9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Vallenklubbarna
Tävlande: 58 (27+31)   Starter: 250 (136+114)

Män
M 4x100 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Ullevi FK 
40.45
  
  Nils Thornberg  94, Patrik Andersson  91, Alexander Lesser  93, Lucas Bolin  01
2Malmö AI 
40.56
  
  Kasper Kadestål  99, Austin Hamilton  97, Viktor Bondesson  98, Jean-Christian Zirignon  95
3Örgryte IS 
40.59
  
  Jonatan Hirsh  98, Alexander Andreasson  99, Carl Bengtström  00, Jonathan Carbe  90
4Hässelby SK 
41.95
  
  Jonatan Håkansson  01, Carl af Forselles  01, Fredrik Samuelsson  95, Olle Forslin  93
5Malmö AI 
43.11
  
  Anton Levin  92, Nick Ekelund-Arenander  89, Jacob Ewertzh  95, Emmanuel Dawlson  92
6IFK Göteborg 
44.81
  
  Nicholas Thoong  03, Glody Ngoma  00, Erik Pålsson  01, Samuel Lestander  00
Västerås FK 
DNF
  
  Lukas Nordèn  98, Patric Hjort  93, Rickard Willman  94, Mattias Waernulf  02
Mölndals AIK 
DNF
  
  Tarley Allison  97, Filip Schwartz  98, Oskar Weidenholm  01, Alexander Pilgrim  03
M 4x400 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Ullevi FK 
3:14.12
  
  Martin Selin  95, Anton Bengtsson  99, Nils Thornberg  94, Alexander Lesser  93
2Malmö AI 
3:14.31
  
  Viktor Bondesson  98, Simon Martinsson  01, Kasper Kadestål  99, Anton Sigurdsson  96
3Spårvägens FK 
3:16.17
  
  Kristian Efremov  90, Joakim Andersson  92, Tor Ekström  02, Ívar Kristinn Jasonarson  92
4Turebergs FK 
3:17.53
  
  Dennis Karanda  89, Kevin Duvert  98, Johan Eriksson  88, Emil Johansson  02
Örgryte IS 
DNF
  
  Samuel Wiik  98, Jonathan Carbe  90, Chris Gray  92, Carl Bengtström  00
M 4x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Spårvägens FK 
7:34.64
  
  Bienvenue Musore  90, Kalle Berglund  96, Emil Danielsson  97, Joakim Andersson  92
2Hässelby SK 
7:42.85
  
  Emil Blomberg  92, Gustav Bivstedt  96, Gustav Berlin  95, Anton Persson  96
3Mölndals AIK 
7:58.82
  
  Jonathan Grahn  04, Simon Wikell  03, Victor Wahlgren  02, Alexander Nilsson  95
4Örgryte IS 
8:38.16
  
  Mohamed Nuur  99, Nicklas Gunnarsson  96, Jesper Evervall  94, Chris Gray  92
M 4x1500 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Spårvägens FK 
15:27.55
  
  Mohammad Reza  89, John Foitzik  91, Emil Danielsson  97, Kalle Berglund  96
2Sävedalens AIK 
15:40.06
  
  Erik Jälknäs  00, Leo Magnusson  98, Jonatan Fridolfsson  92, Vidar Johansson  96
3Hässelby SK 
15:43.69
  
  Anton Persson  96, Elmar Engholm  92, Axel Djurberg  99, Gustav Berlin  95
4Hälle IF 
15:46.14
  
  Sharmarke Ahmed  02, Anders Grahl  87, Samuel Fitsumbrhan  99, Arvid Öhrn  94
5Spårvägens FK 
16:18.69
  
  Estifanos Faid  92, Oliver Löfqvist  98, Daniel Gleimar  92, Bienvenue Musore  90
6Örgryte IS 
17:08.08
  
  Chris Gray  92, Jonas Gustafsson  97, Jesper Evervall  94, Nicklas Gunnarsson  96
M22 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Örgryte IS 
41.95
  
  Jonatan Hirsh  98, Alexander Andreasson  99, Samuel Wiik  98, Tobias Carlryd  00
2Ullevi FK 
43.49
  
  Robin Jacobsson  98, Isak Kristensen  00, Anton Bengtsson  99, Gustaf Bålström  98
3Örgryte IS 
44.99
  
  Otto Hammarström  99, Viggo Hahnsson  99, Svante Wester  99, Victor Koch  98
4IFK Göteborg 
45.15
  
  Nicholas Thoong  03, Glody Ngoma  00, Erik Pålsson  01, Samuel Lestander  00
5Mölndals AIK 
45.24
  
  Johan Lamm  98, Richard Heikkilä  98, Philip Bayer  03, Vilmer Elovsson  02
M22 3x400 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Turebergs FK 
2:30.08
  
  Adam Westermark  98, Kevin Duvert  98, Emil Johansson  02
2IFK Göteborg 
2:31.43
  
  Lucas Lorentzon  03, Aaron Ladestam  00, Samuel Andreasson  99
3Ullevi FK 
2:31.51
  
  Robin Jacobsson  98, Mathias Söder  99, Anton Bengtsson  99
4Örgryte IS 
2:32.74
  
  Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00, Samuel Wiik  98
5Sävedalens AIK 
2:47.68
  
  Jonathan Johansson  00, Erik Jälknäs  00, William Sturesson  03
M22 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Spårvägens FK 
5:55.95
  
  Tobias Eknor  00, Jesper Sjölund  99, Henry Jacobson  99
2Örgryte IS 
6:10.19
  
  Alexander Sörensen  02, Felix Larsen Nilsson  00, Mohamed Nuur  99
P19 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Ullevi FK 
41.30
NU20R
  
  Rafael Tejada De Leon  02, Erik Johansson  01, Oliwer Danielsson  01, Lucas Bolin  01
2Malmö AI 
42.07
  
  Elias Hedner  02, Max Rosquist-Larsson  01, Caleb Conable  01, Adam Svensson  03
3IFK Växjö 
43.13
  
  Thomas Jones  01, Edvin Månsson  02, Moltas Strömberg  03, Hannes Egonsson  03
4Mölndals AIK 
43.25
  
  David Ulstein  03, Marcus Blixt  02, Oskar Weidenholm  01, Alexander Pilgrim  03
5Västerås FK 
44.34
  
  Tim Singmandeewised  02, Oliver Smidskog  02, Lucas Ulegård  03, August Kallin  02
Örgryte IS 
DNF
  
  Lukas Bertilsson  02, Lukas Edqvist  02, Jakob Helgesson  03, David Sämfors  04
IF Kville 
DNF
  
  Gustav Tartu  02, Jesper Nordström  02, Fredrik Grund  02, Mohammad Al Masri  01
P19 1000 m stafett     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Malmö AI 
1:59.30
  
  Max Rosquist-Larsson  01, Caleb Conable  01, Albert Nurmi  01, Simon Martinsson  01
2IF Kville 
2:02.02
  
  Yousef Al Masri  02, Mohammad Al Masri  01, Fredrik Grund  02, Elias Brink  01
3Spårvägens FK 
2:02.32
  
  Edvin Habermann  01, Anton Sjölund  01, Tor Ekström  02, Sidrak Afework  01
4Västerås FK 
2:05.71
  
  Tim Singmandeewised  02, Lucas Ulegård  03, David Rindetoft  03, August Kallin  02
5Örgryte IS 
2:07.40
  
  Gabriel Wallmark  02, Lukas Bertilsson  02, Lukas Edqvist  02, Jakob Helgesson  03
6Åhus FIK 
2:09.43
  
  William Jarnemo  04, Hugo Larsson Wilhelmsson  02, Joel Torp  04, Jesper Dreifaldt  02
P19 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Mölndals AIK 
5:58.99
  
  Josef Wallenlind  01, Michael Rosenqvist  02, Victor Wahlgren  02
2IFK Lidingö 
6:00.84
  
  Robin Isaksson  02, Jacob Klinth  01, Julius Mördrup  02
3Hässelby SK 
6:04.08
  
  Jonatan Håkansson  01, Oscar Eliasson  01, Max Bechtel  01
4KA 2 IF 
6:15.22
  
  Svante Holgersson  01, Noah Johansson  02, Simon Rosenquist  03
5Gefle IF 
6:34.87
  
  Jimmy Öhman  01, Fredrik Sundvall  02, Lukas Holm  03
6Sävedalens AIK 
6:43.70
  
  Ivan Magnusson  02, Alfons Råwall  04, Fabian Berntsson  01
P17 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Hammarby IF 
42.64
  
  Hugo Holmlund  03, Markus Moberg  03, Jonatan Borg  09, Viktor Wall  03
2Örgryte IS 
43.56
  
  Leo Zikovic  04, William Asker  04, Nils Thorin  03, Alex Apelgrim  04
3Bromma IF Bromma If
43.79
  
  Babu Badjie  05, David Steinberg  04, Malte Fuchs Edberg  03, Petter Lundberg  03
4Ullevi FK 
43.95
  
  Viggo Andersson  04, Victor Hering  03, Johannes Lundqvist  04, Felix Steene  04
5Huddinge AIS 
44.39
  
  Johan Sundgren  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03, Joakim Hellbratt  03
6Hässelby SK 
44.72
  
  Lucas Lindberg  04, Elias Boman  04, Linus Jonsson  04, Vincent Arousell  03
7Hanvikens SK 
44.78
  
  Casper Gustafsson  04, Oscar Niklasson  04, Adam Eriksson  04, Christoffer Bergkvist  05
Linköpings GIF 
DNS
  
  Anton Rönnquist  03, Jonathan Appel  04, Vilgot Elfström  04, Max Holmberg  05
Heat 1
13 sep
13 sep
1Örgryte IS 
44.35
  
  Leo Zikovic  04, William Asker  04, Nils Thorin  03, Alex Apelgrim  04
2Ullevi FK 
44.36
  
  Viggo Andersson  04, Victor Hering  03, Johannes Lundqvist  04, Felix Steene  04
3Bromma IF Bromma If
44.46
  
  Babu Badjie  05, David Steinberg  04, Malte Fuchs Edberg  03, Petter Lundberg  03
4Huddinge AIS 
44.85
  
  Johan Sundgren  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03, Joakim Hellbratt  03
5Hanvikens SK 
45.40
  
  Casper Gustafsson  04, Oscar Niklasson  04, Adam Eriksson  04, Christoffer Bergkvist  05
Heat 2
13 sep
13 sep
1Hammarby IF 
42.73
  
  Hugo Holmlund  03, Markus Moberg  03, Jonatan Borg  09, Viktor Wall  03
2Hässelby SK 
44.84
  
  Lucas Lindberg  04, Elias Boman  04, Linus Jonsson  04, Vincent Arousell  03
3Linköpings GIF 
45.18
  
  Anton Rönnquist  03, Jonathan Appel  04, Vilgot Elfström  04, Max Holmberg  05
IFK Göteborg 
DQ
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Oden Grahm Goles  04, Tristan Heno  04
P17 1000 m stafett     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Hammarby IF 
1:56.89
  
  Jonatan Borg  09, Viktor Wall  03, Noah Bucht Wesslén  03, Markus Moberg  03
2Danderyds SK 
2:00.43
  
  Markus Brodin  04, Alexander Davidsson Eriksson  04, Viktor Skoglund  04, Erik Skoglund  04
3IFK Göteborg 
2:00.84
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Robin Turan  04
4IFK Lund 
2:02.11
  
  Jeroen Persson  05, Isak Holgersson  04, Elias Wennolf  03, Erik Erlandsson  04
5Huddinge AIS 
2:02.65
  
  Johan Sundgren  03, Joakim Hellbratt  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03
6Örgryte IS 
2:03.27
  
  Leo Zikovic  04, William Asker  04, Nils Thorin  03, Alex Apelgrim  04
7Hässelby SK 
2:03.74
  
  Lucas Lindberg  04, Linus Jonsson  04, Elias Boman  04, Mårten Nystrand  03
Hanvikens SK 
DNS
  
  Christoffer Bergkvist  05, Adam Eriksson  04, Oscar Niklasson  04, Casper Gustafsson  04
Heat 1
12 sep
12 sep
1IFK Göteborg 
2:01.07
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Robin Turan  04
2Danderyds SK 
2:01.55
  
  Markus Brodin  04, Erik Skoglund  04, Viktor Skoglund  04, Alexander Davidsson Eriksson  04
3IFK Lund 
2:02.15
  
  Jeroen Persson  05, Isak Holgersson  04, Elias Wennolf  03, Erik Erlandsson  04
4Örgryte IS 
2:02.27
  
  Leo Zikovic  04, William Asker  04, Nils Thorin  03, Alex Apelgrim  04
5Huddinge AIS 
2:04.02
  
  Johan Sundgren  03, Joakim Hellbratt  03, Casper Elliot  03, Emil Sörqvist  03
6Hässelby SK 
2:04.88
  
  Lucas Lindberg  04, Linus Jonsson  04, Vincent Arousell  03, Elias Boman  04
Heat 2
12 sep
12 sep
1Hammarby IF 
2:02.35
  
  Teodor Borgius  03, Viktor Wall  03, Jonatan Borg  09, Markus Moberg  03
2Hanvikens SK 
2:07.20
  
  Christoffer Bergkvist  05, Adam Eriksson  04, Oscar Niklasson  04, Casper Gustafsson  04
3Bromma IF Bromma If
2:07.47
  
  Petter Lundberg  03, David Steinberg  04, Babu Badjie  05, Felix Nyberg  03
4Linköpings GIF 
2:10.34
  
  Anton Rönnquist  03, Max Holmberg  05, Vilgot Elfström  04, Jonathan Appel  04
5IK Lerum FI 
2:11.07
  
  Hugo Kajsjö  03, Rizvan Ektymaev  03, Linus Pihl  03, Lucas Frew  04
P17 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Mölndals AIK 
6:00.27
  
  Carl Erixon  03, Simon Wikell  03, Jonathan Grahn  04
2Danderyds SK 
6:03.80
  
  Erik Skoglund  04, Alexander Davidsson Eriksson  04, Viktor Skoglund  04
3IFK Göteborg 
6:06.68
  
  Olle Ackebjer  05, Oden Grahm Goles  04, Robin Turan  04
4Upsala IF 
6:09.25
  
  Nils Ekroth  03, Johan Olsson  03, Elias Liljestrand  03
5Hälle IF 
6:13.68
  
  Alexander Carlsson  03, Axel Johansson  03, Jonas Magnusson  04
6Hässelby SK 
6:15.92
  
  Linus Jansson  04, Axel Månsson  04, Mårten Nystrand  03
7IK Lerum FI 
6:36.73
  
  Linus Pihl  03, Lucas Frew  04, Nils Olsson  04
8Örgryte IS 
6:43.17
  
  Albin Hagstedt  04, Tim Tompsett  04, Philip Frick  04
P15 4x80 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Malmö AI 
34.91
  
  Melker Jensfelt  06, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Måns Bergström  05
2Bromma IF Bromma If
36.09
  
  August Calles  05, David Hedlund Carlson  05, Filip Ekström  05, Filip Olsson  06
3IFK Göteborg 
36.65
  
  Hugo Kündig  06, Albin Edin  06, Tobias Hadzikostas  05, Benjamin Sander  05
4Örgryte IS 
38.02
  
  Jonas Ellison  06, Axel Eenfeldt  05, Marcus Johansson  05, André Samrin Ribeiro  05
5Gefle IF 
38.31
  
  Thirachai Schröder  05, Adam Söder  05, Ludvig Hjertberg  06, Elias Sadek  05
6Mölndals AIK 
38.81
  
  Lukas Lehto  06, Johan Conway  05, Enzo Martini Tedfelt  05, Filip Nesser  05
Spårvägens FK 
DNF
  
  Erik Andersson  06, Konrad Sundbom Kopparberg  05, Gustav Hellsten  05, Oliver Ericsson  06
IK Lerum FI 
DNS
  
  Viggo Nielsen  05, Theodor Johner  05, Linus Wahl  05, Elliot Lindbom  05
Heat 1
13 sep
13 sep
1IFK Göteborg 
36.70
  
  Hugo Kündig  06, Albin Edin  06, Tobias Hadzikostas  05, Benjamin Sander  05
2Spårvägens FK 
37.12
  
  Erik Andersson  06, Konrad Sundbom Kopparberg  05, Gustav Hellsten  05, Oliver Ericsson  06
3Gefle IF 
38.99
  
  Thirachai Schröder  05, Adam Söder  05, Ludvig Hjertberg  06, Elias Sadek  05
4Mölndals AIK 
48.11
  
  Lukas Lehto  06, Johan Conway  05, Enzo Martini Tedfelt  05, Filip Nesser  05
Heat 2
13 sep
13 sep
1Malmö AI 
35.06
  
  Melker Jensfelt  06, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Måns Bergström  05
2Bromma IF Bromma If
36.63
  
  August Calles  05, David Hedlund Carlson  05, Filip Ekström  05, Filip Olsson  06
3Örgryte IS 
38.57
  
  Jonas Ellison  06, Axel Eenfeldt  05, Marcus Johansson  05, André Samrin Ribeiro  05
4IK Lerum FI 
39.75
  
  Viggo Nielsen  05, Theodor Johner  05, Linus Wahl  05, Elliot Lindbom  05
Ullevi FK 
DQ
  
  Joel Gustafsson Miller  05, Shakeem Reid  05, Jonas Gustén  05, Hugo Tilldal  05
P15 3x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Danderyds SK 
6:31.81
  
  Noah Busch  05, Lucas Törnström  05, Victor Törnström  05
2IFK Lidingö 
6:35.26
  
  Nicklas Östlund  05, Leonardo Garavini  05, Luca Gränzer  05
3Hässelby SK 
6:38.92
  
  Alexander Hägg  06, Mindor Bergler  05, Samuel Berhane  05
4Malmö AI 
6:41.92
  
  Morgan Lindstedt  05, Hugo Åsberg  06, Marcus Asker  05
5IK Lerum FI 
6:50.96
  
  Linus Wahl  05, Theodor Johner  05, Elliot Lindbom  05
6Mölndals AIK 
7:09.54
  
  Henok Ande  05, Albin Björk  06, Wilmer Olsson  05
Sävedalens AIK 
DQ
  
  Daniel Brevik  06, Adam Sörqvist  05, Noel Krantz  05
M35 4x100 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Sävedalens AIK 
49.27
  
  Daniel Johansson  84, Fredrik Olsson  72, Mattias Olsborg  75, Henrik Linder  76
2IFK Göteborg 
51.08
  
  Mikael Örnhammar  74, Mårten Holm  75, Per Kündig  74, Mikael Runsten  63
3Spårvägens FK 
51.81
NR45
  
  Helen Hermundstad  73, Ulrika Evjen  74, Jenny Åkervall  72, Lena Axelson  72
4Hälle IF 
59.44
  
  Catrine Forsström  80, Weronica Hägg  74, Anna Logg  78, Maria Gylfe  77
5IFK Göteborg 
59.53
  
  Petra Thulin  79, Agneta Larsson  76, Charlotta Ceder Wanhainen  73
M35 3x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Hälle IF 
6:34.25
  
  Martin Burrows  73, Erik Framme  73, Patrik Hägg  72
2Majornas IK 
6:38.81
  
  Mattias Gustavsson  78, Henrik Salsing  77, Viktor Njurlid  83
3Hälle IF 
7:03.78
  
  Nicolaus Fager  67, Rickard Bäckström  81, Nicklas Tollesson  77
4Mölndals AIK 
7:07.27
  
  Carl Hedberg  78, Marcus Jansson  77, Erik Roos  77
5IK Lerum FI 
7:11.66
  
  Niklas Rung  72, Tobias Nilsson  74, Mika Granroth  76
6Mölndals AIK 
7:38.28
  
  Mattias Andersson  72, Oskar Svarfvar  75, Rickard Rosén  74
7Mölndals AIK 
7:56.82
  
  Håkan Jönsson  72, Örjan Klaesson  73, Pelle Brattberg  73
Final B
12 sep
12 sep
1IK Lerum FI 
7:22.19
  
  Peter Corell  68, Lennart Olsson  69, Peter Helmroth  66
2Majornas IK 
7:24.12
  
  Oscar Sjölander  69, Fredrik Ahlfors  68, Dimitrios Kiriazidis  68
3Mölndals AIK 
7:42.88
  
  Kristian Lindaur  70, Håkan Vilhelmsson  70, Stanley Rossäng  67
4Mölndals AIK 
8:23.80
  
  Gert Henriksson  57, Anders Sparén  58, Mikael Ström  59
5Majornas IK 
8:39.91
  
  Anders Eriksson  55, Hans Melin  60, Gunnar Bengtsson  55
Kvinnor
K 4x100 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Malmö AI 
45.05
  
 Wilma Rosenquist  01, Nikki Anderberg  02, Daniella Busk  93, Linnea Killander  93
2Ullevi FK 
46.92
  
 Ide Ileso  00, Lisa Lilja  96, Ebba Magnusson  01, Elin Hallbjörner  02
3IF Göta Karlstad 
47.08
  
 Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93, Erica Jarder  86, Kaiza Karlén  98
4Örgryte IS 
48.03
  
 Judith Wagersten  98, Jenny Lestander  98, Rebecka Abrahamsson  94, Fanny Runheim  99
5IFK Lund 
48.24
  
 Maja Maunsbach  01, Felicia Ascard  96, Magda Karlsson  04, Daga Indebetou  03
6Mölndals AIK 
48.37
  
 Ida Nilsson  98, Emilia Hammarström  96, Ebba Gustafsson  02, Michelle De Silva  99
7Åhus FIK 
50.39
  
 Hannah Hansson  00, Cornelia Helgesson  02, Filippa Svensson  03, Sydney Karström  04
8Spårvägens FK 
51.60
  
 Helen Hermundstad  73, Ulrika Evjen  74, Jenny Åkervall  72, Lena Axelson  72
K 4x400 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1IF Göta Karlstad 
3:47.79
  
 Lovisa Ellström  00, Hanna Karlsson  03, Lathifa Afrah  05, Lova Perman  03
2Malmö AI 
3:52.31
  
 Emilia Mandl  04, Josefin Magnusson  89, Linnea Killander  93, Maria Freij  98
3IFK Göteborg 
4:15.66
  
 Ivana Pekic  05, Ida Kühnel Pappila  04, Agnes Thundal  05, Elin Pettersson  03
K 4x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Göteborgs KIK 
9:08.27
  
 Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01, Sandra Åberg  03, Emma Söderström  98
2IF Göta Karlstad 
9:10.34
  
 Lovisa Ellström  00, Olivia Weslien  97, Wilma Karlsson  03, Lova Perman  03
3IFK Göteborg 
9:10.60
  
 Alva Thunberg  06, Nicole Tiourine  05, Madeleine Björlin-Delmar  96, Saga Provci  04
4Hammarby IF 
9:34.12
  
 Clara Lidén  03, Nora Lundin  03, Nora Siltberg Almlöf  99, Filippa Ramberg  97
5Mölndals AIK 
9:34.82
  
 Saga Hagelin  03, Alice Greberg  98, Julia Törnblad  97, Sara Gunnarsson  99
6Örgryte IS 
10:29.48
  
 Johanna Larsson  93, Josephine Källvik  04, Desiree Lilliehöök  86
K 3x1500 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Sävedalens AIK 
14:01.90
  
 Gaël De Coninck  01, Lisa Bergdahl  95, Sara Christiansson  97
2IFK Göteborg 
14:18.85
  
 Saga Provci  04, Nicole Tiourine  05, Madeleine Björlin-Delmar  96
3Göteborgs KIK 
14:25.08
  
 Julia Nielsen  01, Sandra Åberg  03, Wilma Nielsen  01
4Örgryte IS 
15:34.61
  
 Johanna Larsson  93, Linnea Knüppel  04, Desiree Lilliehöök  86
K22 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Sävedalens AIK 
48.44
  
 Louise Andersson  99, Helmi Hjortbäck  05, Josefin Persson  98, Ebba Niklasson  03
2Örgryte IS 
50.37
  
 Judith Wagersten  98, Jenny Lestander  98, Hilma Hofström  00, Maja Nilsson  99
3Göteborgs KIK 
50.88
  
 Johanna Stübner  02, Emma Söderström  98, Matilda Hallström  00, Caroline Nilsson  99
K22 3x400 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Göteborgs KIK 
3:05.94
  
 Emma Söderström  98, Caroline Nilsson  99, Matilda Hallström  00
2Örgryte IS 
3:15.35
  
 Judith Wagersten  98, Hilma Hofström  00, Jenny Lestander  98
K22 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Mölndals AIK 
7:26.52
  
 Alice Greberg  98, Sara Gunnarsson  99, Sara Dädeby  99
2Göteborgs KIK 
7:39.46
  
 Emma Söderström  98, Matilda Hallström  00, Caroline Nilsson  99
3Örgryte IS 
8:41.23
  
 Hilma Hofström  00, Rebecca Runfors Carlzzon  02, Judith Wagersten  98
F19 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Malmö AI 
45.83
NU20R
  
 Filippa Sivnert  01, Nikki Anderberg  02, Freja Andersdotter  01, Wilma Rosenquist  01
2Mälarhöjdens IK 
49.96
  
 Maja Thodenius  03, Josefin Wikfeldt  02, Elise Legzdins  02, Moa Skagerlund  03
3IK Lerum FI 
50.78
  
 Cornelia Lindberg  01, Elvira Carlén  01, Linnea Pihl  01, Elsa Wållgren  04
4Mölndals AIK 
1:28.68
  
 Alva Larsson  02, Lovisa Nilsson-Edin  02, Ebba Gustafsson  02, Ellen Pettersson  03
F19 1000 m stafett     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Göteborgs KIK 
2:17.22
  
 Johanna Sjögren  02, Sandra Åberg  03, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
2Malmö AI 
2:18.94
  
 Filippa Sivnert  01, Olivia Stridh  02, Angel Richmore  01, Freja Andersdotter  01
3IK Lerum FI 
2:22.06
  
 Elsa Wållgren  04, Cornelia Lindberg  01, Linnea Pihl  01, Elvira Carlén  01
F19 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Göteborgs KIK 
7:07.00
  
 Sandra Åberg  03, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
2Sävedalens AIK 
7:07.58
  
 Lisa Wreeby  02, Maud De Coninck  05, Stina Pettersson  02
3IK Lerum FI 
8:17.71
  
 Elsa Wållgren  04, Linnea Pihl  01, Elvira Carlén  01
F17 4x100 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1Malmö AI 
47.50
  
 Joy Thulin  03, Milla Svanberg  03, Ida Staafgård  03, Ella Uddenäs  05
2Hässelby SK 
48.38
  
 Nora Lindahl  04, Nicole Nyberg  04, Saga Hermundstad  04, Clara Fallenius  03
3Glanshammars IF 
48.92
  
 Elin Wallin  03, Tindra Frykholm  03, Agnes Bjerke  04, Klara Frykholm  03
4Bromma IF 
49.40
  
 Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03, Ophelia Viirman  05
5Hanvikens SK 
50.91
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Thea Katsoulaki  04, Linnea Boqvist  05
6Örgryte IS 
51.00
  
 Inez Jakobsson Yngve  05, Ellen Hansson  04, Alicia Jisbrant  04, Clara Weetom  04
7Mölndals AIK 
51.58
  
 Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Emilia Åström  04, Amanda Ehrnborg  04
8Göteborgs KIK 
53.00
  
 Antonia Bozic  03, Anna Constantinescu  03, Moa Gustafsson  04, Amanda Magnusson  04
Heat 1
13 sep
13 sep
1Hässelby SK 
48.17
  
 Nora Lindahl  04, Nicole Nyberg  04, Saga Hermundstad  04, Clara Fallenius  03
2Glanshammars IF 
49.40
  
 Elin Wallin  03, Tindra Frykholm  03, Agnes Bjerke  04, Klara Frykholm  03
3Bromma IF 
49.77
  
 Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03, Ophelia Viirman  05
4Örgryte IS 
50.82
  
 Inez Jakobsson Yngve  05, Ellen Hansson  04, Alicia Jisbrant  04, Clara Weetom  04
5Hanvikens SK 
50.84
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Thea Katsoulaki  04, Linnea Boqvist  05
6Tullinge FI 
54.32
  
 Anelia Danielsson  04, Alva Königsson  03, Amanda Johansson  03, Hilma Claesson  04
Heat 2
13 sep
13 sep
1Malmö AI 
47.53
  
 Joy Thulin  03, Milla Svanberg  03, Ida Staafgård  03, Ella Uddenäs  05
2Mölndals AIK 
51.61
  
 Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Emilia Åström  04, Amanda Ehrnborg  04
3Göteborgs KIK 
52.75
  
 Antonia Bozic  03, Anna Constantinescu  03, Moa Gustafsson  04, Amanda Magnusson  04
4Boo IF 
52.85
  
 Ella Tylestedt  04, Anna Werkström  04, Edvarda Lindén  04, Filippa Aronsson  04
IFK Göteborg 
DNF
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Linnéa Bolin  04, Elin Pettersson  03
F17 1000 m stafett     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Malmö AI 
2:15.18
  
 Joy Thulin  03, Ida Staafgård  03, Milla Svanberg  03, Emilia Mandl  04
2Bromma IF 
2:18.23
  
 Vera Lindblad  04, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Lisen Rignell  03, Louise Eliasson  04
3IFK Lidingö 
2:18.28
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Estelle Strand  04, Nike Isaksson  04
3IFK Göteborg 
2:18.28
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Elin Pettersson  03, Saga Provci  04
5Hässelby SK 
2:18.59
  
 Saga Hermundstad  04, Clara Fallenius  03, Nora Lindahl  04, Laura Fodor  03
6Örgryte IS 
2:19.70
  
 Inez Jakobsson Yngve  05, Ellen Hansson  04, Alicia Jisbrant  04, Elna Wester  05
7IFK Växjö 
2:22.50
  
 Hanna Joabsson  04, Maja Westhoff  04, Elenie Carlsson  05, Elin Joabsson  04
8Hanvikens SK 
2:30.57
  
 Thea Katsoulaki  04, Felicia Johansson  04, Linnea Boqvist  05, Karin Bengtsson  04
Heat 1
12 sep
12 sep
1IFK Lidingö 
2:19.80
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Estelle Strand  04, Nike Isaksson  04
2IFK Göteborg 
2:19.88
  
 Filippa Palmås  04, Ida Kühnel Pappila  04, Elin Pettersson  03, Saga Provci  04
3Örgryte IS 
2:19.98
  
 Inez Jakobsson Yngve  05, Ellen Hansson  04, Alicia Jisbrant  04, Elna Wester  05
4IFK Växjö 
2:23.10
  
 Hanna Joabsson  04, Maja Westhoff  04, Elenie Carlsson  05, Elin Joabsson  04
5Hässelby SK 
2:23.34
  
 Saga Hermundstad  04, Clara Fallenius  03, Nicole Nyberg  04, Laura Fodor  03
6Hanvikens SK 
2:23.52
  
 Linnea Boqvist  05, Karin Bengtsson  04, Thea Katsoulaki  04, Felicia Johansson  04
7Västerås FK 
2:30.29
  
 Matilda Eriksson  04, Ida Palmqvist  03, Tyra Tjulander  04, Izabella Lukic  03
Heat 2
12 sep
12 sep
1Malmö AI 
2:22.43
  
 Joy Thulin  03, Ida Staafgård  03, Ella Uddenäs  05, Milla Svanberg  03
2Bromma IF 
2:24.17
  
 Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04, Lisen Rignell  03, Louise Eliasson  04
3Mölndals AIK 
2:26.62
  
 Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Wilma Holmén  03, Amanda Ehrnborg  04
4Göteborgs KIK 
2:28.67
  
 Antonia Bozic  03, Anna Constantinescu  03, Moa Gustafsson  04, Amanda Magnusson  04
5Boo IF 
2:30.08
2:30.08
  
 Ella Tylestedt  04, Linnea Hjalmarsson  05, Anna Werkström  04, Edvarda Lindén  04
6Örgryte IS 
2:43.43
  
 Lisa Ellison  04, Ebba Francois  04, Linnea Knüppel  04, Clara Weetom  04
F17 3x800 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1IFK Lidingö 
7:09.46
  
 Victoria Psilander  03, Estelle Strand  04, Nike Isaksson  04
2Mölndals AIK 
7:10.43
  
 Wilma Holmén  03, Saga Hagelin  03, Alma Svantesson  04
3Vallentuna FK 
7:11.63
  
 Tilde Josefsson  04, Lizette Carlsson  04, Moa Granat  04
4Upsala IF 
7:13.43
  
 Filippa Hägglund  03, Sofia Amini  03, Maja Björnsson  03
5IFK Växjö 
7:20.64
  
 Elenie Carlsson  05, Hanna Joabsson  04, Elin Joabsson  04
6Hammarby IF 
7:21.80
  
 Clara Lidén  03, Nora Lundin  03, Albertina Brandt  03
F15 4x80 m     
13 sep

Final A

Final
13 sep
1IF Göta Karlstad 
39.72
  
 Märta Lundström Larsson  05, Tilde Andersson  06, Lathifa Afrah  05, Irma Jonhed  05
2Malmö AI 
40.41
  
 Celia Parmatow  05, Olivia Jensfelt  05, Elin Pihlström  06, Ella Wolff  05
3IF Hagen FIK IF Hagen
40.86
  
 Nova Schwalbe Wilson  05, Ebba Eklund  05, Chanel Moularé  05, Ella Sjölin  05
4Mölndals AIK 
41.00
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Olivia Amberntsson  05, Cornelia Andersson  05
5IK Orient 
41.74
  
 Ellen Schoug  05, Klara Håkansson  05, Nicole Hoffman  05, Hilda Nolkrantz  05
6Falkenbergs IK 
41.91
  
 Wilma Segermalm  05, Annie Sturesson  05, Wilma Folkesson  05, Linn Svedberg Jarlhage  05
7IK Lerum FI 
44.11
  
 Leia Holm  05, Alice Bengtsson  05, Josefine Holmesson  05, Leah Rohbrahn  05
IFK Göteborg 
DNF
  
 Tindra Ladestam  05, Anna Tiger  05, Eleonora Piga  05, Alva Thunberg  06
Heat 1
13 sep
13 sep
1IF Göta Karlstad 
39.85
  
 Märta Lundström Larsson  05, Tilde Andersson  06, Lathifa Afrah  05, Irma Jonhed  05
2Malmö AI 
40.92
  
 Celia Parmatow  05, Olivia Jensfelt  05, Elin Pihlström  06, Ella Wolff  05
3IK Orient 
41.94
  
 Ellen Schoug  05, Klara Håkansson  05, Nicole Hoffman  05, Hilda Nolkrantz  05
4IK Lerum FI 
43.68
  
 Leia Holm  05, Alice Bengtsson  05, Josefine Holmesson  05, Leah Rohbrahn  05
IFK Göteborg 
DQ
  
 Moa Bertilsson  05, Kajsa Roth  06, Isabella Petrusic  05, Ivana Pekic  05
Heat 2
13 sep
13 sep
1IF Hagen FIK IF Hagen
40.79
  
 Nova Schwalbe Wilson  05, Ebba Eklund  05, Chanel Moularé  05, Ella Sjölin  05
2Mölndals AIK 
40.86
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Olivia Amberntsson  05, Cornelia Andersson  05
3Falkenbergs IK 
41.99
  
 Wilma Segermalm  05, Annie Sturesson  05, Wilma Folkesson  05, Linn Svedberg Jarlhage  05
4IFK Göteborg 
43.30
  
 Tindra Ladestam  05, Anna Tiger  05, Eleonora Piga  05, Alva Thunberg  06
5Tullinge FI 
44.61
  
 Alicia Nordmark-Niska  06, Maya Domanowsky  05, Pritha Routh  06, Olivia Faskunger  05
F15 3x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1IF Göta Karlstad 
7:07.12
  
 Ella Holmqvist  05, Hannah Hedström  06, Lathifa Afrah  05
2IFK Göteborg 
7:09.28
  
 Alva Thunberg  06, Agnes Thundal  05, Nicole Tiourine  05
3Upsala IF 
7:12.69
  
 Elsa Hedin  05, Clara Knutsson  06, Lowa Branth  05
4Mölndals AIK 
7:16.85
  
 Elin Hagelin  05, Emilia Lundstedt  05, Wilma Ehrnborg  06
5IFK Göteborg 
7:56.22
  
 Moa Cornéer  05, Eleonora Piga  05, Lovisa Emanuelsson  06
K35 3x800 m     
12 sep

Final A

Final
12 sep
1Mölndals AIK 
8:17.65
  
 Sara Amberntsson  76, Eleonor Hjelm  80, Anna Licht  77
2Majornas IK 
8:28.05
NR45
  
 Johanna Michaëlsson  71, Maria Talja  75, Ulrika Grönérus  72
3IF Kville 
9:10.29
NR55
  
 Christina Johansson  62, Eleonor Öström  59, Karin Schön  62