19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Stocksäters IF och Åsbro GoIF
Tävlande: 50 (29+21)   Starter: 76 (43+33)

Män
M 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Rasmus Blomstrand
11.78
Stocksäters IF
11.78
SB
  
2Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
12.34
KFUM Örebro
12.34
PB
  
3Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
12.83
KFUM Örebro
12.83
PB
  
4Johan Runesson
13.37
Fjugesta IF
13.37
SB
  
5Sebastian Norlander
13.60
KFUM Örebro
13.60
PB
  
6Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
15.79
KFUM Örebro
15.79
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.76
KFUM Örebro
1.76
PB
  
2Rasmus Rågstad
1.73
Stocksäters IF
1.73
PB
  
3Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
1.67
KFUM Örebro
1.67
PB
  
4Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.58
KFUM Örebro
1.58
SB
  
5Mats Nagle
Mats Nagle 60, KFUM Örebro
1.55
KFUM Örebro
1.55
SB
  
6Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
1.10
1.64
1.15
1.67
1.20
1.70
1.25
1.73
1.30
1.76
1.40
1.81
1.45
1.50
1.55
1.58
1.61
Gyhlenius-
o
-
o
-
-
-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
-
Rågstad-
o
-
o
-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
o
xo
o
xo
Smedstad-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
xo
Berglund-
-
-
-
-
xo
o
xo
xo
o
xxx
Nagle-
-
-
-
-
-
-
o
xo
xxx

Nordlundo
o
o
o
xxx






M22 60 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Rasmus Rågstad
8.01
Stocksäters IF
8.01
PB
  
2Johan Runesson
8.16
Fjugesta IF
8.16
PB
  
3Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
8.54
Stocksäters IF
8.54
PB
  
4Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
8.59
KFUM Örebro
8.59
PB
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
9.14
KFUM Örebro
9.14
PB
  
P19 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
11.70
KFUM Örebro
11.70
PB
  
2Tindra Frykholm
12.66
Glanshammars IF
12.66
=PB
  
F
3Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
13.07
Stocksäters IF
13.07
PB
  
F
4Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
14.25
KFUM Örebro
14.25
PB
  
F
5Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
14.33
KFUM Örebro
14.33
PB
  
F
6Evi Larsson
Evi Larsson 08, KFUM Örebro
15.33
KFUM Örebro
15.33
PB
  
F
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Leon Bodén
Leon Bodén 05, KFUM Örebro
58.20
KFUM Örebro
58.20
PB
  
2Johan Runesson
31.80
Fjugesta IF
31.80
  
P15 80 m     
Final A
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
10.04
KFUM Örebro
10.04
PB
  
2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
10.31
KFUM Örebro
10.31
SB
  
3Arvid Melander
Arvid Melander 08, KFUM Örebro
10.41
KFUM Örebro
10.41
PB
  
4Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
10.50
KFUM Örebro
10.50
PB
  
5Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
11.00
KFUM Örebro
11.00
SB
  
6Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
12.14
KFUM Örebro
12.14
PB
  
Final B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
10.57
KFUM Örebro
10.57
  
2Sebastian Norlander
10.91
KFUM Örebro
10.91
PB
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
11.30
KFUM Örebro
11.30
PB
  
4Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
12.88
KFUM Örebro
12.88
PB
  
5Edwin Wallgren
13.10
Åsbro GOIF
13.10
PB
  
6Malte Hagerud
14.92
Åsbro GoIF
14.92
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
2:10.40
KFUM Örebro
2:10.40
  
2Albert Ziegler
Albert Ziegler 06, KFUM Örebro
2:11.21
KFUM Örebro
2:11.21
PB
  
3Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
2:16.02
KFUM Örebro
2:16.02
PB
  
4Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
2:19.71
KFUM Örebro
2:19.71
  
F
5Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
2:33.90
KFUM Örebro
2:33.90
SB
  
6Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:37.91
KFUM Örebro
2:37.91
SB
  
7Albin Wallgren
2:44.19
Åsbro GoIF
2:44.19
PB
  
8Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
2:59.52
Östansjö SK
2:59.52
  
F
P13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
9.52
KFUM Örebro
9.52
PB
  
2Edwin WallgrenÅsbro GOIF
9.89
PB
  
3Dave Irishura
10.37
Fjugesta IF
10.37
PB
  
4Malte Hagerud
11.21
Åsbro GoIF
11.21
PB
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
20.32
Fjugesta IF
20.32
  
Kvinnor
K Höjd     


Final A

Final

1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.76
Glanshammars IF
1.76
SB
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.50
KFUM Örebro
1.50
SB
  
3Emilia Olsson
Emilia Olsson 94, Eskilstuna
1.40
Eskilstuna FI
1.40
PB
  
4Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
5Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
1.05
1.61
1.10
1.70
1.15
1.73
1.20
1.76
1.25
1.80
1.30
1.35
1.40
1.45
1.50
1.55
Frykholm-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Victorén-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx
Olsson-
-
-
-
-
o
xxo
o
xxx


Bernhult-
o
xo
o
o
o
o
xxx



Wileno
o
o
o
o
o
xo
xxx



K22 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.44
Stocksäters IF
8.44
PB
  
2Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
8.94
KFUM Örebro
8.94
PB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Tindra Frykholm
11.72
Glanshammars IF
11.72
–0.3 PB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
11.02
Stocksäters IF
11.02
0.0 PB
  
3Julia Karlsson
8.54
Fjugesta IF
8.54
0.0 PB
  
Frykholm11.58
0.0
11.53
+0.4
11.60
0.0
10.78
-0.7
11.49
-0.7
11.72
-0.3
Eriksson10.82
0.0
x11.02
0.0
10.78
-0.4
10.92
-0.9
10.80
0.0
Karlssonx8.54
0.0
x7.94
-0.5
x
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
44.66
KFUM Örebro
44.66
  
2Julia Karlsson
25.51
Fjugesta IF
25.51
PB
  
F15 80 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
11.53
KFUM Örebro
11.53
PB
  
2Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
11.63
KFUM Örebro
11.63
PB
  
3Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
11.86
KFUM Örebro
11.86
  
4Omnia Salah
Omnia Salah 07, Stocksäter
12.93
Stocksäters IF
12.93
PB
  
F13 60 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
PB
  
2Amelie Widegren
Amelie Widegren 08, KFUM Örebro
9.29
KFUM Örebro
9.29
PB
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.33
KFUM Örebro
9.33
PB
  
4Evi Larsson
Evi Larsson 08, KFUM Örebro
9.42
KFUM Örebro
9.42
PB
  
5Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
9.62
KFUM Örebro
9.62
PB
  
6Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
10.07
KFUM Örebro
10.07
PB
  
F12 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
–0.9 PB
  
Bernhult8.90
-0.9
8.69
-0.5
8.67
-1.1
8.18
-0.8
F12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
13.69
KFUM Örebro
13.69
PB
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
11.96
KFUM Örebro
11.96
PB
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.85
KFUM Örebro
8.85
PB