15.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
8.6
7.6
7.6
9.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
9.6
5.6
6.6
5‐6.6
3.6
9.6
8.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
6.6
5.6
31.5
29.5
23.5
2.6
8.6
6.6
5‐6.6
5.6
6.6
6.6
3.6
3.6
25.5
5.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Stadion   Arrangör: Stadionklubbarna
Tävlande: 69 (31+38)   Starter: 348 (170+178)
Män
M 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
39.62
  
  Kasper Kadestål  99, Austin Hamilton  97, Thobias Montler  96, Jean-Christian Zirignon  95
2Malmö AI 
41.06
  
  Max Hrelja  98, Anton Levin  92, Douglas Hellbratt  95, Amadou Sussoho  95
3KFUM Örebro 
41.68
  
  Jonatan Hirsh  98, Eric Larsson  93, Braulio Ribeiro  92, Anders Pihlblad  98
4Örgryte IS 
41.86
  
  Artur Engström  96, Alexander Andreasson  99, Filip Björklund  98, Angelos Roussos  92
5Malmö AI 
42.07
  
  Max Rosquist-Larsson  01, Jacob Ewertzh  95, Markus Ögren  98, Kidus Yohannes Getahun  98
6Västerås FK 
44.13
  
  Tim Singmandeewised  02, Rickard Willman  94, Jonathan Kjellén  00, Jakob Dalenbring  99
Ullevi FK 
DNF
  
  Oliwer Danielsson  01, Erik Annerfalk  94, Isak Barrow  96, Martin Selin  95
Heat 1
25 maj
25 maj
1Malmö AI 
40.16
  
  Kasper Kadestål  99, Austin Hamilton  97, Thobias Montler  96, Jean-Christian Zirignon  95
2Örgryte IS 
42.46
  
  Artur Engström  96, Alexander Andreasson  99, Filip Björklund  98, Angelos Roussos  92
3Västerås FK 
43.51
  
  Tim Singmandeewised  02, Rickard Willman  94, Jonathan Kjellén  00, Jakob Dalenbring  99
Hässelby SK 
DQ
  
  Elijah Mensah  90, Filip Pestić  94, Grigorios Kyriakoudis  97, Martin Hagberg  01
Mölndals AIK 
DQ
  
  Tarley Allison  97, Filip Schwartz  98, Gabriel Tiveskog  95, Felix Svensson  97
Heat 2
25 maj
25 maj
1Ullevi FK 
41.18
  
  Oliwer Danielsson  01, Erik Annerfalk  94, Isak Barrow  96, Martin Selin  95
2Malmö AI 
41.40
  
  Max Hrelja  98, Anton Levin  92, Douglas Hellbratt  95, Amadou Sussoho  95
3KFUM Örebro 
41.76
  
  Jonatan Hirsh  98, Eric Larsson  93, Braulio Ribeiro  92, Anders Pihlblad  98
4Malmö AI 
42.21
  
  Max Rosquist-Larsson  01, Jacob Ewertzh  95, Markus Ögren  98, Kidus Yohannes Getahun  98
Upsala IF 
DQ
  
  Oskar Motta  98, Isak Andersson  96, Julian Gabert  86, Isak Lindbom  91
M 4x400 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Malmö AI 
3:14.58
  
  Anton Sigurdsson  96, Simon Martinsson  01, Douglas Hellbratt  95, Nick Ekelund-Arenander  89
2Örgryte IS 
3:14.72
  
  Jonathan Carbe  90, Felix Francois  90, Samuel Wiik  98, Carl Bengtström  00
3Ullevi FK 
3:15.24
  
  Oskar Greilert  95, Martin Selin  95, Joakim Karlsson  97, Adam Danielsson  93
4Upsala IF 
3:17.37
  
  Isak Lindbom  91, Björn Seifert  96, Albert Nygren  01, Isak Andersson  96
5Hässelby SK 
3:24.69
  
  Grigorios Kyriakoudis  97, Filip Pestić  94, Gustav Bivstedt  96, Mårten Nystrand  03
M 4x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Hässelby SK 
7:37.00
  
  Anton Axelsson  01, Anton Persson  96, Gustav Berlin  95, Elmar Engholm  92
2Ullevi FK 
7:37.61
  
  Hampus Börjesson  94, Alexander Lundskog  96, Ali Al-Janabi  94, Suldan Hassan  98
3Mölndals AIK 
7:46.72
  
  Michael Rosenqvist  02, Alexander Nilsson  95, Johan Lamm  98, Simon Wallenlind  97
4Spårvägens FK 
7:49.64
  
  Gustav Nordling  97, Daniel Gleimar  92, Anders Fox  95, Alexander Holmblad  94
5Hässelby SK 
8:00.63
  
  Max Bechtel  01, Axel Djurberg  99, Erik Djurberg  97, Leo Bastien  00
6Sävedalens AIK 
8:15.27
  
  Vidar Johansson  96, Erik Jälknäs  00, Niklas Johansson  99, Erik Guander  02
M 4x1500 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Spårvägens FK 
15:31.40
  
  Alexander Holmblad  94, Johan Walldén  87, Emil Danielsson  97, Kalle Berglund  96
2Hässelby SK 
16:04.80
  
  Anton Persson  96, Axel Djurberg  99, Erik Djurberg  97, Gustav Berlin  95
3Spårvägens FK 
16:06.83
  
  John Foitzik  91, Daniel Gleimar  92, Gustav Nordling  97, Anders Fox  95
4IFK Umeå 
16:30.62
  
  Alexander Persson  89, Martin Nilsson  95, Ludvig Werkmäster  92, Robin Rohlén  90
5Spårvägens FK 
16:54.41
  
  Jonathan Cleghorn  90, Samuel Eriksson Lidbrink  99, Marcus Tolvers  88, Nils Spetz  91
6Roslagen LK LK Roslagen
17:52.33
  
  Emil Ohlsson  95, Daniel Steinbock  96, Jakob Rasmuson  03, Axel Strömsöe  00
Ullevi FK 
DNF
  
  Hampus Börjesson  94, Alexander Waerme  97, Jens Petrusson  94, Ali Al-Janabi  94
M22 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Örgryte IS 
42.59
  
  Victor Koch  98, Alexander Andreasson  99, Filip Björklund  98, Samuel Wiik  98
2Mölndals AIK 
42.93
  
  Tarley Allison  97, Filip Schwartz  98, Richard Heikkilä  98, Oskar Weidenholm  01
3Malmö AI 
43.31
  
  Max Rosquist-Larsson  01, Max Hrelja  98, Markus Ögren  98, Caleb Conable  01
M22 3x400 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Ullevi FK 
2:30.36
  
  Anton Bengtsson  99, Mathias Söder  99, Joakim Karlsson  97
2Örgryte IS 
2:34.22
  
  Victor Koch  98, Samuel Wiik  98, Svante Wester  99
3Huddinge AIS 
2:35.03
  
  Timothy Olsson  98, Fredrik Kihlblom  98, Ludvig Hillenfjärd  97
4Ärla IF Ärla If
2:36.46
  
  Yared Kidane  99, Daniel Ekström  98, Gustav Norlander  99
5IFK Lidingö 
2:37.07
  
  Jesper Rilegård  98, Axel Alness-Borg  98, Fredrik Lorentzon  97
6Turebergs FK 
2:39.15
  
  Adam Westermark  98, Kevin Duvert  98, Levis Sjöö  01
M22 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Malmö AI 
5:53.11
  
  Daniel Lundborg  97, Warsame Doley  98, Abubakar Abdullahi  99
2Mölndals AIK 
5:58.23
  
  Johan Lamm  98, Simon Wallenlind  97, Daniel Eriksson  97
3Ärla IF Ärla If
6:06.74
  
  Daniel Ekström  98, Yared Kidane  99, Gustav Norlander  99
4IFK Lidingö 
6:11.50
  
  Jacob Klinth  01, Axel Alness-Borg  98, Heshlu Andemariam  97
5Hammarby IF 
6:30.05
  
  Henry Jacobson  99, Albin Andersson  98, Alexander Chandell  99
6Sävedalens AIK 
6:38.50
  
  Erik Jälknäs  00, Niklas Johansson  99, Gustav Olsson  97
M22 1000 m stafett     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Örgryte IS 
1:57.89
  
2IFK Göteborg 
1:59.65
  
3KFUM Örebro 
1:59.90
  
4IF Göta Karlstad 
2:00.17
  
5Spårvägens FK 
2:00.57
  
6KFUM Örebro 
2:04.49
  
Hässelby SK 
DNF
  
P19 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Hässelby SK 
43.84
  
  Ahmed Bahaa  00, Martin Hagberg  01, Carl af Forselles  01, Tobias Solberg  01
2AIK Friidrott AIK
43.89
  
  Milo Wahlgren  02, Marcus Hagerud  01, Albin Wägmark  01, Imran Lernebo  01
3IFK Göteborg 
44.09
  
  Erik Pålsson  01, Aaron Ladestam  00, Samuel Lestander  00, Glody Ngoma  00
4Örgryte IS 
44.80
  
  Oliver Edman Chrantz  01, Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00, Nils Thorin  03
5Hammarby IF 
44.87
  
  Felix Prins  00, Gabriel Hoffman  01, Jonatan Håkansson  01, Leon Johansson  01
IF Göta Karlstad 
DNF
  
  Daniel Grenegård  00, Gabriel Gunnarsson  01, Melker Gustavsson  00, Albin Hedén  01
Ullevi FK 
DQ
  
  Isak Kristensen  00, Erik Johansson  01, Oliwer Danielsson  01, Hampus Helamb  01
P19 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Hässelby SK 
6:12.08
  
  Leo Bastien  00, Max Bechtel  01, Anton Axelsson  01
2Gefle IF 
6:23.68
  
  Hannes Hejdebäck  00, Lukas Holm  03, Jimmy Öhman  01
3Roslagen LK LK Roslagen
6:26.01
  
  Jakob Rasmuson  03, Ludvig Rasmusson  01, Axel Strömsöe  00
4KFUM Örebro 
6:33.10
  
  Gustav Karlsson  00, Axel Sandberg  00, Alexander Larsson  00
P17 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Täby IS 
42.88
  
  Oliver Papinski  02, Ludvig All  02, Fred Österblom  02, Oskar Edlund  02
2IFK Växjö 
43.62
  
  Moltas Strömberg  03, Edvin Månsson  02, Emil Carlsson  02, Hannes Egonsson  03
3Turebergs FK 
44.02
  
  Esbjörn Eriksson  03, Emil Johansson  02, Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
4Hammarby IF 
44.26
  
  Jonatan Borg  03, André Barroso Johansson  02, David Thid  03, Noah Bucht Wesslén  03
5Huddinge AIS 
44.71
  
  Johan Sundgren  03, Anton Säll  03, Emil Sörqvist  03, Linus Simmerlein  02
6Ullevi FK 
44.91
  
  Victor Hering  03, Rafael Tejada De Leon  02, Jimmy Hellström  03, Herman Forsberg  02
7Mölndals AIK 
45.00
  
  Marcus Blixt  02, Marcel Schweikart  02, Jesper Hermansson  02, David Ulstein  03
Örgryte IS 
DQ
  
  Lukas Bertilsson  02, Alex Apelgrim  04, Isak Helgesson  03, Stefan Savic  02
Heat 1
26 maj
26 maj
1Täby IS 
42.91
  
  Oliver Papinski  02, Ludvig All  02, Fred Österblom  02, Oskar Edlund  02
2Ullevi FK 
44.64
  
  Victor Hering  03, Rafael Tejada De Leon  02, Jimmy Hellström  03, Herman Forsberg  02
3Västerås FK 
45.03
  
  Tim Singmandeewised  02, August Kallin  02, Oliver Smidskog  02, Lucas Ulegård  03
4Huddinge AIS 
47.25
  
  Marcus Adrian  02, Casper Elliot  03, Joakim Hellbratt  03, Sebastian Sandblom  02
Falu IK 
DNF
  
  Birck Wärnström  03, Viktor Hedlund  02, Kristoffer Andersson  04, Malte Wilhelmsson  02
Heat 2
26 maj
26 maj
1IFK Växjö 
44.01
  
  Moltas Strömberg  03, Edvin Månsson  02, Emil Carlsson  02, Hannes Egonsson  03
2Örgryte IS 
44.50
  
  Lukas Bertilsson  02, Alex Apelgrim  04, Isak Helgesson  03, Stefan Savic  02
3Huddinge AIS 
44.78
  
  Johan Sundgren  03, Anton Säll  03, Emil Sörqvist  03, Linus Simmerlein  02
4Hässelby SK 
45.51
  
  Oliver Gao  02, Vincent Arousell  03, Elias Lind  03, Edvard Hansson  02
5Bromma IF Bromma If
45.84
  
  Petter Lundberg  03, Malte Fuchs Edberg  03, Felix Nyberg  03, Edvin Livak  03
6Hammarby IF 
45.87
  
  Martin Sundberg  03, Malte Lundman  03, Teodor Borgius  03, Markus Moberg  03
Heat 3
26 maj
26 maj
1Turebergs FK 
43.98
  
  Esbjörn Eriksson  03, Emil Johansson  02, Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
2Hammarby IF 
44.54
  
  Jonatan Borg  03, André Barroso Johansson  02, David Thid  03, Noah Bucht Wesslén  03
3Mölndals AIK 
44.85
  
  Marcus Blixt  02, Marcel Schweikart  02, Jesper Hermansson  02, David Ulstein  03
4IF Kville 
44.94
  
  Gustav Tartu  02, Amrullah Stanikzai  02, Fredrik Grund  02, Erik Isaksson  02
5Malmö AI 
45.51
  
  Zacharias Parmatow  03, Elias Hedner  02, Nils Nilsson Gott  03, Andreas Jönsson  02
6Hässelby SK 
46.65
  
  George Maric  03, Mårten Nystrand  03, Melker Tingberg  02, Alexander Linde  02
P17 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1KFUM Örebro 
6:10.57
  
  Wilhelm Bergentz  02, Noha Olsson  02, Henrik Franzén  03
2Mölndals AIK 
6:10.84
  
  Victor Wahlgren  02, Simon Wikell  03, Michael Rosenqvist  02
3IFK Lidingö 
6:21.16
  
  Victor Björk  03, Julius Mördrup  02, Sebastian Ljungberg  03
4Upsala IF 
6:23.24
  
  Elias Liljestrand  03, Vidar Arvidsson  03, Eemeli Peura  03
5Sävedalens AIK 
6:25.33
  
  Ivan Magnusson  02, Arvid Backteman  02, Erik Guander  02
6Spårvägens FK 
6:36.70
  
  Jonatan Lamy  03, Love Henriksson  03, Tadesse Johansson  03
7Bromma IF Bromma If
6:38.55
  
  Simon Wernersson  03, Axel Hagerud  02, Malte Fuchs Edberg  03
8Upsala IF 
6:46.72
  
  Nils Ekroth  03, Pelle Nilsson  03, Alexander Ebbestad  03
Spårvägens FK 
DNS
  
  Tor Ekström  02, Jonatan Lamy  03, Tadesse Johansson  03
P17 1000 m stafett     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Täby IS 
1:58.14
  
2Hammarby IF 
2:01.11
  
3Örgryte IS 
2:02.57
  
4Mölndals AIK 
2:04.06
  
5Huddinge AIS 
2:04.34
  
6Turebergs FK 
2:05.30
  
7IF Kville 
2:07.40
  
8Hässelby SK 
2:11.70
  
Heat 1
25 maj
25 maj
1Täby IS 
2:00.71
  
2Hammarby IF 
2:02.09
  
3Turebergs FK 
2:03.60
  
4IF Kville 
2:05.15
  
5Mölndals AIK 
2:06.22
  
6Falu IK 
2:07.61
  
Bromma IF Bromma If
DQ
  
Huddinge AIS 
DQ
  
Heat 2
25 maj
25 maj
1Huddinge AIS 
2:03.28
  
2Mölndals AIK 
2:03.81
  
3Örgryte IS 
2:04.22
  
4Hässelby SK 
2:06.08
  
5Malmö AI 
2:06.24
  
6IFK Lidingö 
2:06.40
  
7Västerås FK 
2:06.80
  
P15 4x80 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Danderyds SK 
36.52
  
  Erik Skoglund  04, Victor Törnström  05, Alexander Ludwigs  04, Viktor Skoglund  04
2Upsala IF 
37.18
  
  Lukas Forss  04, Hadrian Hägg  04, Edvin Gustafsson  04, Max Fors  04
3Hässelby SK 
37.20
  
  Vidar Lind  05, Linus Jonsson  04, Elias Boman  04, Lucas Lindberg  04
4IFK Göteborg 
37.36
  
  Tristan Heno  04, Tobias Hadzikostas  05, Robin Turan  04, Anthon Bokelund Singh  04
5Malmö AI 
37.39
  
  Melvin Vala Tefre  05, Joseph Lindvall  04, Gustav Nylander  04, Niels Hampus Jensen  04
6Hanvikens SK Hanvikens Sk
37.48
  
  Oscar Niklasson  04, Adam Eriksson  04, Christoffer Bergkvist  05, Gustav Hinnas  04
7Västerås FK 
37.56
  
  Lukas Söderlund  04, Gabriel Dag  05, Melker Andersson  04, Henrik Silva Skoog  04
8Bromma IF Bromma If
37.67
  
  Leo Kihlström Durvall  04, David Steinberg  04, Filip Ekström  05, Ludvig Wallén  04
Heat 1
25 maj
25 maj
1Upsala IF 
36.30
  
  Lukas Forss  04, Hadrian Hägg  04, Edvin Gustafsson  04, Max Fors  04
2Hässelby SK 
37.09
  
  Vidar Lind  05, Linus Jonsson  04, Elias Boman  04, Lucas Lindberg  04
3Hanvikens SK Hanvikens Sk
37.51
  
  Oscar Niklasson  04, Adam Eriksson  04, Christoffer Bergkvist  05, Gustav Hinnas  04
4Bromma IF Bromma If
37.56
  
  Leo Kihlström Durvall  04, David Steinberg  04, Filip Ekström  05, Ludvig Wallén  04
5Mölndals AIK 
38.70
  
  Viggo Henriksson  04, Adrihan Alsér Pryce  04, Taysir Abu Al Chay  04, Jonathan Grahn  04
6Turebergs FK 
39.27
  
  Conor Hogan  04, Hugo Winther  04, Valter Kjellberg  04, Sebastian Cabanas Andersson  04
IFK Växjö 
DQ
  
  Vincente Nordqvist  04, Hannes Hertzman  04, Valter Viscovi  04, Ludvig Dahlin  04
IFK Lund 
DQ
  
  Elias Toth  05, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04, Isak Holgersson  04
Heat 2
25 maj
25 maj
1Danderyds SK 
36.71
  
  Erik Skoglund  04, Victor Törnström  05, Alexander Ludwigs  04, Viktor Skoglund  04
2IFK Göteborg 
37.63
  
  Tristan Heno  04, Tobias Hadzikostas  05, Robin Turan  04, Anthon Bokelund Singh  04
3Malmö AI 
37.71
  
  Melvin Vala Tefre  05, Joseph Lindvall  04, Gustav Nylander  04, Niels Hampus Jensen  04
4Västerås FK 
38.18
  
  Lukas Söderlund  04, Gabriel Dag  05, Melker Andersson  04, Henrik Silva Skoog  04
5Örgryte IS 
38.85
  
  William Asker  04, Philip Frick  04, Albin Coster  04, Anton Matte  05
6IFK Lidingö 
38.99
  
  Elias Bouloussaa  05, Edvin Unger  05, Frode Klang Gårdlund  04, Wilhelm Waldenlind  04
7Huddinge AIS 
40.00
  
  Joel Borrman  04, David Höglund  04, Felix Johansson  04, Ludvig Granberg  04
8Sävedalens AIK 
40.69
  
  Daniel Hultén  04, Arvid Kylberg  04, Leo Karlevo  05, Carl Ekberg  04
P15 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Danderyds SK 
6:29.11
  
  Erik Skoglund  04, Alexander Davidsson Eriksson  04, Viktor Skoglund  04
2Malmö AI 
6:34.84
  
  Modou Bah  04, Marcus Asker  05, Luke Brickhill  04
3IFK Göteborg 
6:36.64
  
  Oden Grahm Goles  04, Olle Ackebjer  05, Robin Turan  04
4Mölndals AIK 
6:44.61
  
  Martin Jarlbäck  04, Isak Anderberg  04, Jonathan Grahn  04
5Hässelby SK 
6:45.70
  
6Turebergs FK 
6:55.42
  
  Conor Hogan  04, Valter Kjellberg  04, Hugo Winther  04
7Hanvikens SK Hanvikens Sk
6:57.00
  
  Oscar Niklasson  04, Marcus Julin  05, Axel Månsson  04
8Hammarby IF 
6:58.80
  
  Filip Engström  04, Nils Holm  04, Tobias Pettersson  04
9Örgryte IS 
7:01.32
  
  Albin Hagstedt  04, Tim Tompsett  04, Philip Frick  04
10Tullinge FI 
7:05.24
  
  Albert Söderqvist  05, Milian Hentschke  05, Kenan Kuru  04
11IFK Lidingö 
7:17.45
  
  Wilhelm Waldenlind  04, Edvin Unger  05, Frode Klang Gårdlund  04
12IF Göta Karlstad 
7:19.28
  
  Noel Edvinsson  04, Daniel Moberg  04, Jakob Hallgren  04
M35 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Spårvägens FK 
6:36.10
  
  Lars Södergård  83, Fredrik Uhrbom  77, Daniel Norberg  78
2Spårvägens FK 
6:53.45
  
  Mats Holmberg  73, Fredrik Eckerström  70, Hjalmar Didrikson  74
3Roslagen LK LK Roslagen
7:17.10
  
  Erik Johansson  74, Patrik Eriksson  65, Jörgen Lindh  69
4Hammarby IF 
7:29.87
  
  Elias Dahl  76, Christian Lindström  74, Joakim Pihlstrand-Trulp  77
5Hammarby IF 
7:43.97
  
  Thomas Jansson  69, Lars Holmgren  65, Jakob Bökman  67
6Hammarby IF 
7:49.89
  
  Martin Cousins  73, Linus Brohult  72, Tobias Jonson  71
7Turebergs FK 
7:58.63
  
  Joakim Petersson  62, Hans Säll  61, Bobbie Baars  58
8Uppsala LK 
8:17.90
  
  Anders Toll  61, Lennart Ilke  53, Kalle Svensson  59
9Spårvägens FK 
8:33.46
  
  Lars Zetterberg  62, Hans Tove  57, Jan Sjölund  56
Kvinnor
K 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Ullevi FK 
44.87
  
 Claudia Payton  98, Denise Eriksson  98, Matilda Hellqvist  93, Lisa Lilja  96
2Spårvägens FK 
45.18
  
 Gladys Bamane  89, Isabelle Eurenius  89, Irene Ekelund  97, Moa Hjelmer  90
3Malmö AI 
45.23
  
 Nikki Anderberg  02, Daniella Busk  93, Wilma Rosenquist  01, Linnea Killander  93
4Hässelby SK 
45.97
  
 Charlotte Andersson  00, Amanda Hansson  99, Jessica Östlund  93, Malin Skogström  95
5Mölndals AIK 
48.56
  
 Martina Winberg  99, Fatima Koné  99, Madeleine Winberg  00, Filippa Rodrigues  99
6Göteborgs KIK 
48.62
  
 Emma Söderström  98, Vendela Rydbäck  97, Tess Hertz Saebbö  98, Caroline Nilsson  99
K 4x400 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Ullevi FK 
3:44.74
  
 Denise Eriksson  98, Lisa Lilja  96, Johanna Holmén Svensson  95, Matilda Hellqvist  93
2Hässelby SK 
3:50.72
  
 Malin Skogström  95, Lisa Duffy  93, Lovisa Bivstedt  01, Sofia Johnsson  94
3Upsala IF 
3:52.44
  
 Ebba Svantesson  97, Ida Ekroth  96, Ida Jansson  95, Klara Helander  95
4Täby IS 
3:56.25
  
 Caroline Kihlblom  94, Greta Graziani  94, Sofia Hultgren  97, Caroline Larsson  01
K 4x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Turebergs FK 
8:33.69
  
 Hanna Hermansson  89, Bianca Salming  98, Yolanda Ngarambe  91, Andrea Claeson  98
2Täby IS 
9:06.76
  
 Ida Holm  93, Linn Kalderén  99, Greta Graziani  94, Lovisa Linde  98
3IFK Lidingö 
9:18.92
  
 Rebecka Öberg  92, Vilma Jonsson  99, Mika Söderström  99, Charlotte Schönbeck  84
4Mölndals AIK 
9:45.62
  
 Alexandra Simonsen  98, Elin Brink  97, Alice Greberg  98, Julia Törnblad  97
5Örgryte IS 
9:57.55
  
 Nina Persson  91, Jennifer Acklund  95, Emma Dahl  91, Sara Holmgren  90
K 3x1500 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Turebergs FK 
13:25.73
  
 Isabella Andersson  97, Andrea Claeson  98, Hanna Hermansson  89
2Sävedalens AIK 
13:35.16
  
 Linn Söderholm  96, Sara Christiansson  97, Lisa Bergdahl  95
3IFK Lidingö 
14:23.32
  
 Rebecka Öberg  92, Mika Söderström  99, Charlotte Schönbeck  84
4Hässelby SK 
15:28.25
  
 Linnéa Sennström  00, Emma Jansson  91, Ida Blom  02
Örgryte IS 
DNS
  
 Nina Persson  91, Emma Dahl  91, Sara Holmgren  90
K22 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Ullevi FK 
48.42
  
 Claudia Payton  98, Denise Eriksson  98, Rebecca Strand  99, Emelie Öberg  97
2Täby IS 
48.45
  
 Maria Södergren  98, Amanda Finney Nilsson  01, Sara Hermansson  99, Sofia Hultgren  97
3Göteborgs KIK 
48.49
  
 Emma Söderström  98, Vendela Rydbäck  97, Tess Hertz Saebbö  98, Caroline Nilsson  99
4Mölndals AIK 
49.09
  
 Martina Winberg  99, Fatima Koné  99, Madeleine Winberg  00, Filippa Rodrigues  99
5Spårvägens FK 
50.43
  
 Celina Reichardt  99, Saga Berneryd  99, Tilde Tofft  00, Amanda Eriksson  00
6Örgryte IS 
52.28
  
 Judith Sjöman  99, Judith Wagersten  98, Hilma Hofström  00, Rebecca Runfors Carlzzon  02
Gefle IF 
DNF
  
 Saga Axelsson  00, Louise Andersson  99, Veronika Nordin  97, Josefin Möller  99
K22 3x400 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Göteborgs KIK 
2:53.23
  
 Caroline Nilsson  99, Vendela Rydbäck  97, Emma Söderström  98
2Täby IS 
2:55.16
  
 Sofia Hultgren  97, Maria Södergren  98, Lovisa Linde  98
3Täby IS 
2:59.30
  
 Caroline Larsson  01, Sara Hermansson  99, Lovisa Glavare Karlsson  99
4Örgryte IS 
3:05.62
  
 Judith Wagersten  98, Judith Sjöman  99, Ida Stenman  04
K22 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Täby IS 
7:13.04
  
 Emilia Lillemo  00, Helena Kolte  98, Linn Kalderén  99
2Mölndals AIK 
7:23.85
  
 Alice Greberg  98, Julia Törnblad  97, Elin Brink  97
3Hammarby IF 
7:24.14
  
 Nora Siltberg Almlöf  99, Filippa Ramberg  97, Astrid Atle  00
4Örgryte IS 
8:02.07
  
 Judith Wagersten  98, Judith Bauer  04, Judith Sjöman  99
F19 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Malmö AI 
47.50
  
 Filippa Sivnert  01, Samantha Oware  01, Freja Andersdotter  01, Wilma Rosenquist  01
2Huddinge AIS 
48.58
  
 Izabella Ripsweden  00, Sarah Karlsson  01, Alva von Gerber  00, Ella Hagman  02
3AIK Friidrott AIK
49.05
  
 Ella Sjöblom  02, Emilia Sjöstrand  02, Agnes Ekman  01, Hanna Enlund  01
4Göteborgs KIK 
50.05
  
 Emma Andreasson  00, Linn Hertz Saebbö  00, Alice Kjellander  00, Sofie Cedergrund  01
5Örgryte IS 
50.87
  
 Alexandra Schill  00, Nike Thanner  01, Sandra Jonsson Lorentsson  01, Alexandra Pekic  00
6Falu IK 
51.02
  
 Tilda Tryggveson  00, Melisa Zilic  00, Hannah Hellbom  00, Gabriella Lindström  02
7Hässelby SK 
51.05
  
 Charlotte Andersson  00, Caroline Graveley  03, Laura Fodor  03, Jasmin Blomberg  01
IFK Göteborg 
DQ
  
 Siri Hahn  00, Ebba Magnusson  01, Kajsa Karila  02, Elin Pettersson  03
Heat 1
26 maj
26 maj
1Malmö AI 
47.70
  
 Filippa Sivnert  01, Samantha Oware  01, Freja Andersdotter  01, Wilma Rosenquist  01
2IFK Göteborg 
49.82
  
 Siri Hahn  00, Ebba Magnusson  01, Kajsa Karila  02, Elin Pettersson  03
3Hässelby SK 
50.96
  
 Charlotte Andersson  00, Caroline Graveley  03, Laura Fodor  03, Jasmin Blomberg  01
4Göteborgs KIK 
51.10
  
 Emma Andreasson  00, Linn Hertz Saebbö  00, Alice Kjellander  00, Sofie Cedergrund  01
Heat 2
26 maj
26 maj
1Huddinge AIS 
48.86
  
 Ella Hagman  02, Sarah Karlsson  01, Alva von Gerber  00, Izabella Ripsweden  00
2AIK Friidrott AIK
49.71
  
 Ella Sjöblom  02, Emilia Sjöstrand  02, Agnes Ekman  01, Hanna Enlund  01
3Falu IK 
50.92
  
 Tilda Tryggveson  00, Melisa Zilic  00, Hannah Hellbom  00, Gabriella Lindström  02
4Örgryte IS 
51.94
  
 Alexandra Schill  00, Nike Thanner  01, Sandra Jonsson Lorentsson  01, Alexandra Pekic  00
5IK Lerum FI 
52.39
  
 Cornelia Lindberg  01, Linnea Pihl  01, Elvira Carlén  01, Agnes Dahlberg  02
F19 1000 m stafett     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Göteborgs KIK 
2:17.82
  
2Ullevi FK 
2:18.66
  
3Malmö AI 
2:18.85
  
4IFK Göteborg 
2:18.99
  
5Örgryte IS 
2:19.50
  
6IK Lerum FI 
2:20.47
  
7Gefle IF 
2:22.14
  
8Göteborgs KIK 
2:24.54
  
Heat 1
25 maj
25 maj
1Ullevi FK 
2:21.99
  
2Gefle IF 
2:22.26
  
3IFK Göteborg 
2:22.51
  
4Göteborgs KIK 
2:24.35
  
5Huddinge AIS 
2:24.85
  
Heat 2
25 maj
25 maj
1Göteborgs KIK 
2:20.29
  
2IK Lerum FI 
2:21.30
  
3Örgryte IS 
2:21.55
  
4Malmö AI 
2:22.55
  
F17 4x100 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Malmö AI 
48.68
  
 Joy Thulin  03, Nikki Anderberg  02, Milla Svanberg  03, Ida Staafgård  03
2IK Ymer 
49.63
  
 Sophie Reid  02, Ebba Åhman  02, Ida Persson  02, Cajsa Augustsson  02
3Göteborgs KIK 
50.92
  
 Johanna Stübner  02, Felicia Nordahl Vieira  03, Nina Hertz Saebbö  04, Sandra Åberg  03
4Åhus FIK 
51.07
  
 Elsa Hjelm  04, Selma Jönsson  02, Emma Gerdes  03, Sydney Karström  04
5Turebergs FK 
51.23
  
 Ronja Chrifi  02, Moa Nyström  03, Clara Billing  02, Vanna Ullén  03
6Mälarhöjdens IK 
51.39
  
 Maja Thodenius  03, Emelie From Hoppeler  02, Elise Legzdins  02, Josefin Wikfeldt  02
7Hammarby IF 
58.55
  
 Alannah Hellstadius  04, Alicia Löwhagen  03, Molly Freeman  02, Beata Edelholm  03
Täby IS 
DQ
  
 Tova Gabrielsson  03, Sara Winberg  04, Alma Flygt  03, Junianna Larsen Brolin  02
Heat 1
26 maj
26 maj
1Malmö AI 
47.98
  
 Joy Thulin  03, Nikki Anderberg  02, Milla Svanberg  03, Ida Staafgård  03
2Mälarhöjdens IK 
50.79
  
 Maja Thodenius  03, Emelie From Hoppeler  02, Elise Legzdins  02, Josefin Wikfeldt  02
3Sävedalens AIK 
51.39
  
 Emilie Mathiesen  02, Ebba Niklasson  03, Sonia Fors  02, Sofia Ensberg  02
4Bromma IF 
51.42
  
 Hanna Askling  02, Lisen Rignell  03, Cecilia Nybleus  02, Clara Björnum  03
5Hässelby SK 
54.62
  
 Marika Åstrand  03, Elsa Eriksson  03, Jessica Holmberg  03, Sofia Boman  02
IF Göta Karlstad 
DQ
  
 Hanna Karlsson  03, Maria Grenegård  03, Eneida Grenegård  02, Lova Perman  03
Täby IS 
DQ
  
 Kristina Dahlström  03, Louise Tilly  04, Alva Söderlind  03, Tasa Scheele Bhatia  04
Heat 2
26 maj
26 maj
1Åhus FIK 
50.04
  
 Elsa Hjelm  04, Selma Jönsson  02, Emma Gerdes  03, Sydney Karström  04
2Göteborgs KIK 
50.80
  
 Johanna Stübner  02, Felicia Nordahl Vieira  03, Nina Hertz Saebbö  04, Sandra Åberg  03
3Mölndals AIK 
51.39
  
 Alva Larsson  02, Ebba Gustafsson  02, Lovisa Nilsson-Edin  02, Paulina Wikemar  02
4Huddinge AIS 
52.06
  
 Emelie Forsberg  02, Madeleine Söderqvist  03, Rebecca Östergren  03, Alexandra Rosengren  03
5Västerås FK 
52.76
  
 Moa Holm  03, Agnes With  03, Malin Dahlström  03, Tyra Landin  02
6IFK Helsingborg 
53.56
  
 Hanna Persson  02, Olivia Dittlau  03, Anna Lukic  02, Sofia Ovesson  02
7Danderyds SK 
54.02
  
 Sara Fajerson  03, Freddie Mosten-Jacob  03, Alexandra Frumerie  04, Josephine Lindestam  04
Heat 3
26 maj
26 maj
1Täby IS 
48.90
  
 Tova Gabrielsson  03, Sara Winberg  04, Alma Flygt  03, Junianna Larsen Brolin  02
2IK Ymer 
49.40
  
 Sophie Reid  02, Ebba Åhman  02, Ida Persson  02, Cajsa Augustsson  02
3Hammarby IF 
50.05
  
 Alannah Hellstadius  04, Alicia Löwhagen  03, Molly Freeman  02, Beata Edelholm  03
4Turebergs FK 
50.69
  
 Ronja Chrifi  02, Moa Nyström  03, Clara Billing  02, Vanna Ullén  03
5Örgryte IS 
50.90
  
 Olivia Bojang  02, Sofie Hammarström  03, Hedda Tellow  02, Alva Bengtström  03
6IFK Växjö 
50.91
  
 Laura Iversen  02, Tove Larsson  02, Tilde Bengtsson  02, Matilda Honeth  02
7IF Kville 
52.06
  
 Alma Svanberg  02, Emilia Lönnqvist  02, Ellen Blackenfelt  02, Hilda Johnsson  02
8Tullinge FI 
53.14
  
 Anelia Danielsson  04, Amanda Johansson  03, Sofia Azizmohamadi  02
F17 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Turebergs FK 
7:10.34
  
 Tove Karlsson  03, Elvira Bredin  03, Linnéa Ericsson Bäckvall  02
2Höörs IS Höörs Is
7:13.77
  
 Tilde Bjerager  04, Maja Jönsson  02, Juni Rugland  03
3IFK Lidingö 
7:15.06
  
 Carolina Larson  02, Victoria Psilander  03, Lisa Fröberg  02
4Hammarby IF 
7:17.83
  
 Clara Lidén  03, Nora Lundin  03, Wilma Nordgren  03
5Upsala IF 
7:32.54
  
 Sofia Amini  03, Johanna Molin  02, Maja Björnsson  03
6IF Göta Karlstad 
7:40.32
  
 Lova Perman  03, Wilma Karlsson  03, Hanna Karlsson  03
7Mölndals AIK 
7:42.43
  
 Paulina Wikemar  02, Frida Palmqvist  03, Maja Ottosson  02
8IFK Lidingö 
7:50.44
  
 Liv Berglöf  03, Kristina Hvalgren  02, Alina Vuokila  02
9Upsala IF 
8:03.98
  
 Rut Ehn  03, Carin Cullhed  03, Edith Nelander  03
F17 1000 m stafett     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1IK Ymer 
2:18.76
  
2Mölndals AIK 
2:18.93
  
3IFK Lidingö 
2:19.09
  
4Göteborgs KIK 
2:19.82
  
5Örgryte IS 
2:20.19
  
6Bromma IF 
2:20.98
  
7IF Göta Karlstad 
2:21.47
  
8Malmö AI 
2:22.82
  
Heat 1
25 maj
25 maj
1Malmö AI 
2:19.80
  
2Mölndals AIK 
2:20.16
  
3Bromma IF 
2:20.39
  
4Åhus FIK 
2:24.95
  
5Göteborgs KIK 
2:27.40
  
6Västerås FK 
2:29.50
  
Heat 2
25 maj
25 maj
1IFK Lidingö 
2:20.17
  
2Göteborgs KIK 
2:21.15
  
3Hammarby IF 
2:28.82
  
4IF Kville 
2:29.87
  
5Sävedalens AIK 
2:31.91
  
KFUM Örebro 
DQ
  
Heat 3
25 maj
25 maj
1IK Ymer 
2:20.72
  
2Örgryte IS 
2:20.99
  
3IF Göta Karlstad 
2:21.41
  
4Turebergs FK 
2:23.34
  
5Huddinge AIS 
2:27.71
  
F15 4x80 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Hässelby SK 
38.98
  
 Nora Lindahl  04, Nicole Nyberg  04, Fanny Karlsson  04, Saga Hermundstad  04
2Upsala IF 
39.17
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Meja Wolwan  05, Alva Nordvarg  04, Clara Spangenberg  04
3Mölndals AIK 
39.34
  
 Elin Molinder  04, Ella Borg  04, Emilia Åström  04, Wilma Garplid  04
4IFK Lidingö 
39.68
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Ida Egnell  05
5IFK Lund 
39.74
  
 Tindra Röme  04, Lisa Berns  04, Klara Persson  04, Magda Karlsson  04
6Malmö AI 
39.78
  
 Olivia Jensfelt  05, Ella Uddenäs  05, Emilia Mandl  04, Una Ademovic  04
7KA 2 IF Ka 2 If
40.01
  
 Izabella Olofsson  05, Hilda Lindell  04, Elli Johansson  04, Lovis Mathisson  04
IFK Göteborg 
DNF
  
 Moa Bertilsson  05, Ida Kühnel Pappila  04, Filippa Palmås  04, Ivana Pekic  05
Heat 1
25 maj
25 maj
1IFK Göteborg 
39.52
  
 Moa Bertilsson  05, Ida Kühnel Pappila  04, Filippa Palmås  04, Ivana Pekic  05
2Malmö AI 
40.09
  
 Olivia Jensfelt  05, Ella Uddenäs  05, Emilia Mandl  04, Una Ademovic  04
3KA 2 IF Ka 2 If
40.52
  
 Izabella Olofsson  05, Hilda Lindell  04, Elli Johansson  04, Lovis Mathisson  04
4Örgryte IS 
40.56
  
 Liv Backman  04, Inez Jakobsson Yngve  05, Elna Wester  05, Ellen Hansson  04
5Hässelby SK 
42.12
  
 Nathalia Yacoub  04, Ellen Antivilo Lindsjöö  04, Ida Malmborg  05, Isabelle Malmborg  05
6Hammarby IF 
42.62
  
 Kajsa Åsberg  04, Alma Robling  04, Linnéa Lindefalk  05, Alice Ivarsson  05
Heat 2
25 maj
25 maj
1Upsala IF 
39.66
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Meja Wolwan  05, Alva Nordvarg  04, Clara Spangenberg  04
2IFK Lidingö 
39.92
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Ida Egnell  05
3IFK Lund 
40.05
  
 Tindra Röme  04, Lisa Berns  04, Klara Persson  04, Magda Karlsson  04
4Mölndals AIK 
41.53
  
 Ane Torine Iversen  05, Tilda Wahlén  04, Amanda Ehrnborg  04, Olivia Amberntsson  05
5IFK Göteborg 
41.75
  
 Linnéa Bolin  04, Isabel Lessmark  04, Moa Cornéer  05, Isabella Petrusic  05
6Turebergs FK 
42.04
  
 Emma Carlsson  05, Elin Snis  04, Saga Norrman  04, Lorena Guzman  04
7Boo IF 
44.50
  
 Ella Tylestedt  04, Elvira Haglund Falk  04, Khadidja Benbouzid  04, Filippa Aronsson  04
Heat 3
25 maj
25 maj
1Hässelby SK 
39.46
  
 Nora Lindahl  04, Nicole Nyberg  04, Fanny Karlsson  04, Saga Hermundstad  04
2Mölndals AIK 
39.63
  
 Elin Molinder  04, Ella Borg  04, Emilia Åström  04, Wilma Garplid  04
3Hanvikens SK 
40.55
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Linnea Boqvist  05, Thea Katsoulaki  04
4Upsala IF 
41.01
  
 Frida Westfeldt  05, Daniella Thurell  04, Kajsa Wibling  04, Hilma Wide  04
5IFK Växjö 
41.15
  
 Elenie Carlsson  05, Amanda Lennartsson  05, Stella Rönnmark  04, Elin Joabsson  04
6Bromma IF 
42.93
  
 Matilda Halfwordson  05, Vera Lindblad  04, Lisa Appelquist  05, Ophelia Viirman  05
F15 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Vallentuna FK 
7:07.50
  
 Elina Hellgren  04, Lizette Carlsson  04, Moa Granat  04
2IFK Göteborg 
7:22.30
  
 Nicole Tiourine  05, Saga Provci  04, Tyra Rydén  04
3IFK Lidingö 
7:24.51
  
 Alicia Larsten  04, Estelle Strand  04, Ida Egnell  05
4Örgryte IS 
7:30.12
  
 Alicia Jisbrant  04, Ebba Francois  04, Elna Wester  05
5IFK Växjö 
7:31.76
  
 Hanna Joabsson  04, Vendela Mörstam  04, Elin Joabsson  04
6Upsala IF 
7:33.55
  
 Emmi Nyberg  04, Tindra Dahlberg  05, Ida Knutsson  04
7KA 2 IF Ka 2 If
7:36.76
  
 Frida Berglin  05, Elli Johansson  04, Hilda Lindell  04
8Hässelby SK 
7:38.49
  
 Lia Cederberg  04, Jasmine Gyllenhammar  04, Tilda Bergsten  05
9IFK Göteborg 
7:44.30
  
 Agnes Thundal  05, Nora Denti  04, Astrid Viren  04
10IFK Lidingö 
7:47.59
  
 Natalia Sahlman  05, Livia Anderlind  04, Alicia Ahlström  04
11Hanvikens SK 
7:47.82
  
 Karin Bengtsson  04, Thea Katsoulaki  04, Amanda Helgesson  04
12Huddinge AIS 
7:49.70
  
 Maja Björk  04, Minna Silvell  04, Lisa Mårtensson  05
13Hälle IF 
7:52.16
  
 Hilda Törngård  04, Moa Höögs  04, Hanna Lagerkvist  04
14Mölndals AIK 
7:54.86
  
 Tilda Wahlén  04, Amanda Ehrnborg  04, Alma Svantesson  04
15Örgryte IS 
8:31.42
  
 Josephine Källvik  04, Ellen Hansson  04, Liv Backman  04
K35 3x800 m     
26 maj

Final A

Final
26 maj
1Hammarby IF 
8:32.35
  
 Åsa Synnerholm  68, Suzanne Astudillo Viklund  75, Susanna Neill  74
2Spårvägens FK 
8:15.65
  
 Rebecca Ringström  77, Linda Pimmeshofer  78, Anna Björkstedt  78
3Turebergs FK 
9:57.37
  
 Gunnel Tolfes  58, Ulla Karnebäck  53, Maria Björkman  52