17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
19.10
3.10
23.10
4.9
16.10
17.10
24.10
24.10
24.10
21.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 137 (72+65)   Starter: 175 (85+90)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12993503 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Lion Martinez
10.96w
Upsala IF
10.96w
  
2Marcus Berggren
11.13w
Spårvägens FK
11.13w
  
3Viktor Wall
11.16w
Hammarby IF
11.16w
  
4Paul Förnestig
11.23w
Hammarby IF
11.23w
  
5Niklas Wall
11.28w
Hammarby IF
11.28w
  
Edvard Hansson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Arvid Wändesjö
11.35
Hammarby IF
11.35
SB
  
2Marcus Hagerud
11.43
Upsala IF
11.43
  
3Mikael Agge
11.54
Hammarby IF
11.54
SB
  
4Emil Sörqvist
11.76
Huddinge AIS
11.76
  
5Johan Sundgren
11.94
Huddinge AIS
11.94
  
6Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
12.09
Tullinge FI
12.09
PB
  
Final C
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Kenzo Buchli
11.92
Täby IS
11.92
PB
  
2Josef Al-KhaliliTäby IS
11.99
PB
  
3David Svanberg
13.09
Tullinge FI
13.09
PB
  
4Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
15.53
SB
  
M 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Alexander Pilgrim
22.07
Hammarby IF
22.07
=PB
  
2Marcus Berggren
22.62
Spårvägens FK
22.62
  
3Benjamin TinglöfÄrla IF
22.81
SB
  
4Joakim Hellbratt
23.04
Huddinge AIS
23.04
  
5Emil Sörqvist
23.22
Huddinge AIS
23.22
  
6Michael Mulgeta
Michael Mulgeta 01, Löparnas vänner
26.23
Löparnas Vänner IF
26.23
PB
  
Final B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Noah Bucht WesslénHammarby IF
23.25
PB
  
2Kenzo Buchli
23.85
Täby IS
23.85
  
3Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
24.12
Tullinge FI
24.12
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
24.18
  
5Gustav Hellsten
24.35
Spårvägens FK
24.35
  
M 800 m     


Final A

Final

1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:53.04
Löparnas Vänner IF
1:53.04
PB
  
2Björn Seifert
1:54.05
Upsala IF
1:54.05
SB
  
3Aleksej Pirgholizadeh
1:54.83
Eskilstuna FI
1:54.83
SB
  
4Bienvenue Musore
1:55.00
Spårvägens FK
1:55.00
SB
  
5Erik Djurberg
1:57.87
Hässelby SK
1:57.87
SB
  
6Jacob Klinth
1:59.22
IFK Lidingö
1:59.22
  
7Albert Söderqvist
2:02.29
Tullinge FI
2:02.29
  
8Alexander Björklund
2:09.64
Hässelby SK
2:09.64
PB
  
9Sven Petersson
2:10.65
Huddinge AIS
2:10.65
PB
  
10Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
2:10.87
Löparnas Vänner IF
2:10.87
PB
  
11Sebastian Svedhammer
2:11.16
Spårvägens FK
2:11.16
SB
  
12Martin Omberg
Martin Omberg 05, Löparnas vänner
2:45.57
Löparnas Vänner IF
2:45.57
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Fredrik Billström
8:42.54
FK Studenterna
8:42.54
PB
  
2Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
8:45.54
Spårvägens FK
8:45.54
PB
  
3Johannes Fahlström
8:58.71
FK Studenterna
8:58.71
  
4Julius Mördrup
9:17.03
IFK Lidingö
9:17.03
SB
  
5Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
9:48.88
PB
  
6William DesmeulesFalu IK
9:49.54
PB
  
7Elias Vitell
Elias Vitell 01, Spårvägen
9:53.54
Spårvägens FK
9:53.54
PB
  
8Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
9:56.48
Spårvägens FK
9:56.48
PB
  
9Fredrik Nybäck
9:58.86
Spårvägens FK
9:58.86
  
10Ulf Eriksson
10:05.02
Huddinge AIS
10:05.02
  
11Ebba Broms
10:40.37
Brevens IF
10:40.37
PB
  
K 1
12Daniel Förberg
11:35.79
Fredrikshofs FIF
11:35.79
PB
  
Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
DNF
Malungs SoFK
DNF
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.24
  
2Fredrik Kihlblom
53.48
Huddinge AIS
53.48
  
M Höjd     


Final A

Final

1Carl Windmar
Carl Windmar 00, Spårvägen
1.90
Spårvägens FK
1.90
  
2Gustav Hellsten
1.65
Spårvägens FK
1.65
  
Albin ErikssonTyresö FK
NH
  
1.551.601.651.701.801.851.901.93
Windmar----oxoxxoxxx
Hellstenoooxxx
Eriksson-----xxx
M Stav     


Final A

Final

1Jonas Asplund
4.65
IFK Märsta
4.65
  
2Harald GemmelTäby IS
4.55
  
3Teodor Borgius
4.55
Hammarby IF
4.55
  
4Gustav Kullman
4.05
Turebergs FK
4.05
  
5Robin Isaksson
3.70
IFK Lidingö
3.70
  
6Oliver Sandberg
3.50
Huddinge AIS
3.50
  
6Hugo Engkvist
3.50
Upsala IF
3.50
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
3.503.703.854.054.254.354.454.554.654.75
Asplund------oxooxxx
Gemmel------ooxxx
Borgius-----xoxooxxx
Kullman---oxxx
Isakssonxxoxxoxxx
Sandbergxoxxx
Engkvistxoxxx
Söderström Eskonniemi------xxx
M Längd     


Final A

Final

1Arvid Wändesjö
6.60
Hammarby IF
6.60
+0.9
  
2Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.53
+1.8 =SB
  
3Jacob Vestman
6.20
Huddinge AIS
6.20
+0.8 =SB
  
4Johan Sundgren
6.09
Huddinge AIS
6.09
–0.2 SB
  
Wändesjö6.56
+1.4
6.46
+1.5
5.74
+1.2
6.27
-0.4
6.60
+0.9
x
+2.2
Eidenstedt6.19
+0.5
6.17
+0.9
6.39
-0.4
x
+1.0
6.33w
+2.1
6.53
+1.8
Vestmanx
-0.1
6.12
+0.8
6.04
-0.4
6.20
+0.8
x
+1.7
6.14
0.0
Sundgren6.02
-0.1
6.09
-0.2
5.38
+0.3
5.79
-0.2
x
+1.5

0.0
M Kula     


Final A

Final

1Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
13.08
Spårvägens FK
13.08
  
2Bengt Petersson
12.56
Spårvägens FK
12.56
  
3Tony Karlsson
10.23
Huddinge AIS
10.23
  
4Palle Storm
Palle Storm 77, Ösmo Nynäs
9.09
Ösmo Nynäs FIK
9.09
  
Ige13.08xxx12.8513.01
Peterssonx12.56xxxx
Karlssonx10.23xxx10.03
Storm8.86x8.808.559.098.93
M Diskus     


Final A

Final

1Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
46.85
Hammarby IF
46.85
  
2Johannes Lilius
44.95
Huddinge AIS
44.95
  
3Tony Karlsson
34.93
Huddinge AIS
34.93
  
4Panagiotis AvramidisHanvikens SK
30.13
SB
  
5Palle Storm
Palle Storm 77, Ösmo Nynäs
22.39
Ösmo Nynäs FIK
22.39
  
Brown45.8244.9846.8543.5645.8344.22
Lilius44.95x43.4243.6344.7242.68
Karlsson30.9534.9334.23x33.9432.40
Avramidisx30.13x29.26xx
Storm22.39x21.7120.76xx
M Slägga     


Final A

Final

1Johannes Nilsson
56.30
Västerås FK
56.30
  
2Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
55.15
Västerås FK
55.15
  
3Patrik Lindstedt
52.68
Hässelby SK
52.68
  
4Tony Karlsson
32.20
Huddinge AIS
32.20
  
Nilsson54.65x56.3055.6853.52x
Bystedt55.1554.2254.4853.22x52.94
Lindstedt51.9052.58x51.6952.68
Karlsson30.92xxx31.1032.20
M35 Stav     


Final A

Final

1Inge HermanssonIFK Märsta
2.60
SB
  
Panagiotis AvramidisHanvikens SK
NH
  
2.202.402.602.752.85
Hermanssonooxxoxxx
Avramidis----xxx
M50 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
8.88
SB
  
Trollsås8.348.548.88x8.848.54
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
30.54
SB
  
Trollsås27.1330.5429.1830.3628.02x
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Katharina GråmanTyresö FK
12.00
=SB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
12.56
Mälarhöjdens IK
12.56
  
3Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.67
Mälarhöjdens IK
12.67
  
4Maria SödergrenTäby IS
12.70
PB
  
5Victoria DavidssonTyresö FK
13.09
  
6Sara HermanssonTäby IS
13.13
SB
  
7Josefine LundvallTäby IS
13.15
PB
  
Final B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Hannah StenbeckTäby IS
12.98
PB
  
2Anna Björkstedt
13.02
Spårvägens FK
13.02
SB
  
3Anelia Danielsson
13.12
Tullinge FI
13.12
  
4Fredrika PetterssonHammarby IF
13.13
SB
  
5Molly Freeman
13.21
Hammarby IF
13.21
PB
  
6Felicia Lindberg
13.52
Hammarby IF
13.52
  
7Tuva Wennergren
13.84
Hässelby SK
13.84
  
Final C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Minna Silvell
13.15
Huddinge AIS
13.15
  
2Pritha Routh
13.59
Tullinge FI
13.59
PB
  
3Linnea Josefsson
13.90
Spårvägens FK
13.90
PB
  
4Alicia Nordmark-NiskaTullinge FI
14.12
PB
  
5Karolina Nivenius
14.43
Hässelby SK
14.43
PB
  
6Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
14.44
Spårvägens FK
14.44
SB
  
7Gift Maduke
14.85
Tullinge FI
14.85
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Katharina GråmanTyresö FK
24.69
SB
  
2Linnéa Frobe
24.87
Täby IS
24.87
  
3Maria SödergrenTäby IS
25.63
  
4Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
25.99
Mälarhöjdens IK
25.99
  
5Lovisa Linde
26.04
Täby IS
26.04
  
6Josefine LundvallTäby IS
26.96
SB
  
7Anelia Danielsson
27.79
Tullinge FI
27.79
  
Final B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Leticia BuchliTäby IS
25.84
PB
  
2Sara HermanssonTäby IS
26.75
SB
  
3Anna Björkstedt
26.98
Spårvägens FK
26.98
  
4Linnea Josefsson
28.77
Spårvägens FK
28.77
SB
  
5Pritha Routh
28.82
Tullinge FI
28.82
PB
  
6Liva Gustavsson
28.99
Spårvägens FK
28.99
PB
  
7Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
29.73
Spårvägens FK
29.73
SB
  
8Elisabeth Larsson
30.49
Hammarby IF
30.49
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Filippa Ramberg
2:17.65
Hammarby IF
2:17.65
SB
  
2Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
2:21.99
Upsala IF
2:21.99
SB
  
3Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:22.97
Turebergs FK
2:22.97
SB
  
4Clara Lidén
2:28.55
Hammarby IF
2:28.55
  
5Hoa Sjöholm
2:28.76
Hammarby IF
2:28.76
PB
  
6Linnea Josefsson
2:35.19
Spårvägens FK
2:35.19
SB
  
7Lisa Bäckdén
2:37.41
Huddinge AIS
2:37.41
  
K Stav     


Final A

Final

1Johanna Hellman
3.55
IFK Lidingö
3.55
  
2Emelie Beckman
3.45
Hässelby SK
3.45
  
3Rebecka Forsling
3.15
Huddinge AIS
3.15
  
4Elsa Eriksson
3.05
Hässelby SK
3.05
PB
  
5Elena Mitchell
2.85
IFK Lidingö
2.85
  
6Ida Abser
Ida Abser 03, Huddinge
2.75
Huddinge AIS
2.75
  
7Sophia Abdulrahim OmarIFK Lidingö
2.40
  
8Frida Sörqvist
2.20
Huddinge AIS
2.20
  
8My Lindberg
2.20
Hellas FK
2.20
=PB
  
Emelie ForsbergHuddinge AIS
NH
  
Alannah HellstadiusHammarby IF
NH
  
2.20
3.55
2.40
3.70
2.60
2.75
2.85
2.95
3.05
3.15
3.25
3.35
3.45
Hellman-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
-
xxo
Beckman-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
xo
o
Forsling-
-
-
-
-
-
o
xxo
xxx


Eriksson-
-
o
o
xo
o
o
xxx



Mitchell-
-
-
-
o
-
xxx




Abser-
-
-
o
xxx






Abdulrahim Omaro
xo
xxx








Sörqvisto
xxx









Lindbergo
xxx









Forsberg-
-
-
-
-
-
xxx




Hellstadius-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


K Längd     


Final A

Final

1Emelie EklundTäby IS
5.41
+0.1 SB
  
2Emilia SjöstrandHellas FK
5.31
+0.3 SB
  
3Edith HolmbergHellas FK
5.09
–0.1
  
4Minna Silvell
5.05
Huddinge AIS
5.05
–0.1
  
5Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
5.00
Mälarhöjdens IK
5.00
+0.5
  
6Bilge Kaya
4.99
Hellas FK
4.99
+0.3
  
7Felicia Lindberg
4.94
Hammarby IF
4.94
+0.3
  
8Victoria DavidssonTyresö FK
4.90
+0.2
  
9Amanda Möller
4.76
Hässelby SK
4.76
+1.2 SB
  
10Elin Hjertzell
4.72
Huddinge AIS
4.72
+0.7
  
11Molly Freeman
4.70
Hammarby IF
4.70
+1.5 SB
  
12Karolina Nivenius
4.42
Hässelby SK
4.42
+0.1 PB
  
13Felicia Lundberg
4.36
Huddinge AIS
4.36
+0.6
  
14Alicia Nordmark-NiskaTullinge FI
4.25
+0.6 PB
  
15Gift Maduke
4.22
Tullinge FI
4.22
+0.4 PB
  
16Julia Hansson
4.03
Huddinge AIS
4.03
+0.9
  
Eklundx
0.0
x
+1.1
5.27
+0.7
5.31
+0.2
5.41
+0.1
x
+0.4
Sjöstrand5.20
+0.2
x
+0.7
5.20
+0.6
5.03
+0.2
3.90
+0.2
5.31
+0.3
Holmberg5.00
+0.5
4.92
0.0
4.87
+0.4
4.97
0.0
5.09
-0.1
5.02
+0.2
Silvell5.05
-0.1
4.98
+0.9
x
+0.2
4.96
0.0
x
-0.2
x
+0.1
Wikfeldt5.00
+0.5
x
+1.1
4.99
0.0
5.00
+0.7
x
0.0
x
0.0
Kayax
+0.2
4.77
0.0
4.80
+0.5
4.47
+0.4
4.88
0.0
4.99
+0.3
Lindbergx
+0.4
4.84
+1.3
4.79
+0.9
x
+0.1
4.81
+0.2
4.94
+0.3
Davidsson4.90
+0.2
4.71
0.0
x
+0.1
x
+0.9
x
-0.1
x
+0.2
Möller4.57
+0.4
4.76
+1.2
4.63
-0.3
Hjertzell4.72
+0.7
4.42
-0.2
4.04
+0.1
Freemanx
0.0
4.70
+1.5
x
+0.9
Nivenius4.42
+0.1
4.25
+0.3
4.33
+0.8
Lundberg4.36
+0.6

0.0

0.0
Nordmark-Niska4.25
+0.6
4.21
+0.6
4.06
0.0
Maduke4.22
+0.4
4.07
+0.8
3.60
+0.5
Hanssonx
+0.2
3.97
+0.4
4.03
+0.9
K Kula     


Final A

Final

1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.47
Spårvägens FK
12.47
PB
  
2Felicia Lindberg
11.82
Hammarby IF
11.82
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
10.12
Hammarby IF
10.12
  
4Ella Nilsson
9.62
Hanvikens SK
9.62
  
5Anna-Karin WikströmHuddinge AIS
7.72
SB
  
Hilding11.95x12.2612.4711.9811.97
Lindberg11.66x11.7411.7311.82
Wihkx10.129.81x9.09x
Nilsson8.319.079.629.288.70x
Wikström7.72xx
K Diskus     


Final A

Final

1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
40.15
Spårvägens FK
40.15
  
2Lena Björk
37.90
IFK Lidingö
37.90
  
3Anna-Karin WikströmHuddinge AIS
23.67
SB
  
4Birgitta Berglund
19.38
Huddinge AIS
19.38
  
Hilding38.4340.15x37.7739.9040.00
Björkx37.9036.5035.96xx
Wikström21.8321.32x23.67xx
Berglundxx19.3817.80xx
K Slägga     


Final A

Final

1Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
62.34
Spårvägens FK
62.34
  
2Rebecka Hallerth
58.22
Spårvägens FK
58.22
  
3Linn Harryson
46.81
Hammarby IF
46.81
  
4Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
42.03
Hammarby IF
42.03
  
5Ella Nilsson
39.98
Hanvikens SK
39.98
  
6Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
39.66
Råby-Rekarne FIF
39.66
  
7Anna-Karin WikströmHuddinge AIS
21.19
SB
  
Larssonx62.34x60.3059.70x
Hallerth58.12x56.5258.2256.7853.85
Harrysonx41.1841.94x46.8141.65
Wihk38.1840.3438.3542.03x39.72
Nilsson38.0839.6737.7939.2539.9836.78
Essmanx36.3837.54x39.6636.14
Wikströmxx21.19xxx
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Jennie Gregestam
43.50
Huddinge AIS
43.50
  
2Simone Adolfsson
42.04
Huddinge AIS
42.04
  
Johanna SchlyterHuddinge AIS
NM
  
Gregestamx42.55x43.50xx
Adolfsson40.0941.58x42.0440.8040.60
Schlyterxxxxxx