17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Tävlande: 159 (79+80)   Starter: 164 (79+85)

Män
M 800 m     
Final B
2Nigusu Solomon
1:59.66
Huddinge AIS
1:59.66
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
15:27.01
Sävedalens AIK
15:27.01
PB
  
2Abdikadir Abdi
15:01.38
Ullevi FK
15:01.38
PB
  
5Hans Larsson
15:09.35
Malmö AI
15:09.35
PB
  
6Lars Andén
Lars Andén 77, Heleneholm
15:11.86
Heleneholms IF
15:11.86
PB
  
8Niklas Jonsson
15:22.81
Hammarby IF
15:22.81
PB
  
9Andreas Åkesson
15:24.69
Örgryte IS
15:24.69
SB
  
Final B
4Erik Framme
15:59.08
Hälle IF
15:59.08
SB
  
6Alexander Abrahamsson
16:05.55
Örgryte IS
16:05.55
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Sirak Amanuel BelayÅhus FIK
10:19.66
PB
  
2Elmar Engholm
9:01.16
Hässelby SK
9:01.16
PB
  
3Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
9:03.30
KFUM Örebro
9:03.30
PB
  
5Emil Blomberg
9:12.74
Hässelby SK
9:12.74
  
7Henrik Jakobsson
9:31.89
Spårvägens FK
9:31.89
  
8Joakim Johansson
9:38.96
Örgryte IS
9:38.96
SB
  
9Fredrik Sohlberg
9:57.35
Vallentuna FK
9:57.35
SB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Isak Andersson
37.00
Upsala IF
37.00
PB
  
2Alexander LundskogUllevi FK
37.59
PB
  
3Fredrik Samuelsson
37.95
Hässelby SK
37.95
PB
  
4Gustav MagnussonIK Orient
37.97
PB
  
Final B
2Oskar Greilert
39.66
Hanvikens SK
39.66
PB
  
3Isak Hampel Klang
40.42
Hässelby SK
40.42
PB
  
4Joakim StenströmIK Hinden
41.15
PB
  
Final C
4Patrick Malmquist
43.10
IFK Helsingborg
43.10
PB
  
6Joakim Bäckman
45.96
Varbergs GIF
45.96
PB
  
M 300 m häck     


Final A

Final

6Marcus GunderydTäby IS
44.55
PB
  
Final B
3Anton Öberg
43.12
Hammarby IF
43.12
SB
  
4Patrik BirgerssonLaholm IF
43.39
PB
  
6Joakim Wirén
45.60
FIF Gnistan
45.60
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

6Jim Christensson
54.51
Mölndals AIK
54.51
SB
  
Final B
1Oliwer ÅstrandIK Ymer
53.99
PB
  
2Markus Johansson
54.43
IFK Umeå
54.43
SB
  
3Tobias Nilsson
54.59
Alvesta FI
54.59
PB
  
4Fredric Linansky
54.79
IFK Helsingborg
54.79
SB
  
5Jonathan Waern
Jonathan Waern 86, KFUM Örebro
55.22
KFUM Örebro
55.22
PB
  
6Arvid Berglund
55.72
Tranås AIF
55.72
PB
  
Final C
3Christoffer Van WoenselFIF Gnistan
1:01.03
SB
  
M Stav extra     


Final A

Final

1Alexander Messer
3.48
Alingsås IF
3.48
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

5Niklas Stjerndorff
58.07
Eslövs IF
58.07
SB
  
P19 5000 m     


Final A

Final

1Patrick Claesson
17:27.73
Hammarby IF
17:27.73
PB
  
2Linus Wirén
15:37.08
IK Ymer
15:37.08
PB
  
3Jonathan Weichbrodt
15:37.47
Mölndals AIK
15:37.47
PB
  
5David Fridell
16:10.08
Stensjöns IF
16:10.08
PB
  
7Said Nur
16:30.23
Malmö AI
16:30.23
PB
  
8Erik Blommegård
16:38.20
Rydö ASK
16:38.20
PB
  
P19 2000 m hinder     


Final A

Final

1Erik Norrbom
6:06.69
Turebergs FK
6:06.69
PB
  
2Erik Tholén
6:23.44
Ununge IF
6:23.44
PB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

7Edwin Råsberg
49.68
Hässelby SK
49.68
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, IK Norrköping FI
2:07.35
IK Norrköping FI
2:07.35
PB
  
4Elliot Fransson
2:07.08
IF Hagen
2:07.08
PB
  
5Mahad Abdullahi
2:09.82
Fredrikshofs FIF
2:09.82
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

1Sebastian Pearson
7:18.90
IFK Halmstad
7:18.90
PB
  
5Maximilian Markl
6:36.15
IK Westmannia
6:36.15
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
7.25w
+2.1
  
4Johan MeckbachTäby IS
6.73
+1.5 PB
  
5Christopher SwenningMalmö AI
6.72w
+3.4
  
7Jesper Hellström
6.44
Hässelby SK
6.44
+1.5 PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
47.73
KFUM Örebro
47.73
PB
  
3John Amundsson
58.36
Ullevi FK
58.36
PB
  
8Mattias NilssonLuleå FIF
53.12
PB
  
P16 Längd     


Final A

Final

1Anton Östebo
Anton Östebo 96, Glanshammar
5.98w
Glanshammars IF
5.98w
+3.1
  
1Gustav Burman
Gustav Burman 96, Skellefteå
5.94
Skellefteå AIK
5.94
+0.9 PB
  
2Artur EngströmIK Ymer
6.74
+0.6 PB
  
4Hannes Burman
Hannes Burman 96, Skellefteå
6.28w
Skellefteå AIK
6.28w
+2.4
  
6Tobias JonssonIK Orient
6.20
+1.0 PB
  
8Erik Hermelin
6.15w
IFK Lidingö
6.15w
+2.5
  
9Rasmus Bergman
6.13
Sundbybergs IK
6.13
+0.7 PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Axel Alness-Borg
5:14.86
IFK Lidingö
5:14.86
PB
  
2Elias Tholén
4:33.43
Ununge IF
4:33.43
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
39.53
PB
  
2Max Hrelja
Max Hrelja 98, Linköpings GIF
41.10
Linköpings GIF
41.10
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

3Henning André
6.20
Nyköpings BIS
6.20
–0.1 PB
  
5Lucas Järpsjö
Lucas Järpsjö 97, Mariestads AIF
6.02
Mariestads AIF
6.02
+0.8 PB
  
8Viktor JohanssonUllevi FK
5.88
–0.2 SB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Sebastian RuthströmDanderyds SK
13.87
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Gustav ErikssonIF Kville
5.38w
+2.7
  
2Kevin Duvert
5.88w
Hellas FK
5.88w
+2.8
  
8Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
5.49w
IFK Helsingborg
5.49w
+3.2
  
P13 Höjd     


Final A

Final

3Linus Brunzell
1.61
IF Göta Karlstad
1.61
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

5Ella Sjödin
2:20.73
IF Göta Karlstad
2:20.73
PB
  
6Hilda Hardell
2:20.88
Hässelby SK
2:20.88
PB
  
Final B
1Sofia Johansson
2:23.42
Tranås AIF
2:23.42
PB
  
1Moa Ellmarker
2:34.71
IK Orient
2:34.71
SB
  
3Emma Larsson
Emma Larsson 98, Kvarnsveden
2:28.83
Kvarnsvedens GoIF
2:28.83
PB
  
Final C
1Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
2:33.48
Östersunds GIF
2:33.48
PB
  
4Linn Bergman
2:34.65
Turebergs FK
2:34.65
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Sandra Södergren
10:45.00
FIF Gnistan
10:45.00
SB
  
4Linn Söderholm
10:00.66
Sävedalens AIK
10:00.66
PB
  
9Maja Hultin
10:32.24
IK Orient
10:32.24
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

2Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
10:58.41
Örgryte IS
10:58.41
SB
  
3Erika Svanborg
12:01.22
Bromma IF
12:01.22
  
K 300 m häck     


Final A

Final

1Johanna DyremarkIFK Tumba
43.08
PB
  
1Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
43.89
SB
  
2Stina M JanssonGefle IF
43.31
PB
  
2Linn Bengtsson
44.12
IFK Växjö
44.12
PB
  
2Josefin Edwall
47.18
Danderyds SK
47.18
SB
  
3Emelie Nyman Wänseth
44.12
Östersunds GIF
44.12
PB
  
4Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
44.05
PB
  
4Lovisa ÖstervallIFK Tumba
44.25
PB
  
5Linnea KillanderMalmö AI
44.06
PB
  
5Madeleine Björlin-Delmar
45.56
IFK Göteborg
45.56
SB
  
6Jennifer CzerapowiczUllevi FK
44.35
PB
  
6Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
45.54
Lidköpings IS
45.54
PB
  
7Jenny Wingqvist
45.58
Hässelby SK
45.58
PB
  
7Frida Johansson
47.90
IF Göta Karlstad
47.90
SB
  
Final B
2Emma GustafssonIK Ymer
45.93
PB
  
2Linnéa Frobe
46.23
Täby IS
46.23
PB
  
6Hanna Andersson
48.46
IFK Trelleborg
48.46
PB
  
7Nora Karlsson KazeemHässelby SK
49.06
PB
  
Final C
1Sara Derelöv
47.39
Motala AIF
47.39
PB
  
2Sofia Renbjörk-Edlund
47.07
GoIF Tjalve
47.07
PB
  
2Nicole SörensenFalu IK
48.15
PB
  
3Jennie WalfridssonFK Athlet
48.21
PB
  
4Beatrice Lantz
47.41
IFK Växjö
47.41
PB
  
5Helena Kolte
47.86
Täby IS
47.86
PB
  
6Emma Bouw
50.81
Upsala IF
50.81
SB
  
8Fanny Sandberg
49.50
Mölndals AIK
49.50
SB
  
K 400 m häck     
Final B
1Sabina Winqvist
Sabina Winqvist 91, Göteborgs KIK
1:03.63
Göteborgs KIK
1:03.63
SB
  
4Elin Nilsson
1:08.22
IFK Växjö
1:08.22
PB
  
8Mathilda Olsson
1:10.82
FK Athlet
1:10.82
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

6Ellinor Snickars
1.62
Hässelby SK
1.62
PB
  
K Stav     


Final A

Final

4Elienor Werner
3.75
Hässelby SK
3.75
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

3Matilda ElfgaardHabo FIF-04
47.78
  
4Emelie Larsson
47.16
Ullevi FK
47.16
  
F19 Spjut     


Final A

Final

7Sara SandströmLuleå FIF
37.83
SB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

8Emilia Elofsson
5:33.28
Sävedalens AIK
5:33.28
SB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

4Isabella RosenquistIF Göta Karlstad
49.51
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Malin Citess
5.58w
IFK Växjö
5.58w
+2.2
  
4Nathalie ErlingcarlHässelby SK
5.35
+0.4 PB
  
6Lisa SandströmIFK Sunne
5.18
+0.2 SB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

1Jennie WalfridssonFK Athlet
32.67
SB
  
2Nathalie Erlingcarl
27.12
Hässelby SK
27.12
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Elvira Richardsson
5.80
IFK Kristinehamn
5.80
+1.5 PB
  
1My Petersson DahlbeckMalmö AI
5.08
+1.5 PB
  
1Alice Eriksson
5.03
IFK Lidingö
5.03
+1.5 SB
  
8Ellinor PerssonTäby IS
5.34
+0.9 PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
3Sandra Östby
11.85
IFK Tumba
11.85
PB
  
Heat 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
5Fanny Sandberg
12.94
Mölndals AIK
12.94
SB
  
Heat 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
3Agnes Bengtsson
12.66
Sävedalens AIK
12.66
PB
  
4Beata Tersander
12.74
Hammarby IF
12.74
PB
  
Heat 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
2Lisa Piscator
Lisa Piscator 97, Kristinehamn
12.29
IFK Kristinehamn
12.29
PB
  
Heat 5
Vind: -0.2
Vind: -0.2
2Karin YtterbergIK Ymer
12.38
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Sofia TingestedtMalmö AI
49.12
PB
  
2Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
47.94
Linköpings GIF
47.94
PB
  
3Agnes Bengtsson
48.19
Sävedalens AIK
48.19
PB
  
4Maria José ValenzuelaUllevi FK
48.51
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Veronica Enblom
5.10
Hässelby SK
5.10
+2.0 PB
  
4Linnea Rosman
5.39w
Istrums SK
5.39w
+2.3
  
8Louise EkmanGefle IF
5.27
+1.6 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Ebba Olsson
12.41
Brattås CK
12.41
SB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
4Linnea Lindbom
12.04
KA 2 IF
12.04
PB
  
6Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
12.20
Göteborgs KIK
12.20
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
3Bianca SalmingTäby IS
12.65
PB
  
Heat 3
Vind: -0.4
Vind: -0.4
4Elienor Werner
12.67
Hässelby SK
12.67
PB
  
Heat 5
Vind: -0.5
Vind: -0.5
3Emelie RantzowIK Ymer
12.81
PB
  
Heat 6
Vind: +0.1
Vind: +0.1
4Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
12.78
F Stenungsunds FI
12.78
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

1Julia Kanerva
2:32.14
IK Lerum FI
2:32.14
PB
  
2Lovisa Linde
2:34.10
Täby IS
2:34.10
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

5Ida Bengtsson
Ida Bengtsson 98, Falkenberg
5.39
Falkenbergs IK
5.39
+1.7 PB
  
Kval
9Wilma Nordkvist
5.13
IFK Helsingborg
5.13
0.0 PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Hanna Rynler
Hanna Rynler 99, Västerås
1.63
Västerås FK
1.63
PB
  
2Alma KilpeläinenLjungby FIK
1.59
PB
  
4Hanna BielkeTäby IS
1.57
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

6Hanna WahlströmÅsbro GoIF
34.51
PB