24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Turebergs FK, Hässelby SK och Spårvägens FK
Tävlande: 280 (167+113)   Starter: 285 (171+114)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12989007 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Henrik Larsson
10.36
IF Göta Karlstad
10.36
SB
  
2Diogo Antunes
Diogo Antunes 92, POR
10.37
92POR
10.37
  
3Usheoritse Itsekiri
Usheoritse Itsekiri 98, NGR
10.44
98NGR
10.44
  
4Michael Pohl
Michael Pohl 89, GER
10.53
89GER
10.53
  
5Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov 99, EST
10.54
99EST
10.54
  
6Thomas Jones
Thomas Jones 01, IFK Växjö
10.55
IFK Växjö
10.55
  
7Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.56
Spårvägens FK
10.56
SB
  
8Desmond Rogo
10.75
Upsala IF
10.75
  
Final B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Desmond Rogo
10.66
Upsala IF
10.66
SB
  
2Viktor Thor
10.78
Strands IF
10.78
SB
  
3William Thor
10.83
Strands IF
10.83
  
4Alexander AndreassonÖrgryte IS
10.84
  
5Simon Plesse
10.87
Upsala IF
10.87
  
6Tarley Allison
11.00
Mölndals AIK
11.00
  
7Douglas HellbrattMalmö AI
11.05
SB
  
8Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
11.75
KFUM Örebro
11.75
  
Final C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.68
Spårvägens FK
10.68
  
2Viktor Wall
11.07
Hammarby IF
11.07
=SB
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.07
Upsala IF
11.07
SB
  
4Marcus Berggren
11.15
Spårvägens FK
11.15
  
5Caleb Conable
11.25
Malmö AI
11.25
SB
  
6Imran Lernebo
11.30
Turebergs FK
11.30
  
7Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.49
KFUM Örebro
11.49
  
8Rodi Kay
11.63
Täby IS
11.63
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Rabah Yousif
Rabah Yousif 86, GBR
46.51
86GBR
46.51
  
2Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
47.19
98DEN
47.19
  
3Barend Koekemoer
Barend Koekemoer 95, RSA
47.65
95RSA
47.65
  
4Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.81
  
5Gustav Gahne
48.32
Hässelby SK
48.32
PB
  
6Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
49.41
KFUM Örebro
49.41
  
Final B
1Vidar Stenqvist
48.31
Örgryte IS
48.31
PB
  
2Markus Moberg
48.70
Hammarby IF
48.70
SB
  
3Anders Logg
49.61
Hälle IF
49.61
PB ER45
  
4Andreas Movin
50.35
IFK Lidingö
50.35
  
5Johan Eriksson
50.83
Turebergs FK
50.83
SB
  
6Markus Brodin
51.04
Danderyds SK
51.04
  
Final C
1Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
48.30
KFUM Örebro
48.30
PB
  
2Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
49.15
KFUM Örebro
49.15
PB
  
3Markus Ögren
50.60
IF Göta Karlstad
50.60
SB
  
4Roy Doss
Roy Doss 81, Umeå TFC
52.71
Umeå TFC
52.71
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Mark English
Mark English 93, IRL
1:45.70
93IRL
1:45.70
SB
  
2Álvaro de Arriba
Álvaro de Arriba 94, ESP
1:45.82
94ESP
1:45.82
SB
  
3Andreas Kramer
1:46.25
Ullevi FK
1:46.25
SB
  
4Simone Barontini
Simone Barontini 99, ITA
1:46.63
99ITA
1:46.63
PB
  
5Joakim Andersson
1:47.12
Spårvägens FK
1:47.12
PB
  
6Andreas Bube
Andreas Bube 87, DEN
1:47.19
87DEN
1:47.19
  
7Alexander LundskogUllevi FK
1:47.36
PB
  
8Tshepo Tshite
Tshepo Tshite 97, RSA
1:48.01
97RSA
1:48.01
  
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi 88, ALG
DNF
88ALG
DNF
  
Final B
1Gustav Bivstedt
1:51.63
Hässelby SK
1:51.63
SB
  
2Benjamin Åberg
1:52.35
Hälle IF
1:52.35
  
3Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
1:52.57
Sävedalens AIK
1:52.57
PB
  
4Alexander NyströmRehns BK
1:52.75
SB
  
5Axel Alness-Borg
1:52.93
IFK Lidingö
1:52.93
PB
  
6Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:53.22
KFUM Örebro
1:53.22
PB
  
7Anton Persson
1:54.67
Hässelby SK
1:54.67
SB
  
8Mathias Söder
1:54.69
Ullevi FK
1:54.69
PB
  
9Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
1:57.05
Spårvägens FK
1:57.05
SB
  
Andreas Movin
DNF
IFK Lidingö
DNF
  
Final C
1Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
1:53.59
Spårvägens FK
1:53.59
PB
  
2Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:53.96
KFUM Örebro
1:53.96
PB
  
3Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:54.05
Linköpings GIF
1:54.05
PB
  
4Viktor Skoglund
1:55.03
Danderyds SK
1:55.03
PB
  
5Simon Wikell
1:56.51
Mölndals AIK
1:56.51
  
6Julius Mördrup
1:56.81
IFK Lidingö
1:56.81
PB
  
7Valter Kjellberg
1:57.46
Turebergs FK
1:57.46
PB
  
8Axel Hagerud
1:58.05
Bromma IF
1:58.05
PB
  
9Felix Larsen Nilsson
1:58.43
Örgryte IS
1:58.43
SB
  
10Jacob Klinth
1:59.75
IFK Lidingö
1:59.75
SB
  
11Mårten Nystrand
2:00.94
Hässelby SK
2:00.94
PB
  
Esbjörn ErikssonTurebergs FK
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Vincent Keter
Vincent Keter 02, KEN
3:35.21
02KEN
3:35.21
PB
  
2Andrew Coscoran
Andrew Coscoran 96, IRL
3:35.66
96IRL
3:35.66
PB
  
3Emil Danielsson
3:37.57
Spårvägens FK
3:37.57
PB
  
8 SWE AT
4István Szögi
István Szögi 95, HUN
3:37.84
95HUN
3:37.84
  
5Joshua Lay
Joshua Lay 00, GBR
3:37.90
00GBR
3:37.90
SB
  
6Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:38.32
F Stenungsunds FI
3:38.32
  
7Gustav Berlin
3:41.14
Hässelby SK
3:41.14
PB
  
35 SWE AT
8Samuel Pihlström
3:41.85
Hälle IF
3:41.85
PB
  
9Nick Willis
Nick Willis 83, NZL
3:42.01
83NZL
3:42.01
  
10Abdelfath Yassin
3:42.51
Spårvägens FK
3:42.51
PB
  
11Youssouf Hiss Bachir
Youssouf Hiss Bachir 87, DJI
3:43.44
87DJI
3:43.44
SB
  
12Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:43.87
SB
  
Mounir Akbache
Mounir Akbache 86, FRA
DNF
86FRA
DNF
  
Gergő Kiss
Gergő Kiss 95, HUN
DNF
95HUN
DNF
  
Final B
1Robin Rohlén
3:43.24
IFK Umeå
3:43.24
PB
  
2Omar Ismail
3:44.69
Högby IF
3:44.69
PB
  
3Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:45.22
Spårvägens FK
3:45.22
PB
  
4Jonatan Gustafsson
3:45.90
KFUM Örebro
3:45.90
PB
  
5Simon Wallenlind
3:46.20
Mölndals AIK
3:46.20
PB
  
6August Mollén
3:46.86
IF Tjalve
3:46.86
PB
  
7William Devantier
William Devantier 00, DEN
3:47.47
00DEN
3:47.47
SB
  
8Alexander Nilsson
3:47.51
Mölndals AIK
3:47.51
  
9Oliver Löfqvist
3:48.88
Spårvägens FK
3:48.88
PB
  
10Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:50.28
Spårvägens FK
3:50.28
SB
  
11Sebastian Nilsson
3:52.28
Mölndals AIK
3:52.28
SB
  
Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
DNF
Västerås FK
DNF
  
Final C
1Viktor Frisk
3:50.80
Huddinge AIS
3:50.80
PB
  
2Jonathan Grahn
3:53.72
Mölndals AIK
3:53.72
PB
  
3Yohannes Kiflay
3:54.06
Hässelby SK
3:54.06
PB
  
4Gabriel SteffensenUllevi FK
3:54.50
PB
  
5Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
3:55.20
KFUM Örebro
3:55.20
PB
  
6Albin Wallenius
3:57.20
Västerås FK
3:57.20
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:58.06
Spårvägens FK
3:58.06
SB
  
8Adam Hammarberg
3:58.96
Ärla IF
3:58.96
PB
  
9Michael Rosenqvist
3:59.94
Mölndals AIK
3:59.94
PB
  
10Ludvig Johansson
4:00.50
IFK Lidingö
4:00.50
PB
  
11Rickard Emilsson
4:00.87
IK Akele
4:00.87
PB
  
12Victor Smångs
4:03.57
Keep Up RC
4:03.57
PB
  
13Björn Seifert
4:06.28
Upsala IF
4:06.28
SB
  
Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
8:48.28
IFK Växjö
8:48.28
PB
  
2Axel Djurberg
8:52.90
Hässelby SK
8:52.90
PB
  
3Olof Silvander
8:58.12
IFK Lidingö
8:58.12
PB
  
4Nils Bredin
9:09.49
Hälle IF
9:09.49
PB
  
5Brice Metzinger
Brice Metzinger 98, FRA
9:11.39
98FRA
9:11.39
PB
  
6Erik Djurberg
9:11.42
Hässelby SK
9:11.42
PB
  
7Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
9:23.43
KFUM Örebro
9:23.43
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Thomas Barr
Thomas Barr 92, IRL
49.25
92IRL
49.25
  
2Wilfried Happio
Wilfried Happio 98, FRA
49.27
98FRA
49.27
SB
  
3Quincy Downing
Quincy Downing 93, USA
49.66
93USA
49.66
  
4Carl Bengtström
50.45
Örgryte IS
50.45
  
5Eric Cray
Eric Cray 88, PHI
51.05
88PHI
51.05
  
6Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
52.23
IFK Växjö
52.23
  
7Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.32
  
Final B
1Anton Bertilsson
52.93
IFK Växjö
52.93
SB
  
2Fredrik Kihlblom
53.63
Huddinge AIS
53.63
  
3Samuel Wiik
54.61
Örgryte IS
54.61
SB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
55.80
PB
  
5Anton Ledell
57.29
Huddinge AIS
57.29
  
M Höjd     


Final A

Final

1Fabian DelrydTäby IS
2.25
=SB
  
2Dmytro Yakovenko
Dmytro Yakovenko 92, UKR
2.16
92UKR
2.16
  
3Oskar Lundqvist
2.04
Upsala IF
2.04
  
4Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.04
SB
  
5Arvid Ryberg
2.00
IF Göta Karlstad
2.00
  
6Hampus Carlens
2.00
IFK Lidingö
2.00
SB
  
7Emil Petersson
1.95
Turebergs FK
1.95
PB
  
8Erik Dahlberg
1.90
Turebergs FK
1.90
SB
  
1.85
2.30
1.90
1.95
2.00
2.04
2.08
2.12
2.16
2.19
2.22
2.25
Delryd-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
Yakovenko-
-
-
o
o
o
o
o
-
xxx

Lundqvist-
o
o
o
o
xxx





Ericsson-Sotterman-
o
o
xo
xo
xxx





Rybergo
o
o
o
xxx






Carlenso
o
xo
xxo
xxx






Peterssono
o
o
xxx







Dahlbergo
o
xxx








M Längd     


Final A

Final

1Thobias MontlerMalmö AI
7.96
+0.1
  
2Ruswahl Samaai
Ruswahl Samaai 91, RSA
7.83
91RSA
7.83
+0.1
  
3Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes 01, NOR
7.75
01NOR
7.75
+1.7
  
4Chris Mitrevski
Chris Mitrevski 96, AUS
7.64
96AUS
7.64
+0.2
  
5Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.34
+1.9
  
6Andreas CarlssonIK Ymer
7.20
+0.8 SB
  
7Caleb Conable
6.82
Malmö AI
6.82
+1.8
  
8Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
6.78
Spårvägens FK
6.78
–0.3 SB
  
9Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
6.47
IFK Växjö
6.47
–0.9 SB
  
Montler7.95
+0.7
7.96
+0.1
7.82
0.0
7.86
-0.2
7.84
+1.4
7.95
+0.2
Samaai7.81
+0.7
7.66
+0.2
7.83
+0.1
x
-0.3
7.62
+0.7
x
+0.6
Flåtnes7.75
+1.7
7.59
+1.5
7.51
+0.6
7.57
+0.2
x
+0.6
7.70
+1.1
Mitrevski6.97
+0.7
7.39
+0.1
5.96
+0.3
x
-0.1
7.64
+0.2
5.71
+0.4
Otterling7.34
+1.9
x
0.0
7.00
+0.6
6.97
-0.3
7.24
+0.5
x
+0.7
Carlsson7.20
+0.8
6.71
+0.9
x
-0.3
7.00
+0.2
7.20
-0.1
x
+1.0
Conable6.82
+1.8
6.76
+0.7
x
+0.3
4.50
0.0
6.66
+0.5
x
+1.4
Pestić6.75
+1.4
x
+0.7
6.71
-0.1
6.78
-0.3
x
+0.5
x
+1.0
Månsson6.47
-0.9
x
+0.4
x
+0.2
r
0.0
M Tresteg     


Final A

Final

1Necati Er
Necati Er 97, TUR
16.42
97TUR
16.42
–0.2 SB
  
2Jesper Hellström
16.18
Hässelby SK
16.18
+0.3
  
3Maximiliano Díaz
Maximiliano Díaz 88, ARG
16.12
88ARG
16.12
+0.9
  
4Isak Persson
15.84w
Örgryte IS
15.84w
+2.5
  
5Gabriel Wallmark
15.49
Örgryte IS
15.49
–1.4 PB
  
6Erik Ehrlin
15.27
Hammarby IF
15.27
–0.7 SB
  
Er16.42
-0.2
14.29
-0.2
x
-0.5

0.0
x
-0.3
x
+0.9
Hellström14.46
+0.2
15.95
+0.1
16.18
+0.3
16.08
+0.7
15.81
+0.8
15.89
-0.4
Díaz15.58
+0.5
x
+0.1
16.12
+0.9
x
+0.6
x
-2.2
15.92
-0.3
Persson15.57
+0.2
x
+1.1
15.84w
+2.5
x
+1.9
13.80
+0.6
15.61
+0.6
Wallmark15.16
-0.4
x
+1.5
15.40
0.0
15.49
-1.4
x
+1.6
15.27
+1.6
Ehrlinx
-0.3
15.23
+0.5
x
+1.2
15.27
-0.7
x
-0.4
x
+0.1
M Kula     


Final A

Final

1Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.83
98NOR
20.83
  
2Gabriel Heen
16.73
Hässelby SK
16.73
SB
  
3Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
13.61
Spårvägens FK
13.61
  
Thomsen20.5620.8320.6120.5720.61x
Heenxx16.4216.7316.62x
Ige13.57xxxx13.61
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
68.03
Spårvägens FK
68.03
  
2Simon Pettersson
64.42
Hässelby SK
64.42
  
3Alex Rose
Alex Rose 91, SAM
61.73
91SAM
61.73
  
4Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene 95, NOR
61.46
95NOR
61.46
  
5Lawrence Okoye
Lawrence Okoye 91, GBR
61.08
91GBR
61.08
  
6János Huszák
János Huszák 92, HUN
59.86
92HUN
59.86
  
7Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad 95, NOR
59.46
95NOR
59.46
  
8Jakob Gardenkrans
55.74
Upsala IF
55.74
  
Ståhl65.9567.2566.5268.03xx
Pettersson61.10x64.4263.29xx
Rose59.8957.6360.9859.7860.5061.73
Isene60.3858.6361.46xx59.29
Okoyexxx61.0858.31x
Huszák59.83x59.86x59.0857.48
Skagestad57.9057.2559.4659.2257.6859.06
Gardenkrans55.74xx53.4253.42x
M22 Diskus     


Final A

Final

1Emil Holm
Emil Holm 01, Tureberg
42.28
Turebergs FK
42.28
  
Holmxx42.2839.7241.91x
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Leo Janén
Leo Janén 02, Kalmar SK
52.32
Kalmar SK
52.32
  
2Karl Ludvik
49.54
Turebergs FK
49.54
  
3Teo Paganus
45.73
Turebergs FK
45.73
  
4Martin Sundberg
42.17
Hammarby IF
42.17
  
5Fredrik Frunck
41.85
Turebergs FK
41.85
  
Janén50.9550.4652.3250.0851.2450.28
Ludvik48.40xxxx49.54
Paganus44.7845.73xxx44.49
Sundberg42.17xx41.22xx
Frunckx41.85xx39.2438.08
M50 400 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Mattias Sunneborn
56.35
Spårvägens FK
56.35
PB NR50 WR50
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Anna Bongiorni
Anna Bongiorni 93, ITA
11.42
93ITA
11.42
  
2Kristina Knott
Kristina Knott 95, PHI
11.54
95PHI
11.54
  
3Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.58
Spårvägens FK
11.58
SB
  
4Bianca Williams
Bianca Williams 93, GBR
11.66
93GBR
11.66
  
5Claudia Payton
11.72
Ullevi FK
11.72
  
6Nikki AnderbergMalmö AI
11.83
  
7Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
11.99
94DEN
11.99
  
8Filippa SivnertMalmö AI
12.05
  
Final B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Emelie RantzowIK Ymer
11.94
  
2Karolina SvenssonMarieby GIF
12.23
  
3Greta Deltin
12.42
Hässelby SK
12.42
  
4Amanda Hansson
12.42
Hässelby SK
12.42
  
5Ella Hagman
12.65
Huddinge AIS
12.65
  
6Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.83
Mälarhöjdens IK
12.83
  
K 400 m     


Final A

Final

1Ama Pipi
Ama Pipi 95, GBR
51.53
95GBR
51.53
PB
  
2Sokhna Lacoste
Sokhna Lacoste 00, FRA
52.32
00FRA
52.32
PB
  
3Karolina Pahlitzsch
Karolina Pahlitzsch 94, GER
52.87
94GER
52.87
SB
  
4Dalene Mpiti
Dalene Mpiti 00, RSA
53.16
00RSA
53.16
  
5Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.28
Spårvägens FK
53.28
  
6Sandra Knezevic
54.61
Hässelby SK
54.61
SB
  
7Linnea KillanderMalmö AI
54.66
SB
  
8Lova Perman
54.74
IF Göta Karlstad
54.74
  
Final B
1Vendela Rydbäck
55.19
IFK Växjö
55.19
  
2Ebba Svantesson
56.11
Upsala IF
56.11
SB
  
3Klara Helander
56.21
Upsala IF
56.21
SB
  
4Linnéa Frobe
56.43
Täby IS
56.43
  
5Lovisa Ellström
58.55
IF Göta Karlstad
58.55
  
6Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
59.22
Spårvägens FK
59.22
  
7Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
59.59
Spårvägens FK
59.59
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Mary Moraa
Mary Moraa 00, KEN
1:59.25
00KEN
1:59.25
PB
  
2Noélie Yarigo
Noélie Yarigo 85, BEN
2:00.57
85BEN
2:00.57
SB
  
3Katharina Trost
Katharina Trost 95, GER
2:00.67
95GER
2:00.67
SB
  
4Claudia Bobocea
Claudia Bobocea 92, ROU
2:03.32
92ROU
2:03.32
SB
  
5Viola Westling
Viola Westling 99, FIN
2:04.82
99FIN
2:04.82
PB
  
6Gaël De Coninck
2:05.51
Sävedalens AIK
2:05.51
PB
  
7Lovisa Bivstedt
2:07.93
Hässelby SK
2:07.93
  
8Madeleine Björlin-Delmar
2:09.25
IFK Göteborg
2:09.25
SB
  
9Elvira Bredin
2:10.25
Turebergs FK
2:10.25
PB
  
10Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:12.98
KFUM Örebro
2:12.98
SB
  
11Julia Meijer
2:23.04
IFK Mora
2:23.04
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Sarah Healy
Sarah Healy 01, IRL
4:07.12
01IRL
4:07.12
PB
  
2Axumawit Embaye
Axumawit Embaye 94, ETH
4:08.28
94ETH
4:08.28
SB
  
3Diana Mezuliáníková
Diana Mezuliáníková 92, CZE
4:08.41
92CZE
4:08.41
  
4Sara Christiansson
4:11.95
Sävedalens AIK
4:11.95
PB
  
5Linn Söderholm
4:12.70
Sävedalens AIK
4:12.70
SB
  
6Yolanda Ngarambe
4:13.50
Turebergs FK
4:13.50
SB
  
7Hanna Hermansson
4:16.84
Turebergs FK
4:16.84
SB
  
8Linn Nilsson
4:17.93
Hälle IF
4:17.93
SB
  
9Caroline Högardh
4:18.21
Hässelby SK
4:18.21
SB
  
10Carla Mendes
Carla Mendes 94, CPV
4:18.42
94CPV
4:18.42
SB
  
11Nora Lundin
4:20.19
Hammarby IF
4:20.19
PB
  
12Sandra Eriksson
4:20.77
Spårvägens FK
4:20.77
SB
  
13Anna Silvander
4:20.80
Hässelby SK
4:20.80
  
Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet 96, FRA
DNF
96FRA
DNF
  
Final B
1Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:22.18
Mölndals AIK
4:22.18
SB
  
2Emilia Lillemo
4:27.29
Täby IS
4:27.29
PB
  
3Olivia Weslien
4:27.40
IF Göta Karlstad
4:27.40
SB
  
4Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:27.54
IFK Göteborg
4:27.54
PB
  
5Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
4:28.17
Upsala IF
4:28.17
PB
  
6Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
4:32.64
IFK Göteborg
4:32.64
  
7Jessica Edlund
4:33.87
Umedalens IF
4:33.87
SB
  
8Hanna Lindholm
4:34.53
Huddinge AIS
4:34.53
  
9Pernilla Elmgren
4:40.35
Ärla IF
4:40.35
PB
  
10Malin Dahlbäck
4:40.94
Eskilstuna FI
4:40.94
PB
  
11Angelica Strandberg
4:41.42
Spårvägens FK
4:41.42
SB
  
12Hannah Kinane
4:42.26
Hässelby SK
4:42.26
PB
  
13Tilda Östberg
Tilda Östberg 01, Borlänge LK
4:44.32
Borlänge LK
4:44.32
SB
  
14Elsa Wallenius
4:46.21
Västerås FK
4:46.21
  
15Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
4:47.09
Upsala IF
4:47.09
SB
  
K 100 m häck     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Julia WennerstenIK Ymer
13.66
SB
  
2Katharina GråmanTyresö FK
13.92
SB
  
3Elin Lindeblad
13.93
Kalmar SK
13.93
PB
  
4Amanda Hansson
14.17
Hässelby SK
14.17
SB
  
5Jonna Lindéen
14.47
Kalmar SK
14.47
  
Fanny Runheim
DNF
Örgryte IS
DNF
  
Final B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Alma Flygt
14.61
Täby IS
14.61
  
2Maria SödergrenTäby IS
15.10
SB
  
3Julia Håkansson
16.30
Spårvägens FK
16.30
  
K Höjd     


Final A

Final

1Karyna Demidik
Karyna Demidik 99, BLR
1.96
99BLR
1.96
SB
  
2Eleanor Patterson
Eleanor Patterson 96, AUS
1.94
96AUS
1.94
SB
  
3Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
1.88
Trångsvikens IF
1.88
SB
  
4Ella Junnila
Ella Junnila 98, FIN
1.88
98FIN
1.88
  
5Alessia Trost
Alessia Trost 93, ITA
1.88
93ITA
1.88
  
6Sofie Skoog
1.84
IF Göta Karlstad
1.84
SB
  
1.751.801.841.881.911.941.962.01
Demidik-xooxoooxoxxx
Patterson-ooxoxxoxxoxxx
Kinseyooooxxx
Junnilaooxooxxx
Trostoooxoxxx
Skoogoooxxx
K Stav     


Final A

Final

1Robeilys Peinado
Robeilys Peinado 97, VEN
4.55
97VEN
4.55
  
2Angelica BengtssonHässelby SK
4.55
  
3Wilma Murto
Wilma Murto 98, FIN
4.35
98FIN
4.35
  
4Elina Lampela
Elina Lampela 98, FIN
4.35
98FIN
4.35
  
5Sonia Malavisi
Sonia Malavisi 94, ITA
4.25
94ITA
4.25
  
6Sara WinbergTäby IS
3.70
  
3.703.904.104.254.354.454.554.604.65
Peinado----ooo-xxx
Bengtsson----xxoxooxxx
Murto---xooxxx
Lampela--xooxoxxx
Malavisi--ooxxx
Winbergxxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Abigail Irozuru
Abigail Irozuru 90, GBR
6.68
90GBR
6.68
+1.3 SB
  
2Maryse Luzolo
Maryse Luzolo 95, GER
6.55
95GER
6.55
+0.7
  
3Petra Beáta Farkas
Petra Beáta Farkas 99, HUN
6.38
99HUN
6.38
+0.6
  
4Tilde Johansson
6.38
Falkenbergs IK
6.38
–0.2
  
5Kaiza Karlén
6.17
IF Göta Karlstad
6.17
–0.1
  
6Emilia Kjellberg
6.01
IF Göta Karlstad
6.01
+1.8
  
7Sandra Törnros
5.98
Spårvägens FK
5.98
+0.1 SB
  
Irozuru6.45
+0.6
x
+1.1
6.68
+1.3
x
-1.2
6.29
+0.3
6.57
+1.5
Luzolo6.55
+0.7
6.29
+0.7
x
+0.3
6.48
-0.4
6.48
+1.4
6.39
-0.1
Farkas6.23
+0.5
6.38
+0.6
6.37
-0.3
x
-0.5
6.33
-0.9
6.26
+0.5
Johansson6.12
+0.3
6.38
-0.2
x
+0.1
5.96
-0.1
x
+0.9
x
+1.1
Karlén4.30
0.0
6.17
-0.1
4.34
+0.8
x
-0.3
x
-0.1
x
0.0
Kjellberg5.64
+1.6
6.01
+1.8
5.88
-0.9
x
+0.4
x
-0.6
5.75
+0.4
Törnrosx
+1.4
x
-0.1
5.84
-0.9
5.98
+0.1
x
0.0
5.80
-1.1
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Roos
19.33
Malmö AI
19.33
PB NR
  
2Paulina Guba
Paulina Guba 91, POL
17.92
91POL
17.92
SB
  
3Jessica Inchude
Jessica Inchude 96, POR
17.69
96POR
17.69
  
4Axelina Johansson
17.45
Hässelby SK
17.45
  
5Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.18
Spårvägens FK
17.18
  
6Frida Åkerström
16.55
Hässelby SK
16.55
  
7Emilia Malmehed
13.77
IF Göta Karlstad
13.77
  
Roos18.99xx19.0418.9419.33
Guba17.5417.92xxxx
Inchudex17.69x16.90xx
Johansson16.3916.89xxx17.45
Lennman16.43x16.4016.7316.8817.18
Åkerström15.9316.39x16.55xx
Malmehedx13.2613.30x13.4513.77
K Diskus     


Final A

Final

1Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
53.52
Spårvägens FK
53.52
  
2Vanessa Kamga
51.94
Upsala IF
51.94
  
3Mathilda ErikssonMalmö AI
51.29
  
4Daniella Persson
48.77
Spårvägens FK
48.77
  
5Jennifer Rudberg
47.85
IFK Växjö
47.85
  
6Ellen Pettersson
46.96
Upsala IF
46.96
  
7Erica Larsson
45.70
IF Göta Karlstad
45.70
  
8Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
43.08
Sävedalens AIK
43.08
  
Ljungbergxx53.5253.4553.48x
Kamgax51.09x51.0451.9448.50
Eriksson50.99x51.2351.29x49.74
Perssonx44.3845.3048.7746.14x
Rudberg46.5046.40x47.85xx
Pettersson44.06xx46.96x46.68
Larssonx42.28x45.70xx
Brobackx42.32x43.0842.4743.01