27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Lugnets IP:s kastplan   Arrangör: Falu IK
Tävlande: 13 (4+9)   Starter: 18 (6+12)

Män
M Kula     


Final A

Final

1Victor Visén
13.32
Upsala IF
13.32
SB
  
Visénxxxx13.3213.23
M Diskus     


Final A

Final

1Victor Visén
45.91
Upsala IF
45.91
  
Visén45.7645.91xx42.32x
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Melker Albertsson
44.44
Brännans IF
44.44
PB
  
Albertsson44.4244.44x42.22x43.34
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
65.71
Västerås FK
65.71
SB
  
Haals60.6651.64x65.71xx
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Adam Hellbom
41.34
Falu IK
41.34
  
Hellbom29.80xxx41.34x
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Adam Hellbom
56.05
Falu IK
56.05
PB
  
Hellbomx53.9552.0056.05x54.48
Kvinnor
K Kula     


Final A

Final

1Axelina Johansson
17.09
Hässelby SK
17.09
SB
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.86
Spårvägens FK
16.86
PB
  
3Amanda Lejros
13.90
Hässelby SK
13.90
SB
  
Johansson17.0317.09x16.46x
Lennman16.4016.7316.8616.46xx
Lejrosx12.9913.3813.90xx
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
55.35
Upsala IF
55.35
SB
  
2Amanda Lejros
41.27
Hässelby SK
41.27
SB
  
Kamga51.81xx52.64x55.35
Lejros38.9039.6341.27xx39.78
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
65.59
Hammarby IF
65.59
  
2Hillevi Carlsson
57.75
Hässelby SK
57.75
  
Ahlberg64.3365.27x65.59x63.49
Carlsson54.5156.6556.71x57.1157.75
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
13.41
KFUM Örebro
13.41
SB
  
Bernhultxxxxx13.41
F17 Diskus     


Final A

Final

1Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
36.91
Hanvikens SK
36.91
  
2Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
36.07
KFUM Örebro
36.07
SB
  
Lind36.91xxxx34.23
Bernhult36.07xx33.64xx
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
60.53
Östhammar FI
60.53
PB
  
2Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
52.69
Hanvikens SK
52.69
SB
  
Berg56.2559.36x57.57x60.53
Lindx52.69xxxx