27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 101 (45+56)   Starter: 116 (52+64)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
7.06
98DEN
7.06
  
Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
7.06
91DEN
7.06
  
Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen 95, DEN
7.07
95DEN
7.07
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
7.10
93DEN
7.10
SB
  
Philip Reynolds
Philip Reynolds 96, DEN
7.40
96DEN
7.40
SB
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.73
00DEN
7.73
SB
  
Haris Khan
Haris Khan 00, DEN
7.84
00DEN
7.84
PB
  
Heat 1
3Adrian Appelgren
7.13
Mölndals AIK
7.13
SB
  
4Axel Dillner
7.37
Ullevi FK
7.37
PB
  
6Pontus QuickIFK Lund
7.48
PB
  
Heat 2
5Martin AnderssonIK Ymer
7.28
SB
  
Heat 4
4Alexander LesserUllevi FK
7.11
PB
  
6Linus Andersson
7.29
Alingsås IF
7.29
PB
  
7Nils EickhoffIK Ymer
7.34
PB
  
Heat 5
4Gabriel Tiveskog
7.36
Mölndals AIK
7.36
PB
  
Heat 6
4Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
7.24
Hammarby IF
7.24
SB
  
6Richard HeikkiläMölndals AIK
7.39
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Lucas Bolin
Lucas Bolin 01, Bergaström
24.08
IK Bergaström
24.08
PB
  
Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
22.32
91DEN
22.32
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
22.44
93DEN
22.44
SB
  
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
22.76
96DEN
22.76
  
Philip Reynolds
Philip Reynolds 96, DEN
22.96
96DEN
22.96
PB
  
Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
23.03
97DEN
23.03
  
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
23.26
98DEN
23.26
SB
  
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup 86, DEN
23.46
86DEN
23.46
  
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
24.33
99DEN
24.33
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Führ
Andreas Führ 98, KFUM Örebro
52.21
KFUM Örebro
52.21
PB
  
2Filip Wadman
52.41
Mölndals AIK
52.41
PB
  
1Erik Johansson
52.25
Varbergs GIF
52.25
PB
  
2Mathias Söder
Mathias Söder 99, Kongahälla
52.43
Kongahälla AIK
52.43
PB
  
Alexandre Guidje
Alexandre Guidje 94, DEN
50.54
94DEN
50.54
PB
  
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup 86, DEN
51.51
86DEN
51.51
PB
  
Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
51.77
90DEN
51.77
  
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
54.59
99DEN
54.59
PB
  
Final B
1Martin Astner
49.19
Ullevi FK
49.19
  
1Malkolm Lundkvist
55.88
Sävedalens AIK
55.88
PB
  
2Svante Wester
52.87
Örgryte IS
52.87
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Robert AlexanderssonHälle IF
9:12.74
PB
  
3Nuray Yassin
9:16.18
Ullevi FK
9:16.18
PB
  
M Stav extra     
Inne

Final A

Final
Inne
3Jacob Olvik
3.50
Ullevi FK
3.50
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
6.07
00DEN
6.07
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Bolin
13.08
Ullevi FK
13.08
SB
  
Péter Ungvári
Péter Ungvári 85, HUN
13.79
85HUN
13.79
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Ola Roos
Ola Roos 71, Mölndal
12.26
Mölndals AIK
12.26
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
3Lennie Helander
14.95
Örgryte IS
14.95
SB
  
4Mattias Grundström
14.64
Ängelholms IF
14.64
SB
  
5Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
12.29
Herrljunga SK
12.29
SB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Carl Bengtström
7.22
Örgryte IS
7.22
PB
  
3Isak KristensenUllevi FK
7.26
=PB
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Simon Jonsson
Simon Jonsson 00, Lidköpings IS
10.74
Lidköpings IS
10.74
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Imran Lernebo
Imran Lernebo 01, Spårvägen
1.85
Spårvägens FK
1.85
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Mohammad Al MasriIF Kville
11.40
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Linnea Wijk
8.12
IK Lerum FI
8.12
PB
  
6Linnéa MossbergIK Orient
8.22
PB
  
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen 90, DEN
7.91
90DEN
7.91
  
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
7.93
95DEN
7.93
  
Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
8.17
97DEN
8.17
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
8.27
00FIN
8.27
SB
  
Anne Sofie Nexø
Anne Sofie Nexø 89, DEN
8.30
89DEN
8.30
SB
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
8.34
00FIN
8.34
  
Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
8.50
01DEN
8.50
  
Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
8.53
01DEN
8.53
  
Heat 1
4Sophia Hofer
8.07
Malmö AI
8.07
SB
  
Heat 3
6Malin Roth
8.10
Ullevi FK
8.10
SB
  
Heat 4
6Lisa Åhlström
8.27
Mölndals AIK
8.27
PB
  
Heat 5
4Felicia AscardIFK Lund
7.97
PB
  
5Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
8.00
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
25.43
Göteborgs KIK
25.43
PB
  
2Ida Bengtsson
Ida Bengtsson 98, Falkenberg
27.01
Falkenbergs IK
27.01
PB
  
1Wilma RosenquistMalmö AI
25.81
PB
  
4Julia WennerstenIK Ymer
26.86
SB
  
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
25.30
98DEN
25.30
  
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
25.84
95DEN
25.84
PB
  
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen 90, DEN
25.91
90DEN
25.91
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
26.45
00DEN
26.45
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
26.80
00FIN
26.80
PB
  
Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
28.20
01DEN
28.20
PB
  
Anne Sofie Nexø
Anne Sofie Nexø 89, DEN
28.60
89DEN
28.60
PB
  
Laura Valentin Jensen
Laura Valentin Jensen 01, DEN
29.01
01DEN
29.01
PB
  
Sofie Honoré Fleron
Sofie Honoré Fleron 02, DEN
30.81
02DEN
30.81
PB
  
Veronica Janning
Veronica Janning 01, DEN
30.88
01DEN
30.88
PB
  
Final B
1Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
26.75
IFK Göteborg
26.75
PB
  
Final C
1Klara Mattsson
27.57
Örgryte IS
27.57
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Kanerva
1:04.05
IK Lerum FI
1:04.05
PB
  
2Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
1:04.02
F Stenungsunds FI
1:04.02
SB
  
3Julia Törnblad
1:04.08
Mölndals AIK
1:04.08
SB
  
1Klara MagnussonIF Hagen
58.51
PB
  
1Sara Gunnarsson
1:00.91
Mölndals AIK
1:00.91
PB
  
2Mathilda GustafssonTanums IF
59.28
PB
  
4Vilma Snygg
1:02.66
IK Ymer
1:02.66
PB
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
59.41
00DEN
59.41
  
Joseffa Keidser
Joseffa Keidser 95, DEN
59.58
95DEN
59.58
SB
  
Final B
1Isabell Hulthén
1:02.48
Brattås CK
1:02.48
PB
  
2Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
1:01.87
Göteborgs KIK
1:01.87
PB
  
2Linnea Åberg
1:03.23
IK Lerum FI
1:03.23
PB
  
3Åsa SöderlundUllevi FK
58.74
SB
  
3Sara Dahlén
1:02.55
IK Lerum FI
1:02.55
PB
  
3Miranda Widdgård
1:03.32
Hälle IF
1:03.32
PB
  
K 800 m     
Inne
Inne
3Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
2:25.43
PB
  
6Heidi Huitula
2:31.77
Ullevi FK
2:31.77
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
5Alva Engdahl
Alva Engdahl 98, Trollhättan FIK
10:43.34
Trollhättan FIK
10:43.34
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
9Matilda BlomstrandWärnamo SK
3.25
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
5Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.67
Göteborgs KIK
5.67
PB
  
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen 83, DEN
5.46
83DEN
5.46
SB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victoria JacobssonUllevi FK
10.96
PB
  
3Hanna Gille
Hanna Gille 96, Sävedalen
11.77
Sävedalens AIK
11.77
SB
  
7Desirée LindénUllevi FK
11.44
SB
  
Maren Høgberget
Maren Høgberget 89, NOR
11.73
89NOR
11.73
SB
  
Anne Porshold
Anne Porshold 95, DEN
11.04
95DEN
11.04
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
4Mari Klaup
12.20
Ullevi FK
12.20
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
2Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
14.27
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1Ebba Molinder
8.16
Mölndals AIK
8.16
PB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Embla Ingelman-Sundberg
9.93
Göteborgs KIK
9.93
SB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
9.62
Lidköpings IS
9.62
PB
  
2Anna Edwardsson
10.46
Mölndals AIK
10.46
PB
  
5Alexandra Gullberg
10.19
Sävedalens AIK
10.19
PB