0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Albin Edgert Albin Edgert 05, Täby 11.62 | 05 | Täby IS | 11.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rafael Vikic Rafael Vikic 05, Visby 12.10 | 05 | Visby IF Gute | 12.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leo Ericson Leo Ericson 05, Upsala IF 12.25 | 05 | Upsala IF | 12.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maja Almgren Maja Almgren 98, Täby 12.61 | 98 | Täby IS | 12.61 | =SB | K 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Berggren Erik Berggren 92, Tjelvar 13.23 | 92 | IK Tjelvar | 13.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 24.75 | 01 | IFK Lidingö | 24.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rafael Vikic Rafael Vikic 05, Visby 25.50 | 05 | Visby IF Gute | 25.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johan Wibäck Johan Wibäck 71, Roma 28.27 | 71 | Roma IF | 28.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leo Gutepil Leo Gutepil 09, Visby 30.61 | 09 | Visby IF Gute | 30.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Almgren Maja Almgren 98, Täby 27.08 | 98 | Täby IS | 27.08 | =SB | K 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Saga Drottz Saga Drottz 09, Orient 28.73 | 09 | IK Orient | 28.73 | =PB | K 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | John Thålin John Thålin 07, Roma 30.78 | 07 | Roma IF | 30.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Abrahamson Anna Abrahamson 07, Åhus 31.10 | 07 | Åhus FIK | 31.10 | = | K 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 53.29 | 01 | IFK Lidingö | 53.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ylva Garvén Ylva Garvén 04, Visby 1:03.61 | 04 | Visby IF Gute | 1:03.61 | = | K 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lilly Wizén Lilly Wizén 55, Roma DNF | 55 | Roma IF | DNF | = | K | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malte Fuchs Edberg Malte Fuchs Edberg 03, Bromma 14.73 | 03 | Bromma IF | 14.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Diskus (1.75 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malte Fuchs Edberg Malte Fuchs Edberg 03, Bromma 38.00 | 03 | Bromma IF | 38.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Vestman Jacob Vestman 04, Huddinge 6.12 | 04 | Huddinge AIS | 6.12 | +0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albin Edgert Albin Edgert 05, Täby 5.86 | 05 | Täby IS | 5.86 | +0.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leo Ericson Leo Ericson 05, Upsala IF 5.80 | 05 | Upsala IF | 5.80 | –0.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Thomas Wallentin Thomas Wallentin 05, Visby 4.98 | 05 | Visby IF Gute | 4.98 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | John Thålin John Thålin 07, Roma 4.19 | 07 | Roma IF | 4.19 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Benjamin Sporre Benjamin Sporre 06, Roma 3.64 | 06 | Roma IF | 3.64 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Albin Edgert Albin Edgert 05, Täby 14.50 | 05 | Täby IS | 14.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Leo Ericson Leo Ericson 05, Upsala IF 17.03 | 05 | Upsala IF | 17.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rafael Vikic Rafael Vikic 05, Visby 25.32 | 05 | Visby IF Gute | 25.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thomas Wallentin Thomas Wallentin 05, Visby 23.48 | 05 | Visby IF Gute | 23.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 80 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Sporre Benjamin Sporre 06, Roma 10.57 | 06 | Roma IF | 10.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | John Thålin John Thålin 07, Roma 11.49 | 07 | Roma IF | 11.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Theodor Håkansson Theodor Håkansson 08, Hammarby 11.69 | 08 | Hammarby IF | 11.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Abrahamson Anna Abrahamson 07, Åhus 11.99 | 07 | Åhus FIK | 11.99 | =PB | F 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elvira Sporre Elvira Sporre 07, Roma 12.35 | 07 | Roma IF | 12.35 | =PB | F 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | John Bäck John Bäck 06, Tureberg 45.43 | 06 | Turebergs FK | 45.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Sporre Benjamin Sporre 06, Roma 34.73 | 06 | Roma IF | 34.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | John Thålin John Thålin 07, Roma 19.50 | 07 | Roma IF | 19.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 80 m häck (83.8 cm) Vind: +1.2 Final A Final | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | John Thålin John Thålin 07, Roma 15.73 | 07 | Roma IF | 15.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) Vind: +1.1 Final A Final | Vind: +1.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gusten Jacobsson Gusten Jacobsson 08, Tjelvar 12.77 | 08 | IK Tjelvar | 12.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vidar Jacobsson Vidar Jacobsson 10, Tjelvar 13.14 | 10 | IK Tjelvar | 13.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Längd (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Theodor Håkansson Theodor Håkansson 08, Hammarby 4.59 | 08 | Hammarby IF | 4.59 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Diskus (0.6 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gusten Jacobsson Gusten Jacobsson 08, Tjelvar 28.83 | 08 | IK Tjelvar | 28.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Theodor Håkansson Theodor Håkansson 08, Hammarby 21.82 | 08 | Hammarby IF | 21.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leo Gutepil Leo Gutepil 09, Visby 20.99 | 09 | Visby IF Gute | 20.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M35 100 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johan Wibäck Johan Wibäck 71, Roma 13.76 | 71 | Roma IF | 13.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Magnus Westberg Magnus Westberg 85, Märsta 14.48 | 85 | IFK Märsta | 14.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlotta Kimby Charlotta Kimby 65, Spårvägen 16.16 | 65 | Spårvägens FK | 16.16 | =SB | K 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lilly Wizén Lilly Wizén 55, Roma 16.26 | 55 | Roma IF | 16.26 | =SB | K 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sofia Linde Sofia Linde 95, Täby 15.01 | 95 | Täby IS | 15.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Josefine Lundvall Josefine Lundvall 99, Täby 4.90 | 99 | Täby IS | 4.90 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hilda Östergren Hilda Östergren 05, Visby 4.73 | 05 | Visby IF Gute | 4.73 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Möller Amanda Möller 00, Hässelby 4.69 | 00 | Hässelby SK | 4.69 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Abrahamson Anna Abrahamson 07, Åhus 3.82 | 07 | Åhus FIK | 3.82 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristina Jacobsson Kristina Jacobsson 76, Tjelvar 30.79 | 76 | IK Tjelvar | 30.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ylva Garvén Ylva Garvén 04, Visby 23.61 | 04 | Visby IF Gute | 23.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elvira Sporre Elvira Sporre 07, Roma 26.74 | 07 | Roma IF | 26.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F12 Längd (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saga Drottz Saga Drottz 09, Orient 4.50 | 09 | IK Orient | 4.50 | –0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|