27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Hedens IP   Arrangör: IFK Helsingborg
Tävlande: 184 (95+89)   Starter: 210 (108+102)

Män
M 100 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.44w
Spårvägens FK
10.44w
  
2Sulayman Bah
10.52w
Ullevi FK
10.52w
  
3Olle Forslin
10.82w
Hässelby SK
10.82w
  
4Filip Schwartz
10.85w
Mölndals AIK
10.85w
  
5Alexander AndreassonÖrgryte IS
10.94w
  
6Gabriel Gunnarsson
10.96w
IF Göta Karlstad
10.96w
  
M 200 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Felix Svensson
20.92w
Mölndals AIK
20.92w
  
2Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
20.93w
Spårvägens FK
20.93w
  
3Carl Bengtström
21.30w
Örgryte IS
21.30w
  
4Patrik Andersson
21.59w
Ullevi FK
21.59w
  
5Grigorios KyriakoudisHässelby SK
21.77w
  
6Mikael Larsson
29.78w
IF Göta Karlstad
29.78w
  
M 400 m     


Final A

Final

1Martin Astner
48.53
Ullevi FK
48.53
  
2Samuel Wiik
48.97
Örgryte IS
48.97
PB
  
3Niklas Bergman LarssonIF Göta Karlstad
49.18
  
4Edom Abreham
49.35
Hässelby SK
49.35
  
5Filip Wadman
55.96
Mölndals AIK
55.96
  
6Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
1:03.81
Spårvägens FK
1:03.81
  
M 800 m     


Final A

Final

1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
1:52.47
Spårvägens FK
1:52.47
  
2Anton Persson
1:53.66
Hässelby SK
1:53.66
  
3Felix Francois
1:54.36
Örgryte IS
1:54.36
  
4Ali Al-Janabi
1:55.73
Ullevi FK
1:55.73
SB
  
5Josef Wallenlind
1:56.23
Mölndals AIK
1:56.23
SB
  
6Nahom Hailu
2:02.41
IF Göta Karlstad
2:02.41
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Elmar Engholm
3:53.65
Hässelby SK
3:53.65
  
2Emil Danielsson
3:56.76
Spårvägens FK
3:56.76
  
3Hampus Börjesson
4:01.59
Ullevi FK
4:01.59
  
4Simon Wallenlind
4:05.95
Mölndals AIK
4:05.95
SB
  
5Awet Mengsteab
4:10.66
Örgryte IS
4:10.66
  
6Rasmus Tidestad
4:21.07
IF Göta Karlstad
4:21.07
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Suldan Hassan
14:38.00
Ullevi FK
14:38.00
SB
  
2Emil Blomberg
14:51.27
Hässelby SK
14:51.27
  
3John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
14:56.75
Spårvägens FK
14:56.75
SB
  
4Jonathan Weichbrodt
15:42.29
Mölndals AIK
15:42.29
SB
  
5Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
15:57.68
Örgryte IS
15:57.68
SB
  
6David Kjellén
16:15.27
IF Göta Karlstad
16:15.27
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Awet Mengsteab
9:24.54
Örgryte IS
9:24.54
SB
  
2Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
9:32.30
Spårvägens FK
9:32.30
  
3Jens Petrusson
9:34.70
Ullevi FK
9:34.70
SB
  
4Andreas Jansson
9:40.17
Hässelby SK
9:40.17
SB
  
5Markus Hjält
11:08.72
Mölndals AIK
11:08.72
PB
  
6Frezghi Tesfamariam
11:24.41
IF Göta Karlstad
11:24.41
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.04w
Spårvägens FK
14.04w
  
2Elias Martinsson
14.32w
Mölndals AIK
14.32w
  
3Fredrik Samuelsson
14.35w
Hässelby SK
14.35w
  
4Jonathan Carbe
14.89w
Örgryte IS
14.89w
  
5Kevin Fankl
14.93w
Ullevi FK
14.93w
  
6Felix Siljebäck LarsenIF Göta Karlstad
17.47w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Jonathan Carbe
52.72
Örgryte IS
52.72
SB
  
2Oskar Greilert
53.28
Ullevi FK
53.28
PB
  
3Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
57.02
PB
  
4Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
57.04
Mölndals AIK
57.04
PB
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
1:00.27
Spårvägens FK
1:00.27
PB
  
6Rickard Gunnarsson
1:01.73
Hässelby SK
1:01.73
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.09
Spårvägens FK
2.09
SB
  
2Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK
2.06
SB
  
3Arvid Ryberg
2.00
IF Göta Karlstad
2.00
  
4Herman Olvik
1.96
Ullevi FK
1.96
  
5Ola Carlsson
1.92
Örgryte IS
1.92
SB
  
6Axel Norén
Axel Norén 96, Hässelby
1.75
Hässelby SK
1.75
PB
  
1.501.651.751.821.871.921.962.002.032.062.09
Chiguer---oooxoooxoxxo
Frifelt Lundqvist----oooxooxoxxx
Ryberg----ooooxxx
Olvik----oooxxx
Carlsson---oooxxx
Norénoooxxx
M Stav     


Final A

Final

1Oscar Janson
4.96
Ullevi FK
4.96
SB
  
2Erik Thorstensson
4.86
Spårvägens FK
4.86
SB
  
3Gustaf Hultgren
4.46
Örgryte IS
4.46
SB
  
4Jakob Samuelsson
4.31
Hässelby SK
4.31
  
5Felix Siljebäck LarsenIF Göta Karlstad
4.00
  
6Jona Askelund
2.90
Mölndals AIK
2.90
  
2.90
4.96
3.60
5.06
3.80
4.00
4.16
4.31
4.46
4.56
4.66
4.76
4.86
Janson-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
o
o
Thorstensson-
xxx
-
-
-
-
-
xo
xo
xo
-
xxo
Hultgren-
-
-
xxo
-
o
o
-
xx
x

Samuelsson-
-
o
o
xo
o
xxx




Siljebäck Larsen-
-
-
o
-
xxx





Askelundo
xxx









M Längd     


Final A

Final

1Fredrik Samuelsson
7.36w
Hässelby SK
7.36w
+2.2
  
2Erik Johansson
7.27w
Ullevi FK
7.27w
+3.5
  
3Artur Engström
7.07w
Örgryte IS
7.07w
+2.6
  
4Elias Martinsson
7.05w
Mölndals AIK
7.05w
+3.4
  
5Victor Pettersson
6.79w
IF Göta Karlstad
6.79w
+2.2
  
6Alexander Wittlock
6.38w
Spårvägens FK
6.38w
+4.4
  
Samuelsson7.19
+2.0
7.16w
+2.9
7.29w
+4.1
x
+1.7
7.36w
+2.2
Johansson6.99
+2.0
7.09w
+2.9
7.27w
+3.7
7.20w
+2.6
7.007.18
Engström6.74w
+4.1
6.94w
+3.4
x
+2.4
7.07w
+3.3

+2.4

+2.6
Martinssonx
+3.8
7.05w
+2.4
x
+3.5
x
+2.6
6.96w
+2.4
7.02w
+4.3
Petterssonx
+4.6
x
+4.5
6.73w
+2.9
6.76w
+2.7
6.79w
+2.2
6.67w
+4.5
Wittlockx
+4.4
6.38w
+2.1
x
+1.5
x
+4.2
x
+2.3
x
M Tresteg     


Final A

Final

1Gustaf BålströmUllevi FK
15.15
+1.6 PB
  
2Mathias Ström
14.62w
Örgryte IS
14.62w
+2.9
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
14.17w
Spårvägens FK
14.17w
+2.6
  
4Oskar Weidenholm
13.73
Mölndals AIK
13.73
+1.6 PB
  
5Grigorios KyriakoudisHässelby SK
13.69w
+3.0
  
6Markus Asplund
13.20
IF Göta Karlstad
13.20
+1.7
  
Bålström14.69
0.0
x
+0.5
14.97w
+2.1
x
+2.9
x
+3.6
15.15
+1.6
Strömx
0.0
x
+1.2
14.55w
+2.4
14.62w
+2.9
x
+1.0
x
+2.4
Chiguer13.10w
+2.6
14.16
+1.9
14.17w
+2.6
x
+3.3
x
+3.3
14.07w
+2.9
Weidenholm13.19
+1.2
13.51w
+2.5
13.22
+1.3
13.48
+1.7
13.73
+1.6
13.64w
+2.5
Kyriakoudis12.71
+1.8
13.47w
+2.6
13.67
+1.9
x
+3.9
13.61w
+2.3
13.69w
+3.0
Asplund12.56w
+2.9
12.89w
+2.6
13.20
+1.7
13.04w
+3.2
12.63w
+3.6
M Kula     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
18.26
Spårvägens FK
18.26
SB
  
2Arwid Koskinen
17.74
Ullevi FK
17.74
  
3Gabriel Heen
16.38
Hässelby SK
16.38
  
4Jonas Meyer
15.58
Örgryte IS
15.58
SB
  
5Ulf Ankarling
15.38
IF Göta Karlstad
15.38
SB
  
6Emil Wennberg
9.42
Mölndals AIK
9.42
PB
  
Ståhl17.8217.98xxx18.26
Koskinen17.50x17.74xx17.52
Heen16.38xxxx16.26
Meyer14.5414.9815.5815.14x15.38
Ankarling15.1414.8014.8614.8214.6815.38
Wennberg9.209.42x9.169.34x
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
68.12
Spårvägens FK
68.12
SB
  
2Simon Pettersson
65.44
Hässelby SK
65.44
  
3Gustav Liberg
55.16
Ullevi FK
55.16
  
4Ulf Ankarling
54.40
IF Göta Karlstad
54.40
SB
  
5Jonas Meyer
33.28
Örgryte IS
33.28
SB
  
6Emil Wennberg
30.56
Mölndals AIK
30.56
  
Ståhl65.2666.7468.12x65.6864.12
Pettersson64.9665.44xx64.6464.22
Liberg52.24x50.16xx55.16
Ankarling42.9654.40x53.18x
Meyer31.0629.3029.14x33.28x
Wennberg25.20x30.5627.98x27.72
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
67.34
IF Göta Karlstad
67.34
  
2Elias Håkansson
63.74
Spårvägens FK
63.74
  
3Patrik Lindstedt
52.78
Hässelby SK
52.78
SB
  
4Gustav Liberg
50.86
Ullevi FK
50.86
SB
  
5Lennie Helander
41.16
Örgryte IS
41.16
SB
  
6Jim Christensson
26.42
Mölndals AIK
26.42
PB
  
Vestlund65.76x67.34x65.08x
Håkansson63.74x63.62x63.6463.68
Lindstedtx51.88xx52.78x
Liberg48.84xxxx50.86
Helander33.1841.16x38.80x39.26
Christensson22.5226.4225.4025.9426.18x
M Spjut     


Final A

Final

1Jonathan HarleyUllevi FK
67.13
SB
  
2Jakob Eriksson
63.89
IF Göta Karlstad
63.89
SB
  
3Lucas Kvist
61.98
Örgryte IS
61.98
SB
  
4Sebastian Ruthström
60.73
Spårvägens FK
60.73
  
5Kamil Kaminski
60.49
Hässelby SK
60.49
  
6Jonathan BengtssonMölndals AIK
45.03
  
Harley67.13x63.3866.41x60.75
Eriksson57.9061.6563.8958.8957.91
Kvist59.8858.91x58.5758.8161.98
Ruthström55.1855.9260.7359.79xx
Kaminskix60.4955.7855.2357.02x
Bengtssonx44.1845.03x44.4140.57
M 4x100 m     


Final A

Final

1Ullevi FK 
40.54
  
  Erik Annerfalk  94, Sulayman Bah  86, Alexander Lesser  93, Patrik Andersson  91
2Spårvägens FK 
41.57
  
  Erik Thorstensson  89, Marvin Tay  90, Fritz Ekane  90, Dennis Leal  94
3Hässelby SK 
42.57
  
  Axel Norén  96, Olle Forslin  93, Grigorios Kyriakoudis  97, Fredrik Samuelsson  95
4Örgryte IS 
42.60
  
  Alexander Andreasson  99, Artur Engström  96, Victor Koch  98, Samuel Wiik  98
5Mölndals AIK 
43.22
  
  Elias Martinsson  97, Filip Schwartz  98, Richard Heikkilä  98, Oskar Weidenholm  01
6IF Göta Karlstad 
43.37
  
  Victor Pettersson  97, Niklas Bergman Larsson  98, Jakob Mast Larsson  97, Gabriel Gunnarsson  01
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.50w
Spårvägens FK
11.50w
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
11.75w
  
3Claudia Payton
11.78w
Ullevi FK
11.78w
  
4Jessica Östlund
11.80w
Hässelby SK
11.80w
  
5Linn Bäcklin
12.24w
IF Göta Karlstad
12.24w
  
6Filippa Rodrigues
12.50w
Mölndals AIK
12.50w
  
K 200 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Lisa Lilja
24.02w
Ullevi FK
24.02w
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.20w
  
3Isabelle Eurenius
24.72w
Spårvägens FK
24.72w
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.06w
IF Göta Karlstad
25.06w
  
5Farydah Inoussa
25.78w
Hässelby SK
25.78w
  
6Elvira Erixon
25.90w
Mölndals AIK
25.90w
  
K 400 m     


Final A

Final

1Matilda HellqvistUllevi FK
54.20
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.52
Spårvägens FK
54.52
  
3Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
54.66
Hässelby SK
54.66
  
4Linda Frödin GladIFK Lidingö
58.39
  
5Linn Bäcklin
59.38
IF Göta Karlstad
59.38
  
6Elvira Erixon
1:00.74
Mölndals AIK
1:00.74
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Anna Silvander
2:14.26
IFK Lidingö
2:14.26
  
2Astrid Rosvall
2:15.38
Hässelby SK
2:15.38
  
3Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:18.23
Mölndals AIK
2:18.23
  
4Frida Wistfors
Frida Wistfors 99, Linköpings GIF
2:26.14
Linköpings GIF
2:26.14
SB
  
5Jessica Österberg
2:26.78
Spårvägens FK
2:26.78
PB
  
6Emelie Öberg
2:28.90
Ullevi FK
2:28.90
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Caroline Högardh
4:38.28
Hässelby SK
4:38.28
  
2Anna Silvander
4:38.38
IFK Lidingö
4:38.38
  
3Louise Ringström
4:46.00
Spårvägens FK
4:46.00
SB
  
4Alice Greberg
5:04.99
Mölndals AIK
5:04.99
  
5Lova Perman
5:11.39
IF Göta Karlstad
5:11.39
SB
  
6Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
5:48.66
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Charlotta Fougberg
16:27.33
Ullevi FK
16:27.33
SB
  
2Cecilia Norrbom
17:17.68
Spårvägens FK
17:17.68
SB
  
3Louise Wiker
17:36.92
Hässelby SK
17:36.92
SB
  
4Johanna Anvell
18:25.12
Mölndals AIK
18:25.12
  
5Anne Ellström
19:37.35
IF Göta Karlstad
19:37.35
PB
  
Julia Arnhult
DNF
IFK Lidingö
DNF
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
11:16.67
Spårvägens FK
11:16.67
PB
  
2Sara Gunnarsson
11:51.47
Mölndals AIK
11:51.47
PB
  
3Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
11:56.33
IF Göta Karlstad
11:56.33
PB
  
4Emma Gustafsson
12:21.05
Hässelby SK
12:21.05
PB
  
5Isabella Jakobsen
12:59.23
Ullevi FK
12:59.23
PB
  
6Malin Svärdling
14:29.57
IFK Lidingö
14:29.57
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
1Elin Westerlund
13.22w
Spårvägens FK
13.22w
  
2Malin Skogström
13.62w
Hässelby SK
13.62w
  
3Malin Eriksson
14.16w
IFK Lidingö
14.16w
  
4Estelle Montler
14.31w
Ullevi FK
14.31w
  
5Lisa Piscator
15.90w
IF Göta Karlstad
15.90w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
58.02
  
2Hanna Palmqvist
58.16
Mölndals AIK
58.16
  
3Minna Svärd
58.74
IF Göta Karlstad
58.74
  
4Sofia Johnsson
59.13
Hässelby SK
59.13
SB
  
5Celina Reichardt
1:02.86
Spårvägens FK
1:02.86
SB
  
6Lisa Fröberg
1:06.57
IFK Lidingö
1:06.57
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sofie Skoog
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
  
2Linda Skantze
1.70
IFK Lidingö
1.70
  
3Lina LöfqvistUllevi FK
1.67
  
4Moa Thorstensson
1.54
Spårvägens FK
1.54
SB
  
5Farydah Inoussa
1.40
Hässelby SK
1.40
  
6Alva Larsson
1.20
Mölndals AIK
1.20
PB
  

1.80
1.20
1.84
1.30
1.88
1.40
1.91
1.47
1.54
1.59
1.63
1.67
1.70
1.76
Skoog-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
Skantze-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
Löfqvist-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-

-
Thorstensson-
-
-
o
o
-
xo
-
xxx
-

-

-

-

-
Inoussa-
-
o
o
x
-

-

-

-

-

-

-
Larssono
o



o

o

o

o

o

o

o
K Stav     


Final A

Final

1Hanna Jansson
4.08
Ullevi FK
4.08
  
2Angelica BengtssonHässelby SK
3.88
  
3Minna Svärd
3.38
IF Göta Karlstad
3.38
  
4Kristina Loboda
3.28
IFK Lidingö
3.28
  
5Josefin Stridh
1.60
Mölndals AIK
1.60
PB
  
Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
NH
  
1.602.803.003.283.383.583.783.883.984.08
Jansson------o-oxo
Bengtsson-------o
Svärd----oxxx
Loboda-oooxxx
Stridho
Kiviniemi Andersson-----xxx
K Längd     


Final A

Final

1Khaddi Sagnia
6.39w
Ullevi FK
6.39w
+3.6
  
2Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.26w
Spårvägens FK
6.26w
+3.2
  
3Kaiza Karlén
6.17w
IF Göta Karlstad
6.17w
+3.9
  
4Filippa Rodrigues
5.89w
Mölndals AIK
5.89w
+4.8
  
5Malin Olsson
5.86w
IFK Lidingö
5.86w
+3.7
  
6Sara Kviberg
5.84w
Hässelby SK
5.84w
+5.0
  
Sagniax
+3.2
5.97w
+3.4
6.29w
+3.3
6.28w
+4.1
6.31w
+2.1
6.39w
+3.6
Jarder6.02w
+3.1
x
+3.7
x
+4.1
x
+1.2
6.26w
+3.2
6.19w
+2.3
Karlénx
+4.7
6.12w
+3.7
6.13w
+2.7
x
+4.9
x
+1.9
6.17w
+3.9
Rodriguesx
+3.0
5.89w
+4.8
5.56w
+3.9
5.47w
+3.2
3.22w
+3.5
5.79w
+2.3
Olsson5.86w
+3.7
5.68w
+3.7
Kviberg5.84w
+5.0
x
+2.9
x
+1.9
x
+2.8
x
+2.7
K Tresteg     


Final A

Final

1Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.31w
Spårvägens FK
13.31w
+3.5
  
2Fatima Koné
12.50
Mölndals AIK
12.50
+2.0
  
3Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
11.76
+1.9
  
4Lizzie Hager
11.41w
Ullevi FK
11.41w
+3.7
  
5Caroline Graveley
10.18w
Hässelby SK
10.18w
+3.0
  
6Lisa Fröberg
9.53
IFK Lidingö
9.53
+0.5 SB
  
Griksaitex
+3.2
x
+2.0
x
+2.0
13.31w
+3.5
x
+3.8
x
+4.6
Koné12.12w
+3.1
x
+0.4
12.45w
+2.5
12.43
+1.8
12.50
+2.0
Erlandsson11.32
+1.3
11.66w
+3.3
x
+2.1
11.55w
+4.1
11.66
+1.2
11.76
+1.9
Hagerx
+2.3
x
+2.7
x
+3.3
x
+2.0
11.10
+1.0
11.41w
+3.7
Graveleyx
+1.7
x
+3.9
10.05
+1.9
x
+2.8
10.18w
+3.0
9.83w
+3.2
Fröberg9.53
+0.5
K Kula     


Final A

Final

1Amanda Malmehed
14.40
IF Göta Karlstad
14.40
  
2Amanda Lejros
12.88
Hässelby SK
12.88
  
3Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
11.58
SB
  
4Isabelle Eriksson
11.42
IFK Lidingö
11.42
SB
  
5Rebecka Holmqvist
11.34
Mölndals AIK
11.34
  
6Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
10.68
Spårvägens FK
10.68
SB
  
Malmehed12.8814.3213.90xx14.40
Lejros11.46x12.88x12.6212.72
Hessler-Bergstrand11.0211.48x11.5811.5011.50
Eriksson11.3610.6011.4211.229.6611.28
Holmqvist11.02x11.0411.3411.22x
Schmidt10.6410.5810.6810.32x10.28
K Diskus     


Final A

Final

1Erica Larsson
47.72
IF Göta Karlstad
47.72
  
2Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
47.48
Spårvägens FK
47.48
  
3Lydia Sundin
47.36
Hässelby SK
47.36
  
4Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
42.64
SB
  
5Lena Björk
41.88
IFK Lidingö
41.88
SB
  
6Rebecka Holmqvist
30.62
Mölndals AIK
30.62
  
Larsson46.4247.72x45.62xx
Schmidt41.8843.3645.2846.88x47.48
Sundin45.8847.3646.04xx46.84
Hessler-Bergstrand38.6242.3041.24x42.3242.64
Björk38.0241.68xx39.3241.88
Holmqvist30.44x30.04x27.0230.62
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
61.38
  
2Josefin Berg
56.02
IF Göta Karlstad
56.02
SB
  
3Jessica Mattsson
48.58
Spårvägens FK
48.58
  
4Madelene FahlstedtIFK Lidingö
46.50
  
5Amanda Lejros
42.00
Hässelby SK
42.00
  
6Ebba Molinder
41.04
Mölndals AIK
41.04
  
Anderssonx61.38xxxx
Berg56.0253.5254.7254.3655.2054.02
Mattsson43.7846.9248.5846.46xx
Fahlstedt45.32x44.2046.4446.5046.16
Lejrosxxx39.04x42.00
Molinder41.0439.56xxx
K Spjut     


Final A

Final

1Carolin Näslund
46.18
IF Göta Karlstad
46.18
  
2Emelie Larsson
44.22
Ullevi FK
44.22
  
3Ellinor Widh
Ellinor Widh 90, Spårvägen
41.01
Spårvägens FK
41.01
SB
  
4Therese Jernbeck
37.54
IFK Lidingö
37.54
SB
  
5Louise Liljeblad
35.77
Mölndals AIK
35.77
  
6Malin Skogström
35.22
Hässelby SK
35.22
  
Näslund45.1946.18xxx46.17
Larsson38.0841.4135.9044.0544.2241.80
Widh41.0139.8437.7137.36
Jernbeckx24.1229.8330.7227.4337.54
Liljebladx33.9435.7733.3831.92x
Skogströmx34.1535.11x35.2234.29
K 4x100 m     


Final A

Final

1Ullevi FK 
45.32
  
 Claudia Payton  98, Lisa Lilja  96, Matilda Hellqvist  93, Johanna Holmén Svensson  95