0
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M22 100 m 9 aug Vind: +1.5 Final A Final | 9 aug | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 10.70 | 99 | Örgryte IS | 10.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 10.71 | 98 | KFUM Örebro | 10.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 10.79 | 99 | IFK Helsingborg | 10.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Hässelby 10.79 | 97 | Hässelby SK | 10.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tarley Allison Tarley Allison 97, Mölndal 10.80 | 97 | Mölndals AIK | 10.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Raymond Solomon Mpanga Raymond Solomon Mpanga 99, Malmö 10.91 | 99 | Malmö AI | 10.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Carl Narup Carl Narup 98, Ullevi 10.98 | 98 | Ullevi FK | 10.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Chidozie Abika Chidozie Abika 97, Kville 11.11 | 97 | IF Kville | 11.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: -1.8 | 9 aug | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 10.99 | 98 | KFUM Örebro | 10.99 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 11.12 | 99 | IFK Helsingborg | 11.12 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carl Narup Carl Narup 98, Ullevi 11.15 | 98 | Ullevi FK | 11.15 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Hässelby 11.16 | 97 | Hässelby SK | 11.16 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filip Schwartz Filip Schwartz 98, Mölndal 11.20 | 98 | Mölndals AIK | 11.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: 0.0 | 9 aug | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 10.87 | 99 | Örgryte IS | 10.87 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tarley Allison Tarley Allison 97, Mölndal 10.90 | 97 | Mölndals AIK | 10.90 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Raymond Solomon Mpanga Raymond Solomon Mpanga 99, Malmö 11.02 | 99 | Malmö AI | 11.02 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Chidozie Abika Chidozie Abika 97, Kville 11.16 | 97 | IF Kville | 11.16 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oskar Motta Oskar Motta 98, Upsala IF 11.19 | 98 | Upsala IF | 11.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 200 m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -1.8 | 10 aug | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anders Pihlblad Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro 21.72 | 98 | KFUM Örebro | 21.72 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Hässelby 22.48 | 97 | Hässelby SK | 22.48 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tarley Allison Tarley Allison 97, Mölndal 22.55 | 97 | Mölndals AIK | 22.55 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oskar Motta Oskar Motta 98, Upsala IF 22.57 | 98 | Upsala IF | 22.57 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 22.64 | 99 | Ullevi FK | 22.64 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -2.5 | 10 aug | Vind: -2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Svensson Felix Svensson 97, Mölndal 22.01 | 97 | Mölndals AIK | 22.01 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip Schwartz Filip Schwartz 98, Mölndal 22.29 | 98 | Mölndals AIK | 22.29 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Chidozie Abika Chidozie Abika 97, Kville 22.65 | 97 | IF Kville | 22.65 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Arvid Gustafsson Arvid Gustafsson 99, Upsala IF 22.93 | 99 | Upsala IF | 22.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carl Narup Carl Narup 98, Ullevi 23.23 | 98 | Ullevi FK | 23.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yared Kidane Yared Kidane 99, Ärla IF 48.50 | 99 | Ärla IF | 48.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ludvig Hillenfjärd Ludvig Hillenfjärd 97, Huddinge 50.05 | 97 | Huddinge AIS | 50.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 50.49 | 99 | Ullevi FK | 50.49 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Villiam Olsson Villiam Olsson 98, Ljungby 50.77 | 98 | Ljungby FIK | 50.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 50.77 | 97 | Falu IK | 50.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 50.95 | 98 | Huddinge AIS | 50.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 51.89 | 98 | Turebergs FK | 51.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Markus Ögren Markus Ögren 98, Malmö 52.12 | 98 | Malmö AI | 52.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ludvig Hillenfjärd Ludvig Hillenfjärd 97, Huddinge 50.47 | 97 | Huddinge AIS | 50.47 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 51.23 | 99 | Ullevi FK | 51.23 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 52.12 | 97 | Falu IK | 52.12 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Markus Ögren Markus Ögren 98, Malmö 53.11 | 98 | Malmö AI | 53.11 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Koch Victor Koch 98, Örgryte 54.85 | 98 | Örgryte IS | 54.85 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yared Kidane Yared Kidane 99, Ärla IF 49.15 | 99 | Ärla IF | 49.15 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 50.71 | 98 | Huddinge AIS | 50.71 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Villiam Olsson Villiam Olsson 98, Ljungby 50.87 | 98 | Ljungby FIK | 50.87 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 50.98 | 98 | Turebergs FK | 50.98 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jesper Sjölund Jesper Sjölund 99, Spårvägen 53.62 | 99 | Spårvägens FK | 53.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yared Kidane Yared Kidane 99, Ärla IF 1:50.13 | 99 | Ärla IF | 1:50.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Abubakar Abdullahi Abubakar Abdullahi 99, Malmö 1:51.21 | 99 | Malmö AI | 1:51.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Warsame Doley Warsame Doley 98, Malmö 1:53.13 | 98 | Malmö AI | 1:53.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Wallenlind Simon Wallenlind 97, Mölndal 1:53.39 | 97 | Mölndals AIK | 1:53.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johan Lamm Johan Lamm 98, Mölndal 1:55.18 | 98 | Mölndals AIK | 1:55.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Hammarby 1:55.56 | 99 | Hammarby IF | 1:55.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Erik Rosqvist Erik Rosqvist 98, AIK 1:57.33 | 98 | AIK | 1:57.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 1:58.43 | 98 | IFK Lidingö | 1:58.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Abubakar Abdullahi Abubakar Abdullahi 99, Malmö 1:58.04 | 99 | Malmö AI | 1:58.04 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Wallenlind Simon Wallenlind 97, Mölndal 1:58.12 | 97 | Mölndals AIK | 1:58.12 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Hammarby 1:58.33 | 99 | Hammarby IF | 1:58.33 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Rosqvist Erik Rosqvist 98, AIK 1:58.92 | 98 | AIK | 1:58.92 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jesper Sjölund Jesper Sjölund 99, Spårvägen 2:05.56 | 99 | Spårvägens FK | 2:05.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Adel Araya Adel Araya 98, AIK 2:05.74 | 98 | AIK | 2:05.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Warsame Doley Warsame Doley 98, Malmö 1:59.62 | 98 | Malmö AI | 1:59.62 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yared Kidane Yared Kidane 99, Ärla IF 1:59.68 | 99 | Ärla IF | 1:59.68 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johan Lamm Johan Lamm 98, Mölndal 1:59.77 | 98 | Mölndals AIK | 1:59.77 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 2:00.41 | 98 | IFK Lidingö | 2:00.41 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Michael Welday Michael Welday 99, Stocksäter 2:02.61 | 99 | Stocksäters IF | 2:02.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Niklas Johansson Niklas Johansson 99, Sävedalen 2:20.23 | 99 | Sävedalens AIK | 2:20.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Abubakar Abdullahi Abubakar Abdullahi 99, Malmö 3:56.02 | 99 | Malmö AI | 3:56.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Leo Magnusson Leo Magnusson 98, Sävedalen 3:56.38 | 98 | Sävedalens AIK | 3:56.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Wallenlind Simon Wallenlind 97, Mölndal 3:57.03 | 97 | Mölndals AIK | 3:57.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonatan Gustafsson Jonatan Gustafsson 99, KFUM Örebro 3:58.04 | 99 | KFUM Örebro | 3:58.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 3:58.42 | 97 | Spårvägens FK | 3:58.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö 4:00.70 | 99 | IFK Lidingö | 4:00.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Michael Welday Michael Welday 99, Stocksäter 4:02.53 | 99 | Stocksäters IF | 4:02.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | William Wickholm William Wickholm 98, KFUM Örebro 4:06.00 | 98 | KFUM Örebro | 4:06.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Hässelby 4:06.61 | 97 | Hässelby SK | 4:06.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Samuel Eriksson Lidbrink Samuel Eriksson Lidbrink 99, Spårvägen 4:08.64 | 99 | Spårvägens FK | 4:08.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 5000 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Nilsson Sebastian Nilsson 98, Mölndal 14:51.14 | 98 | Mölndals AIK | 14:51.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Miguel Palm Miguel Palm 98, Mölndal 14:54.61 | 98 | Mölndals AIK | 14:54.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Hässelby 14:55.60 | 97 | Hässelby SK | 14:55.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Olle Ahlberg Olle Ahlberg 97, Hälle 14:58.44 | 97 | Hälle IF | 14:58.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Karlsson Erik Karlsson 98, Högby 15:02.26 | 98 | Högby IF | 15:02.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonatan Gustafsson Jonatan Gustafsson 99, KFUM Örebro 15:03.12 | 99 | KFUM Örebro | 15:03.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Olle Meijer Olle Meijer 98, Malmö 15:07.17 | 98 | Malmö AI | 15:07.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Axel Djurberg Axel Djurberg 99, Hässelby 15:08.62 | 99 | Hässelby SK | 15:08.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Merih Hagos Merih Hagos 98, Eskilstuna FI 15:13.13 | 98 | Eskilstuna FI | 15:13.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | August Mollén August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping 15:13.36 | 99 | Tjalve IF Norrköping | 15:13.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Samuel Eriksson Lidbrink Samuel Eriksson Lidbrink 99, Spårvägen 15:14.96 | 99 | Spårvägens FK | 15:14.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Oliver Löfqvist Oliver Löfqvist 98, Spårvägen 15:15.79 | 98 | Spårvägens FK | 15:15.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Dennis Olsson Dennis Olsson 97, Spårvägen 15:17.18 | 97 | Spårvägens FK | 15:17.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Heshlu Andemariam Heshlu Andemariam 97, Lidingö 15:18.14 | 97 | IFK Lidingö | 15:18.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 15:35.16 | 97 | Spårvägens FK | 15:35.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Medhane Tumzghi Medhane Tumzghi 99, Lerum 15:35.38 | 99 | IK Lerum FI | 15:35.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Filip Helmroth Filip Helmroth 97, Lerum 15:35.40 | 97 | IK Lerum FI | 15:35.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Jack Karlsson Jack Karlsson 99, KFUM Örebro 15:36.83 | 99 | KFUM Örebro | 15:36.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Daniel Cullin Daniel Cullin 97, Hälle 15:39.17 | 97 | Hälle IF | 15:39.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Ludvig Johansson Ludvig Johansson 98, Lidingö 15:56.83 | 98 | IFK Lidingö | 15:56.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Filmon Fshseayen Filmon Fshseayen 98, Tidaholm 15:57.36 | 98 | Tidaholm SOK Sisu | 15:57.36 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Nils Hammaräng Grip Nils Hammaräng Grip 98, Högby 15:58.01 | 98 | Högby IF | 15:58.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Timor Sandberg Timor Sandberg 99, Trångsviken 16:10.85 | 99 | Trångsvikens IF | 16:10.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Daniel Alemu Daniel Alemu 97, Spårvägen 16:40.11 | 97 | Spårvägens FK | 16:40.11 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 2000 m hinder 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Sundström Simon Sundström 98, Lidingö 5:41.93 | 98 | IFK Lidingö | 5:41.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Leo Magnusson Leo Magnusson 98, Sävedalen 5:45.41 | 98 | Sävedalens AIK | 5:45.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Miguel Palm Miguel Palm 98, Mölndal 5:51.50 | 98 | Mölndals AIK | 5:51.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Axel Djurberg Axel Djurberg 99, Hässelby 5:53.16 | 99 | Hässelby SK | 5:53.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö 5:58.21 | 99 | IFK Lidingö | 5:58.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Hammarby 6:04.67 | 99 | Hammarby IF | 6:04.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Hässelby 6:09.63 | 97 | Hässelby SK | 6:09.63 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | August Mollén August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping 6:13.27 | 99 | Tjalve IF Norrköping | 6:13.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Simon Hector Simon Hector 97, Huddinge 6:21.83 | 97 | Huddinge AIS | 6:21.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Heshlu Andemariam Heshlu Andemariam 97, Lidingö 6:39.80 | 97 | IFK Lidingö | 6:39.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 110 m häck 11 aug Vind: +2.0 Final A Final | 11 aug | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Max Hrelja Max Hrelja 98, Malmö 14.09 | 98 | Malmö AI | 14.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip Björklund Filip Björklund 98, Örgryte 14.17 | 98 | Örgryte IS | 14.17 | =PB | 33 SWE AT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 14.42 | 99 | IFK Helsingborg | 14.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 15.06 | 97 | Falu IK | 15.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | David Adrian David Adrian 98, Huddinge 15.62 | 98 | Huddinge AIS | 15.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jesper Nyman Jesper Nyman 98, Hanviken 17.03 | 98 | Hanvikens SK | 17.03 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 400 m häck 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ludvig Hillenfjärd Ludvig Hillenfjärd 97, Huddinge 52.84 | 97 | Huddinge AIS | 52.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viktor Bondesson Viktor Bondesson 98, Malmö 53.42 | 98 | Malmö AI | 53.42 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 54.45 | 98 | Huddinge AIS | 54.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Wiik Samuel Wiik 98, Örgryte 54.49 | 98 | Örgryte IS | 54.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jesper Rilegård Jesper Rilegård 98, Lidingö 56.60 | 98 | IFK Lidingö | 56.60 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 57.81 | 98 | Turebergs FK | 57.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jonathan Borg Jonathan Borg 99, Trollhättan FIK 1:00.33 | 99 | Trollhättan FIK | 1:00.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Höjd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Robin Jacobsson Robin Jacobsson 98, Ullevi 2.01 | 98 | Ullevi FK | 2.01 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oskar Lundqvist Oskar Lundqvist 97, Upsala IF 1.99 | 97 | Upsala IF | 1.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Larsson Simon Larsson 98, Ymer 1.99 | 98 | IK Ymer | 1.99 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mattias Green Mattias Green 98, Säffle 1.94 | 98 | Säffle FIK | 1.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Markus Asplund Markus Asplund 98, IF Göta 1.94 | 98 | IF Göta Karlstad | 1.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Simon Throgen Simon Throgen 97, IF Göta 1.82 | 97 | IF Göta Karlstad | 1.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Stav 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Robin Jacobsson Robin Jacobsson 98, Ullevi 4.80 | 98 | Ullevi FK | 4.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tom Johansson Tom Johansson 99, KFUM Örebro 4.58 | 99 | KFUM Örebro | 4.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anton Olsson Anton Olsson 99, Färjestaden 4.53 | 99 | FIK Färjestaden | 4.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Magnus Herstedt Magnus Herstedt 98, Malmö 4.53 | 98 | Malmö AI | 4.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Chakkrit Chanprakhon Chakkrit Chanprakhon 99, Färjestaden 4.41 | 99 | FIK Färjestaden | 4.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonathan Karlsson Jonathan Karlsson 98, Täby 4.34 | 98 | Täby IS | 4.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anton Sjöström Anton Sjöström 97, IFK Umeå 4.25 | 97 | IFK Umeå | 4.25 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Längd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 7.39 | 98 | KFUM Örebro | 7.39 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victor Pettersson Victor Pettersson 97, IF Göta 7.34w | 97 | IF Göta Karlstad | 7.34w | +4.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | David Svensson David Svensson 98, Hammarby 7.13w | 98 | Hammarby IF | 7.13w | +3.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oskar Erixon Oskar Erixon 99, IF Göta 7.10 | 99 | IF Göta Karlstad | 7.10 | +1.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 7.05w | 99 | Örgryte IS | 7.05w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 6.94 | 97 | Nyköpings BIS | 6.94 | +1.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Daniel Örevik Daniel Örevik 97, Visby 6.82 | 97 | Visby IF Gute | 6.82 | –1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Albin Månsson Albin Månsson 99, IFK Växjö 6.71 | 99 | IFK Växjö | 6.71 | +1.6 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 6.70 | 97 | Falu IK | 6.70 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi 6.47 | 99 | Hellas FK | 6.47 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Albin Boestad Albin Boestad 97, Lidingö 6.41 | 97 | IFK Lidingö | 6.41 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Otto Hammarström Otto Hammarström 99, Örgryte 6.40 | 99 | Örgryte IS | 6.40 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Johan Nordström Johan Nordström 99, Falun 6.12 | 99 | Falu IK | 6.12 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Tresteg 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustaf Bålström Gustaf Bålström 98, Ullevi 15.29 | 98 | Ullevi FK | 15.29 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marcus Nyberg Marcus Nyberg 97, Malmö 15.14 | 97 | Malmö AI | 15.14 | +0.9 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Markus Lundborg Markus Lundborg 99, Ullevi 14.70 | 99 | Ullevi FK | 14.70 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 14.00 | 97 | Nyköpings BIS | 14.00 | +1.6 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Albin Boestad Albin Boestad 97, Lidingö 13.89 | 97 | IFK Lidingö | 13.89 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Kula 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Spårvägen 18.09 | 97 | Spårvägens FK | 18.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt 99, Hässelby 15.74 | 99 | Hässelby SK | 15.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 14.48 | 98 | Hässelby SK | 14.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carl Narup Carl Narup 98, Ullevi 12.93 | 98 | Ullevi FK | 12.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Diskus 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jakob Gardenkrans Jakob Gardenkrans 97, Athletics 24Seven 57.82 | 97 | Athletics 24Seven SK | 57.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Spårvägen 52.36 | 97 | Spårvägens FK | 52.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lukas Hamrin Lukas Hamrin 99, Timrå 50.51 | 99 | Timrå AIF | 50.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alexander Sjögren Alexander Sjögren 99, Kalmar SK 49.09 | 99 | Kalmar SK | 49.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mattias Eklund Mattias Eklund 98, Ymer 27.88 | 98 | IK Ymer | 27.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Slägga 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt 99, Hässelby 57.65 | 99 | Hässelby SK | 57.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johannes Nilsson Johannes Nilsson 98, Västerås FK 54.75 | 98 | Västerås FK | 54.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Spårvägen 54.23 | 97 | Spårvägens FK | 54.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | August Bergstrand August Bergstrand 99, Ullevi 51.75 | 99 | Ullevi FK | 51.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | William Lindberg William Lindberg 99, Skellefteå AIK 47.84 | 99 | Skellefteå AIK | 47.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M22 Spjut 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 71.83 | 98 | Hässelby SK | 71.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jakob Eriksson Jakob Eriksson 98, IF Göta 69.24 | 98 | IF Göta Karlstad | 69.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rasmus Eriksson Rasmus Eriksson 98, Kil 64.56 | 98 | Kils AIK | 64.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Abbas Taheri Nilsson Abbas Taheri Nilsson 97, IFK Växjö 47.93 | 97 | IFK Växjö | 47.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 100 m 9 aug Vind: +0.7 Final A Final | 9 aug | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vidar Stenqvist Vidar Stenqvist 00, Täby 10.76 | 00 | Täby IS | 10.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 10.79 | 00 | Strands IF | 10.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 10.94 | 01 | Malmö AI | 10.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | William Thor William Thor 00, Strand 10.98 | 00 | Strands IF | 10.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 11.08 | 01 | Malmö AI | 11.08 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 11.17 | 00 | Ullevi FK | 11.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 11.17 | 01 | Ärla IF | 11.17 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 1 9 aug Vind: -0.3 | 9 aug | Vind: -0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 11.07 | 00 | Strands IF | 11.07 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | William Thor William Thor 00, Strand 11.19 | 00 | Strands IF | 11.19 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tobias Carlryd Tobias Carlryd 00, Örgryte 11.21 | 00 | Örgryte IS | 11.21 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 11.21 | 00 | Ullevi FK | 11.21 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | William Gardell William Gardell 01, Spårvägen 11.24 | 01 | Spårvägens FK | 11.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 11.61 | 00 | Karlskoga FIF | 11.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 2 9 aug Vind: -0.5 | 9 aug | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vidar Stenqvist Vidar Stenqvist 00, Täby 11.05 | 00 | Täby IS | 11.05 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 11.19 | 01 | Malmö AI | 11.19 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 11.21 | 01 | Malmö AI | 11.21 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 11.21 | 01 | Ärla IF | 11.21 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 11.30 | 00 | IF Göta Karlstad | 11.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 11.46 | 00 | IFK Göteborg | 11.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Teodor Sobczyk Teodor Sobczyk 01, Hovslätt 11.73 | 01 | Hovslätts IK | 11.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: +0.6 | 9 aug | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | William Gardell William Gardell 01, Spårvägen 11.18 | 01 | Spårvägens FK | 11.18 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tobias Carlryd Tobias Carlryd 00, Örgryte 11.25 | 00 | Örgryte IS | 11.25 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 11.28 | 01 | Malmö AI | 11.28 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 11.37 | 00 | IFK Göteborg | 11.37 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simon Wennolf Simon Wennolf 00, Lund 11.66 | 00 | IFK Lund | 11.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marcus Andersson Marcus Andersson 00, Öresund 11.72 | 00 | Öresund FK | 11.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: 0.0 | 9 aug | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Sharapo Simon Sharapo 01, KFUM Örebro 11.22 | 01 | KFUM Örebro | 11.22 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 11.30 | 00 | IF Göta Karlstad | 11.30 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 11.32 | 00 | Strands IF | 11.32 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Teodor Sobczyk Teodor Sobczyk 01, Hovslätt 11.60 | 01 | Hovslätts IK | 11.60 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Thunström Victor Thunström 00, IF Göta 12.15 | 00 | IF Göta Karlstad | 12.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 9 aug Vind: -1.7 | 9 aug | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vidar Stenqvist Vidar Stenqvist 00, Täby 11.13 | 00 | Täby IS | 11.13 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 11.19 | 01 | Ärla IF | 11.19 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 11.19 | 01 | Malmö AI | 11.19 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 11.42 | 00 | Ullevi FK | 11.42 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jonatan Håkansson Jonatan Håkansson 01, Hammarby 11.65 | 01 | Hammarby IF | 11.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Patrick Alain Patrick Alain 00, Ymer 11.75 | 00 | IK Ymer | 11.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Leon Johansson Leon Johansson 01, Hammarby 11.80 | 01 | Hammarby IF | 11.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 9 aug Vind: -0.5 | 9 aug | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | William Thor William Thor 00, Strand 11.17 | 00 | Strands IF | 11.17 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marcus Hagerud Marcus Hagerud 01, AIK 11.37 | 01 | AIK | 11.37 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 11.40 | 01 | Ullevi FK | 11.40 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 11.55 | 00 | Karlskoga FIF | 11.55 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Pålsson Erik Pålsson 01, IFK Göteborg 11.68 | 01 | IFK Göteborg | 11.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Hagman William Hagman 00, Huddinge 11.69 | 00 | Huddinge AIS | 11.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Albin Enbacker Albin Enbacker 01, IF Göta 12.33 | 01 | IF Göta Karlstad | 12.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 200 m 11 aug Vind: -1.6 Final A Final | 11 aug | Vind: -1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rasmus Hugosson Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro 22.02 | 01 | KFUM Örebro | 22.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 22.13 | 01 | Malmö AI | 22.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | William Gardell William Gardell 01, Spårvägen 22.37 | 01 | Spårvägens FK | 22.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Sharapo Simon Sharapo 01, KFUM Örebro 22.63 | 01 | KFUM Örebro | 22.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gabriel Gunnarsson Gabriel Gunnarsson 01, IF Göta 22.65 | 01 | IF Göta Karlstad | 22.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 22.79 | 00 | Karlskoga FIF | 22.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 23.42 | 00 | Ullevi FK | 23.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Aaron Ladestam Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg 23.66 | 00 | IFK Göteborg | 23.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -1.0 | 10 aug | Vind: -1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rasmus Hugosson Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro 22.54 | 01 | KFUM Örebro | 22.54 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 23.03 | 01 | Malmö AI | 23.03 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 23.62 | 00 | IFK Göteborg | 23.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Pålsson Erik Pålsson 01, IFK Göteborg 23.88 | 01 | IFK Göteborg | 23.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Thunström Victor Thunström 00, IF Göta 23.96 | 00 | IF Göta Karlstad | 23.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Christoffer Wockats Christoffer Wockats 00, Kville 24.85 | 00 | IF Kville | 24.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -2.7 | 10 aug | Vind: -2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Sharapo Simon Sharapo 01, KFUM Örebro 22.70 | 01 | KFUM Örebro | 22.70 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gabriel Gunnarsson Gabriel Gunnarsson 01, IF Göta 23.13 | 01 | IF Göta Karlstad | 23.13 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 23.23 | 00 | Ullevi FK | 23.23 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | William Hagman William Hagman 00, Huddinge 23.83 | 00 | Huddinge AIS | 23.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Samuel Lestander Samuel Lestander 00, IFK Göteborg 24.17 | 00 | IFK Göteborg | 24.17 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Leon Johansson Leon Johansson 01, Hammarby 24.39 | 01 | Hammarby IF | 24.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 10 aug Vind: -0.4 | 10 aug | Vind: -0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | William Gardell William Gardell 01, Spårvägen 22.76 | 01 | Spårvägens FK | 22.76 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 22.99 | 00 | Karlskoga FIF | 22.99 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Aaron Ladestam Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg 23.43 | 00 | IFK Göteborg | 23.43 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 23.50 | 01 | Ullevi FK | 23.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Albin Enbacker Albin Enbacker 01, IF Göta 25.14 | 01 | IF Göta Karlstad | 25.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johan Claeson Johan Claeson 01, Linköpings GIF 49.53 | 01 | Linköpings GIF | 49.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jacob Helsing Jacob Helsing 00, Orient 49.90 | 00 | IK Orient | 49.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Karl Wållgren Karl Wållgren 01, Lerum 49.96 | 01 | IK Lerum FI | 49.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anton Sjölund Anton Sjölund 01, Spårvägen 50.80 | 01 | Spårvägens FK | 50.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jakob Zäll Jakob Zäll 01, Ängelholm 51.80 | 01 | Ängelholms IF | 51.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Viktor Bergkvist Viktor Bergkvist 00, Linköpings GIF 52.05 | 00 | Linköpings GIF | 52.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Albert Nurmi Albert Nurmi 01, Malmö 52.57 | 01 | Malmö AI | 52.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 54.80 | 00 | Karlskoga FIF | 54.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johan Claeson Johan Claeson 01, Linköpings GIF 51.35 | 01 | Linköpings GIF | 51.35 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jacob Helsing Jacob Helsing 00, Orient 51.85 | 00 | IK Orient | 51.85 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jakob Zäll Jakob Zäll 01, Ängelholm 52.11 | 01 | Ängelholms IF | 52.11 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linus Strand Linus Strand 01, KFUM Örebro 52.25 | 01 | KFUM Örebro | 52.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Imran Lernebo Imran Lernebo 01, AIK 52.62 | 01 | AIK | 52.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Felix Larsen Nilsson Felix Larsen Nilsson 00, Örgryte 53.00 | 00 | Örgryte IS | 53.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Karl Wållgren Karl Wållgren 01, Lerum 50.55 | 01 | IK Lerum FI | 50.55 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Sjölund Anton Sjölund 01, Spårvägen 51.01 | 01 | Spårvägens FK | 51.01 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktor Bergkvist Viktor Bergkvist 00, Linköpings GIF 51.43 | 00 | Linköpings GIF | 51.43 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 51.71 | 00 | Karlskoga FIF | 51.71 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Albert Nurmi Albert Nurmi 01, Malmö 51.93 | 01 | Malmö AI | 51.93 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Ismail Omar Ismail 00, Högby 1:56.43 | 00 | Högby IF | 1:56.43 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Axelsson Anton Axelsson 01, Hässelby 1:57.17 | 01 | Hässelby SK | 1:57.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Albert Nygren Albert Nygren 01, Upsala IF 1:57.25 | 01 | Upsala IF | 1:57.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 1:57.85 | 01 | Hässelby SK | 1:57.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Abdul Majiid Musse Abdul Majiid Musse 00, Linköpings LK 1:59.25 | 00 | Linköpings LK | 1:59.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tobias Eknor Tobias Eknor 00, Spårvägen 2:01.0m | 00 | Spårvägens FK | 2:01.0m | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 2:01.83 | 01 | IFK Lidingö | 2:01.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Faustin Mugabo Faustin Mugabo 00, Väsby 2:01.95 | 00 | Väsby IK | 2:01.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Abdul Majiid Musse Abdul Majiid Musse 00, Linköpings LK 2:01.06 | 00 | Linköpings LK | 2:01.06 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albert Nygren Albert Nygren 01, Upsala IF 2:01.08 | 01 | Upsala IF | 2:01.08 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 2:01.13 | 01 | Hässelby SK | 2:01.13 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Jälknäs Erik Jälknäs 00, Sävedalen 2:01.94 | 00 | Sävedalens AIK | 2:01.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Abdisamed Khader Abdisamed Khader 00, Högby 2:02.74 | 00 | Högby IF | 2:02.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Biniam Habtom Biniam Habtom 01, Åhus 2:05.41 | 01 | Åhus FIK | 2:05.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anton Axelsson Anton Axelsson 01, Hässelby 1:59.32 | 01 | Hässelby SK | 1:59.32 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Omar Ismail Omar Ismail 00, Högby 1:59.70 | 00 | Högby IF | 1:59.70 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Faustin Mugabo Faustin Mugabo 00, Väsby 1:59.97 | 00 | Väsby IK | 1:59.97 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 2:00.34 | 01 | IFK Lidingö | 2:00.34 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tobias Eknor Tobias Eknor 00, Spårvägen 2:00.45 | 00 | Spårvägens FK | 2:00.45 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emil Renholm Emil Renholm 01, Linköpings GIF 2:10.87 | 01 | Linköpings GIF | 2:10.87 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Ismail Omar Ismail 00, Högby 3:53.06 | 00 | Högby IF | 3:53.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Millán de la Oliva Emil Millán de la Oliva 01, Eskilstuna FI 3:53.96 | 01 | Eskilstuna FI | 3:53.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Jälknäs Erik Jälknäs 00, Sävedalen 4:03.96 | 00 | Sävedalens AIK | 4:03.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Faustin Mugabo Faustin Mugabo 00, Väsby 4:07.55 | 00 | Väsby IK | 4:07.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Axelsson Anton Axelsson 01, Hässelby 4:08.46 | 01 | Hässelby SK | 4:08.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elias Brink Elias Brink 01, Kville 4:09.93 | 01 | IF Kville | 4:09.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 4:10.31 | 00 | KFUM Örebro | 4:10.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jimmy Öhman Jimmy Öhman 01, Gefle 4:10.44 | 01 | Gefle IF | 4:10.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Hannes Hejdebäck Hannes Hejdebäck 00, Gefle 4:11.28 | 00 | Gefle IF | 4:11.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Abdisamed Khader Abdisamed Khader 00, Högby 4:19.02 | 00 | Högby IF | 4:19.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Abdinur Aden Abdinur Aden 00, IFK Växjö 4:24.88 | 00 | IFK Växjö | 4:24.88 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Fabian Berntsson Fabian Berntsson 01, Sävedalen 4:43.32 | 01 | Sävedalens AIK | 4:43.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 5000 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Nuur Omar Nuur 01, IFK Växjö 14:40.83 | 01 | IFK Växjö | 14:40.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Millán de la Oliva Emil Millán de la Oliva 01, Eskilstuna FI 14:45.19 | 01 | Eskilstuna FI | 14:45.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Merhawi Seifu Merhawi Seifu 00, Hälle 15:14.23 | 00 | Hälle IF | 15:14.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonathan Edman Jonathan Edman 01, Umedalen 15:15.91 | 01 | Umedalens IF | 15:15.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hassan Abdiqadir Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK 15:47.23 | 01 | Västerås FK | 15:47.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 15:59.65 | 00 | KFUM Örebro | 15:59.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jimmy Öhman Jimmy Öhman 01, Gefle 16:06.81 | 01 | Gefle IF | 16:06.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Hannes Hejdebäck Hannes Hejdebäck 00, Gefle 16:11.11 | 00 | Gefle IF | 16:11.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Oskar Palm Oskar Palm 01, Spårvägen 16:14.53 | 01 | Spårvägens FK | 16:14.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Abdinur Aden Abdinur Aden 00, IFK Växjö 16:16.80 | 00 | IFK Växjö | 16:16.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Melker Tillenius Melker Tillenius 01, Sävedalen 16:57.30 | 01 | Sävedalens AIK | 16:57.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Michael Nordahl Michael Nordahl 01, Ystad 17:10.72 | 01 | Ystads IF | 17:10.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 2000 m hinder 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Nuur Omar Nuur 01, IFK Växjö 5:43.01 | 01 | IFK Växjö | 5:43.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hassan Abdiqadir Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK 6:04.88 | 01 | Västerås FK | 6:04.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 6:21.77 | 01 | Hässelby SK | 6:21.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 6:35.74 | 01 | IFK Lidingö | 6:35.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Biniam Habtom Biniam Habtom 01, Åhus 6:51.35 | 01 | Åhus FIK | 6:51.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) 11 aug Vind: +1.6 Final A Final | 11 aug | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hässelby 14.33 | 01 | Hässelby SK | 14.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Philip Stömne Philip Stömne 00, Valbo 14.46 | 00 | Valbo AIF | 14.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 14.78 | 00 | Falu IK | 14.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 14.93 | 01 | Malmö AI | 14.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mikael Lundkvist Mikael Lundkvist 00, Huddinge 15.31 | 00 | Huddinge AIS | 15.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonatan Håkansson Jonatan Håkansson 01, Hammarby 16.15 | 01 | Hammarby IF | 16.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 11 aug Vind: +0.6 | 11 aug | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 14.46 | 01 | Ärla IF | 14.46 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonatan Håkansson Jonatan Håkansson 01, Hammarby 14.87 | 01 | Hammarby IF | 14.87 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Philip Stömne Philip Stömne 00, Valbo 15.02 | 00 | Valbo AIF | 15.02 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mikael Lundkvist Mikael Lundkvist 00, Huddinge 15.32 | 00 | Huddinge AIS | 15.32 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Henrik Renz Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping 15.43 | 01 | Tjalve IF Norrköping | 15.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 11 aug Vind: +1.2 | 11 aug | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hässelby 14.60 | 01 | Hässelby SK | 14.60 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sidrak Afework Sidrak Afework 01, Spårvägen 14.78 | 01 | Spårvägens FK | 14.78 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 15.02 | 00 | Falu IK | 15.02 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Max Rosquist-Larsson Max Rosquist-Larsson 01, Malmö 15.29 | 01 | Malmö AI | 15.29 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Teodor Sobczyk Teodor Sobczyk 01, Hovslätt 15.38 | 01 | Hovslätts IK | 15.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alfred Berglöf Alfred Berglöf 01, Strand 16.14 | 01 | Strands IF | 16.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 400 m häck 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johan Claeson Johan Claeson 01, Linköpings GIF 51.89 | 01 | Linköpings GIF | 51.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustav Karlsson Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro 53.36 | 00 | KFUM Örebro | 53.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Karl Wållgren Karl Wållgren 01, Lerum 53.80 | 01 | IK Lerum FI | 53.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mikael Lundkvist Mikael Lundkvist 00, Huddinge 57.01 | 00 | Huddinge AIS | 57.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Felix Larsen Nilsson Felix Larsen Nilsson 00, Örgryte 57.13 | 00 | Örgryte IS | 57.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linus Strand Linus Strand 01, KFUM Örebro 57.80 | 01 | KFUM Örebro | 57.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lucas Kristenson Lucas Kristenson 01, Varberg 59.03 | 01 | Varbergs GIF | 59.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Höjd 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oliver Ericsson-Sotterman Oliver Ericsson-Sotterman 01, Upsala IF 2.04 | 01 | Upsala IF | 2.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 2.04 | 00 | Falu IK | 2.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joakim Wadstein Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping 2.02 | 00 | Tjalve IF Norrköping | 2.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Fransson Samuel Fransson 00, Malmö 2.00 | 00 | Malmö AI | 2.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carl Windmar Carl Windmar 00, Spårvägen 1.96 | 00 | Spårvägens FK | 1.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Philip Stömne Philip Stömne 00, Valbo 1.93 | 00 | Valbo AIF | 1.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Theodor Duvert Theodor Duvert 01, Tureberg 1.90 | 01 | Turebergs FK | 1.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Melker Manne Melker Manne 01, Ullevi 1.90 | 01 | Ullevi FK | 1.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Olle Hammarberg Olle Hammarberg 01, Huddinge 1.86 | 01 | Huddinge AIS | 1.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Sören Simonson Pauli Sören Simonson Pauli 01, Ullevi 1.81 | 01 | Ullevi FK | 1.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Stav 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 4.93 | 00 | IFK Märsta | 4.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustav Magnusson Gustav Magnusson 00, Tjalve IF Norrköping 4.83 | 00 | Tjalve IF Norrköping | 4.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oliver Edman Chrantz Oliver Edman Chrantz 01, Örgryte 4.38 | 01 | Örgryte IS | 4.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 4.33 | 00 | Falu IK | 4.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tobias Solberg Tobias Solberg 01, Hässelby 4.23 | 01 | Hässelby SK | 4.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Harald Gemmel Harald Gemmel 01, Hammarby 4.04 | 01 | Hammarby IF | 4.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Henrik Renz Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping 3.95 | 01 | Tjalve IF Norrköping | 3.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Karl Johansson Karl Johansson 01, Stocksäter 3.75 | 01 | Stocksäters IF | 3.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Albin Andersson Albin Andersson 00, Lidingö 3.47 | 00 | IFK Lidingö | 3.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Längd 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hässelby 7.36 | 01 | Hässelby SK | 7.36 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Johansson Erik Johansson 01, Ullevi 7.23w | 01 | Ullevi FK | 7.23w | +3.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 7.08 | 00 | Hanvikens SK | 7.08 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Lestander Samuel Lestander 00, IFK Göteborg 6.91w | 00 | IFK Göteborg | 6.91w | +4.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 6.88 | 00 | IF Göta Karlstad | 6.88 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elias Sahlin Elias Sahlin 01, Hellas 6.78 | 01 | Hellas FK | 6.78 | +1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Oskar Weidenholm Oskar Weidenholm 01, Mölndal 6.73w | 01 | Mölndals AIK | 6.73w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 6.62 | 00 | Karlskoga FIF | 6.62 | +0.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Teodor Sobczyk Teodor Sobczyk 01, Hovslätt 6.40 | 01 | Hovslätts IK | 6.40 | +0.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Filip Nyström Filip Nyström 00, Tureberg 6.37 | 00 | Turebergs FK | 6.37 | +1.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Hampus Helamb Hampus Helamb 01, Ullevi 6.17 | 01 | Ullevi FK | 6.17 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hässelby 7.06w | 01 | Hässelby SK | 7.06w | +2.1 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 6.71 | 01 | Malmö AI | 6.71 | +0.0 =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Johansson Erik Johansson 01, Ullevi 6.67 | 01 | Ullevi FK | 6.67 | +0.0 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elias Sahlin Elias Sahlin 01, Hellas 6.62w | 01 | Hellas FK | 6.62w | +3.1 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 6.56 | 00 | IF Göta Karlstad | 6.56 | +0.2 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson 00, Karlskoga 6.48 | 00 | Karlskoga FIF | 6.48 | +0.0 =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hampus Helamb Hampus Helamb 01, Ullevi 6.48 | 01 | Ullevi FK | 6.48 | +0.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Oskar Weidenholm Oskar Weidenholm 01, Mölndal 6.45 | 01 | Mölndals AIK | 6.45 | +1.4 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 6.43 | 00 | Hanvikens SK | 6.43 | +0.0 =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Samuel Lestander Samuel Lestander 00, IFK Göteborg 6.42 | 00 | IFK Göteborg | 6.42 | +1.1 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Filip Nyström Filip Nyström 00, Tureberg 6.40 | 00 | Turebergs FK | 6.40 | +0.4 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Teodor Sobczyk Teodor Sobczyk 01, Hovslätt 6.39 | 01 | Hovslätts IK | 6.39 | +1.2 =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Ludwig Gustafsson Ludwig Gustafsson 00, Falun 6.21 | 00 | Falu IK | 6.21 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Jonatan Håkansson Jonatan Håkansson 01, Hammarby 5.92 | 01 | Hammarby IF | 5.92 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Philip Wilhelmsson Philip Wilhelmsson 01, KFUM Örebro 5.78 | 01 | KFUM Örebro | 5.78 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Alfred Berglöf Alfred Berglöf 01, Strand 5.68 | 01 | Strands IF | 5.68 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Albin Enbacker Albin Enbacker 01, IF Göta 5.40w | 01 | IF Göta Karlstad | 5.40w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Tresteg 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 14.49 | 00 | Hanvikens SK | 14.49 | +2.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oskar Weidenholm Oskar Weidenholm 01, Mölndal 14.45 | 01 | Mölndals AIK | 14.45 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Melker Manne Melker Manne 01, Ullevi 13.94 | 01 | Ullevi FK | 13.94 | +0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Caleb Conable Caleb Conable 01, Malmö 13.47 | 01 | Malmö AI | 13.47 | +0.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Theodor Duvert Theodor Duvert 01, Tureberg 13.39 | 01 | Turebergs FK | 13.39 | +0.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Olle Hammarberg Olle Hammarberg 01, Huddinge 12.81 | 01 | Huddinge AIS | 12.81 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Philip Wilhelmsson Philip Wilhelmsson 01, KFUM Örebro 12.48 | 01 | KFUM Örebro | 12.48 | +1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Oskar Palmén Oskar Palmén 00, Karlskoga 12.39 | 00 | Karlskoga FIF | 12.39 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin 01, Kville 17.70 | 01 | IF Kville | 17.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner 00, Spårvägen 16.97 | 00 | Spårvägens FK | 16.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Victor Wisén Victor Wisén 01, Upsala IF 16.46 | 01 | Upsala IF | 16.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Lanngren Simon Lanngren 00, Sävedalen 15.67 | 00 | Sävedalens AIK | 15.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 13.65 | 00 | IFK Märsta | 13.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Johannes Lilius Johannes Lilius 01, Huddinge 12.99 | 01 | Huddinge AIS | 12.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Diskus (1.75 kg) 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victor Wisén Victor Wisén 01, Upsala IF 54.19 | 01 | Upsala IF | 54.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner 00, Spårvägen 51.99 | 00 | Spårvägens FK | 51.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Danijel Milenkovic Danijel Milenkovic 01, Gnistan 51.27 | 01 | FIF Gnistan | 51.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin 01, Kville 50.24 | 01 | IF Kville | 50.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johannes Lilius Johannes Lilius 01, Huddinge 46.17 | 01 | Huddinge AIS | 46.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emil Holm Emil Holm 01, Tureberg 45.41 | 01 | Turebergs FK | 45.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Simon Lanngren Simon Lanngren 00, Sävedalen 44.37 | 00 | Sävedalens AIK | 44.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 43.85 | 00 | IFK Märsta | 43.85 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Slägga (6.0 kg) 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ragnar Carlsson Ragnar Carlsson 00, Falun 72.15 | 00 | Falu IK | 72.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ivar Moisander Ivar Moisander 00, Spårvägen 68.00 | 00 | Spårvägens FK | 68.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hugo Sörby Hugo Sörby 01, Upsala IF 60.89 | 01 | Upsala IF | 60.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | James Ericsson-Nicholls James Ericsson-Nicholls 01, KFUM Örebro 56.98 | 01 | KFUM Örebro | 56.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | David Sahi David Sahi 00, Enköping 56.01 | 00 | Enköpings AI | 56.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Lanndalen William Lanndalen 01, Kville 55.26 | 01 | IF Kville | 55.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Rasmus Hellberg Rasmus Hellberg 01, Piteå IF 48.85 | 01 | Piteå IF | 48.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Simon Bjärnlöf Segerlind Simon Bjärnlöf Segerlind 00, Eksjö Södra 44.45 | 00 | Eksjö Södra IK | 44.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Spjut 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl Widenholm Carl Widenholm 00, Hellas 64.75 | 00 | Hellas FK | 64.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Otto Sundell Otto Sundell 00, Söderhamn 63.24 | 00 | Söderhamns IF | 63.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 57.40 | 00 | IFK Märsta | 57.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Albert Ottander Albert Ottander 00, Estuna 53.27 | 00 | Estuna IF | 53.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ozzie Hinshaw Ozzie Hinshaw 00, Motala 49.08 | 00 | Motala AIF | 49.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniel Rihtnesberg Daniel Rihtnesberg 01, Hammarby 48.63 | 01 | Hammarby IF | 48.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 100 m 9 aug Vind: +0.4 Final A Final | 9 aug | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 10.52 | 02 | Täby IS | 10.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 10.69 | 02 | Turebergs FK | 10.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 10.83 | 02 | AIK | 10.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Isaksson Erik Isaksson 02, Kville 11.22 | 02 | IF Kville | 11.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 11.26 | 02 | IFK Växjö | 11.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elias Hedner Elias Hedner 02, Malmö 11.28 | 02 | Malmö AI | 11.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anton Runemar Anton Runemar 02, Tureberg 11.28 | 02 | Turebergs FK | 11.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 11.39 | 02 | Täby IS | 11.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: +1.2 | 9 aug | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 11.04 | 02 | AIK | 11.04 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Runemar Anton Runemar 02, Tureberg 11.32 | 02 | Turebergs FK | 11.32 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elias Hedner Elias Hedner 02, Malmö 11.34 | 02 | Malmö AI | 11.34 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 11.49 | 02 | Täby IS | 11.49 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Akande Victor Akande 02, Hovslätt 11.49 | 02 | Hovslätts IK | 11.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Viktor Palmén Viktor Palmén 02, Karlskoga 11.51 | 02 | Karlskoga FIF | 11.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linus Simmerlein Linus Simmerlein 02, Huddinge 11.84 | 02 | Huddinge AIS | 11.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Herman Forsberg Herman Forsberg 02, Ullevi 11.90 | 02 | Ullevi FK | 11.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: -1.7 | 9 aug | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 11.25 | 02 | Turebergs FK | 11.25 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Isaksson Erik Isaksson 02, Kville 11.51 | 02 | IF Kville | 11.51 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rafael Tejada De Leon Rafael Tejada De Leon 02, Ullevi 11.76 | 02 | Ullevi FK | 11.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Malte Wilhelmsson Malte Wilhelmsson 02, Falun 11.79 | 02 | Falu IK | 11.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Edvin Andersson Edvin Andersson 02, Varberg 11.85 | 02 | Varbergs GIF | 11.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | André Barroso Johansson André Barroso Johansson 02, Hammarby 11.90 | 02 | Hammarby IF | 11.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Michael Johansson Michael Johansson 02, Ymer 11.91 | 02 | IK Ymer | 11.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Julian Swanberg Roscher Julian Swanberg Roscher 02, Tjalve IF Norrköping 12.10 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 12.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 9 aug Vind: -0.2 | 9 aug | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 11.34 | 02 | Täby IS | 11.34 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 11.38 | 02 | IFK Växjö | 11.38 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mikael Agge Mikael Agge 02, Hammarby 11.62 | 02 | Hammarby IF | 11.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Singmandeewised Tim Singmandeewised 02, Västerås FK 11.67 | 02 | Västerås FK | 11.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 11.76 | 02 | IF Kville | 11.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hugo Olsson Hugo Olsson 02, Tureberg 11.93 | 02 | Turebergs FK | 11.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 200 m 11 aug Vind: -0.7 Final A Final | 11 aug | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 21.49 | 02 | Turebergs FK | 21.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Svensson Felix Svensson 97, Mölndal 21.69 | 97 | Mölndals AIK | 21.69 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anders Pihlblad Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro 21.75 | 98 | KFUM Örebro | 21.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oskar Edlund Oskar Edlund 02, Täby 22.10 | 02 | Täby IS | 22.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filip Schwartz Filip Schwartz 98, Mölndal 22.22 | 98 | Mölndals AIK | 22.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 22.37 | 02 | AIK | 22.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Hässelby 22.42 | 97 | Hässelby SK | 22.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adam Landén Adam Landén 02, Helsingborg 22.86 | 02 | IFK Helsingborg | 22.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Chidozie Abika Chidozie Abika 97, Kville 22.68 | 97 | IF Kville | 22.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Runemar Anton Runemar 02, Tureberg 22.91 | 02 | Turebergs FK | 22.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Oskar Motta Oskar Motta 98, Upsala IF 22.82 | 98 | Upsala IF | 22.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elias Hedner Elias Hedner 02, Malmö 23.02 | 02 | Malmö AI | 23.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tarley Allison Tarley Allison 97, Mölndal 22.85 | 97 | Mölndals AIK | 22.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 23.23 | 02 | Täby IS | 23.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 22.88 | 99 | Ullevi FK | 22.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Erik Isaksson Erik Isaksson 02, Kville 23.39 | 02 | IF Kville | 23.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: 0.0 | 10 aug | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Edlund Oskar Edlund 02, Täby 22.09 | 02 | Täby IS | 22.09 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 22.14 | 02 | AIK | 22.14 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anton Runemar Anton Runemar 02, Tureberg 22.70 | 02 | Turebergs FK | 22.70 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Isaksson Erik Isaksson 02, Kville 22.94 | 02 | IF Kville | 22.94 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Adam Landén Adam Landén 02, Helsingborg 23.24 | 02 | IFK Helsingborg | 23.24 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Rafael Tejada De Leon Rafael Tejada De Leon 02, Ullevi 23.27 | 02 | Ullevi FK | 23.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Victor Akande Victor Akande 02, Hovslätt 24.01 | 02 | Hovslätts IK | 24.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Malte Wilhelmsson Malte Wilhelmsson 02, Falun 24.28 | 02 | Falu IK | 24.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: +1.3 | 10 aug | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 22.00 | 02 | Turebergs FK | 22.00 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 22.90 | 02 | Täby IS | 22.90 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elias Hedner Elias Hedner 02, Malmö 23.13 | 02 | Malmö AI | 23.13 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Edvard Hansson Edvard Hansson 02, Hässelby 23.35 | 02 | Hässelby SK | 23.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gabriel Vikic Gabriel Vikic 02, Visby 23.73 | 02 | Visby IF Gute | 23.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lukas Sällström Lukas Sällström 02, IFK Umeå 23.77 | 02 | IFK Umeå | 23.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tim Singmandeewised Tim Singmandeewised 02, Västerås FK 23.81 | 02 | Västerås FK | 23.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emil Bengtsson Emil Bengtsson 02, Kville 24.53 | 02 | IF Kville | 24.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriel Vikic Gabriel Vikic 02, Visby 50.80 | 02 | Visby IF Gute | 50.80 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustav Harning Gustav Harning 02, Upsala IF 51.33 | 02 | Upsala IF | 51.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Adam Landén Adam Landén 02, Helsingborg 51.66 | 02 | IFK Helsingborg | 51.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Jönsson Andreas Jönsson 02, Malmö 51.97 | 02 | Malmö AI | 51.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lukas Sällström Lukas Sällström 02, IFK Umeå 53.26 | 02 | IFK Umeå | 53.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 53.27 | 02 | Mölndals AIK | 53.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Carl Anderberg Carl Anderberg 02, Ymer 54.39 | 02 | IK Ymer | 54.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emil Bengtsson Emil Bengtsson 02, Kville 55.88 | 02 | IF Kville | 55.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Harning Gustav Harning 02, Upsala IF 51.82 | 02 | Upsala IF | 51.82 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adam Landén Adam Landén 02, Helsingborg 52.60 | 02 | IFK Helsingborg | 52.60 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carl Anderberg Carl Anderberg 02, Ymer 53.70 | 02 | IK Ymer | 53.70 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lukas Sällström Lukas Sällström 02, IFK Umeå 53.99 | 02 | IFK Umeå | 53.99 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kevin Bodén Kevin Bodén 02, Motala 54.89 | 02 | Motala AIF | 54.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriel Vikic Gabriel Vikic 02, Visby 51.71 | 02 | Visby IF Gute | 51.71 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Jönsson Andreas Jönsson 02, Malmö 52.25 | 02 | Malmö AI | 52.25 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 52.60 | 02 | Mölndals AIK | 52.60 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emil Bengtsson Emil Bengtsson 02, Kville 54.25 | 02 | IF Kville | 54.25 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Guander Erik Guander 02, Sävedalen 1:56.14 | 02 | Sävedalens AIK | 1:56.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sharmarke Ahmed Sharmarke Ahmed 02, Hälle 1:56.14 | 02 | Hälle IF | 1:56.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gustav Harning Gustav Harning 02, Upsala IF 1:57.98 | 02 | Upsala IF | 1:57.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 1:58.20 | 02 | Mölndals AIK | 1:58.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gustav Lundqvist Gustav Lundqvist 02, Hovslätt 2:00.86 | 02 | Hovslätts IK | 2:00.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kevin Bodén Kevin Bodén 02, Motala 2:01.32 | 02 | Motala AIF | 2:01.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Dennis Holmstedt Dennis Holmstedt 02, Westmannia 2:02.22 | 02 | IK Westmannia | 2:02.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Truls Månsson Truls Månsson 02, Åhus 2:06.70 | 02 | Åhus FIK | 2:06.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Marcus Adrian Marcus Adrian 02, Huddinge 2:11.84 | 02 | Huddinge AIS | 2:11.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sharmarke Ahmed Sharmarke Ahmed 02, Hälle 4:04.68 | 02 | Hälle IF | 4:04.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilhelm Bergentz Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro 4:05.21 | 02 | KFUM Örebro | 4:05.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 4:09.54 | 02 | KFUM Örebro | 4:09.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michael Rosenqvist Michael Rosenqvist 02, Mölndal 4:09.93 | 02 | Mölndals AIK | 4:09.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Eric Westberg Eric Westberg 02, Bore 4:11.81 | 02 | SK Bore | 4:11.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anders Danielson Frost Anders Danielson Frost 02, Dala-Järna 4:17.63 | 02 | Dala-Järna IK | 4:17.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gustav Lundqvist Gustav Lundqvist 02, Hovslätt 4:17.74 | 02 | Hovslätts IK | 4:17.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Andreas Carlsson Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI 4:22.41 | 02 | F Stenungsunds FI | 4:22.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Oskar Karlsson Oskar Karlsson 02, Graal 4:24.07 | 02 | SK Graal | 4:24.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Morgan Åkerblom Morgan Åkerblom 02, Ystad 4:25.97 | 02 | Ystads IF | 4:25.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ivan Magnusson Ivan Magnusson 02, Sävedalen 4:36.72 | 02 | Sävedalens AIK | 4:36.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 3000 m 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sharmarke Ahmed Sharmarke Ahmed 02, Hälle 9:11.53 | 02 | Hälle IF | 9:11.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilhelm Bergentz Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro 9:14.50 | 02 | KFUM Örebro | 9:14.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anders Danielson Frost Anders Danielson Frost 02, Dala-Järna 9:17.64 | 02 | Dala-Järna IK | 9:17.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julius Mördrup Julius Mördrup 02, Lidingö 9:19.60 | 02 | IFK Lidingö | 9:19.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Eric Westberg Eric Westberg 02, Bore 9:20.19 | 02 | SK Bore | 9:20.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nils Bredin Nils Bredin 02, Hälle 9:20.81 | 02 | Hälle IF | 9:20.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Arvid Backteman Arvid Backteman 02, Sävedalen 9:30.23 | 02 | Sävedalens AIK | 9:30.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Abdale Omar Abdale Omar 02, Haparanda SKT 10:04.31 | 02 | Haparanda SKT | 10:04.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 2000 m hinder (83.8 cm) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eric Westberg Eric Westberg 02, Bore 6:20.45 | 02 | SK Bore | 6:20.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilhelm Bergentz Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro 6:20.89 | 02 | KFUM Örebro | 6:20.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 6:23.66 | 02 | KFUM Örebro | 6:23.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julius Mördrup Julius Mördrup 02, Lidingö 6:23.88 | 02 | IFK Lidingö | 6:23.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Abdale Omar Abdale Omar 02, Haparanda SKT 6:54.21 | 02 | Haparanda SKT | 6:54.21 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Morgan Åkerblom Morgan Åkerblom 02, Ystad 7:15.53 | 02 | Ystads IF | 7:15.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) 10 aug Vind: -1.9 Final A Final | 10 aug | Vind: -1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 14.60 | 02 | Täby IS | 14.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 14.67 | 02 | IFK Växjö | 14.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marcus Blixt Marcus Blixt 02, Mölndal 15.00 | 02 | Mölndals AIK | 15.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fred Österblom Fred Österblom 02, Täby 15.15 | 02 | Täby IS | 15.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Viktor Hedlund Viktor Hedlund 02, Falun 15.22 | 02 | Falu IK | 15.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Edvin Andersson Edvin Andersson 02, Varberg 15.68 | 02 | Varbergs GIF | 15.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jesper Nordström Jesper Nordström 02, Kville 16.28 | 02 | IF Kville | 16.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 16.31 | 02 | IF Kville | 16.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 300 m häck (83.8 cm) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Edlund Oskar Edlund 02, Täby 37.10 | 02 | Täby IS | 37.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fred Österblom Fred Österblom 02, Täby 38.37 | 02 | Täby IS | 38.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 39.34 | 02 | Högby IF | 39.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Viktor Hedlund Viktor Hedlund 02, Falun 40.11 | 02 | Falu IK | 40.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Amrullah Stanikzai Amrullah Stanikzai 02, Kville 40.19 | 02 | IF Kville | 40.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jesper Nordström Jesper Nordström 02, Kville 40.79 | 02 | IF Kville | 40.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Olof Hedin Olof Hedin 02, Eksjö Södra 40.82 | 02 | Eksjö Södra IK | 40.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Marcus Blixt Marcus Blixt 02, Mölndal 40.93 | 02 | Mölndals AIK | 40.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fred Österblom Fred Österblom 02, Täby 39.35 | 02 | Täby IS | 39.35 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 39.90 | 02 | Högby IF | 39.90 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amrullah Stanikzai Amrullah Stanikzai 02, Kville 40.15 | 02 | IF Kville | 40.15 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Viktor Hedlund Viktor Hedlund 02, Falun 41.55 | 02 | Falu IK | 41.55 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Edlund Oskar Edlund 02, Täby 38.76 | 02 | Täby IS | 38.76 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jesper Nordström Jesper Nordström 02, Kville 41.76 | 02 | IF Kville | 41.76 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olof Hedin Olof Hedin 02, Eksjö Södra 42.03 | 02 | Eksjö Södra IK | 42.03 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marcus Blixt Marcus Blixt 02, Mölndal 42.24 | 02 | Mölndals AIK | 42.24 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melker Tingberg Melker Tingberg 02, Hässelby 44.02 | 02 | Hässelby SK | 44.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Höjd 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olle Bång Olle Bång 02, Umedalen 1.94 | 02 | Umedalens IF | 1.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Dahlberg Erik Dahlberg 02, Tureberg 1.88 | 02 | Turebergs FK | 1.88 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johan Burvall Johan Burvall 02, Visby 1.85 | 02 | Visby IF Gute | 1.85 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil De Maria Petersson Emil De Maria Petersson 02, Tureberg 1.85 | 02 | Turebergs FK | 1.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Kruse Victor Kruse 02, IFK Göteborg 1.78 | 02 | IFK Göteborg | 1.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lukas Edqvist Lukas Edqvist 02, Örgryte 1.73 | 02 | Örgryte IS | 1.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elmer Evanson Elmer Evanson 02, Örgryte 1.67 | 02 | Örgryte IS | 1.67 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johan Lennvik Johan Lennvik 02, Kongahälla 1.67 | 02 | Kongahälla AIK | 1.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Stav 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Carlsson Emil Carlsson 02, IFK Växjö 4.90 | 02 | IFK Växjö | 4.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonathan Howser Jonathan Howser 02, Täby 4.13 | 02 | Täby IS | 4.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joel Andersson Joel Andersson 02, Kvarnsveden 3.91 | 02 | Kvarnsvedens GoIF | 3.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Peter Svensson Peter Svensson 02, Rigor 3.91 | 02 | IF Rigor | 3.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Robin Isaksson Robin Isaksson 02, Lidingö 3.75 | 02 | IFK Lidingö | 3.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Erik Dahlberg Erik Dahlberg 02, Tureberg 3.75 | 02 | Turebergs FK | 3.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 3.66 | 02 | Östhammar FI | 3.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Malte Rosvall Malte Rosvall 02, Sävedalen 3.10 | 02 | Sävedalens AIK | 3.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Längd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Århammar David Århammar 02, Lidingö 7.02w | 02 | IFK Lidingö | 7.02w | +3.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | André Barroso Johansson André Barroso Johansson 02, Hammarby 6.59 | 02 | Hammarby IF | 6.59 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Josh Routh Josh Routh 02, Huddinge 6.55w | 02 | Huddinge AIS | 6.55w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 6.52 | 02 | Täby IS | 6.52 | +1.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hugo Olsson Hugo Olsson 02, Tureberg 6.43 | 02 | Turebergs FK | 6.43 | +1.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julian Swanberg Roscher Julian Swanberg Roscher 02, Tjalve IF Norrköping 6.40 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 6.40 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jesper Hermansson Jesper Hermansson 02, Mölndal 6.24 | 02 | Mölndals AIK | 6.24 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Olle Bång Olle Bång 02, Umedalen 6.14w | 02 | Umedalens IF | 6.14w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 6.10 | 02 | Täby IS | 6.10 | –0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Oliver Gao Oliver Gao 02, Hässelby 5.99 | 02 | Hässelby SK | 5.99 | +1.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Karl-William Einarson Karl-William Einarson 02, Wedevåg 5.77 | 02 | Wedevågs IF | 5.77 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 5.72 | 02 | Östhammar FI | 5.72 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Århammar David Århammar 02, Lidingö 6.54 | 02 | IFK Lidingö | 6.54 | +0.4 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | André Barroso Johansson André Barroso Johansson 02, Hammarby 6.53 | 02 | Hammarby IF | 6.53 | +1.6 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oliver Gao Oliver Gao 02, Hässelby 6.36 | 02 | Hässelby SK | 6.36 | +1.1 =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 6.32 | 02 | Täby IS | 6.32 | +1.3 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Karl-William Einarson Karl-William Einarson 02, Wedevåg 6.30w | 02 | Wedevågs IF | 6.30w | +2.5 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Josh Routh Josh Routh 02, Huddinge 6.30w | 02 | Huddinge AIS | 6.30w | +2.9 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hugo Olsson Hugo Olsson 02, Tureberg 6.28 | 02 | Turebergs FK | 6.28 | +1.5 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jesper Hermansson Jesper Hermansson 02, Mölndal 6.28 | 02 | Mölndals AIK | 6.28 | +1.5 =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 6.25w | 02 | Täby IS | 6.25w | +2.2 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Julian Swanberg Roscher Julian Swanberg Roscher 02, Tjalve IF Norrköping 6.14 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 6.14 | +0.9 =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 6.11 | 02 | Östhammar FI | 6.11 | +1.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Olle Bång Olle Bång 02, Umedalen 6.11w | 02 | Umedalens IF | 6.11w | +2.7 | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Gabriel Axelsson Gabriel Axelsson 02, Upsala IF 6.08 | 02 | Upsala IF | 6.08 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 6.08w | 02 | IF Kville | 6.08w | +3.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Herman Forsberg Herman Forsberg 02, Ullevi 6.00w | 02 | Ullevi FK | 6.00w | +3.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Olle Ek Olle Ek 02, Råby-Rekarne 5.86 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 5.86 | +0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Johan Wahlgren Johan Wahlgren 02, Ullevi 5.84 | 02 | Ullevi FK | 5.84 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Hugo Schoug Hugo Schoug 02, Wärnamo 5.78 | 02 | Wärnamo SK | 5.78 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Tresteg 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Århammar David Århammar 02, Lidingö 14.34w | 02 | IFK Lidingö | 14.34w | +2.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustav Tartu Gustav Tartu 02, Kville 13.80 | 02 | IF Kville | 13.80 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Josh Routh Josh Routh 02, Huddinge 13.71 | 02 | Huddinge AIS | 13.71 | +2.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jesper Nordström Jesper Nordström 02, Kville 13.62 | 02 | IF Kville | 13.62 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lukas Edqvist Lukas Edqvist 02, Örgryte 13.33 | 02 | Örgryte IS | 13.33 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Karl-William Einarson Karl-William Einarson 02, Wedevåg 13.01 | 02 | Wedevågs IF | 13.01 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johan Burvall Johan Burvall 02, Visby 12.74 | 02 | Visby IF Gute | 12.74 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lukas Bertilsson Lukas Bertilsson 02, Örgryte 12.33 | 02 | Örgryte IS | 12.33 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | William Frisk William Frisk 02, Örgryte 12.16 | 02 | Örgryte IS | 12.16 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Olle Ek Olle Ek 02, Råby-Rekarne 11.59 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 11.59 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ansgar Stephan Ansgar Stephan 02, Habo 11.30w | 02 | Habo FIF-04 | 11.30w | +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Elmer Evanson Elmer Evanson 02, Örgryte 11.26 | 02 | Örgryte IS | 11.26 | –0.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Kula (5.0 kg) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Måns Roos Måns Roos 02, Mölndal 16.69 | 02 | Mölndals AIK | 16.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caspar Larsson Caspar Larsson 02, Huddinge 16.36 | 02 | Huddinge AIS | 16.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leo Frid Göransson Leo Frid Göransson 02, Sävedalen 15.85 | 02 | Sävedalens AIK | 15.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Henriksson Andreas Henriksson 02, Malmö 15.23 | 02 | Malmö AI | 15.23 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leo Janén Leo Janén 02, IFK Växjö 14.71 | 02 | IFK Växjö | 14.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniel Adolfsson Daniel Adolfsson 02, Tingberg 14.50 | 02 | Tingbergs AIS | 14.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gabriel Axelsson Gabriel Axelsson 02, Upsala IF 12.93 | 02 | Upsala IF | 12.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 11.86 | 02 | IF Kville | 11.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Diskus (1.5 kg) 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leo Janén Leo Janén 02, IFK Växjö 53.38 | 02 | IFK Växjö | 53.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Karl Ludvik Karl Ludvik 02, Tureberg 51.79 | 02 | Turebergs FK | 51.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Måns Roos Måns Roos 02, Mölndal 49.65 | 02 | Mölndals AIK | 49.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Henriksson Andreas Henriksson 02, Malmö 48.70 | 02 | Malmö AI | 48.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Caspar Larsson Caspar Larsson 02, Huddinge 48.22 | 02 | Huddinge AIS | 48.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hampus Wallin Hampus Wallin 02, Hovslätt 41.68 | 02 | Hovslätts IK | 41.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Erik Lindberg Erik Lindberg 02, Åhus 36.76 | 02 | Åhus FIK | 36.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Daniel Adolfsson Daniel Adolfsson 02, Tingberg 36.06 | 02 | Tingbergs AIS | 36.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Mert Affan Mert Affan 02, Mälarhöjden 28.81 | 02 | Mälarhöjdens IK | 28.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alfons Haals Alfons Haals 02, Västerås FK 67.53 | 02 | Västerås FK | 67.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hampus Wallin Hampus Wallin 02, Hovslätt 63.71 | 02 | Hovslätts IK | 63.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Karl Ludvik Karl Ludvik 02, Tureberg 62.38 | 02 | Turebergs FK | 62.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Nordin Erik Nordin 02, Timrå 47.57 | 02 | Timrå AIF | 47.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gustav Andersson Gustav Andersson 02, Lidingö 47.00 | 02 | IFK Lidingö | 47.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anton Harrysson Anton Harrysson 02, Mälarhöjden 44.72 | 02 | Mälarhöjdens IK | 44.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Spjut (700 g) 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jakob Rahm Jakob Rahm 02, Sävedalen 61.11 | 02 | Sävedalens AIK | 61.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Karl Ludvik Karl Ludvik 02, Tureberg 55.20 | 02 | Turebergs FK | 55.20 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Robin Isaksson Robin Isaksson 02, Lidingö 51.72 | 02 | IFK Lidingö | 51.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 47.16 | 02 | Östhammar FI | 47.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gabriel Axelsson Gabriel Axelsson 02, Upsala IF 46.48 | 02 | Upsala IF | 46.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pontus Gustavsson Pontus Gustavsson 02, Västerås FK 45.50 | 02 | Västerås FK | 45.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 43.09 | 02 | IF Kville | 43.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Rasmus Samuelsson Rasmus Samuelsson 02, Ullevi 38.57 | 02 | Ullevi FK | 38.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 100 m 9 aug Vind: +0.6 Final A Final | 9 aug | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Almgren Maja Almgren 98, Visby 11.76 | 98 | Visby IF Gute | 11.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 11.80 | 98 | IK Ymer | 11.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nikki Sjöberg Nikki Sjöberg 98, Bollnäs 11.86 | 98 | Bollnäs FIK | 11.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 12.07 | 97 | KFUM Örebro | 12.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 12.30 | 98 | Linköpings GIF | 12.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Binai Ahmad Binai Ahmad 97, KA2 12.38 | 97 | KA 2 IF | 12.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hanna Axelsson Hanna Axelsson 99, Upsala IF 12.61 | 99 | Upsala IF | 12.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Therese Bjureby Therese Bjureby 97, Linköpings GIF 12.65 | 97 | Linköpings GIF | 12.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: -1.9 | 9 aug | Vind: -1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Almgren Maja Almgren 98, Visby 12.15 | 98 | Visby IF Gute | 12.15 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 12.56 | 98 | Linköpings GIF | 12.56 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Binai Ahmad Binai Ahmad 97, KA2 12.66 | 97 | KA 2 IF | 12.66 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Axelsson Hanna Axelsson 99, Upsala IF 12.78 | 99 | Upsala IF | 12.78 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna Hoff Hanna Hoff 97, IFK Växjö 12.97 | 97 | IFK Växjö | 12.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Louise Andersson Louise Andersson 99, Gefle 13.04 | 99 | Gefle IF | 13.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hanna Aabakken Hanna Aabakken 98, KFUM Örebro 13.44 | 98 | KFUM Örebro | 13.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: -1.1 | 9 aug | Vind: -1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 12.03 | 98 | IK Ymer | 12.03 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nikki Sjöberg Nikki Sjöberg 98, Bollnäs 12.18 | 98 | Bollnäs FIK | 12.18 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 12.31 | 97 | KFUM Örebro | 12.31 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Charlotte Andersson Charlotte Andersson 00, Hässelby 12.55 | 00 | Hässelby SK | 12.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Therese Bjureby Therese Bjureby 97, Linköpings GIF 12.92 | 97 | Linköpings GIF | 12.92 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Rebecca Strand Rebecca Strand 99, Ullevi 12.96 | 99 | Ullevi FK | 12.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ellen Olsson Ellen Olsson 97, Wärnamo 13.13 | 97 | Wärnamo SK | 13.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 200 m 11 aug Vind: -0.8 Final A Final | 11 aug | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Irene Ekelund Irene Ekelund 97, Spårvägen 24.01 | 97 | Spårvägens FK | 24.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 24.45 | 98 | IK Ymer | 24.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nikki Sjöberg Nikki Sjöberg 98, Bollnäs 24.64 | 98 | Bollnäs FIK | 24.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 24.69 | 97 | KFUM Örebro | 24.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 25.28 | 97 | Göteborgs KIK | 25.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Carolina Söderbom Carolina Söderbom 99, Ärla IF 25.59 | 99 | Ärla IF | 25.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hanna Hoff Hanna Hoff 97, IFK Växjö 26.39 | 97 | IFK Växjö | 26.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -0.2 | 10 aug | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Irene Ekelund Irene Ekelund 97, Spårvägen 24.02 | 97 | Spårvägens FK | 24.02 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nikki Sjöberg Nikki Sjöberg 98, Bollnäs 24.84 | 98 | Bollnäs FIK | 24.84 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 25.21 | 97 | Göteborgs KIK | 25.21 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Aabakken Hanna Aabakken 98, KFUM Örebro 26.92 | 98 | KFUM Örebro | 26.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -2.5 | 10 aug | Vind: -2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 25.20 | 98 | IK Ymer | 25.20 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 25.48 | 97 | KFUM Örebro | 25.48 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 25.96 | 98 | Lidköpings IS | 25.96 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carolina Söderbom Carolina Söderbom 99, Ärla IF 26.11 | 99 | Ärla IF | 26.11 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna Hoff Hanna Hoff 97, IFK Växjö 26.82 | 97 | IFK Växjö | 26.82 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 56.51 | 98 | Täby IS | 56.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Svantesson Ebba Svantesson 97, Upsala IF 57.03 | 97 | Upsala IF | 57.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 57.06 | 97 | Göteborgs KIK | 57.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carolina Söderbom Carolina Söderbom 99, Ärla IF 57.22 | 99 | Ärla IF | 57.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sofia Hultgren Sofia Hultgren 97, Täby 58.76 | 97 | Täby IS | 58.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alicia Nilsson Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI 59.72 | 98 | F Stenungsunds FI | 59.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linnea Volmerdal Linnea Volmerdal 99, Hovslätt 1:03.46 | 99 | Hovslätts IK | 1:03.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 2:15.76 | 97 | Mölndals AIK | 2:15.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilma Marcusson Wilma Marcusson 99, Trångsviken 2:16.22 | 99 | Trångsvikens IF | 2:16.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanna Bergström Hanna Bergström 97, Huddinge 2:16.61 | 97 | Huddinge AIS | 2:16.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alicia Nilsson Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI 2:17.15 | 98 | F Stenungsunds FI | 2:17.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Persson Malin Persson 97, Bollnäs 2:17.77 | 97 | Bollnäs FIK | 2:17.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mika Söderström Mika Söderström 99, Lidingö 2:18.33 | 99 | IFK Lidingö | 2:18.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Vilma Jonsson Vilma Jonsson 99, Lidingö 2:19.85 | 99 | IFK Lidingö | 2:19.85 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby 2:19.92 | 97 | Hammarby IF | 2:19.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Elin Marcusson Elin Marcusson 99, Trångsviken 2:20.81 | 99 | Trångsvikens IF | 2:20.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 4:52.98 | 97 | Mölndals AIK | 4:52.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hanna Bergström Hanna Bergström 97, Huddinge 4:54.03 | 97 | Huddinge AIS | 4:54.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 4:55.23 | 97 | IF Göta Karlstad | 4:55.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Samuelsson Julia Samuelsson 99, Högby 4:56.99 | 99 | Högby IF | 4:56.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sofia Johansson Sofia Johansson 98, Linköpings GIF 4:57.16 | 98 | Linköpings GIF | 4:57.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sara Dädeby Sara Dädeby 99, Hovslätt 4:57.64 | 99 | Hovslätts IK | 4:57.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elin Marcusson Elin Marcusson 99, Trångsviken 5:01.99 | 99 | Trångsvikens IF | 5:01.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby 5:09.40 | 97 | Hammarby IF | 5:09.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sofia Hjert Sofia Hjert 97, Torsby 5:21.68 | 97 | Torsby LK | 5:21.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 5000 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Bergström Hanna Bergström 97, Huddinge 17:06.35 | 97 | Huddinge AIS | 17:06.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 17:29.17 | 97 | Mölndals AIK | 17:29.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 17:33.03 | 97 | IF Göta Karlstad | 17:33.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Dädeby Sara Dädeby 99, Hovslätt 17:40.99 | 99 | Hovslätts IK | 17:40.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Evelina Henriksson Evelina Henriksson 99, IFK Umeå 17:42.92 | 99 | IFK Umeå | 17:42.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ellen Persson Ellen Persson 97, Högby 17:50.79 | 97 | Högby IF | 17:50.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sofia Hjert Sofia Hjert 97, Torsby 18:16.79 | 97 | Torsby LK | 18:16.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Eleonora Olsmats Eleonora Olsmats 99, Tureberg 18:49.72 | 99 | Turebergs FK | 18:49.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 2000 m hinder 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 6:45.81 | 97 | Mölndals AIK | 6:45.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Samuelsson Julia Samuelsson 99, Högby 6:45.84 | 99 | Högby IF | 6:45.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 6:49.05 | 97 | IF Göta Karlstad | 6:49.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mika Söderström Mika Söderström 99, Lidingö 7:21.54 | 99 | IFK Lidingö | 7:21.54 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Dahlbäck Malin Dahlbäck 99, Eskilstuna FI 7:25.02 | 99 | Eskilstuna FI | 7:25.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 100 m häck 11 aug Vind: +1.9 Final A Final | 11 aug | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 13.73 | 99 | Hässelby SK | 13.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 14.11 | 98 | Lidköpings IS | 14.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 14.29 | 97 | Upsala IF | 14.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sofia Lindh Sofia Lindh 98, Upsala IF 14.46 | 98 | Upsala IF | 14.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 14.68 | 98 | Täby IS | 14.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Filippa Gunnarsson Filippa Gunnarsson 99, Mölndal 14.76 | 99 | Mölndals AIK | 14.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Helena Kolte Helena Kolte 98, Täby 15.12 | 98 | Täby IS | 15.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 15.16 | 98 | Turebergs FK | 15.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 11 aug Vind: +1.6 | 11 aug | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 13.96 | 99 | Hässelby SK | 13.96 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippa Gunnarsson Filippa Gunnarsson 99, Mölndal 14.81 | 99 | Mölndals AIK | 14.81 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Helena Kolte Helena Kolte 98, Täby 15.10 | 98 | Täby IS | 15.10 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 15.25 | 98 | Turebergs FK | 15.25 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Levina Ahlgren Levina Ahlgren 98, Upsala IF 15.41 | 98 | Upsala IF | 15.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 15.91 | 97 | Huddinge AIS | 15.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 11 aug Vind: +1.5 | 11 aug | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 14.37 | 98 | Lidköpings IS | 14.37 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 14.39 | 97 | Upsala IF | 14.39 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 14.63 | 98 | Täby IS | 14.63 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sofia Lindh Sofia Lindh 98, Upsala IF 14.71 | 98 | Upsala IF | 14.71 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Astrid Lees Astrid Lees 99, Mölndal 15.29 | 99 | Mölndals AIK | 15.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 400 m häck 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 59.83 | 98 | Täby IS | 59.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Svantesson Ebba Svantesson 97, Upsala IF 1:00.99 | 97 | Upsala IF | 1:00.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 1:01.04 | 98 | Lidköpings IS | 1:01.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ellen Eklund Ellen Eklund 98, Piteå IF 1:04.84 | 98 | Piteå IF | 1:04.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 1:05.37 | 98 | Täby IS | 1:05.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emelie Öberg Emelie Öberg 97, Ullevi 1:05.45 | 97 | Ullevi FK | 1:05.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sara Hermansson Sara Hermansson 99, Täby 1:05.47 | 99 | Täby IS | 1:05.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Frida Hansson Frida Hansson 97, Stenungsunds FI 1:06.53 | 97 | F Stenungsunds FI | 1:06.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 1:02.94 | 98 | Täby IS | 1:02.94 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Svantesson Ebba Svantesson 97, Upsala IF 1:04.62 | 97 | Upsala IF | 1:04.62 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emelie Öberg Emelie Öberg 97, Ullevi 1:05.27 | 97 | Ullevi FK | 1:05.27 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Hermansson Sara Hermansson 99, Täby 1:05.90 | 99 | Täby IS | 1:05.90 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ellen Eklund Ellen Eklund 98, Piteå IF 1:05.56 | 98 | Piteå IF | 1:05.56 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 1:06.97 | 98 | Täby IS | 1:06.97 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Frida Hansson Frida Hansson 97, Stenungsunds FI 1:08.73 | 97 | F Stenungsunds FI | 1:08.73 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 1:10.09 | 98 | Lidköpings IS | 1:10.09 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linnea Volmerdal Linnea Volmerdal 99, Hovslätt 1:10.79 | 99 | Hovslätts IK | 1:10.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Höjd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Nilsson Maja Nilsson 99, Örgryte 1.82 | 99 | Örgryte IS | 1.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Louise Ekman Louise Ekman 97, Gefle 1.80 | 97 | Gefle IF | 1.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 1.80 | 98 | Turebergs FK | 1.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Söderström Emma Söderström 98, Göteborgs KIK 1.75 | 98 | Göteborgs KIK | 1.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 1.68 | 97 | Upsala IF | 1.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Karin Boestad Karin Boestad 99, Lidingö 1.63 | 99 | IFK Lidingö | 1.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sanna Pettersson Sanna Pettersson 99, Upsala IF 1.63 | 99 | Upsala IF | 1.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Stav 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linnea Jönsson Linnea Jönsson 99, Helsingborg 4.07 | 99 | IFK Helsingborg | 4.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Klara Mattsson Klara Mattsson 97, Orient 3.90 | 97 | IK Orient | 3.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippa Miller Filippa Miller 99, Hovslätt 3.78 | 99 | Hovslätts IK | 3.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Hellman Johanna Hellman 99, Lidingö 3.18 | 99 | IFK Lidingö | 3.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sophie Ohlsson Sophie Ohlsson 99, IFK Växjö 3.00 | 99 | IFK Växjö | 3.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Längd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kaiza Karlén Kaiza Karlén 98, IF Göta 6.23w | 98 | IF Göta Karlstad | 6.23w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 6.14 | 99 | Hässelby SK | 6.14 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fanny Runheim Fanny Runheim 99, Thorengruppen 6.03w | 99 | Thorengruppen TFC | 6.03w | +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 6.01w | 98 | Linköpings GIF | 6.01w | +2.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippa Gunnarsson Filippa Gunnarsson 99, Mölndal 5.85w | 99 | Mölndals AIK | 5.85w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Judith Wagersten Judith Wagersten 98, Örgryte 5.81 | 98 | Örgryte IS | 5.81 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lisa Warfvinge Lisa Warfvinge 98, Varberg 5.73 | 98 | Varbergs GIF | 5.73 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Judith Sjöman Judith Sjöman 99, Örgryte 5.53 | 99 | Örgryte IS | 5.53 | +0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ellen Olsson Ellen Olsson 97, Wärnamo 5.41 | 97 | Wärnamo SK | 5.41 | +1.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Anna Lennman Anna Lennman 98, Falun 5.41 | 98 | Falu IK | 5.41 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Karolina Svensson Karolina Svensson 99, Marieby 5.38 | 99 | Marieby GIF | 5.38 | +1.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Annina Stens Annina Stens 99, Spårvägen 5.32 | 99 | Spårvägens FK | 5.32 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Helena Kolte Helena Kolte 98, Täby 5.20 | 98 | Täby IS | 5.20 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Veronika Nordin Veronika Nordin 97, Gefle 5.07 | 97 | Gefle IF | 5.07 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Irene Ekelund Irene Ekelund 97, Spårvägen 4.01 | 97 | Spårvägens FK | 4.01 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Tresteg 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fatima Koné Fatima Koné 99, Mölndal 12.66 | 99 | Mölndals AIK | 12.66 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisa Warfvinge Lisa Warfvinge 98, Varberg 12.44 | 98 | Varbergs GIF | 12.44 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 12.22 | 98 | Linköpings GIF | 12.22 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Judith Wagersten Judith Wagersten 98, Örgryte 12.00 | 98 | Örgryte IS | 12.00 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victoria Jacobsson Victoria Jacobsson 97, Ullevi 11.58 | 97 | Ullevi FK | 11.58 | +0.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Klara Pedersen Klara Pedersen 97, Upsala IF 11.46 | 97 | Upsala IF | 11.46 | +1.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Annina Stens Annina Stens 99, Spårvägen 11.46 | 99 | Spårvägens FK | 11.46 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Judith Sjöman Judith Sjöman 99, Örgryte 11.38 | 99 | Örgryte IS | 11.38 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Veronika Nordin Veronika Nordin 97, Gefle 10.67 | 97 | Gefle IF | 10.67 | –0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Kula 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Malmehed Amanda Malmehed 98, IF Göta 14.30 | 98 | IF Göta Karlstad | 14.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz 97, IFK Växjö 14.20 | 97 | IFK Växjö | 14.20 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Lejros Amanda Lejros 99, Hässelby 13.50 | 99 | Hässelby SK | 13.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Malmö 13.48 | 98 | Malmö AI | 13.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victoria Engström Kindmark Victoria Engström Kindmark 97, Upsala IF 13.32 | 97 | Upsala IF | 13.32 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 12.95 | 98 | Turebergs FK | 12.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nina Björkman Nina Björkman 98, Västerås FK 12.84 | 98 | Västerås FK | 12.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Frida Bergvall Frida Bergvall 99, IFK Växjö 12.75 | 99 | IFK Växjö | 12.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Emma Harrysson Emma Harrysson 97, Hälle 12.25 | 97 | Hälle IF | 12.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 11.78 | 97 | Huddinge AIS | 11.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 11.64 | 98 | Lidköpings IS | 11.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Diskus 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga 98, Upsala IF 57.10 | 98 | Upsala IF | 57.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Malmö 50.46 | 98 | Malmö AI | 50.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ellen Pettersson Ellen Pettersson 97, Upsala IF 47.26 | 97 | Upsala IF | 47.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Lejros Amanda Lejros 99, Hässelby 46.15 | 99 | Hässelby SK | 46.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Amanda Nordin Amanda Nordin 97, Skellefteå AIK 42.97 | 97 | Skellefteå AIK | 42.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Stenbäck Ida Stenbäck 99, Bore 41.09 | 99 | SK Bore | 41.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jennifer Rudberg Jennifer Rudberg 98, Athletics 24Seven 40.32 | 98 | Athletics 24Seven SK | 40.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Victoria Engström Kindmark Victoria Engström Kindmark 97, Upsala IF 37.75 | 97 | Upsala IF | 37.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Slägga 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Grete Ahlberg Grete Ahlberg 98, Hammarby 64.16 | 98 | Hammarby IF | 64.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Frida Bååth Frida Bååth 97, Timrå 62.67 | 97 | Timrå AIF | 62.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Thor Emma Thor 97, Tureberg 56.38 | 97 | Turebergs FK | 56.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cecilia Larsson Cecilia Larsson 99, IFK Växjö 54.88 | 99 | IFK Växjö | 54.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathilda Björklund Mathilda Björklund 97, Bålsta 54.40 | 97 | F Bålsta IK | 54.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Michaela Norrbelius Michaela Norrbelius 97, Gefle 53.90 | 97 | Gefle IF | 53.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jessica Mattsson Jessica Mattsson 98, Spårvägen 49.47 | 98 | Spårvägens FK | 49.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Luana Lund Klaric Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK 46.46 | 99 | Göteborgs KIK | 46.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Josefine Larsson Josefine Larsson 98, Glanshammar 43.52 | 98 | Glanshammars IF | 43.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Nina Björkman Nina Björkman 98, Västerås FK 38.94 | 98 | Västerås FK | 38.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Jessica Preiman Jessica Preiman 98, Haparanda SKT 35.76 | 98 | Haparanda SKT | 35.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K22 Spjut 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carolin Näslund Carolin Näslund 98, IF Göta 54.97 | 98 | IF Göta Karlstad | 54.97 | =PB | 6 SWE AT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 50.26 | 98 | Turebergs FK | 50.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 49.74 | 99 | KFUM Örebro | 49.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maja Gustavsson Maja Gustavsson 98, Västerås FK 45.80 | 98 | Västerås FK | 45.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz 97, IFK Växjö 42.92 | 97 | IFK Växjö | 42.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linn Peura Linn Peura 97, Södertälje IF 42.32 | 97 | Södertälje IF | 42.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anna Nogolova Anna Nogolova 99, Umedalen 40.79 | 99 | Umedalens IF | 40.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 40.33 | 98 | Lidköpings IS | 40.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 100 m 9 aug Vind: +2.1 Final A Final | 9 aug | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 11.75w | 01 | Malmö AI | 11.75w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Henriksson Julia Henriksson 00, Helsingborg 11.96w | 00 | IFK Helsingborg | 11.96w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström 00, Upsala IF 11.98w | 00 | Upsala IF | 11.98w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Filippa Sivnert Filippa Sivnert 01, Malmö 11.99w | 01 | Malmö AI | 11.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Greta Deltin Greta Deltin 00, Hässelby 12.04w | 00 | Hässelby SK | 12.04w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kajsa Kjellergren Kajsa Kjellergren 01, Halmstad 12.08w | 01 | IFK Halmstad | 12.08w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 12.28w | 01 | Malmö AI | 12.28w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach 01, Lund 12.43w | 01 | IFK Lund | 12.43w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: -1.2 | 9 aug | Vind: -1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 12.11 | 01 | Malmö AI | 12.11 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Henriksson Julia Henriksson 00, Helsingborg 12.30 | 00 | IFK Helsingborg | 12.30 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlotte Andersson Charlotte Andersson 00, Hässelby 12.76 | 00 | Hässelby SK | 12.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emily Capobianco Emily Capobianco 01, KFUM Örebro 13.03 | 01 | KFUM Örebro | 13.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 13.04 | 00 | IK Ymer | 13.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Siri Hahn Siri Hahn 00, IFK Göteborg 13.76 | 00 | IFK Göteborg | 13.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: -1.5 | 9 aug | Vind: -1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Filippa Sivnert Filippa Sivnert 01, Malmö 12.14 | 01 | Malmö AI | 12.14 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström 00, Upsala IF 12.20 | 00 | Upsala IF | 12.20 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 12.48 | 01 | Malmö AI | 12.48 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 12.76 | 00 | Huddinge AIS | 12.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathilda Gustafsson Mathilda Gustafsson 00, Tanum 12.95 | 00 | Tanums IF | 12.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Stina Östklint Stina Östklint 01, Hovslätt 13.28 | 01 | Hovslätts IK | 13.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 9 aug Vind: -0.5 | 9 aug | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Kjellergren Kajsa Kjellergren 01, Halmstad 12.24 | 01 | IFK Halmstad | 12.24 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Greta Deltin Greta Deltin 00, Hässelby 12.31 | 00 | Hässelby SK | 12.31 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach 01, Lund 12.55 | 01 | IFK Lund | 12.55 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kajsa Eriksson Kajsa Eriksson 00, Huddinge 12.97 | 00 | Huddinge AIS | 12.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 13.19 | 01 | IFK Göteborg | 13.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Hedlund Emma Hedlund 00, Malmö 13.20 | 00 | Malmö AI | 13.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hannah Hansson Hannah Hansson 00, Åhus 13.22 | 00 | Åhus FIK | 13.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 200 m 11 aug Vind: -0.1 Final A Final | 11 aug | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 24.69 | 01 | Malmö AI | 24.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström 00, Upsala IF 24.86 | 00 | Upsala IF | 24.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlotte Andersson Charlotte Andersson 00, Hässelby 25.34 | 00 | Hässelby SK | 25.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Enlund Hanna Enlund 01, AIK 25.55 | 01 | AIK | 25.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 25.64 | 00 | Huddinge AIS | 25.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 25.76 | 00 | Ullevi FK | 25.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amanda Isaksson Amanda Isaksson 01, Boden FI 26.04 | 01 | Boden FI | 26.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 26.82 | 00 | IK Ymer | 26.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -3.6 | 10 aug | Vind: -3.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström 00, Upsala IF 25.77 | 00 | Upsala IF | 25.77 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlotte Andersson Charlotte Andersson 00, Hässelby 26.57 | 00 | Hässelby SK | 26.57 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathilda Gustafsson Mathilda Gustafsson 00, Tanum 26.63 | 00 | Tanums IF | 26.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Virva Rylander Virva Rylander 00, Västerås FK 26.86 | 00 | Västerås FK | 26.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alva Bengtsson Alva Bengtsson 01, Helsingborg 27.81 | 01 | IFK Helsingborg | 27.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anna Lestander Anna Lestander 01, IFK Göteborg 29.61 | 01 | IFK Göteborg | 29.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -4.3 | 10 aug | Vind: -4.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 26.29 | 00 | Huddinge AIS | 26.29 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 26.42 | 00 | Ullevi FK | 26.42 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Isaksson Amanda Isaksson 01, Boden FI 26.46 | 01 | Boden FI | 26.46 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Madeleine Winberg Madeleine Winberg 00, Mölndal 26.48 | 00 | Mölndals AIK | 26.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emma Hedlund Emma Hedlund 00, Malmö 27.64 | 00 | Malmö AI | 27.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Stina Östklint Stina Östklint 01, Hovslätt 28.24 | 01 | Hovslätts IK | 28.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hannah Hansson Hannah Hansson 00, Åhus 28.36 | 00 | Åhus FIK | 28.36 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 10 aug Vind: -1.6 | 10 aug | Vind: -1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 25.35 | 01 | Malmö AI | 25.35 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hanna Enlund Hanna Enlund 01, AIK 26.34 | 01 | AIK | 26.34 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 26.37 | 00 | IK Ymer | 26.37 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kajsa Eriksson Kajsa Eriksson 00, Huddinge 26.73 | 00 | Huddinge AIS | 26.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 27.38 | 01 | IFK Göteborg | 27.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linn Arnlund Linn Arnlund 00, Vingarna 28.58 | 00 | IF Vingarna | 28.58 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt 01, Hässelby 57.14 | 01 | Hässelby SK | 57.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Larsson Caroline Larsson 01, Täby 57.71 | 01 | Täby IS | 57.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Virva Rylander Virva Rylander 00, Västerås FK 57.95 | 00 | Västerås FK | 57.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 58.00 | 00 | Ullevi FK | 58.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ellinor Aurell Ellinor Aurell 01, Ängelholm 58.02 | 01 | Ängelholms IF | 58.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linnea Gateman Linnea Gateman 01, Strömstads IF 58.02 | 01 | Strömstads IF | 58.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lovisa Ellström Lovisa Ellström 00, IF Göta 58.88 | 00 | IF Göta Karlstad | 58.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ebba Jernmark Burrows Ebba Jernmark Burrows 00, Hälle 1:01.99 | 00 | Hälle IF | 1:01.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt 01, Hässelby 57.61 | 01 | Hässelby SK | 57.61 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Virva Rylander Virva Rylander 00, Västerås FK 58.45 | 00 | Västerås FK | 58.45 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linnea Gateman Linnea Gateman 01, Strömstads IF 58.75 | 01 | Strömstads IF | 58.75 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Ellström Lovisa Ellström 00, IF Göta 59.12 | 00 | IF Göta Karlstad | 59.12 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vendela Ström Vendela Ström 01, Gefle 1:01.73 | 01 | Gefle IF | 1:01.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linn Arnlund Linn Arnlund 00, Vingarna 1:01.74 | 00 | IF Vingarna | 1:01.74 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alva Bengtsson Alva Bengtsson 01, Helsingborg 1:02.44 | 01 | IFK Helsingborg | 1:02.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caroline Larsson Caroline Larsson 01, Täby 58.34 | 01 | Täby IS | 58.34 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ellinor Aurell Ellinor Aurell 01, Ängelholm 58.37 | 01 | Ängelholms IF | 58.37 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 58.54 | 00 | Ullevi FK | 58.54 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ebba Jernmark Burrows Ebba Jernmark Burrows 00, Hälle 1:00.25 | 00 | Hälle IF | 1:00.25 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna Enlund Hanna Enlund 01, AIK 1:00.28 | 01 | AIK | 1:00.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Harila Ida Harila 01, Haparanda SKT 1:00.34 | 01 | Haparanda SKT | 1:00.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Liva Gustavsson Liva Gustavsson 01, Spårvägen 1:05.76 | 01 | Spårvägens FK | 1:05.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK 2:17.90 | 01 | Göteborgs KIK | 2:17.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maja Sund Maja Sund 01, Tureberg 2:18.06 | 01 | Turebergs FK | 2:18.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Nielsen Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK 2:19.55 | 01 | Göteborgs KIK | 2:19.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Ellström Lovisa Ellström 00, IF Göta 2:21.35 | 00 | IF Göta Karlstad | 2:21.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nadja Rugland Nadja Rugland 01, Höör 2:22.15 | 01 | Höörs IS | 2:22.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Liva Gustavsson Liva Gustavsson 01, Spårvägen 2:34.17 | 01 | Spårvägens FK | 2:34.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 4:42.11 | 01 | Västerås FK | 4:42.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK 4:42.13 | 01 | Göteborgs KIK | 4:42.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vera Sjöberg Vera Sjöberg 01, AIK 4:42.63 | 01 | AIK | 4:42.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Nielsen Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK 4:47.12 | 01 | Göteborgs KIK | 4:47.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Berglin Ebba Berglin 01, KA2 4:50.91 | 01 | KA 2 IF | 4:50.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Esperi Ida Esperi 00, Haparanda SKT 4:55.92 | 00 | Haparanda SKT | 4:55.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 3000 m 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vera Sjöberg Vera Sjöberg 01, AIK 10:06.82 | 01 | AIK | 10:06.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 10:07.80 | 01 | Västerås FK | 10:07.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilia Lillemo Emilia Lillemo 00, Täby 10:08.40 | 00 | Täby IS | 10:08.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Malin Agervig Kristiansson Malin Agervig Kristiansson 01, Trollhättans SOK 10:15.69 | 01 | Trollhättans SOK | 10:15.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Almida Thörjesson Almida Thörjesson 01, Kyrkhult 10:31.72 | 01 | Kyrkhults SK | 10:31.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jennifer Andersson Jennifer Andersson 00, Dalaporten 10:42.95 | 00 | Dalaportens OL | 10:42.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 2000 m hinder 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Lillemo Emilia Lillemo 00, Täby 6:37.30 | 00 | Täby IS | 6:37.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ellinor Aurell Ellinor Aurell 01, Ängelholm 6:47.12 | 01 | Ängelholms IF | 6:47.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 6:47.37 | 01 | Västerås FK | 6:47.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Almida Thörjesson Almida Thörjesson 01, Kyrkhult 7:14.37 | 01 | Kyrkhults SK | 7:14.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Berglin Ebba Berglin 01, KA2 7:22.33 | 01 | KA 2 IF | 7:22.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 100 m häck 11 aug Vind: +1.3 Final A Final | 11 aug | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 14.24 | 00 | Högby IF | 14.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Klara Rådbo Klara Rådbo 01, Hässelby 14.29 | 01 | Hässelby SK | 14.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach 01, Lund 14.34 | 01 | IFK Lund | 14.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nellie Erlandsson Nellie Erlandsson 01, Malmö 14.56 | 01 | Malmö AI | 14.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kajsa Engblom Kajsa Engblom 01, Huddinge 15.55 | 01 | Huddinge AIS | 15.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 15.93 | 01 | IFK Göteborg | 15.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Moa Kilén Moa Kilén 01, Göteborgs KIK 16.87 | 01 | Göteborgs KIK | 16.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 400 m häck 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caroline Larsson Caroline Larsson 01, Täby 1:01.79 | 01 | Täby IS | 1:01.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Jernmark Burrows Ebba Jernmark Burrows 00, Hälle 1:04.31 | 00 | Hälle IF | 1:04.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maja Sund Maja Sund 01, Tureberg 1:04.51 | 01 | Turebergs FK | 1:04.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alice Kjellander Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK 1:06.97 | 00 | Göteborgs KIK | 1:06.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Höjd 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linn Hertz Saebbö Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK 1.65 | 00 | Göteborgs KIK | 1.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kajsa Engblom Kajsa Engblom 01, Huddinge 1.65 | 01 | Huddinge AIS | 1.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 1.65 | 00 | Högby IF | 1.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ellen White Ellen White 01, Lund 1.59 | 01 | IFK Lund | 1.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ellen Hedin Ellen Hedin 00, Hälle 1.55 | 00 | Hälle IF | 1.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Stav 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriella Jönsson Gabriella Jönsson 01, Helsingborg 4.07 | 01 | IFK Helsingborg | 4.07 | =PB | 10 SWE F19 AT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alva Sundin Alva Sundin 01, Täby 3.87 | 01 | Täby IS | 3.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tilda Kapell Tilda Kapell 01, Hammarby 3.72 | 01 | Hammarby IF | 3.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 3.62 | 01 | Malmö AI | 3.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linnea Pihl Linnea Pihl 01, Lerum 3.50 | 01 | IK Lerum FI | 3.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sofie Wiklund Sofie Wiklund 01, Skellefteå AIK 3.34 | 01 | Skellefteå AIK | 3.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ebba Blomstrand Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro 3.25 | 00 | KFUM Örebro | 3.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Alma Eriksson Alma Eriksson 01, Ymer 3.14 | 01 | IK Ymer | 3.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Selma Nilsson Selma Nilsson 01, Hammarby 3.01 | 01 | Hammarby IF | 3.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Längd 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Angel Richmore Angel Richmore 01, Malmö 5.82w | 01 | Malmö AI | 5.82w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Izabella Ripsweden Izabella Ripsweden 00, Huddinge 5.79 | 00 | Huddinge AIS | 5.79 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nellie Erlandsson Nellie Erlandsson 01, Malmö 5.66w | 01 | Malmö AI | 5.66w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Egerfält Linn Egerfält 00, Gefle 5.65w | 00 | Gefle IF | 5.65w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 5.63 | 00 | Högby IF | 5.63 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cornelia Nilsson Cornelia Nilsson 01, Skellefteå AIK 5.63 | 01 | Skellefteå AIK | 5.63 | +1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Olivia Österling Strömstedt Olivia Österling Strömstedt 01, IF Göta 5.60 | 01 | IF Göta Karlstad | 5.60 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Isabell Lindgren Isabell Lindgren 01, Hässelby 5.48 | 01 | Hässelby SK | 5.48 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Hanna Dahlberg Hanna Dahlberg 00, Eslövs AI 5.15 | 00 | Eslövs AI | 5.15 | +1.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emily Capobianco Emily Capobianco 01, KFUM Örebro 5.14 | 01 | KFUM Örebro | 5.14 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 9 aug | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Izabella Ripsweden Izabella Ripsweden 00, Huddinge 5.73 | 00 | Huddinge AIS | 5.73 | +0.0 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Angel Richmore Angel Richmore 01, Malmö 5.62 | 01 | Malmö AI | 5.62 | +1.0 =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cornelia Nilsson Cornelia Nilsson 01, Skellefteå AIK 5.60w | 01 | Skellefteå AIK | 5.60w | +2.2 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 5.57 | 00 | Högby IF | 5.57 | +0.9 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emily Capobianco Emily Capobianco 01, KFUM Örebro 5.48 | 01 | KFUM Örebro | 5.48 | +1.7 =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anja Olsson Anja Olsson 01, Malmö 5.48 | 01 | Malmö AI | 5.48 | +0.8 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linn Egerfält Linn Egerfält 00, Gefle 5.45 | 00 | Gefle IF | 5.45 | +0.8 =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Isabell Lindgren Isabell Lindgren 01, Hässelby 5.45w | 01 | Hässelby SK | 5.45w | +2.3 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Nellie Erlandsson Nellie Erlandsson 01, Malmö 5.43 | 01 | Malmö AI | 5.43 | +1.3 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Olivia Österling Strömstedt Olivia Österling Strömstedt 01, IF Göta 5.37 | 01 | IF Göta Karlstad | 5.37 | +0.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Hanna Dahlberg Hanna Dahlberg 00, Eslövs AI 5.35 | 00 | Eslövs AI | 5.35 | +0.9 =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 5.35 | 01 | Malmö AI | 5.35 | +0.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Amanda Möller Amanda Möller 00, Hässelby 5.29 | 00 | Hässelby SK | 5.29 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Nellie Malmros Nellie Malmros 01, Båstads GIF 5.27w | 01 | Båstads GIF | 5.27w | +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Emma Andreasson Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK 5.18 | 00 | Göteborgs KIK | 5.18 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Amanda Isaksson Amanda Isaksson 01, Boden FI 5.15 | 01 | Boden FI | 5.15 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 5.12 | 00 | IK Ymer | 5.12 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Emelie Eklund Emelie Eklund 00, Täby 3.94 | 00 | Täby IS | 3.94 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Hanna Falck Hanna Falck 01, KA2 2.99 | 01 | KA 2 IF | 2.99 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Tresteg 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer 00, Upsala IF 12.15 | 00 | Upsala IF | 12.15 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Nilsson Cornelia Nilsson 01, Skellefteå AIK 12.09 | 01 | Skellefteå AIK | 12.09 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linn Hertz Saebbö Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK 12.07 | 00 | Göteborgs KIK | 12.07 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Egerfält Linn Egerfält 00, Gefle 11.78 | 00 | Gefle IF | 11.78 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sara Grahn Sara Grahn 00, KA2 11.20 | 00 | KA 2 IF | 11.20 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hilma Hofström Hilma Hofström 00, Örgryte 11.19 | 00 | Örgryte IS | 11.19 | +1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Vera Vikdahl Vera Vikdahl 01, IFK Växjö 11.17 | 01 | IFK Växjö | 11.17 | +0.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Isabell Lindgren Isabell Lindgren 01, Hässelby 10.98 | 01 | Hässelby SK | 10.98 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tilde Johansson Tilde Johansson 02, Bokenäs 10.59 | 02 | Bokenäs IF | 10.59 | +0.8 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Maja Jernetz Maja Jernetz 00, IF Göta 10.87 | 00 | IF Göta Karlstad | 10.87 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Feben Tewelde Feben Tewelde 01, Järvsö 10.62 | 01 | Järvsö IF | 10.62 | +1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Kula 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axelina Johansson Axelina Johansson 00, Hässelby 15.18 | 00 | Hässelby SK | 15.18 | =PB | 5 SWE F19 AT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors 00, Upsala IF 14.12 | 00 | Upsala IF | 14.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wilma Lundberg Wilma Lundberg 00, IFK Växjö 12.66 | 00 | IFK Växjö | 12.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emilia Malmehed Emilia Malmehed 01, Linköpings GIF 12.45 | 01 | Linköpings GIF | 12.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Angel Richmore Angel Richmore 01, Malmö 12.39 | 01 | Malmö AI | 12.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Klara Rådbo Klara Rådbo 01, Hässelby 12.36 | 01 | Hässelby SK | 12.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Felicia Lejros Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo 12.05 | 01 | Djurmo Sifferbo IF | 12.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Diskus 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors 00, Upsala IF 51.63 | 00 | Upsala IF | 51.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniella Persson Daniella Persson 00, Hälle 48.50 | 00 | Hälle IF | 48.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ella Andersson Ella Andersson 00, Eslövs AI 43.86 | 00 | Eslövs AI | 43.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Axelina Johansson Axelina Johansson 00, Hässelby 41.79 | 00 | Hässelby SK | 41.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jennifer Ahlstedt Jennifer Ahlstedt 01, Tjalve IF Norrköping 36.84 | 01 | Tjalve IF Norrköping | 36.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Palmgren Emma Palmgren 01, Nyköpings BIS 36.15 | 01 | Nyköpings BIS | 36.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Enny Björk Enny Björk 01, IFK Växjö 35.96 | 01 | IFK Växjö | 35.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Maja Persson Maja Persson 01, Bore 33.39 | 01 | SK Bore | 33.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jennifer Quick Jennifer Quick 00, Lund 32.90 | 00 | IFK Lund | 32.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Josefine Andersson Josefine Andersson 01, Kristinehamn 25.84 | 01 | IFK Kristinehamn | 25.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Slägga 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jennifer Andersson Jennifer Andersson 01, Västerås FK 56.52 | 01 | Västerås FK | 56.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jennifer Quick Jennifer Quick 00, Lund 52.96 | 00 | IFK Lund | 52.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anna Götberg Anna Götberg 01, Västerås FK 52.81 | 01 | Västerås FK | 52.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Palmgren Emma Palmgren 01, Nyköpings BIS 52.40 | 01 | Nyköpings BIS | 52.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Matilda Ekenberg Matilda Ekenberg 00, Sävedalen 48.32 | 00 | Sävedalens AIK | 48.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonna Geiryd Jonna Geiryd 00, Spårvägen 46.05 | 00 | Spårvägens FK | 46.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linnea Westerberg Linnea Westerberg 01, Bålsta 44.95 | 01 | F Bålsta IK | 44.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ebba Molinder Ebba Molinder 00, Mölndal 44.79 | 00 | Mölndals AIK | 44.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Emma Vikström Emma Vikström 01, Timrå 41.95 | 01 | Timrå AIF | 41.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Maja Persson Maja Persson 01, Bore 41.94 | 01 | SK Bore | 41.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Jessica Billa Jessica Billa 01, Bore 41.25 | 01 | SK Bore | 41.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Isabelle Wiberg Eriksson Isabelle Wiberg Eriksson 01, Strömsund 40.34 | 01 | IFK Strömsund | 40.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Josefine Andersson Josefine Andersson 01, Kristinehamn 37.20 | 01 | IFK Kristinehamn | 37.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Linnea Hammargren Linnea Hammargren 01, Bollnäs 34.28 | 01 | Bollnäs FIK | 34.28 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Alicia Byström Alicia Byström 01, Hässleholms AIS 32.72 | 01 | Hässleholms AIS | 32.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Spjut 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Feben Tewelde Feben Tewelde 01, Järvsö 44.46 | 01 | Järvsö IF | 44.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erika Wärff Erika Wärff 00, Malmö 43.67 | 00 | Malmö AI | 43.67 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gabriella Fataki Gabriella Fataki 00, Kungsängen 43.02 | 00 | Kungsängen FK | 43.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Angel Richmore Angel Richmore 01, Malmö 42.26 | 01 | Malmö AI | 42.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Klara Rådbo Klara Rådbo 01, Hässelby 40.80 | 01 | Hässelby SK | 40.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Madeleine Ahlström Madeleine Ahlström 00, Umedalen 38.44 | 00 | Umedalens IF | 38.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emelie Eklund Emelie Eklund 01, Nyköpings BIS 37.44 | 01 | Nyköpings BIS | 37.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Nicolina Eriksson Nicolina Eriksson 01, Djurmo Sifferbo 34.17 | 01 | Djurmo Sifferbo IF | 34.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Helena Cronstedt Helena Cronstedt 01, Malmö 33.97 | 01 | Malmö AI | 33.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Amanda Isaksson Amanda Isaksson 01, Boden FI 33.70 | 01 | Boden FI | 33.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Nellie Malmros Nellie Malmros 01, Båstads GIF 31.54 | 01 | Båstads GIF | 31.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Felicia Lejros Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo 31.17 | 01 | Djurmo Sifferbo IF | 31.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Nadja Lennartsson Nadja Lennartsson 01, Kalmar SK 30.43 | 01 | Kalmar SK | 30.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 100 m 9 aug Vind: +1.5 Final A Final | 9 aug | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 11.86 | 02 | Malmö AI | 11.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden 12.32 | 02 | Mälarhöjdens IK | 12.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Stridh Olivia Stridh 02, Malmö 12.32 | 02 | Malmö AI | 12.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 12.39 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 12.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ella Hagman Ella Hagman 02, Huddinge 12.42 | 02 | Huddinge AIS | 12.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elise Legzdins Elise Legzdins 02, Mälarhöjden 12.60 | 02 | Mälarhöjdens IK | 12.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 12.71 | 02 | Täby IS | 12.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 9 aug Vind: -0.5 | 9 aug | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Stridh Olivia Stridh 02, Malmö 12.64 | 02 | Malmö AI | 12.64 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden 12.80 | 02 | Mälarhöjdens IK | 12.80 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alva Larsson Alva Larsson 02, Mölndal 13.19 | 02 | Mölndals AIK | 13.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Berns Julia Berns 02, Lund 13.21 | 02 | IFK Lund | 13.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victoria Davidsson Victoria Davidsson 02, Tyresö 13.28 | 02 | Tyresö FK | 13.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sonia Fors Sonia Fors 02, Sävedalen 13.31 | 02 | Sävedalens AIK | 13.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ida Persson Ida Persson 02, Ymer 13.50 | 02 | IK Ymer | 13.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Anna Back Nilsson Anna Back Nilsson 02, Leksands FIK 13.87 | 02 | Leksands FIK | 13.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 9 aug Vind: -2.1 | 9 aug | Vind: -2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 12.65 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 12.65 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ella Hagman Ella Hagman 02, Huddinge 12.71 | 02 | Huddinge AIS | 12.71 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 12.92 | 02 | Täby IS | 12.92 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Laura Iversen Laura Iversen 02, IFK Växjö 13.12 | 02 | IFK Växjö | 13.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Bilge Kaya Bilge Kaya 02, Hellas 13.28 | 02 | Hellas FK | 13.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ebba Lindblom Ebba Lindblom 02, Alunda 13.39 | 02 | Alunda SK | 13.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tuva Lindqvist Tuva Lindqvist 02, Finspång 13.60 | 02 | Finspångs AIK | 13.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 9 aug Vind: 0.0 | 9 aug | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 12.44 | 02 | Malmö AI | 12.44 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 12.79 | 02 | IK Ymer | 12.79 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elise Legzdins Elise Legzdins 02, Mälarhöjden 12.84 | 02 | Mälarhöjdens IK | 12.84 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Selma Jönsson Selma Jönsson 02, Åhus 12.92 | 02 | Åhus FIK | 12.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elin Ekelund Elin Ekelund 02, Eslövs AI 12.96 | 02 | Eslövs AI | 12.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kajsa Karila Kajsa Karila 02, IFK Göteborg 13.25 | 02 | IFK Göteborg | 13.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cecilia Eriksson Cecilia Eriksson 02, Säffle 13.72 | 02 | Säffle FIK | 13.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tyra Johansson Tyra Johansson 02, Bålsta 28.51 | 02 | F Bålsta IK | 28.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 200 m 11 aug Vind: -1.2 Final A Final | 11 aug | Vind: -1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 25.52 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 25.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson 02, Mölndal 25.69 | 02 | Mölndals AIK | 25.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden 25.92 | 02 | Mälarhöjdens IK | 25.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ella Hagman Ella Hagman 02, Huddinge 26.05 | 02 | Huddinge AIS | 26.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Selma Jönsson Selma Jönsson 02, Åhus 26.44 | 02 | Åhus FIK | 26.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 26.44 | 02 | Täby IS | 26.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cecilia Nybleus Cecilia Nybleus 02, Bromma 26.56 | 02 | Bromma IF | 26.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Alma Svanberg Alma Svanberg 02, Kville 26.71 | 02 | IF Kville | 26.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -0.3 | 10 aug | Vind: -0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson 02, Mölndal 25.62 | 02 | Mölndals AIK | 25.62 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden 25.83 | 02 | Mälarhöjdens IK | 25.83 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ella Hagman Ella Hagman 02, Huddinge 25.96 | 02 | Huddinge AIS | 25.96 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Selma Jönsson Selma Jönsson 02, Åhus 26.21 | 02 | Åhus FIK | 26.21 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 26.28 | 02 | Täby IS | 26.28 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alma Svanberg Alma Svanberg 02, Kville 26.36 | 02 | IF Kville | 26.36 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elisabeth Hvalgren Elisabeth Hvalgren 02, Lidingö 27.09 | 02 | IFK Lidingö | 27.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tuva Lindqvist Tuva Lindqvist 02, Finspång 27.69 | 02 | Finspångs AIK | 27.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -1.6 | 10 aug | Vind: -1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 25.81 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 25.81 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cecilia Nybleus Cecilia Nybleus 02, Bromma 26.31 | 02 | Bromma IF | 26.31 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Nilsson-Edin Lovisa Nilsson-Edin 02, Mölndal 26.59 | 02 | Mölndals AIK | 26.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Clara Billing Clara Billing 02, Tureberg 27.20 | 02 | Turebergs FK | 27.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sonia Fors Sonia Fors 02, Sävedalen 27.43 | 02 | Sävedalens AIK | 27.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elise Legzdins Elise Legzdins 02, Mälarhöjden 27.49 | 02 | Mälarhöjdens IK | 27.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alva Sundström Alva Sundström 02, Ljungby 27.79 | 02 | Ljungby FIK | 27.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 400 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson 02, Mölndal 57.36 | 02 | Mölndals AIK | 57.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maja Jönsson Maja Jönsson 02, Höör 58.90 | 02 | Höörs IS | 58.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilia Rydensjö Emilia Rydensjö 02, Eskilstuna FI 59.70 | 02 | Eskilstuna FI | 59.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Bülow Johanna Bülow 02, Hovslätt 1:00.44 | 02 | Hovslätts IK | 1:00.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elisabeth Hvalgren Elisabeth Hvalgren 02, Lidingö 1:00.98 | 02 | IFK Lidingö | 1:00.98 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hedda Tellow Hedda Tellow 02, Örgryte 1:01.08 | 02 | Örgryte IS | 1:01.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alma Svanberg Alma Svanberg 02, Kville 1:01.64 | 02 | IF Kville | 1:01.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Cornelia Helgesson Cornelia Helgesson 02, Åhus 1:02.78 | 02 | Åhus FIK | 1:02.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 800 m 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Klara Frih Klara Frih 02, Åsbro 2:14.93 | 02 | Åsbro GoIF | 2:14.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisa Fröberg Lisa Fröberg 02, Lidingö 2:16.75 | 02 | IFK Lidingö | 2:16.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Wahlberg Ebba Wahlberg 02, Ymer 2:17.47 | 02 | IK Ymer | 2:17.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elin Ekengren Elin Ekengren 02, Eskilstuna FI 2:19.37 | 02 | Eskilstuna FI | 2:19.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Bülow Johanna Bülow 02, Hovslätt 2:20.12 | 02 | Hovslätts IK | 2:20.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lisa Wreeby Lisa Wreeby 02, Sävedalen 2:22.34 | 02 | Sävedalens AIK | 2:22.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linnéa Ericsson Bäckvall Linnéa Ericsson Bäckvall 02, Tureberg 2:26.68 | 02 | Turebergs FK | 2:26.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ida Blom Ida Blom 02, Hässelby 2:31.02 | 02 | Hässelby SK | 2:31.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Carolina Larson Carolina Larson 02, Lidingö 2:37.83 | 02 | IFK Lidingö | 2:37.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 1500 m 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Klara Frih Klara Frih 02, Åsbro 4:57.19 | 02 | Åsbro GoIF | 4:57.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Saga Fältenhag Saga Fältenhag 02, Högbo GIF 5:00.15 | 02 | Högbo GIF | 5:00.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Wahlberg Ebba Wahlberg 02, Ymer 5:00.68 | 02 | IK Ymer | 5:00.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elin Ekengren Elin Ekengren 02, Eskilstuna FI 5:00.74 | 02 | Eskilstuna FI | 5:00.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Mickels Johanna Mickels 02, Ärla IF 5:10.68 | 02 | Ärla IF | 5:10.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Blom Ida Blom 02, Hässelby 5:12.28 | 02 | Hässelby SK | 5:12.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linnéa Ericsson Bäckvall Linnéa Ericsson Bäckvall 02, Tureberg 5:16.95 | 02 | Turebergs FK | 5:16.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Carolina Larson Carolina Larson 02, Lidingö 5:28.92 | 02 | IFK Lidingö | 5:28.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Astou Sene Astou Sene 02, Tullinge FI 5:34.90 | 02 | Tullinge FI | 5:34.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 3000 m 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johanna Mickels Johanna Mickels 02, Ärla IF 10:50.40 | 02 | Ärla IF | 10:50.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Saga Fältenhag Saga Fältenhag 02, Högbo GIF 10:56.96 | 02 | Högbo GIF | 10:56.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klara Ygeby Klara Ygeby 02, Upsala IF 11:01.39 | 02 | Upsala IF | 11:01.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ida Blom Ida Blom 02, Hässelby 11:36.03 | 02 | Hässelby SK | 11:36.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Astou Sene Astou Sene 02, Tullinge FI 11:52.19 | 02 | Tullinge FI | 11:52.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alina Vuokila Alina Vuokila 02, Lidingö 11:58.20 | 02 | IFK Lidingö | 11:58.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 1500 m hinder 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saga Fältenhag Saga Fältenhag 02, Högbo GIF 5:26.92 | 02 | Högbo GIF | 5:26.92 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stina Pettersson Stina Pettersson 02, Sävedalen 5:33.45 | 02 | Sävedalens AIK | 5:33.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klara Ygeby Klara Ygeby 02, Upsala IF 5:39.07 | 02 | Upsala IF | 5:39.07 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Wreeby Lisa Wreeby 02, Sävedalen 5:39.21 | 02 | Sävedalens AIK | 5:39.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alice Berg Alice Berg 02, Tureberg 5:47.62 | 02 | Turebergs FK | 5:47.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ulrika Bredin Ulrika Bredin 02, Sävedalen 5:49.23 | 02 | Sävedalens AIK | 5:49.23 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alina Vuokila Alina Vuokila 02, Lidingö 5:52.24 | 02 | IFK Lidingö | 5:52.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug Vind: -2.9 | 10 aug | Vind: -2.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Åhman Ebba Åhman 02, Ymer 14.76 | 02 | IK Ymer | 14.76 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 15.05 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 15.05 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emelie Biarner Emelie Biarner 02, Klippan 15.29 | 02 | Klippans FK | 15.29 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 15.57 | 02 | Upsala IF | 15.57 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 16.27 | 02 | Ullevi FK | 16.27 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug Vind: -2.2 | 10 aug | Vind: -2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 14.72 | 02 | IK Ymer | 14.72 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cindy Darrell Cindy Darrell 02, Ullevi 15.51 | 02 | Ullevi FK | 15.51 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tove Larsson Tove Larsson 02, IFK Växjö 16.37 | 02 | IFK Växjö | 16.37 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 10 aug Vind: -3.7 | 10 aug | Vind: -3.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Åhman Ebba Åhman 02, Ymer 14.36 | 02 | IK Ymer | 14.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 14.76 | 02 | IK Ymer | 14.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 14.90 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 14.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cindy Darrell Cindy Darrell 02, Ullevi 15.16 | 02 | Ullevi FK | 15.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 15.25 | 02 | Upsala IF | 15.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emelie Biarner Emelie Biarner 02, Klippan 15.32 | 02 | Klippans FK | 15.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tove Larsson Tove Larsson 02, IFK Växjö 15.98 | 02 | IFK Växjö | 15.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 16.95 | 02 | Ullevi FK | 16.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 300 m häck 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Åhman Ebba Åhman 02, Ymer 43.30 | 02 | IK Ymer | 43.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tyra Landin Tyra Landin 02, Västerås FK 44.33 | 02 | Västerås FK | 44.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 44.51 | 02 | Täby IS | 44.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Nilsson-Edin Lovisa Nilsson-Edin 02, Mölndal 44.65 | 02 | Mölndals AIK | 44.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 45.15 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 45.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cecilia Nybleus Cecilia Nybleus 02, Bromma 46.43 | 02 | Bromma IF | 46.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elwira Ripsweden Elwira Ripsweden 02, Huddinge 46.51 | 02 | Huddinge AIS | 46.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lisa Fröberg Lisa Fröberg 02, Lidingö 47.68 | 02 | IFK Lidingö | 47.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tyra Landin Tyra Landin 02, Västerås FK 44.75 | 02 | Västerås FK | 44.75 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisa Fröberg Lisa Fröberg 02, Lidingö 45.30 | 02 | IFK Lidingö | 45.30 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 45.32 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 45.32 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cecilia Nybleus Cecilia Nybleus 02, Bromma 45.62 | 02 | Bromma IF | 45.62 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elwira Ripsweden Elwira Ripsweden 02, Huddinge 46.57 | 02 | Huddinge AIS | 46.57 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tove Larsson Tove Larsson 02, IFK Växjö 47.25 | 02 | IFK Växjö | 47.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Åhman Ebba Åhman 02, Ymer 44.33 | 02 | IK Ymer | 44.33 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Nilsson-Edin Lovisa Nilsson-Edin 02, Mölndal 45.46 | 02 | Mölndals AIK | 45.46 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 45.56 | 02 | Täby IS | 45.56 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 49.02 | 02 | Ullevi FK | 49.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hilda Johnsson Hilda Johnsson 02, Kville 49.34 | 02 | IF Kville | 49.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Höjd 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 1.70 | 02 | IK Ymer | 1.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tilde Gudmundsson Tilde Gudmundsson 02, IFK Växjö 1.65 | 02 | IFK Växjö | 1.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pernilla Norgren Pernilla Norgren 02, Umedalen 1.65 | 02 | Umedalens IF | 1.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Holmberg Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS 1.61 | 02 | Lidköpings IS | 1.61 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 1.61 | 02 | Upsala IF | 1.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Stenman Emma Stenman 02, KFUM Örebro 1.58 | 02 | KFUM Örebro | 1.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emilia Lönnqvist Emilia Lönnqvist 02, Kville 1.58 | 02 | IF Kville | 1.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Clara Johansson Clara Johansson 02, KA2 1.55 | 02 | KA 2 IF | 1.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Ebba Melin Ebba Melin 02, Katrineholm 1.55 | 02 | Katrineholms SK | 1.55 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Tova Lindahl Tova Lindahl 02, Kalmar SK 1.51 | 02 | Kalmar SK | 1.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Stav 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matilda Honeth Matilda Honeth 02, IFK Växjö 3.57 | 02 | IFK Växjö | 3.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hilma Hindsberg Hilma Hindsberg 02, Kvarnsveden 3.52 | 02 | Kvarnsvedens GoIF | 3.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Celina Johannsen Celina Johannsen 02, Malmö 3.47 | 02 | Malmö AI | 3.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Duplantis Johanna Duplantis 02, Upsala IF 3.24 | 02 | Upsala IF | 3.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Clara Billing Clara Billing 02, Tureberg 3.15 | 02 | Turebergs FK | 3.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Frida Thornander Frida Thornander 02, Upsala IF 3.15 | 02 | Upsala IF | 3.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emelie Forsberg Emelie Forsberg 02, Huddinge 2.91 | 02 | Huddinge AIS | 2.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kristina Hvalgren Kristina Hvalgren 02, Lidingö 2.91 | 02 | IFK Lidingö | 2.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ylva Björnsjö Ylva Björnsjö 02, Huddinge 2.59 | 02 | Huddinge AIS | 2.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Längd 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Bojang Olivia Bojang 02, Örgryte 6.06 | 02 | Örgryte IS | 6.06 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 5.96 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 5.96 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emelie Biarner Emelie Biarner 02, Klippan 5.74 | 02 | Klippans FK | 5.74 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 5.71 | 02 | Upsala IF | 5.71 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 5.69 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 5.69 | –0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Maja Pettersson Maja Pettersson 02, Gnistan 5.38 | 02 | FIF Gnistan | 5.38 | +1.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand 02, AIK 5.34 | 02 | AIK | 5.34 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ida Persson Ida Persson 02, Ymer 5.25 | 02 | IK Ymer | 5.25 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 5.15 | 02 | IK Ymer | 5.15 | +2.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Bilge Kaya Bilge Kaya 02, Hellas 5.12 | 02 | Hellas FK | 5.12 | –0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Laura Iversen Laura Iversen 02, IFK Växjö 5.01w | 02 | IFK Växjö | 5.01w | +2.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 5.82 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 5.82 | +1.9 =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 5.55w | 02 | Upsala IF | 5.55w | +2.1 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Bojang Olivia Bojang 02, Örgryte 5.51 | 02 | Örgryte IS | 5.51 | +0.3 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maja Pettersson Maja Pettersson 02, Gnistan 5.41 | 02 | FIF Gnistan | 5.41 | +1.4 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Bilge Kaya Bilge Kaya 02, Hellas 5.35w | 02 | Hellas FK | 5.35w | +2.7 | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tuvalisa Rosenquist Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping 5.33 | 02 | Tjalve IF Norrköping | 5.33 | +1.1 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emelie Biarner Emelie Biarner 02, Klippan 5.27 | 02 | Klippans FK | 5.27 | +1.0 =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand 02, AIK 5.25 | 02 | AIK | 5.25 | –0.5 = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Nike Wäljegård Nike Wäljegård 02, Mölndal 5.18 | 02 | Mölndals AIK | 5.18 | +0.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 5.14 | 02 | IK Ymer | 5.14 | +0.5 =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ida Persson Ida Persson 02, Ymer 5.14 | 02 | IK Ymer | 5.14 | +1.0 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Laura Iversen Laura Iversen 02, IFK Växjö 5.03 | 02 | IFK Växjö | 5.03 | +1.8 = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Matilda Härström Matilda Härström 02, Stenungsunds FI 4.98 | 02 | F Stenungsunds FI | 4.98 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Tyra Johansson Tyra Johansson 02, Bålsta 4.94 | 02 | F Bålsta IK | 4.94 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Ebba Lindblom Ebba Lindblom 02, Alunda 4.94 | 02 | Alunda SK | 4.94 | +2.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Tuva Lindqvist Tuva Lindqvist 02, Finspång 4.92 | 02 | Finspångs AIK | 4.92 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Molly Freeman Molly Freeman 02, Hammarby 4.86w | 02 | Hammarby IF | 4.86w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Filippa Dedorsson Filippa Dedorsson 02, Kristinehamn 4.84 | 02 | IFK Kristinehamn | 4.84 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Victoria Davidsson Victoria Davidsson 02, Tyresö 4.68 | 02 | Tyresö FK | 4.68 | +1.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Sofia Bertilsson Sofia Bertilsson 02, Eskilstuna FI 4.66 | 02 | Eskilstuna FI | 4.66 | +1.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Ebba Melin Ebba Melin 02, Katrineholm 4.65 | 02 | Katrineholms SK | 4.65 | +1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Tresteg 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 12.69 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 12.69 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Olivia Bojang Olivia Bojang 02, Örgryte 12.32 | 02 | Örgryte IS | 12.32 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand 02, AIK 12.09 | 02 | AIK | 12.09 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tilde Gudmundsson Tilde Gudmundsson 02, IFK Växjö 11.99w | 02 | IFK Växjö | 11.99w | +2.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maja Pettersson Maja Pettersson 02, Gnistan 11.59 | 02 | FIF Gnistan | 11.59 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emilia Lönnqvist Emilia Lönnqvist 02, Kville 10.92 | 02 | IF Kville | 10.92 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Clara Johansson Clara Johansson 02, KA2 10.86 | 02 | KA 2 IF | 10.86 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Matilda Härström Matilda Härström 02, Stenungsunds FI 10.44 | 02 | F Stenungsunds FI | 10.44 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Felicia Norell Felicia Norell 02, Hovslätt 10.40 | 02 | Hovslätts IK | 10.40 | +0.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Malin Eliasson Malin Eliasson 02, Ymer 10.18 | 02 | IK Ymer | 10.18 | –0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Quainoo Victoria Quainoo 02, Malmö 15.24 | 02 | Malmö AI | 15.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Spårvägen 14.82 | 02 | Spårvägens FK | 14.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 14.74 | 02 | IK Ymer | 14.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tilde Gudmundsson Tilde Gudmundsson 02, IFK Växjö 13.25 | 02 | IFK Växjö | 13.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alva Sundström Alva Sundström 02, Ljungby 13.06 | 02 | Ljungby FIK | 13.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nina Pyrell Nina Pyrell 02, IFK Växjö 12.73 | 02 | IFK Växjö | 12.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg 02, IF Göta 12.32 | 02 | IF Göta Karlstad | 12.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 12.04 | 02 | Upsala IF | 12.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jennifer Nilsson Jennifer Nilsson 02, Luleå 10.67 | 02 | Luleå FIF | 10.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Hannah Luxemburg Hannah Luxemburg 02, Tureberg 10.39 | 02 | Turebergs FK | 10.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Elin Ekelund Elin Ekelund 02, Eslövs AI 10.30 | 02 | Eslövs AI | 10.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Diskus 9 aug Final A Final | 9 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg 02, IF Göta 42.91 | 02 | IF Göta Karlstad | 42.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nina Pyrell Nina Pyrell 02, IFK Växjö 41.69 | 02 | IFK Växjö | 41.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hillevi Carlsson Hillevi Carlsson 02, Falun 41.45 | 02 | Falu IK | 41.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Spårvägen 39.56 | 02 | Spårvägens FK | 39.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nova Brideau Nova Brideau 02, Kalmar SK 38.95 | 02 | Kalmar SK | 38.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Felicia Wiberg Eriksson Felicia Wiberg Eriksson 02, Strömsund 36.62 | 02 | IFK Strömsund | 36.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Freja Olofsson Freja Olofsson 02, Contact 35.01 | 02 | UF Contact | 35.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Embla Wihk Embla Wihk 02, Hammarby 33.49 | 02 | Hammarby IF | 33.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Emilia Münchmeyer Emilia Münchmeyer 02, Helsingborg 32.12 | 02 | IFK Helsingborg | 32.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jennifer Nilsson Jennifer Nilsson 02, Luleå 31.46 | 02 | Luleå FIF | 31.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Wilja Wickert Wilja Wickert 02, Hässelby 29.55 | 02 | Hässelby SK | 29.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) 11 aug Final A Final | 11 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hillevi Carlsson Hillevi Carlsson 02, Falun 61.09 | 02 | Falu IK | 61.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victoria Quainoo Victoria Quainoo 02, Malmö 58.81 | 02 | Malmö AI | 58.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Holmgren Löf Emma Holmgren Löf 02, Upsala IF 58.12 | 02 | Upsala IF | 58.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Spårvägen 57.57 | 02 | Spårvägens FK | 57.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg 02, IF Göta 53.32 | 02 | IF Göta Karlstad | 53.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 52.52 | 02 | IK Ymer | 52.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alexandra Nilsson Alexandra Nilsson 02, Götlunda 50.31 | 02 | Götlunda IF | 50.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tilde Jönsson Tilde Jönsson 02, Linköpings GIF 50.31 | 02 | Linköpings GIF | 50.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Harriet Hjern Harriet Hjern 02, Strand 49.02 | 02 | Strands IF | 49.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Maj Yngveson Maj Yngveson 02, Västerås FK 48.29 | 02 | Västerås FK | 48.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Wilma Makslahti Wilma Makslahti 02, Luleå 47.76 | 02 | Luleå FIF | 47.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Maja Åkerblom Maja Åkerblom 02, Västerås FK 47.51 | 02 | Västerås FK | 47.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 10 aug | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hillevi Carlsson Hillevi Carlsson 02, Falun 61.83 | 02 | Falu IK | 61.83 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victoria Quainoo Victoria Quainoo 02, Malmö 59.14 | 02 | Malmö AI | 59.14 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Holmgren Löf Emma Holmgren Löf 02, Upsala IF 53.67 | 02 | Upsala IF | 53.67 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg 02, IF Göta 53.23 | 02 | IF Göta Karlstad | 53.23 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexandra Nilsson Alexandra Nilsson 02, Götlunda 51.66 | 02 | Götlunda IF | 51.66 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Maja Åkerblom Maja Åkerblom 02, Västerås FK 50.37 | 02 | Västerås FK | 50.37 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Maj Yngveson Maj Yngveson 02, Västerås FK 50.08 | 02 | Västerås FK | 50.08 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tilde Jönsson Tilde Jönsson 02, Linköpings GIF 49.73 | 02 | Linköpings GIF | 49.73 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 49.54 | 02 | IK Ymer | 49.54 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Spårvägen 49.41 | 02 | Spårvägens FK | 49.41 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Wilma Makslahti Wilma Makslahti 02, Luleå 47.69 | 02 | Luleå FIF | 47.69 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Harriet Hjern Harriet Hjern 02, Strand 46.56 | 02 | Strands IF | 46.56 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Embla Wihk Embla Wihk 02, Hammarby 45.99 | 02 | Hammarby IF | 45.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Elin Granlöf Elin Granlöf 02, Timrå 45.63 | 02 | Timrå AIF | 45.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Ida Arnerdal Ida Arnerdal 02, Råby-Rekarne 43.34 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 43.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Tova Lindahl Tova Lindahl 02, Kalmar SK 42.46 | 02 | Kalmar SK | 42.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Petra Bäckström Petra Bäckström 02, Säffle 41.98 | 02 | Säffle FIK | 41.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Elin Jansson Elin Jansson 02, Västerås FK 40.97 | 02 | Västerås FK | 40.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Sofia Boman Sofia Boman 02, Hässelby 38.75 | 02 | Hässelby SK | 38.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Mathilda Kyrk Mathilda Kyrk 02, Säffle 38.67 | 02 | Säffle FIK | 38.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Wilja Wickert Wilja Wickert 02, Hässelby 36.87 | 02 | Hässelby SK | 36.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Sofie Fransson Sofie Fransson 02, KFUM Örebro 34.37 | 02 | KFUM Örebro | 34.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Spjut (500 g) 10 aug Final A Final | 10 aug | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Rask Amanda Rask 02, Brännans FF 46.99 | 02 | Brännans FF | 46.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tilda Bergström Tilda Bergström 02, Sunne 46.58 | 02 | IFK Sunne | 46.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tilde Gudmundsson Tilde Gudmundsson 02, IFK Växjö 44.21 | 02 | IFK Växjö | 44.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Spårvägen 40.73 | 02 | Spårvägens FK | 40.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 40.49 | 02 | IK Ymer | 40.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pernilla Norgren Pernilla Norgren 02, Umedalen 36.81 | 02 | Umedalens IF | 36.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sarah Olsson Sarah Olsson 02, Tureberg 36.23 | 02 | Turebergs FK | 36.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kajsa Andersson Kajsa Andersson 02, Åhus 35.22 | 02 | Åhus FIK | 35.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sofia Boman Sofia Boman 02, Hässelby 30.10 | 02 | Hässelby SK | 30.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Filippa Dedorsson Filippa Dedorsson 02, Kristinehamn 26.93 | 02 | IFK Kristinehamn | 26.93 | = |