28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 282 (169+113)   Starter: 314 (186+128)

Män
M 100 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Thomas Jones
10.38w
IFK Växjö
10.38w
  
2Kasper Kadestål
10.44w
Malmö AI
10.44w
  
3Erik Annerfalk
10.66w
Ullevi FK
10.66w
  
4Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.68w
KFUM Örebro
10.68w
  
5Filip Schwartz
10.73w
Mölndals AIK
10.73w
  
6Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
10.79w
IFK Helsingborg
10.79w
  
7Patrik Andersson
10.86w
Ullevi FK
10.86w
  
Final B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Adam Denguir
10.82
Ullevi FK
10.82
SB
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
10.83
PB
  
3Olle Forslin
10.88
Hässelby SK
10.88
PB
  
4Max Rosquist-LarssonMalmö AI
11.03
PB
  
5Elias WennolfIFK Lund
11.06
PB
  
6Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
11.10
KFUM Örebro
11.10
SB
  
7Emmanuel Ogwo
11.21
Ullevi FK
11.21
  
8Isak KristensenUllevi FK
11.24
  
Final C
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Erik Johansson
11.03
Ullevi FK
11.03
PB
  
2Elias Hedner
11.15
Malmö AI
11.15
PB
  
3Anthon Bokelund Singh
11.43
IFK Göteborg
11.43
=PB
  
4Sebastian KadestålMalmö AI
11.57
  
5Simon WennolfIFK Lund
11.77
  
Final D
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.35
KFUM Örebro
11.35
PB
  
2Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
11.39
IFK Göteborg
11.39
PB
  
3Vilmer Elovsson
11.47
Mölndals AIK
11.47
PB
  
4Jonathan Johansson
11.50
Sävedalens AIK
11.50
PB
  
5Wissam Al Mahmoud
11.56
KFUM Örebro
11.56
PB
  
6Otto Hammarström
11.70
Örgryte IS
11.70
  
7Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
11.84
F Stenungsunds FI
11.84
PB
  
8Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
12.00
F Stenungsunds FI
12.00
PB
  
Final E
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Alex Apelgrim
10.98w
Örgryte IS
10.98w
  
2Johannes LundqvistUllevi FK
11.64w
  
3Shakeem Reid
11.81w
Ullevi FK
11.81w
  
4Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
11.88w
IFK Göteborg
11.88w
  
M 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Kasper KadestålMalmö AI
21.59
  
2Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
21.76
KFUM Örebro
21.76
  
3Filip Schwartz
22.09
Mölndals AIK
22.09
  
4Alexander LesserUllevi FK
22.15
  
5Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
22.16
KFUM Örebro
22.16
  
6Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
22.31
IFK Helsingborg
22.31
SB
  
7Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.34
KFUM Örebro
22.34
  
Final B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Elias Wennolf
22.17w
IFK Lund
22.17w
  
2Lucas Bolin
22.40w
Ullevi FK
22.40w
  
3Isak Kristensen
22.57w
Ullevi FK
22.57w
  
4Tarley Allison
22.59w
Mölndals AIK
22.59w
  
5Elias Hedner
22.60w
Malmö AI
22.60w
  
6Jacob Helsing
22.71w
IK Orient
22.71w
  
7Sebastian KadestålMalmö AI
23.14w
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alex Apelgrim
22.07
Örgryte IS
22.07
PB
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.08
PB
  
3Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
22.85
KFUM Örebro
22.85
PB
  
4Andreas NorströmUllevi FK
23.06
SB
  
5Herman ForsbergUllevi FK
23.16
PB
  
6Jonathan Johansson
23.26
Sävedalens AIK
23.26
PB
  
Final D
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Emmanuel Ogwo
22.55
Ullevi FK
22.55
PB
  
2Anthon Bokelund Singh
23.37
IFK Göteborg
23.37
PB
  
3Fredrik Sangberg
23.58
Örgryte IS
23.58
PB
  
3Viggo AnderssonUllevi FK
23.58
PB
  
5Gustav Ölund
24.48
Örgryte IS
24.48
  
6Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
24.82
F Stenungsunds FI
24.82
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Martin Selin
49.50
Ullevi FK
49.50
SB
  
2Filip NilssonIFK Lund
49.50
  
3Anton BengtssonUllevi FK
50.33
SB
  
4Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
50.67
KFUM Örebro
50.67
PB
  
5Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
51.10
Ängelholms IF
51.10
PB
  
6Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
51.20
IFK Göteborg
51.20
  
7Samuel Andreasson
Samuel Andreasson 99, IFK Göteborg
51.21
IFK Göteborg
51.21
  
8Gustav Gahne
52.24
Hässelby SK
52.24
SB
  
Final B
1Alexander Pilgrim
51.66
Mölndals AIK
51.66
PB
  
2Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
53.11
IFK Göteborg
53.11
PB
  
3David Sämfors
57.98
Örgryte IS
57.98
PB
  
4Jakob Hallgren
58.28
IF Göta Karlstad
58.28
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Andreas Kramer
1:45.86
Sävedalens AIK
1:45.86
SB
  
2Felix Francois
1:47.12
Örgryte IS
1:47.12
PB
  
3Erik Martinsson
1:47.34
Gefle IF
1:47.34
=PB
  
4Joakim Andersson
1:47.62
Spårvägens FK
1:47.62
  
5Anton Persson
1:50.11
Hässelby SK
1:50.11
=PB
  
6Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:51.33
Eskilstuna FI
1:51.33
  
7Carl Bengtström
1:51.85
Örgryte IS
1:51.85
PB
  
Alexander LundskogUllevi FK
DNF
  
Final B
1Abubakar AbdullahiMalmö AI
1:50.76
PB
  
2Gustav Bivstedt
1:53.13
Hässelby SK
1:53.13
  
3Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:54.23
KFUM Örebro
1:54.23
PB
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
1:54.52
Sävedalens AIK
1:54.52
SB
  
5Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
1:55.82
Hässelby SK
1:55.82
  
6Kevin Bodén
1:56.36
Motala AIF
1:56.36
  
Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final C
1Elias Brink
1:56.53
IF Kville
1:56.53
  
2Victor Wahlgren
1:56.79
Mölndals AIK
1:56.79
  
3Karl Wållgren
1:57.35
IK Lerum FI
1:57.35
PB
  
4Mathias Söder
1:57.58
Ullevi FK
1:57.58
SB
  
5Samuel Wiik
1:57.69
Örgryte IS
1:57.69
SB
  
6Simon Wikell
1:59.47
Mölndals AIK
1:59.47
  
Final D
1Felix Larsen Nilsson
1:58.98
Örgryte IS
1:58.98
PB
  
2Daniel Lundborg
2:01.12
Malmö AI
2:01.12
SB
  
3Tadesse Johansson
2:01.14
Spårvägens FK
2:01.14
SB
  
4Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
2:02.79
IFK Göteborg
2:02.79
PB
  
5Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
2:03.07
F Stenungsunds FI
2:03.07
  
6David Arnesson
2:03.44
IFK Lund
2:03.44
SB
  
7Love Ramhult
2:13.52
IK Ymer
2:13.52
SB
  
Desmond Amakye
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final E
1Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
2:02.98
IFK Göteborg
2:02.98
PB
  
2Jonatan Brown
2:05.03
Alingsås IF
2:05.03
SB
  
3Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
2:07.33
Västerås FK
2:07.33
SB
  
4Noel Edvinsson
2:08.51
IF Göta Karlstad
2:08.51
  
5Elias Ramhult
2:09.77
IK Ymer
2:09.77
PB
  
6Alfred Ramhult
2:10.24
IK Ymer
2:10.24
  
Robin Turan
Robin Turan 04, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Andreas Almgren
3:42.31
Turebergs FK
3:42.31
  
2Omar Nuur
3:51.25
IFK Växjö
3:51.25
PB
  
3Sharmarke Ahmed
3:51.57
Hälle IF
3:51.57
PB
  
4Alexander Nilsson
3:51.87
Mölndals AIK
3:51.87
  
5Hampus Börjesson
3:53.16
Ullevi FK
3:53.16
  
6Warsame Doley
3:54.49
Malmö AI
3:54.49
PB
  
7Gustav Berlin
3:55.60
Hässelby SK
3:55.60
  
8Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:55.61
Spårvägens FK
3:55.61
  
9Mattias Ohlsson
4:07.23
Heleneholms IF
4:07.23
SB
  
Erik Jälknäs
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Miguel Palm
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
1Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
3:57.32
Örgryte IS
3:57.32
PB
  
2Jonathan Grahn
3:59.48
Mölndals AIK
3:59.48
  
3Andreas Davidsson
3:59.83
Högby IF
3:59.83
SB
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:01.19
Spårvägens FK
4:01.19
  
5Gustav Lundqvist
4:07.60
Hovslätts IK
4:07.60
PB
  
6Oskar Karlsson
4:12.24
Ängelholms IF
4:12.24
PB
  
7Jonas Magnusson
4:14.63
Hälle IF
4:14.63
PB
  
8Alexander CarlssonHälle IF
4:15.15
PB
  
9Carl Erixon
4:17.07
Mölndals AIK
4:17.07
PB
  
10Philip Frick
4:33.44
Örgryte IS
4:33.44
PB
  
Final C
1Nils Olsson
4:18.16
IK Lerum FI
4:18.16
PB
  
2Agust Kronkvist
4:22.97
Ängelholms IF
4:22.97
PB
  
3Salem Al-Mursi
4:28.20
Ullevi FK
4:28.20
PB
  
4Ivan Magnusson
4:31.44
Sävedalens AIK
4:31.44
PB
  
5Alexander Sörensen
4:35.67
Örgryte IS
4:35.67
PB
  
6Anders Rydell
4:49.66
Malmö AI
4:49.66
  
M 5000 m     


Final A

Final

1David Nilsson
13:44.55
Högby IF
13:44.55
PB
  
24 SWE AT
2Daniel Lundgren
13:47.38
Turebergs FK
13:47.38
PB
  
31 SWE AT
3Emil Blomberg
13:59.72
Hässelby SK
13:59.72
PB
  
4Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
14:00.73
Spårvägens FK
14:00.73
SB
  
5Jonatan Fridolfsson
14:04.03
Sävedalens AIK
14:04.03
  
6Arvid Öhrn
14:06.24
Hälle IF
14:06.24
PB
  
7Samuel Pihlström
14:06.65
Hälle IF
14:06.65
PB
  
7 SWE P19 AT
8Gabriel Steffensen
14:21.85
Mölndals AIK
14:21.85
SB
  
9Oliver Löfqvist
14:24.16
Spårvägens FK
14:24.16
PB
  
10Samuel Fitsumbrhan
14:32.99
Hälle IF
14:32.99
  
11Olle Ahlberg
14:37.96
Hälle IF
14:37.96
PB
  
12Axel Djurberg
14:42.02
Hässelby SK
14:42.02
  
13Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
14:47.83
Spårvägens FK
14:47.83
SB
  
14Johan Fagerberg
14:51.19
Spårvägens FK
14:51.19
SB
  
15Daniel Cullin
15:03.06
Hälle IF
15:03.06
PB
  
16Martin Stjernlöf
15:05.68
Eskilstuna FI
15:05.68
SB
  
17Nils Bredin
15:18.14
Hälle IF
15:18.14
  
18Mathias Stjernlöf
15:34.29
Eskilstuna FI
15:34.29
PB
  
19Arvid Backteman
15:50.60
Sävedalens AIK
15:50.60
  
20Mattias Östberg
Mattias Östberg 03, Borlänge LK
16:04.78
Borlänge LK
16:04.78
  
21Erik Widing
Erik Widing 87, Eskilstuna
16:17.74
Eskilstuna FI
16:17.74
SB
  
Vidar Johansson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final B
1Robert AlexanderssonHälle IF
15:23.79
  
2Erik Widmark
Erik Widmark 96, Mantra Sport
15:34.30
IF Mantra Sport
15:34.30
PB
  
3Hugo Setthagen
15:37.41
Umara SC
15:37.41
PB
  
4Christofer Salmén
15:38.62
Spårvägens FK
15:38.62
SB
  
5Linn Nilsson
15:38.39
Hälle IF
15:38.39
SB
  
K 1
6Erik Framme
15:54.30
Hälle IF
15:54.30
SB
  
7Filip Karlsson
Filip Karlsson 97, IFK Skövde
15:54.40
IFK Skövde
15:54.40
PB
  
8Johannes Bogren
15:55.94
Majornas IK
15:55.94
PB
  
9Mikael Nordmark
15:57.07
Sävedalens AIK
15:57.07
PB
  
10Hjalmar Selskog
Hjalmar Selskog 00, Hakarpspojkarna
16:16.91
IK Hakarpspojkarna
16:16.91
PB
  
11Oskar Bäckström
16:22.25
Umeå TFC
16:22.25
PB
  
12Alexander Waerme
16:22.29
Ullevi FK
16:22.29
PB
  
13Sara Christiansson
16:35.75
Sävedalens AIK
16:35.75
SB
  
K 2
14Marcus Olofsson
16:46.69
Sävedalens AIK
16:46.69
PB
  
15Fredrik Sohlberg
16:51.65
Fredrikshofs FIF
16:51.65
SB
  
16Victor Dahlgren
16:58.06
Brattås CK
16:58.06
PB
  
17Elias Vitell
Elias Vitell 01, Fredrikshof
17:01.30
Fredrikshofs FIF
17:01.30
PB
  
18Anders Soovik
Anders Soovik 76, Kongahälla
17:04.50
Kongahälla AIK
17:04.50
SB
  
19Johanna Anvell
17:12.18
Mölndals AIK
17:12.18
PB
  
K 3
20Lisa Wreeby
Lisa Wreeby 02, Sävedalen
18:43.65
Sävedalens AIK
18:43.65
PB
  
K 4
M 110 m häck     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Fredrik Samuelsson
14.38
Hässelby SK
14.38
SB
  
2Jonathan Carbe
15.49
Örgryte IS
15.49
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
52.24
Linköpings GIF
52.24
SB
  
2Anton Bertilsson
53.46
IFK Växjö
53.46
  
3Viktor BondessonMalmö AI
53.97
  
4Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
55.62
KFUM Örebro
55.62
SB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Adam Sörqvist
6:12.81
Sävedalens AIK
6:12.81
  
2Henok Ande
Henok Ande 05, Mölndal
6:46.51
Mölndals AIK
6:46.51
  
3Marcus Lamm
6:49.70
Mölndals AIK
6:49.70
  
4Julius Wiklund
6:56.31
IK Wilske
6:56.31
PB
  
P13 1500 m     


Final A

Final

1Wilmer Grahn
4:37.08
Mölndals AIK
4:37.08
PB
  
2Jack Krantz
Jack Krantz 07, Sävedalen
4:40.84
Sävedalens AIK
4:40.84
PB
  
3Mikel Månsson
4:55.14
Åhus FIK
4:55.14
PB
  
4Axel Olsson
5:00.52
IK Lerum FI
5:00.52
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Claudia Payton
11.49
Ullevi FK
11.49
  
2Fatou Sowe
11.55
Malmö AI
11.55
PB
  
3Nikki AnderbergMalmö AI
11.56
PB
  
4Daniella Busk
11.70
Malmö AI
11.70
SB
  
5Filippa SivnertMalmö AI
11.89
PB
  
5Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
11.89
KFUM Örebro
11.89
SB
  
7Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
12.20
KFUM Örebro
12.20
SB
  
Final B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Elina Gunnarsson
12.19w
Hovslätts IK
12.19w
  
2Olivia Stridh
12.47w
Malmö AI
12.47w
  
3Joy Thulin
12.49w
Malmö AI
12.49w
  
4Ellen Hansson
12.58w
Örgryte IS
12.58w
  
5Elin HallbjörnerUllevi FK
12.68w
  
6Elin Molinder
12.78w
Mölndals AIK
12.78w
  
Final C
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Ida Staafgård
12.33w
Malmö AI
12.33w
  
2Ebba Magnusson
12.43w
Ullevi FK
12.43w
  
3Ida Kühnel Pappila
12.98w
IFK Göteborg
12.98w
  
4Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
12.99w
  
5Jenny Åkervall
13.46w
Spårvägens FK
13.46w
  
6Nicole Dinu
13.86w
Ullevi FK
13.86w
  
K 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Lisa Lilja
24.02
Ullevi FK
24.02
  
2Daniella Busk
24.30
Malmö AI
24.30
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.81
KFUM Örebro
24.81
  
4Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.99
KFUM Örebro
24.99
  
5Elina Gunnarsson
25.49
Hovslätts IK
25.49
  
Final B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Ida Staafgård
25.78
Malmö AI
25.78
SB
  
2Ebba Magnusson
25.97
Ullevi FK
25.97
PB
  
3Ide Ileso
26.23
Ullevi FK
26.23
SB
  
4Elvira Erixon
26.52
Mölndals AIK
26.52
  
5Elin HallbjörnerUllevi FK
27.54
PB
  
Final C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Joy Thulin
25.81
Malmö AI
25.81
SB
  
2Ellen Hansson
26.10
Örgryte IS
26.10
PB
  
3Ida Kühnel Pappila
26.60
IFK Göteborg
26.60
SB
  
4Jenny Åkervall
27.72
Spårvägens FK
27.72
  
5Wendela Yhlen GrafUllevi FK
27.79
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Matilda HellqvistUllevi FK
54.87
SB
  
2Linnea KillanderMalmö AI
55.07
SB
  
3Lovisa Linde
55.12
Täby IS
55.12
PB
  
4Ebba Gustafsson
57.70
Mölndals AIK
57.70
SB
  
5Elin Pettersson
Elin Pettersson 03, IFK Göteborg
59.08
IFK Göteborg
59.08
SB
  
6Maja Jönsson
59.51
Höörs IS
59.51
SB
  
7Judith Wagersten
59.55
Örgryte IS
59.55
SB
  
8Johanna Bülow
59.78
Hovslätts IK
59.78
SB
  
Final B
1Hanna Karlsson
57.73
IF Göta Karlstad
57.73
PB
  
2Jonna Tilgner
Jonna Tilgner 84, Linköpings GIF
57.86
Linköpings GIF
57.86
SB
  
3Emilia Mandl
58.93
Malmö AI
58.93
PB
  
4Linnea Borrman
59.49
Hälle IF
59.49
PB
  
5Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
1:00.41
Ängelholms IF
1:00.41
PB
  
6Alicia Jisbrant
1:03.76
Örgryte IS
1:03.76
PB
  
7Ebba Francois
1:04.30
Örgryte IS
1:04.30
PB
  
8Linnea Odéhn
1:05.92
Malmö AI
1:05.92
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Hanna Hermansson
2:06.24
Turebergs FK
2:06.24
  
2Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:06.58
KFUM Örebro
2:06.58
PB
  
3Lovisa Lindh
2:07.33
Ullevi FK
2:07.33
  
4Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 00, Sävedalen
2:08.70
Sävedalens AIK
2:08.70
SB
  
5Maria Freij
2:10.47
Malmö AI
2:10.47
  
6Lovisa Bivstedt
2:10.94
Hässelby SK
2:10.94
  
7Madeleine Björlin-Delmar
2:14.08
IFK Göteborg
2:14.08
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  
Final B
1Jessica Edlund
2:10.11
Umedalens IF
2:10.11
PB
  
2Alicia Nilsson
2:13.83
Ullevi FK
2:13.83
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:14.40
IFK Göteborg
2:14.40
  
4Greta Graziani
2:15.36
Täby IS
2:15.36
  
5Ebba Wahlberg
2:15.57
IK Ymer
2:15.57
  
6Emilia Lillemo
2:16.47
Täby IS
2:16.47
PB
  
7Alma Svantesson
2:20.92
Mölndals AIK
2:20.92
  
Final C
1Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
2:15.39
Göteborgs KIK
2:15.39
PB
  
2Hannah Kinane
2:16.20
Hässelby SK
2:16.20
PB
  
3Nadja Rugland
2:16.53
Höörs IS
2:16.53
SB
  
4Juni Rugland
2:17.41
Höörs IS
2:17.41
PB
  
5Nelly Elned
2:18.07
Hälle IF
2:18.07
PB
  
6Sandra Carlson
2:21.82
IFK Lund
2:21.82
SB
  
7Tilda Knauer
2:22.78
Hälle IF
2:22.78
  
Stina Pettersson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final D
1Elna Wester
2:20.20
Örgryte IS
2:20.20
PB
  
2Frida Berglin
2:21.42
KA 2 IF
2:21.42
  
3Felicia Brink
2:23.88
IF Kville
2:23.88
  
4Saga Hagelin
2:24.34
Mölndals AIK
2:24.34
SB
  
5Wilma Holmén
2:25.27
Mölndals AIK
2:25.27
  
6Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
2:29.57
Trollhättan FIK
2:29.57
  
Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
Final E
1Wilma Karlsson
2:23.79
IF Göta Karlstad
2:23.79
PB
  
2Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
2:29.27
IFK Göteborg
2:29.27
  
3Agnes Andersén
2:30.96
Istrums SK
2:30.96
SB
  
4Sofia Hegardt
2:51.92
IFK Lund
2:51.92
  
Beatrice BrinkIF Kville
DNF
  
K 1 mile     


Final A

Final

1Alice Magnell Millán
4:45.98
Eskilstuna FI
4:45.98
PB NU20R
  
2Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
4:48.15
Göteborgs KIK
4:48.15
PB
  
3Julia Svennblad
5:09.77
Bohus IF
5:09.77
PB
  
Hanna HermanssonTurebergs FK
DNF
  
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Linn Söderholm
10:02.41
Sävedalens AIK
10:02.41
PB
  
2Julia Samuelsson
10:16.77
Högby IF
10:16.77
PB
  
3Hanna Bergström
10:20.13
Huddinge AIS
10:20.13
PB
  
23 SWE AT
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
10:21.04
Mölndals AIK
10:21.04
PB
  
24 SWE AT
5Tova Eurén Magnusson
10:23.35
Göteborgs KIK
10:23.35
SB
  
6Angelica Strandberg
11:12.09
Spårvägens FK
11:12.09
PB
  
7Emma Jansson
11:33.28
Hässelby SK
11:33.28
SB
  
Emilia LillemoTäby IS
DNF
  
Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
DNF
Örgryte IS
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Palmqvist
57.85
Mölndals AIK
57.85
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
58.96
Lidköpings IS
58.96
SB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
59.48
SB
  
4Ebba Svantesson
1:00.42
Upsala IF
1:00.42
PB
  
5Jonna Tilgner
Jonna Tilgner 84, Linköpings GIF
1:00.43
Linköpings GIF
1:00.43
SB
  
6Vendela Rydbäck
1:03.32
IFK Växjö
1:03.32
SB
  
7Emelie Öberg
1:03.90
Ullevi FK
1:03.90
  
8Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
1:06.99
F Stenungsunds FI
1:06.99
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Paulina Hultberg
6:30.18
Alingsås IF
6:30.18
PB
  
2Majken Söderlund Larsson
6:38.26
F Stenungsunds FI
6:38.26
PB
  
3Lowa Branth
6:42.20
Upsala IF
6:42.20
PB
  
4Ida Kraft
Ida Kraft 05, Trollhättan FIK
6:42.47
Trollhättan FIK
6:42.47
PB
  
5Wilma Ehrnborg
6:43.18
Mölndals AIK
6:43.18
PB
  
6Stina Tagesson
6:48.10
IK Ymer
6:48.10
  
7Elin Hagelin
6:54.86
Mölndals AIK
6:54.86
PB
  
8Tilde Adolfsson
6:56.53
Motala AIF
6:56.53
PB
  
9Lovisa Emanuelsson
7:22.17
IFK Göteborg
7:22.17
PB
  
10Elsa Tagesson
7:22.37
IK Ymer
7:22.37
  
11Liv Altarac
7:29.74
Malmö AI
7:29.74
SB
  
12Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
8:02.72
Trollhättan FIK
8:02.72
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Ester Strand
4:54.13
Hälle IF
4:54.13
PB
  
2Hanna Strand
4:57.75
Hälle IF
4:57.75
PB
  
3Elsa Svantesson
5:24.15
Mölndals AIK
5:24.15
PB
  
4Agnes Knauer
5:26.51
Hälle IF
5:26.51
PB
  
5Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
5:51.77
IFK Göteborg
5:51.77
PB