0

26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
Arena: Hässelby IP   Arrangör: Hässelby SK
Tävlande: 20 (8+12)   Starter: 49 (25+24)

Män
P18 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.91
Hässelby SK
15.91
PB
  
2Linus Jonsson
13.24
Hässelby SK
13.24
PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
12.27
PB
  
4Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
11.23
Hässelby SK
11.23
PB
  
5Ludvig Wallén
10.72
Bromma IF
10.72
PB
  
6Gustav Elinder
10.44
Hässelby SK
10.44
PB
  
Lind14.6315.6815.6415.77x15.91
Jonsson12.35x12.8013.2013.0813.24
Fuchs Edberg12.1911.9012.24xx12.27
Boman10.6610.76xx10.8611.23
Wallén10.7210.13xxxx
Elinder10.1810.3810.0710.44xx
P18 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
41.11
Hässelby SK
41.11
PB
  
2Linus Jonsson
37.11
Hässelby SK
37.11
PB
  
3Vincent Arousell
33.28
Hässelby SK
33.28
PB
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
30.77
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
27.89
Hässelby SK
27.89
PB
  
6Gustav Elinder
25.07
Hässelby SK
25.07
PB
  
7Ludvig Wallén
21.64
Bromma IF
21.64
PB
  
P18 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Linus Jonsson
48.87
Hässelby SK
48.87
PB
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
37.22
Hässelby SK
37.22
SB
  
3Ludvig Wallén
31.69
Bromma IF
31.69
PB
  
4Gustav Elinder
29.85
Hässelby SK
29.85
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
26.35
Hässelby SK
26.35
PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
NM
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
41.57
Hässelby SK
41.57
PB
  
2Linus Jonsson
37.40
Hässelby SK
37.40
PB
  
3Ludvig Wallén
34.43
Bromma IF
34.43
PB
  
4Gustav Elinder
28.92
Hässelby SK
28.92
PB
  
5Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
25.15
Hässelby SK
25.15
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Erik Larripa Taxell
41.46
Hässelby SK
41.46
PB
  
Kvinnor
F18 Kula     


Final A

Final

1Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
9.34
Hässelby SK
9.34
PB
  
2Wilja Wickert
9.25
Hässelby SK
9.25
PB
  
Boman9.029.349.09x9.04x
Wickert8.578.879.228.609.258.98
F18 Diskus     


Final A

Final

1Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
31.16
Hässelby SK
31.16
PB
  
2Wilja Wickert
27.24
Hässelby SK
27.24
SB
  
F18 Slägga     


Final A

Final

1Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
46.09
Hässelby SK
46.09
PB
  
Wilja Wickert
NM
Hässelby SK
NM
  
F18 Spjut     


Final A

Final

1Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
31.16
Hässelby SK
31.16
PB
  
2Wilja Wickert
27.24
Hässelby SK
27.24
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emelie Beckman
11.98
Hässelby SK
11.98
  
2Clara Fallenius
11.10
Hässelby SK
11.10
PB
  
3Marika Åstrand
11.00
Hässelby SK
11.00
PB
  
Beckman11.6311.0810.5510.8410.4711.98
Fallenius11.1010.5810.3310.2810.53x
Åstrand10.5010.3410.8211.009.31x
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emelie Malmborg
43.78
Hässelby SK
43.78
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Emelie Beckman
33.16
Hässelby SK
33.16
SB
  
2Caroline Graveley
30.05
Hässelby SK
30.05
PB
  
3Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
21.27
Hässelby SK
21.27
SB
  
Clara FalleniusHässelby SK
NM
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Samuelsson
33.21
Hässelby SK
33.21
SB
  
2Elsa Kjellström
32.35
Hässelby SK
32.35
PB
  
3Suzanne Lesage
23.18
Bromma IF
23.18
PB
  
4Lisa AppelquistBromma IF
19.51
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Suzanne Lesage
24.28
Bromma IF
24.28
PB
  
2Julia Samuelsson
22.93
Hässelby SK
22.93
PB
  
3Elsa Kjellström
22.78
Hässelby SK
22.78
PB
  
4Lisa AppelquistBromma IF
17.54
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik