16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 516 (234+282)   Starter: 1155 (491+664)

Män
M 100 m     
11 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
11 jun
Vind: 0.0
1Lion Martinez
11.20
Upsala IF
11.20
  
2Wilhelm Eidenstedt
11.42
Hässelby SK
11.42
PB
  
3Alexander Nyman
11.62
Hässelby SK
11.62
  
4Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
11.69
Eskilstuna FI
11.69
  
5Joakim Hellbratt
11.84
Huddinge AIS
11.84
  
6Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
12.61
IFK Lidingö
12.61
  
7Mike Onyeako
12.97
Tullinge FI
12.97
  
Ibrahim AbakarTäby IS
DNF
  
Heat 1
11 jun Vind: +1.3
11 junVind: +1.3
1Lion Martinez
11.20
Upsala IF
11.20
  
2Wilhelm Eidenstedt
11.48
Hässelby SK
11.48
PB
  
3Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
11.52
Eskilstuna FI
11.52
SB
  
4Joakim Hellbratt
11.74
Huddinge AIS
11.74
  
5Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
12.45
IFK Lidingö
12.45
PB
  
6Tobias Rauch
12.87
IFK Lidingö
12.87
PB
  
Heat 2
11 jun Vind: +0.6
11 junVind: +0.6
1Alexander Nyman
11.57
Hässelby SK
11.57
PB
  
2Ibrahim AbakarTäby IS
11.78
SB
  
3Mike Onyeako
12.65
Tullinge FI
12.65
PB
  
4Fredrik Sandell
13.63
Danderyds SK
13.63
SB
  
5Roland Jonsson
14.48
Turebergs FK
14.48
SB
  
M 800 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Albert Söderqvist
2:00.42
Tullinge FI
2:00.42
PB
  
2Zeth Söderlund
2:01.78
Malmö AI
2:01.78
PB
  
3Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:02.44
SB
  
4Samuel Berhane
2:04.17
Hässelby SK
2:04.17
  
5Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
2:04.98
Västerås FK
2:04.98
SB
  
6David Wide
David Wide 03, Hässelby
2:10.12
Hässelby SK
2:10.12
PB
  
7Leonardo Huayna FernándezTurebergs FK
2:11.98
SB
  
8Luca Gränzer
2:12.41
IFK Lidingö
2:12.41
  
9Sven Petersson
2:12.67
Huddinge AIS
2:12.67
SB
  
10Simon Johansson
2:15.12
Bromma IF
2:15.12
PB
  
11Lenny Gränzer
2:26.55
IFK Lidingö
2:26.55
SB
  
12Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
3:12.17
IKJ Haninge
3:12.17
SB
  
M 1500 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Albin Gezelius
4:14.23
IFK Mora
4:14.23
PB
  
2Samuel Berhane
4:15.93
Hässelby SK
4:15.93
PB
  
3Linus Jansson
4:16.40
Hässelby SK
4:16.40
  
4Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:17.56
Hammarby IF
4:17.56
PB
  
5Tomas Jennerstål
4:18.83
LK Roslagen
4:18.83
SB
  
6Conor Hogan
4:27.71
Turebergs FK
4:27.71
  
7Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:31.79
SB
  
8Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:33.55
Malungs SoFK
4:33.55
SB
  
9Simon Wernersson
4:35.60
Bromma IF
4:35.60
PB
  
Final B
12 jun
12 jun
1Milian Hentschke
4:21.50
Tullinge FI
4:21.50
PB
  
2Tommy Nylander Leslie
4:31.77
FK Studenterna
4:31.77
PB
  
3Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
4:33.79
IF Triangeln
4:33.79
PB
  
4Martin Törnqvist
4:37.79
Turebergs FK
4:37.79
PB
  
5Svante Lenke
4:40.41
Upsala IF
4:40.41
PB
  
6Fredrik Eckerström
4:40.72
Spårvägens FK
4:40.72
PB
  
7Henrik Forsberg
4:46.41
IF Linnéa
4:46.41
PB
  
8Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
4:50.69
Spårvägens FK
4:50.69
PB
  
9Daniel Förberg
5:32.11
Fredrikshofs FIF
5:32.11
SB
  
M 3000 m     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Fredrik Billström
8:44.52
FK Studenterna
8:44.52
PB
  
2Viktor Zackrisson
8:49.55
Enhörna IF
8:49.55
PB
  
3Samuel Eriksson Lidbrink
8:55.56
Spårvägens FK
8:55.56
PB
  
4Johannes Fahlström
8:56.87
FK Studenterna
8:56.87
SB
  
5Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
8:57.27
FK Studenterna
8:57.27
PB
  
6Albin Gezelius
9:01.34
IFK Mora
9:01.34
  
7Andreas Lundegård
9:02.07
FK Studenterna
9:02.07
PB
  
8Linus Jansson
9:14.18
Hässelby SK
9:14.18
SB
  
9Milian Hentschke
9:14.58
Tullinge FI
9:14.58
PB
  
10Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
9:19.52
Spårvägens FK
9:19.52
SB
  
11Linus Gustafsson
9:46.80
Spårvägens FK
9:46.80
SB
  
12Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:48.61
Malungs SoFK
9:48.61
SB
  
13Fredrik Nybäck
9:55.03
Spårvägens FK
9:55.03
PB
  
Final B
11 jun
11 jun
1Tommy Nylander Leslie
9:46.88
FK Studenterna
9:46.88
PB
  
2Camilla Elofsson
9:51.86
Huddinge AIS
9:51.86
PB
  
K 1
3Henrik Forsberg
9:55.77
IF Linnéa
9:55.77
PB
  
4Ulf Eriksson
10:03.31
Huddinge AIS
10:03.31
SB
  
5Ola Söderblom
Ola Söderblom 76, Studenterna
10:10.66
FK Studenterna
10:10.66
PB
  
6Vilhelm Werner
10:16.76
Hässelby SK
10:16.76
PB
  
7Sven Petersson
10:18.50
Huddinge AIS
10:18.50
PB
  
8Svante Lenke
10:26.35
Upsala IF
10:26.35
SB
  
9Vilhelm Öström
10:34.21
FK Studenterna
10:34.21
PB
  
10Anton Karlsson
Anton Karlsson 90, Studenterna
10:37.70
FK Studenterna
10:37.70
PB
  
11Dante Schulze
10:43.94
Huddinge AIS
10:43.94
PB
  
12Andreas Bylund
Andreas Bylund 77, Studenterna
10:46.67
FK Studenterna
10:46.67
PB
  
13Daniel Förberg
12:03.03
Fredrikshofs FIF
12:03.03
SB
  
14Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
13:31.19
IKJ Haninge
13:31.19
SB
  
M 110 m häck     
13 jun
Vind: -1.5

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.5
1David Adrian
16.91
Huddinge AIS
16.91
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
33.08
Spårvägens FK
33.08
  
M 400 m häck     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Fredrik Kihlblom
53.01
Huddinge AIS
53.01
PB
  
2Anton Ledell
57.08
Huddinge AIS
57.08
PB
  
3Fred ÖsterblomTäby IS
57.09
PB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
57.14
SB
  
5Emil Sörqvist
57.31
Huddinge AIS
57.31
PB
  
6Casper Elliot
58.36
Huddinge AIS
58.36
PB
  
M Höjd     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Olle Hammarberg
1.95
Huddinge AIS
1.95
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.86
SB
  
2Viktor RydåkerAlunda SK
1.86
PB
  
4Per Liljegren
Per Liljegren 01, Spårvägen
1.82
Spårvägens FK
1.82
SB
  
1.741.781.821.861.901.931.95
Hammarbergooxxooxoxoxxo
Fuchs Edberg-oxooxxx
Rydåkeroxoooxxx
Liljegreno-oxxx
M Stav     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Teodor Borgius
4.80
Hammarby IF
4.80
PB
  
2Felix Nyberg
4.50
Bromma IF
4.50
PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.45
PB
  
4.00
4.90
4.20
4.30
4.35
4.40
4.45
4.50
4.55
4.60
4.70
4.80
Borgius-
xxx
-
-
-
o
-
o
-
o
o
o
Nybergo
xo
-
xo
-
-
xo
-
xxx


Fuchs Edberg-
o
o
-
-
o
-
xxp



M Kula     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
14.23
Spårvägens FK
14.23
SB
  
2Bengt Petersson
12.82
Spårvägens FK
12.82
SB
  
3Tony Karlsson
10.72
Huddinge AIS
10.72
SB
  
4Anton Johansson
8.95
Spårvägens FK
8.95
PB
  
Ige14.2313.7413.60xx13.87
Peterssonxxx12.59x12.82
Karlssonxx10.7210.21xx
Johansson8.95x8.558.538.66x
M Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Johannes Lilius
43.79
Huddinge AIS
43.79
PB
  
2Tony Karlsson
34.25
Huddinge AIS
34.25
SB
  
3Anton Johansson
25.57
Spårvägens FK
25.57
PB
  
Lilius41.1443.7943.61x42.1543.79
Karlsson29.46x31.6534.2531.92x
Johansson25.5724.3521.5423.16xx
P19 110 m häck (99.1 cm)     
13 jun
Vind: -1.5

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.5
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
14.91
PB
  
2Ludvig All
15.15
Täby IS
15.15
  
3Arvid Wändesjö
15.16
Hammarby IF
15.16
  
4Fred ÖsterblomTäby IS
16.20
  
5Viktor RydåkerAlunda SK
16.62
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
36.52
PB
  
Fuchs Edbergx33.9036.52xxx
P17 100 m     
11 jun
Vind: +1.7

Final A

Final
11 jun
Vind: +1.7
1Kristoffer AnderssonFalu IK
10.91
PB
  
2Arvid Borg
Arvid Borg 04, Nyköping
11.37
Nyköpings BIS
11.37
SB
  
2Josef Malsher
11.37
Alunda SK
11.37
PB
  
4David Axelsson
11.73
Upsala IF
11.73
PB
  
5Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
12.04
Upsala IF
12.04
  
6Fabian Linderoth
12.06
Hammarby IF
12.06
PB
  
Heat 1
11 jun Vind: -0.2
11 junVind: -0.2
1Henrik Silva Skoog
11.38
Västerås FK
11.38
PB
  
2Arvid Borg
Arvid Borg 04, Nyköping
11.42
Nyköpings BIS
11.42
SB
  
3Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
12.03
Upsala IF
12.03
SB
  
4Kalle Aldskogius
12.39
Hammarby IF
12.39
SB
  
Heat 2
11 jun Vind: +2.4
11 junVind: +2.4
1Kristoffer AnderssonFalu IK
11.11w
  
2Josef Malsher
11.50w
Alunda SK
11.50w
  
3David Axelsson
11.60w
Upsala IF
11.60w
  
4Fabian Linderoth
12.08w
Hammarby IF
12.08w
  
5Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
12.11w
Tullinge FI
12.11w
  
P17 200 m     
13 jun
Vind: -2.4

Final A

Final
13 jun
Vind: -2.4
1Josef Malsher
23.31
Alunda SK
23.31
  
2Alvin Rask
23.89
Alunda SK
23.89
SB
  
3David SteinbergBromma IF
24.10
PB
  
4William Hedgren-WincentsonTullinge FI
26.73
PB
  
P17 400 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
52.27
Linköpings GIF
52.27
PB
  
2Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
54.33
Tullinge FI
54.33
PB
  
3Leonardo Huayna FernándezTurebergs FK
55.55
PB
  
4Alvin Rask
1:08.88
Alunda SK
1:08.88
SB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
13 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
13 jun
Vind: -0.8
1Joel Enander
14.91
Täby IS
14.91
PB
  
2Viggo Stridh
15.25
Täby IS
15.25
  
3David SteinbergBromma IF
15.31
SB
  
4Melker Carlens
16.58
IFK Lidingö
16.58
PB
  
5Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
17.25
Hässelby SK
17.25
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Olle Billgren
38.57
Hellas FK
38.57
PB
  
P17 Höjd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Valter Kjellberg
1.79
Turebergs FK
1.79
  
1.701.731.761.791.82
Kjellbergooxxooxxx
P17 Stav     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Linus Jonsson
3.76
Hässelby SK
3.76
SB
  
2Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.66
KFUM Örebro
3.66
SB
  
3Eric Mathier
3.56
Huddinge AIS
3.56
  
4David Axelsson
3.56
Upsala IF
3.56
PB
  
3.363.463.563.663.763.86
Jonsson--xoxoxxoxxx
Zetterlund---oxxx
Mathieroxooxxx
Axelssonoxxoxoxxx
P17 Längd     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Joakim Hellbratt
6.81
Huddinge AIS
6.81
+1.6
  
2Henrik Silva Skoog
6.61
Västerås FK
6.61
+1.7 PB
  
3Jacob Vestman
6.22w
Huddinge AIS
6.22w
+4.0
  
4Josef Malsher
6.07
Alunda SK
6.07
+0.4
  
5David Axelsson
5.92w
Upsala IF
5.92w
+2.1
  
Hellbrattx
+2.3
6.81
+1.6
x
+2.4
x
+1.3
x
+1.3
x
+0.9
Silva Skoog6.20
-0.1
6.44
+0.9
6.61
+1.7

0.0
6.45
+0.9
x
+2.2
Vestman6.15
+1.3
x
+1.6
4.44
-0.5
6.22w
+4.0

0.0
6.09
+0.5
Malsherx
+1.4
x
+1.9
6.07
+0.4
4.92
+0.9
x
+1.3
6.05
-0.2
Axelssonx
+1.1
5.92w
+2.1
5.80
-0.6
5.84
+1.6
4.44
+1.2
5.83
+0.5
P17 Tresteg     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Josef Malsher
13.26
Alunda SK
13.26
+0.8 PB
  
2Kalle Aldskogius
11.30
Hammarby IF
11.30
+0.3 SB
  
Malsher12.86
-0.1
x
+1.6
x
0.0
13.06
+0.5
13.00
+2.0
13.26
+0.8
Aldskogius10.63
+0.7
x
0.0
x
0.0
x
0.0
11.30
+0.3
x
0.0
P17 Kula (5.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Oscar Niklasson
15.24
Hanvikens SK
15.24
PB
  
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
11.66
Hässelby SK
11.66
  
Niklasson14.7215.24x15.00x15.00
Boman10.5311.2111.6611.0911.1811.34
P17 Diskus (1.5 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
31.10
Hässelby SK
31.10
  
Boman31.10xxxxx
P17 Spjut (700 g)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Oscar Niklasson
46.70
Hanvikens SK
46.70
SB
  
Niklasson45.5240.34x44.0346.70x
P16 100 m     
11 jun
Vind: -0.6

Final A

Final
11 jun
Vind: -0.6
1Victor TörnströmDanderyds SK
11.21
PB
  
2Lucas Törnström
11.30
Danderyds SK
11.30
PB
  
3David Hedlund CarlsonBromma IF
11.67
PB
  
4Oscar Heaton
12.18
Huddinge AIS
12.18
  
5Victor Johnson
12.92
Bromma IF
12.92
  
P16 200 m     
13 jun
Vind: -1.2

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.2
1Lucas Törnström
22.59
Danderyds SK
22.59
  
2Babu Badjie
23.08
Bromma IF
23.08
PB
  
3David Hedlund CarlsonBromma IF
23.22
PB
  
4William Brändeborn
23.72
Råby-Rekarne FIF
23.72
PB
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
24.05
  
6Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
24.91
Värmdö IF
24.91
PB
  
7Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
25.33
Danderyds SK
25.33
PB
  
P16 400 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Lucas Törnström
50.29
Danderyds SK
50.29
PB
  
2Isak Stieberth SiljedahlIF Triangeln
53.75
PB
  
3Albert SöderqvistTullinge FI
54.01
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
54.33
PB
  
5Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
57.82
Danderyds SK
57.82
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Victor TörnströmDanderyds SK
39.80
PB
  
2Lucas Törnström
40.37
Danderyds SK
40.37
PB
  
3Victor Johnson
44.74
Bromma IF
44.74
PB
  
P16 Höjd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Joel EnanderTäby IS
1.84
PB
  
2Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.79
PB
  
3Filip EkströmBromma IF
1.76
PB
  
3Mindor Bergler
1.76
Hässelby SK
1.76
  
5Teodor Nyman
1.64
Hanvikens SK
1.64
PB
  
6Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
1.61
Danderyds SK
1.61
PB
  
6Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
1.61
Hässelby SK
1.61
  
1.50
1.84
1.54
1.86
1.58
1.61
1.64
1.67
1.70
1.73
1.76
1.79
1.82
Enander-
xo
-
xxx
o
o
xo
xo
o
xo
xxo
o
xxo
Hellstrand Helleberg-
-
-
o
o
o
o
o
o
xxo
xxx
Ekström-
-
o
o
o
o
o
xxo
xxo
xxx

Bergler-
-
-
-
o
xo
o
xo
xxo
xxx

Nyman-
o
o
xxo
o
xxx





Buscho
o
o
o
xxx






Wickert-
o
o
o
xxx






P16 Stav     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Victor TörnströmDanderyds SK
4.06
PB
  
2Viggo StridhTäby IS
3.96
SB
  
3Joel EnanderTäby IS
3.96
  
4Erik Larripa TaxellHässelby SK
3.66
PB
  
5Marcus Julin
2.96
Hanvikens SK
2.96
  
Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
NH
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
2.963.163.463.563.663.763.863.964.064.24
Törnström-----o-ooxxx
Stridh----xooxooxxx
Enander----oxxoxooxxx
Larripa Taxell--oxoxoxxx
Julinoxxx
Elmgren Hallinger-------xxx
Gyhlenius---xxx
P16 Längd     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Victor TörnströmDanderyds SK
6.65
+1.4 PB
  
2Babu Badjie
6.19
Bromma IF
6.19
+0.5 PB
  
3Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
6.18
Huddinge AIS
6.18
+1.6 PB
  
4Mindor Bergler
6.14
Hässelby SK
6.14
+1.5
  
5Filip EkströmBromma IF
6.01
+0.1 SB
  
6William Brändeborn
5.82
Råby-Rekarne FIF
5.82
+1.8
  
7Joel EnanderTäby IS
5.68
0.0
  
8Viggo StridhTäby IS
5.54
+1.0
  
9Edvin Unger
5.54w
IFK Lidingö
5.54w
+2.1
  
10Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
5.43
+0.3 SB
  
11Victor JohnsonBromma IF
5.03
–0.4 SB
  
12Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
4.91
Hässelby SK
4.91
+0.9
  
Mikola Ahlgren
NM
Västerås FK
NM
  
Törnström6.65
+1.4

0.0

0.0

0.0
6.57
+0.8

0.0
Badjiex
+0.4
x
+0.9
6.10
0.0
6.19
+0.5
6.12
+0.4
x
+2.3
Jordal5.98
+1.4
6.18
+1.6
6.09
+1.1
6.05w
+2.2
5.87
+0.4
5.83
+0.8
Bergler6.14
+1.5
5.98
+1.9

0.0
5.73
+0.3
5.74
0.0
6.09w
+2.7
Ekström6.01
+0.1
5.95
+1.3
5.94
+1.1
5.93w
+2.4
4.13
+1.6
5.95
+1.1
Brändeborn3.76w
+2.1
5.80w
+3.1
5.80
+1.5
5.82
+1.8
5.72
+1.8
x
+1.1
Enander4.14w
+2.5
3.91
+0.1
5.68
0.0
x
+1.9
5.59
+1.5
x
+1.9
Stridh5.39
+0.7
5.54
+1.0
5.42
+0.6
5.16
+0.9
5.46
+0.1
5.13
+0.6
Unger5.41
+1.9
5.54w
+2.1
5.30
+0.2
Sundbom Kopparberg5.31
+1.2
5.42
+1.4
5.43
+0.3
Johnson4.93
+1.3
4.92
+1.4
5.03
-0.4
Wickert4.87
+0.9
4.83
+0.8
4.91
+0.9
Ahlgrenx
+0.9
x
+1.0
x
0.0
P16 Tresteg     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Babu Badjie
12.59
Bromma IF
12.59
+0.7 PB
  
Badjie11.83
+1.5
12.43w
+2.7
12.58
+1.8
12.18w
+2.1
12.59
+0.7
12.47w
+3.5
P16 Kula (5.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.89
Råby-Rekarne FIF
15.89
PB
  
2Gustav RydåkerAlunda SK
15.12
  
3Fabian Mix
Fabian Mix 05, Tureberg
14.93
Turebergs FK
14.93
  
4Victor TörnströmDanderyds SK
11.94
PB
  
Lögdahl15.8915.0215.2015.2314.5914.25
Rydåker14.5314.6515.12xxx
Mix13.84x13.69x14.5214.93
Törnström11.3511.3011.6811.9111.94x
P16 Diskus (1.5 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Gustav RydåkerAlunda SK
45.92
PB
  
2Joel Enander
38.53
Täby IS
38.53
PB
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
37.07
PB
  
4Erik Larripa Taxell
36.80
Hässelby SK
36.80
PB
  
5Lucas Törnström
34.89
Danderyds SK
34.89
PB
  
6Filip Ekström
29.24
Bromma IF
29.24
PB
  
Rydåkerx40.5245.92x44.5343.98
Enanderx38.4638.53x33.33x
Törnströmxx37.07xxx
Larripa Taxell33.04xxx36.8034.11
Törnström33.2232.05x34.8932.0133.28
Ekströmxxxx27.7629.24
P16 Slägga (5.0 kg)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Fabian Mix
Fabian Mix 05, Tureberg
57.81
Turebergs FK
57.81
PB
  
2Niklas Lundahl
55.70
Väsby IK
55.70
PB
  
3Gustav RydåkerAlunda SK
54.57
  
Mixxxx57.81xx
Lundahl51.7153.8053.6255.7055.59x
Rydåker50.7754.57xxx52.90
P16 Spjut (700 g)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
60.72
Råby-Rekarne FIF
60.72
PB
  
2Lucas Törnström
40.25
Danderyds SK
40.25
PB
  
3Lukas Svensson
39.27
Väsby IK
39.27
PB
  
4Victor Johnson
31.08
Bromma IF
31.08
PB
  
Lögdahl57.1655.3460.7254.22x
Törnström39.20x40.2538.3236.1238.85
Svensson36.6835.27x35.6139.2736.12
Johnsonx29.4427.76xx31.08
P15 80 m     
12 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
12 jun
Vind: -0.8
1Filip Olsson
9.06
Bromma IF
9.06
PB
  
2Edvin Sidwall
9.41
Danderyds SK
9.41
PB
  
3Oliver Ericsson
9.55
Spårvägens FK
9.55
  
4Elias Kapell
9.81
Hammarby IF
9.81
PB
  
5Valter WattmanAIK
9.98
PB
  
6Kim Wingren
10.11
Bromma IF
10.11
PB
  
7Alfred Berglind
10.12
Hammarby IF
10.12
PB
  
Heat 1
12 jun Vind: -1.3
12 junVind: -1.3
1Edvin Sidwall
9.72
Danderyds SK
9.72
  
2Elias Kapell
9.96
Hammarby IF
9.96
PB
  
3Kim Wingren
10.18
Bromma IF
10.18
PB
  
4Valter WattmanAIK
10.30
PB
  
5David Svanberg
10.93
Tullinge FI
10.93
  
6Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
11.52
Huddinge AIS
11.52
PB
  
7Erik Alteskog
11.78
Hammarby IF
11.78
SB
  
Heat 2
12 jun Vind: -0.1
12 junVind: -0.1
1Oliver Ericsson
9.53
Spårvägens FK
9.53
PB
  
2Filip Olsson
9.76
Bromma IF
9.76
SB
  
3Emil Klockar
10.00
Huddinge AIS
10.00
PB
  
4Alfred Berglind
10.14
Hammarby IF
10.14
PB
  
5Gabriel Öhrner
10.60
Hammarby IF
10.60
PB
  
6Hugo Engkvist
10.93
Upsala IF
10.93
PB
  
P15 300 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Alfred Berglind
38.91
Hammarby IF
38.91
PB
  
2Valter WattmanAIK
40.18
PB
  
P15 800 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Erik Nederheim
2:03.95
Täby IS
2:03.95
PB
  
2Enzo Öhman
2:08.57
Bromma IF
2:08.57
PB
  
3Alexander Hägg
2:09.35
Hässelby SK
2:09.35
PB
  
4Anton Petersson
2:11.61
Hässelby SK
2:11.61
PB
  
5Lowe Fuxe Barkvall
2:12.43
Turebergs FK
2:12.43
PB
  
6Biedu Teklu
Biedu Teklu 06, Hässelby
2:21.94
Hässelby SK
2:21.94
  
7Erik Alteskog
2:40.22
Hammarby IF
2:40.22
PB
  
P15 2000 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Karl Ottfalk
5:43.04
IFK Lidingö
5:43.04
PB
  
2Erik Nederheim
5:55.51
Täby IS
5:55.51
PB
  
3Vilhelm Lood Falgén
6:04.35
Turebergs FK
6:04.35
PB
  
4Alexander Hägg
6:12.74
Hässelby SK
6:12.74
PB
  
5Ludvig Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
6:12.81
PB
  
6Lowe Fuxe Barkvall
6:15.26
Turebergs FK
6:15.26
PB
  
7Liam Tannlund
6:33.00
Täby IS
6:33.00
PB
  
8Oskar Bergman
6:33.59
IFK Mora
6:33.59
PB
  
9Leo Papinski
6:36.87
Täby IS
6:36.87
PB
  
10Malte Lessing
6:37.39
Täby IS
6:37.39
PB
  
11Iker Garcia LundströmTurebergs FK
6:39.93
PB
  
12Arvid AhlstrandBoo IF
6:48.63
PB
  
13Ludvig Hoel Hermansson
7:48.41
Hässelby SK
7:48.41
PB
  
14Hugo Engkvist
7:56.14
Upsala IF
7:56.14
PB
  
15Love Rabnor
7:57.20
Huddinge AIS
7:57.20
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Hugo Sundström
5:19.24
Hammarby IF
5:19.24
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     
13 jun
Vind: -0.5

Final A

Final
13 jun
Vind: -0.5
1Filip Olsson
11.45
Bromma IF
11.45
  
2Elias Kapell
11.74
Hammarby IF
11.74
PB
  
3Oskar Sterner
11.87
Täby IS
11.87
PB
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
11.90
=PB
  
5Gustav KällströmTurebergs FK
11.95
=PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Elias Kapell
41.01
Hammarby IF
41.01
PB
  
2Emil Klockar
41.63
Huddinge AIS
41.63
PB
  
3Filip Herre
42.00
Hammarby IF
42.00
PB
  
P15 Höjd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Gustav KällströmTurebergs FK
1.81
  
2Oliver Ericsson
1.81
Spårvägens FK
1.81
=SB
  
3Jonathan Edberg
1.69
Turebergs FK
1.69
  
4Kim Wingren
1.60
Bromma IF
1.60
  
5Oliver Lindblom
1.60
Huddinge AIS
1.60
PB
  
6David Svanberg
1.42
Tullinge FI
1.42
PB
  
1.271.321.371.421.46
Källström
Ericsson
Edberg
Wingren
Lindblom
Svanbergooooxxx
P15 Stav     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Oliver Sandberg
3.50
Huddinge AIS
3.50
  
2Aron Gullberg
3.40
Hammarby IF
3.40
PB
  
3Hugo Engkvist
3.40
Upsala IF
3.40
  
4Casper Bergfelt BengtssonKFUM Örebro
3.20
SB
  
5Alfred Berglind
3.10
Hammarby IF
3.10
  
6Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
2.70
Huddinge AIS
2.70
PB
  
7Gabriel Öhrner
2.70
Hammarby IF
2.70
  
8William StrandbergHanvikens SK
2.53
PB
  
9Hugo Sundström
2.40
Hammarby IF
2.40
PB
  
2.00
3.30
2.20
3.40
2.40
3.50
2.55
3.61
2.70
2.80
2.90
3.00
3.10
3.15
3.20
Sandberg-
o
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
Gullberg-
xo
-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
o
-
xxo
Engkvist-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
xxo
xo
Bergfelt Bengtsson-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
xo
-
o
Berglind-
-
-
-
-
xxo
-
o
xxo
-
xxx
Marcus-
-
-
o
o
xxx





Öhrner-
-
-
o
xxo
xxx





Strandbergo
o
xo
xo
xxx






Sundströmxxo
o
xxo
xxx







P15 Längd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Filip Olsson
6.86
Bromma IF
6.86
+1.6 PB
  
2Elias Kapell
5.80
Hammarby IF
5.80
+1.0 PB
  
3Jonathan Edberg
5.69
Turebergs FK
5.69
0.0
  
4Kim Wingren
5.35
Bromma IF
5.35
+0.7
  
5Filip Herre
5.28
Hammarby IF
5.28
0.0 PB
  
6Aron Gullberg
5.27
Hammarby IF
5.27
+1.0 PB
  
7Alfred Berglind
5.14
Hammarby IF
5.14
+1.9
  
8Gabriel Öhrner
4.51
Hammarby IF
4.51
+0.8 PB
  
9Hugo Sundström
4.46
Hammarby IF
4.46
+0.5 PB
  
10David Svanberg
4.45
Tullinge FI
4.45
+1.5 PB
  
11Hugo Engkvist
4.43
Upsala IF
4.43
+0.5 =PB
  
12Erik Alteskog
4.09
Hammarby IF
4.09
+1.9
  
Oliver LindblomHuddinge AIS
NM
  
Olsson6.33
-2.1
6.33
0.0
6.58
+0.2
6.26
-0.1
x
+1.2
6.86
+1.6
Kapell3.69
-0.1
5.80
+1.0
5.49
0.0
x
0.0
x
-1.4
5.76
0.0
Edberg5.51
+1.9
5.40
0.0
5.69
0.0
5.69w
+2.6
5.47
+0.8
3.71
-0.1
Wingren
0.0
5.35
+0.7
5.19
-0.3
5.32
0.0
x
0.0
3.89
+2.0
Herre4.96
0.0
5.28
0.0
4.79
0.0
4.83
0.0
x
+0.4
3.93
+1.7
Gullberg5.27
+1.0
5.03
+1.0
4.84
+0.3
5.02
+1.7
5.03w
+3.4
x
+1.6
Berglind5.14
+1.9
x
+0.8
5.14
+1.7
5.01
-0.4
x
+1.9

0.0
Öhrner4.51
+0.8
3.49
+0.7
4.32
+0.6
4.51
+0.5
4.23
+0.6
x
+2.2
Sundström4.46
+0.5
x
+0.8
x
-0.2
Svanberg4.28
+0.1
4.45
+1.5
4.44
-0.3
Engkvist4.43
+0.5
4.04
+1.1
4.30
+1.2
Alteskog4.05
+1.0
x
+1.2
4.09
+1.9
Lindblomx
+1.9
x
+0.5
x
+0.5
P15 Tresteg     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Filip Olsson
13.59
Bromma IF
13.59
+1.1 PB
  
2Oliver Ericsson
13.34
Spårvägens FK
13.34
+1.5 PB
  
3Kim Wingren
11.87
Bromma IF
11.87
–0.1 PB
  
4Alfred Berglind
11.76
Hammarby IF
11.76
+0.4 SB
  
5Hugo Engkvist
9.46
Upsala IF
9.46
+0.3 SB
  
Olsson12.57
+0.9
13.25
+2.0
x
+1.7
13.00
0.0
13.59
+1.1
x
+1.8
Ericsson12.69
-0.3
13.34
+1.5
12.90
+0.6
13.18
-0.3
13.33
0.0
13.14
+0.7
Wingrenx
+1.6
11.26
+1.5
11.02w
+5.1
10.49
+0.1
11.33
+1.6
11.87
-0.1
Berglindx
+1.0
11.46
-0.1
x
+2.3
11.39
+0.3
11.76
+0.4
11.67
+1.1
Engkvistx
+1.0
9.46
+0.3
9.43
+0.6

0.0

0.0

0.0
P15 Kula (4.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Aron Gullberg
11.79
Hammarby IF
11.79
PB
  
2Elias Kapell
11.76
Hammarby IF
11.76
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
11.74
  
Gullberg11.7911.59x10.75x11.05
Kapell11.72xxx11.76x
Källström10.93xx10.2111.3611.74
P15 Diskus (1.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Alfred Berglind
42.64
Hammarby IF
42.64
PB
  
2Aron Gullberg
36.95
Hammarby IF
36.95
  
3Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
26.78
Huddinge AIS
26.78
PB
  
Berglindx34.63x36.9342.6439.99
Gullberg36.9535.2132.74x31.5931.72
Marcusx24.41xxx26.78
P15 Slägga (4.0 kg)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Oliver Sandberg
47.81
Huddinge AIS
47.81
  
Sandberg47.8143.9247.43xx46.84
P15 Spjut (600 g)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Elias Kapell
43.56
Hammarby IF
43.56
  
2Oliver Sandberg
43.13
Huddinge AIS
43.13
  
3Daniel Opdahl
37.29
Turebergs FK
37.29
  
4Aron Gullberg
34.43
Hammarby IF
34.43
  
5Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
32.14
Huddinge AIS
32.14
PB
  
6Gabriel Öhrner
22.59
Hammarby IF
22.59
  
7William StrandbergHanvikens SK
21.75
  
Kapell39.3738.5038.6238.36x43.56
Sandberg42.9739.6743.1341.2539.5340.71
Opdahl33.5235.3937.2930.5834.7534.63
Gullberg29.6534.1930.82x34.4333.05
Marcus27.2726.18x27.8132.1430.88
Öhrnerx19.9922.1222.59x20.43
Strandberg21.7520.7820.8719.3721.4820.64
P14 80 m     
12 jun
Vind: +0.1

Final A

Final
12 jun
Vind: +0.1
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.89
Råby-Rekarne FIF
9.89
  
2Joar Eriksson
9.92
Turebergs FK
9.92
  
3Daniel Larsson
10.06
IFK Lidingö
10.06
  
4Jacob Rune
10.23
Täby IS
10.23
  
5David BerglundAIK
10.39
  
6Jakob Lennermark
10.53
Turebergs FK
10.53
  
7Valter Åsberg
10.62
Huddinge AIS
10.62
  
8Theo Carlström CousinsHammarby IF
10.81
PB
  
Heat 1
12 jun Vind: -0.2
12 junVind: -0.2
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.85
Råby-Rekarne FIF
9.85
PB
  
2Jacob Rune
10.20
Täby IS
10.20
  
3David BerglundAIK
10.23
PB
  
4Jakob Lennermark
10.46
Turebergs FK
10.46
PB
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
10.82
PB
  
Heat 2
12 jun Vind: +1.2
12 junVind: +1.2
1Joar Eriksson
9.73
Turebergs FK
9.73
=PB
  
2Daniel Larsson
9.92
IFK Lidingö
9.92
PB
  
3Valter Åsberg
10.51
Huddinge AIS
10.51
PB
  
4Arvid AhlstrandBoo IF
10.98
PB
  
5Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
13.02
Mälarhöjdens IK
13.02
PB
  
P14 800 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Vilhelm Lood Falgén
2:11.19
Turebergs FK
2:11.19
  
2Ludvig Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
2:11.99
PB
  
3Leo Papinski
2:12.31
Täby IS
2:12.31
PB
  
4Liam Tannlund
2:22.37
Täby IS
2:22.37
  
5Valter Åsberg
2:23.67
Huddinge AIS
2:23.67
PB
  
6Oliver Persson
2:23.86
Danderyds SK
2:23.86
PB
  
7Simon Berhane
2:25.01
Hässelby SK
2:25.01
  
8Philip Persson
2:30.93
Danderyds SK
2:30.93
  
9Alexander Sand
2:40.94
Tullinge FI
2:40.94
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     
13 jun
Vind: -1.6

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.6
1Jacob Rune
12.27
Täby IS
12.27
PB
  
2David BerglundAIK
12.63
PB
  
3Ludvig Hoel HermanssonHässelby SK
15.69
PB
  
P14 Längd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1David BerglundAIK
5.70
+1.1 PB
  
2Joar Eriksson
5.58
Turebergs FK
5.58
+1.4 PB
  
3Jacob Rune
5.50
Täby IS
5.50
0.0
  
4Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
5.15
Råby-Rekarne FIF
5.15
+1.5
  
5Ludwig WinnhedBoo IF
5.06
0.0
  
6Theo Carlström CousinsHammarby IF
4.95
–0.2 PB
  
7Elias Häggkvist
4.77
Huddinge AIS
4.77
+1.0 PB
  
8Arvid AhlstrandBoo IF
4.56
+1.3 PB
  
9Valter Åsberg
4.54
Huddinge AIS
4.54
+1.0 PB
  
10Quincy Hackett
4.46
Hammarby IF
4.46
+0.3 PB
  
11Love Rabnor
3.93
Huddinge AIS
3.93
+1.6 PB
  
12Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
2.97w
Mälarhöjdens IK
2.97w
+2.2
  
Berglund5.47
+1.5
5.26
-1.1
5.70
+1.1
Eriksson5.27w
+4.2
5.24
+1.4
5.58
+1.4
Rune5.50
0.0
5.50
0.0
5.46
+1.0
Tennhed5.15
+1.5
4.76
+0.5
x
0.0
Winnhed4.99
0.0
5.05
+2.0
5.06
0.0
Carlström Cousinsx
+0.9
x
-0.1
4.95
-0.2
Häggkvist4.46w
+2.2
4.77
+1.0
4.77
+1.4
Ahlstrand4.32
+0.1
4.56
+1.3
4.24
+0.2
Åsberg4.54
+1.0
x
+1.5
4.51
+0.4
Hackett4.16
+2.0
4.02
+0.9
4.46
+0.3
Rabnor3.59
+1.1
3.93
+1.6
x
+0.8
Neoviusx
0.0
2.82
+0.5
2.97w
+2.2
P14 Tresteg     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Jacob Rune
11.32
Täby IS
11.32
+0.8 PB
  
2Elias Häggkvist
10.09w
Huddinge AIS
10.09w
+2.6
  
3Love Rabnor
9.60
Huddinge AIS
9.60
+1.1 PB
  
Rune11.32
+0.8
10.08
+1.2
10.62
+1.0
Häggkvist10.09w
+2.6
9.89
+1.8
9.84w
+2.1
Rabnor9.60
+1.1
7.45
+0.9
8.95
+1.6
P14 Kula (4.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Ludvig Ellgren
11.73
Turebergs FK
11.73
PB
  
2Erik WallnäsAIK
10.22
PB
  
3Quincy Hackett
9.12
Hammarby IF
9.12
PB
  
4Valter Åsberg
8.49
Huddinge AIS
8.49
PB
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
8.17
  
6Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
5.94
Mälarhöjdens IK
5.94
PB
  
Ellgren11.7311.5811.33
Wallnäsx9.9410.22
Hackett8.468.499.12
Åsberg7.987.968.49
Carlström Cousins8.177.407.87
Neovius5.745.945.58
P13 60 m     
12 jun
Vind: -3.5

Final A

Final
12 jun
Vind: -3.5
1Alvin Richtnér
8.42
Huddinge AIS
8.42
PB
  
2Theo Pantzar
8.46
Huddinge AIS
8.46
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.76
Turebergs FK
8.76
  
4Benjamin WilkinsonHammarby IF
8.88
PB
  
5Oscar Johansson
8.88
Hanvikens SK
8.88
  
6Vilgot DidriksonBromma IF
8.93
  
7Isak Ålund
8.99
Hanvikens SK
8.99
  
8Alexander GranqvistHuddinge AIS
9.30
  
Heat 1
12 jun Vind: +0.2
12 junVind: +0.2
1Alvin Richtnér
8.54
Huddinge AIS
8.54
PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
8.86
PB
  
3Isak Ålund
8.91
Hanvikens SK
8.91
SB
  
4Alexander GranqvistHuddinge AIS
8.99
SB
  
5Theodor HåkanssonHammarby IF
9.11
SB
  
6Nore Wennergren
9.51
Hässelby SK
9.51
PB
  
Heat 2
12 jun Vind: -1.1
12 junVind: -1.1
1Theo Pantzar
8.44
Huddinge AIS
8.44
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.70
Turebergs FK
8.70
  
3Benjamin WilkinsonHammarby IF
8.93
PB
  
4Algot Särnbrink
9.35
Huddinge AIS
9.35
SB
  
5Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
9.46
PB
  
6Oskar HalfwordsonBromma IF
9.63
PB
  
7Oscar Carlén
10.12
Huddinge AIS
10.12
SB
  
Heat 3
12 jun Vind: -0.1
12 junVind: -0.1
1Oscar Johansson
8.50
Hanvikens SK
8.50
PB
  
2Nemanja Opacic
9.07
Huddinge AIS
9.07
PB
  
3Erik Rosenquist
9.07
Vallentuna FK
9.07
PB
  
4Elliot Sjöberg
9.17
Huddinge AIS
9.17
PB
  
5Anton Johansson
9.58
Hammarby IF
9.58
PB
  
6Anton Povalov
Anton Povalov 08, Mälarhöjden
10.70
Mälarhöjdens IK
10.70
PB
  
P13 600 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Jonas Atlassi
1:44.00
Hammarby IF
1:44.00
  
2Nemanja Opacic
1:46.92
Huddinge AIS
1:46.92
PB
  
3Vilgot Didrikson
1:46.98
Bromma IF
1:46.98
PB
  
4Rasmus Berglund
1:51.53
Huddinge AIS
1:51.53
  
5Hugo Nielsén
Hugo Nielsén 08, Mälarhöjden
1:54.69
Mälarhöjdens IK
1:54.69
PB
  
P13 200 m häck (68.6 cm)     
12 jun
Vind: -0.9

Final A

Final
12 jun
Vind: -0.9
1Vilgot DidriksonBromma IF
31.60
PB
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
32.37
PB
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
33.13
PB
  
4Alexander GranqvistHuddinge AIS
33.87
PB
  
5Rasmus Berglund
34.96
Huddinge AIS
34.96
SB
  
Final B
12 jun Vind: +0.8
12 junVind: +0.8
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
31.55
Turebergs FK
31.55
PB
  
2Nemanja Opacic
34.20
Huddinge AIS
34.20
PB
  
3Algot Särnbrink
36.21
Huddinge AIS
36.21
PB
  
4Anton Johansson
36.55
Hammarby IF
36.55
PB
  
P13 Längd (zon)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Alvin Richtnér
4.99w
Huddinge AIS
4.99w
+2.3
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
4.87
Turebergs FK
4.87
+1.3
  
3Nemanja Opacic
4.81
Huddinge AIS
4.81
+1.6 PB
  
4Oscar Johansson
4.71
Hanvikens SK
4.71
0.0
  
5Jonas Atlassi
4.70
Hammarby IF
4.70
+1.1
  
6Vilgot DidriksonBromma IF
4.68
+1.4
  
7Isak Ålund
4.68
Hanvikens SK
4.68
0.0 PB
  
8Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.65
+2.0 SB
  
9Theodor HåkanssonHammarby IF
4.62
+1.3 PB
  
10Alexander GranqvistHuddinge AIS
4.61
+0.9 SB
  
11Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
4.48w
+2.2
  
12Erik Rosenquist
4.29
Vallentuna FK
4.29
+0.2 PB
  
13Algot Särnbrink
4.14
Huddinge AIS
4.14
+1.1
  
14Oskar HalfwordsonBromma IF
3.85
+1.5
  
15Anton Johansson
3.81
Hammarby IF
3.81
+1.2
  
16Nore Wennergren
3.73
Hässelby SK
3.73
+0.7 PB
  
17Oscar Carlén
3.66
Huddinge AIS
3.66
+0.8 PB
  
18Anton Povalov
Anton Povalov 08, Mälarhöjden
3.46
Mälarhöjdens IK
3.46
+1.7 PB
  
Richtnér4.99w
+2.3
4.90
+1.3
4.70
0.0
Back4.80
+2.0
4.87
+1.3
4.86
+1.5
Opacic4.61
-1.0
4.81
+1.6
4.65
+0.3
Johansson4.68
+1.5
4.71
0.0
4.56
+1.8
Atlassi4.65
+1.0
4.50
+0.4
4.70
+1.1
Didrikson4.61
+0.3
4.68
+1.4
3.45
+0.4
Ålund4.51
-0.2
4.41w
+2.9
4.68
0.0
Wilkinson4.33
0.0
4.48w
+2.5
4.65
+2.0
Håkansson4.42
0.0
4.62
+1.3
4.42
-0.8
Granqvist4.49
0.0
4.61
+0.9
4.47
+1.6
Solenberg Sjöström4.48w
+2.2
4.21
+2.0
4.05
+0.8
Rosenquist4.29
+0.2
4.16
+1.8
4.13
-0.2
Särnbrink4.07
-1.2
4.14
+1.1
4.12
0.0
Halfwordson1.87w
+2.9
2.17
+0.7
3.85
+1.5
Johanssonx
+0.5
3.81
+1.2
x
+0.8
Wennergren3.70
-1.0
3.73
+0.7
3.47
+1.2
Carlén3.66
+0.8
3.63
+0.5
3.50
+0.9
Povalov3.32
+1.6
3.46
+1.7
3.32
-1.9
P13 Kula (3.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
10.78
Turebergs FK
10.78
  
2Rasmus Berglund
9.76
Huddinge AIS
9.76
PB
  
3Vilgot DidriksonBromma IF
9.66
PB
  
4Alvin Richtnér
9.36
Huddinge AIS
9.36
PB
  
5Jonas Atlassi
8.89
Hammarby IF
8.89
PB
  
6Alexander GranqvistHuddinge AIS
8.85
  
7Elliot Sjöberg
8.82
Huddinge AIS
8.82
  
8Erik Rosenquist
8.00
Vallentuna FK
8.00
PB
  
9Anton Povalov
Anton Povalov 08, Mälarhöjden
6.69
Mälarhöjdens IK
6.69
PB
  
10Oskar HalfwordsonBromma IF
6.29
  
11Algot Särnbrink
6.09
Huddinge AIS
6.09
  
12Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
6.05
  
13Nore Wennergren
5.49
Hässelby SK
5.49
  
Back10.7810.0310.36
Berglund9.769.069.63
Didrikson9.559.669.06
Richtnérx9.369.02
Atlassi8.897.898.83
Granqvist8.647.698.85
Sjöberg8.198.538.82
Rosenquist6.848.007.97
Povalov6.126.69
Halfwordson6.296.085.92
Särnbrink5.796.095.97
Solenberg Sjöströmx6.055.80
Wennergren5.495.165.39
P12 60 m     
13 jun
Vind: -0.4

Final A

Final
13 jun
Vind: -0.4
1Ivar Olsson
8.22
Bromma IF
8.22
  
2Joar Larsson
8.59
Huddinge AIS
8.59
PB
  
3William GråmanTyresö FK
8.67
PB
  
4Carl Grindange
8.73
Turebergs FK
8.73
  
5Jonatan Borg
8.80
Hammarby IF
8.80
  
6Theodor Gutke
8.83
Hammarby IF
8.83
PB
  
7Hannes Bergkvist
8.90
Huddinge AIS
8.90
  
8Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
9.02
PB
  
Heat 1
13 jun Vind: -2.3
13 junVind: -2.3
1Ivar Olsson
8.19
Bromma IF
8.19
PB
  
2William GråmanTyresö FK
8.73
PB
  
3Jonatan Borg
8.78
Hammarby IF
8.78
PB
  
4Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
9.06
PB
  
5Oscar Helge
9.16
Täby IS
9.16
PB
  
6Hampus Axelsson
9.94
Huddinge AIS
9.94
PB
  
Heat 2
13 jun Vind: -0.1
13 junVind: -0.1
1Joar Larsson
8.61
Huddinge AIS
8.61
PB
  
2Carl Grindange
8.63
Turebergs FK
8.63
PB
  
3Hannes Bergkvist
8.64
Huddinge AIS
8.64
PB
  
4Harald Wahlin
9.40
Huddinge AIS
9.40
PB
  
5Tristan Elliot L Hubendick RekdalIF Linnéa
10.07
PB
  
6Olle Wärlegård
10.13
Huddinge AIS
10.13
PB
  
Heat 3
13 jun Vind: -2.3
13 junVind: -2.3
1Theodor Gutke
8.87
Hammarby IF
8.87
PB
  
2Leo Sonesson
9.15
Huddinge AIS
9.15
PB
  
3Ville MårtenssonHuddinge AIS
9.50
PB
  
4Willliam ViirmanBromma IF
9.54
PB
  
5Thomas Moussay
9.57
Sundbybergs IK
9.57
PB
  
6Axel Stolt
Axel Stolt 09, Danderyd
9.72
Danderyds SK
9.72
PB
  
P12 600 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Theodor Gutke
1:49.03
Hammarby IF
1:49.03
PB
  
2Folke Duhlin
1:51.85
Tullinge FI
1:51.85
PB
  
3Oscar Helge
1:52.32
Täby IS
1:52.32
PB
  
4Wilmer Hägg
1:53.36
Hässelby SK
1:53.36
PB
  
5Axel Stolt
Axel Stolt 09, Danderyd
1:55.10
Danderyds SK
1:55.10
PB
  
6Sixten Norrbro Asp
1:58.61
Huddinge AIS
1:58.61
  
7Thomas Moussay
2:02.92
Sundbybergs IK
2:02.92
PB
  
8Olle Wärlegård
2:03.33
Huddinge AIS
2:03.33
PB
  
9Ville Mårtensson
2:06.82
Huddinge AIS
2:06.82
PB
  
P12 Längd (zon)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Ivar Olsson
5.28w
Bromma IF
5.28w
+3.5
  
2Joar Larsson
4.93
Huddinge AIS
4.93
+1.7 PB
  
3Theodor Gutke
4.80w
Hammarby IF
4.80w
+2.6
  
4Jonatan Borg
4.78w
Hammarby IF
4.78w
+2.3
  
5William Gråman
4.71w
Tyresö FK
4.71w
+2.3
  
6Leo Sonesson
4.53
Huddinge AIS
4.53
+1.7 PB
  
7Carl Grindange
4.45
Turebergs FK
4.45
+0.9
  
8Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
4.44
+1.3 PB
  
9Folke Duhlin
4.24
Tullinge FI
4.24
+1.3 PB
  
10Oscar Helge
4.19
Täby IS
4.19
+1.0
  
11Harald Wahlin
4.07w
Huddinge AIS
4.07w
+2.4
  
12Tristan Elliot L Hubendick RekdalIF Linnéa
3.96
0.0 PB
  
13Ville MårtenssonHuddinge AIS
3.94
+1.7 PB
  
14Willliam ViirmanBromma IF
3.87
+1.9 PB
  
15Axel Stolt
Axel Stolt 09, Danderyd
3.84
Danderyds SK
3.84
0.0 PB
  
16Sixten Norrbro AspHuddinge AIS
3.69
+1.2
  
17Olle Wärlegård
3.60w
Huddinge AIS
3.60w
+2.9
  
18Samuel Werner
3.35
Huddinge AIS
3.35
0.0
  
19Hampus Axelsson
3.06
Huddinge AIS
3.06
+1.9 PB
  
Olsson4.69
+1.7
5.28w
+3.5
4.92
+1.1
Larsson4.69
+0.1
4.93
+1.7
4.88
+1.7
Gutkex
+2.3
4.55
+0.6
4.80w
+2.6
Borg4.43w
+2.5
4.53w
+2.5
4.78w
+2.3
Gråman4.44
+1.1
4.60
+0.2
4.71w
+2.3
Sonesson4.40
+1.6
4.49w
+2.1
4.53
+1.7
Grindange4.29w
+2.1
4.45
+0.9
4.31
-0.1
Hulthén Gyllered4.44
+1.3
4.22
+1.3
4.28
+1.0
Duhlin4.24
+1.3
2.96
+1.6
4.12
0.0
Helgex
+1.0
4.15
+0.1
4.19
+1.0
Wahlin3.95
+1.7
4.07w
+2.4
3.96
-0.2
Hubendick Rekdal3.96
0.0
3.96
+2.0
3.90
+0.5
Mårtensson3.91
0.0
3.85
+1.2
3.94
+1.7
Viirman3.70
+1.6
3.50
+0.7
3.87
+1.9
Stolt3.84
0.0
x
+0.9
3.78
+1.9
Norrbro Asp3.56
+0.4
3.69
+1.2
3.67
+1.3
Wärlegård3.60w
+2.9
3.42
+0.7
3.40
+1.0
Werner3.35
0.0
3.21w
+2.3
3.18
0.0
Axelsson3.06
+1.9
x
+1.3
x
+1.5
M50 400 m häck (83.8 cm)     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Mattias Sunneborn
56.87
Spårvägens FK
56.87
PB
  
Kvinnor
K 100 m     
11 jun
Vind: +0.6

Final A

Final
11 jun
Vind: +0.6
1Katharina GråmanTyresö FK
12.00
SB
  
2Gabriella HolmströmUpsala IF
12.31
  
3Lisen Rignell
12.59
Bromma IF
12.59
=PB
  
4Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
12.61
Spårvägens FK
12.61
SB
  
5Freja Avebäck
13.03
Malmö AI
13.03
=PB
  
6Anna Björkstedt
13.14
Spårvägens FK
13.14
SB
  
7Minna Silvell
13.17
Huddinge AIS
13.17
  
K 800 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Edith Blomqvist
2:20.29
Västerås FK
2:20.29
PB
  
2Lisen Rignell
2:24.72
Bromma IF
2:24.72
PB
  
3Lykke Iacobaeus
2:24.73
Värmdö IF
2:24.73
SB
  
4Emelie Svensson
2:26.74
IFK Mora
2:26.74
SB
  
5Jessica Olsson AounTäby IS
2:26.82
PB
  
6Elsa Lennartsson
2:26.97
Täby IS
2:26.97
SB
  
7Wilma Nordgren
2:27.39
Hammarby IF
2:27.39
  
8Daniela Karlsson
2:27.73
Täby IS
2:27.73
PB
  
9Hoa Sjöholm
2:29.06
Hammarby IF
2:29.06
PB
  
10Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:29.27
Turebergs FK
2:29.27
SB
  
11Isabella Elisson
2:31.11
Hässelby SK
2:31.11
PB
  
12Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
2:37.71
Mälarhöjdens IK
2:37.71
PB
  
K 1500 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Edith Blomqvist
4:58.65
Västerås FK
4:58.65
PB
  
2Clara Lidén
5:09.39
Hammarby IF
5:09.39
PB
  
3Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
5:26.74
Mälarhöjdens IK
5:26.74
PB
  
4Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
5:41.24
IFK Lidingö
5:41.24
PB
  
K 3000 m     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Sara Trané
Sara Trané 85, Fredrikshof
10:13.06
Fredrikshofs FIF
10:13.06
  
2Weronika Brzuchalska
10:20.52
FK Studenterna
10:20.52
PB
  
3Felicia Jansson
10:32.82
Upsala IF
10:32.82
PB
  
4Mathilda Edmark
10:33.69
IF Linnéa
10:33.69
SB
  
5Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
11:05.66
FK Studenterna
11:05.66
SB
  
6Angelica Hagström
11:43.25
Upsala IF
11:43.25
PB
  
7Åsa Nylander
Åsa Nylander 67, Studenterna
12:10.44
FK Studenterna
12:10.44
SB
  
K 100 m häck     
13 jun
Vind: -0.4

Final A

Final
13 jun
Vind: -0.4
1Clara Fallenius
14.43
Hässelby SK
14.43
PB
  
2Maria SödergrenTäby IS
14.99
SB
  
3Kajsa Engblom
15.05
Huddinge AIS
15.05
  
4Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
15.33
Hässelby SK
15.33
PB
  
5Leticia BuchliTäby IS
16.22
SB
  
6Levina Ahlgren
16.95
Upsala IF
16.95
SB
  
K 400 m häck     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Cecilia Nybleus
1:04.27
Bromma IF
1:04.27
PB
  
2Lisen Rignell
1:04.81
Bromma IF
1:04.81
PB
  
3Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1:05.67
Turebergs FK
1:05.67
SB
  
K Höjd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.63
Upsala IF
1.63
  
2Kajsa Engblom
1.63
Huddinge AIS
1.63
  
3Karin Boestad
1.63
IFK Lidingö
1.63
  
4Emma Häggblom
1.60
Upsala IF
1.60
  
5Lovisa Lindholm
1.54
Spårvägens FK
1.54
SB
  
6Moa Skagerlund
Moa Skagerlund 03, Mälarhöjden
1.50
Mälarhöjdens IK
1.50
SB
  
1.461.501.541.571.601.631.66
Flink-oooooxxx
Engblom----xooxxx
Boestad--oooxoxxx
Häggblom--xooxoxxx
Lindholm-xooxxx
Skagerlundxooxxx
K Stav     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Emelie Beckman
3.75
Hässelby SK
3.75
PB
  
2Annika Jönsson
3.70
Spårvägens FK
3.70
  
3Johanna Duplantis
3.65
Upsala IF
3.65
  
4Johanna Hellman
3.50
IFK Lidingö
3.50
  
5Sophia Abdulrahim OmarIFK Lidingö
2.60
SB
  
Sara WinbergTäby IS
NH
  
2.30
3.65
2.40
3.70
2.50
3.75
2.60
3.80
2.70
3.85
3.20
3.30
3.40
3.50
3.55
3.60
Beckman-
o
-
-
-
xxo
-
-
-
xxx
o
-
xo
xo
xo
-
Jönsson-
-
-
o
-
-
-
xxp
-
x
-
-
-
o
-
o
Duplantis-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
xxo
xo
-
Hellman-
xxx
-
-
-
-
-
xo
-
o
-
-
Abdulrahim Omaro
o
o
o
xxx






Winberg-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


K Kula     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Linn Gabrielli Gustafsson
13.37
Råby-Rekarne FIF
13.37
  
2Victoria WickmanAlunda SK
12.20
  
3Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.09
Spårvägens FK
12.09
  
4Sofia HammarwallIFK Tumba
10.38
PB
  
Gabrielli Gustafsson12.7812.7213.3113.0113.0113.37
Wickmanx11.18x11.2411.6112.20
Hildingx11.6511.5611.4811.9012.09
Hammarwall10.388.989.578.429.428.97
K Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
44.10
Spårvägens FK
44.10
  
2Ella Andersson
42.63
Eslövs AI
42.63
  
3Linn Gabrielli Gustafsson
41.60
Råby-Rekarne FIF
41.60
  
4Fanny Öhrn SelahnTurebergs FK
41.37
SB
  
5Victoria WickmanAlunda SK
37.95
  
6Sofia HammarwallIFK Tumba
29.22
SB
  
Hilding41.8641.9043.2643.9044.1042.69
Anderssonx38.7842.5242.63x42.29
Gabrielli Gustafsson41.6041.22xxxx
Öhrn Selahnx39.3841.3439.6040.8841.37
Wickman37.9536.5036.8537.37x36.63
Hammarwallx23.5529.2228.7826.40x
F19 Sjukamp     
11 - 12 jun

Final A

Final
11 - 12 jun
1Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
4.448
PB
  
2Tiffanie Magnusson
4.250
Upsala IF
4.250
PB
  
3Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
2.764
Hanvikens SK
2.764
PB
  
Söderqvist14.96/+0.81.537.7626.44/+1.15.39/+0.926.462:27.45
Magnusson15.55/+0.81.4710.8526.69/+1.15.18/+1.828.542:45.53
Lind19.32/+0.81.538.6129.19/+1.13.60/-2.518.703:09.25
F17 100 m     
12 jun
Vind: -1.3

Final A

Final
12 jun
Vind: -1.3
1Nora Lindahl
12.70
Hässelby SK
12.70
  
2Alva Nordvarg
12.96
Upsala IF
12.96
  
3Stella Andersson
13.05
Nyköpings BIS
13.05
  
4Anelia Danielsson
13.27
Tullinge FI
13.27
  
5Sophie Okejeme
13.30
Hässelby SK
13.30
  
6Lykke Iacobaeus
13.59
Värmdö IF
13.59
  
7Thea Katsoulaki
13.79
Hanvikens SK
13.79
SB
  
Heat 1
12 jun Vind: -0.6
12 junVind: -0.6
1Nora Lindahl
12.79
Hässelby SK
12.79
  
2Alva Nordvarg
12.91
Upsala IF
12.91
  
3Lykke Iacobaeus
13.26
Värmdö IF
13.26
PB
  
4Thea Katsoulaki
13.82
Hanvikens SK
13.82
  
Heat 2
12 jun Vind: -1.9
12 junVind: -1.9
1Stella Andersson
13.20
Nyköpings BIS
13.20
  
2Sophie Okejeme
13.23
Hässelby SK
13.23
  
3Anelia Danielsson
13.29
Tullinge FI
13.29
  
4Minna Silvell
13.35
Huddinge AIS
13.35
  
5Tilde SöderlundAlunda SK
13.94
  
F17 200 m     
13 jun
Vind: -4.3

Final A

Final
13 jun
Vind: -4.3
1Edda Chin NygårdsBromma IF
26.58
SB
  
2Karin Bengtsson
26.58
Hanvikens SK
26.58
  
3Vera Lindblad
26.79
Bromma IF
26.79
SB
  
4Felicia Johansson
27.27
Hanvikens SK
27.27
  
Minna Silvell
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Final B
13 jun Vind: -0.4
13 junVind: -0.4
1Stella Andersson
27.02
Nyköpings BIS
27.02
SB
  
2Anelia Danielsson
27.25
Tullinge FI
27.25
PB
  
3Emma Walfridsson
27.42
Hanvikens SK
27.42
PB
  
4Thea Katsoulaki
27.52
Hanvikens SK
27.52
  
F17 1500 m hinder     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Elina Hellgren
5:10.84
Vallentuna FK
5:10.84
SB
  
2Felicia Jansson
5:19.13
Upsala IF
5:19.13
SB
  
3Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
5:52.46
Hässelby SK
5:52.46
PB
  
4Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
5:54.70
IFK Lidingö
5:54.70
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
13 jun
Vind: -0.4

Final A

Final
13 jun
Vind: -0.4
1Maja Björk
15.08
Huddinge AIS
15.08
PB
  
2Karin Bengtsson
15.30
Hanvikens SK
15.30
  
3Louise Tilly
15.80
Täby IS
15.80
PB
  
4Edda Chin NygårdsBromma IF
16.03
SB
  
5Emma Walfridsson
17.95
Hanvikens SK
17.95
  
F17 300 m häck     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
41.36
Vallentuna FK
41.36
SB
  
2Lizette Carlsson
45.08
Vallentuna FK
45.08
PB
  
3Karin Bengtsson
46.16
Hanvikens SK
46.16
PB
  
4Louise Tilly
47.18
Täby IS
47.18
PB
  
5Thea Katsoulaki
48.07
Hanvikens SK
48.07
SB
  
F17 Höjd     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Tasa Scheele BhatiaTäby IS
1.57
  
2Emma Karlsson Svedestam
1.57
Råby-Rekarne FIF
1.57
  
1.461.501.541.571.60
Scheele Bhatiaooxoxoxxx
Karlsson Svedestam-oxxoxoxxx
F17 Stav     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Alannah HellstadiusHammarby IF
3.33
  
2Rebecka Forsling
3.18
Huddinge AIS
3.18
  
3.083.183.233.283.333.53
Hellstadius--xxo-xxoxxx
Forslingxoo-xxx
F17 Längd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
5.51
Råby-Rekarne FIF
5.51
+1.6
  
2Tyra Tunander CedreniusBromma IF
5.24
+0.2
  
3Minna Silvell
5.08
Huddinge AIS
5.08
+2.0 SB
  
4Lykke Iacobaeus
4.99
Värmdö IF
4.99
+0.8 PB
  
5Tilde SöderlundAlunda SK
4.91
+1.1 SB
  
6Anelia DanielssonTullinge FI
4.90
+1.5 PB
  
Gustafsson5.17
+2.0
5.51
+1.6
5.49
+1.7
5.50
+0.5
5.17
0.0
x
+1.2
Tunander Cedreniusx
-1.7
5.24
+0.2
x
+1.1
x
+2.3
x
+2.3
x
+1.7
Silvell5.08
+2.0
4.79
-1.2
x
+0.7
x
+0.3
x
+1.4
x
+0.7
Iacobaeusx
-2.6
x
-1.2
4.95
0.0
x
+0.7
4.99
+0.8
x
+2.0
Söderlundx
+1.8
x
0.0
4.91
+1.1
x
+1.5
x
+0.7
x
+1.5
Danielsson4.61
-0.1
4.73
+0.4
4.77w
+2.1
x
+0.8
4.83
+0.2
4.90
+1.5
F17 Tresteg     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Tilde SöderlundAlunda SK
11.23
+1.2
  
2Maja Björk
11.18
Huddinge AIS
11.18
+0.7 PB
  
Söderlundx
+3.0
x
+1.5
x
+0.2
11.13
+0.6
x
+2.7
11.23
+1.2
Björk11.18
+0.7
9.65
-0.2

0.0
x
+2.8

0.0

0.0
F17 Kula (3.0 kg)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
14.22
KFUM Örebro
14.22
SB
  
2Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
14.07
Hanvikens SK
14.07
PB
  
3Frida Krantz
11.94
Hammarby IF
11.94
  
Bernhult13.0314.22xx13.73x
Lind12.9013.5114.0712.9812.40x
Krantzxx11.82x11.94x
F17 Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Frida Krantz
39.44
Hammarby IF
39.44
  
2Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
39.20
KFUM Örebro
39.20
PB
  
3Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
32.41
Hanvikens SK
32.41
  
4Jennie Gregestam
28.75
Huddinge AIS
28.75
  
5Filippa Gil
27.25
Hanvikens SK
27.25
PB
  
Krantzxxxx39.44x
Bernhult36.35x38.44x37.8339.20
Lind31.40x32.41xxx
Gregestam25.7226.89x28.3128.75x
Gil25.4324.2225.1827.25x25.90
F17 Slägga (3.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Amanda Jönsson
Amanda Jönsson 04, Linköpings GIF
49.49
Linköpings GIF
49.49
  
2Jennie Gregestam
45.49
Huddinge AIS
45.49
PB
  
3Simone Adolfsson
42.79
Huddinge AIS
42.79
  
Jönsson48.16x49.49xx48.21
Gregestamx39.8845.49x45.43x
Adolfsson40.2142.7940.9242.51x41.23
F17 Spjut (500 g)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Frida Krantz
35.09
Hammarby IF
35.09
SB
  
2Minna Silvell
27.67
Huddinge AIS
27.67
  
Krantz34.4535.0932.80x
Silvell27.6725.0425.4026.44x26.66
F17 Sjukamp (F17)     
11 - 12 jun

Final A

Final
11 - 12 jun
1Lisa Mårtensson
4.688
Huddinge AIS
4.688
PB
  
2Lina Bjerkestam
4.002
Huddinge AIS
4.002
PB
  
3Suzanne Lesage
3.598
Bromma IF
3.598
PB
  
Mårtensson14.80w/+3.11.569.3426.42/+0.85.41/+1.329.782:26.44
Bjerkestam16.36w/+3.11.688.1527.48/+0.84.68/+1.818.432:30.55
Lesage16.68w/+3.11.448.1528.26/+0.84.63/0.028.352:47.92
F16 100 m     
12 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
12 jun
Vind: -0.8
1Lina Ånstad
12.94
Motala AIF
12.94
SB
  
2Evelina Hamos
12.94
Täby IS
12.94
=PB
  
3Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
13.10
=PB
  
4Melina Lidberg
13.35
Bromma IF
13.35
  
5Ebba SjöströmTäby IS
13.44
  
6Ida Malmborg
13.49
Hässelby SK
13.49
PB
  
7Ophelia ViirmanBromma IF
13.54
  
8Lara Johnsson
13.65
Turebergs FK
13.65
  
Heat 1
12 jun Vind: -2.3
12 junVind: -2.3
1Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
13.12
  
2Ophelia ViirmanBromma IF
13.48
  
3Tuva Wennergren
13.82
Hässelby SK
13.82
PB
  
4Linnea Boqvist
13.85
Hanvikens SK
13.85
  
5Louise Szwed
13.88
Hässelby SK
13.88
PB
  
6Asma Mousavi
Asma Mousavi 05, Vallentuna
15.06
Vallentuna FK
15.06
PB
  
Heat 2
12 jun Vind: -0.9
12 junVind: -0.9
1Lina Ånstad
12.99
Motala AIF
12.99
  
2Lara Johnsson
13.51
Turebergs FK
13.51
PB
  
3Ida Malmborg
13.66
Hässelby SK
13.66
PB
  
4Lisa AppelquistBromma IF
14.03
PB
  
5Rebecka SjöbergTäby IS
14.31
  
Heat 3
12 jun Vind: -0.3
12 junVind: -0.3
1Evelina Hamos
12.94
Täby IS
12.94
PB
  
2Melina Lidberg
13.17
Bromma IF
13.17
  
3Ebba SjöströmTäby IS
13.40
  
4Isabelle Malmborg
13.73
Hässelby SK
13.73
PB
  
5Hjördis Bäckman
14.13
IFK Lidingö
14.13
PB
  
6Lea Mellin
Lea Mellin 05, Spårvägen
14.61
Spårvägens FK
14.61
PB
  
F16 200 m     
13 jun
Vind: -1.6

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.6
1Evelina Hamos
26.67
Täby IS
26.67
PB
  
2Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
27.08
PB
  
3Ophelia ViirmanBromma IF
27.60
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
29.47
  
5Alva Bergström
30.17
Hanvikens SK
30.17
PB
  
F16 400 m     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Lina Ånstad
1:06.13
Motala AIF
1:06.13
SB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
13 jun
Vind: -1.3

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.3
1Agnes Jansson
15.30
Hammarby IF
15.30
PB
  
2Ebba SjöströmTäby IS
15.54
PB
  
3Linnéa Lindefalk
16.34
Hammarby IF
16.34
PB
  
4Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
16.58
PB
  
5Lara Johnsson
16.62
Turebergs FK
16.62
PB
  
6Irma Jonhed
16.86
IF Göta Karlstad
16.86
PB
  
7Lisa AppelquistBromma IF
17.33
PB
  
8Julia Samuelsson
18.80
Hässelby SK
18.80
PB
  
F16 300 m häck     
11 jun

Final A

Final
11 jun
1Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
48.45
PB
  
2Ida Malmborg
49.53
Hässelby SK
49.53
PB
  
3Isabelle Malmborg
51.79
Hässelby SK
51.79
PB
  
F16 Höjd     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Matilda HalfwordsonBromma IF
1.60
  
2Ebba SjöströmTäby IS
1.50
PB
  
3Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
1.42
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
1.37
SB
  
1.321.371.421.461.501.541.571.601.63
Halfwordson---ooooxoxxx
Sjöström-oooxxoxxx
Neudinger Nellmer-ooxxx
Sjöbergooxxx
F16 Stav     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Alvah Lind
3.66
Tyresö FK
3.66
PB
  
2Norah Lind
3.08
Tyresö FK
3.08
SB
  
3Lisa AppelquistBromma IF
2.63
SB
  
4Linnea Boqvist
2.33
Hanvikens SK
2.33
  
5Alice Arbestål
2.13
Hanvikens SK
2.13
PB
  
1.93
3.03
2.03
3.08
2.13
3.17
2.23
3.23
2.33
3.33
2.43
3.43
2.53
3.53
2.63
3.63
2.73
3.66
2.83
3.70
2.93
Lind-
-
-
-
-
-
-
xo
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
Lind-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
xo
xo
Appelquist-
-
-
-
o
o
o
o
xxx


Boqvisto
o
o
o
o
xxx





Arbestålxo
o
o
xxx







F16 Längd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Agnes Jansson
5.33
Hammarby IF
5.33
+0.8
  
2Melina LidbergBromma IF
5.24
+1.2
  
3Matilda HalfwordsonBromma IF
5.18
+0.8
  
4Isabelle Malmborg
5.18
Hässelby SK
5.18
+1.7
  
5Ida Malmborg
4.84
Hässelby SK
4.84
+0.9 SB
  
6Lara Johnsson
4.81
Turebergs FK
4.81
+0.8
  
7Rebecka SjöbergTäby IS
4.81
0.0 PB
  
8Ebba SjöströmTäby IS
4.81
+1.4
  
9Tuva Wennergren
4.70
Hässelby SK
4.70
+1.4
  
10Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.67
0.0 SB
  
11Julia Samuelsson
4.67
Hässelby SK
4.67
+0.2
  
12Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
4.58
+0.1
  
13Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
4.51
Huddinge AIS
4.51
+0.1 PB
  
14Anna Forsell
Anna Forsell 05, Vallentuna
4.42
Vallentuna FK
4.42
+1.9 PB
  
15Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
4.38
Spårvägens FK
4.38
+0.8
  
16Frida NyströmBromma IF
4.12
0.0 SB
  
17Melina Karagianni
4.03w
Vallentuna FK
4.03w
+2.6
  
Janssonx
+1.7
x
+2.8
5.33
+0.8
x
+2.0
x
+1.4
x
+0.4
Lidberg5.22
+1.7
5.24
+1.2
x
+1.7
x
+2.3
5.16
+0.6
5.06
+1.8
Halfwordson4.98
+1.8
5.03
+1.9
5.17
+0.6
5.18
+0.8
5.08
+1.3
5.18
+1.1
Malmborg5.05
+0.7
5.18
+1.7
x
+0.9
4.90
+2.0
x
+2.9
x
+1.7
Malmborg4.61
+2.0
4.84
+0.9
4.61w
+2.2
4.40
+1.0
x
+1.6

0.0
Johnsson4.81
+0.8
4.78
+0.6

0.0

0.0

0.0

0.0
Sjöberg4.76
+0.6
4.81
0.0
x
+0.5
x
+1.8
4.65
+2.0
4.77
+1.4
Sjöström4.81
+1.4
4.77
+1.7
4.71
+1.9
4.42
+0.8
2.60
+1.4
x
+0.8
Wennergren4.70
+1.4
4.66
+1.6
4.54
+0.1
Bäckman3.66
+0.4
4.45
+0.6
4.67
0.0
Samuelssonx
+1.6
4.67
+0.2
x
+2.9
Neudinger Nellmer4.56
0.0
4.58
+0.1
3.00
+0.4
Dahl4.37
+0.9
x
+1.7
4.51
+0.1
Forsell4.10
0.0
4.39
+1.6
4.42
+1.9
Ivarssonx
+1.2
x
+2.2
4.38
+0.8
Nyström3.95
+0.1
4.12
0.0
3.97w
+2.1
Karagianni4.03w
+2.6
3.83
0.0
3.73
+0.1
F16 Tresteg     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Melina Lidberg
12.14w
Bromma IF
12.14w
+2.3
  
2Matilda HalfwordsonBromma IF
11.82w
+3.0
  
3Smilla ErikssonAlunda SK
9.71w
+2.7
  
Lidberg11.51
-0.2
x
+0.4
12.06
+0.4
x
+2.5
12.14w
+2.3
x
+1.0
Halfwordsonx
+2.2
11.59
+1.5
11.71
+1.5
11.82w
+3.0
x
+1.1
x
-0.1
Eriksson9.71w
+2.7
x
+1.8
x
+0.4
x
+0.4
x
+2.2
x
+2.0
F16 Kula (3.0 kg)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Anna Strunke
13.23
Turebergs FK
13.23
PB
  
2Norah Lind
11.85
Tyresö FK
11.85
SB
  
3Olivia Ellgren
11.26
Turebergs FK
11.26
  
4Alvah Lind
10.39
Tyresö FK
10.39
PB
  
5Norah Birgen
9.99
Huddinge AIS
9.99
  
6Rebecka SjöbergTäby IS
9.53
PB
  
7Lara Johnsson
9.27
Turebergs FK
9.27
  
8Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
9.20
Huddinge AIS
9.20
  
Strunke12.5111.6913.2312.1912.46x
Lindx11.8111.85x11.50x
Ellgren10.5711.2511.13x11.2610.74
Lind10.349.9910.2410.399.569.65
Birgenxx9.809.369.829.99
Sjöberg9.538.448.959.098.859.01
Johnsson9.278.788.39xx8.84
Dahl7.938.428.429.028.829.20
F16 Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Norah Lind
36.11
Tyresö FK
36.11
PB
  
2Ninni Dahlfors
30.08
IF Triangeln
30.08
PB
  
3Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
23.34
Huddinge AIS
23.34
PB
  
Lind34.1132.5832.4932.3032.4936.11
Dahlfors27.6428.41x22.3729.1330.08
Dahl21.11x21.93x19.7723.34
F16 Slägga (3.0 kg)     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Ruth Eklöf
56.57
Alunda SK
56.57
PB
  
2Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
55.52
Östhammar FI
55.52
PB
  
3Norah Lind
52.76
Tyresö FK
52.76
SB
  
4Linnéa Lindefalk
49.02
Hammarby IF
49.02
  
5Olivia Ellgren
45.08
Turebergs FK
45.08
  
6Johanna Schlyter
39.55
Huddinge AIS
39.55
  
Eklöfxx54.0056.5747.0553.87
Garbellxx51.91x55.52x
Lind51.81xxx52.76x
Lindefalk48.09x49.02x45.71x
Ellgren45.0844.5244.5243.48x
Schlyter38.8238.16xx39.55x
F16 Spjut (500 g)     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Norah Lind
40.69
Tyresö FK
40.69
PB
  
2Anna Strunke
32.09
Turebergs FK
32.09
PB
  
3Alvah Lind
31.90
Tyresö FK
31.90
PB
  
4Norah Birgen
26.44
Huddinge AIS
26.44
  
5Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
26.31
Huddinge AIS
26.31
  
6Alva Bergström
25.68
Hanvikens SK
25.68
PB
  
7Isabella PetäjistöIF Triangeln
22.49
SB
  
Lindx40.6935.6738.69xx
Strunke29.3531.5532.0929.6928.7326.64
Lind31.4329.8629.8231.9031.1730.92
Birgenx22.3824.1226.2126.4424.87
Dahl26.3121.25x22.6023.8722.49
Bergström23.52x15.79x25.6824.34
Petäjistö21.4322.4919.6819.4220.44x
F15 80 m     
12 jun
Vind: -1.1

Final A

Final
12 jun
Vind: -1.1
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.91
PB
  
2Esther Sahlqvist
10.05
Hammarby IF
10.05
PB
  
3Elsa Kagevik
10.