3.10
23.10
4.9
16.10
24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
Arena: Tingvalla IP   Arrangör: IF Göta Karlstad
Tävlande: 190 (110+80)   Starter: 192 (110+82)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12990217 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Kojo Musah
Kojo Musah 96, DEN
10.25
96DEN
10.25
  
2Henrik Larsson
10.29
IF Göta Karlstad
10.29
SB
  
3Serhiy Smelyk
Serhiy Smelyk 87, UKR
10.45
87UKR
10.45
SB
  
4Viktor Thor
10.66
Strands IF
10.66
SB
  
5William Thor
10.76
Strands IF
10.76
  
6Alexander Hult
10.96
IF Göta Karlstad
10.96
  
M 800 m     


Final A

Final

1Mark English
Mark English 93, IRL
1:46.50
93IRL
1:46.50
  
2Andreas Kramer
1:47.03
Ullevi FK
1:47.03
  
3Mohamed Belbachir
Mohamed Belbachir 94, ALG
1:47.55
94ALG
1:47.55
  
4Takieddine Hedeilli
Takieddine Hedeilli 96, ALG
1:47.64
96ALG
1:47.64
  
5Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:47.81
F Stenungsunds FI
1:47.81
  
6Joakim Andersson
1:48.10
Spårvägens FK
1:48.10
  
7Andreas Bube
Andreas Bube 87, DEN
1:48.61
87DEN
1:48.61
  
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi 88, ALG
DNF
88ALG
DNF
  
Final B
1Christoffer Frost Johansen
Christoffer Frost Johansen 97, DEN
1:50.47
97DEN
1:50.47
  
2Samuel Pihlström
1:51.46
Hälle IF
1:51.46
PB
  
3Gustav Bivstedt
1:51.53
Hässelby SK
1:51.53
SB
  
4Gustav Berlin
1:51.76
Hässelby SK
1:51.76
SB
  
5Benjamin Åberg
1:51.93
Hälle IF
1:51.93
SB
  
6Alexander NyströmRehns BK
1:52.43
SB
  
7Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:53.38
Eskilstuna FI
1:53.38
SB
  
8Victor Wahlgren
1:57.55
Mölndals AIK
1:57.55
  
Anton Persson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Anders Logg
DNF
Hälle IF
DNF
  
Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final C
1Simon Wallenlind
1:52.87
Mölndals AIK
1:52.87
SB
  
2Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:53.35
KFUM Örebro
1:53.35
  
3Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:53.35
KFUM Örebro
1:53.35
PB
  
4Björn Seifert
1:54.16
Upsala IF
1:54.16
SB
  
5Mathias Söder
1:55.03
Ullevi FK
1:55.03
  
6Viktor Skoglund
1:55.87
Danderyds SK
1:55.87
  
7Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
1:56.42
Mölndals AIK
1:56.42
SB
  
8Bienvenue Musore
1:58.28
Spårvägens FK
1:58.28
SB
  
9Axel Alness-Borg
2:00.69
IFK Lidingö
2:00.69
  
Simon Wikell
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
7:59.74
Spårvägens FK
7:59.74
PB NR
  
2Abdelfath Yassin
8:01.12
Spårvägens FK
8:01.12
PB
  
3Linus Rosdal
8:04.34
IK Akele
8:04.34
PB
  
4Oliver Löfqvist
8:04.49
Spårvägens FK
8:04.49
PB
  
5Jonatan Fridolfsson
8:08.42
Sävedalens AIK
8:08.42
SB
  
6Alexander Nilsson
8:12.58
Mölndals AIK
8:12.58
SB
  
7Sebastian Nilsson
8:14.55
Mölndals AIK
8:14.55
PB
  
8Sharmarke Ahmed
8:16.92
Hälle IF
8:16.92
PB
  
9Erik Djurberg
8:17.38
Hässelby SK
8:17.38
PB
  
10Jonathan Grahn
8:25.10
Mölndals AIK
8:25.10
PB
  
11Viktor Frisk
8:25.37
Huddinge AIS
8:25.37
PB
  
12Archibald Casteel
8:25.52
Spårvägens FK
8:25.52
PB
  
13Yohannes Kiflay
8:27.23
Hässelby SK
8:27.23
PB
  
14Nils Bredin
8:28.83
Hälle IF
8:28.83
  
15Andreas Davidsson
8:32.11
Högby IF
8:32.11
PB
  
16Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:34.00
Spårvägens FK
8:34.00
SB
  
17Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
8:35.75
Spårvägens FK
8:35.75
PB
  
18Rickard Emilsson
8:41.68
IK Akele
8:41.68
SB
  
August Mollén
DNF
IF Tjalve
DNF
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Vidar Johansson
8:30.89
Sävedalens AIK
8:30.89
  
2Jamaine Coleman
Jamaine Coleman 95, GBR
8:33.87
95GBR
8:33.87
  
3Jakob Dybdal Abrahamsen
Jakob Dybdal Abrahamsen 94, DEN
8:33.88
94DEN
8:33.88
  
4Jacob Boutera
Jacob Boutera 96, NOR
8:39.49
96NOR
8:39.49
  
5James Nipperess
James Nipperess 90, AUS
8:49.93
90AUS
8:49.93
  
6Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
8:54.25
IFK Växjö
8:54.25
  
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik 98, NOR
DNF
98NOR
DNF
  
M 110 m häck     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Max Hrelja
14.03
Malmö AI
14.03
SB
  
2Elias Martinsson
14.77
Mölndals AIK
14.77
SB
  
3Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
15.02
Upsala IF
15.02
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
15.09
Spårvägens FK
15.09
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
52.59
IFK Växjö
52.59
  
2Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.71
  
3Anton Bertilsson
54.00
IFK Växjö
54.00
  
4Gustav Karlsson
54.06
Örgryte IS
54.06
  
Fredrik KihlblomHuddinge AIS
DQ
  
M Höjd     


Final A

Final

1Oskar Lundqvist
2.12
Upsala IF
2.12
SB
  
2Emil Uhlin
2.10
Falu IK
2.10
  
3Arvid Ryberg
2.00
IF Göta Karlstad
2.00
  
4Agustin HilmerssonIK Orient
2.00
PB
  
5Melwin Lycke HolmKils AIK
2.00
  
6Hampus Carlens
1.96
IFK Lidingö
1.96
  
7Markus Asplund
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
  
8Olle Hammarberg
1.84
Huddinge AIS
1.84
  
1.75
2.14
1.80
2.16
1.84
1.88
1.92
1.96
2.00
2.04
2.07
2.10
2.12
Lundqvist-
-
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
-
o
Uhlin-
xxx
-
-
-
o
-
o
xo
-
xxo
-
Ryberg-
-
o
o
o
o
xo
xxx



Hilmersson-
-
o
o
o
xo
xxo
xxx



Lycke Holm-
-
-
-
xo
xo
xxo
xxx



Carlens-
-
o
o
xo
xo
xxx




Asplundo
o
xo
o
xxx






Hammarbergo
xo
o
xxx







M Stav     


Final A

Final

1Armand Duplantis
6.00
Upsala IF
6.00
  
2Piotr Lisek
Piotr Lisek 92, POL
5.50
92POL
5.50
  
3Simen Guttormsen
Simen Guttormsen 01, NOR
5.30
01NOR
5.30
  
4Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse 01, NOR
5.30
01NOR
5.30
  
Ben Broeders
Ben Broeders 95, BEL
NH
95BEL
NH
  
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
DNS
99NOR
DNS
  
5.305.505.705.806.00
Duplantis-xoo-xo
Lisek-xxoxxx
Guttormsenoxxx
Lillefossexoxxx
Broedersxxx
Guttormsenr
M Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
7.38
–0.2 SB
  
2Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
7.25
99DEN
7.25
+0.7
  
3Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.10
–1.0
  
4Oliver Ellström
7.04
IF Göta Karlstad
7.04
0.0
  
5Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.94
+1.2
  
6Oskar Erixon
6.67
IF Göta Karlstad
6.67
+0.2
  
Carlssonx
-1.1
x
+0.9
7.22
-0.5
7.09
-0.8
7.36
-0.3
7.38
-0.2
Larsen7.03
-0.9
7.25
+0.7
x
+0.8
7.10
-1.5
7.15
-0.3
7.05
-0.5
Otterling7.10
-1.0
x
-1.1
x
+0.3
x
+1.0
x
+0.1
6.91
-2.1
Ellström6.81
-0.8
x
+0.1
5.69
-1.2
7.04
0.0
x
+1.9
6.89
+1.1
Petterssonx
+1.0
6.94
+1.2
x
-0.1
x
-0.4
x
+1.0
x
-0.3
Erixon6.65
+0.6
x
-0.4
x
-0.3
x
+0.9
x
+1.0
6.67
+0.2
M Kula     


Final A

Final

1Wictor PeterssonMalmö AI
20.63
  
2Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.15
98NOR
20.15
  
3Frántsi-Anastásios Latifllári
Frántsi-Anastásios Latifllári 96, GRE
19.14
96GRE
19.14
  
Peterssonx20.63x20.09xx
Thomsen20.0619.8019.5120.1519.7020.03
Latifllári18.3018.8818.3819.14x18.73
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
67.64
Spårvägens FK
67.64
  
2Simon Pettersson
63.61
Hässelby SK
63.61
  
3Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad 95, NOR
60.17
95NOR
60.17
  
4Mauricio Ortega
Mauricio Ortega 94, COL
59.94
94COL
59.94
  
5Henning Prüfer
Henning Prüfer 96, GER
59.10
96GER
59.10
  
6Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason 95, ISL
57.69
95ISL
57.69
  
Ståhl67.2265.1867.64x66.48x
Petterssonxxx63.61x63.58
Skagestadx57.99xxx60.17
Ortega59.94xxxx57.06
Prüfer57.34xxxx59.10
Gudnasonx57.0457.6957.26xx
M Slägga     


Final A

Final

1Diego Del Real
Diego Del Real 94, MEX
73.06
94MEX
73.06
  
2Chris Bennett
Chris Bennett 89, GBR
72.19
89GBR
72.19
  
3Ragnar Carlsson
71.97
Hässelby SK
71.97
  
4Oscar Vestlund
67.36
IF Göta Karlstad
67.36
  
5Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
58.56
Spårvägens FK
58.56
  
Del Real71.6471.8772.6172.9673.0672.77
Bennett70.45x70.1972.1971.89x
Carlssonxx71.97xxx
Vestlund64.91x66.99x67.3665.95
Moisanderx58.56xxxx
M Spjut     


Final A

Final

1Neeraj Chopra
Neeraj Chopra 97, IND
80.96
97IND
80.96
  
2Sindri Hrafn Gudmundsson
Sindri Hrafn Gudmundsson 95, ISL
76.39
95ISL
76.39
  
3Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson 97, ISL
76.32
97ISL
76.32
  
4Sebastian Thörngren
68.09
IFK Växjö
68.09
  
5Jakob Eriksson
67.14
IF Göta Karlstad
67.14
  
6Theodor Ahlström
64.55
IFK Växjö
64.55
  
Chopra79.0780.96xxx77.48
Gudmundsson64.5069.2076.39x68.8673.21
Jónssonx76.3271.73x72.8171.61
Thörngren68.0964.0666.3360.3762.1366.12
Eriksson64.5267.1267.1464.6463.1363.73
Ahlström63.26x64.55x60.1762.90
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.62
Spårvägens FK
11.62
  
2Claudia Payton
11.71
Ullevi FK
11.71
  
3Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
11.78
93DEN
11.78
  
4Daniella Busk
11.80
Malmö AI
11.80
SB
  
5Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
11.98
94DEN
11.98
  
6Emelie RantzowIK Ymer
11.98
  
K 200 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.50
Spårvägens FK
23.50
  
2Elvira TanderudUllevi FK
23.87
  
3Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir 01, ISL
24.21
01ISL
24.21
SB
  
4Emelie RantzowIK Ymer
24.54
SB
  
Final B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Lova Perman
25.16
IF Göta Karlstad
25.16
SB
  
2Lathifa Afrah
26.05
IF Göta Karlstad
26.05
PB
  
3Irma Jonhed
26.68
IF Göta Karlstad
26.68
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Bregje Sloot
Bregje Sloot 00, NED
2:03.01
00NED
2:03.01
  
2Cynthia Anais
Cynthia Anais 88, FRA
2:03.02
88FRA
2:03.02
  
3Yolanda Ngarambe
2:04.51
Turebergs FK
2:04.51
SB
  
4Tanja Spill
Tanja Spill 95, GER
2:04.83
95GER
2:04.83
  
5Gaël De Coninck
2:04.94
Sävedalens AIK
2:04.94
PB
  
6Madeleine Björlin-Delmar
2:07.52
IFK Göteborg
2:07.52
SB
  
7Lovisa Bivstedt
2:08.29
Hässelby SK
2:08.29
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  
Final B
1Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
2:10.95
00DEN
2:10.95
PB
  
2Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:11.01
IFK Göteborg
2:11.01
PB
  
3Elvira Bredin
2:11.20
Turebergs FK
2:11.20
  
4Hannah Kinane
2:12.01
Hässelby SK
2:12.01
PB
  
5Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:13.41
Spårvägens FK
2:13.41
  
6Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
2:15.07
Turebergs FK
2:15.07
SB
  
7Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
2:15.31
KFUM Örebro
2:15.31
PB
  
Carolina SöderbomVästerås FK
DNF
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Meraf Bahta
4:11.86
Hälle IF
4:11.86
SB
  
2Mahelet Mulugeta
Mahelet Mulugeta 95, ETH
4:13.03
95ETH
4:13.03
SB
  
3Linn Söderholm
4:13.42
Sävedalens AIK
4:13.42
  
4Federica Del Buono
Federica Del Buono 94, ITA
4:14.27
94ITA
4:14.27
  
5María Pía Fernández
María Pía Fernández 95, URU
4:14.42
95URU
4:14.42
  
6Caroline Högardh
4:15.56
Hässelby SK
4:15.56
SB
  
7Sara Christiansson
4:17.05
Sävedalens AIK
4:17.05
  
8Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:21.23
Mölndals AIK
4:21.23
PB
  
9Olivia Weslien
4:25.57
IF Göta Karlstad
4:25.57
SB
  
10Anna Silvander
4:26.22
Hässelby SK
4:26.22
  
Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Linn NilssonHälle IF
DNF
  
Hanna HermanssonTurebergs FK
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen 02, DEN
58.67
02DEN
58.67
  
2Minna Svärd
58.71
IF Göta Karlstad
58.71
  
3Hanna Karlsson
59.27
IF Göta Karlstad
59.27
PB
  
4Djamila Böhm
Djamila Böhm 94, GER
59.74
94GER
59.74
  
5Ebba Svantesson
1:00.37
Upsala IF
1:00.37
=SB
  
6Amanda Holmberg
1:00.65
Hässelby SK
1:00.65
  
Final B
1Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
1:02.66
Västerås FK
1:02.66
  
2Lovisa Ellström
1:04.56
IF Göta Karlstad
1:04.56
SB
  
3Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1:05.64
  
4Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
1:10.35
F Stenungsunds FI
1:10.35
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Tatiána Goúsin
Tatiána Goúsin 94, GRE
1.81
94GRE
1.81
  
2Sofie Skoog
1.78
IF Göta Karlstad
1.78
  
3Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.75
SB
  
4Ingrid RongeIF Rigor
1.75
  
5Kajsa Engblom
1.62
Huddinge AIS
1.62
  
1.621.671.711.751.781.811.85
Goúsin---xo-xoxxx
Skoog---ooxxx
Erlandsson-oooxxx
Rongeoooxxoxxx
Engblomxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.37
Råby-Rekarne FIF
6.37
–0.7 PB
  
2Tilde Johansson
6.35
Falkenbergs IK
6.35
+1.2
  
3Yuliana Angúlo
Yuliana Angúlo 94, ECU
6.23
94ECU
6.23
–0.4
  
4Karolina SvenssonMarieby GIF
6.07
+0.6 =PB
  
5Emilia Kjellberg
6.05
IF Göta Karlstad
6.05
–1.6 SB
  
Åskag6.27
-0.1
6.25
+1.2
x
+0.2
6.37
-0.7
x
+0.5
6.11
-1.0
Johansson5.86
-0.2
6.24
-1.0
6.09
+0.3
x
-0.4
6.35
+1.2
x
+0.6
Angúlox
-0.8
x
+0.7
6.23
-0.4

0.0
r
0.0
Svensson5.75
-0.6
5.92
+0.6
x
-0.8
x
+0.2
6.07
+0.6
x
+1.3
Kjellberg5.76
+0.1
5.68
+0.1
6.00
-0.1
6.05
-1.6
x
0.0
x
-0.4
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Roos
18.75
Malmö AI
18.75
  
2Amelia Strickler
Amelia Strickler 94, GBR
17.14
94GBR
17.14
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.74
Spårvägens FK
16.74
  
4Axelina Johansson
16.61
Hässelby SK
16.61
  
5Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 00, ISL
16.03
00ISL
16.03
  
6Frida Åkerström
15.69
Hässelby SK
15.69
  
7Emilia Malmehed
13.25
IF Göta Karlstad
13.25
  
Roos17.8018.75xx17.73x
Strickler15.7416.3416.73xx17.14
Lennmanx15.32x16.3116.7416.37
Johansson15.3916.61x15.9716.0316.57
Gunnarsdóttir15.85xxxx16.03
Åkerströmxxx15.6915.5715.67
Malmehedxxx13.2513.17x
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
67.32
Hammarby IF
67.32
  
2Tracey AnderssonUllevi FK
63.89
  
3Sara Forssell
60.40
Motala AIF
60.40
  
4Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano 97, NOR
60.37
97NOR
60.37
  
5Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
59.69
Spårvägens FK
59.69
  
Ahlberg64.6167.32x64.4767.00x
Andersson61.1763.8963.7563.3659.72x
Forssellxx60.40xx58.11
Llano57.59x59.46x59.1560.37
Larssonxx59.69xxx
Final B
1Sara Forssell
62.24
Motala AIF
62.24
  
2Hillevi Carlsson
57.58
Hässelby SK
57.58
  
3Linnéa Jönsson
56.34
Upsala IF
56.34
  
4Kajsa Wennberg
56.29
Upsala IF
56.29
  
5Kristina Andersson
54.75
Råby-Rekarne FIF
54.75
  
6Emma Holmgren Löf
54.43
Upsala IF
54.43
  
7Luana Lund KlaricUllevi FK
50.99
  
8Amanda Fridberg
50.36
IF Göta Karlstad
50.36
  
Forssellx62.2462.09xx58.45
Carlsson56.6557.58xx55.6955.59
Jönsson53.7054.15x56.34xx
Wennbergx56.10x56.2955.1055.67
Andersson54.75x54.7352.0852.7854.32
Holmgren Löfx54.4351.61x52.43x
Lund Klaric48.0950.9947.5850.20xx
Fridbergx48.0050.3647.92x46.28