19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Stenkullens IP   Arrangör: IK Lerum FI
Tävlande: 197 (107+90)   Starter: 235 (127+108)

Män
M 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Thomas Jones
10.60
IFK Växjö
10.60
  
2Adam Denguir
10.63
Ullevi FK
10.63
SB
  
3Lucas Bolin
10.80
Ullevi FK
10.80
PB
  
4Carl Narup
11.00
Ullevi FK
11.00
SB
  
5Emmanuel Ogwo
11.27
Ullevi FK
11.27
SB
  
Final B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
11.35
Trollhättan FIK
11.35
PB
  
2Linus Pihl
11.42
IK Lerum FI
11.42
SB
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
11.42
Alingsås IF
11.42
PB
  
2Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
11.70
F Stenungsunds FI
11.70
PB
  
3David LevegårdIF Rigor
11.94
PB
  
4Linus Wahl
12.34
IK Lerum FI
12.34
PB
  
M 100 m extra     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Thomas Jones
10.55
IFK Växjö
10.55
  
M 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Adam Denguir
21.53
Ullevi FK
21.53
SB
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
21.83
  
3Anton BengtssonUllevi FK
22.31
SB
  
4Lucas Bolin
22.50
Ullevi FK
22.50
  
5Linus Pihl
23.28
IK Lerum FI
23.28
  
6Jonathan Johansson
23.37
Sävedalens AIK
23.37
SB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
22.87
Trollhättan FIK
22.87
PB
  
2Andreas NorströmUllevi FK
23.26
SB
  
3Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
23.52
F Stenungsunds FI
23.52
PB
  
4Gustav Ölund
24.20
Örgryte IS
24.20
SB
  
5Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
25.29
Sävedalens AIK
25.29
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Jacob Helsing
49.11
IK Orient
49.11
PB
  
2Nils Thornberg
49.38
Ullevi FK
49.38
PB
  
3Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
49.48
KFUM Örebro
49.48
  
4Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
49.66
KFUM Örebro
49.66
  
Final B
1Herman ForsbergUllevi FK
50.66
PB
  
2Samuel AndreassonUllevi FK
50.87
  
3Mattias Sunneborn
51.57
Spårvägens FK
51.57
  
4Erik Lindahl
51.67
Ullevi FK
51.67
  
M 800 m     


Final A

Final

1Michael Rosenqvist
1:56.30
Mölndals AIK
1:56.30
PB
  
2Eric Källman
1:56.46
IK Ymer
1:56.46
SB
  
3Simon Wikell
1:56.69
Mölndals AIK
1:56.69
  
4Felix Larsen Nilsson
1:59.49
Örgryte IS
1:59.49
  
5Oscar Eliasson
1:59.60
Hässelby SK
1:59.60
PB
  
6Elias Ramhult
2:01.62
IK Ymer
2:01.62
PB
  
7Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
2:03.21
F Stenungsunds FI
2:03.21
SB
  
8Love Ramhult
2:06.82
IK Ymer
2:06.82
  
Final B
1Adam Sörqvist
2:03.13
Hälle IF
2:03.13
PB
  
2Alfred Ramhult
2:06.86
IK Ymer
2:06.86
SB
  
3Filip Jonsson
2:08.07
Hälle IF
2:08.07
PB
  
4Albert Hellman
Albert Hellman 01, Stenungsunds FI
2:08.72
F Stenungsunds FI
2:08.72
PB
  
5Christoffer JohanssonMajornas IK
2:23.03
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Mohamed Nuur
14:56.34
Örgryte IS
14:56.34
PB
  
2Nicklas Gunnarsson
15:33.22
Örgryte IS
15:33.22
PB
  
3Jonathan Weichbrodt
16:03.52
Mölndals AIK
16:03.52
SB
  
4Nils Olsson
16:03.60
IK Lerum FI
16:03.60
PB
  
5Jesper Evervall
16:09.62
Örgryte IS
16:09.62
SB
  
6Axel Johansson
16:10.72
Hälle IF
16:10.72
PB
  
7Joel Thorén
16:14.89
Örgryte IS
16:14.89
PB
  
8Melker Tillenius
16:16.37
Sävedalens AIK
16:16.37
PB
  
9Joshua Dudley
Joshua Dudley 95, IFK Göteborg
16:55.63
IFK Göteborg
16:55.63
PB
  
10Anders Soovik
Anders Soovik 76, Kongahälla
16:47.13
Kongahälla AIK
16:47.13
  
Ej godkända skor
11Olle Leibe Bergstedt
17:05.56
Solvikingarna
17:05.56
PB
  
12Rasmus Bäcklund
Rasmus Bäcklund 98, IFK Göteborg
17:21.31
IFK Göteborg
17:21.31
PB
  
13Sebastian Sjöholm
17:35.50
Hälle IF
17:35.50
  
Ej godkända skor
14Jon Angelbratt
17:00.56
Majornas IK
17:00.56
  
Ej godkända skor
15Johannes Öhlin
Johannes Öhlin 73, Solvikingarna
17:49.19
Solvikingarna
17:49.19
  
Ej godkända skor
16David Dahllöf
17:49.40
Alingsås IF
17:49.40
  
Ej godkända skor
17Mattias Eliasson
Mattias Eliasson 90, Solvikingarna
18:19.69
Solvikingarna
18:19.69
PB
  
18Vignesh Pandian
Vignesh Pandian 87, Solvikingarna
19:58.79
Solvikingarna
19:58.79
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Robin JacobssonUllevi FK
1.94
SB
  
2Linus Pihl
1.78
IK Lerum FI
1.78
PB
  
1.631.691.741.781.821.861.901.942.00
Jacobsson-----oxxooxxx
Pihloxooxoxxx
M Stav     


Final A

Final

1Peter SvenssonIF Rigor
4.21
PB
  
2Gabriel TorgerssonIF Kville
3.91
  
3Elliot LindbomIK Lerum FI
3.76
PB
  
4Gustav ThyrmanIF Rigor
3.61
  
5Jacob TegnérIK Lerum FI
3.61
PB
  
Robin JacobssonUllevi FK
NH
  
3.313.463.613.763.914.064.214.314.71
Svensson----oxxoxxoxxx
Torgersson--xo-oxxx
Lindbomoxoxxooxxx
Thyrman-xoxoxxx
Tegnérxoxxoxxoxxx
Jacobsson--------xxx
M Längd     


Final A

Final

1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.21
+1.9
  
2David Sennung
6.45
Ullevi FK
6.45
+1.4 SB
  
3Olof Ryberg
6.42
Örgryte IS
6.42
+1.4 PB
  
4Axel Eenfeldt
6.41
Örgryte IS
6.41
+1.0 PB
  
5Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.95
F Stenungsunds FI
5.95
+0.5
  
6Linus Pihl
5.78
IK Lerum FI
5.78
+1.3 PB
  
7Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
5.16
IFK Göteborg
5.16
+1.7
  
Otterlingx
0.0
6.94
+0.5
x
0.0
x
0.0
6.92
+0.8
7.21
+1.9
Sennung6.44
+0.9
6.35
+0.5
6.45
+1.4
6.35
0.0
6.40
+1.5
6.42
+0.5
Rybergx
0.0
x
0.0
6.07
+1.0
x
0.0
x
0.0
6.42
+1.4
Eenfeldt6.17
+1.1
x
0.0
6.41
+1.0
x
0.0
6.07
+1.0
x
0.0
Bergstrand5.95
+0.5
5.64
+1.1
5.48
+0.6
2.09
+1.5
x
0.0
4.66
+0.7
Pihl
0.0
x
0.0
5.61
+0.6
5.70
+0.6
5.50
+1.6
5.78
+1.3
Petterssonx
0.0
2.90
+1.1
2.95
0.0
x
0.0
5.16
+1.7
4.70
+0.4
M Tresteg     


Final A

Final

1Melker Manne
14.34w
Ullevi FK
14.34w
+2.3
  
2Johannes LundqvistUllevi FK
13.64
+1.5 PB
  
3Linus Wahl
12.54
IK Lerum FI
12.54
+0.3 PB
  
Manne14.21
0.0
x
0.0
14.17
0.0
x
0.0
14.34w
+2.3
14.21
+1.7
Lundqvist13.22
+0.2
x
0.0
12.66
+0.5
13.64
+1.5
x
0.0
x
0.0
Wahl12.35
+1.3

0.0
12.19
+0.3
12.52
+1.1
12.54
+0.3
12.48
+1.0
M Kula     


Final A

Final

1Nermin Štitkovac
Nermin Štitkovac 00, BIH
17.29
00BIH
17.29
  
2Kevin Fankl
11.86
Örgryte IS
11.86
  
3Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
11.61
Trollhättan FIK
11.61
PB
  
Štitkovac17.29x16.8917.0517.2016.41
Fanklxxx11.86x11.74
Evertsson11.3311.2111.4711.61x
M Diskus     


Final A

Final

1Kevin Fankl
38.19
Örgryte IS
38.19
SB
  
2Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
33.88
Trollhättan FIK
33.88
PB
  
Fankl35.6938.19
Evertsson31.1032.0233.6933.6433.88
M Spjut     


Final A

Final

1Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
44.25
Trollhättan FIK
44.25
  
2Rizvan EktymaevIK Lerum FI
35.48
  
Evertsson43.8443.4238.94x44.2542.87
Ektymaevxx33.6934.1633.4335.48
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Frid Göransson
16.47
Sävedalens AIK
16.47
  
Frid Göransson15.24xx16.47xx
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Linus Wahl
37.61
IK Lerum FI
37.61
  
2Edvin Friberg
Edvin Friberg 05, Sävedalen
28.88
Sävedalens AIK
28.88
=PB
  
Wahl27.1437.6136.9135.8735.0335.49
Fribergx28.88xx26.02x
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Albin Friberg
Albin Friberg 06, Sävedalen
52.74
Sävedalens AIK
52.74
PB
  
Friberg52.7445.8849.1946.4346.6944.68
M35 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Olle Borg
14.58
KFUM Arvika
14.58
PB
  
2Tage IsakssonIK Ymer
15.19
  
Marklan JacksonIK Lerum FI
DQ
  
M35 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Marklan JacksonIK Lerum FI
25.90
SB
  
2Tage IsakssonIK Ymer
32.56
  
M35 5000 m     


Final A

Final

1Mikael Rangfeldt
17:56.48
IK Lerum FI
17:56.48
PB
  
2Lennart Olsson
18:13.11
IK Lerum FI
18:13.11
PB
  
3Erik Michaelsson
18:41.85
Majornas IK
18:41.85
PB
  
4Patrik Castillo
18:42.87
IK Nocout.se
18:42.87
SB
  
5Ingemar Svensson
Ingemar Svensson 65, Solvikingarna
18:50.03
Solvikingarna
18:50.03
PB
  
6Mikael Zachrisson
18:51.37
IK Lerum FI
18:51.37
PB
  
7Stefan Gustafsson
Stefan Gustafsson 70, Solvikingarna
19:16.20
Solvikingarna
19:16.20
PB
  
8Roger Andersson
Roger Andersson 67, Solvikingarna
19:26.69
Solvikingarna
19:26.69
PB
  
9Ulf Johansson
Ulf Johansson 59, Solvikingarna
20:21.23
Solvikingarna
20:21.23
PB
  
10Henrik Lindblad
Henrik Lindblad 76, Solvikingarna
21:28.71
Solvikingarna
21:28.71
SB
  
11Tony Elias CamprubiIK Lerum FI
21:41.82
PB
  
12Mikael Tilly
Mikael Tilly 72, Lidköpings VSK
21:58.76
Lidköpings VSK
21:58.76
PB
  
13Hans Melin
22:09.67
Majornas IK
22:09.67
PB
  
14Lars Olsson
22:13.65
IF Hagen
22:13.65
PB
  
15Bertil Johansson
Bertil Johansson 74, Solvikingarna
22:25.11
Solvikingarna
22:25.11
PB
  
16Torgny Karlsson
Torgny Karlsson 49, Solvikingarna
22:53.89
Solvikingarna
22:53.89
PB
  
17Tomas Strömvall
23:10.45
IK Lerum FI
23:10.45
PB
  
M40 800 m     


Final A

Final

1Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
2:07.41
Mölndals AIK
2:07.41
  
2Edin Nygren
2:08.63
Majornas IK
2:08.63
  
3Mattias Gustavsson
2:18.40
Majornas IK
2:18.40
SB
  
4Gunnar Bengtsson
2:43.65
Majornas IK
2:43.65
PB
  
M40 Diskus     


Final A

Final

1Martin Evenbratt
27.82
Kongahälla AIK
27.82
PB
  
Evenbratt27.7624.6527.8223.6125.3324.39
M45 Stav     


Final A

Final

1Fredrik Dymén
Fredrik Dymén 76, Kongahälla
4.06
Kongahälla AIK
4.06
SB
  
2Erik Hagström
3.61
Örgryte IS
3.61
SB
  
3.613.763.914.064.214.31
Dymén--xoxxoxpxx
Hagströmoxxx
M45 Kula     


Final A

Final

1Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
10.42
Herrljunga SK
10.42
SB
  
Fabian9.94x10.4210.2610.15x
M60 Tresteg     


Final A

Final

1Patrik SöderqvistIK Lerum FI
9.00
+1.3 PB
  
Söderqvist8.45
+1.6
9.00
+1.3
8.71
+0.8
x
0.0

0.0

0.0
M60 Spjut     


Final A

Final

1Patrik SöderqvistIK Lerum FI
29.77
PB
  
Söderqvist28.7329.77x27.68x27.32
M65 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
6.70
Trollhättan FIK
6.70
SB
  
Evertsson6.436.346.706.696.066.26
M65 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
18.77
Trollhättan FIK
18.77
  
Evertsson15.7317.4418.7718.27
M65 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
16.63
Trollhättan FIK
16.63
SB
  
Evertsson12.7716.10x16.2615.4216.63
M70 Längd     


Final A

Final

1Olle Borg
4.30
KFUM Arvika
4.30
+1.3 SB
  
Borg4.27
0.0
4.24
+0.8
4.13
+1.1
4.00
+0.6
4.30
+1.3
4.14
+1.7
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Julia WennerstenIK Ymer
11.97
PB
  
2Julia BjörkmanIF Kville
12.01
PB
  
3Clara AugustssonIK Ymer
12.44
  
4Jessica Östlund
12.59
Hässelby SK
12.59
SB
  
5Felicia SjöblomIK Orient
12.61
SB
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Nora Lindahl
12.53
Hässelby SK
12.53
  
2Cornelia LindbergIK Lerum FI
12.94
SB
  
3Elin HallbjörnerUllevi FK
13.02
  
4Ide Ileso
13.08
Ullevi FK
13.08
SB
  
5Sirin Ilknur
13.89
Ullevi FK
13.89
PB
  
Final C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Sissel Eliasson
12.76
Alingsås IF
12.76
  
2Sara Dahlén
14.22
IK Lerum FI
14.22
PB
  
3Felicia van der Poel
Felicia van der Poel 01, Stenungsunds FI
14.47
F Stenungsunds FI
14.47
PB
  
4Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
13.20
SB
  
K 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Clara AugustssonIK Ymer
25.67
SB
  
2Tilda Wahlén
25.87
Mölndals AIK
25.87
PB
  
3Ide Ileso
27.05
Ullevi FK
27.05
SB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
26.80
IFK Göteborg
26.80
PB
  
2Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
26.85
SB
  
3Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
28.05
F Stenungsunds FI
28.05
SB
  
4Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
29.14
F Stenungsunds FI
29.14
PB
  
5Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
29.53
F Stenungsunds FI
29.53
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Alice SvantessonUllevi FK
57.00
  
2Elin Hagelin
1:03.36
Mölndals AIK
1:03.36
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Wilma Ehrnborg
2:16.86
Mölndals AIK
2:16.86
PB
  
2Alma Svantesson
2:17.85
Mölndals AIK
2:17.85
SB
  
3Stina Tagesson
2:20.41
IK Ymer
2:20.41
  
4Elsa Tagesson
2:24.28
IK Ymer
2:24.28
PB
  
5Wilma Holmén
2:24.44
Mölndals AIK
2:24.44
PB
  
6Felicia Brink
2:30.45
IF Kville
2:30.45
SB
  
7Julia Wahlén
2:35.92
Mölndals AIK
2:35.92
PB
  
8Agnes Knauer
2:36.56
Hälle IF
2:36.56
  
9Julia Svensson
2:37.92
Mölndals AIK
2:37.92
PB
  
Tilda KnauerHälle IF
DNF
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Johanna Larsson
16:59.32
Örgryte IS
16:59.32
PB
  
2Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
16:59.92
PB
  
3Julia Svennblad
17:05.72
Hälle IF
17:05.72
PB
  
4Evelina Hultegård
17:34.75
Örgryte IS
17:34.75
PB
  
5Julia Törnblad
18:12.49
Mölndals AIK
18:12.49
SB
  
6Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
18:21.06
Sävedalens AIK
18:21.06
  
7Louise Lund
Louise Lund 90, Alingsås
18:31.28
Alingsås IF
18:31.28
PB
  
8Nina Hagman
Nina Hagman 81, Team Minos
18:18.89
Team Minos SC
18:18.89
  
Ej godkända skor
9Karin Schön
19:16.07
IF Kville
19:16.07
  
Ej godkända skor
10Stina Persson
19:20.86
Alingsås IF
19:20.86
  
Ej godkända skor
11Katarina Åström
19:46.78
Hälle IF
19:46.78
  
Ej godkända skor
12Ulrika Grönérus
20:04.03
Majornas IK
20:04.03
  
Ej godkända skor
13Catharina Ramhult
20:16.27
Ulricehamns IF
20:16.27
  
Ej godkända skor
14Johanna Michaëlsson
20:29.33
Majornas IK
20:29.33
  
Ej godkända skor
Katja Leibe Bergstedt
DNF
Solvikingarna
DNF
  
Ej godkända skor
K 100 m häck     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Amanda Hansson
14.02
Hässelby SK
14.02
SB
  
2Estelle MontlerUllevi FK
14.27
SB
  
3Ebba Åhman
14.40
IK Ymer
14.40
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.72
SB
  
2Lina LöfqvistUllevi FK
1.66
SB
  
3Moa Cornéer
1.56
Örgryte IS
1.56
SB
  
4Elsa WållgrenIK Lerum FI
1.52
SB
  
5Jonna Säwström
Jonna Säwström 05, IFK Göteborg
1.48
IFK Göteborg
1.48
  
6Agnes DahlbergIK Lerum FI
1.48
SB
  
1.401.441.481.521.561.601.631.661.691.721.75
von Corswant------oooxxoxxx
Löfqvist----ooooxxx
Cornéer-ooxxoxxoxxx
Wållgren-oooxxx
Säwströmoxooxxx
Dahlbergooxxoxxx
K Stav     


Final A

Final

1Sofia OlssonIF Rigor
3.16
PB
  
2Klara HillmanIF Rigor
2.96
SB
  
3Elin JanssonIK Lerum FI
2.86
SB
  
4Ella HolmbergIK Lerum FI
2.71
PB
  
5Nellie GullbergIK Lerum FI
2.71
PB
  
6Jenny LundinIF Rigor
2.56
  
7Elsa DåverhögIK Lerum FI
2.41
SB
  
8Elsa Skager
2.41
IK Lerum FI
2.41
  
9Sanna GullbergIK Lerum FI
2.21
PB
  
2.212.412.562.712.862.963.063.163.21
Olsson----oxxoxooxxx
Hillman---oooxxx
Jansson--oxooxxx
Holmbergooooxxx
Gullbergoooxoxxx
Lundin--oxxx
Dåverhög-oxxx
Skageroxxo
Gullbergoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
5.19
IFK Göteborg
5.19
+0.5
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
5.03
F Stenungsunds FI
5.03
+1.2 PB
  
3Cornelia LindbergIK Lerum FI
4.89
+1.3 SB
  
4Sabina Kern
4.73
Brattås CK
4.73
+1.4
  
5Ella Thompson
Ella Thompson 07, Göteborgs KIK
4.44
Göteborgs KIK
4.44
+0.8 PB
  
6Leia Holm
4.32
IK Lerum FI
4.32
+0.4
  
7Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
4.29
F Stenungsunds FI
4.29
+0.2
  
8Josefine HolmessonIK Lerum FI
4.28
+1.6 SB
  
9Viktoria Karlsson
Viktoria Karlsson 97, Göteborgs KIK
4.23
Göteborgs KIK
4.23
+0.2 PB
  
10Felicia van der Poel
Felicia van der Poel 01, Stenungsunds FI
4.20
F Stenungsunds FI
4.20
+1.2 PB
  
11Svea Götestam
Svea Götestam 07, Göteborgs KIK
4.03
Göteborgs KIK
4.03
0.0
  
Pekic4.905.19
+0.5
x
0.0
5.15
+0.4
5.19
0.0
5.14
-0.3
Perman4.67
+0.3
4.72
+0.8
4.69
+1.7
4.78
+1.8
4.81
+0.9
5.03
+1.2
Lindberg4.61
+0.7
4.56
+1.1
4.77
+0.1
4.89
+1.3
4.77
+0.7
4.88
+1.3
Kern4.68
+0.8
x
0.0
4.73
+1.4
4.68
+2.0
x
0.0
4.36
0.0
Thompson2.00
0.0
4.44
+0.8
4.25
+0.3
4.17
+0.5
4.15
+1.3
4.01
+1.5
Holmx
0.0
4.32
+0.4
4.26
+0.5
x
0.0
4.22
+1.0
x
0.0
Sinclair4.29
+0.2
x
0.0
4.28
0.0
4.04
+0.7
4.23
+1.0
4.03
+0.9
Holmesson4.14
+0.2
4.16
+0.5
4.28
+1.6

0.0

0.0

0.0
Karlsson4.23
+0.2

0.0

0.0

0.0

0.0

0.0
van der Poel3.97
0.0
4.20
+1.2
4.04
+1.4
Götestam4.03
0.0
2.84
0.0
2.43
+0.4
K Tresteg     


Final A

Final

1Lisa WeyhenmeyerUpsala IF
12.11
+0.8
  
2Victoria JacobssonUllevi FK
12.01
+0.5 PB
  
3Judith Wagersten
11.42
Örgryte IS
11.42
+1.3 SB
  
Weyhenmeyerx
0.0
11.90
+1.0
11.71
0.0
12.04
+1.5
x
0.0
12.11
+0.8
Jacobsson12.01
+0.5
11.92
+1.0
11.50
0.0
x
0.0
11.10
+0.7
11.40
+1.5
Wagerstenx
0.0
x
0.0
10.89
+1.1
11.42
+1.3
x
0.0
11.37
+0.9
K Kula     


Final A

Final

1Ebba Toorell
10.56
Ullevi FK
10.56
  
2Linnea Persson
Linnea Persson 03, IFK Göteborg
10.06
IFK Göteborg
10.06
  
Toorell10.5610.139.78
Persson10.069.869.53
K Diskus     


Final A

Final

1Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
45.75
Sävedalens AIK
45.75
  
2Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK
41.45
Trollhättan FIK
41.45
SB
  
3Beatrice PetterssonMölndals AIK
40.08
PB
  
4Matilda Åkerman
35.54
IFK Halmstad
35.54
SB
  
5Ebba Toorell
32.85
Ullevi FK
32.85
  
Broback43.6145.7543.07
Bengtsson40.2839.8040.1438.9441.45
Pettersson34.8335.9537.9537.6837.9140.08
Åkerman33.4830.1833.8935.54
Toorell30.6032.85
K Spjut     


Final A

Final

1Ida Elmén
35.86
IF Kville
35.86
  
2Hilda Fahl
24.17
Ullevi FK
24.17
PB
  
Elmén33.02x33.4534.8835.8634.63
Fahl23.9724.1723.8523.9422.5323.13
F19 3000 m     


Final A

Final

1Wilma Karlsson
10:00.71
IF Göta Karlstad
10:00.71
PB
  
2Saga Hagelin
10:00.88
Mölndals AIK
10:00.88
PB
  
3Paulina Hultberg
10:06.48
Alingsås IF
10:06.48
PB
  
4Dina Cange
Dina Cange 04, Mölndal
11:26.48
Mölndals AIK
11:26.48
PB
  
5Frida Palmqvist
11:30.30
Mölndals AIK
11:30.30
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elsa WållgrenIK Lerum FI
13.56
SB
  
2Beatrice PetterssonMölndals AIK
13.03
  
3Sigrid Altus
12.01
Mölndals AIK
12.01
SB
  
4Josefine HolmessonIK Lerum FI
10.72
  
Wållgrenxx13.0213.5612.5113.24
Pettersson13.03
Altus11.4811.0910.9910.8912.01
Holmessonx10.7210.4910.3210.54
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Matilda Åkerman
41.86
IFK Halmstad
41.86
SB
  
2Alma Olsson
33.53
IF Rigor
33.53
SB
  
3Sigrid Altus
31.16
Mölndals AIK
31.16
  
Åkerman41.8639.89xx39.2338.71
Olssonx29.2933.5333.4729.9631.43
Altus29.18x30.07x31.16x
K45 Kula     


Final A

Final

1Cecilia Nesser
9.01
Mölndals AIK
9.01
SB
  
Nesser9.018.718.978.54
K45 Diskus     


Final A

Final

1Cecilia Nesser
30.10
Mölndals AIK
30.10
SB
  
Nesser30.1027.7328.22
K45 Spjut     


Final A

Final

1Cecilia Nesser
27.60
Mölndals AIK
27.60
PB
  
Nesserxx27.6026.3225.29x
K50 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linda Åkerman
9.24
IFK Halmstad
9.24
PB
  
Åkerman8.648.918.979.119.249.10
K50 Diskus     


Final A

Final

1Linda Åkerman
22.43
IFK Halmstad
22.43
SB
  
Åkerman22.43
K50 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Linda Åkerman
30.92
IFK Halmstad
30.92
PB
  
Åkerman30.9228.47xx28.50x