17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: IK Vikingen
Tävlande: 797 (355+442)   Starter: 1414 (581+833)

Män
M 60 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Emmanuel Dawlson
6.75
Hammarby IF
6.75
PB
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.76
SB
  
3Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.87
SB
  
4Filip Schwartz
6.92
Mölndals AIK
6.92
  
5Patrik AnderssonUllevi FK
6.92
SB
  
6Alexander Hult
6.98
IF Göta Karlstad
6.98
  
7Zion ErikssonTäby IS
8.07
  
Final B
1 feb
1 feb
1Simon Plesse
6.98
Upsala IF
6.98
PB
  
2Lion MartinezAIK
6.99
=SB
  
3Tarley Allison
7.03
Mölndals AIK
7.03
  
4Douglas HellbrattMalmö AI
7.06
SB
  
5Oskar EdlundTäby IS
7.22
  
Final C
1 feb
1 feb
1Lucas Bolin
7.12
Ullevi FK
7.12
PB
  
2Linus JohanssonIK Wilske
7.15
PB
  
3Sebastian KadestålMalmö AI
7.21
  
4Marius Glenner-Frandsen
Marius Glenner-Frandsen 95, DEN
7.29
95DEN
7.29
  
5Ludvig All
7.31
Täby IS
7.31
  
6Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
7.31
IFK Göteborg
7.31
  
7Isak Barrow
7.36
Ullevi FK
7.36
  
8Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
7.44
01NOR
7.44
  
Heat 1
1 feb
1 feb
1Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.90
=SB
  
2Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
6.98
97DEN
6.98
PB
  
3Gustaf BålströmUllevi FK
7.25
PB
  
4Peter AndréasUllevi FK
7.26
  
5Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
7.28
97DEN
7.28
SB
  
6Filip WicklundIF Kville
8.17
  
7Martin Danerud
9.20
Sävedalens AIK
9.20
  
Heat 2
1 feb
1 feb
1Alexander Hult
6.98
IF Göta Karlstad
6.98
  
2Lion MartinezAIK
6.99
=SB
  
3Olle Forslin
7.10
Hässelby SK
7.10
PB
  
4Fred ÖsterblomTäby IS
7.26
PB
  
5Richie Leong
7.27
Ullevi FK
7.27
SB
  
6Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.32
  
7Michael JohanssonIK Ymer
7.51
  
Heat 3
1 feb
1 feb
1Filip Schwartz
6.90
Mölndals AIK
6.90
SB
  
2Isak Barrow
7.17
Ullevi FK
7.17
SB
  
3Linus JohanssonIK Wilske
7.20
  
4Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
7.22
IFK Göteborg
7.22
  
5Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
7.38
IFK Göteborg
7.38
PB
  
6Anders Logg
7.49
Hälle IF
7.49
  
7Jonathan Johansson
7.64
Sävedalens AIK
7.64
  
8Håkon Sand
Håkon Sand 01, NOR
7.87
01NOR
7.87
PB
  
Heat 4
1 feb
1 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.81
SB
  
2Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.13
00DEN
7.13
SB
  
3Marius Glenner-Frandsen
Marius Glenner-Frandsen 95, DEN
7.16
95DEN
7.16
PB
  
4Lucas Bolin
7.21
Ullevi FK
7.21
  
5Simon WennolfIFK Lund
7.50
  
6Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.62
Sävedalens AIK
7.62
PB
  
7Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
7.68
IFK Göteborg
7.68
SB
  
Heat 5
1 feb
1 feb
1Zion ErikssonTäby IS
6.91
SB
  
2Tarley Allison
7.01
Mölndals AIK
7.01
SB
  
3Marcus HagerudAIK
7.25
  
4Ludvig BrorssonIK Wilske
7.32
  
5Andreas NorströmUllevi FK
7.32
  
6Gustav Ölund
7.61
Örgryte IS
7.61
PB
  
7Benny Lundström
7.91
Spårvägens FK
7.91
PB
  
Heat 6
1 feb
1 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.91
Sundsvalls FI
6.91
SB
  
2Simon Plesse
7.01
Upsala IF
7.01
PB
  
3Oskar EdlundTäby IS
7.15
SB
  
4Isak KristensenUllevi FK
7.31
  
5Edvin AnderssonVarbergs GIF
7.33
  
6Herman ForsbergUllevi FK
7.38
PB
  
7Malte Rosvall
Malte Rosvall 02, Sävedalen
8.01
Sävedalens AIK
8.01
PB
  
Heat 7
1 feb
1 feb
1Emmanuel Dawlson
6.86
Hammarby IF
6.86
  
2Douglas HellbrattMalmö AI
7.09
SB
  
3Sebastian KadestålMalmö AI
7.16
SB
  
4Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
7.19
01NOR
7.19
PB
  
5Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
7.30
90DEN
7.30
PB
  
6Jesper NordströmIF Kville
7.32
PB
  
Heat 8
1 feb
1 feb
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.96
=SB
  
2Ludvig All
7.20
Täby IS
7.20
PB
  
3Emmanuel Ogwo
7.24
Ullevi FK
7.24
PB
  
4Rodi Kay
7.26
Täby IS
7.26
SB
  
5Mårten Skogman
7.74
Spårvägens FK
7.74
  
6Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
7.77
Linköpings GIF
7.77
=PB
  
7Alex Berhe
8.03
Ullevi FK
8.03
PB
  
M 200 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Carl Bengtström
21.48
Örgryte IS
21.48
SB
  
2Dennis Otieno
21.73
Hammarby IF
21.73
SB
  
3Kasper KadestålMalmö AI
22.22
SB
  
4Alexander LesserUllevi FK
22.65
  
Final B
1 feb
1 feb
1Oskar Edlund
22.06
Täby IS
22.06
PB
  
2Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
22.33
97DEN
22.33
PB
  
3Sebastian KadestålMalmö AI
22.70
SB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Ludvig All
22.63
Täby IS
22.63
PB
  
2Isak KristensenUllevi FK
22.91
  
3Fred ÖsterblomTäby IS
23.10
PB
  
4Rafael Tejada De LeonUllevi FK
23.28
  
Final D
1 feb
1 feb
1Emmanuel Ogwo
22.91
Ullevi FK
22.91
PB
  
2Lucas Bolin
23.31
Ullevi FK
23.31
  
3Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen 04, DEN
23.37
04DEN
23.37
  
4Sofus Peter Lassen
Sofus Peter Lassen 03, DEN
23.74
03DEN
23.74
  
Final E
1 feb
1 feb
1Elias WennolfIFK Lund
23.05
PB
  
2Andreas NorströmUllevi FK
23.25
SB
  
3Luis F. Maillet
Luis F. Maillet 04, DEN
23.65
04DEN
23.65
PB
  
Final F
1 feb
1 feb
1Richie Leong
23.37
Ullevi FK
23.37
PB
  
2Jonathan Johansson
24.20
Sävedalens AIK
24.20
  
3Gustav Ölund
24.66
Örgryte IS
24.66
PB
  
Final G
1 feb
1 feb
1Mattias Sunneborn
23.74
Spårvägens FK
23.74
SB
  
2Mårten Skogman
24.92
Spårvägens FK
24.92
  
3Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
25.15
Sävedalens AIK
25.15
PB
  
M 400 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
48.88
98DEN
48.88
  
2Martin Selin
49.60
Ullevi FK
49.60
SB
  
Vidar StenqvistTäby IS
DNF
  
Final B
1 feb
1 feb
1Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
50.46
01NOR
50.46
PB
  
2Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
50.66
90DEN
50.66
  
3Anton BengtssonUllevi FK
50.71
PB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Gustav Gahne
50.19
Hässelby SK
50.19
PB
  
2Viktor BondessonMalmö AI
52.00
SB
  
3Ludvig BrorssonIK Wilske
52.39
SB
  
4Erik RosqvistAIK
53.29
SB
  
Final D
1 feb
1 feb
1Axel Glavare KarlssonTäby IS
52.09
PB
  
2Erik Lindahl
52.76
Ullevi FK
52.76
SB
  
Final E
1 feb
1 feb
1Raphael Akendo
52.62
Örgryte IS
52.62
PB
  
2Fredrik Sangberg
52.77
Örgryte IS
52.77
SB
  
3Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
53.41
Eskilstuna FI
53.41
SB
  
Final F
1 feb
1 feb
1Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
51.24
Ängelholms IF
51.24
PB
  
2Luis F. Maillet
Luis F. Maillet 04, DEN
52.03
04DEN
52.03
PB
  
3Håkon Sand
Håkon Sand 01, NOR
56.15
01NOR
56.15
PB
  
M 800 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Joakim Andersson
1:51.28
Spårvägens FK
1:51.28
PB
  
2Felix Francois
1:51.50
Örgryte IS
1:51.50
PB
  
3Anton Persson
1:53.00
Hässelby SK
1:53.00
SB
  
4Christoffer Frost Johansen
Christoffer Frost Johansen 97, DEN
1:53.21
97DEN
1:53.21
PB
  
5Benjamin Åberg
1:53.69
Hälle IF
1:53.69
SB
  
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
DNF
98DEN
DNF
  
Final B
1 feb
1 feb
1Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
1:54.66
Sävedalens AIK
1:54.66
SB
  
2Simon Wallenlind
1:55.19
Mölndals AIK
1:55.19
SB
  
3Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
1:55.46
Hässelby SK
1:55.46
PB
  
4Mattias Ohlsson
1:56.40
Heleneholms IF
1:56.40
SB
  
5Anton Axelsson
1:59.20
Hässelby SK
1:59.20
  
Final C
1 feb
1 feb
1Elias Brink
1:55.63
IF Kville
1:55.63
PB
  
2Erik Jälknäs
1:57.67
Sävedalens AIK
1:57.67
SB
  
3Thor Friis Skifte
Thor Friis Skifte 97, DEN
1:57.80
97DEN
1:57.80
PB
  
4Victor Wahlgren
1:58.61
Mölndals AIK
1:58.61
PB
  
5Rasmus Baltzersen
Rasmus Baltzersen 02, DEN
1:58.86
02DEN
1:58.86
PB
  
Final D
1 feb
1 feb
1Jonas Magnusson
2:02.40
Hälle IF
2:02.40
PB
  
2Felix Larsen Nilsson
2:06.47
Örgryte IS
2:06.47
  
3Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
2:10.99
F Stenungsunds FI
2:10.99
  
4Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
2:13.09
F Stenungsunds FI
2:13.09
  
Arvid Backteman
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final E
1 feb
1 feb
1Noah Grunnet Nouri
Noah Grunnet Nouri 02, DEN
2:04.95
02DEN
2:04.95
PB
  
2Carl Erixon
2:08.00
Mölndals AIK
2:08.00
PB
  
3Alexander Sörensen
2:12.96
Örgryte IS
2:12.96
PB
  
4Erik Framme
2:14.43
Hälle IF
2:14.43
PB
  
5Louis Schmitz
2:16.26
Ullevi FK
2:16.26
  
M 3000 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Anders Grahl
8:21.08
Hälle IF
8:21.08
SB
  
2Alexander Nilsson
8:28.79
Mölndals AIK
8:28.79
PB
  
3Håvard Sandstad Eidsmo
8:38.25
IFK Göteborg
8:38.25
PB
  
4Sharmarke Ahmed
8:48.43
Hälle IF
8:48.43
PB
  
5Dag Blandkjenn
Dag Blandkjenn 96, Strindheim il
8:52.63
Strindheim il
8:52.63
PB
  
6Andreas Davidsson
8:58.88
Högby IF
8:58.88
SB
  
7Abdelhafiz Ibrahim
9:07.44
Sävedalens AIK
9:07.44
PB
  
8Frederik Fürstenberg
Frederik Fürstenberg 93, DEN
9:12.00
93DEN
9:12.00
SB
  
Vidar Johansson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final B
1 feb
1 feb
1Samuel Pihlström
8:44.55
OK Landehof
8:44.55
PB
  
2Nils Bredin
8:52.51
Hälle IF
8:52.51
PB
  
3Daniel Cullin
8:55.89
Hälle IF
8:55.89
PB
  
4Samrawit MengsteabHälle IF
8:56.76
PB
  
K 1
5Hugo Setthagen
8:59.86
Umara SC
8:59.86
PB
  
6Øyvind Hjermstad
Øyvind Hjermstad 99, NOR
9:26.12
99NOR
9:26.12
PB
  
7Jonas Gustafsson
9:31.86
Örgryte IS
9:31.86
PB
  
8Sebastian Daland
Sebastian Daland 99, IFK Göteborg
9:34.00
IFK Göteborg
9:34.00
SB
  
9Jesper Evervall
9:38.11
Örgryte IS
9:38.11
PB
  
10Linn Söderholm
9:54.18
Sävedalens AIK
9:54.18
SB
  
K 2
11Johanna Larsson
10:06.19
Örgryte IS
10:06.19
SB
  
K 3
12Deborah Stadler
Deborah Stadler 97, SUI
10:20.84
97SUI
10:20.84
  
K 4
M Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Oskar LundqvistUpsala IF
2.13
PB
  
2Simon Wiklund
2.11
IK Wilske
2.11
  
3Melwin Lycke HolmKils AIK
2.09
PB
  
4Arvid Ryberg
2.07
IF Göta Karlstad
2.07
SB
  
5Mohamed Khalifa Nuh
Mohamed Khalifa Nuh 03, QAT
2.01
03QAT
2.01
  
6Herman Olvik
1.98
Ullevi FK
1.98
SB
  
7Robin JacobssonUllevi FK
1.94
SB
  
8Lukas Edqvist
1.94
Örgryte IS
1.94
PB
  
9Simon Throgen
1.86
IF Göta Karlstad
1.86
  
10Magnus Elsted
Magnus Elsted 01, DEN
1.86
01DEN
1.86
PB
  
11Sören Simonson PauliUllevi FK
1.86
PB
  
12Johan Lennvik
Johan Lennvik 02, Kongahälla
1.77
Kongahälla AIK
1.77
  
12Wilhelm Kopp
Wilhelm Kopp 03, DEN
1.77
03DEN
1.77
  
Victor Kruse
Victor Kruse 02, IFK Göteborg
NH
IFK Göteborg
NH
  
M Stav     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Robin JacobssonUllevi FK
5.00
PB
  
2Jonas Asplund
4.90
IFK Märsta
4.90
SB
  
3Oscar Janson
4.80
Ullevi FK
4.80
  
4Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.80
KFUM Örebro
4.80
SB
  
5Erik Thorstensson
4.70
Spårvägens FK
4.70
  
6Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.40
SB
  
7Peter SvenssonIF Rigor
4.10
PB
  
8Sten Hagström
3.90
Örgryte IS
3.90
  
Patric RodåsUllevi FK
NH
  
Filip GyllenstenÖrgryte IS
NH
  
Malte Rosvall
Malte Rosvall 02, Sävedalen
NH
Sävedalens AIK
NH
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
M Längd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
7.46
97DEN
7.46
  
2Jonatan Hirsh
7.18
Örgryte IS
7.18
SB
  
3Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
7.15
99DEN
7.15
  
4Tobias Carlryd
6.76
Örgryte IS
6.76
SB
  
5Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.72
=SB
  
6Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
6.61
00DEN
6.61
  
7Kevin Fankl
6.53
Örgryte IS
6.53
  
8Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
6.38
Linköpings GIF
6.38
SB
  
9David Ulstein
6.32
Mölndals AIK
6.32
  
10Oliver PapinskiTäby IS
6.16
SB
  
11Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
6.00
IFK Göteborg
6.00
SB
  
12Marcel SchweikartMölndals AIK
5.68
SB
  
M Tresteg     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Erik Ehrlin
15.66
Hammarby IF
15.66
SB
  
2Artur Engström
15.15
Örgryte IS
15.15
SB
  
3Markus LundborgUllevi FK
14.86
PB
  
4Oskar Weidenholm
14.23
Mölndals AIK
14.23
PB
  
5Anton Læssøe Bisgaard
Anton Læssøe Bisgaard 01, DEN
13.24
01DEN
13.24
SB
  
6Favour ChidisonUllevi FK
12.87
SB
  
7Johan Wahlgren
12.61
Ullevi FK
12.61
  
Elmer Evanson
NM
Örgryte IS
NM
  
M Kula     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Gabriel Heen
17.89
Hässelby SK
17.89
  
2Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans 95, Athletics 24Seven
17.41
Athletics 24Seven SK
17.41
  
3Kevin Fankl
12.69
Örgryte IS
12.69
  
4Jonathan Carbe
11.91
Örgryte IS
11.91
  
5Henrik KlingenerIK Lerum FI
10.45
SB
  
M Vikt     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Tim SöderqvistHälle IF
17.32
SB
  
2Henrik KlingenerIK Lerum FI
9.61
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Fredrik Grund
12.58
IF Kville
12.58
  
2Gustav Tartu
10.64
IF Kville
10.64
PB
  
P17 60 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Alex Apelgrim
7.12
Örgryte IS
7.12
  
2Elias WennolfIFK Lund
7.18
PB
  
3Linus JohanssonIK Wilske
7.20
  
4Victor Hering
7.20
Ullevi FK
7.20
PB
  
5Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen 04, DEN
7.28
04DEN
7.28
  
6Anton Essén
7.37
IK Orient
7.37
  
7Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
7.39
IFK Göteborg
7.39
  
8Anton Säll
7.50
Huddinge AIS
7.50
  
Heat 1
1 feb
1 feb
1Victor Hering
7.23
Ullevi FK
7.23
PB
  
2Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
7.32
IFK Göteborg
7.32
  
3Kalle Nilsson
7.50
Varbergs GIF
7.50
PB
  
4Benjamin KadestålÖresund FK
7.56
PB
  
5Nils Thorin
7.66
Örgryte IS
7.66
  
6Josef Weiner
7.94
Mölndals AIK
7.94
  
Heat 2
1 feb
1 feb
1Linus JohanssonIK Wilske
7.16
  
2Anton Essén
7.34
IK Orient
7.34
  
3Isak Helgesson
7.39
Örgryte IS
7.39
PB
  
4Viggo AnderssonUllevi FK
7.63
PB
  
5Casper Elliot
7.82
Huddinge AIS
7.82
PB
  
6Viggo Henriksson
7.89
Mölndals AIK
7.89
  
7Mattias Carman
8.03
Örgryte IS
8.03
  
Heat 3
1 feb
1 feb
1Elias WennolfIFK Lund
7.21
=PB
  
2Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen 04, DEN
7.27
04DEN
7.27
SB
  
3Nicholas Thoong
Nicholas Thoong 03, IFK Göteborg
7.51
IFK Göteborg
7.51
  
4Johannes LundqvistUllevi FK
7.53
PB
  
5Albin Jannesson
7.89
Örgryte IS
7.89
PB
  
6Joakim Hellbratt
7.91
Huddinge AIS
7.91
  
Heat 4
1 feb
1 feb
1Alex Apelgrim
7.20
Örgryte IS
7.20
  
2Anton Säll
7.38
Huddinge AIS
7.38
  
3Anthon Bokelund Singh
7.42
IFK Göteborg
7.42
  
4Simon HellsingIF Kville
7.70
PB
  
5Sten Hagström
7.75
Örgryte IS
7.75
PB
  
6Elliot Hota ParbringUllevi FK
8.07
PB
  
7Jackmael KabongoUllevi FK
8.58
PB
  
P17 200 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Andreas Ofstad Kulseng
Andreas Ofstad Kulseng 01, NOR
22.79
01NOR
22.79
  
2David Ulstein
23.39
Mölndals AIK
23.39
PB
  
3Isak Helgesson
23.60
Örgryte IS
23.60
PB
  
4Robin Turan
Robin Turan 04, IFK Göteborg
24.22
IFK Göteborg
24.22
PB
  
Final B
2 feb
2 feb
1Nils Thorin
23.87
Örgryte IS
23.87
PB
  
2Anton Säll
23.88
Huddinge AIS
23.88
  
3Leo Zikovic
24.39
Örgryte IS
24.39
PB
  
4Casper Elliot
24.56
Huddinge AIS
24.56
PB
  
Final C
2 feb
2 feb
1Albin Jannesson
24.93
Örgryte IS
24.93
PB
  
2Håkon Sand
Håkon Sand 01, NOR
25.24
01NOR
25.24
PB
  
3Mattias Carman
25.33
Örgryte IS
25.33
PB
  
4Albin Hagstedt
26.20
Örgryte IS
26.20
PB
  
Final D
2 feb
2 feb
1Anthon Bokelund Singh
24.04
IFK Göteborg
24.04
PB
  
2Josef Weiner
25.54
Mölndals AIK
25.54
PB
  
3Jonas ÖjdeforsIK Ymer
25.84
PB
  
Final E
2 feb
2 feb
1Johannes LundqvistUllevi FK
24.62
PB
  
2Viggo AnderssonUllevi FK
24.76
PB
  
3Carl HermanssonBohus IF
25.75
  
Final F
2 feb
2 feb
1Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
23.83
IFK Göteborg
23.83
PB
  
2Philip Bayer
25.25
Mölndals AIK
25.25
PB
  
3Simon Hellsing
25.37
IF Kville
25.37
PB
  
P17 400 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Alexander Pilgrim
53.74
Mölndals AIK
53.74
  
2Simon Wikell
53.95
Mölndals AIK
53.95
SB
  
3Love RamhultIK Ymer
55.24
PB
  
4Alfred RamhultIK Ymer
55.51
PB
  
P17 1500 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Ivan Magnusson
4:32.41
Sävedalens AIK
4:32.41
PB
  
2Nicolaus Fager
4:46.37
Hälle IF
4:46.37
SB
  
3Lukas Jakobsson
4:47.09
Sävedalens AIK
4:47.09
PB
  
4Jonathan Norrman
4:50.00
Bohus IF
4:50.00
  
P17 Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Fabian Steene
1.89
IF Kville
1.89
  
2Philip Bayer
1.85
Mölndals AIK
1.85
  
3Victor Hering
1.77
Ullevi FK
1.77
  
4Jonathan NorrmanBohus IF
1.67
  
P17 Stav     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Sten Hagström
4.30
Örgryte IS
4.30
PB
  
2William Asker
4.30
Örgryte IS
4.30
  
3Felix Steene
3.70
Ullevi FK
3.70
SB
  
4Gustav ThyrmanIF Rigor
3.50
  
P17 Längd     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Victor Hering
6.79
Ullevi FK
6.79
PB
  
2Joakim Hellbratt
6.54
Huddinge AIS
6.54
  
3Nicholas Thoong
Nicholas Thoong 03, IFK Göteborg
5.55
IFK Göteborg
5.55
  
4Jonas ÖjdeforsIK Ymer
5.40
PB
  
P17 Tresteg     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Victor Hering
13.23
Ullevi FK
13.23
  
2Nils Thorin
13.03
Örgryte IS
13.03
  
3Viggo AnderssonUllevi FK
10.94
  
4Arvid Kylberg
Arvid Kylberg 04, Sävedalen
10.57
Sävedalens AIK
10.57
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Leo Zikovic
15.10
Örgryte IS
15.10
  
2Agustin HilmerssonIK Orient
12.32
PB
  
3Oliver Sonnerup
12.24
Brattås CK
12.24
PB
  
4Felix JordebrandtIF Kville
12.00
  
5Jakob JohanssonVarbergs GIF
9.65
  
6Carl Ekberg
Carl Ekberg 04, Sävedalen
9.42
Sävedalens AIK
9.42
PB
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Jakob Johansson
14.15
Varbergs GIF
14.15
  
2Hugo Kajsjö
13.52
IK Lerum FI
13.52
  
P16 400 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Robin Turan
Robin Turan 04, IFK Göteborg
53.01
IFK Göteborg
53.01
  
2Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
56.17
Trollhättan FIK
56.17
PB
  
3Albin Hagstedt
57.66
Örgryte IS
57.66
  
Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
Final B
1 feb
1 feb
1Oskar Davidsson
54.28
Varbergs GIF
54.28
PB
  
2Gustav ThyrmanIF Rigor
56.22
PB
  
3Philip Frick
56.99
Örgryte IS
56.99
  
4Isak Einarsson
59.76
Brattås CK
59.76
PB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Lucas Frew
56.87
IK Lerum FI
56.87
PB
  
2Yasir Nur
1:01.62
IK Wilske
1:01.62
PB
  
3Isac Missin
1:01.98
Brattås CK
1:01.98
PB
  
P16 1500 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Jonathan Grahn
4:20.82
Mölndals AIK
4:20.82
  
2Philip Frick
4:25.23
Örgryte IS
4:25.23
PB
  
3Oskar Davidsson
4:26.91
Varbergs GIF
4:26.91
PB
  
4Martin Jarlbäck
4:34.93
Mölndals AIK
4:34.93
PB
  
5Lucas Frew
4:38.76
IK Lerum FI
4:38.76
PB
  
6Louis Schmitz
4:43.60
Ullevi FK
4:43.60
PB
  
7Isak Anderberg
4:48.37
Mölndals AIK
4:48.37
  
8Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
4:53.02
Trollhättan FIK
4:53.02
  
9Edvin Gunnarsson
5:10.47
Hälle IF
5:10.47
PB
  
10Simon Sahlström
5:29.15
IF Rigor
5:29.15
PB
  
P16 Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Viggo Henriksson
1.77
Mölndals AIK
1.77
PB
  
2Gustav ThyrmanIF Rigor
1.72
PB
  
3Malte Döbeln
1.57
IK Orient
1.57
PB
  
P16 Längd     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Alex Apelgrim
6.83
Örgryte IS
6.83
  
2Felix Steene
6.20
Ullevi FK
6.20
SB
  
3Johannes LundqvistUllevi FK
5.98
PB
  
4Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.94
F Stenungsunds FI
5.94
PB
  
5Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
5.64
IFK Göteborg
5.64
  
P15 60 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1David LevegårdIF Rigor
7.67
PB
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
7.90
  
3Johan Conway
7.99
Mölndals AIK
7.99
  
4Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
8.22
  
5Viggo NielsenIK Lerum FI
8.31
  
6Anton Fyhr
Anton Fyhr 05, Örgryte
8.69
Örgryte IS
8.69
  
P15 200 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Johan HedenbergIF Hagen
24.18
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
24.86
PB
  
3Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
25.45
Sävedalens AIK
25.45
  
4Enzo Martini TedfeltMölndals AIK
26.56
  
Final B
1 feb
1 feb
1David LevegårdIF Rigor
26.86
  
2Viggo Nielsen
27.60
IK Lerum FI
27.60
PB
  
3Hampus Hassel
27.99
IK Orient
27.99
  
4Nils Askelund
30.17
Mölndals AIK
30.17
PB
  
P15 1000 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
2:47.67
IFK Göteborg
2:47.67
PB
  
2Adam Sörqvist
2:50.88
Sävedalens AIK
2:50.88
PB
  
3Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
2:53.33
Sävedalens AIK
2:53.33
PB
  
4Ludvig HolgerssonBohus IF
2:57.21
PB
  
5Henok Ande
Henok Ande 05, Mölndal
3:10.68
Mölndals AIK
3:10.68
PB
  
P15 Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Ludvig HolgerssonBohus IF
1.83
PB
  
2Melker SvanbergIF Kville
1.70
PB
  
3Axel EenfeldtBohus IF
1.70
PB
  
4Gabriel TorgerssonIF Kville
1.62
PB
  
5Hugo Tilldal
1.57
Ullevi FK
1.57
SB
  
6Rasmus Persson
1.57
Mölndals AIK
1.57
  
7Seth Svensson
1.52
Varbergs GIF
1.52
  
8Elias JohanssonUllevi FK
1.42
  
P15 Stav     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Gabriel TorgerssonIF Kville
3.80
PB
  
2Jacob TegnérIK Lerum FI
3.30
PB
  
3Elliot LindbomIK Lerum FI
2.90
  
4Ludvig Palmkvist
2.70
IFK Halmstad
2.70
  
5Alexander CarlssonIFK Halmstad
2.70
  
6Nils Askelund
2.70
Mölndals AIK
2.70
=PB
  
7Axel Widerberg
Axel Widerberg 06, IFK Göteborg
2.60
IFK Göteborg
2.60
  
P15 Längd     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Melker SvanbergIF Kville
5.75
PB
  
2Jonas Gustén
5.50
Ullevi FK
5.50
PB
  
3Theodor JohnerIK Lerum FI
5.47
  
4Linus Wahl
5.23
IK Lerum FI
5.23
PB
  
5Lucas Kantola
5.09
IK Orient
5.09
  
6Ludvig Palmkvist
4.95
IFK Halmstad
4.95
  
7David LevegårdIF Rigor
4.89
  
8Viggo NielsenIK Lerum FI
4.50
  
9Anton Fyhr
Anton Fyhr 05, Örgryte
3.91
Örgryte IS
3.91
  
P15 Tresteg     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Axel Eenfeldt
11.75
Bohus IF
11.75
  
2Jonas Gustén
11.40
Ullevi FK
11.40
SB
  
3Linus Wahl
11.11
IK Lerum FI
11.11
  
4Filip Larsson
Filip Larsson 05, Lidköpings IS
10.94
Lidköpings IS
10.94
PB
  
5Lukas Lehto
10.68
Mölndals AIK
10.68
  
6Valdemar Wik
Valdemar Wik 06, Sävedalen
10.34
Sävedalens AIK
10.34
PB
  
7Jakob Kogler
10.22
Varbergs GIF
10.22
PB
  
8David LevegårdIF Rigor
9.96
PB
  
9Emanuel LarssonVarbergs GIF
9.57
PB
  
10Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
9.42
IFK Göteborg
9.42
  
11Elias JohanssonUllevi FK
9.27
  
12Otto Redelius
8.95
IK Orient
8.95
PB
  
13Viggo Büller
Viggo Büller 06, Sävedalen
8.27
Sävedalens AIK
8.27
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Lucas Kantola
11.25
IK Orient
11.25
PB
  
2Linus Wahl
10.75
IK Lerum FI
10.75
  
3Viggo NielsenIK Lerum FI
8.81
PB
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Adam Rydén
12.15
Bohus IF
12.15
PB
  
2Albin Östman
11.39
IK Lerum FI
11.39
PB
  
3Lukas Axlid
Lukas Axlid 05, Sävedalen
10.69
Sävedalens AIK
10.69
PB
  
4Valdemar Wik
Valdemar Wik 06, Sävedalen
9.94
Sävedalens AIK
9.94
  
5Linus Wahl
9.88
IK Lerum FI
9.88
  
6Arvid ToorellIK Lerum FI
7.31
PB
  
P14 60 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
7.83
Trollhättan FIK
7.83
  
2Anton Fäldt
8.04
Mölndals AIK
8.04
  
3Fredrik Holmer
8.46
Alingsås IF
8.46
PB
  
4Allan Elgemark
8.73
Mölndals AIK
8.73
  
5Viggo Büller
Viggo Büller 06, Sävedalen
8.97
Sävedalens AIK
8.97
  
6Axel Widerberg
Axel Widerberg 06, IFK Göteborg
9.00
IFK Göteborg
9.00
  
7Linus Göpel
9.12
Mölndals AIK
9.12
  
Heat 1
2 feb
2 feb
1Allan Elgemark
8.30
Mölndals AIK
8.30
PB
  
2Lukas Lehto
8.36
Mölndals AIK
8.36
  
3Fredrik Holmer
8.50
Alingsås IF
8.50
PB
  
4Axel Widerberg
Axel Widerberg 06, IFK Göteborg
8.93
IFK Göteborg
8.93
PB
  
5Hannes LukkariIK Lerum FI
8.95
PB
  
Heat 2
2 feb
2 feb
1Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
7.98
Trollhättan FIK
7.98
  
2Anton Fäldt
7.99
Mölndals AIK
7.99
  
3Linus Göpel
8.93
Mölndals AIK
8.93
  
4Viggo Büller
Viggo Büller 06, Sävedalen
8.93
Sävedalens AIK
8.93
  
P14 200 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Sebastian SjöholmHälle IF
26.50
  
2Lukas Lehto
27.03
Mölndals AIK
27.03
  
3Ebbe Dahlenborg
27.27
Varbergs GIF
27.27
PB
  
4Linus Göpel
30.57
Mölndals AIK
30.57
  
P14 1000 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Filip Ackebjer
Filip Ackebjer 07, IFK Göteborg
2:55.51
IFK Göteborg
2:55.51
PB
  
2Julius Wiklund
3:01.96
IK Wilske
3:01.96
PB
  
3Ludwig Rosén
3:04.47
Mölndals AIK
3:04.47
PB
  
4Karl Aderstedt AlthoffMölndals AIK
3:17.82
  
5Elis Jönsson
3:23.95
Majornas IK
3:23.95
PB
  
6Arvid Hermansson
3:25.58
Mölndals AIK
3:25.58
PB
  
7Rasmus Krenauer
3:37.75
Mölndals AIK
3:37.75
  
8Nils Kardemark
3:51.12
Örgryte IS
3:51.12
  
P14 Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Ebbe DahlenborgVarbergs GIF
1.59
  
2Sebastian SjöholmHälle IF
1.56
PB
  
3Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
1.37
IFK Göteborg
1.37
  
4Emanuel LarssonVarbergs GIF
1.32
=PB
  
P14 Längd     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Jack Wennman
Jack Wennman 06, Trollhättan FIK
4.77
Trollhättan FIK
4.77
  
2Oliver Manning
4.65
Mölndals AIK
4.65
PB
  
3Valdemar Wik
Valdemar Wik 06, Sävedalen
4.61
Sävedalens AIK
4.61
PB
  
4Allan Elgemark
4.50
Mölndals AIK
4.50
  
5Fredrik Holmer
4.16
Alingsås IF
4.16
  
6Oscar Carlsson
4.02
Örgryte IS
4.02
PB
  
7Hannes LukkariIK Lerum FI
3.78
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Valdemar Wik
Valdemar Wik 06, Sävedalen
8.61
Sävedalens AIK
8.61
  
2Arvid ToorellIK Lerum FI
7.16
PB
  
3Otto Redelius
6.59
IK Orient
6.59
PB
  
4Hjalmar Hamberg
6.39
Sävedalens AIK
6.39
  
P13 60 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Daniel Otterdahl
8.02
Örgryte IS
8.02
  
2Alfred Danerud
8.34
Sävedalens AIK
8.34
PB
  
3Josh Anthony Bjerke
Josh Anthony Bjerke 07, NOR
8.51
07NOR
8.51
  
4Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
8.51
IFK Göteborg
8.51
  
5Kalle ThyrmanIF Rigor
8.69
  
6Albin Bolin
Albin Bolin 07, IFK Göteborg
8.77
IFK Göteborg
8.77
  
7Sebastian KjellbergIF Rigor
8.84
PB
  
8Malte ZettergrenVarbergs GIF
8.97
  
Heat 1
2 feb
2 feb
1Josh Anthony Bjerke
Josh Anthony Bjerke 07, NOR
8.36
07NOR
8.36
PB
  
2Alfred Danerud
8.37
Sävedalens AIK
8.37
PB
  
3Kalle ThyrmanIF Rigor
8.64
  
4Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg 07, IFK Göteborg
9.12
IFK Göteborg
9.12
  
5Floyd Gerhardt
10.07
Brattås CK
10.07
PB
  
6William Falkenström
10.17
Kongahälla AIK
10.17
PB
  
Heat 2
2 feb
2 feb
1Daniel Otterdahl
8.00
Örgryte IS
8.00
PB
  
2Malte ZettergrenVarbergs GIF
8.79
  
3David Blixt
8.88
Mölndals AIK
8.88
  
4Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
9.25
Kongahälla AIK
9.25
PB
  
5Caleb Tessema
9.88
Mölndals AIK
9.88
PB
  
6Melvin Lessner SveenMajornas IK
9.95
  
Heat 3
2 feb
2 feb
1Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
8.41
IFK Göteborg
8.41
  
2Albin Bolin
Albin Bolin 07, IFK Göteborg
8.69
IFK Göteborg
8.69
  
3Sebastian KjellbergIF Rigor
8.86
PB
  
4Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
9.20
Kongahälla AIK
9.20
  
5Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
9.21
Kongahälla AIK
9.21
PB
  
6Alexandro TarrideÖrgryte IS
9.89
PB
  
P13 200 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Daniel Otterdahl
26.13
Örgryte IS
26.13
PB
  
2Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
27.16
IFK Göteborg
27.16
PB
  
3William Svensson
27.22
Sävedalens AIK
27.22
PB
  
4Josh Anthony Bjerke
Josh Anthony Bjerke 07, NOR
29.53
07NOR
29.53
PB
  
Final B
1 feb
1 feb
1Alfred Danerud
27.76
Sävedalens AIK
27.76
PB
  
2Kalle Thyrman
28.00
IF Rigor
28.00
  
3Nils Johner
29.12
IK Lerum FI
29.12
PB
  
4Oskar Andersson
30.14
Mölndals AIK
30.14
PB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
30.84
Kongahälla AIK
30.84
PB
  
2Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
31.86
Kongahälla AIK
31.86
PB
  
3Melvin Lessner SveenMajornas IK
34.75
  
Final D
1 feb
1 feb
1Måns Lindqvist
Måns Lindqvist 07, IFK Göteborg
29.57
IFK Göteborg
29.57
PB
  
2William KarlssonIF Rigor
33.22
PB
  
3William Falkenström
35.18
Kongahälla AIK
35.18
PB
  
Final E
1 feb
1 feb
1Ailo Zackrisson LjungHälle IF
28.20
PB
  
2Victor Klein
30.70
IK Lerum FI
30.70
PB
  
3Oliver Lo
Oliver Lo 07, Kongahälla
32.53
Kongahälla AIK
32.53
  
P13 800 m     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Wilmer Grahn
2:21.64
Mölndals AIK
2:21.64
  
2Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
2:27.98
Kongahälla AIK
2:27.98
PB
  
3Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
2:35.35
Sävedalens AIK
2:35.35
PB
  
4Nils Johner
2:37.60
IK Lerum FI
2:37.60
  
5Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
2:45.49
F Stenungsunds FI
2:45.49
  
6Max Berggren
2:56.43
Mölndals AIK
2:56.43
  
7Melvin Lessner SveenMajornas IK
2:58.17
  
8Floyd Gerhardt
3:01.39
Brattås CK
3:01.39
  
P13 Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
1.53
Kongahälla AIK
1.53
PB
  
2Hugo HolgerssonBohus IF
1.45
  
3David Blixt
1.33
Mölndals AIK
1.33
PB
  
4Nuuno Grytter
1.29
Mölndals AIK
1.29
  
5Caleb Tessema
1.29
Mölndals AIK
1.29
PB
  
6Ivan Fredberg
1.24
Örgryte IS
1.24
  
7Loke NilssonBohus IF
1.19
  
8Oliver Lo
Oliver Lo 07, Kongahälla
1.14
Kongahälla AIK
1.14
PB
  
P13 Stav     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Ove Hagström
2.70
Örgryte IS
2.70
  
P13 Längd (zon)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Alfred Danerud
4.98
Sävedalens AIK
4.98
PB
  
2Sebastian KjellbergIF Rigor
4.82
PB
  
3Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
4.67
IFK Göteborg
4.67
  
4Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
4.59
Kongahälla AIK
4.59
PB
  
5Malte ZettergrenVarbergs GIF
4.48
  
6Nils Johner
4.41
IK Lerum FI
4.41
PB
  
7Albin Bolin
Albin Bolin 07, IFK Göteborg
4.40
IFK Göteborg
4.40
  
8Kalle ThyrmanIF Rigor
4.35
  
9David Blixt
4.27
Mölndals AIK
4.27
  
10Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
4.06
Kongahälla AIK
4.06
PB
  
11Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg 07, IFK Göteborg
4.01
IFK Göteborg
4.01
  
12William Falkenström
3.72
Kongahälla AIK
3.72
PB
  
13Caleb Tessema
3.58
Mölndals AIK
3.58
PB
  
14Oscar LansenfeldtIK Lerum FI
3.40
  
15Melvin Lessner SveenMajornas IK
3.24
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Alfred Danerud
10.12
Sävedalens AIK
10.12
  
2William Svensson
10.05
Sävedalens AIK
10.05
PB
  
3Sebastian Siering
Sebastian Siering 08, IFK Göteborg
10.00
IFK Göteborg
10.00
  
4David Blixt
9.28
Mölndals AIK
9.28
  
5Axel Johansson
Axel Johansson 07, Kongahälla
9.02
Kongahälla AIK
9.02
PB
  
6Gustav LagerstedtMölndals AIK
8.65
PB
  
7Oliver Lo
Oliver Lo 07, Kongahälla
8.07
Kongahälla AIK
8.07
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Albin Elmgren-WarbergBohus IF
9.51
  
2Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
9.26
PB
  
3Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
9.07
Kongahälla AIK
9.07
  
4Ivan Fredberg
8.86
Örgryte IS
8.86
  
5Alfred Danerud
8.41
Sävedalens AIK
8.41
  
6William Svensson
8.27
Sävedalens AIK
8.27
  
7Nils Johner
8.24
IK Lerum FI
8.24
PB
  
8Hugo HallnorIK Lerum FI
7.93
  
9Oskar Haak
Oskar Haak 07, Stenungsunds FI
7.55
F Stenungsunds FI
7.55
  
10Gustav LagerstedtMölndals AIK
7.21
PB
  
11William KarlssonIF Rigor
7.06
PB
  
12William Falkenström
6.92
Kongahälla AIK
6.92
  
13Caleb Tessema
6.40
Mölndals AIK
6.40
PB
  
14Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
6.39
Kongahälla AIK
6.39
  
15Victor KleinIK Lerum FI
6.27
  
16Nuuno Grytter
6.24
Mölndals AIK
6.24
PB
  
17Oliver Lo
Oliver Lo 07, Kongahälla
4.24
Kongahälla AIK
4.24
PB
  
P12 60 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Eskil Fernström
8.50
Mölndals AIK
8.50
  
2Linus Weihard
9.53
Mölndals AIK
9.53
=PB
  
3Vidar Törnqvist
Vidar Törnqvist 08, IFK Göteborg
9.77
IFK Göteborg
9.77
PB
  
4Victor Falk
Victor Falk 08, IFK Göteborg
10.15
IFK Göteborg
10.15
  
5Maximilian Jonsrud-graniffoIFK Göteborg
10.37
  
Final B
1 feb
1 feb
1Uno Stål
8.50
KA 2 IF
8.50
  
2Elliot Flach
Elliot Flach 08, IFK Göteborg
9.25
IFK Göteborg
9.25
  
3Ville FallqvistHälle IF
9.46
  
4Maximilian BülowUllevi FK
9.67
  
5Julian Quist
Julian Quist 08, IFK Göteborg
9.89
IFK Göteborg
9.89
PB
  
6Lukas Halling
11.53
Örgryte IS
11.53
  
P12 Höjd     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Eskil Fernström
1.48
Mölndals AIK
1.48
PB
  
2Sebastian Siering
Sebastian Siering 08, IFK Göteborg
1.43
IFK Göteborg
1.43
  
3Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
1.40
Sävedalens AIK
1.40
  
4Uno Stål
1.32
KA 2 IF
1.32
PB
  
5Zacharias TorgerssonIF Kville
1.32
PB
  
6William Johansson
William Johansson 08, IFK Göteborg
1.22
IFK Göteborg
1.22
  
7Maximilian Jonsrud-graniffoIFK Göteborg
1.17
  
8Victor Falk
Victor Falk 08, IFK Göteborg
1.12
IFK Göteborg
1.12
  
9Hannes Sjölund
1.06
Mölndals AIK
1.06
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Uno Stål
5.15
KA 2 IF
5.15
PB
  
2Eskil Fernström
4.81
Mölndals AIK
4.81
  
3Elliot Nigam
4.62
Mölndals AIK
4.62
PB
  
4Max Westerlund
4.54
Mölndals AIK
4.54
PB
  
5Elliot Flach
Elliot Flach 08, IFK Göteborg
4.29
IFK Göteborg
4.29
PB
  
6Hubert AmberntssonMölndals AIK
4.26
PB
  
7Melwin Österberg
4.01
Sävedalens AIK
4.01
  
8Vidar Törnqvist
Vidar Törnqvist 08, IFK Göteborg
3.90
IFK Göteborg
3.90
PB
  
9Viggo Sjöström
3.69
Sävedalens AIK
3.69
PB
  
10Hjalmar PeixotoIF Kville
3.65
  
11Julian Lukebani
3.57
Mölndals AIK
3.57
PB
  
12Ville FallqvistHälle IF
3.56
  
13Victor Falk
Victor Falk 08, IFK Göteborg
3.53
IFK Göteborg
3.53
PB
  
14Julian Quist
Julian Quist 08, IFK Göteborg
3.49
IFK Göteborg
3.49
PB
  
15Hannes Sjölund
3.42
Mölndals AIK
3.42
PB
  
16Oskar BlomqvistIF Kville
3.34
PB
  
17Lukas Halling
2.69
Örgryte IS
2.69
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
7.63
Sävedalens AIK
7.63
  
2Uno Stål
7.48
KA 2 IF
7.48
PB
  
3Max Westerlund
6.93
Mölndals AIK
6.93
  
4Hjalmar PeixotoIF Kville
6.27
PB
  
5Einar Frank
5.22
IF Kville
5.22
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.43
KFUM Örebro
7.43
SB
  
2Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
7.51
93DEN
7.51
  
3Maja AlmgrenTäby IS
7.57
  
4Caroline Larsson
7.66
Hässelby SK
7.66
SB
  
5Julia WennerstenIK Ymer
7.66
=SB
  
6Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.73
KFUM Örebro
7.73
  
7Julia BjörkmanIF Kville
7.74
=PB
  
8Jessica Östlund
7.78
Hässelby SK
7.78
  
Final B
1 feb
1 feb
1Felicia SjöblomIK Orient
7.75
PB
  
2Ella SjöblomAIK
7.79
SB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
7.83
SB
  
4Clara AugustssonIK Ymer
7.89
  
5Stina Gustafsson
Stina Gustafsson 96, Linköpings GIF
7.95
Linköpings GIF
7.95
  
6Mathilda GustafssonTanums IF
8.00
  
7Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
8.02
02DEN
8.02
PB
  
8Elin HallbjörnerUllevi FK
8.08
  
Heat 1
1 feb
1 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.48
KFUM Örebro
7.48
=SB
  
2Ella SjöblomAIK
7.84
SB
  
3Cornelia LindbergIK Lerum FI
8.07
SB
  
4Maria SödergrenTäby IS
8.09
SB
  
5Rebecca StrandUllevi FK
8.13
SB
  
6Moa KjellanderUllevi FK
8.15
SB
  
7Alma ErikssonIK Ymer
8.43
  
8Moa Kilén
Moa Kilén 01, Göteborgs KIK
8.76
Göteborgs KIK
8.76
=PB
  
Heat 2
1 feb
1 feb
1Maja AlmgrenTäby IS
7.59
  
2Caroline Larsson
7.75
Hässelby SK
7.75
SB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
7.86
SB
  
4Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
8.25
01DEN
8.25
  
5Saranda Krueziu
Saranda Krueziu 02, NOR
8.28
02NOR
8.28
SB
  
6Aicha Camara
8.53
Ullevi FK
8.53
  
7Maria Kinn Olsen
Maria Kinn Olsen 00, NOR
8.56
00NOR
8.56
SB
  
Heat 3
1 feb
1 feb
1Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
7.47
93DEN
7.47
SB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
7.76
  
3Felicia SjöblomIK Orient
7.79
=PB
  
4Elin HallbjörnerUllevi FK
7.96
PB
  
5Elvira Erixon
8.25
Mölndals AIK
8.25
PB
  
6Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
8.29
IFK Göteborg
8.29
SB
  
7Júlia PetrozsényiÖrgryte IS
8.50
=PB
  
8Jenny Åkervall
8.66
Spårvägens FK
8.66
  
Heat 4
1 feb
1 feb
1Julia BjörkmanIF Kville
7.74
PB
  
2Clara AugustssonIK Ymer
7.86
PB
  
3Mathilda GustafssonTanums IF
7.92
SB
  
4Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
8.04
02DEN
8.04
PB
  
5Alva Larsson
8.06
Mölndals AIK
8.06
=PB
  
6Sandra Böll
Sandra Böll 94, DEN
8.22
94DEN
8.22
SB
  
7Johanna AlvarssonIK Ymer
8.48
PB
  
8Wendela Yhlen GrafUllevi FK
8.49
PB
  
Heat 5
1 feb
1 feb
1Jessica Östlund
7.62
Hässelby SK
7.62
SB
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.68
KFUM Örebro
7.68
  
3Stina Gustafsson
Stina Gustafsson 96, Linköpings GIF
7.92
Linköpings GIF
7.92
PB
  
4Ide Ileso
8.16
Ullevi FK
8.16
SB
  
5Leticia BuchliTäby IS
8.16
SB
  
6Freja AvebäckMalmö AI
8.23
  
7Sofia Björk
Sofia Björk 97, IFK Göteborg
8.95
IFK Göteborg
8.95
  
8Anna Logg
9.12
Hälle IF
9.12
PB
  
K 200 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
23.87
KFUM Örebro
23.87
PB
  
2Lisa Lilja
24.04
Ullevi FK
24.04
SB
  
3Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
24.24
93DEN
24.24
SB
  
4Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
25.02
KFUM Örebro
25.02
SB
  
Final B
1 feb
1 feb
1Julia Henriksson
24.44
IFK Helsingborg
24.44
PB
  
2Emelie RantzowIK Ymer
24.49
PB
  
3Pernilla Nilsson
24.78
IFK Trelleborg
24.78
SB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen 03, DEN
25.38
03DEN
25.38
PB
  
2Felicia AscardIFK Lund
25.76
  
3Madeleine Winberg
26.09
Mölndals AIK
26.09
PB
  
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
26.18
  
Final D
1 feb
1 feb
1Clara AugustssonIK Ymer
25.87
  
2Maria SödergrenTäby IS
26.24
PB
  
3Sandra Böll
Sandra Böll 94, DEN
26.34
94DEN
26.34
  
4Leticia BuchliTäby IS
26.55
PB
  
Final E
1 feb
1 feb
1Ide Ileso
26.56
Ullevi FK
26.56
SB
  
2Elvira Erixon
26.56
Mölndals AIK
26.56
PB
  
3Saranda Krueziu
Saranda Krueziu 02, NOR
27.48
02NOR
27.48
SB
  
4Moa Kjellander
27.49
Ullevi FK
27.49
SB
  
Final F
1 feb
1 feb
1Linnea Pihl
26.85
IK Lerum FI
26.85
PB
  
2Cornelia LindbergIK Lerum FI
27.00
PB
  
3Maria Kinn Olsen
Maria Kinn Olsen 00, NOR
27.65
00NOR
27.65
SB
  
4Johanna AlvarssonIK Ymer
27.68
PB
  
Final G
1 feb
1 feb
1Elisabeth Dorsche
Elisabeth Dorsche 98, DEN
28.10
98DEN
28.10
PB
  
2Júlia PetrozsényiÖrgryte IS
29.12
  
3Sofia Björk
Sofia Björk 97, IFK Göteborg
29.34
IFK Göteborg
29.34
  
Final H
1 feb
1 feb
1Stina Gustafsson
Stina Gustafsson 96, Linköpings GIF
26.40
Linköpings GIF
26.40
PB
  
2Aicha Camara
28.56
Ullevi FK
28.56
PB
  
3Megane Consil
29.41
IF Rigor
29.41
PB
  
4Anna Logg
30.99
Hälle IF
30.99
  
Final I
1 feb
1 feb
1Tova GabrielssonTäby IS
27.12
SB
  
2Sissel Eliasson
27.73
Alingsås IF
27.73
SB
  
K 400 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.60
Spårvägens FK
54.60
SB
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
55.02
SB
  
3Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
55.43
KFUM Örebro
55.43
PB
  
4Ebba SvantessonUpsala IF
56.65
  
Final B
1 feb
1 feb
1Vendela Rydbäck
56.38
IFK Växjö
56.38
SB
  
2Lovisa Linde
56.50
Täby IS
56.50
SB
  
3Ebba Åhman
58.17
IK Ymer
58.17
SB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
57.66
94DEN
57.66
  
2Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
58.02
98DEN
58.02
PB
  
3Carolina SöderbomÄrla IF
58.73
  
4Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
1:00.31
Göteborgs KIK
1:00.31
SB
  
Final D
1 feb
1 feb
1Felicia Ascard
1:00.21
IFK Lund
1:00.21
  
2Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
1:00.46
Strömstads IF
1:00.46
PB
  
3Eline Johannessen
Eline Johannessen 02, NOR
1:02.51
02NOR
1:02.51
PB
  
Final E
1 feb
1 feb
1Wendela Yhlen GrafUllevi FK
1:03.78
  
2Elisabeth Dorsche
Elisabeth Dorsche 98, DEN
1:04.04
98DEN
1:04.04
PB
  
3Emilia Larson
1:05.11
Täby IS
1:05.11
SB
  
4Megane Consil
1:06.37
IF Rigor
1:06.37
PB
  
K 800 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Madeleine Björlin-Delmar
2:12.32
IFK Göteborg
2:12.32
SB
  
2Josefine Rytter
Josefine Rytter 94, DEN
2:14.36
94DEN
2:14.36
  
3Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:14.66
Göteborgs KIK
2:14.66
  
4Greta Graziani
2:14.92
Täby IS
2:14.92
SB
  
5Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:18.10
IFK Göteborg
2:18.10
PB
  
Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final B
1 feb
1 feb
1Stina Pettersson
2:18.23
Sävedalens AIK
2:18.23
PB
  
2Majken Söderlund Larsson
2:19.73
F Stenungsunds FI
2:19.73
PB
  
3Paulina Hultberg
2:20.57
Alingsås IF
2:20.57
  
4Johanna Bülow
2:22.74
Hovslätts IK
2:22.74
PB
  
Final C
1 feb
1 feb
1Emelie Öberg
2:20.04
Ullevi FK
2:20.04
PB
  
2Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:25.40
IFK Göteborg
2:25.40
PB
  
3Maud De Coninck
2:26.04
Sävedalens AIK
2:26.04
SB
  
4Vilde Gulvik
Vilde Gulvik 03, NOR
2:30.81
03NOR
2:30.81
PB
  
5Linnea Kristine Rumm Larsen
Linnea Kristine Rumm Larsen 04, NOR
2:35.45
04NOR
2:35.45
PB
  
K Höjd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Rikke Andersen
Rikke Andersen 98, DEN
1.76
98DEN
1.76
  
2Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.73
SB
  
3Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.73
Göteborgs KIK
1.73
  
4Lina LöfqvistUllevi FK
1.67
=SB
  
5Linda Skantze
1.67
IFK Lidingö
1.67
  
6Ellen WhiteIFK Lund
1.67
SB
  
7Moa Sjödell
Moa Sjödell 99, IK Hakarpspojkarna
1.63
IK Hakarpspojkarna
1.63
SB
  
8Emilia LönnqvistIF Kville
1.55
  
9Sara Olsen
Sara Olsen 01, DEN
1.50
01DEN
1.50
  
10Esther EydnerIK Lerum FI
1.50
PB
  
11Isa Larsson
1.45
Bohus IF
1.45
  
11Agnes DahlbergIK Lerum FI
1.45
  
11Hilda Gyldén
1.45
IF Kville
1.45
  
K Stav     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Line R Jensen
Line R Jensen 92, DEN
3.92
92DEN
3.92
SB
  
2Hanna Jansson
3.92
Ullevi FK
3.92
  
3Malin Dahlström
3.92
Örgryte IS
3.92
  
4Fanny Berglund
3.82
Örgryte IS
3.82
SB
  
5Klara MattssonIK Orient
3.82
SB
  
6Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
3.62
99DEN
3.62
  
7Linnea Pihl
3.32
IK Lerum FI
3.32
  
Alma ErikssonIK Ymer
NH
  
K Längd     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
6.04
  
LJZ
2Emilia Kjellberg
5.92
IF Göta Karlstad
5.92
  
LJZ
3Ida Nilsson
5.73
Mölndals AIK
5.73
  
LJZ
4Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm 85, NOR
5.63
85NOR
5.63
SB
  
LJZ
5Mari Klaup-McCollUllevi FK
5.59
=SB
  
LJZ
6Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
5.58
Göteborgs KIK
5.58
SB
  
LJZ
7Cajsa AugustssonIK Ymer
5.53
PB
  
LJZ
8Anja Olsson
5.50
Malmö AI
5.50
  
LJZ
9Jenny Lestander
5.40
Örgryte IS
5.40
  
LJZ
10Filippa RodriguesMölndals AIK
5.26
  
LJZ
11Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
5.20
02DEN
5.20
SB
  
LJZ
12Hanna Persson
Hanna Persson 02, Helsingborg
5.16
IFK Helsingborg
5.16
  
LJZ
13Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
5.13
Göteborgs KIK
5.13
  
LJZ
14Judith Wagersten
5.08
Örgryte IS
5.08
SB
  
LJZ
15Sara Sjögren
5.07
Mölndals AIK
5.07
  
LJZ
16Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.07
97DEN
5.07
  
LJZ
17Tilda KihlströmVarbergs GIF
4.61
  
LJZ
18Esther EydnerIK Lerum FI
4.61
PB
  
LJZ
19Josefine LundvallTäby IS
4.47
  
LJZ
20Martina OlssonIK Orient
3.20
  
LJZ
Nike WäljegårdTäby IS
NM
  
LJZ
K Tresteg     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.02
  
TJZ
2Isabell Paprotny
Isabell Paprotny 97, GER
13.01
97GER
13.01
PB
  
TJZ
3Jenny Lestander
12.32
Örgryte IS
12.32
  
TJZ
4Judith Wagersten
11.75
Örgryte IS
11.75
SB
  
TJZ
5Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
11.70
Göteborgs KIK
11.70
  
TJZ
6Emma Ehrlin
11.69
Hammarby IF
11.69
  
TJZ
7Elvira RichardssonIF Göta Karlstad
11.50
SB
  
TJZ
8Johanna KonséleusUllevi FK
11.28
  
TJZ
9Hilma Hofström
11.16
Örgryte IS
11.16
SB
  
TJZ
10Emelina WirebroMotala AIF
11.02
  
TJZ
11Sofie Hallman
10.89
Ullevi FK
10.89
SB
  
TJZ
12Wendela Yhlen GrafUllevi FK
10.41
SB
  
TJZ
13Moa Karlin JosefssonUllevi FK
10.27
SB
  
TJZ
14Sofia Ensberg
Sofia Ensberg 02, Sävedalen
10.13
Sävedalens AIK
10.13
PB
  
TJZ
Nike Thanner
NM
Örgryte IS
NM
  
TJZ
Emilia LönnqvistIF Kville
NM
  
TJZ
Judith SjömanÖrgryte IS
NM
  
TJZ
Sofia AnderssonUllevi FK
NM
  
TJZ
K Kula     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Maria Nilsson
14.99
IK Orient
14.99
  
SP4
2Amanda Malmehed
13.91
IF Göta Karlstad
13.91
  
SP4
3Mari Klaup-McCollUllevi FK
13.12
PB
  
SP4
4Emma Harrysson
12.14
Hälle IF
12.14
SB
  
SP4
5Anna Ek
Anna Ek 73, IK Hakarpspojkarna
10.06
IK Hakarpspojkarna
10.06
SB
  
SP4
6Cajsa AugustssonIK Ymer
10.05
  
SP4
K Vikt     
Inne 2 feb

Final A

Final
Inne 2 feb
1Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
15.16
Sävedalens AIK
15.16
  
2Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
14.34
Göteborgs KIK
14.34
  
3Matilda Ekenberg
14.33
Sävedalens AIK
14.33
  
4Ebba Molinder
13.57
Mölndals AIK
13.57
PB
  
5Jessica Preiman
Jessica Preiman 98, Haparanda SKT
12.87
Haparanda SKT
12.87
SB
  
F17 60 m     
Inne 1 feb

Final A

Final
Inne 1 feb
1Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen 03, DEN
7.72
03DEN
7.72
=SB
  
2Famke PerssonIFK Lund
7.90
  
3Sofia BjörkmanIF Kville
7.97
  
4Elin Molinder
8.11
Mölndals AIK
8.11
=SB
  
5Klara PerssonIFK Lund
8.13
  
6Filippa Palmås
Filippa Palmås 04, IFK Göteborg
8.16
IFK Göteborg
8.16
  
7Ellen Hansson
8.18
Örgryte IS
8.18
  
8Tova GabrielssonTäby IS
8.23
  
Heat 1
1 feb
1 feb
1Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen 03, DEN
7.72
03DEN
7.72
SB
  
2Klara PerssonIFK Lund
8.12
PB
  
3Elin Molinder
8.16
Mölndals AIK
8.16
  
4Annie Berntsson
8.26
Brattås CK
8.26
PB
  
5Sissel Eliasson
8.31
Alingsås IF
8.31
=SB
  
6Linnéa Bolin
Linnéa Bolin 04, IFK Göteborg
8.47
IFK Göteborg
8.47