27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 112 (53+59)   Starter: 120 (56+64)

Män
M 100 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
11.18
98DEN
11.18
PB
  
Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
11.29
98DEN
11.29
  
M 300 m     


Final A

Final

Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
36.26
98DEN
36.26
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

Jeppe Friis Henriksen
Jeppe Friis Henriksen 94, DEN
4:03.32
94DEN
4:03.32
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     
Final B
4Gustav Larsson
45.30
Mölndals AIK
45.30
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

4Johan NordströmFalu IK
1.60
PB
  
Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
1.82
98DEN
1.82
  
M Spjut     


Final A

Final

Lukas Bjørnvad
Lukas Bjørnvad 95, DEN
60.55
95DEN
60.55
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
4:01.46
PB
  
2Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
4:02.43
KFUM Örebro
4:02.43
PB
  
3Gustaf Lidfelt
4:03.26
Hammarby IF
4:03.26
PB
  
4Jesper Bokefors
4:08.73
Upsala IF
4:08.73
SB
  
8Linus Gustafsson
4:24.35
Spårvägens FK
4:24.35
PB
  
P19 300 m häck     


Final A

Final

2Oskar Greilert
38.90
Hanvikens SK
38.90
PB
  
P19 Stav     


Final A

Final

2Rasmus ElfgaardHabo FIF-04
3.96
SB
  
P17 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Gustav Kjell
11.27
Turebergs FK
11.27
PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Andreas Movin
11.67
IFK Lidingö
11.67
PB
  
4Erik Lidén
11.89
IFK Lidingö
11.89
=PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

2Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
4:10.92
Sävedalens AIK
4:10.92
PB
  
3Abdi Yusuf
Abdi Yusuf 96, Hammarby
4:11.13
Hammarby IF
4:11.13
PB
  
4Martin Axelsson
Martin Axelsson 96, Trollhättan FIK
4:16.65
Trollhättan FIK
4:16.65
PB
  
5Joakim Ekström
4:19.42
Ärla IF
4:19.42
PB
  
6Mohammed Loukili
4:21.67
IFK Lidingö
4:21.67
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

2Adam Nygårds JacobssonFalu IK
1.92
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

7Jacob Staaf
3.87
F Bålsta IK
3.87
PB
  
P16 1500 m     


Final A

Final

2Emil Danielsson
4:06.47
Dala-Järna IK
4:06.47
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

5Richard Martin
1.79
Turebergs FK
1.79
SB
  
P16 Stav     


Final A

Final

1Alex Appelgren
3.35
Tyresö FK
3.35
PB
  
P15 100 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
3Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
11.77
Västerås FK
11.77
PB
  
4Carlos Jonsson
11.87
Hässelby SK
11.87
PB
  
5Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
11.93
Hammarby IF
11.93
PB
  
7Tobias Månsson
12.00
IFK Lidingö
12.00
PB
  
Heat 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4Max Hejdenberg
12.28
Örgryte IS
12.28
PB
  
P15 1500 m     


Final A

Final

1Stefan Stojanovic
4:16.14
Huddinge AIS
4:16.14
PB
  
2Christoffer Ahl
4:23.96
Hammarby IF
4:23.96
PB
  
3Benjamin Eklund
4:29.41
IK Westmannia
4:29.41
PB
  
4Adel Araya
Adel Araya 98, Mälarhöjden
4:35.10
Mälarhöjdens IK
4:35.10
PB
  
5Sackarias Wohlin
4:36.55
Stensjöns IF
4:36.55
SB
  
6Sebastian Nilsson
4:37.18
Mölndals AIK
4:37.18
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

3Sebastien HargeströmHammarby IF
41.22
PB
  
7Jacob ÅkerstenTäby IS
45.38
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

3Filip Björklund
1.88
Upsala IF
1.88
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

3Frank Förnestig
3.24
Hammarby IF
3.24
PB
  
5William FrobeTäby IS
3.13
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Gabriel RosshagenTäby IS
14.97
PB
  
P14 1500 m     


Final A

Final

2August Mollén
August Mollén 99, IK Norrköping FI
4:27.90
IK Norrköping FI
4:27.90
SB
  
3Niclas Wallin
4:31.28
Huddinge AIS
4:31.28
PB
  
4Mathias Söder
Mathias Söder 99, Kongahälla
4:31.99
Kongahälla AIK
4:31.99
PB
  
7Axel Djurberg
4:35.37
Upsala IF
4:35.37
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Christoffer KarlsénIK Hinden
42.48
PB
  
3Viggo Hahnsson
45.90
Örgryte IS
45.90
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Markus MenanderBohus IF
1.70
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

2Simon Westberg
3.13
IF Vingarna
3.13
PB
  
3Filip Skoog
Filip Skoog 99, Västerås
3.02
Västerås FK
3.02
SB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
16.73
Hässelby SK
16.73
PB
  
2Kevin ShepherdHabo FIF-04
12.14
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
12.83
95DEN
12.83
  
K 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
25.61
95DEN
25.61
  
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
25.74
95DEN
25.74
  
K 300 m     


Final A

Final

2Emma Skotte
Emma Skotte 99, GoIF Tjalve
42.24
GoIF Tjalve
42.24
PB
  
3Sara Hermansson
42.37
Enhörna IF
42.37
PB
  
4Hanna Aabakken
41.65
Västerås FK
41.65
PB
  
Final B
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
42.77
Göteborgs KIK
42.77
SB
  
1Frida Johansson
44.20
Mölndals AIK
44.20
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

5Stina Johansson
2:29.65
Tranås AIF
2:29.65
PB
  
6Tilda Lundström
2:30.00
Eskilstuna FI
2:30.00
PB
  
7Julia Dyrke
2:30.44
Hammarby IF
2:30.44
PB
  
Final B
2Caroline Nilsson
Caroline Nilsson 99, Göteborgs KIK
2:32.78
Göteborgs KIK
2:32.78
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
3Tova GöranssonIK Hinden
12.62
PB
  
4Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
12.64
Spårvägens FK
12.64
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Isabelle PauksensRånäs 4H
14.93
PB
  
2Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
14.94
IK Norrköping FI
14.94
PB
  
F19 800 m     


Final A

Final

1Sofia Nilsson
Sofia Nilsson 95, Linköpings GIF
2:31.86
Linköpings GIF
2:31.86
SB
  
2Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:15.97
Glanshammars IF
2:15.97
PB
  
9Emma Fogelkvist
2:27.41
Spårvägens FK
2:27.41
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
5.75
GoIF Tjalve
5.75
+1.5 PB
  
6Rakel RosshagenTäby IS
5.30
+0.1 PB
  
F17 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Frida Grindheim
26.22
IFK Helsingborg
26.22
SB
  
3Felicia AscardIFK Lund
26.60
PB
  
5Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
27.44
Upsala IF
27.44
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

2Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
2:18.53
Linköpings GIF
2:18.53
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

1Karolina Ander
47.11
Hässelby SK
47.11
PB
  
39 SWE AT
F16 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Irene EkelundKils AIK
23.84
  
3Ebba Svantesson
25.84
Sävedalens AIK
25.84
SB
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2Linnea Rosman
26.28
Istrums SK
26.28
SB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Irene EkelundKils AIK
23.53
  
2Mikaela Waernulf
26.09
Västerås FK
26.09
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

1Alice Svantesson
2:18.25
Sävedalens AIK
2:18.25
SB
  
4Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
2:20.93
Trollhättan FIK
2:20.93
SB
  
5Matilda Andersson
2:26.91
Varbergs GIF
2:26.91
PB
  
6Klara Mellqvist
2:27.21
Sävedalens AIK
2:27.21
SB
  
7Ida Tryggveson
2:32.09
F Bålsta IK
2:32.09
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
4Lisa Piscator
Lisa Piscator 97, Kristinehamn
14.87
IFK Kristinehamn
14.87
PB
  
Heat 1
Vind: -1.4
Vind: -1.4
5Jenny Wingqvist
17.54
Hässelby SK
17.54
PB
  
F16 Stav     


Final A

Final

4Lisa Piscator
Lisa Piscator 97, Kristinehamn
3.16
IFK Kristinehamn
3.16
PB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

5Charlott Danko
33.00
Hanvikens SK
33.00
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Josefin Persson
2:15.60
Sävedalens AIK
2:15.60
PB
  
4Kerstin Wadman
Kerstin Wadman 98, Göteborgs KIK
2:22.58
Göteborgs KIK
2:22.58
PB
  
6Olivia Kempi
Olivia Kempi 98, Helsingborg
2:24.55
IFK Helsingborg
2:24.55
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
11.75
Lidköpings IS
11.75
PB
  
7Helena Kolte
12.32
Täby IS
12.32
PB
  
8Alexandra Larsson
12.34
IF Göta Karlstad
12.34
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
6Felicia Engberg
Felicia Engberg 98, Leksands FIK
12.83
Leksands FIK
12.83
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

7Anna KåreklintVarbergs GIF
5.01
+1.0 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Helena Kolte
32.64
Täby IS
32.64
PB
  
5Bianca SalmingTäby IS
39.78
PB
  
8Emelie HammarströmFalu IK
37.10
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 4
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3Saga Backeström
13.09
Umedalens IF
13.09
PB
  
4Anna Påsse
Anna Påsse 99, Göteborgs KIK
13.13
Göteborgs KIK
13.13
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Frida Bergvall
Frida Bergvall 99, IFK Växjö
3.31
IFK Växjö
3.31
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Ella Moberg
Ella Moberg 99, Västerås
5.06
Västerås FK
5.06
+0.3 PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Louise Svensson
38.54
Eskilstuna FI
38.54
PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Klara Magnusson
6:53.97
IF Hagen
6:53.97
PB
  
2Chanell Kranning Hillgren
7:00.31
Dala-Järna IK
7:00.31
PB
  
3Marie Ebbestad
7:12.50
Gottsunda IF
7:12.50
PB
  
4Victoria Richardson
7:26.48
Hammarby IF
7:26.48
PB
  
5Linn Alness-Borg
7:26.91
IFK Lidingö
7:26.91
PB
  
6Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
7:29.21
Göteborgs KIK
7:29.21
PB
  
7Frida Johansson
7:32.54
Karlskoga FI
7:32.54
PB
  
8Filippa Hörnberg
7:40.75
Hässelby SK
7:40.75
PB