19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arena: Sparbanken Arena   Arrangör: Istrums SK
Tävlande: 92 (63+29)   Starter: 176 (119+57)
Män
M 100 m     
Final A
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
10.58
96DEN
10.58
  
2Zion Eriksson
10.65
Täby IS
10.65
  
3Thomas Jones
10.69
IFK Växjö
10.69
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
10.79
  
5Adam Denguir
10.97
Ullevi FK
10.97
  
Final B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.67
Spårvägens FK
10.67
SB
  
2Carl Bengtström
10.70
Örgryte IS
10.70
PB
  
3Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
10.90
99DEN
10.90
  
4William Thor
10.92
Strands IF
10.92
  
5Oliwer DanielssonUllevi FK
11.01
  
Final C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Alex Apelgrim
10.79
Örgryte IS
10.79
PB
  
2Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
10.88
98DEN
10.88
  
3Viktor Thor
10.89
Strands IF
10.89
  
4Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.89
KFUM Örebro
10.89
  
5Simon Plesse
10.99
Upsala IF
10.99
  
6Jonatan Hirsh
11.03
Örgryte IS
11.03
  
Final D
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Desmond Rogo
10.71
Upsala IF
10.71
SB
  
2Emil Johansson
10.73
Turebergs FK
10.73
SB
  
3Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
10.79
IFK Helsingborg
10.79
SB
  
4Rasmus Thornbjerg Klausen
Rasmus Thornbjerg Klausen 00, DEN
10.83
00DEN
10.83
  
5Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
11.09
97DEN
11.09
  
Final E
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Anders Pihlblad
10.87
Örgryte IS
10.87
PB
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.91
  
3Nils Thornberg
10.97
Ullevi FK
10.97
  
4David Sennung
11.02
Ullevi FK
11.02
  
5Tarley Allison
11.06
Mölndals AIK
11.06
  
6Rafael Tejada De LeonUllevi FK
11.09
  
Final F
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Tobias Carlryd
10.99
Örgryte IS
10.99
PB
  
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
10.99
IFK Helsingborg
10.99
  
3Lucas Bolin
11.02
Ullevi FK
11.02
SB
  
4Alexander Hult
11.04
IF Göta Karlstad
11.04
  
5Edvin Assarsson
11.14
Eslövs AI
11.14
  
6Douglas HellbrattMalmö AI
11.16
  
Final G
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
10.98
00DEN
10.98
SB
  
2Samuel Wiik
11.27
Örgryte IS
11.27
SB
  
3Artur Engström
11.29
Örgryte IS
11.29
  
4Imran Lernebo
11.29
Turebergs FK
11.29
PB
  
5Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.36
KFUM Örebro
11.36
SB
  
6Samuel Ekelund
11.38
Eslövs AI
11.38
PB
  
Final H
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Linus SuwanakooUpsala IF
11.48
  
2Josef Åberg
11.54
Hälle IF
11.54
  
3Lucas Strand
11.58
Upsala IF
11.58
  
4Nick Heidarian
11.78
Turebergs FK
11.78
  
5Andreas NorströmUllevi FK
11.80
  
6Esbjörn Eriksson
11.80
Turebergs FK
11.80
  
Final I
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
11.72
PB
  
2Fredrik Sangberg
11.81
Örgryte IS
11.81
SB
  
3Gustav Ölund
11.87
Örgryte IS
11.87
SB
  
Final J
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Kamyar Shakiba
12.20
Turebergs FK
12.20
=PB
  
2Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
12.26
Sävedalens AIK
12.26
SB
  
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Anders Pihlblad
10.90
Örgryte IS
10.90
SB
  
2Samuel Ekelund
11.39
Eslövs AI
11.39
PB
  
3Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
11.82
PB
  
4Gustav Ölund
12.02
Örgryte IS
12.02
SB
  
5Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
12.36
Sävedalens AIK
12.36
SB
  
Heat 2
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Carl Bengtström
10.77
Örgryte IS
10.77
SB
  
2Viktor Thor
10.83
Strands IF
10.83
SB
  
3Desmond Rogo
10.88
Upsala IF
10.88
SB
  
4Lucas Bolin
11.17
Ullevi FK
11.17
SB
  
5Ludvig All
11.85
Täby IS
11.85
SB
  
Heat 3
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Imran Lernebo
11.33
Turebergs FK
11.33
PB
  
2Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.41
KFUM Örebro
11.41
SB
  
3Josef Åberg
11.43
Hälle IF
11.43
SB
  
4Fredrik Sangberg
12.03
Örgryte IS
12.03
SB
  
5Theodor Duvert
12.25
Turebergs FK
12.25
SB
  
Heat 4
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Patrik AnderssonUllevi FK
10.59
SB
  
2Erik Annerfalk
10.70
Ullevi FK
10.70
SB
  
3Alexander AndreassonÖrgryte IS
10.77
SB
  
4William Thor
10.78
Strands IF
10.78
SB
  
5Oliwer DanielssonUllevi FK
10.80
SB
  
Heat 5
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Jonatan Hirsh
10.82
Örgryte IS
10.82
SB
  
2Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
10.89
97DEN
10.89
SB
  
3Tarley Allison
10.92
Mölndals AIK
10.92
SB
  
4Alexander Hult
10.92
IF Göta Karlstad
10.92
SB
  
5Samuel Wiik
11.29
Örgryte IS
11.29
SB
  
6Andreas NorströmUllevi FK
11.57
SB
  
Heat 6
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Tobias Carlryd
11.15
Örgryte IS
11.15
SB
  
2Linus SuwanakooUpsala IF
11.41
PB
  
3Lucas Strand
11.51
Upsala IF
11.51
  
4Nick Heidarian
11.56
Turebergs FK
11.56
  
5Esbjörn Eriksson
11.66
Turebergs FK
11.66
  
6Kamyar Shakiba
12.20
Turebergs FK
12.20
PB
  
Heat 7
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Simon Plesse
10.81
Upsala IF
10.81
PB
  
2David Sennung
10.96
Ullevi FK
10.96
SB
  
3Edvin Assarsson
11.05
Eslövs AI
11.05
SB
  
4Douglas HellbrattMalmö AI
11.07
SB
  
5Artur Engström
11.26
Örgryte IS
11.26
SB
  
Milo WahlgrenTäby IS
DNF
  
Heat 8
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Alex Apelgrim
10.80
Örgryte IS
10.80
PB
  
2Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.84
KFUM Örebro
10.84
SB
  
3Emil Johansson
10.89
Turebergs FK
10.89
  
4Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.90
SB
  
5Rafael Tejada De LeonUllevi FK
10.96
  
6Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
11.02
IFK Helsingborg
11.02
  
Heat 9
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Thomas Jones
10.51
IFK Växjö
10.51
=PB
  
2Adam Denguir
10.76
Ullevi FK
10.76
SB
  
3Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
10.79
99DEN
10.79
PB
  
4Rasmus Thornbjerg Klausen
Rasmus Thornbjerg Klausen 00, DEN
10.85
00DEN
10.85
  
5Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
10.88
IFK Helsingborg
10.88
SB
  
6Nils Thornberg
10.91
Ullevi FK
10.91
SB
  
Heat 10
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
10.57
96DEN
10.57
  
2Zion Eriksson
10.63
Täby IS
10.63
  
3Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.78
Spårvägens FK
10.78
SB
  
4Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
10.83
98DEN
10.83
  
5Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
10.85
IFK Helsingborg
10.85
SB
  
6Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
11.18
00DEN
11.18
SB
  
M 110 m häck     
Final A
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.25
IFK Helsingborg
14.25
  
2Petter Gustafsson
14.42
Örgryte IS
14.42
SB
  
3Anton Levin
14.80
Malmö AI
14.80
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
15.04
Spårvägens FK
15.04
  
Final B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Isak Barrow
15.37
Ullevi FK
15.37
PB
  
2Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.45
PB
  
3Theodor Duvert
16.66
Turebergs FK
16.66
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Hannes Egonsson
14.46
IFK Växjö
14.46
PB
  
2Ludvig All
15.13
Täby IS
15.13
  
3Moltas StrömbergIFK Växjö
15.80
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm) extra     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Hannes Egonsson
14.92
IFK Växjö
14.92
  
2Ludvig All
15.31
Täby IS
15.31
  
3Moltas StrömbergIFK Växjö
15.65
PB
  
Kvinnor
K 100 m     
Final A
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Julia Henriksson
11.64
IFK Helsingborg
11.64
PB
  
25 SWE AT
2Elvira TanderudUllevi FK
11.68
SB
  
3Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
11.80
98DEN
11.80
  
4Wilma RosenquistMalmö AI
11.86
  
5Emelie RantzowIK Ymer
11.93
  
Final B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Filippa SivnertMalmö AI
11.93
  
2Hanna Palmqvist
12.07
Mölndals AIK
12.07
  
3Emilia Franzén
12.12
Klippans FK
12.12
PB
  
4Amanda Hansson
12.20
Hässelby SK
12.20
SB
  
5Tilde Dahlberg
12.35
Hälle IF
12.35
PB
  
6Kajsa KjellergrenMalmö AI
12.45
  
Final C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Cajsa Augustsson
12.09
Örgryte IS
12.09
PB
  
2Ella Hagman
12.31
Huddinge AIS
12.31
SB
  
3Vanja Blomberg
12.36
IFK Växjö
12.36
SB
  
4Clara AugustssonIK Ymer
12.43
PB
  
5Ebba Gustafsson
12.54
Mölndals AIK
12.54
  
6Maya Bergström-WeekesUpsala IF
12.63
  
Final D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sarah Karlsson
12.74
Huddinge AIS
12.74
SB
  
2Sissel Eliasson
12.88
Alingsås IF
12.88
SB
  
3Judith Wagersten
13.08
Örgryte IS
13.08
SB
  
4Tova GustafssonIstrums SK
13.19
  
5Momo Marqvardsen
Momo Marqvardsen 03, KFUM Örebro
14.95
KFUM Örebro
14.95
PB
  
Heat 1
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Tilde Dahlberg
12.37
Hälle IF
12.37
PB
  
2Vanja Blomberg
12.54
IFK Växjö
12.54
SB
  
3Maya Bergström-WeekesUpsala IF
12.54
PB
  
4Clara AugustssonIK Ymer
12.69
SB
  
5Sarah Karlsson
12.77
Huddinge AIS
12.77
SB
  
6Momo Marqvardsen
Momo Marqvardsen 03, KFUM Örebro
15.21
KFUM Örebro
15.21
PB
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Claudia Payton
11.59
Ullevi FK
11.59
SB
  
2Elvira TanderudUllevi FK
11.69
SB
  
3Amanda Hansson
12.31
Hässelby SK
12.31
SB
  
4Kajsa KjellergrenMalmö AI
12.36
SB
  
5Ella Hagman
12.53
Huddinge AIS
12.53
SB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Emilia Franzén
12.21
Klippans FK
12.21
SB
  
2Cajsa Augustsson
12.38
Örgryte IS
12.38
  
3Ebba Gustafsson
12.75
Mölndals AIK
12.75
  
4Sissel Eliasson
13.06
Alingsås IF
13.06
  
5Tova GustafssonIstrums SK
13.14
  
6Judith Wagersten
13.17
Örgryte IS
13.17
SB
  
Heat 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Julia Henriksson
11.73
IFK Helsingborg
11.73
PB
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
11.87
  
3Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
11.89
98DEN
11.89
  
4Emelie RantzowIK Ymer
11.92
SB
  
5Filippa SivnertMalmö AI
11.98
  
6Hanna Palmqvist
12.12
Mölndals AIK
12.12
  
K 100 m häck     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Julia WennerstenIK Ymer
13.87
  
2Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl 02, DEN
14.28
02DEN
14.28
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.35
Göteborgs KIK
14.35
SB
  
4Katharina GråmanTyresö FK
14.58
SB
  
5Ebba Magnusson
14.71
Ullevi FK
14.71
SB
  
6Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
16.42
Mariestads AIF
16.42
PB
  
K 100 m häck extra     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Julia WennerstenIK Ymer
13.90
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.29
Göteborgs KIK
14.29
SB
  
3Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl 02, DEN
14.38
02DEN
14.38
  
4Ebba Magnusson
14.64
Ullevi FK
14.64
PB
  
5Katharina GråmanTyresö FK
14.70
  
6Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
17.20
Mariestads AIF
17.20
SB