19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Arena: Friidrottens Hus
Tävlande: 276 (154+122)   Starter: 429 (225+204)
Män
M 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.77
Sundsvalls FI
6.77
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.82
IFK Umeå
6.82
=PB
  
3Oskar Åberg
6.83
Huddinge AIS
6.83
SB
  
4David Sennung
6.85
Ullevi FK
6.85
PB
  
5Emil Zail
Emil Zail 87, Spårvägen
6.92
Spårvägens FK
6.92
=SB
  
6Benjamin Olsson
6.97
IFK Helsingborg
6.97
  
7Patrik AnderssonIF Kville
7.04
  
8Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.08
Spårvägens FK
7.08
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.84
IFK Umeå
6.84
  
2David Sennung
6.96
Ullevi FK
6.96
  
2Patrik AnderssonIF Kville
6.96
=PB
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.01
Spårvägens FK
7.01
PB
  
5Nils-Göran NilssonTurebergs FK
7.17
SB
  
6Per-Joan LorentzonIK Orient
7.32
  
7Lukas Nilsson
7.38
Hässelby SK
7.38
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.90
Sundsvalls FI
6.90
  
2Emil Zail
Emil Zail 87, Spårvägen
6.92
Spårvägens FK
6.92
SB
  
3André Drummond
7.01
Spårvägens FK
7.01
  
4Nasser Sebabi
7.02
IF Kville
7.02
SB
  
5Robin Nordkvist
7.22
Huddinge AIS
7.22
  
6Rasmus KarlssonIK Orient
7.30
  
7Daniel Goldman
7.54
Turebergs FK
7.54
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Oskar Åberg
6.87
Huddinge AIS
6.87
=SB
  
2Benjamin Olsson
6.94
IFK Helsingborg
6.94
  
3Jonas HilmerssonUllevi FK
7.11
  
4Dennis Karanda
7.16
Öresund FK
7.16
PB
  
5Anders LeifssonIK Orient
7.24
  
6Oscar Johansson
7.33
Spårvägens FK
7.33
SB
  
7Adam Andersson
7.38
Hässelby SK
7.38
  
8Patrik Gutke
Patrik Gutke 89, Athletique
7.43
SC Athletique
7.43
  
M 200 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
21.26
IFK Helsingborg
21.26
SB
  
2Alexander NordkvistHuddinge AIS
21.41
  
3Oskar Åberg
21.88
Huddinge AIS
21.88
SB
  
4Thomas Nikitin
Thomas Nikitin 82, Spårvägen
22.90
Spårvägens FK
22.90
  
Semi 1
27 feb
27 feb
1Oskar Åberg
21.89
Huddinge AIS
21.89
SB
  
2Thomas Nikitin
Thomas Nikitin 82, Spårvägen
22.18
Spårvägens FK
22.18
PB
  
3Dennis Karanda
22.54
Öresund FK
22.54
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
23.96
Spårvägens FK
23.96
  
Semi 2
27 feb
27 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
21.63
IFK Helsingborg
21.63
  
2Alexander NordkvistHuddinge AIS
21.92
  
3Alexander LesserUllevi FK
22.92
  
Patrik AnderssonIF Kville
DQ
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
22.09
IFK Helsingborg
22.09
  
2Alexander LesserUllevi FK
22.72
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
22.74
  
2Patrik Sjöö
22.98
Hässelby SK
22.98
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Oskar Åberg
22.07
Huddinge AIS
22.07
SB
  
3Oscar Johansson
23.43
Spårvägens FK
23.43
=PB
  
Jesper LangMalmö AI
DQ
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Thomas Nikitin
Thomas Nikitin 82, Spårvägen
22.39
Spårvägens FK
22.39
SB
  
2Dennis Karanda
22.42
Öresund FK
22.42
SB
  
3Nils-Göran NilssonTurebergs FK
23.16
PB
  
Heat 5
26 feb
26 feb
1Patrik AnderssonIF Kville
22.23
PB
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.86
Spårvägens FK
22.86
PB
  
3Daniel Goldman
24.57
Turebergs FK
24.57
PB
  
M 400 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Nil de Oliveira
47.31
Spårvägens FK
47.31
PB
  
9 SWE AT
2Niclas ÅkerströmIFK Växjö
48.88
  
3David Kallebäck
49.24
Varbergs GIF
49.24
  
4Niklas Larsson
49.52
Hässelby SK
49.52
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Niclas ÅkerströmIFK Växjö
49.00
  
2Johan Eriksson
50.06
Turebergs FK
50.06
SB
  
3Erik Lindahl
51.29
IF Kville
51.29
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1David Kallebäck
49.20
Varbergs GIF
49.20
PB
  
2Niklas Larsson
49.76
Hässelby SK
49.76
  
3Patrik Sjöö
50.71
Hässelby SK
50.71
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Nil de Oliveira
49.85
Spårvägens FK
49.85
  
2Gustav Karnebäck
50.30
Turebergs FK
50.30
PB
  
3Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.49
Sävedalens AIK
50.49
  
M 800 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Albin Johansson
1:52.63
Hässelby SK
1:52.63
SB
  
2Abdirahman SuleimanMalmö AI
1:53.18
  
3Erik Smedhs
1:53.43
IFK Mora
1:53.43
PB
  
4Viktor Ekelund
1:55.02
Malmö AI
1:55.02
PB
  
5Karl Borgö
1:55.06
Hälle IF
1:55.06
  
6John Eliasson
John Eliasson 89, Sävedalen
1:55.89
Sävedalens AIK
1:55.89
  
7Rickard Pell
2:10.40
Hammarby IF
2:10.40
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Viktor Ekelund
1:58.06
Malmö AI
1:58.06
PB
  
2Rickard Gunnarsson
1:58.20
Hässelby SK
1:58.20
  
3Klas Persson
1:58.65
Turebergs FK
1:58.65
SB
  
4Tomas Hultgren
1:58.67
Ludvika FFI
1:58.67
  
5Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
1:59.11
KFUM Örebro
1:59.11
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Abdirahman SuleimanMalmö AI
1:54.03
  
2Erik Smedhs
1:54.64
IFK Mora
1:54.64
PB
  
3Karl Borgö
1:54.67
Hälle IF
1:54.67
  
4Martin Stjernlöf
1:57.49
Turebergs FK
1:57.49
SB
  
5Johan Samuelsson
1:58.07
Falu IK
1:58.07
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Albin Johansson
1:54.50
Hässelby SK
1:54.50
SB
  
2Rickard Pell
1:54.72
Hammarby IF
1:54.72
SB
  
3John Eliasson
John Eliasson 89, Sävedalen
1:55.09
Sävedalens AIK
1:55.09
PB
  
4Andreas Almgren
1:55.47
Turebergs FK
1:55.47
PB
  
5Erik Inge
Erik Inge 92, Råby-Rekarne
2:01.02
Råby-Rekarne FIF
2:01.02
  
M 1500 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:49.02
F Stenungsunds FI
3:49.02
PB
  
3 SWE P19 AT
2Johan Walldén
3:49.20
Gefle IF
3:49.20
  
3Adil Bouafif
3:50.73
Hässelby SK
3:50.73
SB
  
4Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
3:51.24
Katrineholms SK
3:51.24
PB
  
5Anton Wåhlin
3:51.34
Malmö AI
3:51.34
PB
  
6Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:51.38
Björnstorps IF
3:51.38
PB
  
7Johan WallersteinIFK Lund
3:52.02
PB
  
8Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
3:52.89
IFK Umeå
3:52.89
PB
  
9Eric Senorski
3:53.73
Örgryte IS
3:53.73
  
10Elmar Engholm
3:54.48
Hässelby SK
3:54.48
PB
  
11Robin Lindgren
3:58.78
Örgryte IS
3:58.78
PB
  
12Marcus Gustafsson
4:01.24
Spårvägens FK
4:01.24
PB
  
M 3000 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Johan WallersteinIFK Lund
8:05.65
  
2Adil Bouafif
8:07.44
Hässelby SK
8:07.44
  
3Olle Walleräng
8:09.83
Spårvägens FK
8:09.83
SB
  
4Eric Senorski
8:14.45
Örgryte IS
8:14.45
  
5Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
8:20.74
Katrineholms SK
8:20.74
SB
  
6Fredrik Johansson
8:21.04
IFK Växjö
8:21.04
PB
  
7Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
8:25.76
Strömstad LK
8:25.76
PB
  
8Johan Hydén
8:27.13
IK Akele
8:27.13
PB
  
9Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
8:27.24
Spårvägens FK
8:27.24
SB
  
10Anton Danielson
8:36.29
GoIF Tjalve
8:36.29
PB
  
11Brandon Bartholomew
8:45.55
FK Studenterna
8:45.55
  
Final B
26 feb
26 feb
1Daniel Woldu
Daniel Woldu 89, Spårvägen
8:28.19
Spårvägens FK
8:28.19
PB
  
2Patrik Andersson
8:32.19
Hälle IF
8:32.19
SB
  
3Robin Lindgren
8:32.79
Örgryte IS
8:32.79
PB
  
4Andreas Åhwall
8:33.41
Hässelby SK
8:33.41
SB
  
5Lars Södergård
8:36.25
Vallentuna FK
8:36.25
PB
  
6Albert Mollén
Albert Mollén 85, IK Norrköping FI
8:52.49
IK Norrköping FI
8:52.49
PB
  
M 60 m häck     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Philip Nossmy
7.82
Malmö AI
7.82
SB
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.06
Spårvägens FK
8.06
  
3Joakim Blaschke
8.11
Spårvägens FK
8.11
  
4Marcus PerssonUllevi FK
8.19
PB
  
5Anders LeifssonIK Orient
8.27
=PB
  
6Markus SparrmanIK Ymer
8.42
  
7Jonathan Eklund
8.90
Hammarby IF
8.90
  
Rafael Askros
DNS
IFK Lidingö
DNS
  
Heat 1
27 feb
27 feb
1Joakim Blaschke
8.12
Spårvägens FK
8.12
  
2Rafael Askros
8.32
IFK Lidingö
8.32
  
3Markus SparrmanIK Ymer
8.41
SB
  
4Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.71
IFK Helsingborg
8.71
PB
  
5Hans Lämås
8.78
Mölndals AIK
8.78
  
Josua GustafssonUllevi FK
DNS
  
Heat 2
27 feb
27 feb
1Philip Nossmy
7.85
Malmö AI
7.85
SB
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.00
Spårvägens FK
8.00
PB
  
3Marcus PerssonUllevi FK
8.22
PB
  
4Anders LeifssonIK Orient
8.27
PB
  
5Jonathan Eklund
8.53
Hammarby IF
8.53
  
6Eric Ringdahl
8.81
Turebergs FK
8.81
SB
  
M Höjd     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Emil Svensson
2.18
Örgryte IS
2.18
PB
  
2Mehdi Alkhatib
2.16
Hammarby IF
2.16
  
3Marcus LundquistRånäs 4H
2.08
PB
  
4Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.08
PB
  
5Daniel LennartssonÖrgryte IS
2.05
  
6Alexander HåkanssonUmedalens IF
2.05
  
7Erik Liberg
2.02
Ullevi FK
2.02
PB
  
8Daniel Falk
2.02
IK Lerum FI
2.02
PB
  
9Jakob Thorvaldsson
1.98
Råby-Rekarne FIF
1.98
SB
  
10Oskar Rybo
1.98
IF Kville
1.98
  
11Fredrick Ekholm
1.98
Huddinge AIS
1.98
  
12Fredrik SangbergIF Kville
1.87
  
1.871.931.982.022.052.082.112.142.162.182.20
Svensson-----oooooxxx
Alkhatib-----oxoxo-xxx
Lundquist-ooxxoxoxxoxxx
Frifelt Lundqvist--ooooxxx
Lennartsson-oooxoxxx
Håkanssonoxoooxxoxxx
Libergoooxxoxxx
Falkxoooxxoxxx
Thorvaldsson-ooxxx
Ryboooxxoxxx
Ekholmoxoxxoxxx
Sangbergxxo-xxx
M Stav     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Alhaji Jeng
5.55
Örgryte IS
5.55
SB
  
2Melker Svärd JacobssonMalmö AI
5.35
  
3Oscar Janson
5.30
Ullevi FK
5.30
SB
  
4Deniz Mahshid
4.98
Örgryte IS
4.98
  
5Rasmus CarlssonFalu IK
4.90
SB
  
6Erik Thorstensson
4.90
Spårvägens FK
4.90
SB
  
7Carl Sténson
4.70
Hellas FK
4.70
  
8Anders AndreassonÖrgryte IS
4.70
  
9Arvid LindahlKA 2 IF
4.70
  
10Jonathan Eklund
4.58
Hammarby IF
4.58
SB
  
11Gauti ÁsbjörnssonÖrgryte IS
4.40
SB
  
Viktor FröbergIF Kville
NH
  
4.40
5.35
4.58
5.40
4.70
5.45
4.82
5.55
4.90
4.98
5.10
5.15
5.20
5.25
5.30
Jeng-
-
-
o
-
-
-
xo
-
-
-
-
o
-
-
Svärd Jacobsson-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
xxo
-
-
xo
-
Janson-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
xo
-
-
o
Mahshid-
o
-
o
o
xxo
-
xxx



Carlsson-
-
o
o
o
xxx





Thorstensson-
-
o
xo
xo
xxx





Sténson-
xo
xo
xxx
xo
xxx





Andreassonxxo
-
xo
-
xxx






Lindahlxo
o
xxo
xxx







Eklund-
xxo
xxx








Ásbjörnssonxo
xxx









Fröberg-
xxx









M Längd     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Michel Tornéus
7.68
Hammarby IF
7.68
  
2Adam Chiguer
7.33
Huddinge AIS
7.33
PB
  
3David Frykholm
7.32
IF Göta Karlstad
7.32
  
4Andreas Otterling
7.28
KFUM Örebro
7.28
  
5Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
7.18
Hässelby SK
7.18
PB
  
6Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.11
Glanshammars IF
7.11
  
7Ritchie MobaIFK Tumba
7.09
PB
  
8Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.04
Eskilstuna FI
7.04
  
9Mathias Johansson
Mathias Johansson 90, Nedre Soppero
7.01
Nedre Soppero IK
7.01
  
10Mattias Abulu
6.98
Ullevi FK
6.98
SB
  
11Sebastian EkstrandÖresund FK
6.96
SB
  
12Patrik Holmberg
6.89
Huddinge AIS
6.89
  
Tornéusx7.457.417.627.457.68
Chiguerx7.09x5.52x7.33
Frykholm7.12x7.327.327.29x
Otterling7.287.06xx
Djekic7.127.187.026.937.15x
Jansson3.727.117.066.867.086.85
Moba6.756.957.09x6.60
Talèus6.726.887.026.917.017.04
Johansson7.016.866.94
Abulu6.956.986.88
Ekstrand6.966.93x
Holmberg6.79x6.89
Kval
26 feb
26 feb
1Michel Tornéus
7.59
Hammarby IF
7.59
  
2Andreas Otterling
7.13
KFUM Örebro
7.13
  
3David Frykholm
7.05
IF Göta Karlstad
7.05
  
4Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
7.01
Hässelby SK
7.01
PB
  
5Adam Chiguer
7.01
Huddinge AIS
7.01
SB
  
6Patrik Holmberg
6.99
Huddinge AIS
6.99
  
7Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
6.98
Glanshammars IF
6.98
  
8Mattias Abulu
6.91
Ullevi FK
6.91
SB
  
9Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.90
Eskilstuna FI
6.90
  
10Mathias Johansson
Mathias Johansson 90, Nedre Soppero
6.88
Nedre Soppero IK
6.88
  
11Sebastian EkstrandÖresund FK
6.86
SB
  
12Ritchie MobaIFK Tumba
6.75
  
13Robin Lundh
6.68
IF Göta Karlstad
6.68
SB
  
14Gabriel Berg
Gabriel Berg 82, KFUM Örebro
6.30
KFUM Örebro
6.30
  
Hans Lämås
NM
Mölndals AIK
NM
  
Tornéus7.59
Otterlingx7.13
Frykholm6.997.05x
Djekic7.016.98x
Chiguer6.717.01x
Holmberg6.996.906.83
Jansson4.836.976.98
Abulu6.916.846.65
Talèus6.906.876.82
Johansson6.736.846.88
Ekstrand6.816.636.86
Moba6.606.446.75
Lundhx6.646.68
Berg5.956.306.26
Lämåsxxx
M Tresteg     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Mathias Ström
15.95
Örgryte IS
15.95
PB
  
2Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.77
  
3Moteba Mohamed
15.51
Alingsås IF
15.51
  
4Sebastian EkstrandÖresund FK
15.30
PB
  
5Erik Ehrlin
15.11
Ärla IF
15.11
PB
  
6Mattias Karlsson
14.71
Västerås FK
14.71
PB
  
7Ousainou Mbye
14.38
Örgryte IS
14.38
SB
  
8Joel Spolén
13.59
Örgryte IS
13.59
PB
  
Strömx15.9215.9515.81
Lennartssonx15.77xxxx
Mohamed14.8714.0415.2215.10x15.51
Ekstrandx15.1414.8715.0614.7715.30
Ehrlinx15.11x14.93x14.65
Karlsson14.71xx
Mbye14.38xxxx
Spolénx13.5913.27x13.40x
M Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Niklas Arrhenius
19.03
Spårvägens FK
19.03
SB
  
2Axel Härstedt
17.46
Malmö AI
17.46
PB
  
3Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.10
Spårvägens FK
17.10
PB
  
4Magnus Lohse
16.36
Mölndals AIK
16.36
SB
  
5Oscar VestlundKils AIK
15.68
PB
  
6Jonas Meyer
Jonas Meyer 90, Strömstads IF
15.62
Strömstads IF
15.62
  
7Philip Åman
15.60
IF Kville
15.60
  
8Niklas Lindstedt
15.54
Hässelby SK
15.54
PB
  
9Martin Gren
13.86
Ullevi FK
13.86
  
10Bengt Petersson
13.36
Huddinge AIS
13.36
  
11Jeffrey Ige
12.91
Huddinge AIS
12.91
PB
  
Arrhenius19.0019.03x18.2018.0218.24
Härstedt16.7317.46x17.0816.81x
Ståhl16.2316.6416.9316.8116.8617.10
Lohse16.36xxxxx
Vestlund14.6515.68x15.2514.6715.45
Meyer15.1315.62xxxx
Åman15.1915.6015.58x15.20x
Lindstedt14.4714.8015.0215.1215.54x
Gren13.86xx
Petersson13.30x13.36
Igex12.9112.79
M Vikt     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Mattias Jons
22.51
Hässelby SK
22.51
PB
  
2Robert AlnerothGefle IF
21.09
PB
  
3Markus Johansson
20.85
IF Göta Karlstad
20.85
PB
  
4Karl-Erik LudvigssonIF Göta Karlstad
19.69
  
5Stefan Kvist
19.34
Alvesta FI
19.34
PB
  
6Daniel Nyman
18.50
IFK Växjö
18.50
  
7Jonas Birgersson
17.98
Nyköpings BIS
17.98
PB
  
8Erik Romberg
17.51
Högby IF
17.51
PB
  
9Oscar VestlundKils AIK
16.62
PB
  
10Torbjörn Sörman
16.13
Wedevågs IF
16.13
PB
  
11Daniel KorhonenIF Kville
15.65
PB
  
12Kristian Nyman
Kristian Nyman 90, Svenljunga IK
15.37
Svenljunga IK
15.37
  
13Lennie HelanderUllevi FK
15.14
  
14Tony Settle
Tony Settle 75, Eskilstuna
14.97
Eskilstuna FI
14.97
  
15Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
14.58
Spårvägens FK
14.58
  
16Torbjörn JulinIF Kville
13.36
  
Jonsx21.52xx22.51x
Alneroth20.32x20.4120.4621.09x
Johanssonx19.09x20.2020.85x
Ludvigsson19.36x18.8619.6919.67x
Kvistxx19.30x19.34x
Nymanx18.1318.2018.3518.3918.50
Birgersson17.40x17.98xx17.82
Romberg16.78x17.5116.9317.00x
Vestlund16.6216.43x
Sörman16.13x16.04
Korhonenx15.6515.43
Nyman15.37xx
Helander14.7614.7615.14
Settle14.2814.0814.97
Ståhlx14.58x
Julin13.2913.3613.23
Kvinnor
K 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.39
SB
  
2Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.54
SB
  
3Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.57
Glanshammars IF
7.57
  
4Matilda HultgrenUllevi FK
7.60
=PB
  
5Therése Bohlén-KinnUllevi FK
7.61
SB
  
6Pernilla Nilsson
7.65
IFK Trelleborg
7.65
  
7Elina Palmquist
7.65
IF Göta Karlstad
7.65
=PB
  
8Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
7.76
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.60
  
2Matilda HultgrenUllevi FK
7.63
  
3Erica Pettersson
7.78
IF Göta Karlstad
7.78
  
4Elin Källander
7.78
IFK Helsingborg
7.78
  
5Stephanie OlssonKA 2 IF
7.80
  
6Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
7.90
Hässelby SK
7.90
  
7Sara Jungersten
Sara Jungersten 92, IFK Göteborg
8.11
IFK Göteborg
8.11
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.59
Glanshammars IF
7.59
  
2Elina Palmquist
7.65
IF Göta Karlstad
7.65
=PB
  
3Pernilla Nilsson
7.73
IFK Trelleborg
7.73
  
4Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.79
Spårvägens FK
7.79
  
5Farydah Inoussa
7.84
Hässelby SK
7.84
PB
  
6Anna HildingssonIK Lerum FI
7.85
  
7Jasmin Sabir
7.98
Hammarby IF
7.98
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.48
  
2Therése Bohlén-KinnUllevi FK
7.65
SB
  
3Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
7.73
PB
  
4Isabelle EureniusFalu IK
7.75
  
5Hanna Adriansson
7.75
Wärnamo SK
7.75
  
6Louise Martin
8.01
Hässelby SK
8.01
SB
  
7Caroline Tegel
8.17
IF Göta Karlstad
8.17
  
K 200 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Pernilla Nilsson
24.37
IFK Trelleborg
24.37
PB
  
2Matilda HultgrenUllevi FK
24.49
SB
  
3Elin Källander
24.80
IFK Helsingborg
24.80
  
4Erica Pettersson
25.26
IF Göta Karlstad
25.26
  
Semi 1
27 feb
27 feb
1Pernilla Nilsson
24.64
IFK Trelleborg
24.64
PB
  
2Elin Källander
24.68
IFK Helsingborg
24.68
SB
  
3Evelin Hindrikes
25.72
Kvarnsvedens GoIF
25.72
  
4Therese Jernbeck
26.05
IFK Lidingö
26.05
  
Semi 2
27 feb
27 feb
1Matilda HultgrenUllevi FK
24.62
SB
  
2Erica Pettersson
24.97
IF Göta Karlstad
24.97
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.56
Spårvägens FK
25.56
  
4Rebecca NilssonUllevi FK
26.34
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Matilda HultgrenUllevi FK
24.66
SB
  
2Therese Jernbeck
25.66
IFK Lidingö
25.66
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Rebecca NilssonUllevi FK
25.99
SB
  
2Stephanie OlssonKA 2 IF
26.04
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Elin Källander
24.80
IFK Helsingborg
24.80
SB
  
2Erica Pettersson
25.20
IF Göta Karlstad
25.20
PB
  
3Marie Sönnerfors
25.96
Spårvägens FK
25.96
PB
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.36
Spårvägens FK
25.36
SB
  
2Emelie SvenssonUllevi FK
25.83
  
3Louise Martin
25.98
Hässelby SK
25.98
  
Heat 5
26 feb
26 feb
1Pernilla Nilsson
24.71
IFK Trelleborg
24.71
PB
  
2Evelin Hindrikes
25.63
Kvarnsvedens GoIF
25.63
PB
  
Therése Bohlén-KinnUllevi FK
DNS
  
K 400 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
54.62
  
2Lotta Lindsén
54.84
Turebergs FK
54.84
PB
  
3Frida Persson
55.20
Hammarby IF
55.20
PB
  
4Vendela Mindelöf
57.83
Hässelby SK
57.83
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Lotta Lindsén
55.55
Turebergs FK
55.55
  
2Frida Persson
56.30
Hammarby IF
56.30
  
3Nuulu Ndiwabene
57.47
Spårvägens FK
57.47
SB
  
4Alexandra AxellIK Lerum FI
59.78
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
56.50
  
2Vendela Mindelöf
56.87
Hässelby SK
56.87
PB
  
3Isabelle Eriksson
57.97
IFK Lidingö
57.97
PB
  
4Sofia Johnsson
1:00.72
Hässelby SK
1:00.72
PB
  
K 800 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Viktoria TegenfeldtUme FI
2:08.70
PB
  
2Frida Flodström
2:09.41
Turebergs FK
2:09.41
  
3Elin Moraiti
2:10.37
Falu IK
2:10.37
  
4Vendela Mindelöf
2:13.02
Hässelby SK
2:13.02
SB
  
5Sara Rönnby
2:13.27
Enhörna IF
2:13.27
PB
  
6Ida Holm
2:14.49
IK Lerum FI
2:14.49
PB
  
7Lova Wåhlin
2:16.23
Hammarby IF
2:16.23
PB
  
8Jennie Hurkmans
2:17.93
Turebergs FK
2:17.93
  
K 1500 m     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Viktoria TegenfeldtUme FI
4:33.07
  
2Matilda Häggström
4:34.41
IF Göta Karlstad
4:34.41
PB
  
3Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
4:35.71
Sävedalens AIK
4:35.71
  
4Malin Liljestedt
4:36.51
Spårvägens FK
4:36.51
PB
  
5Meraf Bahta
4:36.63
Hälle IF
4:36.63
SB
  
6Elina Johansson
4:37.38
Spårvägens FK
4:37.38
  
7Maria Westher
4:37.42
Karlskoga FI
4:37.42
SB
  
8Louise Wiker
4:40.49
Hässelby SK
4:40.49
  
9Hanna Bartholomew
4:44.46
FK Studenterna
4:44.46
PB
  
K 3000 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Susanne Grimfors
9:33.39
FK Studenterna
9:33.39
PB
  
2Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
9:37.89
Sävedalens AIK
9:37.89
PB
  
3Malin Liljestedt
9:38.62
Spårvägens FK
9:38.62
PB
  
4Louise Wiker
9:40.56
Hässelby SK
9:40.56
PB
  
5Madeleine Larsson
9:50.18
Hässelby SK
9:50.18
PB
  
6Elina Johansson
9:54.70
Spårvägens FK
9:54.70
PB
  
7Maria Borglund
9:58.30
Sävedalens AIK
9:58.30
PB
  
8Frida Lundén
Frida Lundén 84, Studenterna
9:59.07
FK Studenterna
9:59.07
  
9Cecilia Kleist
10:00.33
IK Akele
10:00.33
PB
  
10Fanny Ek
10:01.25
Tjust BRC
10:01.25
PB
  
11Gabriella Samuelsson
10:01.50
Hässelby SK
10:01.50
SB
  
12Hanna Bartholomew
10:02.39
FK Studenterna
10:02.39
PB
  
Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
DNF
Örgryte IS
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.29
IFK Helsingborg
8.29
PB
  
2Ellinore HallinIFK Växjö
8.61
PB
  
3Jessica SamuelssonHässelby SK
8.68
SB
  
4Elina Palmquist
8.75
IF Göta Karlstad
8.75
=SB
  
5Isabelle EureniusFalu IK
8.82
  
6Maja Rogemyr
8.82
IF Göta Karlstad
8.82
PB
  
7Isabell EnglundMalmö AI
9.00
  
Lisa Linnell
DNF
Ljungby FIK
DNF
  
Heat 1
27 feb
27 feb
1Jessica SamuelssonHässelby SK
8.73
  
2Elina Palmquist
8.75
IF Göta Karlstad
8.75
SB
  
3Caroline Tegel
9.17
IF Göta Karlstad
9.17
  
4Farydah Inoussa
9.22
Hässelby SK
9.22
PB
  
5Lina MarcussenIK Lerum FI
9.26
  
Emma FredrikssonHammarby IF
DNF
  
Heat 2
27 feb
27 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.40
IFK Helsingborg
8.40
=PB
  
2Isabelle EureniusFalu IK
8.77
PB
  
3Isabell EnglundMalmö AI
8.99
  
4Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
9.01
  
5Therese Lindhe
9.02
IF Göta Karlstad
9.02
PB
  
6Sofia Johnsson
9.27
Hässelby SK
9.27
PB
  
Heat 3
27 feb
27 feb
1Ellinore HallinIFK Växjö
8.69
  
2Lisa Linnell
8.78
Ljungby FIK
8.78
  
3Maja Rogemyr
8.88
IF Göta Karlstad
8.88
  
4Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
8.99
  
5Louise Gundert
9.25
IF Göta Karlstad
9.25
SB
  
Angelica EngbergHässelby SK
DQ
  
K Höjd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Ebba Jungmark
1.93
Mölndals AIK
1.93
PB
  
2Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
1.81
Spårvägens FK
1.81
=PB
  
3Ellen BjörklundIFK Lund
1.78
  
4Daniella Eriksson
1.75
Västerås FK
1.75
=PB
  
5Evelina ErlandssonNyköpings BIS
1.75
  
5Sofie Skoog
1.75
IF Göta Karlstad
1.75
=SB
  
7Vendela von CorswantMölndals AIK
1.75
PB
  
8Linda Pewik
1.71
Mölndals AIK
1.71
SB
  
9Jessica SamuelssonHässelby SK
1.67
SB
  
10Kristina ErikssonRånäs 4H
1.67
  
1.611.671.711.751.781.811.831.871.901.931.95
Jungmark-----ooooxoxxx
Alexson--ooooxxx
Björklund--oooxxx
Erikssonxoooxoxxx
Erlandssonoooxxoxxx
Skoogoooxxoxxx
von Corswantoxoxxoxxoxxx
Pewikooxoxxx
Samuelssonooxxx
Erikssonoxxoxxx
K Stav     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Malin DahlströmUllevi FK
4.40
  
2Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.15
Göteborgs KIK
4.15
=PB
  
3Alissa Söderberg
4.10
Spårvägens FK
4.10
SB
  
4Michaela Meijer
4.04
Örgryte IS
4.04
  
5Madeleine Nilsson
3.82
Kvarnsvedens GoIF
3.82
  
6Terese Dimblad-GonzalezMalmö AI
3.70
PB
  
7Sara Eriksson
3.70
Ullevi FK
3.70
  
8Linda CarlssonIK Ymer
3.58
  
9Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.40
  
3.40
4.40
3.58
4.55
3.70
3.82
3.90
3.98
4.04
4.10
4.15
4.20
4.25
Dahlström-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
xo
-
-
o
Berglund-
-
-
-
o
-
xxo
o
o
xxx

Söderberg-
-
-
-
-
-
o
-
xxx


Meijer-
-
o
xxo
-
o
xo
o
xxx


Nilsson-
-
o
xo
xxx






Dimblad-Gonzalezo
o
xxo
xxx







Eriksson-
xo
xxo
xxx







Carlssonxxo
xo
xxx








Wängborg Nybergo
xxx









K Längd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Khaddi Sagnia
6.21
Ullevi FK
6.21
PB
  
10 SWE F19 AT
2Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.20
Spårvägens FK
6.20
  
3Malin Marmbrandt
6.01
Västerås FK
6.01
  
4Lynn Johnson
5.90
Ullevi FK
5.90
PB
  
5Linda Berntsson
5.84
Mölndals AIK
5.84
SB
  
6Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.78
Hässelby SK
5.78
  
7Kim McCabe
5.67
IFK Lund
5.67
SB
  
8Sofie SandbergGefle IF
5.67
=SB
  
9Rebecca NilssonUllevi FK
5.62
  
10Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.61
Hässelby SK
5.61
  
11Lisa Linnell
5.54
Ljungby FIK
5.54
  
12Johanna Aalto
5.19
IF Kville
5.19
  
Sagnia5.875.89x6.104.596.21
Jarder6.156.185.856.204.646.20
Marmbrandtxx5.915.875.896.01
Johnsonx5.905.76xx5.86
Berntsson5.73x5.815.84xx
Lund5.635.57xx5.78x
McCabex5.675.645.515.355.49
Sandberg5.67x5.625.44xx
Nilsson5.605.625.28
Berghx5.595.61
Linnell5.54xx
Aalto5.19x5.04
Kval
26 feb
26 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.03
Spårvägens FK
6.03
  
2Khaddi Sagnia
6.00
Ullevi FK
6.00
  
3Malin Marmbrandt
5.98
Västerås FK
5.98
  
4Linda Berntsson
5.82
Mölndals AIK
5.82
SB
  
5Lynn Johnson
5.81
Ullevi FK
5.81
  
6Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.81
Hässelby SK
5.81
PB
  
7Lisa Linnell
5.74
Ljungby FIK
5.74
  
8Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.73
Hässelby SK
5.73
  
9Sofie SandbergGefle IF
5.67
SB
  
10Rebecca NilssonUllevi FK
5.63
  
11Kim McCabe
5.59
IFK Lund
5.59
SB
  
12Johanna Aalto
5.53
IF Kville
5.53
  
13Farydah Inoussa
5.52
Hässelby SK
5.52
PB
  
14Sofie LindestenHellas FK
5.49
  
15Angelica Engberg
5.47
Hässelby SK
5.47
  
16Matilda Holm
5.44
Ullevi FK
5.44
PB
  
17Elina Palmquist
5.44
IF Göta Karlstad
5.44
  
18Johanna Froode
5.40
Örgryte IS
5.40
  
19Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
5.37
  
20Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
5.24
KFUM Örebro
5.24
  
21Therese Lindhe
5.05
IF Göta Karlstad
5.05
  
Johanna NilssonMölndals AIK
NM
  
Jarder6.03
Sagnia6.00
Marmbrandt5.98
Berntsson5.665.735.82
Johnson5.755.81
Lundx5.81
Linnellx5.745.62
Berghxx5.73
Sandberg5.515.655.67
Nilsson5.635.455.55
McCabex5.595.52
Aalto5.445.535.26
Inoussa5.525.27x
Lindesten5.49x5.48
Engberg5.47x5.47
Holm5.215.445.35
Palmquist5.255.175.44
Froodex5.405.28
Lüppert Thomsson5.37x5.36
Erikssonx5.115.24
Lindhex5.045.05
Nilssonxxx
K Tresteg     
Inne 27 feb

Final A

Final
Inne 27 feb
1Khaddi Sagnia
13.34
Ullevi FK
13.34
PB
  
2Lynn Johnson
12.84
Ullevi FK
12.84
  
3Angelica StrömGefle IF
12.72
  
4Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
12.53
Spårvägens FK
12.53
PB
  
5Jasmin Sabir
12.20
Hammarby IF
12.20
  
6Kajsa Levin
12.19
Mölndals AIK
12.19
  
7Sofie LindestenHellas FK
12.14
  
8Sofia Nilsson
11.95
Gefle IF
11.95
  
9Louise Arvidsson
11.83
Vittsjö GIK
11.83
  
10Angelica Engberg
11.55
Hässelby SK
11.55
  
Sagnia13.1012.9712.9713.3411.5612.87
Johnson12.84x
Strömx12.1112.4712.72x11.94
Alexson12.2411.99xx12.4612.53
Sabir12.2011.66x11.8811.3911.86
Levin12.1912.08xxxx
Lindestenx11.5212.0412.1411.8511.95
Nilsson11.8711.6811.9511.85xx
Arvidsson11.8311.53x
Engberg11.4611.55x
K Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Helena Engman
16.32
Riviera FI
16.32
SB
  
2Catarina Andersson
15.29
Hässelby SK
15.29
SB
  
3Jessica Samuelsson
14.48
Hässelby SK
14.48
SB
  
4Anna WikströmIFK Tumba
14.16
PB
  
5Hanna Bengtson
13.24
Öresund FK
13.24
PB
  
6Johanna Larsson
13.13
Filipstads IF
13.13
  
7Moa Eskilsson
12.89
Villstad GIF
12.89
PB
  
8Camilla Norr-Ericson
12.05
GoIF Tjalve
12.05
SB
  
Engman15.3816.32x16.0215.87x
Andersson14.2315.0815.12x15.29x
Samuelsson14.3414.25x14.4814.16x
Wikströmx13.8114.16x13.9314.04
Bengtson12.5113.24xx13.12x
Larsson12.0413.1312.41xxx
Eskilsson11.6811.8411.8411.6212.7512.89
Norr-Ericson11.2911.9912.05x12.0111.34
K Vikt     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Tracey AnderssonUllevi FK
19.80
  
2Cecilia Nilsson
Cecilia Nilsson 79, Råby-Rekarne
19.41
Råby-Rekarne FIF
19.41
SB
  
3Eleni Larsson
18.37
Huddinge AIS
18.37
PB
  
4Karolina PedersenUllevi FK
18.21
PB
  
5Josefin Berg
18.03
IF Göta Karlstad
18.03
PB
  
6Emma JohannessonUllevi FK
17.77
PB
  
7Elinor ForssanderUllevi FK
17.27
PB
  
8Karin Engström
17.08
Spårvägens FK
17.08
PB
  
9Rebecka Kvist
16.65
Alvesta FI
16.65
PB
  
10Johanna Larsson
16.09
Filipstads IF
16.09
  
11Camilla Norr-Ericson
14.68
GoIF Tjalve
14.68
  
Anderssonx17.0719.8018.8519.7319.66
Nilsson17.4917.5618.0318.42x19.41
Larssonx17.5817.1916.4117.9018.37
Pedersen16.48x17.2217.1417.7718.21
Bergxx17.4917.7118.0118.03
Johannesson16.8116.6317.0817.4317.7716.56
Forssander17.0417.27xxxx
Engström17.08xx16.6916.5216.04
Kvist14.4116.6516.58
Larssonx16.0915.96
Norr-Ericson14.5613.3214.68