27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
Arena: Danderyds gymnasiums IP   Arrangör: Danderyds SK
Tävlande: 17 (8+9)   Starter: 28 (13+15)

Män
M 4x100 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
43.32
  
  Sabiti Nahimana  00, Niklas Wall  03, Noah Bucht Wesslén  03, Alexander Pilgrim  03
2Danderyds SK 
1:00.56
  
  Fredrik Sandell  97, Noah Busch  05, Mikael Busch  69
Hammarby IF 
DQ
  
  Felix Prins  00, Malte Lundman  03, Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03
P17 4x100 m     


Final A

Final

1Danderyds SK 
43.58
  
  Markus Brodin  04, Viktor Skoglund  04, Lucas Törnström  05, Victor Törnström  05
2Täby IS 
44.19
  
  Elias Bouloussaa  05, Joel Enander  05, Albin Edgert  05, Viggo Stridh  05
3Hanvikens SK 
45.62
  
  Oscar Niklasson  04, Adam Eriksson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Christoffer Bergkvist  05
4Hässelby SK 
46.61
  
  Leo Wickert  05, Mindor Bergler  05, Nils Ahlgren  05, Elias Boman  04
Tullinge FI 
DQ
  
  Kenan Kuru  04, Albert Söderqvist  05, David Svanberg  06, William Hedgren-Wincentson  04
P15 4x80 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
36.90
  
  Joar Eriksson  07, Alexander Mickelson  07, Jacob Semb-Josefson  06, Gustav Källström  06
2Hammarby IF 
36.99
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Vilmer Karlsson  07
3Täby IS 
37.95
  
  Jacob Rune  07, Anton Höglund  06, Oskar Sterner  06, Erik Nederheim  06
4Bromma IF 
38.22
  
  Kim Wingren  06, Jonathan Lyktberg  07, William Wellstedt  07, Ivar Olsson  09
5Hammarby IF 
40.67
  
  Linus Lundman  06, Neo Hall  06, Hugo Sundström  06, Quincy Hackett  07
Kvinnor
K 4x100 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
50.70
  
 Linnéa Lindefalk  05, Molly Freeman  02, Alicia Löwhagen  03, Tilda Kapell  01
2Mälarhöjdens IK 
51.14
  
 , Josefin Wikfeldt  02, Elise Legzdins  02, Moa Skagerlund  03
3Danderyds SK 
56.83
  
 Alicia Bengtström  07, Saga Ågren Lundman  06, Linnéa Ågren Lundman  06, Emelie Lundqvist  08
F17 4x100 m     


Final A

Final

1Hässelby SK 
48.79
  
 Fanny Karlsson  04, Sophie Okejeme  04, Saga Hermundstad  04, Nora Lindahl  04
2Hanvikens SK 
49.64
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Thea Katsoulaki  04, Linnea Boqvist  05
3Hässelby SK 
51.50
  
 Julia Samuelsson  05, Ida Malmborg  05, Beatrix Flensborg  05, Tuva Wennergren  05
4Täby IS 
51.84
  
 Rebecka Sjöberg  05, Evelina Hamos  05, Ebba Sjöström  05, Anja Lalander  05
5Tullinge FI 
55.15
  
 Pritha Routh  06, Anelia Danielsson  04, Anastasia Rozhkova  07, Gift Madukwe  04
F15 4x80 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
38.91
  
 Elsa Kagevik  06, Emilia Nielsen  06, Ida Chrifi  06, Ayla Hallberg Hossain  06
2Täby IS 
41.87
  
 Rut Grufman  06, Eleonora Wahlin  06, Emilia Hermansson  06, Vilma Stolpen  06
3Hammarby IF 
42.92
  
 Anna Bergin  07, Clara Aldskogius  07, Miriam Moverare  07, Simone Moverare  07
Final B
1Hammarby IF 
39.20
  
 Tyra Hedberg  06, Maja Simonsson  06, Esther Sahlqvist  06, Matilda Borg  07
2Hässelby SK 
41.84
  
 Livia Klaesson  06, Johanna Pihl  06, My Susenbeth  07, Nora Hägg  06
3Bromma IF 
42.69
  
 Norah Hamberg  07, Rose Masoudi  07, Alva Levin  06, Molly Lindell  07
4Hanvikens SK 
42.96
  
 Felicia Renman  06, Alba Boric  07, Emma Jäderberg  06, Wilja Hagström  06