19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Sparbanken Arena
Tävlande: 136 (57+79)   Starter: 269 (102+167)

Män
M 100 m     
Final A
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Henrik Larsson
10.39
IF Göta Karlstad
10.39
  
2Dennis Otieno
10.51
Hammarby IF
10.51
  
3Tarley Allison
10.78
Mölndals AIK
10.78
PB
  
4Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
10.81
00DEN
10.81
SB
  
5Jacob Helsing
11.12
IK Orient
11.12
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Marcus Berggren
11.11
Spårvägens FK
11.11
  
2Anders Logg
11.45
Hälle IF
11.45
  
3Mattias Sunneborn
11.56
Spårvägens FK
11.56
SB
  
Heat 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Jacob Helsing
10.91
IK Orient
10.91
PB
q
  
2Herman ForsbergUllevi FK
10.93
PB
q
  
3Anders Logg
11.25
Hälle IF
11.25
PB
q
  
4Jesper SimonssonIK Orient
11.45
PB
q
  
5Tage IsakssonIK Ymer
14.73
PB
q
  
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Lucas Bolin
10.91
Ullevi FK
10.91
SB
q
  
2Marcus Berggren
11.11
Spårvägens FK
11.11
q
  
3Isak KristensenUllevi FK
11.43
SB
q
  
4Mattias Sunneborn
11.62
Spårvägens FK
11.62
SB
q
  
5Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
12.15
Sävedalens AIK
12.15
SB
q
  
Heat 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Henrik Larsson
10.32
IF Göta Karlstad
10.32
SB
q
  
2Dennis Otieno
10.49
Hammarby IF
10.49
PB
q
  
3Tarley Allison
10.87
Mölndals AIK
10.87
SB
q
  
4Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
10.91
00DEN
10.91
q
  
5Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
11.16
97DEN
11.16
q
  
M 200 m     
Final A
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
21.76
97DEN
21.76
  
2Herman ForsbergUllevi FK
22.28
PB
  
3Marcus Berggren
22.47
Spårvägens FK
22.47
=SB
  
4Lucas Bolin
22.48
Ullevi FK
22.48
SB
  
Final B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Jacob Helsing
22.28
IK Orient
22.28
PB
  
2Andreas NorströmUllevi FK
23.34
SB
  
3Mattias Sunneborn
23.42
Spårvägens FK
23.42
  
4Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
25.40
Sävedalens AIK
25.40
PB
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
22.08
KFUM Örebro
22.08
PB
  
2Anders Logg
22.63
Hälle IF
22.63
=PB
  
3Josef Åberg
22.87
Hälle IF
22.87
SB
  
4Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
23.00
KFUM Örebro
23.00
SB
  
Final D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
22.59
KFUM Örebro
22.59
PB
  
2Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
25.60
Lidköpings VSK
25.60
=PB
  
3Tage IsakssonIK Ymer
32.13
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
54.06
Linköpings GIF
54.06
  
2Tomas Kobayashi
1:11.00
Domnarvets GoIF
1:11.00
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Arvid Ryberg
2.00
IF Göta Karlstad
2.00
  
1Kristian Savolainen
Kristian Savolainen 70, Trollhättan FIK
1.43
Trollhättan FIK
1.43
PB
  
2Markus Asplund
1.93
IF Göta Karlstad
1.93
SB
  
1.20
1.96
1.30
2.00
1.34
2.05
1.37
1.40
1.43
1.46
1.80
1.85
1.90
1.93
Ryberg-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
Savolaineno
xo
o
o
o
o
xxx




Asplund-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
xxo
M Diskus     


Final A

Final

1Per Kåberg
36.37
IK Orient
36.37
SB
  
2Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
33.49
Trollhättan FIK
33.49
PB
  
3Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
28.35
Trollhättan FIK
28.35
PB
  
4Ulf Genitz
18.42
Istrums SK
18.42
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1August BergstrandUllevi FK
59.94
  
2Tim SöderqvistHälle IF
55.10
SB
  
3Per Kåberg
42.94
IK Orient
42.94
  
4Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
29.19
Trollhättan FIK
29.19
SB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Wille Öhman
37.28
IF Rigor
37.28
PB
  
P17 100 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
11.39w
Alingsås IF
11.39w
  
2Leo Bergman
11.84w
Hälle IF
11.84w
  
3Hampus Hassel
11.94w
IK Orient
11.94w
  
P17 200 m     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
1Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
22.95
Alingsås IF
22.95
PB
  
2Leo Bergman
23.96
Hälle IF
23.96
PB
  
3Lucas Kantola
24.12
IK Orient
24.12
PB
  
4Hampus Hassel
24.60
IK Orient
24.60
PB
  
P15 80 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Sebastian ErikssonIF Hagen
9.97w
  
2Timmy Andersson
Timmy Andersson 06, Trollhättan FIK
10.24w
Trollhättan FIK
10.24w
  
3Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
10.65w
Trollhättan FIK
10.65w
  
4Linus Engqvist
10.97w
IF Hagen
10.97w
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Timmy Andersson
Timmy Andersson 06, Trollhättan FIK
40.23
Trollhättan FIK
40.23
PB
  
2Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
40.89
Trollhättan FIK
40.89
PB
  
3Linus EngqvistIF Hagen
44.20
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
2:13.14
Trollhättan FIK
2:13.14
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
1.61
Trollhättan FIK
1.61
  
2Sebastian ErikssonIF Hagen
1.55
SB
  
1.431.461.491.521.551.581.611.64
Freiholtzooooooxoxxx
Erikssonoo-oxoxxx
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Alexander Vedin
Alexander Vedin 07, Trollhättan FIK
36.99
Trollhättan FIK
36.99
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Alexander Vedin
Alexander Vedin 07, Trollhättan FIK
22.46
Trollhättan FIK
22.46
PB
  
P13 60 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.60
PB
  
2Vincent Almqvist
Vincent Almqvist 08, Trollhättan FIK
8.23
Trollhättan FIK
8.23
PB
  
3Malcom MoulareIF Hagen
8.69
PB
  
4Jonathan ThorinIstrums SK
8.70
PB
  
5Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
9.51
Trollhättan FIK
9.51
PB
  
P13 200 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
24.94w
  
2Vincent Almqvist
Vincent Almqvist 08, Trollhättan FIK
26.28w
Trollhättan FIK
26.28w
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Vincent Almqvist
Vincent Almqvist 08, Trollhättan FIK
1:52.47
Trollhättan FIK
1:52.47
PB
  
2Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
1:55.38
Trollhättan FIK
1:55.38
PB
  
3Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
1:57.20
Trollhättan FIK
1:57.20
PB
  
4Ludvig Andersson
2:18.89
IF Hagen
2:18.89
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.61
  
2Malcom MoulareIF Hagen
1.55
PB
  
3Jonathan ThorinIstrums SK
1.43
  
1.31
1.64
1.34
1.37
1.40
1.43
1.46
1.49
1.52
1.55
1.58
1.61
Nilsson Struck-
xxx
-
-
o
-
o
o
o
o
o
o
Moulare-
-
-
o
o
-
xo
o
o
-
xxx
Thorino
o
o
o
o
xxx





P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Jonathan ThorinIstrums SK
29.88
PB
  
M35 Slägga     


Final A

Final

1Per Kåberg
43.45
IK Orient
43.45
SB
  
M40 Diskus     


Final A

Final

1Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
24.73
Lidköpings IS
24.73
PB
  
M40 Slägga     


Final A

Final

1Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
25.33
Lidköpings IS
25.33
SB
  
M45 Diskus     


Final A

Final

1Per Jolbäck
Per Jolbäck 72, Lidköpings IS
19.76
Lidköpings IS
19.76
SB
  
M45 Slägga     


Final A

Final

1Per-Joan LorentzonIK Orient
34.00
SB
  
2Per Jolbäck
Per Jolbäck 72, Lidköpings IS
19.56
Lidköpings IS
19.56
SB
  
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Kristian Savolainen
Kristian Savolainen 70, Trollhättan FIK
28.60
Trollhättan FIK
28.60
SB
  
M50 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Kristian Savolainen
Kristian Savolainen 70, Trollhättan FIK
29.72
Trollhättan FIK
29.72
SB
  
2Christer Bjärnlöv
19.17
Eksjö Södra IK
19.17
SB
  
M55 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Peter HagströmIstrums SK
25.78
PB
  
2Ulf Genitz
18.67
Istrums SK
18.67
PB
  
M55 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Peter HagströmIstrums SK
29.09
PB
  
2Ulf Genitz
19.88
Istrums SK
19.88
PB
  
M65 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Bengt Aikdahl
Bengt Aikdahl 56, Lidköpings IS
30.27
Lidköpings IS
30.27
SB
  
2Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
22.00
Trollhättan FIK
22.00
PB
  
M65 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
17.85
Trollhättan FIK
17.85
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Elvira TanderudUllevi FK
11.55
SB
  
2Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
11.95
94DEN
11.95
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
12.40
KFUM Örebro
12.40
PB
  
4Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
12.59
Spårvägens FK
12.59
SB
  
5Nova FogelqvistMotala AIF
12.68
PB
  
6Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
13.35
Spårvägens FK
13.35
  
K 100 m extra     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
11.93
94DEN
11.93
  
2Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
12.40
KFUM Örebro
12.40
=PB
  
K 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Elvira TanderudUllevi FK
23.55
PB
  
19 SWE AT, 5 SWE F19 AT
2Matilda HellqvistUllevi FK
23.75
PB
  
26 SWE AT
3Tilde Dahlberg
24.63
Hälle IF
24.63
PB
  
4Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
25.57
Spårvägens FK
25.57
SB
  
5Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.58
IF Göta Karlstad
25.58
SB
  
6Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
28.15
Spårvägens FK
28.15
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Leonor Riquelme
1:07.02
Hälle IF
1:07.02
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Elin Rubin
Elin Rubin 95, Hovslätt
44.30
Hovslätts IK
44.30
  
2Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
36.50
Lidköpings IS
36.50
PB
  
Rubin40.8444.30x41.7341.9442.69
Jonsson32.6735.10x36.50x36.39
F19 100 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
13.14w
Trollhättan FIK
13.14w
  
2Julia Strömberg
13.25w
Istrums SK
13.25w
  
3Momo Marqvardsen
Momo Marqvardsen 03, KFUM Örebro
15.05w
KFUM Örebro
15.05w
  
F19 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Ella Feldthusen
Ella Feldthusen 03, Trollhättan FIK
27.53
Trollhättan FIK
27.53
SB
  
F19 Diskus     


Final A

Final

1Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
38.59
Lidköpings IS
38.59
PB
  
2Towa Korsell
20.33
Istrums SK
20.33
SB
  
Jonssonx29.5938.5934.86x36.71
Korsellxx17.82x20.33x
F17 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Chanel MoularéIF Hagen
12.43
PB
  
2Sissel Eliasson
12.66
Alingsås IF
12.66
PB
  
3Nova FogelqvistMotala AIF
12.74
=PB
  
4Tova GustafssonIstrums SK
12.81
PB
  
5Lina Ånstad
12.89
Motala AIF
12.89
SB
  
F17 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Chanel MoularéIF Hagen
25.57
PB
  
2Tova GustafssonIstrums SK
26.17
PB
  
3Lina Ånstad
26.41
Motala AIF
26.41
PB
  
4Sissel Eliasson
26.50
Alingsås IF
26.50
PB
  
5Leonor RiquelmeHälle IF
28.89
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Stina Larsson
1.64
IK Wilske
1.64
=PB
  
2Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.64
Lidköpings IS
1.64
=PB
  
3Emma Sandin
Emma Sandin 05, Hakarpspojkarna
1.61
IK Hakarpspojkarna
1.61
  
4Ida Kindbom
1.58
Motala AIF
1.58
  
1.451.501.551.581.611.641.66
Larsson-xoooooxxx
Elfströmooxooxoxxoxxx
Sandin--xooxoxxx
Kindbomooooxxx
F17 Diskus     


Final A

Final

1Elvira HögmanKils AIK
30.99
  
2Meja Thörn
Meja Thörn 05, Lidköpings IS
23.96
Lidköpings IS
23.96
PB
  
3Ida Andersson
17.68
IF Hagen
17.68
PB
  
Högmanx30.9929.5430.8930.96x
Thörn19.40x23.12x21.4123.96
Anderssonxx17.44x17.68x
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elvira HögmanKils AIK
45.07
  
2Ebba Zachrisson
Ebba Zachrisson 05, Lidköpings IS
34.30
Lidköpings IS
34.30
PB
  
F15 80 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Adela Riquelme
10.64
Hälle IF
10.64
PB
  
2Mira JanssonHabo FIF-04
10.97
PB
  
3Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
11.29
Mariestads AIF
11.29
  
4Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
11.56
Lidköpings IS
11.56
  
5Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
11.82
Lidköpings IS
11.82
PB
  
6Gabriella MaricTibro AIK
12.12
PB
  
Heat 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
11.34
Mariestads AIF
11.34
q
  
2Gabriella MaricTibro AIK
12.20
PB
q
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
12.46
Lidköpings IS
12.46
PB
  
4Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
14.25
Lidköpings IS
14.25
PB
  
Heat 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Adela Riquelme
10.69
Hälle IF
10.69
PB
q
  
2Mira JanssonHabo FIF-04
11.11
q
  
3Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
11.53
Lidköpings IS
11.53
=PB
q
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
12.00
Lidköpings IS
12.00
PB
q
  
5Maja AnderssonIF Hagen
12.24
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
44.93
Mariestads AIF
44.93
PB
  
2Ellen AdolfssonIK Sisu
47.89
PB
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
52.11
Lidköpings IS
52.11
PB
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
54.90
Lidköpings IS
54.90
PB
  
Final B
1Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
43.62
Lidköpings IS
43.62
PB
  
2Adela Riquelme
43.83
Hälle IF
43.83
PB
  
3Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
49.92
Lidköpings IS
49.92
=SB
  
4Maja AnderssonIF Hagen
51.36
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
2:29.01
Lidköpings IS
2:29.01
PB
  
2Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
2:29.70
Mariestads AIF
2:29.70
PB
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
2:57.56
Lidköpings IS
2:57.56
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Astrid Milding
Astrid Milding 07, Trollhättan FIK
1.41
Trollhättan FIK
1.41
SB
  
2Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
1.41
Lidköpings IS
1.41
PB
  
2Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
1.41
Lidköpings IS
1.41
PB
  
4Gabriella MaricTibro AIK
1.29
PB
  
1.231.261.291.321.351.381.411.44
Milding-oooooxoxxx
Hendénooxxooxooxoxxx
Jolbäckoooxooxxoxoxxx
Maric-xooxxx
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
35.86
Trollhättan FIK
35.86
  
2Emma AnderssonIF Hagen
32.19
PB
  
3Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
30.23
Lidköpings IS
30.23
PB
  
4Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
28.97
Kongahälla AIK
28.97
  
5Ellen AdolfssonIK Sisu
25.13
  
6Misa WidetoftHabo FIF-04
22.52
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
52.34
Trollhättan FIK
52.34
PB
  
2Ellen AdolfssonIK Sisu
45.57
PB
  
3Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
31.87
Lidköpings IS
31.87
PB
  
4Emma AnderssonIF Hagen
31.39
  
5Wilma Backström
Wilma Backström 07, Trollhättan FIK
30.28
Trollhättan FIK
30.28
PB
  
6Ester Mattsson
Ester Mattsson 07, Trollhättan FIK
27.42
Trollhättan FIK
27.42
PB
  
7Astrid Milding
Astrid Milding 07, Trollhättan FIK
23.72
Trollhättan FIK
23.72
PB
  
F13 60 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Saga AnderssonIK Ymer
8.37
PB
  
2Noomi Bergman
8.48
Hälle IF
8.48
PB
  
3Saga Drottz
8.51
IK Orient
8.51
PB
  
4Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
8.82
PB
  
5Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
8.82
Falköpings AIK
8.82
PB
  
6Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
8.88
Lidköpings IS
8.88
=PB
  
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Saga AnderssonIK Ymer
8.49
PB
q
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
8.88
Lidköpings IS
8.88
PB
q
  
3Siri BjurénIF Hagen
9.34
PB
  
4Lilly SandinTibro AIK
9.67
PB
  
5Hanna JacobsonIstrums SK
9.75
PB
  
6Hilda LarssonIF Hagen
9.75
PB
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Saga Drottz
8.63
IK Orient
8.63
PB
q
  
2Naomi Ohron
8.97
Istrums SK
8.97
PB
  
3Isabell PerssonIK Ymer
9.03
PB
  
4Selina Lawrence-BrownIF Hagen
9.04
PB
  
5Siri FellbrantIF Hagen
9.18
PB
  
6Hanna AnderssonIF Hagen
9.57
PB
  
Heat 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
8.86
Falköpings AIK
8.86
PB
q
  
2Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
8.96
F Stenungsunds FI
8.96
PB
  
3Anna ElwingHabo FIF-04
9.00
  
4Nike BlombergHabo FIF-04
9.08
  
5Ebba Olsson
9.12
Istrums SK
9.12
PB
  
6Amelia MillvedIF Hagen
9.56
PB
  
Heat 4
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Noomi Bergman
8.61
Hälle IF
8.61
q
  
2Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
8.86
PB
q
  
3Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
8.91
Lidköpings IS
8.91
PB
  
4Elvira Berg
9.42
IK Orient
9.42
PB
  
5Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
9.48
Lidköpings IS
9.48
PB
  
F13 200 m     
Final A
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Anna Elwing
29.58w
Habo FIF-04
29.58w
  
2Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
30.09w
Lidköpings IS
30.09w
  
3Hilda Larsson
31.95w
IF Hagen
31.95w
  
4Amelia Millved
32.72w
IF Hagen
32.72w
  
Final B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
29.42
Trollhättan FIK
29.42
PB
  
2Nike BlombergHabo FIF-04
29.65
PB
  
3Naomi Ohron
30.30
Istrums SK
30.30
PB
  
4Siri FellbrantIF Hagen
31.17
=PB
  
5Siri Bjurén
31.22
IF Hagen
31.22
PB
  
5Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
31.40w
Lidköpings IS
31.40w
  
Final C
Vind: +4.5
Vind: +4.5
1Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
29.39w
F Stenungsunds FI
29.39w
  
2Isabell PerssonIK Ymer
29.46w
  
3Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
29.96w
  
4Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
30.27w
Lidköpings IS
30.27w
  
6Hanna Jacobson
32.23w
Istrums SK
32.23w
  
Final D
Vind: +4.7
Vind: +4.7
1Astrid Fakelius
26.00w
Brattås CK
26.00w
  
2Noomi Bergman
27.94w
Hälle IF
27.94w
  
3Saga AnderssonIK Ymer
28.26w
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, Hakarpspojkarna
30.00w
IK Hakarpspojkarna
30.00w
  
5Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
30.63w
Falköpings AIK
30.63w
  
6Hanna AnderssonIF Hagen
32.80w
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
1:53.22
  
2Nike Blomberg
1:53.37
Habo FIF-04
1:53.37
  
3Anna Elwing
1:55.46
Habo FIF-04
1:55.46
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
1:55.89
Lidköpings IS
1:55.89
SB
  
5Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
1:58.42
Trollhättan FIK
1:58.42
  
6Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
2:04.98
Falköpings AIK
2:04.98
  
7Selina Lawrence-BrownIF Hagen
2:08.04
PB
  
8Siri Bjurén
2:14.26
IF Hagen
2:14.26
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Saga Drottz
1.49
IK Orient
1.49
  
2Saga AnderssonIK Ymer
1.46
PB
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, Hakarpspojkarna
1.40
IK Hakarpspojkarna
1.40
  
4Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
1.37
Trollhättan FIK
1.37
PB
  
5Siri FellbrantIF Hagen
1.37
PB
  
6Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.34
Lidköpings IS
1.34
  
7Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
1.34
Lidköpings IS
1.34
PB
  
8Selina Lawrence-BrownIF Hagen
1.31
PB
  
9Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
1.28
Falköpings AIK
1.28
  
10Siri BjurénIF Hagen
1.25
PB
  
11Elvira Berg
1.22
IK Orient
1.22
PB
  
1.10
1.43
1.13
1.46
1.16
1.49
1.19
1.54
1.22
1.25
1.28
1.31
1.34
1.37
1.40
Drottz-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
Andersson-
o
-
o
o
xx
-
o
-
o
o
o
o
o
Gustafsson-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
xxo
xxo
o
Svensson-
-
-
-
o
o
o
xo
o
o
xxx
Fellbrant-
o
o
o
o
o
o
o
xo
xo
xxx
Börjeson-
-
-
o
o
o
o
o
xo
xxx

Barndik-
-
o
o
o
o
xo
xo
xxo
xxx

Lawrence-Brown-
o
o
o
o
o
xxo
xo
xxx


Hannao
o
o
o
o
o
o
xxx



Bjuréno
o
xxo
o
xo
o
xxx




Bergo
o
o
xo
o
xxx





F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, Hakarpspojkarna
32.83
IK Hakarpspojkarna
32.83
PB
  
2Felicia Bjärnlöv
30.99
Eksjö Södra IK
30.99
PB
  
3Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
30.83
Eksjö Södra IK
30.83
  
4Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
26.64
Lidköpings IS
26.64
  
5Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden 08, Kongahälla
21.99
Kongahälla AIK
21.99
PB
  
6Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
18.19
Lidköpings IS
18.19
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
41.39
Eksjö Södra IK
41.39
PB
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
38.14
Eksjö Södra IK
38.14
PB
  
3Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
34.90
Lidköpings IS
34.90
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
18.34
Lidköpings IS
18.34
  
K50 Diskus     


Final A

Final

1Anna-Carin Jonsson
Anna-Carin Jonsson 71, Lidköpings IS
22.36
Lidköpings IS
22.36
PB
  
Jonsson22.3620.51xxxx
K50 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Cecilia HagströmIstrums SK
26.03
PB
  
2Anna-Carin Jonsson
Anna-Carin Jonsson 71, Lidköpings IS
25.28
Lidköpings IS
25.28
PB