21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 129 (76+53)   Starter: 154 (91+63)

Män
M 80 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Emil Johansson
9.01
Turebergs FK
9.01
PB
  
2Lion MartinezAIK
9.14
PB
  
3Anton Runemar
9.27
Turebergs FK
9.27
PB
  
4Alexander Engblom
9.93
Upsala IF
9.93
PB
  
5Viggo Stridh
10.01
Täby IS
10.01
PB
  
Final B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1August Calles
9.71w
Bromma IF
9.71w
  
2Oliver Ericsson
9.73w
Spårvägens FK
9.73w
  
3Elias BouloussaaTäby IS
9.77w
  
4Babu Badjie
9.84w
Bromma IF
9.84w
  
5Gustav Hellsten
9.95w
Spårvägens FK
9.95w
  
6Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
10.00w
  
7Simon Johansson
10.44w
Bromma IF
10.44w
  
8Victor Johnson
10.80w
Bromma IF
10.80w
  
Final C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Alexander MickelsonTurebergs FK
10.26
PB
  
2David BerglundAIK
10.58
PB
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
10.61
PB
  
4Joar Eriksson
10.72
Turebergs FK
10.72
PB
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
11.02
Turebergs FK
11.02
PB
  
6Erik Håkansson
11.70
Turebergs FK
11.70
PB
  
M 100 m     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
1Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.71w
  
2Emil Johansson
10.92w
Turebergs FK
10.92w
  
3Lion MartinezAIK
11.07w
  
4Amadou Sussoho
11.33w
Malmö AI
11.33w
  
5Anton Levin
11.35w
Malmö AI
11.35w
  
Final B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Petter LundbergBromma IF
11.39
SB
  
2Anton Runemar
11.40
Turebergs FK
11.40
SB
  
3Rodi Kay
11.42
Täby IS
11.42
SB
  
4Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
11.45
SB
  
5Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
11.51
Råby-Rekarne FIF
11.51
PB
  
6Kristian Efremov
11.69
Spårvägens FK
11.69
SB
  
7Nick Heidarian
11.83
Turebergs FK
11.83
=SB
  
Final C
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1David Århammar
11.26
IFK Lidingö
11.26
PB
  
2Mattias Sunneborn
11.61
Spårvägens FK
11.61
SB
  
3Hugo Olsson
11.68
Turebergs FK
11.68
PB
  
4Jesper RilegårdTäby IS
12.05
PB
  
5Ibrahim AbakarTäby IS
12.07
SB
  
6Malte Fuchs EdbergBromma IF
12.13
PB
  
Final D
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1David SteinbergBromma IF
11.72
PB
  
2Erik Skoglund
11.79
Danderyds SK
11.79
PB
  
3Erik Dahlberg
11.90
Turebergs FK
11.90
PB
  
4Theodor Duvert
11.95
Turebergs FK
11.95
  
5Edvin Livak
12.17
Bromma IF
12.17
SB
  
6Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
12.54
IFK Lidingö
12.54
PB
  
7David BerglundAIK
13.18
PB
  
Final E
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Felix Nyberg
11.99w
Bromma IF
11.99w
  
2Max Lind
Max Lind 04, Tureberg
12.09w
Turebergs FK
12.09w
  
3Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
12.31w
Turebergs FK
12.31w
  
4Hunter S Mabon
12.64w
Danderyds SK
12.64w
  
5Alexander Mickelson
12.67w
Turebergs FK
12.67w
  
6Stellan Back
12.74w
Turebergs FK
12.74w
  
7Marcus Dahlman
12.83w
IFK Lidingö
12.83w
  
8Christian Josefsson
13.22w
Danderyds SK
13.22w
  
M 400 m     


Final A

Final

1Markus Moberg
48.39
Hammarby IF
48.39
PB
  
2Ívar Kristinn JasonarsonSpårvägens FK
49.28
SB
  
3Kristian Efremov
50.55
Spårvägens FK
50.55
SB
  
4Axel Glavare KarlssonTäby IS
52.00
PB
  
5Noah Bucht WesslénHammarby IF
52.37
SB
  
6Jesper RilegårdTäby IS
52.57
PB
  
Final B
1David Mattiasson
51.72
Turebergs FK
51.72
PB
  
2Esbjörn Eriksson
52.75
Turebergs FK
52.75
PB
  
3Edvin Habermann
53.04
Spårvägens FK
53.04
PB
  
4Elliot Duvert
53.21
Turebergs FK
53.21
PB
  
5Adam Westermark
53.23
Turebergs FK
53.23
SB
  
6Valter Kjellberg
54.88
Turebergs FK
54.88
PB
  
Final C
1Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
56.13
Turebergs FK
56.13
PB
  
2Samuel Berhane
58.21
Hässelby SK
58.21
PB
  
3Marcus Dahlman
58.94
IFK Lidingö
58.94
PB
  
4Alexander Hägg
59.50
Hässelby SK
59.50
PB
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
59.53
Turebergs FK
59.53
PB
  
Final D
1Gustav KällströmTurebergs FK
58.86
PB
  
2Olle Berg
Olle Berg 70, TCR Sthlm
59.25
TCR Stockholm
59.25
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1:08.75
Turebergs FK
1:08.75
PB
  
4Oliver Sörman
1:10.40
Hässelby SK
1:10.40
PB
  
5Simon Berhane
1:13.28
Hässelby SK
1:13.28
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Faustin Mugabo
4:10.63
Väsby IK
4:10.63
SB
  
2Axel Hagerud
4:11.20
Bromma IF
4:11.20
PB
  
3Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:13.72
Spårvägens FK
4:13.72
SB
  
4Samuel Berhane
4:22.39
Hässelby SK
4:22.39
PB
  
5Conor Hogan
4:27.75
Turebergs FK
4:27.75
PB
  
6Erik Nederheim
4:36.44
Täby IS
4:36.44
PB
  
7Alexander Hägg
4:40.84
Hässelby SK
4:40.84
PB
  
8Fredrik Nybäck
4:46.30
Spårvägens FK
4:46.30
PB
  
9Wilhelm Sterner
4:53.68
Täby IS
4:53.68
PB
  
Final B
1Yusuf Abdirahim Omar
4:42.05
Turebergs FK
4:42.05
PB
  
2Anton Petersson
4:57.89
Hässelby SK
4:57.89
  
3Leo Papinski
5:02.41
Täby IS
5:02.41
PB
  
4Simon Berhane
5:03.27
Hässelby SK
5:03.27
PB
  
5Oliver Sörman
5:04.60
Hässelby SK
5:04.60
PB
  
6Iker Garcia LundströmTurebergs FK
5:16.90
PB
  
7Javier Cabello
5:17.38
Turebergs FK
5:17.38
PB
  
8Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:13.47
IKJ Haninge
6:13.47
PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.02
PB
  
2Emma Carlsson
10.40
Turebergs FK
10.40
PB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
10.54
Turebergs FK
10.54
PB
  
4Elsa Kagevik
10.60
Turebergs FK
10.60
PB
  
5Clara Knutsson
10.79
Upsala IF
10.79
PB
  
6Linnéa Frejd
Linnéa Frejd 04, Vallentuna
11.57
Vallentuna FK
11.57
PB
  
7Rebecka SjöbergTäby IS
11.72
PB
  
Final B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
10.77
Turebergs FK
10.77
PB
  
2Ida Malmborg
11.01
Hässelby SK
11.01
PB
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
11.04
Spårvägens FK
11.04
SB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
11.17
Turebergs FK
11.17
PB
  
5Isabelle Malmborg
11.23
Hässelby SK
11.23
PB
  
6Olivia Bruzelius
11.31
Spårvägens FK
11.31
PB
  
K 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Isabelle Eurenius
12.13
Spårvägens FK
12.13
SB
  
2Nora Lindahl
12.34
Hässelby SK
12.34
PB
  
3Nike Isaksson
12.48
IFK Lidingö
12.48
PB
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.49
Mälarhöjdens IK
12.49
SB
  
5Linnéa Frobe
12.57
Täby IS
12.57
SB
  
6Clara Billing
12.83
Turebergs FK
12.83
SB
  
7Edda Chin NygårdsIFK Lidingö
12.95
SB
  
Final B
Vind: +4.0
Vind: +4.0
1Emma Carlsson
12.81w
Turebergs FK
12.81w
  
2Ronja Chrifi
12.94w
Turebergs FK
12.94w
  
3Tyra Tunander CedreniusIFK Lidingö
13.00w
  
4Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
13.07w
Turebergs FK
13.07w
  
5Moa Nyström
13.14w
Turebergs FK
13.14w
  
6Karin Andersson BergerTurebergs FK
13.44w
  
7Ella Fallope
13.82w
Turebergs FK
13.82w
  
Final C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
13.69
Spårvägens FK
13.69
PB
  
2Teodora Angergård
13.98
Spårvägens FK
13.98
PB
  
3Elin Snis
Elin Snis 04, Tureberg
14.02
Turebergs FK
14.02
PB
  
4Ella Henriksson
14.02
Spårvägens FK
14.02
PB
  
5Ulla Karnebäck
15.74
Turebergs FK
15.74
PB
  
6Gunnel Tolfes
15.80
Turebergs FK
15.80
PB
  
7Maria Björkman
18.38
Turebergs FK
18.38
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
54.41
Vallentuna FK
54.41
PB
  
2Bianca Salming
56.73
Turebergs FK
56.73
PB
  
3Celina Reichardt
57.71
Spårvägens FK
57.71
SB
  
4Caroline LarssonTäby IS
58.62
SB
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
58.69
PB
  
6Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
59.13
Spårvägens FK
59.13
PB
  
Final B
1Elsa Kagevik
1:00.26
Turebergs FK
1:00.26
PB
  
2Hannah Kinane
1:00.69
Hässelby SK
1:00.69
PB
  
3Matilda Borg
1:02.39
Hammarby IF
1:02.39
PB
  
4Jessica Olsson AounTäby IS
1:03.16
PB
  
5Ella Fallope
1:03.45
Turebergs FK
1:03.45
  
6Emilia Larson
1:04.31
Täby IS
1:04.31
SB
  
7Mina Hägglund
1:06.23
Hässelby SK
1:06.23
PB
  
Final C
1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
1:00.00
Spårvägens FK
1:00.00
PB
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1:02.69
Turebergs FK
1:02.69
PB
  
3Linn Adolfsson
1:04.72
Hässelby SK
1:04.72
PB
  
4Kristina Hvalgren
1:06.14
IFK Lidingö
1:06.14
PB
  
5Lorena Guzman
1:06.68
Turebergs FK
1:06.68
PB
  
6Melina Karagianni
1:11.33
Vallentuna FK
1:11.33
PB
  
7Gunnel Tolfes
1:13.69
Turebergs FK
1:13.69
PB
  
8Ulla Karnebäck
1:14.74
Turebergs FK
1:14.74
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Angelica Strandberg
4:45.29
Spårvägens FK
4:45.29
SB
  
2Elina Hellgren
4:57.76
Vallentuna FK
4:57.76
PB
  
3Elvira Bredin
5:01.01
Turebergs FK
5:01.01
PB
  
4Linn Adolfsson
5:05.97
Hässelby SK
5:05.97
  
5Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
5:16.47
Turebergs FK
5:16.47
SB
  
6Mina Hägglund
5:20.36
Hässelby SK
5:20.36
  
7Isabella Tapper
5:35.45
IFK Lidingö
5:35.45
SB
  
8Ellen ThermaeniusTäby IS
6:16.42
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik