29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Arena: Hedens IP   Arrangör: IFK Helsingborg
Tävlande: 195 (96+99)   Starter: 216 (105+111)

Män
M 200 m     

Vind: +4.1

Final A

Final

Vind: +4.1
1Carl Bengtström
21.06w
Örgryte IS
21.06w
  
2Erik Annerfalk
21.37w
Ullevi FK
21.37w
  
3Dennis Forsman
21.52w
Hässelby SK
21.52w
  
4Desmond RogoAIK
21.74w
  
5Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
22.22w
Spårvägens FK
22.22w
  
6Hannes Egonsson
22.97w
IFK Växjö
22.97w
  
M 400 m     


Final A

Final

1Carl Bengtström
48.20
Örgryte IS
48.20
SB
  
2Hampus Widlund
48.75
IFK Växjö
48.75
PB
  
3Joakim KarlssonUllevi FK
49.22
  
4Trausti Stefánsson
49.39
Spårvägens FK
49.39
=SB
  
5Emmanuel Dawlson
49.56
Hammarby IF
49.56
  
6Gustav Bivstedt
50.33
Hässelby SK
50.33
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
1:51.43
Spårvägens FK
1:51.43
  
2Anton Persson
1:52.22
Hässelby SK
1:52.22
  
3Felix Francois
1:53.06
Örgryte IS
1:53.06
SB
  
4Henry Jacobson
1:54.78
Hammarby IF
1:54.78
SB
  
5Mathias Söder
1:57.48
Ullevi FK
1:57.48
SB
  
6Abbas Taheri NilssonIFK Växjö
2:26.68
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Emil Danielsson
4:13.19
Spårvägens FK
4:13.19
  
2Suldan Hassan
4:13.27
Ullevi FK
4:13.27
  
3Rickard Gunnarsson
4:14.94
Hässelby SK
4:14.94
  
4Awet Mengsteab
4:19.78
Örgryte IS
4:19.78
  
5Omar Nuur
4:21.43
IFK Växjö
4:21.43
SB
  
6Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:41.80
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Awet Mengsteab
9:07.83
Örgryte IS
9:07.83
  
2Omar Nuur
9:08.43
IFK Växjö
9:08.43
SB
  
3Axel Djurberg
9:10.33
Hässelby SK
9:10.33
  
4Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
9:25.58
Spårvägens FK
9:25.58
  
5Ali Al-Janabi
9:34.47
Ullevi FK
9:34.47
=PB
  
6Albin Andersson
9:54.81
Hammarby IF
9:54.81
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Hampus Widlund
14.08w
IFK Växjö
14.08w
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.31w
Spårvägens FK
14.31w
  
3Fredrik Samuelsson
14.38w
Hässelby SK
14.38w
  
4Amir Shaker
14.42w
Hammarby IF
14.42w
  
5Isak Barrow
15.77w
Ullevi FK
15.77w
  
6Daniel Lennartsson
16.07w
Örgryte IS
16.07w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Anton Bertilsson
52.56
IFK Växjö
52.56
SB
  
2Erik Lindahl
52.97
Ullevi FK
52.97
SB
  
3Filip Pestić
53.37
Hässelby SK
53.37
  
4Markus Moberg
54.42
Hammarby IF
54.42
PB
  
5Samuel Wiik
54.45
Örgryte IS
54.45
SB
  
6Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
56.60
Spårvägens FK
56.60
  
M Höjd     


Final A

Final

1Filip Björklund
2.03
Örgryte IS
2.03
SB
  
2Herman Olvik
2.03
Ullevi FK
2.03
  
3Yuan-Zhong Wu
2.00
IFK Växjö
2.00
=SB
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
1.96
Spårvägens FK
1.96
  
5Mehdi Katib
1.92
Hammarby IF
1.92
SB
  
6Vincent Arousell
1.82
Hässelby SK
1.82
PB
  
1.651.751.821.871.921.962.002.032.06
Björklund----oxoxooxx
Olvik---ooxxoxoxoxxx
Wu--oooooxxx
Chiguer---oooxxx
Katib---xoxoxxx
Arouselloxoxoxxx
M Stav     


Final A

Final

1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS
5.06
  
2Oscar Janson
4.86
Ullevi FK
4.86
  
3Erik Thorstensson
4.76
Spårvägens FK
4.76
SB
  
4Emil Carlsson
4.66
IFK Växjö
4.66
  
5Carl af Forselles
4.56
Hässelby SK
4.56
  
6Teodor Borgius
4.16
Hammarby IF
4.16
  
3.804.004.164.314.464.564.664.764.864.965.06
Svärd Jacobsson----------o
Janson-------oxxox
Thorstensson----ooxooxxx
Carlsson----xoxoxxx
af Forselles---ooxoxxx
Borgiusoxooxxx
M Längd     


Final A

Final

1Michel Tornéus
7.71w
Hammarby IF
7.71w
+4.3
  
2Fredrik Samuelsson
7.33w
Hässelby SK
7.33w
+3.6
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.29w
Spårvägens FK
7.29w
+3.1
  
4Erik Johansson
7.03w
Ullevi FK
7.03w
+3.3
  
5Tobias Carlryd
6.78w
Örgryte IS
6.78w
+4.1
  
6Moltas StrömbergIFK Växjö
6.03w
+3.6
  
Tornéusx
+2.1
7.53w
+2.3
x
+3.3
7.47w
+3.8
7.71w
+4.3
Samuelsson7.33w
+3.6
x
+2.5
7.24w
+4.4
7.01w
+3.3
7.16w
+3.1
Chiguer7.05w
+2.7
7.29w
+3.1
5.57w
+3.3
x
+4.1
6.73w
+3.7
Johansson6.79w
+3.5
7.02w
+3.9
6.96w
+4.0
7.03w
+3.3
7.00w
+3.0
6.94w
+2.5
Carlryd6.65w
+4.2
6.78w
+4.1
x
+2.5
4.07w
+5.2
x
+4.6
6.68
+1.5
Strömberg5.80w
+3.8
6.03w
+3.6
5.76w
+4.7
5.56w
+5.1
5.79w
+3.1
5.40
+0.3
M Tresteg     


Final A

Final

1Jesper Hellström
16.34w
Hässelby SK
16.34w
+3.2
  
2Gustaf BålströmUllevi FK
15.55w
+3.2
  
3Erik Ehrlin
15.47w
Hammarby IF
15.47w
+4.1
  
4Artur Engström
14.45w
Örgryte IS
14.45w
+3.9
  
5Victor Ivarsson
13.85
IFK Växjö
13.85
+1.1 PB
  
6Mattias Sunneborn
13.37w
Spårvägens FK
13.37w
+5.1
  
Hellström15.94w
+4.8
16.18w
+2.3
16.34w
+3.2
x
+3.0
Bålström14.69w
+2.6
x
+0.9
15.35
+1.8
x
+2.6
15.55w
+3.2
x
+3.4
Ehrlinx
+4.1
x
+3.1
14.71w
+2.2
x
+3.2
15.47w
+4.1
15.28
+1.9
Engström14.41w
+3.9
14.45w
+4.6
14.444.00
Ivarsson13.43w
+5.0
x
+2.2
13.33w
+2.4
13.76w
+3.2
13.85
+1.1
x
+4.8
Sunneborn12.90w
+2.8
13.17w
+2.2
13.28w
+5.9
13.11
+1.9
13.37w
+5.1
13.21w
+4.0
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.13
Spårvägens FK
18.13
  
2Gabriel Heen
17.92
Hässelby SK
17.92
  
3Arwid Koskinen
17.56
Ullevi FK
17.56
  
4Jonas Meyer
14.52
Örgryte IS
14.52
SB
  
5Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
11.75
Hammarby IF
11.75
SB
  
6Johan Pyrell
11.38
IFK Växjö
11.38
SB
  
Arbingex17.7217.7017.6517.5418.13
Heen17.0817.4417.3717.0217.1517.92
Koskinen16.5417.3217.5417.5617.5417.40
Meyerxx14.4914.4014.52x
Brown11.7510.83x10.88rr
Pyrell10.9611.3411.38xxx
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
69.89
Spårvägens FK
69.89
  
2Simon Pettersson
62.10
Hässelby SK
62.10
SB
  
3Gustav Liberg
58.30
Ullevi FK
58.30
PB
  
4Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
47.73
Hammarby IF
47.73
  
5Leo Janén
43.25
IFK Växjö
43.25
  
6Jonathan Carbe
36.91
Örgryte IS
36.91
SB
  
Ståhl68.5966.6369.89xxx
Pettersson58.8660.2459.1462.10x59.88
Liberg53.18x58.30x56.3557.05
Brown46.12x47.4847.1146.9147.73
Janén43.2541.9442.15xxx
Carbe36.91x35.5036.5136.01x
M Slägga     


Final A

Final

1Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson 96, ISL
72.43
96ISL
72.43
  
1Elias Håkansson
62.65
Spårvägens FK
62.65
SB
  
2Alexandros Poursanidis
Alexandros Poursanidis 93, CYP
70.52
93CYP
70.52
SB
  
2August BergstrandUllevi FK
53.53
PB
  
3Mattias Lindberg
68.11
Skellefteå AIK
68.11
SB
  
3Patrik Lindstedt
52.75
Hässelby SK
52.75
  
4Oscar Vestlund
64.61
IF Göta Karlstad
64.61
  
4Sebastian ThörngrenIFK Växjö
51.79
  
5Tim SöderqvistHälle IF
62.63
  
5Matheus Tescari
47.54
IF Göta Karlstad
47.54
PB
  
5Lennie Helander
37.67
Örgryte IS
37.67
  
6Alexander LarssonUpsala IF
60.90
  
6Pedro Ferreira
44.38
Götlunda IF
44.38
PB
  
6Alexander LindefalkHammarby IF
23.80
  
7Patrik Lindstedt
56.80
Hässelby SK
56.80
  
Jónsson70.33x72.4070.1472.4370.18
Håkansson59.84x60.5762.65rr
Poursanidis67.3669.6470.52xx68.90
Bergstrand47.9251.6251.0051.5351.6453.53
Lindberg67.3764.7967.1868.1164.2666.18
Lindstedt56.8056.5855.5655.88x55.14
Vestlundx64.46x64.61x
Thörngren50.29x49.6451.79xx
Söderqvist59.0160.9860.32xx62.63
Tescarix46.6747.54x43.2845.97
Helander31.6633.5935.1337.67x37.00
Larsson59.3058.6657.9360.9060.3659.48
Ferreira44.3843.8842.40xx42.79
Lindefalkxx23.80xxx
Lindstedt56.8056.5855.5655.88x55.14
M Spjut     


Final A

Final

1Jakob Samuelsson
70.63
Hässelby SK
70.63
  
2Jonathan HarleyUllevi FK
67.26
  
3Sebastian ThörngrenIFK Växjö
64.14
  
4Joni Kaartinen
61.42
Örgryte IS
61.42
SB
  
5Sebastian Ruthström
59.09
Spårvägens FK
59.09
SB
  
6Daniel RihtnesbergHammarby IF
47.31
PB
  
Samuelsson63.3967.2070.63x
Harley67.2664.65x65.87x66.26
Thörngren61.5864.1462.82xx60.77
Kaartinen59.40xx57.7361.4260.58
Ruthström54.0652.87x56.08x59.09
Rihtnesbergx45.49x47.31x43.24
M 4x100 m     


Final A

Final

1Hässelby SK 
41.21
  
  Jesper Hellström  95, Dennis Forsman  95, Grigorios Kyriakoudis  97, Carl af Forselles  01
2Ullevi FK 
41.60
  
  Isak Barrow  96, Martin Selin  95, Oliwer Danielsson  01, Joakim Karlsson  97
3Örgryte IS 
41.85
  
  Tobias Carlryd  00, Alexander Andreasson  99, Samuel Wiik  98, Carl Bengtström  00
4Spårvägens FK 
42.02
  
  Marvin Tay  90, Trausti Stefánsson  85, Erik Thorstensson  89, William Gardell  01
5Hammarby IF 
42.50
  
  Amir Shaker  89, Desmond Rogo  96, Jonatan Borg  03, Erik Ehrlin  90
6IFK Växjö 
42.71
  
  Anton Bertilsson  99, Hampus Widlund  93, Edvin Månsson  02, Hannes Egonsson  03
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Claudia Payton
11.64w
Ullevi FK
11.64w
  
2Erica Jarder
11.77w
IF Göta Karlstad
11.77w
  
3Isabelle Eurenius
11.83w
Spårvägens FK
11.83w
  
4Gabriella HolmströmUpsala IF
12.00w
  
5Greta Deltin
12.17w
Hässelby SK
12.17w
  
6Laura Iversen
12.93w
IFK Växjö
12.93w
  
K 200 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.60w
Spårvägens FK
23.60w
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
23.87w
  
3Jessica Östlund
24.43w
Hässelby SK
24.43w
  
4Gabriella HolmströmUpsala IF
24.51w
  
5Hanna Karlsson
25.32w
IF Göta Karlstad
25.32w
  
6Hanna Hoff
25.82w
IFK Växjö
25.82w
  
K 400 m     


Final A

Final

1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.66
Spårvägens FK
53.66
SB
  
2Elise Malmberg
53.86
IFK Växjö
53.86
PB
  
33 SWE AT
3Lisa Lilja
54.25
Ullevi FK
54.25
PB
  
47 SWE AT
4Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
55.52
Hässelby SK
55.52
SB
  
5Klara Helander
55.66
Upsala IF
55.66
PB
  
6Lova Perman
59.11
IF Göta Karlstad
59.11
  
K 800 m     


Final A

Final

1Lovisa Bivstedt
2:13.48
Hässelby SK
2:13.48
  
2Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
2:17.01
Spårvägens FK
2:17.01
SB
  
3Louise Duvling AnderssonUllevi FK
2:22.27
SB
  
4Lovisa Ellström
2:22.52
IF Göta Karlstad
2:22.52
SB
  
5Ida Ekroth
2:24.13
Upsala IF
2:24.13
SB
  
6Lisa Wilhelmsson
2:36.63
IFK Växjö
2:36.63
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Lindh
4:41.20
Ullevi FK
4:41.20
SB
  
2Astrid Rosvall
4:43.84
Hässelby SK
4:43.84
  
3Olivia Weslien
4:44.43
IF Göta Karlstad
4:44.43
  
4Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
4:51.25
  
5Angelica Strandberg
4:55.41
Spårvägens FK
4:55.41
SB
  
6Ida Knutsson
4:55.66
Upsala IF
4:55.66
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Charlotta Fougberg
16:57.95
Ullevi FK
16:57.95
SB
  
2Malin Liljestedt
18:08.32
Spårvägens FK
18:08.32
SB
  
3Lena Eliasson-Lööf
18:14.35
Hässelby SK
18:14.35
SB
  
4Linnéa Isaksson
18:56.50
Upsala IF
18:56.50
PB
  
5Rebecca Arnesson
19:13.17
IFK Växjö
19:13.17
SB
  
6Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
20:07.01
IF Göta Karlstad
20:07.01
SB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emma Jansson
11:32.72
Hässelby SK
11:32.72
SB
  
2Jill Höstman
11:45.53
Ullevi FK
11:45.53
PB
  
3Angelica Strandberg
11:56.29
Spårvägens FK
11:56.29
PB
  
4Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
12:21.99
IF Göta Karlstad
12:21.99
SB
  
5Johanna Molin
13:59.69
Upsala IF
13:59.69
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Maja Rogemyr
13.37w
IF Göta Karlstad
13.37w
  
2Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Spårvägen
13.58w
Spårvägens FK
13.58w
  
3Malin Skogström
13.74w
Hässelby SK
13.74w
  
4Elise Malmberg
13.80w
IFK Växjö
13.80w
  
5Lovisa ÖstervallUpsala IF
14.07w
  
6Estelle Montler
14.18w
Ullevi FK
14.18w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Minna Svärd
58.97
IF Göta Karlstad
58.97
SB
  
2Sofia Johnsson
59.67
Hässelby SK
59.67
SB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
1:00.65
  
4Ebba Svantesson
1:01.25
Upsala IF
1:01.25
PB
  
5Hanna Hoff
1:05.63
IFK Växjö
1:05.63
PB
  
6Johanna Bromark
1:08.36
Spårvägens FK
1:08.36
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sofie Skoog
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
  
2Ellen Ekholm
1.82
Ullevi FK
1.82
=SB
  
3Lovisa ÖstervallUpsala IF
1.73
  
4Amanda Eriksson
1.59
Spårvägens FK
1.59
SB
  
5Elin Joabsson
1.47
IFK Växjö
1.47
  
Klara Rådbo
NH
Hässelby SK
NH
  
1.40
1.85
1.47
1.54
1.59
1.63
1.67
1.70
1.73
1.76
1.79
1.82
Skoog-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
o
Ekholm-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxo
Östervall-
-
-
-
-
o
o
o
x
-
xx
Erikssono
o
o
xxo
xxx






Joabssono
o
xxx








Rådbo-
-
-
xxx







K Stav     


Final A

Final

1Angelica BengtssonHässelby SK
4.48
  
2Hanna Jansson
4.08
Ullevi FK
4.08
  
3Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.88
  
4Matilda Honeth
3.68
IFK Växjö
3.68
PB
  
5Minna Svärd
3.58
IF Göta Karlstad
3.58
  
6Frida ThornanderUpsala IF
3.15
SB
  
2.80
4.08
3.00
4.18
3.15
4.28
3.28
4.48
3.38
4.66
3.48
3.58
3.68
3.78
3.88
3.98
Bengtsson-
-
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Jansson-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
x
o
Kiviniemi Andersson-
-
-
-
-
-
o
o
xo
o
xxx
Honeth-
-
xo
o
o
xxo
-
xxo
xxx


Svärd-
-
-
o
o
xxo
o
xxx



Thornanderxo
xo
xo
xxx







K Längd     


Final A

Final

1Kaiza Karlén
6.45
IF Göta Karlstad
6.45
+1.4 PB
  
2Amanda Hansson
6.14w
Hässelby SK
6.14w
+3.8
  
3Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
6.10w
Spårvägens FK
6.10w
+3.6
  
4Beatrice Lantz
5.77w
IFK Växjö
5.77w
+3.6
  
5Aicha Koné
5.52w
Ullevi FK
5.52w
+3.0
  
6Tiffanie MagnussonUpsala IF
5.40w
+3.1
  
Karlén5.98
+1.8
6.07
-2.2
x
0.0
6.45
+1.4
6.11w
+3.4
x
+4.0
Hansson3.21w
+2.6
5.68
+0.3
5.78w
+4.3
6.12w
+3.6
6.14w
+3.8
6.01
-0.1
Griksaite6.10w
+3.6
5.99w
+3.1
6.03w
+2.8
x
+3.9
5.97w
+5.5
Lantz5.56w
+2.8
5.77w
+3.6
5.56
+1.2
x
+4.5
x
+1.8
x
+2.3
Koné5.52w
+3.0
5.33
0.0
5.52w
+3.1
5.36w
+2.7
5.20w
+3.3
x
+0.4
Magnusson4.77w
+4.1
5.27
+2.0
5.06w
+2.4
5.26w
+2.9
5.40w
+3.1
5.37w
+4.4
K Tresteg     


Final A

Final

1Johanna KonséleusUllevi FK
12.13w
+3.7
  
2Lisa WeyhenmeyerUpsala IF
12.05
+1.0 SB
  
3Nicole Nyberg
11.46w
Hässelby SK
11.46w
+4.1
  
4Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.23w
Spårvägens FK
11.23w
+2.7
  
5Maja Jernetz
11.21w
IF Göta Karlstad
11.21w
+2.1
  
6Elin Johansson
10.67w
IFK Växjö
10.67w
+3.3
  
Konséleus11.74w
+4.2
x
+2.4
x
+2.7
12.01w
+3.4
11.91w
+4.1
12.13w
+3.7
Weyhenmeyerx
0.0
11.88w
+2.5
11.80w
+2.7
12.05
+1.0
11.70
-0.8
11.99w
+2.3
Nyberg11.16
+1.8
11.00
+1.8
11.01w
+4.5
11.20w
+2.1
11.09
+1.4
11.46w
+4.1
Stensx
+3.9
x
+3.0
x
+0.5
10.52
+0.4
11.23w
+2.7
11.18w
+3.3
Jernetz10.41w
+3.8
10.76w
+3.5
10.80
+1.2
10.95w
+2.4
11.21w
+2.1
x
+2.3
Johanssonx
+2.5
10.33
+1.7
x
+1.6
10.67w
+3.3
10.60
+0.6
10.66w
+3.4
K Kula     


Final A

Final

1Frida Åkerström
16.84
Hässelby SK
16.84
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
15.80
Spårvägens FK
15.80
  
3Caisa-Marie LindforsUpsala IF
13.69
  
4Amanda Malmehed
13.62
IF Göta Karlstad
13.62
  
5Frida Bergvall
12.17
IFK Växjö
12.17
  
6Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
11.06
SB
  
Åkerström16.84xx16.22xx
Lennman15.3215.00x15.8015.75x
Lindfors13.00x13.5313.62x13.69
Malmehed13.0213.0213.4712.66x13.62
Bergvall11.6311.88x11.9211.8012.17
Hessler-Bergstrand11.06x11.00xxx
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
56.51
Upsala IF
56.51
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
54.03
Spårvägens FK
54.03
  
3Erica Larsson
47.64
IF Göta Karlstad
47.64
SB
  
4Lydia Sundin
45.88
Hässelby SK
45.88
  
5Nina Pyrell
39.29
IFK Växjö
39.29
  
6Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
38.76
  
Kamga51.2856.51x55.2556.3154.79
Ljungberg54.0351.07xx51.64x
Larsson43.6245.23x46.2047.6247.64
Sundin45.5845.8844.28x45.6545.56
Pyrell39.2939.27xx37.2838.13
Hessler-Bergstrand38.76x38.2537.9338.42x
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
64.01
  
1Tracey AnderssonUllevi FK
63.13
  
2Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
58.40
Spårvägens FK
58.40
  
2Kristina Andersson
52.53
Råby-Rekarne FIF
52.53
SB
  
3Kajsa Wennberg
56.40
Upsala IF
56.40
  
3Sara Forssell
50.92
Motala AIF
50.92
  
4Josefin Berg
56.11
IF Göta Karlstad
56.11
SB
  
4Emma Holmgren LöfUpsala IF
50.83
  
5Cecilia Larsson
55.59
IFK Växjö
55.59
  
6Axelina Johansson
43.48
Hässelby SK
43.48
SB
  
Anderssonx62.5363.1361.7960.8261.76
Anderssonx62.5363.1361.7960.8261.76
Larssonx52.3555.1851.04x58.40
Andersson52.5352.44xxxx
Wennbergx51.6551.7154.6356.4054.41
Forssellxx48.3450.9248.67x
Berg54.0755.45x53.8456.1156.07
Holmgren Löf49.2249.5750.8350.6150.37x
Larsson50.0150.3353.3253.9554.8655.59
Johanssonx43.48xxx41.51
K Spjut     


Final A

Final

1Ásdís Hjálmsdóttir
54.40
Spårvägens FK
54.40
SB
  
2Carolin Näslund
48.18
IF Göta Karlstad
48.18
  
3Emelie Larsson
44.78
Ullevi FK
44.78
  
4Sofie Hammar
39.37
IFK Växjö
39.37
  
5Klara Helander
36.91
Upsala IF
36.91
SB
  
6Klara Rådbo
34.88
Hässelby SK
34.88
  
Hjálmsdóttirxx50.2854.40x53.07
Näslund45.5547.9648.18xxx
Larssonx43.3240.0344.7842.4941.89
Hammar36.6438.12x39.37x37.74
Helander36.9136.6735.88
Rådbo34.3031.14x34.88x34.32
K 4x100 m     


Final A

Final

1Spårvägens FK 
45.48
  
 Gladys Bamane  89, Isabelle Eurenius  89, Irene Ekelund  97, Moa Hjelmer  90
2Upsala IF 
47.41
  
 Hanna Axelsson  99, Gabriella Holmström  00, Ebba Svantesson  97, Klara Helander  95
3Hässelby SK 
47.55
  
 Charlotte Andersson  00, Greta Deltin  00, Jessica Östlund  93, Nicole Nyberg  04
4IF Göta Karlstad 
47.87
  
 Hanna Karlsson  03, Olivia Österling Strömstedt  01, Ebba Gustavsson  00, Kaiza Karlén  98
5IFK Växjö 
49.41
  
 Laura Iversen  02, Matilda Honeth  02, Hanna Hoff  97, Elise Malmberg  95
6Ullevi FK 
50.79
  
 Estelle Montler  91, Denise Eriksson  98, Matilda Hellqvist  93, Lisa Lilja  96