11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Arena: Södertälje IP   Arrangör: Södertälje IF
Tävlande: 56 (30+26)   Starter: 217 (119+98)

Män
M 4x100 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Spårvägens FK 
40.65
  
  André Drummond  90, Marvin Tay  90, Mattias Sunneborn  70, Nil de Oliveira  86
2Huddinge AIS 
40.70
  
  Alexander Nordkvist  90, Adam Chiguer  91, Oskar Åberg  89, Tom Kling-Baptiste  90
3Öresund FK 
41.06
  
  Andreas Andersson  91, Jesper Lang  92, Dennis Karanda  89, Hampus Forsberg  89
4IF Kville 
41.73
  
  Tobias Carlsson  91, Patrik Andersson  91, Nasser Sebabi  82, Shahbaz Safdar  92
5Ullevi FK 
41.85
  
  Mattias Abulu  91, David Sennung  91, Martin Astner  93, Niklas Johansson  92
6Malmö AI 
42.13
  
  Austin Hamilton  97, Oscar Staafgård  95, Petter Olson  91, Emmanuel Dawlson  92
Heat 1
8 sep
8 sep
1Huddinge AIS 
41.29
  
  Alexander Nordkvist  90, Adam Chiguer  91, Oskar Åberg  89, Tom Kling-Baptiste  90
2IF Kville 
41.68
  
  Tobias Carlsson  91, Patrik Andersson  91, Nasser Sebabi  82, Shahbaz Safdar  92
3Ullevi FK 
42.12
  
  Mattias Abulu  91, David Sennung  91, Martin Astner  93, Niklas Johansson  92
4IF Göta Karlstad 
42.25
  
  Mathias Dufournier  90, Joakim Djuvfeldt  93, Carl Sjöstedt  94, Douglas Stenberg  90
Spårvägens FK 
DNF
  
  Björn Bamane  93, Fredrick Gustavsson  93, Sebastian Svedhammer  88, Julian Gabert  86
Heat 2
8 sep
8 sep
1Spårvägens FK 
41.13
  
  André Drummond  90, Marvin Tay  90, Mattias Sunneborn  70, Nil de Oliveira  86
2Öresund FK 
41.26
  
  Andreas Andersson  91, Jesper Lang  92, Dennis Karanda  89, Hampus Forsberg  89
3Malmö AI 
41.85
  
  Austin Hamilton  97, Oscar Staafgård  95, Petter Olson  91, Emmanuel Dawlson  92
Hässelby SK 
DQ
  
  Edwin Råsberg  94, Patrik Sjöö  92, Niklas Larsson  85, Johan Hård  90
IFK Lund 
DQ
  
  Björn Boström  87, Erik Nilsson  91, Truls Axelson  93, David Wenander  91
M 4x400 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Ullevi FK 
3:26.64
  
  Noah Elliott  96, Adam Danielsson  93, Gabriel Eriksson  94, Alexander Lesser  93
1Ullevi FK 
6:06.99
  
  Christopher Nilsson  94, Hampus Börjesson  94, Alexander Lesser  93
2Rånäs 4H 
3:28.06
  
  Erik Holmberg  93, Martin Hammar  95, Fabian Revilla  95, Marcus Hawkins  93
2Hammarby IF 
6:08.68
  
  Sam Salehian  94, Ken Braesch-Andersen  93, Alex Torgersson  94
3Hässelby SK 
3:46.81
  
  Jacob Enblom  94, Eric Bergvall  94, Jesper Jansson  95, Olle Forslin  93
3Mölndals AIK 
6:09.98
  
  Matz Larsson  94, David Nilsson  94, Alexander Lötvall  93
4Södertälje IF 
4:05.30
  
  Oskar Olofsson  94, Dominique Lewis  97, Jan Neelissen  96, Johan Sand  94
1Spårvägens FK 
3:12.33
  
  Mattias Sunneborn  70, Johan Svensson  89, Axel Bergrahm  92, Nil de Oliveira  86
2Hässelby SK 
3:15.77
  
  Patrik Sjöö  92, Mats Olsson  86, Albin Johansson  81, Niklas Larsson  85
3Turebergs FK 
3:16.24
  
  Johan Eriksson  88, Klas Persson  91, Andreas Almgren  95, Anton Asplund  90
4Öresund FK 
3:17.17
  
  Jesper Lang  92, Mattias Ohlsson  94, Dennis Karanda  89, Hampus Forsberg  89
5Huddinge AIS 
3:19.65
  
  Oskar Åberg  89, Tom Kling-Baptiste  90, Anton Nilsson  92, Alexander Nordkvist  90
6KFUM Örebro 
3:31.80
  
  Rasmus Carlsson  88, Jonathan Waern  86, Tim Sundström  89, Tomas Hultgren  91
M 4x800 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Turebergs FK 
7:44.62
  
  Erik Widing  87, Klas Persson  91, Andreas Almgren  95, Anton Asplund  90
2Hässelby SK 
7:45.22
  
  Albin Johansson  81, Kalle Johansson  89, Mats Olsson  86, Nacerddine Hallil  88
3Spårvägens FK 
7:54.87
  
  Niklas Könberg  93, Henrik Jakobsson  88, Alexander Holmblad  94, Johan Svensson  89
4KFUM Örebro 
7:56.52
  
  Jonathan Waern  86, Albin Olausson  92, Tim Sundström  89, Tomas Hultgren  91
5Sävedalens AIK 
8:16.64
  
  Joakim Rosenqvist  95, Desmond Manu  92, Tobias Karlsson  95, Karl Wallén  96
6Rånäs 4H 
8:30.48
  
  Viktor Hedlöf  86, Patrik Pettersson  90, Hugo Lindell  95, Daniel Cortobius  88
M 4x1500 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Spårvägens FK 
15:59.53
  
  Karim Mohammadi  89, Henrik Jakobsson  88, Olle Walleräng  85, Alexander Holmblad  94
2Malmö AI 
16:11.60
  
  Robin Leanderson  88, Viktor Ekelund  89, Martin Nilson  89, Håkan Runvik  89
3Hässelby SK 
16:18.50
  
  Emil Mårtensson  92, Kalle Johansson  89, Andreas Åhwall  89, Nacerddine Hallil  88
4Turebergs FK 
16:23.04
  
  Klas Persson  91, Aleksander Liss  91, Erik Widing  87, Daniel Lundgren  85
M22 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1IF Tjalve GoIF Tjalve
42.04
  
  Christoffer Gustavsson  92, Fabian Rosenquist  91, Adam Björling  90, Hamza Volume Kamara  90
2Ullevi FK 
42.04
  
  Mattias Abulu  91, David Sennung  91, Erik Lindahl  90, Maximus Fröjd  90
3Huddinge AIS 
42.13
  
  Alexander Nordkvist  90, Adam Chiguer  91, Tom Kling-Baptiste  90, Anton Nilsson  92
4IF Göta Karlstad 
42.29
  
  Mathias Dufournier  90, Joakim Djuvfeldt  93, Carl Sjöstedt  94, Douglas Stenberg  90
5IF Kville 
43.38
  
  Tobias Carlsson  91, Patrik Andersson  91, Michael Skalenius  90, Shahbaz Safdar  92
M22 4x400 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Hammarby IF 
3:18.91
  
  Love Fältström  91, Philip Green  93, Jonathan Wulff  94, Hannes Skugghall  92
2Örgryte IS 
3:20.55
  
  Daniel Norgren  90, Andreas Petersson  92, Jonathan Carbe  90, Felix Francois  90
3IF Tjalve GoIF Tjalve
3:24.93
  
  Adam Björling  90, Erik Ekelund  91, Hamza Volume Kamara  90, Fabian Rosenquist  91
4Ullevi FK 
3:28.60
  
  Hugo Forsberg  96, Erik Lindahl  90, Marcus Waerme  91, Mattias Abulu  91
M22 3x800 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Turebergs FK 
5:54.87
  
  Klas Persson  91, Anton Asplund  90, Andreas Almgren  95
2KFUM Örebro 
5:57.22
  
  Linus Rosdal  92, Albin Olausson  92, Tomas Hultgren  91
3Hammarby IF 
5:58.98
  
  Christopher Ljung  92, Niklas Jonsson  92, Hannes Skugghall  92
4Örgryte IS 
5:59.31
  
  Daniel Skatt  91, Felix Francois  90, Jonathan Carbe  90
P19 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Ullevi FK 
43.86
  
  John Collin  94, Martin Astner  93, Martin Selin  95, Adam Danielsson  93
2Hässelby SK 
44.26
  
  Jacob Enblom  94, Edwin Råsberg  94, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94
3IK Hakarpspojkarna 
44.74
  
  Petter Gustafsson  94, Eric Larsson  93, Jesper Stark  93, Alexander Andersson  94
4IFK Lidingö 
44.97
  
  Adam Bäck  94, Ulrik Sköldkvist  94, Nils Werner  94, Adam Lindhe  94
5Hellas FK 
45.06
  
  Nicklas Holm  97, Fredrik Uggla Strahl  93, Johan Bengtsson  93, Jonas Arbinge  93
Rånäs 4H 
DNF
  
  Fabian Revilla  95, Erik Holmberg  93, Marcus Hawkins  93, Tobias Westman  94
Heat 1
9 sep
9 sep
1Hässelby SK 
44.33
  
  Jacob Enblom  94, Edwin Råsberg  94, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94
2IK Hakarpspojkarna 
44.82
  
  Petter Gustafsson  94, Eric Larsson  93, Jesper Stark  93, Alexander Andersson  94
3IFK Lidingö 
45.10
  
  Adam Bäck  94, Ulrik Sköldkvist  94, Nils Werner  94, Adam Lindhe  94
4Södertälje IF 
49.50
  
  Oskar Olofsson  94, Dominique Lewis  97, Jan Neelissen  96, Johan Sand  94
Heat 2
9 sep
9 sep
1Ullevi FK 
43.47
  
  John Collin  94, Martin Astner  93, Martin Selin  95, Adam Danielsson  93
2Rånäs 4H 
44.17
  
  Fabian Revilla  95, Erik Holmberg  93, Marcus Hawkins  93, Tobias Westman  94
3Hellas FK 
45.13
  
  Nicklas Holm  97, Fredrik Uggla Strahl  93, Johan Bengtsson  93, Jonas Arbinge  93
P17 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Malmö AI 
42.52
  
  Austin Hamilton  97, Oscar Staafgård  95, Thobias Montler  96, Charles Mitala  96
2Ullevi FK 
43.10
  
  Emil von Barth  96, Alexander Lundskog  96, Herman Olvik  96, Victor Fingal  96
3Hammarby IF 
43.62
  
  Marcus Holmqvist  95, Andreas Almlöf  95, Simon Averin-Markström  95, Jacob Ewertzh  95
4Huddinge AIS 
44.07
  
  Sebastian Engström  95, Henrik Malmberg  95, Dennis Elms Jansson  95, Amadou Sussoho  95
5Malmö AI 
44.46
  
  Christopher Swenning  95, Anton Sigurdsson  96, Pontus Sterner Johansson  96, Elias Larsson  97
6Falu IK 
45.27
  
  Samuel Ingvarsson  96, Andreas Gustafsson  97, Adam Nygårds Jacobsson  96, Jon Klasér  96
Heat 1
9 sep
9 sep
1Ullevi FK 
43.40
  
  Emil von Barth  96, Eddy Meyerdierks  95, Herman Olvik  96, Victor Fingal  96
2Hammarby IF 
44.36
  
  Marcus Holmqvist  95, Andreas Almlöf  95, Simon Averin-Markström  95, Jacob Ewertzh  95
3Malmö AI 
44.73
  
  Christopher Swenning  95, Anton Sigurdsson  96, Pontus Sterner Johansson  96, Elias Larsson  97
4Falu IK 
45.41
  
  Samuel Ingvarsson  96, Andreas Gustafsson  97, Adam Nygårds Jacobsson  96, Jon Klasér  96
Heat 2
9 sep
9 sep
1Malmö AI 
42.61
  
  Austin Hamilton  97, Oscar Staafgård  95, Thobias Montler  96, Charles Mitala  96
2Huddinge AIS 
43.15
  
  Daniel Erkas  95, Henrik Malmberg  95, Dennis Elms Jansson  95, Amadou Sussoho  95
3Linköpings GIF 
45.48
  
  Arvid Rönnqvist  96, Odd Viberg  96, Robert Carsk  96, Oskar Hinnersson  96
4IFK Lidingö 
45.64
  
  Henrik Lind  96, Erik Hermelin  96, Erik Lidén  96, Andreas Movin  96
5Hanvikens SK Hanvikens Sk
46.29
  
  Emil Carlsson  95, Martin Löfblom  95, Henrik Thoms  96, Oskar Greilert  95
P17 1000 m stafett     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Ullevi FK 
1:57.85
  
  Emil von Barth  96, Eddy Meyerdierks  95, Alexander Lundskog  96, Dennis Forsman  95
2IFK Lidingö 
2:00.70
  
  Erik Lidén  96, Erik Hermelin  96, Andreas Movin  96, Marcus Mårtensson  95
3Hässelby SK 
2:01.39
  
  Jesper Hellström  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95, Anton Persson  96
4Hanvikens SK Hanvikens Sk
2:12.12
  
  Henrik Thoms  96, Martin Löfblom  95, Emil Carlsson  95, Oskar Greilert  95
Råby-Rekarne FIF 
DNF
  
  Abdullahi Yousef  96, Sami Gassan  95, Ali Abdulkadir  95, Abdiaziz Warsame Abdulle  95
Falu IK 
DNF
  
  Samuel Ingvarsson  96, Adam Nygårds Jacobsson  96, Joar Husmark  96, Andreas Gustafsson  97
Heat 1
8 sep
8 sep
1Ullevi FK 
2:00.27
  
  Emil von Barth  96, Eddy Meyerdierks  95, Alexander Lundskog  96, Dennis Forsman  95
2Hanvikens SK Hanvikens Sk
2:06.37
  
  Henrik Thoms  96, Martin Löfblom  95, Emil Carlsson  95, Oskar Greilert  95
3Falu IK 
2:06.69
  
  Samuel Ingvarsson  96, Adam Nygårds Jacobsson  96, Joar Husmark  96, Andreas Gustafsson  97
4Råby-Rekarne FIF 
2:08.08
  
  Abdullahi Yousef  96, Sami Gassan  95, Ali Abdulkadir  95, Abdiaziz Warsame Abdulle  95
Malmö AI 
DQ
  
  Charles Mitala  96, Thobias Montler  96, Elias Larsson  97, Anton Sigurdsson  96
Heat 2
8 sep
8 sep
1Hässelby SK 
2:09.63
  
  Jesper Hellström  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95, Anton Persson  96
2IFK Lidingö 
2:09.63
  
  Erik Lidén  96, Erik Hermelin  96, Andreas Movin  96, Marcus Mårtensson  95
Huddinge AIS 
DNF
  
  Daniel Erkas  95, Amadou Sussoho  95, Henrik Malmberg  95, Dennis Elms Jansson  95
Linköpings GIF 
DNF
  
  Robert Carsk  96, Odd Viberg  96, Oskar Hinnersson  96, Arvid Rönnqvist  96
P17 3x800 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Sävedalens AIK 
5:58.79
  
  Karl Wallén  96, Gabriel Steffensen  96, Joakim Rosenqvist  95
2Hässelby SK 
6:16.17
  
  Filip Artursson  96, Gustav Bivstedt  96, Anton Persson  96
3IFK Lidingö 
6:19.84
  
  Mohammed Loukili  96, Marcus Mårtensson  95, Erik Lagerlöf  97
4Mölndals AIK 
6:23.30
  
  Gustav Dahlsjö  96, Alexander Nilsson  95, August Palmqvist  96
5Upsala IF 
6:29.52
  
  Erik Djurberg  97, Anton Wijk  96, Björn Seifert  96
P15 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Huddinge AIS 
45.69
  
  Ludvig Hillenfjärd  97, Anton Roos  97, Anton Öhman  97, Martin Hansén  97
2Danderyds SK 
47.71
  
  Hannes Axell  97, Alex Ander  97, Gustav Kramnäs  97, Sebastian Ruthström  97
3Mölndals AIK 
47.88
  
  Gustav Larsson  97, Alexander Metze  97, Filip Wadman  97, Simon Wallenlind  97
4Riviera FI 
48.00
  
  Tom Eklund  97, Fredrik Wall  97, Johan Sundkvist  97, Oskar Sjödin  98
Upsala IF 
DNF
  
  Sebastian Brandmaier  97, Karl Sjölander  97, William Kisekka  97, Herman Lönnqvist  98
Hässelby SK 
DNS
  
  Mathias Öberg  98, Marcus Jaurell  97, Edwin Andersson  97, Simon Nilsson  98
Heat 1
9 sep
9 sep
1Upsala IF 
47.49
  
  Sebastian Brandmaier  97, Karl Sjölander  97, William Kisekka  97, Herman Lönnqvist  98
2Danderyds SK 
48.00
  
  Hannes Axell  97, Alex Ander  97, Gustav Kramnäs  97, Sebastian Ruthström  97
3Hässelby SK 
48.31
  
  Mathias Öberg  98, Marcus Jaurell  97, Edwin Andersson  97, Simon Nilsson  98
4Riviera FI 
48.46
  
  Tom Eklund  97, Fredrik Wall  97, Johan Sundkvist  97, Oskar Sjödin  98
Heat 2
9 sep
9 sep
1Huddinge AIS 
46.61
  
  Ludvig Hillenfjärd  97, Anton Roos  97, Anton Öhman  97, Martin Hansén  97
2Mölndals AIK 
48.23
  
  Gustav Larsson  97, Alexander Metze  97, Filip Wadman  97, Simon Wallenlind  97
Västerås FK 
DQ
  
  Abanob Abdelahad  97, Oscar Jacobsson  97, Oscar Hjerm  97, Edwin Sahlin  97
P15 3x800 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Sävedalens AIK 
6:15.78
  
  Gustav Olsson  97, Andreas Kramer  97, Isac Larsson  97
2Mölndals AIK 
6:22.68
  
  Filip Wadman  97, Daniel Eriksson  97, Simon Wallenlind  97
3Hässelby SK 
6:44.40
  
  Marcus Jaurell  97, Jacob Nystedt  98, Edwin Andersson  97
4Västerås FK 
6:47.95
  
  Pontus Hagman  97, Oscar Jacobsson  97, Christoffer Hagman  97
5Tyresö FK 
7:05.49
  
  Martin Jacobson  97, Henry Jacobson  99, Rasmus Troell  97
6Huddinge AIS 
7:07.64
  
  Simon Hector  97, Simon Imark  98, Jonas Kallhauge  97
Kvinnor
K 4x100 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Malmö AI 
46.31
  
 Josefin Magnusson  89, Pernilla Tornemark  85, Daniella Busk  93, Linnea Killander  93
2Spårvägens FK 
46.39
  
 Gladys Bamane  89, Aina Griksaite  94, Erica Jarder  86, Moa Hjelmer  90
3Täby IS 
47.90
  
 Sofia Linde  95, Helene Bourdin  80, Frida Hogstrand  93, Rakel Rosshagen  95
4Hässelby SK 
48.05
  
 Sofia Lund  86, Louise Martin  87, Farydah Inoussa  94, Jessica Östlund  93
5IF Tjalve GoIF Tjalve
48.83
  
 Moa Ullgren  96, Emelie Bley  93, Sara Bley  91, Jonna Kowalski  94
6Hässelby SK 
50.03
  
 Erica Graveley  92, Linda Bergh  89, Angelica Engberg  89, Nathalie Erlingcarl  95
Heat 1
8 sep
8 sep
1Spårvägens FK 
46.89
  
 Gladys Bamane  89, Aina Griksaite  94, Erica Jarder  86, Moa Hjelmer  90
2Hässelby SK 
47.59
  
 Sofia Lund  86, Louise Martin  87, Farydah Inoussa  94, Jessica Östlund  93
3Täby IS 
48.37
  
 Sofia Linde  95, Helene Bourdin  80, Frida Hogstrand  93, Rakel Rosshagen  95
4IF Tjalve GoIF Tjalve
48.84
  
 Moa Ullgren  96, Emelie Bley  93, Sara Bley  91, Jonna Kowalski  94
Heat 2
8 sep
8 sep
1Malmö AI 
46.11
  
 Josefin Magnusson  89, Pernilla Tornemark  85, Daniella Busk  93, Linnea Killander  93
2Hässelby SK 
49.53
  
 Erica Graveley  92, Linda Bergh  89, Angelica Engberg  89, Nathalie Erlingcarl  95
3IF Kville 
51.67
  
 Anette Persson  85, Johanna Aalto  89, Louise Eliasson  85, Josefine Dahlqvist  88
IF Göta Karlstad 
DNF
  
 Mia Axelsson  91, Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Therese Lindhe  91
K 4x400 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Hammarby IF 
3:47.82
  
 Lynette Morgan  91, Jasmin Sabir  92, Sandra Knezevic  92, Frida Persson  89
2Hässelby SK 
3:48.04
  
 Sofia Johnsson  94, Louise Martin  87, Vendela Mindelöf  92, Lisa Duffy  93
3Malmö AI 
3:48.29
  
 Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Pernilla Tornemark  85, Josefin Magnusson  89
4Falu IK 
3:50.70
  
 Mikaela Johannesson  96, Evelina Landstedt  95, Sara Ulin  91, Elin Moraiti  91
5IF Tjalve GoIF Tjalve
3:55.42
  
 Sara Bley  91, Emelie Bley  93, Sofia Renbjörk-Edlund  97, Jonna Tilgner  84
6Sävedalens AIK 
3:58.75
  
 Ebba Svantesson  97, Linn Söderholm  96, Alice Svantesson  97, Matilda Andersson  96
K 4x800 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Hässelby SK 
9:14.20
  
 Vendela Mindelöf  92, Astrid Rosvall  97, Hanna Bartholomew  83, Isabelle Brauer  96
2Hammarby IF 
9:31.60
  
 Ellen Narfgren  94, Nathalie Tolvers  90, Lovisa Grönros  93, Frida Persson  89
3Sävedalens AIK 
9:40.46
  
 Matilda Andersson  96, Linn Söderholm  96, Malin Strand  93, Jessica Bengtsson  95
4Ullevi FK 
10:09.94
  
 Linnéa Harrysson  92, Sophia Geirup  94, Anna Rydin  93, Eveliina Hiltunen  95
K 3x1500 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Hälle IF 
13:42.31
  
 Lisa Havell  88, Linn Nilsson  90, Meraf Bahta  89
2Hässelby SK 
13:55.48
  
 Madeleine Larsson  81, Hanna Bartholomew  83, Isabelle Brauer  96
3Spårvägens FK 
14:28.10
  
 Lena Örn  88, Malin Liljestedt  80, Cecilia Norrbom  88
4Sävedalens AIK 
15:12.38
  
 Cornelia Karlsson  98, Mathilda Rydin  97, Malin Strand  93
K22 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Malmö AI 
48.36
  
 Josefin Sahlström  92, Malin Olsson  90, Daniella Busk  93, Linnea Killander  93
Ullevi FK 
DQ
  
 Hanna Mattisson  92, Mia Stenvall  90, Felicia Hedström  92, Linnéa Harrysson  92
F19 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Gefle IF 
47.10
  
 Julia Wigren  93, Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Linda Frödin Glad  93
2Hässelby SK 
47.77
  
 Rebecca Larsson  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94, Lisa Duffy  93
3Danderyds SK 
50.85
  
 Ellen Stjerngren  93, Ylva Engdahl  96, Malin Trollsås  93, Anna Silvander  93
F19 1000 m stafett     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Hässelby SK 
2:13.14
  
 Jessica Östlund  93, Rebecca Larsson  94, Sofia Johnsson  94, Lisa Duffy  93
2Gefle IF 
2:14.34
  
 Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Stina M Jansson  94, Linda Frödin Glad  93
3Danderyds SK 
2:21.55
  
 Ellen Stjerngren  93, Ylva Engdahl  96, Anna Silvander  93, Malin Trollsås  93
4KFUM Örebro 
2:25.80
  
 Caroline Ståhl  93, Ellen Hjort  93, Rebecca Andersson  93, Sara Jernfält  93
F19 3x800 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Danderyds SK 
7:07.80
  
 Malin Trollsås  93, Hedvig Wolf  96, Anna Silvander  93
2Hammarby IF 
7:10.97
  
 Ellen Narfgren  94, Anna Jonsson Sundberg  94, Lovisa Grönros  93
3Ullevi FK 
7:35.64
  
 Eveliina Hiltunen  95, Anna Rydin  93, Sophia Geirup  94
F17 4x100 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Gefle IF 
47.41
  
 Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95, Fanny Anonsen  95, Betty Strandberg  95
2Malmö AI 
48.31
  
 Linnea Sandell  96, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Wilma Kroon  95
3Hammarby IF 
48.91
  
 Elin Lindell  95, Sandra Hentschel  97, Ellinor Bill  95, Yasmin Jelassi  96
4Upsala IF 
49.07
  
 Karolina Nikamo  95, Malin Ekblad  96, Felicia Engman  95, Klara Helander  95
5Alingsås IF 
49.52
  
 Michelle Tyborn  95, Johanna Holmén Svensson  95, Karin Grann  95, Charlotta Swenson Bäckelin  95
6IF Göta Karlstad 
49.62
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Frida Johansson  95, Lovisa Pettersson  97
Heat 1
9 sep
9 sep
1Gefle IF 
47.97
  
 Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95, Fanny Anonsen  95, Betty Strandberg  95
2Malmö AI 
48.46
  
 Linnea Sandell  96, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Wilma Kroon  95
3Alingsås IF 
49.85
  
 Michelle Tyborn  95, Johanna Holmén Svensson  95, Karin Grann  95, Charlotta Swenson Bäckelin  95
4IF Göta Karlstad 
54.18
  
 Hanna Heinemann  97, Sarah Larsson  95, Martina Appel  96, Johanna Billberg  96
Linköpings GIF 
DQ
  
 Elin Svensson  96, Sofia Nilsson  95, Therese Bjureby  97
Heat 2
9 sep
9 sep
1Hammarby IF 
49.22
  
 Elin Lindell  95, Sandra Hentschel  97, Ellinor Bill  95, Yasmin Jelassi  96
2Upsala IF 
49.73
  
 Karolina Nikamo  95, Malin Ekblad  96, Felicia Engman  95, Klara Helander  95
3IF Göta Karlstad 
50.06
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Frida Johansson  95, Lovisa Pettersson  97
IFK Växjö 
DQ
  
 Malin Citess  95, Sofia Wiberg  95, Hanna Hultemark  95, Elin Tornhed  95
F17 1000 m stafett     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Gefle IF 
2:14.07
  
 Fanny Anonsen  95, Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95, Betty Strandberg  95
2IFK Växjö 
2:17.45
  
 Sofia Wiberg  95, Malin Citess  95, Sofia Andersson  96, Elin Tornhed  95
3Malmö AI 
2:21.43
  
 Sara Jacobsson  96, Adriana Janic  96, Wilma Kroon  95, Lina Persson  96
4Upsala IF 
2:22.04
  
 Karolina Nikamo  95, Malin Ekblad  96, Felicia Engman  95, Klara Helander  95
5IF Göta Karlstad 
2:26.21
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Frida Johansson  95, Isabella Rosenquist  95
6Linköpings GIF 
2:29.80
  
 Elin Pettersson  96, Carolina Johnson  96, Emelie Öberg  97, Lisa Svensson  97
Heat 1
8 sep
8 sep
1IFK Växjö 
2:18.11
  
 Sofia Wiberg  95, Malin Citess  95, Sofia Andersson  96, Elin Tornhed  95
3Upsala IF 
2:19.81
  
 Karolina Nikamo  95, Malin Ekblad  96, Felicia Engman  95, Klara Helander  95
4Linköpings GIF 
2:29.59
  
 Therese Bjureby  97, Linnéa Agefjäll  97, Julia Ivehammar  96, Sofia Nilsson  95
5IF Göta Karlstad 
2:40.00
  
 Martina Appel  96, Lovisa Pettersson  97, Sarah Larsson  95, Johanna Billberg  96
Täby IS 
DQ
  
 Caroline Ljungström  95, Ellinor Persson  96, Sofia Linde  95, Rakel Rosshagen  95
Heat 2
8 sep
8 sep
1Gefle IF 
2:20.31
  
 Fanny Anonsen  95, Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95, Betty Strandberg  95
2Malmö AI 
2:23.27
  
 Sara Jacobsson  96, Adriana Janic  96, Wilma Kroon  95, Lina Persson  96
3IF Göta Karlstad 
2:24.69
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Frida Johansson  95, Isabella Rosenquist  95
4Linköpings GIF 
2:26.68
  
5Mölndals AIK 
2:26.69
  
 Jenny Holm  95, Anna Dahlsjö  96, Elvira Erixon  96, Hanna Palmqvist  96
6IFK Lidingö 
2:27.86
  
 Hedda Hanner  96, Linda Skantze  95, Josefine Havdelin  95, Marika Nilsonne  96
F17 3x800 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Sävedalens AIK 
7:09.14
  
 Klara Mellqvist  97, Matilda Andersson  96, Linn Söderholm  96
2Mölndals AIK 
7:12.47
  
 Elvira Erixon  96, Johanna Andersson  96, Anna Dahlsjö  96
3Linköpings GIF 
7:17.38
  
 Carolina Johnson  96, Lisa Svensson  97, Julia Ivehammar  96
4Linköpings GIF 
7:39.54
  
 Julia Billehag  96, Sofia Nilsson  95, Emelie Öberg  97
F15 4x100 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1IFK Tumba 
48.88
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Sandra Östby  97
2IFK Växjö 
50.49
  
 Julia Sjökvist  97, Linn Bengtsson  97, Beatrice Lantz  97, Hanna Hoff  97
3Gefle IF 
50.99
  
 Malin Andersson  97, Maja Swang  98, Stina Bäcklin  97, Josefin Lundblad  98
4Mölndals AIK 
51.07
  
 Filippa Öljemark  97, Rebecka Sellberg  97, Fanny Sandberg  97, Dellie Carlson  97
5Huddinge AIS 
51.86
  
 Olivia Björklund  97, Matilda Grundström  97, Nicole Berner  97, Matilda Lindberg  97
6IFK Kristinehamn 
52.06
  
 Maja Sörebro  97, Lisa Piscator  97, Sabine Steen  97, Hanne Karlsson  97
Heat 1
8 sep
8 sep
1IFK Växjö 
50.72
  
 Julia Sjökvist  97, Linn Bengtsson  97, Beatrice Lantz  97, Hanna Hoff  97
2Mölndals AIK 
51.13
  
 Filippa Öljemark  97, Rebecka Sellberg  97, Fanny Sandberg  97, Dellie Carlson  97
3IFK Kristinehamn 
51.37
  
 Maja Sörebro  97, Lisa Piscator  97, Sabine Steen  97, Hanne Karlsson  97
4Huddinge AIS 
51.41
  
 Olivia Björklund  97, Matilda Grundström  97, Nicole Berner  97, Matilda Lindberg  97
5Hässelby SK 
52.82
  
 Sofie Persson  98, Jenny Wingqvist  97, Veronica Enblom  97
6Mölndals AIK 
55.08
  
 , Ida Augustsson  97
Heat 2
8 sep
8 sep
1IFK Tumba 
49.55
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Sandra Östby  97
2Gefle IF 
51.20
  
 Malin Andersson  97, Maja Swang  98, Stina Bäcklin  97, Josefin Lundblad  98
3IFK Lidingö 
52.06
  
 Kirti Lickfett  97, Ellen Oweling  97, Amanda Bjersér  98, Sara Hermansson  98
4Turebergs FK 
53.88
  
 Karolina Eriksson  98, Klara Hällerfors  97, Louise Åkerlund  97, Elin Bohman  97
Västerås FK 
DNF
  
 Ella Frödin  97, Amanda Sundstedt  97, Camilla Söderlund  97, Emma Forsén  97
F15 3x800 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Sävedalens AIK 
7:01.23
  
 Mathilda Rydin  97, Cornelia Karlsson  98, Alice Svantesson  97
2Turebergs FK 
7:04.70
  
 Louise Åkerlund  97, Hanna Mir  97, Isabella Andersson  97
3Hässelby SK 
7:08.79
  
 Hilda Hardell  97, Emma Gustafsson  97, Astrid Rosvall  97
4IF Tjalve GoIF Tjalve
7:39.84
  
 Julia Ringdahl  97, Matilda Abrahamsson  97, Sofia Renbjörk-Edlund  97
5Hässelby SK 
7:41.70
  
 Klara Henriksson  97, Sally Kyfleyesus  97, Jenny Wingqvist  97