31
Hässelby SK
11:31
  
3Max Österberg
11:31
Värmdö IF
11:31
  
4Felix Johnsson
11:45
Upsala IF
11:45
  
5Lowe Fuxe BarkvallTurebergs FK
11:57
  
6Ola Leire
Ola Leire 06, Mölndal
12:04
Mölndals AIK
12:04
  
7Enzo Öhman
12:06
Bromma IF
12:06
  
8Anton Petersson
12:10
Hässelby SK
12:10
  
9Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
12:12
Löparnas vänner IF
12:12
  
10Malte Lessing
12:27
Täby IS
12:27
  
11Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
12:29
KFUM Örebro
12:29
  
12Sven Nordström
12:31
Mölndals AIK
12:31
  
13William Nilsson
12:36
IFK Lidingö
12:36
  
14Elliot Jannert
12:41
IF Tjalve
12:41
  
15Albin Björk
12:52
Mölndals AIK
12:52
  
16Oskar Bergman
12:54
IFK Mora
12:54
  
17Albert Ziegler
12:57
Turebergs FK
12:57
  
18Moltas Austrell
13:04
Heleneholms IF
13:04
  
19Elton Hedberg
13:10
Hammarby IF
13:10
  
20Edvin Linder
13:11
Hässelby SK
13:11
  
21Hector Bergström
13:13
IF Tjalve
13:13
  
22Marcus Lamm
13:20
Mölndals AIK
13:20
  
23Theo Eriksson
Theo Eriksson 06, IFK Växjö
13:25
IFK Växjö
13:25
  
24Jakob Bergström
13:42
Turebergs FK
13:42
  
25Gabriel Hanfler
13:45
IFK Helsingborg
13:45
  
26Elias Persson
Elias Persson 06, Helsingb SOK
13:58
Helsingborgs SOK
13:58
  
P15 Terräng lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hässelby SK 30
  
  Alexander Hägg  06, Anton Petersson  06, Edvin Linder  06
2Mölndals AIK 33
  
  Ola Leire  06, Sven Nordström  06, Albin Björk  06
3Turebergs FK 46
  
  Lowe Fuxe Barkvall  06, Albert Ziegler  06, Jakob Bergström  06
M35 7.2 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Jakob Lööf
Jakob Lööf 85, Västerviks OK
24:07
Västerviks OK
24:07
  
2Tobias Jäger
24:33
Hälle IF
24:33
  
3Daniel Lund
24:44
Hälle IF
24:44
  
4Mikkel Knif
Mikkel Knif 82, IFK Umeå
25:10
IFK Umeå
25:10
  
5Jimmy Iby
Jimmy Iby 84, IKHP Huskvarna
25:30
IKHP Huskvarna
25:30
  
6Andreas Nordin
25:33
Hälle IF
25:33
  
7Mattias Björkman
25:56
IFK Halmstad
25:56
  
8Petter Flink
26:35
IS Göta
26:35
  
9Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
26:56
Lidköpings VSK
26:56
  
10Nils Jonsson
Nils Jonsson 85, Malmö Löp
27:01
IF Malmö löp
27:01
  
11Mattias Larsson
27:26
IS Göta
27:26
  
M35 Terräng lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hälle IF 19
  
  Patrik Lindegårdh  79, Tobias Jäger  86, Daniel Lund  83
2Björnstorps IF 34
  
  David Hartman  81, Johan Alfvén  74, Karl Dannestam  80
3IF Malmö Löp 35
  
  Sebastian Björklund  80, Krister Sellman  81, Ola Cederfeldt  81
4Hälle IF 43
  
  Johannes Bogren  79, Erik Framme  73, Andreas Nordin  81
5Björnstorps IF 96
  
  Sebastian Fannon  75, Fredrik Johansson  81, Christer Friberg  72
6IKHP Huskvarna 112
  
  Jimmy Iby  84, Mattias Wigert  71, Peter Tudén  72
7Fredrikshofs FIF 118
  
  Fredrik Sohlberg  72, Eskil Svensson  64, Johan Lindblom  71
8IS Göta 125
  
  Petter Flink  85, Mattias Larsson  83, Bo-Göran Nilensjö  63
9Ystads IF 138
  
  Henrik Nord  73, Jens Persson  70, Anders Persson  73
10Björnstorps IF 175
  
  Max Lundberg  70, Jens Nielsen  81, Peter Tall  77
11IS Göta 201
  
  Andreas Wahlberg  80, Sven-Inge Lindeberg  63, Thomas Novin  80
12Åhus FIK 219
  
  Henric Höglind  68, Erik Månsson  71, Pär Björklund  63
13IS Göta 224
  
  Thomas Rödin Hulth  81, Andreas Tjellander  79, Patrik Olsson  70
14IS Göta 246
  
  Johan Olsson  70, Carl Hofvendahl  70, Fredrik Aplander Rosencrantz  69
15Höganäs FI 256
  
  Matt Strickland  68, Björn Skårman  70, Jesper Fahlén  75
16IS Göta 267
  
  Paul Bredhe  63, Håkan Reistad  64, Mattias Carlsson  69
M40 7.2 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Sebastian Björklund
23:39
IF Malmö Löp
23:39
  
2Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
23:43
Spårvägens FK
23:43
  
3Patrik LindegårdhHälle IF
24:19
  
4Andreas Magnusson
Andreas Magnusson 80, Mariestads AIF
24:22
Mariestads AIF
24:22
  
5David Hartman
David Hartman 81, Björnstorp
24:35
Björnstorps IF
24:35
  
6Krister Sellman
24:37
If Malmö Löp
24:37
  
7Damian Nevins
24:37
Högby IF
24:37
  
8Johannes BogrenHälle IF
25:01
  
9Christofer Salmén
25:06
Spårvägens FK
25:06
  
10Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
25:19
Björnstorps IF
25:19
  
11Michael Kälebo
25:47
IFK Halmstad
25:47
  
12Fredrik Johansson
25:49
Björnstorps IF
25:49
  
13Ola Cederfeldt
Ola Cederfeldt 81, Malmö Löp
25:50
IF Malmö Löp
25:50
  
14Mårten ThelinIK Akele
25:51
  
15Peder Enoksson
Peder Enoksson 81, Malmö Löp
25:59
IF Malmö Löp
25:59
  
16Petteri RannikkoIF Hagen
26:11
  
17Fredrik Sjöman
Fredrik Sjöman 81, Falkenberg Allstars
27:04
Falkenberg Allstars LK
27:04
  
18Jens Nielsen
Jens Nielsen 81, Björnstorp
28:05
Björnstorps IF
28:05
  
19Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
28:35
Björnstorps IF
28:35
  
20Andreas Wahlberg
28:40
IS Göta
28:40
  
21Thomas Novin
28:59
IS Göta
28:59
  
22Thomas Rödin HulthIS Göta
29:09
  
23Jakob Ringblom
Jakob Ringblom 79, Fredrikshof
29:18
Fredrikshofs FIF
29:18
  
24Andreas TjellanderIS Göta
29:23
  
M45 7.2 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
25:12
Björnstorps IF
25:12
  
2Erik Framme
25:22
Hälle IF
25:22
  
3Sebastian Fannon
25:35
Björnstorps IF
25:35
  
4Philip King
25:40
Hälle IF
25:40
  
5Fredrik Sohlberg
25:45
Fredrikshofs FIF
25:45
  
6Fredrik Sigurd
25:55
Borås LK
25:55
  
7Henrik Nord
26:16
Ystads IF
26:16
  
8Daniel Nilsson
26:55
IFK Lidingö
26:55
  
9Ulf Eriksson
26:57
Huddinge AIS
26:57
  
10David Pantzare
27:37
IF Tjalve
27:37
  
11Peter Tudén
Peter Tudén 72, IKHP Huskvarna
27:41
IKHP Huskvarna
27:41
  
12Christer Friberg
27:52
Björnstorps IF
27:52
  
13Ulf ZetterströmAxa SC
28:10
  
14Anders PerssonYstads IF
28:33
  
15Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
31:33
Björnstorps IF
31:33
  
16Jesper Fahlén
31:51
Höganäs FF
31:51
  
M50 7.2 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Jan Karlsson
25:25
IFK Umeå
25:25
  
2Stellan Rydin
25:38
Ärla IF
25:38
  
3Rickard WestergrenIK Wilske
25:44
  
4Mattias Ung
Mattias Ung 71, Studenterna
26:39
FK Studenterna
26:39
  
5Dimitrios KiriazidisMajornas IK
27:08
  
6Jens Persson
27:23
Ystads IF
27:23
  
7Mattias Wigert
Mattias Wigert 71, IKHP Huskvarna
27:29
IKHP Huskvarna
27:29
  
8Christer Lindgren
Christer Lindgren 69, Trollhättans IF
27:29
Trollhättans IF
27:29
  
9Henric HöglindÅhus FIK
27:46
  
10Johan Lindblom
Johan Lindblom 71, Fredrikshof
27:54
Fredrikshofs FIF
27:54
  
11Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
28:03
Björnstorps IF
28:03
  
12Anders Grahn
28:27
IF Rigor
28:27
  
13Erik MichaëlssonMajornas IK
28:31
  
14Kjell Lenngren
28:37
Simrishamns AIF
28:37
  
15Bengt Öhlund
Bengt Öhlund 70, IKHP Huskvarna
29:07
IKHP Huskvarna
29:07
  
16Erik Månsson
29:22
Åhus FIK
29:22
  
17Patrik Hentschke
29:44
Tullinge FI
29:44
  
18Patrik Olsson
29:50
IS Göta
29:50
  
19Johan Olsson
29:55
IS Göta
29:55
  
20Matt Strickland
30:44
Höganäs FF
30:44
  
21Mats Nilsson
Mats Nilsson 70, Heleneholm
30:48
Heleneholms IF
30:48
  
22Carl Hofvendahl
30:55
IS Göta
30:55
  
23Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
30:59
  
24Björn Skårman
31:08
IS Göta
31:08
  
25Mattias Carlsson
32:03
IS Göta
32:03
  
26Leif Grönqvist
32:30
IS Göta
32:30
  
27Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
38:18
IKJ Haninge
38:18
  
M55 7.2 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Sören Persson
26:52
IF Göta Karlstad
26:52
  
2Eskil Svensson
Eskil Svensson 64, Fredrikshof
27:17
Fredrikshofs FIF
27:17
  
3Mikael Nilsson
Mikael Nilsson 66, Linköpings GIF
27:34
Linköpings GIF
27:34
  
4Bo-Göran NilensjöIS Göta
27:36
  
5Börje Holst
Börje Holst 66, Borlänge LK
27:59
Borlänge LK
27:59
  
6Ove Jacobsson
28:11
IK Granit
28:11
  
7Magnus AlmenRyda SK
28:18
  
8Urban Östh
Urban Östh 64, Österbymo
28:26
IFK Österbymo
28:26
  
9Sven-Inge LindebergIS Göta
28:40
  
10Flemming Olsen
Flemming Olsen 64, Snapphanarna
29:08
FK Snapphanarna
29:08
  
11Johan Engholm
29:13
Hässelby SK
29:13
  
12Stephen Murray
Stephen Murray 66, Björnstorp
29:41
Björnstorps IF
29:41
  
13Mikael HanssonIF Start
30:55
  
14Paul Bredhe
31:11
IS Göta
31:11
  
15Anders Östman
31:12
Genarps IF
31:12
  
16Håkan Reistad
31:14
IS Göta
31:14
  
17Anders Hansson
Anders Hansson 63, Solvikingarna
31:31
Solvikingarna
31:31
  
18Tony TillerkvistUmara SC
31:58
  
19Pär BjörklundÅhus FIK
32:09
  
20Lars Holmgård
32:45
Kils OK
32:45
  
21Stefan Magnusson
33:11
Heleneholms IF
33:11
  
22Hans Broomé
Hans Broomé 64, Helsingb LK
33:35
Helsingborgs LK-92
33:35
  
M60 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Anders Olsson
Anders Olsson 60, Trelleborg
14:32
IFK Trelleborg
14:32
  
2Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
15:14
Björnstorps IF
15:14
  
3Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
15:32
Björnstorps IF
15:32
  
4Dag Nilsson
Dag Nilsson 57, Växjö LK
15:43
Växjö LK
15:43
  
5Lars Olsson
16:09
IF Hagen
16:09
  
6Hans Melin
16:43
Majornas IK
16:43
  
7Jan Kopfinger
17:50
IS Göta
17:50
  
M60 Terräng lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Björnstorps IF 23
  
  Jerry Olsson  57, Alf Ek  60, Lars Lindqvist  56
2Majornas IK 38
  
  Gunnar Bengtsson  55, Anders Eriksson  55, Hans Melin  60
3IS Göta 80
  
  Jan Kopfinger  58, Kjell Gunnarsson  42, Lennart Klingberg  54
4Björnstorps IF 81
  
  Mikael Karlsson  56, Kerry Linell  50, Ingvar Olausson  40
M65 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Ulf Palmér
Ulf Palmér 56, Ulricehamns OK
14:42
Ulricehamns OK
14:42
  
2Lars Hagström
Lars Hagström 55, Spårvägen
15:07
Spårvägens FK
15:07
  
3Gunnar Bengtsson
15:17
Majornas IK
15:17
  
4Lars LundqvistIK Sisu
15:36
  
5Bernt Mattsson
15:49
Hässelby SK
15:49
  
6Håkan Arkell
15:58
Åhus FIK
15:58
  
7Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
16:09
Björnstorps IF
16:09
  
8Anders Eriksson
16:18
Majornas IK
16:18
  
9Tommy Arnesson
16:31
Simrishamns AIF
16:31
  
10Mikael Karlsson
16:38
Björnstorps IF
16:38
  
11Bo Andersson
17:34
Genarps IF
17:34
  
12Håkan Steen
19:01
Värmdö IF
19:01
  
13Lennart Klingberg
20:54
IS Göta
20:54
  
M70 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Bo Persson
15:38
Almby IK
15:38
  
2Bo Andreasson
16:21
IFK Halmstad
16:21
  
3Christer Wernersson
16:43
FK Snapphanarna
16:43
  
4Hans Eriksson
Hans Eriksson 48, Eksjö Södra
17:11
Eksjö Södra IK
17:11
  
5Björn Suneson
18:26
Vallentuna FK
18:26
  
6Kerry Linell
Kerry Linell 50, Björnstorp
20:59
Björnstorps IF
20:59
  
7Magnus Bergh
Magnus Bergh 49, Heleneholm
21:28
Heleneholms IF
21:28
  
8Klas Paulsson
23:14
Höörs IS
23:14
  
9Carl Almström
Carl Almström 51, Björnstorp
23:42
Björnstorps IF
23:42
  
M75 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Paul Simonsson
17:32
Simrishamns AIF
17:32
  
2Claes Mossberg
18:07
IF Tjalve
18:07
  
3Jack Grönroos
18:17
OK Alehof
18:17
  
4Kjell Gunnarsson
18:38
IS Göta
18:38
  
5Åke Jonson
19:05
Malmö AI
19:05
  
6Lars Rosenlind
Lars Rosenlind 42, Helsingborg
22:26
IFK Helsingborg
22:26
  
M80 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Ingvar Olausson
22:11
Björnstorps IF
22:11
  
2Bertil Ziegler
35:04
Ängelholms IF
35:04
  
M85 3.6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Bert Nordström
32:25
IFK Helsingborg
32:25
  
Kvinnor
K 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Samrawit MengsteabHälle IF
11:46
  
2Sara Christiansson
11:52
Sävedalens AIK
11:52
  
3Charlotte Andersson
11:54
IFK Umeå
11:54
  
4Emilia LillemoTäby IS
12:00
  
5Moa Enmark
12:03
Hälle IF
12:03
  
6Nora Lundin
12:04
Hammarby IF
12:04
  
7Julia SvennbladHälle IF
12:07
  
8Pernilla ElmgrenÄrla IF
12:27
  
9Johanna Larsson
12:28
Örgryte IS
12:28
  
10Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
12:29
Linköpings GIF
12:29
  
11Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
12:32
Mölndals AIK
12:32
  
12Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
12:43
Sävedalens AIK
12:43
  
13Julia Nilsson
12:44
IK Pallas
12:44
  
14Alice Hugosson
Alice Hugosson 94, Studenterna
12:50
FK Studenterna
12:50
  
15Emy Thorén
12:51
Hälle IF
12:51
  
16Liduina van Sitteren
12:59
Örebro AIK
12:59
  
17Angelica Strandberg
13:03
Spårvägens FK
13:03
  
18Madeleine Björlin-Delmar
13:03
IFK Göteborg
13:03
  
19Ida Tryggveson
13:09
Upsala IF
13:09
  
20Desiree LilliehöökÖrgryte IS
13:10
  
21Kerstin Axelsson
13:18
Hässelby SK
13:18
  
22Madeleine Larsson
13:21
Hässelby SK
13:21
  
23Wilma Marcusson
13:23
Hässelby SK
13:23
  
24Edith Blomqvist
13:24
Västerås FK
13:24
  
25Jessica Borg
Jessica Borg 98, Spårvägen
13:26
Spårvägens FK
13:26
  
26Amanda Ekblad
Amanda Ekblad 98, Linköpings GIF
13:28
Linköpings GIF
13:28
  
27Nadja Strandberg
13:28
Hässelby SK
13:28
  
28Madeleine Larsson
Madeleine Larsson 94, IKHP Huskvarna
13:29
IKHP Huskvarna
13:29
  
29Maria Freij
13:42
Malmö AI
13:42
  
30Annelie Blomqvist
13:45
IS Göta
13:45
  
31Kristin NyströmIK Akele
13:49
  
32Ebba BerglinKA 2 IF
14:36
  
33Frida Nikesjö
Frida Nikesjö 91, Linköpings GIF
16:27
Linköpings GIF
16:27
  
K 9.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Samrawit MengsteabHälle IF
33:50
  
2Charlotte Andersson
33:56
IFK Umeå
33:56
  
3Moa Enmark
34:55
Hälle IF
34:55
  
4Maria Larsson
35:14
IK Stern
35:14
  
5Johanna Larsson
35:32
Örgryte IS
35:32
  
6Pernilla ElmgrenÄrla IF
36:04
  
7Liduina van Sitteren
36:18
Örebro AIK
36:18
  
8Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
36:38
Sävedalens AIK
36:38
  
9Lena Eliasson-LööfHässelby SK
36:54
  
10Emy Thorén
37:13
Hälle IF
37:13
  
11Kerstin Axelsson
38:03
Hässelby SK
38:03
  
12Amanda HåkanssonHögby IF
38:05
  
13Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
38:23
FK Studenterna
38:23
  
14Madeleine Larsson
Madeleine Larsson 94, IKHP Huskvarna
38:39
IKHP Huskvarna
38:39
  
15Nadja Strandberg
38:53
Hässelby SK
38:53
  
16Annelie Blomqvist
40:16
IS Göta
40:16
  
K Terräng Lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hälle IF 13
  
 Samrawit Mengsteab  90, Moa Enmark  94, Julia Svennblad  03
2Hässelby SK 66
  
 Kerstin Axelsson  96, Madeleine Larsson  81, Wilma Marcusson  99
3Linköpings GIF 69
  
 Carolina Johnson  96, Amanda Ekblad  98, Frida Nikesjö  91
K Terräng Lång Lagresultat     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Hälle IF 14
  
 Samrawit Mengsteab  90, Moa Enmark  94, Emy Thorén  95
2Hässelby SK 35
  
 Lena Eliasson-Lööf  81, Kerstin Axelsson  96, Nadja Strandberg  96
K22 7.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Emilia LillemoTäby IS
27:36
  
2Linnéa Sennström
27:58
Hässelby SK
27:58
  
3Evelina Henriksson
28:37
IFK Umeå
28:37
  
4Vilma von KrusenstiernaIS Göta
29:24
  
5Elin Marcusson
29:36
Hässelby SK
29:36
  
6Sara Dädeby
30:04
Mölndals AIK
30:04
  
7Linn Tapani
Linn Tapani 01, Kiruna Skidor
31:03
Kiruna Skidor
31:03
  
F19 5.9 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Nora Lundin
20:38
Hammarby IF
20:38
  
2Julia SvennbladHälle IF
21:22
  
3Elvira Bredin
21:24
Turebergs FK
21:24
  
4Filippa Hägglund
21:41
Upsala IF
21:41
  
5Lykke SjöbeckYstads IF
22:12
  
6Erika ÅkessonSkene SoIS
22:28
  
7Linnea Björkvald
22:42
Björnstorps IF
22:42
  
8Lisa Åkesson
22:50
Skene SOIS
22:50
  
9Greta Halldén
Greta Halldén 02, Kvarnsveden
23:35
Kvarnsvedens GoIF
23:35
  
10Ebba WahlbergIK Ymer
24:14
  
11Josefine Jerner
24:26
IFK Lidingö
24:26
  
12Johanna Granhällen
25:01
IF Rinkeby Run
25:01
  
13Maja Björnsson
25:13
Upsala IF
25:13
  
14Johanna SvenssonIF Rigor
25:19
  
15Filippa LonhageHöörs IS
25:23
  
F17 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Ida Knutsson
12:53
Upsala IF
12:53
  
2Johanna HofvendahlIS Göta
13:04
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
13:05
IFK Göteborg
13:05
  
4Alma Svantesson
13:24
Mölndals AIK
13:24
  
5Elina Hellgren
13:53
Vallentuna FK
13:53
  
6Dina Cange
Dina Cange 04, Mölndal
14:54
Mölndals AIK
14:54
  
7Tilde Josefsson
15:04
Vallentuna FK
15:04
  
8Maja Malm
15:06
Höörs IS
15:06
  
9Emma Nordenberg
Emma Nordenberg 04, Linköpings GIF
16:16
Linköpings GIF
16:16
  
F17 Terräng Lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Upsala IF 21
  
 Ida Knutsson  04, Lowa Branth  05, Felicia Jansson  05
2IFK Göteborg 30
  
 Agnes Thundal  05, Saga Provci  04, Lova Möller  05
3Mölndals AIK 47
  
 Alma Svantesson  04, Elin Hagelin  05, Dina Cange  04
F16 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Paulina Hultberg
12:35
Alingsås IF
12:35
  
2Ebba Cronholm
12:36
Ljungby FIK
12:36
  
3Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
12:42
IFK Göteborg
12:42
  
4Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
12:54
Upsala IF
12:54
  
5Alva Björk
Alva Björk 05, Trollhättan FIK
12:58
Trollhättan FIK
12:58
  
6Sofia Wallén
13:03
Ärla IF
13:03
  
7Ella Ohlsson
13:22
IFK Umeå
13:22
  
8Felicia Jansson
13:25
Upsala IF
13:25
  
9Maud De Coninck
13:39
Sävedalens AIK
13:39
  
10Elin Hagelin
13:40
Mölndals AIK
13:40
  
11Isabella Elisson
14:05
Hässelby SK
14:05
  
12Tova Rangert
Tova Rangert 05, IKHP Huskvarna
14:05
IKHP Huskvarna
14:05
  
13Lova Möller
Lova Möller 05, IFK Göteborg
14:20
IFK Göteborg
14:20
  
14Beatrice Ask
14:37
Malmö AI
14:37
  
15Tilde SvenssonIF Rigor
14:38
  
16Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
14:40
IFK Lidingö
14:40
  
17Johanna Berg
Johanna Berg 05, KFUM Örebro
15:50
KFUM Örebro
15:50
  
F15 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Wilma Ehrnborg
12:57
Mölndals AIK
12:57
  
2Hannah Kinane
13:01
Hässelby SK
13:01
  
3Linn Adolfsson
13:23
Hässelby SK
13:23
  
4Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
13:41
Karlskoga FI
13:41
  
5Stina TagessonIK Ymer
13:54
  
6Elsa TagessonIK Ymer
13:57
  
7Lovisa Emanuelsson
14:44
IFK Göteborg
14:44
  
8Liv Hanell
14:59
IFK Tumba
14:59
  
9Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
15:02
IFK Göteborg
15:02
  
10Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
15:06
Hässelby SK
15:06
  
11Elin Gezelius
15:16
IFK Mora
15:16
  
12Cornelia Ullsten
15:30
Mölndals AIK
15:30
  
13Märtha Ots
15:38
IS Göta
15:38
  
14Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
15:49
Hässelby SK
15:49
  
15Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
16:09
IK Westmannia
16:09
  
16Clara Gullbrantz
16:29
Ängelholms IF
16:29
  
K35 7.28 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Terese Friman
29:33
Glasrikets RC
29:33
  
2Linnea Skoogh
Linnea Skoogh 85, Björnstorp
29:47
Björnstorps IF
29:47
  
3Caroline NorrsandYstads IF
32:02
  
K35 Terräng Lagresultat     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Björnstorps IF 10
  
 Annika Faager  76, Linnea Skoogh  85, Mia Havinder  69
2IF Start 45
  
 Maria Nagle  76, Marie Dasler  68, Annica Sjölund  67
3Björnstorps IF 52
  
 Malin Rentner  74, Katarina Hansson  66, Anneli Lundblom  79
4Ystads IF 66
  
 Caroline Norrsand  85, Eva Lönnqvist  56, Luisa Jönsson  77
K40 7.28 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
28:27
FK Studenterna
28:27
  
2Alicia Saavedra
31:09
IF Malmö Löp
31:09
  
3Anneli Lundblom
35:37
Björnstorps IF
35:37
  
4Luisa JönssonYstads IF
40:36
  
K45 7.28 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
26:39
Björnstorps IF
26:39
  
2Malin Rentner
Malin Rentner 74, Björnstorp
30:40
Björnstorps IF
30:40
  
3Maria Nagle
30:53
IF Start
30:53
  
4Kari Nielsen
33:02
Höganäs FF
33:02
  
5Beatrice ChristenssonHeleneholms IF
40:28
  
K50 7.28 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Mia Havinder
Mia Havinder 69, Björnstorp
29:52
Björnstorps IF
29:52
  
2Katarina ÅströmHälle IF
30:07
  
3Åsa Nylander
Åsa Nylander 67, Studenterna
30:22
FK Studenterna
30:22
  
4Marie Dasler
31:08
IF Start
31:08
  
5Johanna MichaëlssonMajornas IK
32:30
  
6Marie BerglinKA 2 IF
32:35
  
7Sara Johnsson
Sara Johnsson 68, Helsingborg
33:29
IFK Helsingborg
33:29
  
8Ann-Sofie Kullin
35:27
Huddinge AIS
35:27
  
9Annica SjölundIF Start
37:25
  
K55 7.28 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Katarina Löf HagströmSpårvägens FK
30:59
  
2Karin Schön
32:10
IF Kville
32:10
  
3Christina JohanssonIF Kville
34:08
  
4Anna-Stina WanbyHögby IF
34:54
  
5Katarina Hansson
35:12
Björnstorps IF
35:12
  
6Eva LönnqvistYstads IF
36:44
  
7Marie Olsson
38:11
IS Göta
38:11
  
8Camilla PerssonHögby IF
38:36
  
9Bodil Mårtensson
41:23
Björnstorps IF
41:23
  
K60 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Monica Kingstedt
15:46
Huddinge AIS
15:46
  
2Catarina PeterssonIS Göta
17:20
  
3Maria Wester
17:41
IS Göta
17:41
  
4Eleonor ÖströmIF Kville
18:08
  
K65 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Ann-Katrin LundqvistIK Sisu
16:53
  
2Eva LönnqvistYstads IF
17:08
  
3Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
17:32
FK Snapphanarna
17:32
  
4Ljiljana PerssonAlmby IK
21:17
  
K70 3.64 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Ulla Littenheim
Ulla Littenheim 47, Uddevalla IS
20:04
Uddevalla IS
20:04
  
2Britt Hellmark
Britt Hellmark 50, Lidköpings IS
20:39
Lidköpings IS
20:39
  
3Britt-Mari FagertunIS Göta
21:03