21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 64 (35+29)   Starter: 126 (67+59)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12995052 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
P13 200 m häck (68.6 cm)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
31.63
Turebergs FK
31.63
  
2Ludwig Engde
33.89
Turebergs FK
33.89
PB
  
3Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
34.21
PB
  
4William Blomquist
36.99
Turebergs FK
36.99
PB
  
P13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
10.70
–0.6 PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
10.59
Turebergs FK
10.59
–0.5 PB
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
10.55
–0.9 PB
  
4William BlomquistTurebergs FK
9.80
–0.7 PB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1William StrömbergTurebergs FK
34.66
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
33.84
Turebergs FK
33.84
  
3William Blomquist
33.36
Turebergs FK
33.36
PB
  
4Ludwig Engde
32.27
Turebergs FK
32.27
  
5Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
25.76
PB
  
6Fredrik Danielsson
24.78
Hässelby SK
24.78
  
7Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
21.49
PB
  
8Victor Jakobson
16.51
Danderyds SK
16.51
PB
  
9Simon Sjölund
16.00
Turebergs FK
16.00
PB
  
10Nore Wennergren
15.18
Hässelby SK
15.18
PB
  
11Oliver Carlsson
14.71
Turebergs FK
14.71
SB
  
P12 600 m     


Final A

Final

1Dante Stam
Dante Stam 09, Hässelby
1:50.38
Hässelby SK
1:50.38
  
2Carl Grindange
1:51.58
Turebergs FK
1:51.58
  
3Wilmer Hägg
1:52.86
Hässelby SK
1:52.86
  
4Filip Söderlund
1:52.87
Turebergs FK
1:52.87
  
5Viktor Berg
1:57.80
Turebergs FK
1:57.80
  
6Jack Forssmed
1:59.96
Turebergs FK
1:59.96
PB
  
7Liam Malmström
2:11.64
Turebergs FK
2:11.64
PB
  
8Axel Falk
Axel Falk 09, Tureberg
2:12.59
Turebergs FK
2:12.59
PB
  
Final B
1Alvin Daniels
1:54.63
Hässelby SK
1:54.63
PB
  
2Moritz Bruch
1:59.12
Hässelby SK
1:59.12
PB
  
3Elliot Åkerberg
1:59.92
Hässelby SK
1:59.92
PB
  
4Magnus Claesson
2:03.60
Hässelby SK
2:03.60
PB
  
5Valter Hortans
2:03.83
Turebergs FK
2:03.83
PB
  
6Hugo Back Nilsson
2:07.06
Hässelby SK
2:07.06
PB
  
7Edvin Möller
2:16.29
Turebergs FK
2:16.29
  
8Jonathan Sundström
2:18.11
Turebergs FK
2:18.11
  
9Elias Spiridopoulos PeterssonHässelby SK
2:18.40
PB
  
10Gabriel Melander
2:23.70
Turebergs FK
2:23.70
PB
  
11Gustav Rognes
2:25.95
Hässelby SK
2:25.95
PB
  
P12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Carl Grindange
26.74
Turebergs FK
26.74
  
2Jonathan SundströmTurebergs FK
26.10
PB
  
3Hugo Back Nilsson
23.18
Hässelby SK
23.18
PB
  
4Liam Malmström
21.13
Turebergs FK
21.13
PB
  
5Filip Söderlund
20.50
Turebergs FK
20.50
PB
  
6Gabriel Melander
20.17
Turebergs FK
20.17
PB
  
7Wilmer Hägg
20.08
Hässelby SK
20.08
  
8Axel Falk
Axel Falk 09, Tureberg
19.45
Turebergs FK
19.45
PB
  
9Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
18.80
Hässelby SK
18.80
PB
  
10Trausti Mar DagssonTurebergs FK
18.66
PB
  
11Viktor Berg
17.34
Turebergs FK
17.34
PB
  
12Edvin Möller
17.16
Turebergs FK
17.16
PB
  
13Edvin Lundberg
16.35
Danderyds SK
16.35
PB
  
14Magnus Claesson
16.18
Hässelby SK
16.18
PB
  
15Jack Forssmed
15.98
Turebergs FK
15.98
PB
  
16Alvin Daniels
15.07
Hässelby SK
15.07
PB
  
17Dante Stam
Dante Stam 09, Hässelby
13.27
Hässelby SK
13.27
PB
  
18Elias Spiridopoulos PeterssonHässelby SK
12.94
  
19Valter Hortans
11.85
Turebergs FK
11.85
PB
  
20Gustav Rognes
10.20
Hässelby SK
10.20
PB
  
21Moritz Bruch
10.05
Hässelby SK
10.05
PB
  
22Elliot Åkerberg
9.92
Hässelby SK
9.92
PB
  
P12 5x60 m mixat     


Final A

Final

1Turebergs FK 
41.99
  
  Axel Falk  09, Viktor Berg  09, Filip Söderlund  09, Trausti Mar Dagsson  09, Carl Grindange  09
2Turebergs FK 
42.11
  
  Stephanie Rimer  09, Elise Wiklund  09, Agnes Sildeby  09, Freja Ahlepil  09, Molly Envall  09
3Hässelby SK 
45.16
  
  Dante Stam  09, Elias Spiridopoulos Petersson  09, Wilmer Hägg  09, Alvin Daniels  09, Elliot Åkerberg  09
Final B
1Hässelby SK 
43.88
  
  Vera Tengnér  09, Sophie Adolfsson  09, Hugo Dahl  09, Moritz Bruch  09, Dante Stam  09
2Turebergs FK 
46.96
  
  Livia Sandström  09, Cecilia Melander  09, Emelie Milani  09, Elise Wiklund  09, Amanda Oja  09
3Turebergs FK 
47.18
  
  Gabriel Melander  09, Edvin Möller  09, Jack Forssmed  09, Jonathan Sundström  09, Liam Malmström  09
4Hässelby SK 
48.01
  
  Lovisa Åkerström  09, Rut Lundberg  09, Magnus Claesson  09, Hugo Back Nilsson  09, Gustav Rognes  09
Kvinnor
F13 200 m häck (68.6 cm)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Saga Berg Ojeda
34.83
Turebergs FK
34.83
PB
  
2Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
36.14
  
3Mila Almström
41.00
Hässelby SK
41.00
PB
  
4Adrienne Quade
45.99
Turebergs FK
45.99
PB
  
5Kajsa Westberg
57.85
Hässelby SK
57.85
PB
  
6Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
1:13.16
Hässelby SK
1:13.16
  
F13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
9.86
Hässelby SK
9.86
–0.2
  
2Elisabeth Teearu
9.54
Turebergs FK
9.54
–0.2
  
3Louisa Chrifi
9.06
Turebergs FK
9.06
–0.6 PB
  
4Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
8.99
–0.4 PB
  
5Julia Sandler DjerfTurebergs FK
8.83
–0.2 PB
  
6Tilde Söilen
8.79
Turebergs FK
8.79
–0.4 PB
  
7Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
8.77
Hässelby SK
8.77
0.0 PB
  
8Miranda Brolin
8.16
Hässelby SK
8.16
–0.3 PB
  
9Mila Almström
8.10
Hässelby SK
8.10
–0.4
  
10Kajsa Westberg
8.02
Hässelby SK
8.02
–0.2 PB
  
11Vera Kjellgren
7.99
Turebergs FK
7.99
0.0 PB
  
12Ebba Wiklander
7.82
Turebergs FK
7.82
–0.4 PB
  
13Nova Vidmark
6.53
Hässelby SK
6.53
–0.5 PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Elisabeth Teearu
22.07
Turebergs FK
22.07
PB
  
2Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
20.72
Hässelby SK
20.72
PB
  
3Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
19.98
PB
  
4Tilde Söilen
19.13
Turebergs FK
19.13
PB
  
5Kajsa Westberg
18.62
Hässelby SK
18.62
PB
  
6Vera Kjellgren
18.22
Turebergs FK
18.22
PB
  
7Saga Berg Ojeda
18.00
Turebergs FK
18.00
PB
  
8Miranda Brolin
17.80
Hässelby SK
17.80
  
9Ebba Wiklander
17.73
Turebergs FK
17.73
SB
  
10Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
17.17
Hässelby SK
17.17
PB
  
11Louisa Chrifi
16.20
Turebergs FK
16.20
PB
  
12Julia Sandler DjerfTurebergs FK
16.13
PB
  
13Mila Almström
15.72
Hässelby SK
15.72
  
14Adrienne Quade
13.74
Turebergs FK
13.74
PB
  
15Nova Vidmark
11.31
Hässelby SK
11.31
PB
  
F12 600 m     


Final A

Final

1Freja Ahlepil
1:50.30
Turebergs FK
1:50.30
PB
  
2Elise Wiklund
1:57.89
Turebergs FK
1:57.89
  
3Agnes Sildeby
2:07.99
Turebergs FK
2:07.99
  
4Sophie Adolfsson
2:08.60
Hässelby SK
2:08.60
PB
  
5Lovisa Åkerström
2:10.06
Hässelby SK
2:10.06
PB
  
6Vera Tengnér
2:11.17
Hässelby SK
2:11.17
PB
  
7Cecilia Melander
2:11.86
Turebergs FK
2:11.86
PB
  
8Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
2:12.94
Turebergs FK
2:12.94
PB
  
9Rut Lundberg
2:13.69
Hässelby SK
2:13.69
PB
  
10Emelie Milani
2:23.38
Turebergs FK
2:23.38
PB
  
11Livia Sandström
2:42.07
Turebergs FK
2:42.07
PB
  
F12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Cecilia Melander
18.24
Turebergs FK
18.24
PB
  
2Molly Envall
18.14
Turebergs FK
18.14
PB
  
3Stephanie Rimer
17.70
Turebergs FK
17.70
PB
  
4Elise Wiklund
14.35
Turebergs FK
14.35
PB
  
5Emelie Milani
13.76
Turebergs FK
13.76
PB
  
6Rut Lundberg
13.44
Hässelby SK
13.44
PB
  
7Livia Sandström
12.89
Turebergs FK
12.89
  
8Lovisa Åkerström
11.58
Hässelby SK
11.58
PB
  
9Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
11.43
Turebergs FK
11.43
PB
  
10Freja Ahlepil
11.24
Turebergs FK
11.24
PB
  
11Sophie Adolfsson
10.85
Hässelby SK
10.85
PB
  
12Agnes Sildeby
10.56
Turebergs FK
10.56
PB
  
13Vera Tengnér
10.33
Hässelby SK
10.33
PB
  
14Ester Wadström
9.35
Danderyds SK
9.35
PB