31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Arena: Lugnets IP och kastplanen   Arrangör: Falu IK
Tävlande: 51 (26+25)   Starter: 71 (37+34)

Män
M 100 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Simon BjörnstedtUpsala IF
11.25
SB
  
2Henning André
11.73
Nyköpings BIS
11.73
SB
  
3Birck WärnströmFalu IK
11.85
  
4Alfred Sandström
12.26
IFK Mora
12.26
PB
  
5Arvid Klingberg
12.41
Kvarnsvedens GoIF
12.41
PB
  
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Simon BjörnstedtUpsala IF
22.71
PB
  
2Noa Skomorowski
23.56
Kvarnsvedens GoIF
23.56
PB
  
3Henning André
23.66
Nyköpings BIS
23.66
SB
  
4Alfred Sandström
24.66
IFK Mora
24.66
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Albin Gezelius
9:19.66
IFK Mora
9:19.66
PB
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:34.95
Malungs SoFK
9:34.95
SB
  
3Anders RichardssonFalu IK
10:36.28
PB
  
Emil Sirsjö
Emil Sirsjö 03, Kvarnsveden
DNF
Kvarnsvedens GoIF
DNF
  
M 5000 m     


Final A

Final

1William Desmeules
17:32.81
Falu IK
17:32.81
PB
  
2Anders Berglund
17:48.53
Falu IK
17:48.53
PB
  
3Erik Desmuelles
18:42.70
Falu IK
18:42.70
PB
  
4Emanuel DanielssonFalu IK
21:24.75
PB
  
Oskar Sandberg
DNF
Malungs OK
DNF
  
M Höjd     


Final A

Final

1Emil Uhlin
2.00
Falu IK
2.00
SB
  
2Andreas GustafssonUpsala IF
1.80
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Gustav Magnusson
4.70
Tjalve IF Norrköping
4.70
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Andreas GustafssonUpsala IF
34.49
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
60.89
Spårvägens FK
60.89
=SB
  
P19 400 m häck     


Final A

Final

1Viktor Hedlund
1:00.23
Falu IK
1:00.23
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Victor Visén
16.52
Upsala IF
16.52
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Victor Visén
49.57
Upsala IF
49.57
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Hugo Sörby
64.56
Upsala IF
64.56
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Noa Skomorowski
3.80
Kvarnsvedens GoIF
3.80
  
2Birck WärnströmFalu IK
3.60
  
3Arvid Landström
3.20
Kvarnsvedens GoIF
3.20
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Adam Hellbom
13.84
Falu IK
13.84
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Arvid Klingberg
41.59
Kvarnsvedens GoIF
41.59
PB
  
2Kristoffer AnderssonFalu IK
37.10
  
3Adam Hellbom
33.09
Falu IK
33.09
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Adam Hellbom
44.28
Falu IK
44.28
PB
  
P13 60 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Tilde Karlsson
8.85
IFK Mora
8.85
PB
  
F
2Lia Hagström
8.93
Säters IF
8.93
SB
  
F
3Åke Folke
9.31
Falu IK
9.31
PB
  
4Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
9.95
Leksands FIK
9.95
PB
  
F
P13 200 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Tilde Karlsson
29.73
IFK Mora
29.73
PB
  
F
2Lia Hagström
29.84
Säters IF
29.84
PB
  
F
3Åke Folke
30.75
Falu IK
30.75
PB
  
4Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
34.94
Leksands FIK
34.94
PB
  
F
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Justina Esangbedo
12.71
Kvarnsvedens GoIF
12.71
SB
  
2Anna Lennman
13.23
Falu IK
13.23
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
57.11
Stora Skedvi IK
57.11
PB
  
2Elin Gezelius
1:02.64
IFK Mora
1:02.64
PB
  
3Lana Hildebrand
1:09.41
Falu IK
1:09.41
PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.23
Spårvägens FK
16.23
SB
  
2Axelina Johansson
16.15
Hässelby SK
16.15
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Hillevi Carlsson
43.05
Hässelby SK
43.05
  
2Lydia Sundin
42.66
Hässelby SK
42.66
SB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

1Elsa Hårrskog
1.56
IFK Mora
1.56
SB
  
2Anna Klingberg
Anna Klingberg 02, Kvarnsveden
1.45
Kvarnsvedens GoIF
1.45
SB
  
F19 Stav     


Final A

Final

1Linn JanssonFalu IK
2.70
  
2Thilde Hansson
Thilde Hansson 04, Kvarnsveden
2.60
Kvarnsvedens GoIF
2.60
SB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Hillevi Carlsson
55.86
Hässelby SK
55.86
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
1.62
Kvarnsvedens GoIF
1.62
SB
  
2Karin Hårrskog
1.45
IFK Mora
1.45
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Clara Jansson
20.44
Säters IF
20.44
PB
  
F15 80 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Vilma Lyck
Vilma Lyck 06, Leksands FIK
11.26
Leksands FIK
11.26
PB
  
2Liv Enberg
11.68
Falu IK
11.68
PB
  
F15 1000 m     


Final A

Final

1Elin Gezelius
3:25.20
IFK Mora
3:25.20
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Karen Njeri
Karen Njeri 05, Kvarnsveden
26.34
Kvarnsvedens GoIF
26.34
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hanna AnderssonFalu IK
36.58
PB
  
2Karen Njeri
Karen Njeri 05, Kvarnsveden
27.55
Kvarnsvedens GoIF
27.55
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Astrid Hermansson
1:51.58
Stora Tuna FIK
1:51.58
  
2Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
2:08.61
Leksands FIK
2:08.61
PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Lia Hagström
21.64
Säters IF
21.64
PB
  
2Hilda Säfström
16.93
Kvarnsvedens GoIF
16.93
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Lia Hagström
29.76
Säters IF
29.76
PB