16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Ullevi FK och Örgryte IS
Tävlande: 96 (40+56)   Starter: 107 (46+61)

Män
P19 200 m     

Vind: +4.3

Final A

Final

Vind: +4.3
1Herman Forsberg
22.2mw
Ullevi FK
22.2mw
  
2Emmanuel Ogwo
22.2mw
Ullevi FK
22.2mw
  
3Stefan Savic
22.6mw
Örgryte IS
22.6mw
  
4Viggo Andersson
23.5mw
Ullevi FK
23.5mw
  
Final B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Shakeem Reid
24.4m
Ullevi FK
24.4m
  
2Philip KarlssonUllevi FK
25.0m
  
3Jonas Gustén
25.4m
Ullevi FK
25.4m
  
4David Sämfors
25.9m
Örgryte IS
25.9m
  
P19 800 m     


Final A

Final

1Salem Al-Mursi
2:07.82
Ullevi FK
2:07.82
PB
  
2Louis Schmitz
2:08.66
Ullevi FK
2:08.66
PB
  
3Alfred Ramhult
2:08.90
IK Ymer
2:08.90
SB
  
4Alexander Hedar
Alexander Hedar 03, IFK Göteborg
2:12.61
IFK Göteborg
2:12.61
SB
  
5Alfons Råwall
2:14.22
Sävedalens AIK
2:14.22
PB
  
P19 2000 m hinder     


Final A

Final

1Victor Wahlgren
6:26.95
Mölndals AIK
6:26.95
PB
  
2Carl Erixon
6:29.16
Mölndals AIK
6:29.16
PB
  
3Philip Frick
6:50.48
Örgryte IS
6:50.48
PB
  
4Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
7:21.37
F Stenungsunds FI
7:21.37
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Erik Johansson
7.64w
Ullevi FK
7.64w
+3.4
  
2Oliwer DanielssonUllevi FK
6.81w
+3.7
  
3Johan WahlgrenUllevi FK
6.34
+1.8 PB
  
4Herman ForsbergUllevi FK
6.29
+0.1 PB
  
Johansson7.33
+1.8
5.32w
+2.7
7.28
+2.0
7.34
0.0
7.29
+0.2
7.64w
+3.4
Danielssonx6.79
+1.9
6.81w
+3.7
Wahlgrenxx6.26
+0.8
6.31
+1.8
6.34
+1.8
5.79
+0.4
Forsbergx5.82
+0.8
xx6.12
+1.3
6.29
+0.2
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Lukas Edqvist
14.82
Örgryte IS
14.82
+2.0 PB
  
2Johannes LundqvistUllevi FK
13.39
+1.9 PB
  
Edqvist14.4814.55
+1.3
12.97
+1.9
14.44
+1.2
14.82
+2.0
14.69
+1.3
Lundqvistx13.11
+1.6
13.04
+1.8
xx13.39
+1.9
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
15.80
Mölndals AIK
15.80
  
Roos15.5015.8015.7815.7015.45x
P17 Längd     


Final A

Final

1Victor Hering
6.88w
Ullevi FK
6.88w
+2.2
  
2Alex Apelgrim
6.77
Örgryte IS
6.77
+1.1 PB
  
3Jimmy HellströmUllevi FK
6.57w
+2.6
  
4Philip KarlssonUllevi FK
6.53w
+2.4
  
5Nils Thorin
6.35w
Örgryte IS
6.35w
+2.5
  
6Isak Helgesson
6.18
Örgryte IS
6.18
+1.0 SB
  
7Viggo AnderssonUllevi FK
5.90
+1.2 PB
  
Heringxx6.48
+1.7
xx6.88w
+2.2
Apelgrim6.43
+1.2
x6.69
+1.3
6.52
+2.0
6.77
+1.1
6.45
0.0
Hellström6.44w
+2.1
x6.27w
+2.8
6.57w
+2.6
4.67
+1.4
x
Karlsson6.29
+0.2
x6.39w
+2.5
xx6.53w
+2.4
Thorinx6.26
+0.5
x6.35w
+2.5
6.18
+1.1
6.08
+1.5
Helgesson4.77
+1.4
6.18
+1.0
4.49
+1.0
xxx
Andersson5.90
+1.2
x5.73
+1.5
xx5.79w
+3.4
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Zikovic
16.64
Örgryte IS
16.64
  
Zikovic14.8515.5515.7816.0216.4216.64
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Johannes LundqvistUllevi FK
24.94
PB
  
Lundqvistx24.9419.8621.1122.8924.31
P15 800 m     


Final A

Final

1Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
2:10.04
IFK Göteborg
2:10.04
SB
  
2Elias Ramhult
2:10.20
IK Ymer
2:10.20
PB
  
3Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
2:11.81
Sävedalens AIK
2:11.81
PB
  
4Adam Sörqvist
2:12.79
Sävedalens AIK
2:12.79
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Hugo Tilldal
1.70
Ullevi FK
1.70
PB
  
2Elias JohanssonUllevi FK
1.50
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Joel Gustafsson MillerUllevi FK
5.96
+0.9 PB
  
2Jonas Gustén
5.58w
Ullevi FK
5.58w
+2.2
  
3Marcus Johansson
5.48
Örgryte IS
5.48
+0.5 PB
  
Gustafsson Miller5.96
+0.9
5.80w
+2.3
xx5.62w
+2.3
x
Gustén4.27
+0.3
x5.58w
+2.2
x4.01
+0.4
x
Johansson5.48
+0.5
xxx5.36
+1.6
5.39
+1.3
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Hugo Tilldal
36.78
Ullevi FK
36.78
  
Tilldal32.8736.7834.88x35.2731.90
P13 600 m     


Final A

Final

1Jack Krantz
Jack Krantz 07, Sävedalen
1:38.52
Sävedalens AIK
1:38.52
PB
  
2Viktor Jernberg
1:52.49
Hälle IF
1:52.49
  
3Tage Sköld
1:54.58
Mölndals AIK
1:54.58
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:07.39
KFUM Örebro
2:07.39
PB
  
2Lovisa Bivstedt
2:09.20
Hässelby SK
2:09.20
SB
  
3Alice Magnell Millán
2:10.38
Eskilstuna FI
2:10.38
PB
  
4Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:11.28
Göteborgs KIK
2:11.28
  
5Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:11.30
Göteborgs KIK
2:11.30
PB
  
6Madeleine Björlin-Delmar
2:11.74
IFK Göteborg
2:11.74
SB
  
7Ellinor Aurell
2:13.51
Ängelholms IF
2:13.51
SB
  
Final B
1Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:13.61
IFK Göteborg
2:13.61
PB
  
2Alicia Nilsson
2:14.49
Ullevi FK
2:14.49
SB
  
3Johanna Bülow
2:14.64
Hovslätts IK
2:14.64
PB
  
4Paulina Hultberg
2:14.84
Alingsås IF
2:14.84
PB
  
5Ebba Wahlberg
2:15.28
IK Ymer
2:15.28
SB
  
6Tilda Knauer
2:24.68
Hälle IF
2:24.68
SB
  
Final C
1Majken Söderlund Larsson
2:14.27
F Stenungsunds FI
2:14.27
PB
  
2Alma Svantesson
2:14.95
Mölndals AIK
2:14.95
PB
  
3Nicole Tiourine
Nicole Tiourine 05, IFK Göteborg
2:15.70
IFK Göteborg
2:15.70
=PB
  
4Nelly Elned
2:21.19
Hälle IF
2:21.19
  
5Maud De Coninck
2:21.72
Sävedalens AIK
2:21.72
PB
  
6Emelie Öberg
2:22.97
Ullevi FK
2:22.97
SB
  
7Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:27.75
IFK Göteborg
2:27.75
  
Final D
1Lathifa Afrah
2:17.93
IF Göta Karlstad
2:17.93
PB
  
2Stina Tagesson
2:21.15
IK Ymer
2:21.15
PB
  
3Hilda Lindell
2:21.81
KA 2 IF
2:21.81
SB
  
4Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:21.98
F Stenungsunds FI
2:21.98
SB
  
5Elin Hagelin
2:24.71
Mölndals AIK
2:24.71
  
6Wilma Ehrnborg
2:25.85
Mölndals AIK
2:25.85
  
Final E
1Felicia Brink
2:21.24
IF Kville
2:21.24
PB
  
2Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
2:21.40
Trollhättan FIK
2:21.40
PB
  
3Tilda Mjörnell
2:29.06
Ullevi FK
2:29.06
=SB
  
4Elsa Tagesson
2:32.07
IK Ymer
2:32.07
=PB
  
F19 200 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Ebba Magnusson
25.6mw
Ullevi FK
25.6mw
  
2Ellen Hansson
25.8mw
Örgryte IS
25.8mw
  
3Elin HallbjörnerUllevi FK
26.0mw
  
4Wendela Yhlen GrafUllevi FK
27.5mw
  
5Andrea Åberg
29.1mw
Ullevi FK
29.1mw
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Wendela Yhlen GrafUllevi FK
5.03
+1.1 SB
  
2Alicia Nesbeth CarlensbergUllevi FK
4.61
0.0 PB
  
Yhlen Graf4.59
+0.9
4.91
+1.4
4.67
0.0
x4.80
0.0
5.03
+1.1
Nesbeth Carlensbergx4.45w
+2.4
4.38
+0.8
4.43
0.0
x4.61
0.0
F17 800 m     


Final A

Final

1Wilma Holmén
2:24.53
Mölndals AIK
2:24.53
PB
  
2Saga Hagelin
2:25.96
Mölndals AIK
2:25.96
SB
  pace
3Amanda Ehrnborg
2:30.79
Mölndals AIK
2:30.79
PB
  
4Cornelia Ullsten
2:37.93
Mölndals AIK
2:37.93
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Ellen Hansson
5.41w
Örgryte IS
5.41w
+2.1
  
2Alicia Jisbrant
4.96
Örgryte IS
4.96
0.0 PB
  
3Elsa Sandsten
3.27
Ullevi FK
3.27
+0.9 PB
  
Hansson5.12
+1.5
x5.39
0.0
5.32
+1.3
5.41w
+2.1
5.34
+1.1
Jisbrant4.87w
+2.4
4.96
0.0
4.87w
+2.2
4.73w
+2.2
4.91w
+2.2
x
Sandstenx3.27
+0.9
3.13
+1.7
xxx
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Alicia Jisbrant
10.49
Örgryte IS
10.49
+2.0 PB
  
2Jeriel KabongoUllevi FK
9.51
+1.6
  
Jisbrantxxxx10.49
+2.0
x
Kabongo9.46
+1.3
9.34
+0.6
9.23
+1.3
x9.51
+1.6
x
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Calista Ezeh
12.55
IF Kville
12.55
  
2Nicole Dinu
12.01
Ullevi FK
12.01
  
3Ester Schenck
8.46
Ullevi FK
8.46
PB
  
Ezeh12.5512.2511.70xx12.11
Dinux11.4611.63x12.01x
Schenck8.238.108.167.63x8.46
F15 Höjd     


Final A

Final

1Ebba Halling
1.42
Örgryte IS
1.42
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ebba Halling
8.91
Örgryte IS
8.91
=PB
  
2Corinne DanielssonUllevi FK
7.25
PB
  
Halling7.778.918.458.758.758.49
Danielsson7.177.256.947.156.726.26
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Ebba Halling
17.59
Örgryte IS
17.59
  
Halling16.8517.5915.3416.8916.3414.07
F13 600 m     


Final A

Final

1Ester Strand
1:44.06
Hälle IF
1:44.06
PB
  
2Tova Karlsson
1:45.23
Hönö IS
1:45.23
PB
  
3Hanna Strand
1:47.10
Hälle IF
1:47.10
PB
  
4Ida Ekengren
1:49.35
Mölndals AIK
1:49.35
PB
  
5Agnes Knauer
1:52.91
Hälle IF
1:52.91
  
6Linnea Johansson
1:52.98
Bohus IF
1:52.98
PB
  
7Elsa Svantesson
2:00.46
Mölndals AIK
2:00.46
  
8Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
2:04.13
IFK Göteborg
2:04.13