3.10
23.10
4.9
16.10
24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
Arena: Ullevi Stadium
Tävlande: 823 (374+449)   Starter: 1134 (515+619)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12961379 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 80 m     
30 jun
Vind: +1.1

Final A

Final
30 jun
Vind: +1.1
1Edvin Assarsson
9.35
Eslövs AI
9.35
PB
  
2Arvid WändesjöTyresö FK
9.19
PB
  
3Viktor Wall
9.28
Tyresö FK
9.28
PB
  
5Elias WennolfIFK Lund
9.45
PB
  
6Sture Källström
9.47
Upsala IF
9.47
PB
  
6David Nyman
9.81
Malmö AI
9.81
PB
  
7Oliver Ellström
9.51
IF Göta Karlstad
9.51
PB
  
8Pontus Lindell
9.54
Upsala IF
9.54
PB
  
Final B
30 jun Vind: +1.6
30 junVind: +1.6
1Victor Hering
9.51
Ullevi FK
9.51
PB
  
1Lucas Lindberg
9.75
Hässelby SK
9.75
PB
  
2Teo Paganus
9.52
Turebergs FK
9.52
PB
  
3Mattias AnderssonÖresund FK
9.52
PB
  
3Lukas Söderlund
9.83
Västerås FK
9.83
PB
  
Heat 1
30 jun Vind: -0.8
30 junVind: -0.8
4Ville MakslahtiLuleå FIF
9.76
PB
  
Heat 3
30 jun Vind: +2.3
30 junVind: +2.3
1Edvin Gustafsson
9.82w
Upsala IF
9.82w
  
3Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
9.92w
IFK Göteborg
9.92w
  
4Esbjörn ErikssonTurebergs FK
9.98
PB
  
Heat 5
30 jun Vind: +1.4
30 junVind: +1.4
4Patrik BergstrandIFK Halmstad
9.95
PB
  
Heat 7
30 jun Vind: 0.0
30 junVind: 0.0
4Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
9.84
Östersunds GIF
9.84
PB
  
6Lukas Ellström
10.00
IF Göta Karlstad
10.00
SB
  
M 100 m     
30 jun
Vind: +2.1

Final A

Final
30 jun
Vind: +2.1
1Henrik Larsson
10.33w
IF Göta Karlstad
10.33w
  
2Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.37w
Spårvägens FK
10.37w
  
3Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen 95, NOR
10.55w
95NOR
10.55w
  
4Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL
10.65w
95ISL
10.65w
  
5Christian Mensah
Christian Mensah 96, NOR
10.66w
96NOR
10.66w
  
6Patrick Monga Bifuko
Patrick Monga Bifuko 96, NOR
10.69w
96NOR
10.69w
  
7Albert Ranning
Albert Ranning 98, DEN
10.86w
98DEN
10.86w
  
8Nickolai Jallow
Nickolai Jallow 91, NOR
10.90w
91NOR
10.90w
  
Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
DNS
  
Final B
30 jun Vind: -0.4
30 junVind: -0.4
1Austin HamiltonMalmö AI
10.81
  
2Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
10.98
KFUM Örebro
10.98
PB
  
3Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
11.04
Spårvägens FK
11.04
  
4Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen 89, NOR
11.05
89NOR
11.05
  
5Isak Barrow
11.15
Ullevi FK
11.15
  
Heat 1
30 jun Vind: +0.2
30 junVind: +0.2
1Austin HamiltonMalmö AI
10.85
  
2Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen 94, NOR
11.07
94NOR
11.07
  
2Vilmer Elovsson
11.87
Mölndals AIK
11.87
PB
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.10
Upsala IF
11.10
  
Heat 2
30 jun Vind: +2.0
30 junVind: +2.0
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.42
Spårvägens FK
10.42
  
2Christian Mensah
Christian Mensah 96, NOR
10.65
96NOR
10.65
PB
  
3Isak Barrow
11.04
Ullevi FK
11.04
PB
  
4Isak Aaby
Isak Aaby 97, NOR
11.08
97NOR
11.08
PB
  
Heat 3
30 jun Vind: +1.3
30 junVind: +1.3
1Nickolai Jallow
Nickolai Jallow 91, NOR
10.80
91NOR
10.80
  
2Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen 89, NOR
10.97
89NOR
10.97
  
3Daniel Johnsen
Daniel Johnsen 98, NOR
11.05
98NOR
11.05
  
4Andreas GustafssonFalu IK
11.15
SB
  
7Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
11.64
Östersunds GIF
11.64
PB
  
Heat 4
30 jun Vind: +1.0
30 junVind: +1.0
1Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez 97, NOR
11.05
97NOR
11.05
  
2Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen 91, NOR
11.13
91NOR
11.13
SB
  
Heat 5
30 jun Vind: 0.0
30 junVind: 0.0
1Henrik Larsson
10.53
IF Göta Karlstad
10.53
  
2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
10.76
PB
  
3Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.92
Spårvägens FK
10.92
  
4Filip Schwartz
11.07
Mölndals AIK
11.07
SB
  
5Carl Narup
11.11
Ullevi FK
11.11
PB
  
Heat 6
30 jun Vind: +2.7
30 junVind: +2.7
1Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL
10.62w
95ISL
10.62w
  
2Patrick Monga Bifuko
Patrick Monga Bifuko 96, NOR
10.78w
96NOR
10.78w
  
3Fredrick Ekholm
10.99w
IFK Lidingö
10.99w
  
4Oscar Hjerm
11.00w
KA 2 IF
11.00w
  
6Anton Nilsson
11.53w
Huddinge AIS
11.53w
  
Heat 7
30 jun Vind: +3.6
30 junVind: +3.6
1Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen 95, NOR
10.56w
95NOR
10.56w
  
2Albert Ranning
Albert Ranning 98, DEN
10.83w
98DEN
10.83w
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
10.84w
KFUM Örebro
10.84w
  
4Tarley Allison
10.96w
Alingsås IF
10.96w
  
5Victor Pettersson
11.19w
IF Göta Karlstad
11.19w
  
M 200 m     
1 jul
Vind: +1.0

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.0
1Henrik Larsson
20.97
IF Göta Karlstad
20.97
  
2Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen 98, NOR
21.30
98NOR
21.30
  
3Even Pettersen
Even Pettersen 93, NOR
21.31
93NOR
21.31
  
4Douglas Hellbratt
21.50
Hammarby IF
21.50
SB
  
5Joachim Sandberg
Joachim Sandberg 95, NOR
21.51
95NOR
21.51
=SB
  
6Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL
21.57
95ISL
21.57
SB
  
7Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen 91, NOR
21.82
91NOR
21.82
  
Sunday Ojuri
DQ
Hammarby IF
DQ
  
Final B
1 jul Vind: +0.8
1 julVind: +0.8
1Ívar Kristinn JasonarsonSpårvägens FK
21.74
PB
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
21.89
  
3Dennis Forsman
21.93
Ullevi FK
21.93
  
4Alexander LesserUllevi FK
22.03
  
5Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
22.08
93DEN
22.08
  
6Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
22.26
IFK Helsingborg
22.26
SB
  
Final C
1 jul Vind: +1.5
1 julVind: +1.5
1Dennis Otieno
21.69
Hammarby IF
21.69
SB
  
2William Frobe
22.07
Täby IS
22.07
=PB
  
3Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
22.28
97DEN
22.28
SB
  
Final D
1 jul Vind: +3.5
1 julVind: +3.5
1Filip Schwartz
21.99w
Mölndals AIK
21.99w
  
2Daniel Johnsen
Daniel Johnsen 98, NOR
22.04w
98NOR
22.04w
  
3Vegard Fluge
Vegard Fluge 95, NOR
22.11w
95NOR
22.11w
  
4Samuel Wiik
22.21w
Örgryte IS
22.21w
  
5Emil Lyrberg
22.25w
Ullevi FK
22.25w
  
Final E
1 jul Vind: +1.0
1 julVind: +1.0
7Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, Athletics 24Seven
22.89
Athletics 24Seven SK
22.89
SB
  
Final F
1 jul Vind: +2.2
1 julVind: +2.2
3Oscar Hjerm
22.55w
KA 2 IF
22.55w
  
4Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
22.59w
KFUM Örebro
22.59w
  
M 400 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Erik MartinssonGefle IF
46.80
SB
  
2Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen 89, NOR
47.64
89NOR
47.64
SB
  
3Alexander LundskogUllevi FK
48.06
PB
  
4Luca Thompson
Luca Thompson 00, NOR
48.28
00NOR
48.28
  
5Benjamin Mullen
48.39
Turebergs FK
48.39
  
6Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
48.49
98DEN
48.49
  
7Martin Astner
48.49
Ullevi FK
48.49
  
8Felix Francois
48.51
Örgryte IS
48.51
SB
  
9Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL
49.07
95ISL
49.07
SB
  
Final B
30 jun
30 jun
1Oskar Greilert
48.98
Ullevi FK
48.98
SB
  
1Oskar Greilert
48.98
Ullevi FK
48.98
=SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
49.14
  
Final D
30 jun
30 jun
1Anton Persson
49.41
Hässelby SK
49.41
PB
  
2Emil Lyrberg
49.74
Ullevi FK
49.74
SB
  
6Adrian Mehic
Adrian Mehic 94, Heleneholm
51.48
Heleneholms IF
51.48
SB
  
7Simon Wallenlind
51.94
Mölndals AIK
51.94
SB
  
Final E
30 jun
30 jun
1Daniel Skatt
51.62
Örgryte IS
51.62
SB
  
2Filip La Fleur
Filip La Fleur 97, IFK Växjö
52.45
IFK Växjö
52.45
SB
  
3Robin Sterner
52.77
Malmö AI
52.77
SB
  
M 800 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
2Eric Källman
1:53.26
IK Ymer
1:53.26
PB
  
2Viktor Skoglund
2:09.97
Danderyds SK
2:09.97
PB
  
3Simon Sundström
1:53.33
IFK Lidingö
1:53.33
PB
  
6Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
1:54.28
Spårvägens FK
1:54.28
SB
  
7Hampus Börjesson
1:55.20
Ullevi FK
1:55.20
SB
  
Final B
1 jul
1 jul
1Axel Alness-Borg
1:55.18
IFK Lidingö
1:55.18
PB
  
1Rasmus Tidestad
1:56.52
IF Göta Karlstad
1:56.52
PB
  
1Alexander CarlssonHälle IF
2:07.77
PB
  
2Mathias Söder
1:55.20
Ullevi FK
1:55.20
PB
  
4Olof Silvander
1:58.23
IFK Lidingö
1:58.23
PB
  
5Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:56.03
Spårvägens FK
1:56.03
SB
  
5August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
1:58.91
Tjalve IF Norrköping
1:58.91
PB
  
6Daniel Skatt
1:56.43
Örgryte IS
1:56.43
PB
  
7Simon Carrington
1:59.79
Högby IF
1:59.79
PB
  
8Jonatan Fridolfsson
1:57.42
Sävedalens AIK
1:57.42
SB
  
9Wilhelm Olofsson
2:00.40
IFK Umeå
2:00.40
SB
  
Final C
1 jul
1 jul
1Andreas Davidsson
1:57.24
Högby IF
1:57.24
PB
  
2Sebastian Nilsson
1:57.27
Mölndals AIK
1:57.27
PB
  
2Viktor Möller
2:11.43
Hässelby SK
2:11.43
SB
  
2Axel Månsson
2:19.68
Hanvikens SK
2:19.68
PB
  
3Morgan Åkerblom
2:04.68
Ystads IF
2:04.68
PB
  
5Samiel Berhe
1:58.64
Hammarby IF
1:58.64
PB
  
6Robin Sterner
1:59.84
Malmö AI
1:59.84
SB
  
8Jakob Helgesson
2:14.87
Örgryte IS
2:14.87
PB
  
10Andreas Jönsson
2:11.37
Malmö AI
2:11.37
SB
  
Final D
1 jul
1 jul
1Arvid Berglund
2:00.84
Tranås AIF
2:00.84
SB
  
M 1500 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Ali Laaroubi
3:53.80
Malmö AI
3:53.80
  
2Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal 89, NOR
3:54.15
89NOR
3:54.15
SB
  
3Stephen Mackay
Stephen Mackay 92, GBR
3:55.27
92GBR
3:55.27
SB
  
4Bjartmar Örnuson
Bjartmar Örnuson 88, ISL
3:57.01
88ISL
3:57.01
PB
  
5Ali Al-Janabi
3:57.32
Ullevi FK
3:57.32
  
6Fredrik Johansson
3:57.39
IFK Växjö
3:57.39
SB
  
9Merhawi Seifu
4:03.55
Hälle IF
4:03.55
PB
  
10August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
4:04.27
Tjalve IF Norrköping
4:04.27
PB
  
11Andreas Davidsson
4:00.17
Högby IF
4:00.17
PB
  
11Rasmus Tidestad
4:07.60
IF Göta Karlstad
4:07.60
PB
  
14Axel Alness-Borg
4:01.69
IFK Lidingö
4:01.69
PB
  
Final B
30 jun
30 jun
1Viktor Helander
Viktor Helander 90, Eksjö Södra
4:05.32
Eksjö Södra IK
4:05.32
PB
  
2Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
4:08.28
Linköpings GIF
4:08.28
PB
  
2Kristoffer Tengroth
4:10.85
Hässelby SK
4:10.85
PB
  
3Niklas Johansson
4:11.56
Sävedalens AIK
4:11.56
PB
  
6Michael Rosenqvist
4:18.43
Mölndals AIK
4:18.43
PB
  
6Linus Näslund
4:19.46
Ärla IF
4:19.46
SB
  
9Karar Kameal
Karar Kameal 95, ERI
4:18.02
95ERI
4:18.02
PB
  
11Elias Brink
4:23.35
IF Kville
4:23.35
PB
  
14Amrullah StanikzaiIF Kville
4:26.42
PB
  
Final C
30 jun
30 jun
1Victor Wahlgren
4:20.25
Mölndals AIK
4:20.25
PB
  
2Anton Hermansson
4:24.02
Högby IF
4:24.02
PB
  
3Morgan Åkerblom
4:24.11
Ystads IF
4:24.11
PB
  
9Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
4:32.92
Eksjö Södra IK
4:32.92
PB
  
M 2000 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Viktor Frisk
5:54.78
Huddinge AIS
5:54.78
PB
  
6Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
6:08.35
SLK Oxelösund
6:08.35
PB
  
17Nils Ekroth
Nils Ekroth 03, Upsala IF
6:35.96
Upsala IF
6:35.96
PB
  
Final B
1 jul
1 jul
9Mikael Alm
6:46.92
IFK Tumba
6:46.92
PB
  
10Axel Månsson
6:49.73
Hanvikens SK
6:49.73
PB
  
M 5000 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Marius Garmann Sørli
Marius Garmann Sørli 97, NOR
14:51.98
97NOR
14:51.98
PB
  
2Omar Ismail
14:52.37
Högby IF
14:52.37
PB
  
3Halfdan-Emil Færø
Halfdan-Emil Færø 91, NOR
14:52.55
91NOR
14:52.55
PB
  
4Samuel Fitsumbrhan
14:56.56
Hälle IF
14:56.56
PB
  
5Oscar Carlsson
14:57.34
Hässelby SK
14:57.34
SB
  
6Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
14:58.39
97DEN
14:58.39
SB
  
7Einar Johan Melsom
Einar Johan Melsom 99, NOR
14:59.28
99NOR
14:59.28
PB
  
10Filmon Fshseayen
15:14.19
Hälle IF
15:14.19
PB
  
Final B
29 jun
29 jun
5Seare Kibrom
Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping
15:52.28
Tjalve IF Norrköping
15:52.28
SB
  
6Anders Prytz
15:57.91
Varbergs GIF
15:57.91
SB
  
7David Kjellén
15:59.01
IF Göta Karlstad
15:59.01
PB
  
8Oliver Wykman
16:12.76
Högby IF
16:12.76
SB
  
M 1500 m hinder (76.2 cm)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
4Fabian Haeffler
4:42.53
Mölndals AIK
4:42.53
PB
  
8Philip Frick
Philip Frick 04, Kongahälla
4:49.74
Kongahälla AIK
4:49.74
PB
  
Final B
29 jun
29 jun
8Martin Jarlbäck
5:34.19
Mölndals AIK
5:34.19
PB
  
9Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
5:34.85
Linköpings GIF
5:34.85
PB
  
12Jonathan Kihlström
5:47.07
Hässelby SK
5:47.07
PB
  
13Isak Anderberg
5:47.11
Mölndals AIK
5:47.11
PB
  
14Noel Edvinsson
5:50.70
IF Göta Karlstad
5:50.70
PB
  
M 110 m häck     
1 jul
Vind: -4.4

Final A

Final
1 jul
Vind: -4.4
1Fredrick Ekholm
14.71
IFK Lidingö
14.71
  
2Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.73
IFK Växjö
14.73
  
3Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
14.76
IK Hakarpspojkarna
14.76
  
Heat 1
1 jul Vind: +1.3
1 julVind: +1.3
1Fredrick Ekholm
14.06
IFK Lidingö
14.06
  
2Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
14.53
IK Hakarpspojkarna
14.53
  
3Oscar HjermKA 2 IF
14.55
PB
  
3Elias Martinsson
14.55
Mölndals AIK
14.55
=PB
  
5Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
14.73
98DEN
14.73
PB
  
6James GaudielloMalmö AI
15.14
PB
  
Heat 2
1 jul Vind: +3.1
1 julVind: +3.1
1Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.32w
IFK Växjö
14.32w
  
2Fredrik Samuelsson
14.36w
Hässelby SK
14.36w
  
3Amir Shaker
14.61w
Hammarby IF
14.61w
  
6David Adrian
16.02w
Huddinge AIS
16.02w
  
7Jesper Nyman
16.73w
Hanvikens SK
16.73w
  
M 400 m häck     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Carl Bengtström
50.65
Örgryte IS
50.65
  
2Joachim Sandberg
Joachim Sandberg 95, NOR
50.90
95NOR
50.90
PB
  
3Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset 91, NOR
51.22
91NOR
51.22
  
4Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 00, QAT
51.87
00QAT
51.87
  
5Ívar Kristinn JasonarsonSpårvägens FK
52.09
PB
  
6Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
52.33
IFK Växjö
52.33
=SB
  
7Jonathan Carbe
52.95
Örgryte IS
52.95
  
8Samuel Wiik
53.45
Örgryte IS
53.45
  
Final B
29 jun
29 jun
1Oskar Greilert
53.38
Ullevi FK
53.38
SB
  
2Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen 97, DEN
54.78
97DEN
54.78
PB
  
Final C
29 jun
29 jun
2Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
57.04
PB
  
Final D
29 jun
29 jun
1Martin Burrows
58.47
Hälle IF
58.47
SB
  
2Mikael Lundkvist
58.54
Huddinge AIS
58.54
PB
  
5Jacob Lenz
1:03.12
IFK Lund
1:03.12
SB
  
M Höjd     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT
2.22
97QAT
2.22
  
2Herman Olvik
2.00
Ullevi FK
2.00
SB
  
M Stav     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
5.41
99NOR
5.41
  
2Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse 01, NOR
5.41
01NOR
5.41
  
3Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve 95, NOR
5.18
95NOR
5.18
  
4Micael Fagö
4.94
Kalmar SK
4.94
  
5Oscar Janson
4.94
Ullevi FK
4.94
SB
  
6Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth 94, NOR
4.68
94NOR
4.68
SB
  
7Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.68
  
8Fabian August Furnes Warpe
Fabian August Furnes Warpe 03, NOR
4.68
03NOR
4.68
PB
  
M Stav extra     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
5.36
99NOR
5.36
  
2Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve 95, NOR
5.21
95NOR
5.21
  
3Micael Fagö
5.16
Kalmar SK
5.16
PB
  
4Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.90
  
5Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.64
KFUM Örebro
4.64
  
6Erik Thorstensson
4.64
Spårvägens FK
4.64
SB
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Oscar JansonUllevi FK
NH
  
Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth 94, NOR
NH
94NOR
NH
  
Final B
1 jul
1 jul
1Aske Valdemar Petersen
Aske Valdemar Petersen 98, DEN
4.78
98DEN
4.78
PB
  
2Robin JacobssonUllevi FK
4.78
PB
  
3Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
4.78
99DEN
4.78
  
4Björn Andersson
4.64
IFK Lidingö
4.64
  
M Längd     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Michel Tornéus
7.88w
Hammarby IF
7.88w
+2.1
  
2Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
7.69w
97DEN
7.69w
+3.2
  
3Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund 96, NOR
7.59w
96NOR
7.59w
+2.5
  
4Andreas CarlssonIK Ymer
7.57w
+2.4
  
5Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen 95, DEN
7.47
95DEN
7.47
+0.6
  
6Max Andersson
7.39
Upsala IF
7.39
+0.3 SB
  
7Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.38
93DEN
7.38
+0.5
  
8Matthias Johansson
7.36w
IFK Umeå
7.36w
+3.2
  
9Fredrik SamuelssonHässelby SK
7.21
+1.4
  
Tornéusx
+1.8
6.14w
+3.2
7.88w
+2.1
7.83
+1.0
Pedersen
Kiplesund
Carlsson
Gabrielsen
Andersson
Trajkovski
Johansson
Samuelsson
Final B
30 jun
30 jun
1Henning André
7.34w
Nyköpings BIS
7.34w
+2.6
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.23w
Eskilstuna FI
7.23w
+2.5
  
3Andreas GustafssonFalu IK
7.19
+1.5 PB
  
4Artur Engström
7.18
Örgryte IS
7.18
–0.7 SB
  
5Erik Olsson
7.00
Örgryte IS
7.00
+1.2 SB
  
6Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.95w
KFUM Örebro
6.95w
+2.1
  
Kval
29 jun
29 jun
8William Thor
6.54
Strands IF
6.54
0.0 PB
  
14Otto HammarströmÖrgryte IS
6.47
+1.1 PB
  
22Sebastian ErikssonAlunda SK
5.57
–0.3 PB
  
23Fabian Engström
6.12
Spårvägens FK
6.12
0.0 SB
  
M Tresteg     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Erik Ehrlin
15.17
Hammarby IF
15.17
+0.7 SB
  
2Gustaf BålströmUllevi FK
15.07
+1.1 PB
  
3Marcus Nyberg
14.93
Malmö AI
14.93
0.0
  
4Jannick Bagge
Jannick Bagge 94, DEN
14.90
94DEN
14.90
+0.3 SB
  
5Matthias Johansson
14.72
IFK Umeå
14.72
+1.3
  
6Henning André
14.67
Nyköpings BIS
14.67
+0.6 PB
  
7Mikkel Ringsted
Mikkel Ringsted 96, DEN
14.53
96DEN
14.53
+0.2 PB
  
8Erik Olsson
14.48
Örgryte IS
14.48
+0.2 SB
  
17Linus Jonsson
11.15
Hässelby SK
11.15
0.0 =PB
  
27Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
10.32
KFUM Örebro
10.32
0.0 SB
  
Jesper HellströmHässelby SK
NM
  
M Kula     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Wictor PeterssonMalmö AI
19.29
  
2Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
19.11
98NOR
19.11
  
3Arwid Koskinen
17.77
Ullevi FK
17.77
  
4Gabriel Heen
16.68
Hässelby SK
16.68
  
M Diskus     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason 95, ISL
59.49
95ISL
59.49
  
2Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
46.12
KFUM Örebro
46.12
  
3Jakob Samuelsson
43.37
Hässelby SK
43.37
  
M Slägga     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Oscar Vestlund
67.78
IF Göta Karlstad
67.78
  
3Johannes Nilsson
48.02
Västerås FK
48.02
SB
  
M Spjut     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Sebastian Thörngren
71.32
IFK Växjö
71.32
SB
  
2Jakob Samuelsson
67.21
Hässelby SK
67.21
PB
  
3Rasmus ErikssonKils AIK
63.73
  
4Jakob Eriksson
63.42
IF Göta Karlstad
63.42
SB
  
5Mikkel Bach Garbrecht
Mikkel Bach Garbrecht 96, DEN
62.65
96DEN
62.65
  
P19 100 m     
30 jun
Vind: +2.4

Final A

Final
30 jun
Vind: +2.4
1Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 00, QAT
10.62w
00QAT
10.62w
  
2Erik Johansson
10.73w
Varbergs GIF
10.73w
  
3Raymond Solomon MpangaMalmö AI
10.87w
  
4Filip Bøe
Filip Bøe 00, NOR
10.89w
00NOR
10.89w
  
5Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
10.91w
IFK Helsingborg
10.91w
  
6William Thor
10.99w
Strands IF
10.99w
  
7Viktor Thor
11.04w
Strands IF
11.04w
  
8Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
11.06w
IFK Göteborg
11.06w
  
Final B
30 jun Vind: +0.6
30 junVind: +0.6
1Carl EnhörningAIK
11.33
SB
  
Heat 1
30 jun Vind: +0.4
30 junVind: +0.4
1Erik Johansson
10.90
Varbergs GIF
10.90
PB
  
5Marcus Andersson
11.57
Öresund FK
11.57
PB
  
Heat 2
30 jun Vind: +2.3
30 junVind: +2.3
1Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 00, QAT
10.89w
00QAT
10.89w
  
5Lukas Guerrero
Lukas Guerrero 00, Spårvägen
11.63w
Spårvägens FK
11.63w
  
Heat 3
30 jun Vind: +1.2
30 junVind: +1.2
1Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
11.00
IFK Helsingborg
11.00
SB
  
2Raymond Solomon MpangaMalmö AI
11.07
PB
  
3Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
11.08
IFK Göteborg
11.08
PB
  
6Daniel Sjölin
11.47
Höörs IS
11.47
PB
  
Heat 5
30 jun Vind: +2.1
30 junVind: +2.1
1Filip Bøe
Filip Bøe 00, NOR
10.86w
00NOR
10.86w
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.90w
Spårvägens FK
10.90w
  
3Carl EnhörningAIK
11.27w
  
P19 200 m     
1 jul
Vind: +2.0

Final A

Final
1 jul
Vind: +2.0
1Jonatan Greni Bjerkaas
Jonatan Greni Bjerkaas 99, NOR
21.87
99NOR
21.87
  
2Erik Johansson
22.01
Varbergs GIF
22.01
  
3Arvid Gustafsson
22.10
Upsala IF
22.10
PB
  
4Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
22.23
00DEN
22.23
  
6Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.40
SB
  
Final B
1 jul Vind: +1.1
1 julVind: +1.1
7Marcus Lidman
23.34
Hälle IF
23.34
SB
  
Final C
1 jul Vind: +1.8
1 julVind: +1.8
1Johan Alsing
Johan Alsing 99, Östersunds GIF
22.95
Östersunds GIF
22.95
SB
  
6Carl EnhörningAIK
23.34
SB
  
7Johan Carlson
Johan Carlson 99, Trollhättan FIK
23.37
Trollhättan FIK
23.37
SB
  
8Svante Wester
23.40
Örgryte IS
23.40
PB
  
Final E
1 jul Vind: +1.2
1 julVind: +1.2
1Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
23.69
IFK Göteborg
23.69
PB
  
2Marcus Andersson
23.69
Öresund FK
23.69
PB
  
3Ludvig Jönsson
23.73
IFK Växjö
23.73
PB
  
Final F
1 jul Vind: +4.4
1 julVind: +4.4
1Melker Gustavsson
22.86w
IF Göta Karlstad
22.86w
  
2Lukas Guerrero
Lukas Guerrero 00, Spårvägen
23.57w
Spårvägens FK
23.57w
  
P19 400 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 00, QAT
47.02
00QAT
47.02
PB
  
2Edvin Hagberg
48.04
Turebergs FK
48.04
PB
  
3Mathias Astrup
Mathias Astrup 99, DEN
48.68
99DEN
48.68
PB
  
4Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
48.71
Eskilstuna FI
48.71
PB
  
5Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
49.73
IFK Göteborg
49.73
PB
  
7Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, Thorengruppen
50.26
Thorengruppen TFC
50.26
PB
  
Final C
30 jun
30 jun
1Mathias Söder
50.66
Ullevi FK
50.66
PB
  
4Jesper Sjölund
52.10
Spårvägens FK
52.10
PB
  
7Isak KristensenUllevi FK
53.32
PB
  
P19 2000 m hinder     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
6:03.44
IFK Växjö
6:03.44
PB
  
2Jeppe Risvig
Jeppe Risvig 01, DEN
6:11.83
01DEN
6:11.83
  
5Ludvig Bjurelid
6:34.23
Högby IF
6:34.23
SB
  
7Linus Näslund
6:36.19
Ärla IF
6:36.19
SB
  
9Anton Hermansson
6:39.60
Högby IF
6:39.60
PB
  
10Noha Olsson
Noha Olsson 02, Thorengruppen
6:39.86
Thorengruppen TFC
6:39.86
PB
  
12Victor Wahlgren
6:51.38
Mölndals AIK
6:51.38
PB
  
13Amrullah StanikzaiIF Kville
6:56.58
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     
1 jul
Vind: -2.2

Final A

Final
1 jul
Vind: -2.2
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.19
IFK Helsingborg
14.19
  
2Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
14.47
99DEN
14.47
SB
  
3Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
15.15
Tjalve IF Norrköping
15.15
=PB
  
Heat 1
1 jul Vind: +3.3
1 julVind: +3.3
2Mikael Lundkvist
15.34w
Huddinge AIS
15.34w
  
Heat 2
1 jul Vind: +3.0
1 julVind: +3.0
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.11w
IFK Helsingborg
14.11w
  
2Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
14.51w
99DEN
14.51w
  
P19 Höjd     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 00, NOR
2.00
00NOR
2.00
=SB
  
P19 Stav     
29 jun

Final A

Final
29 jun
7Tim Svantesson
3.92
Nyköpings BIS
3.92
PB
  
P19 Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Erik JohanssonUllevi FK
7.15
+1.7 PB
  
1Mads Lunø
Mads Lunø 99, DEN
7.03
99DEN
7.03
+0.2 PB
  
2Markus Rooth
Markus Rooth 01, NOR
7.03
01NOR
7.03
–0.3 PB
  
2Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.95
+1.6 PB
  
3Oliwer DanielssonUllevi FK
6.96
+0.4 SB
  
3Thomas Rydh-Sternbeck
6.89
Österhaninge IF
6.89
+0.2
  
4Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.86
–1.0 PB
  
5Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
6.86
IFK Växjö
6.86
+0.6 PB
  
6Tobias Carlryd
6.75
Örgryte IS
6.75
+0.3 PB
  
P19 Tresteg     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 00, NOR
14.59
00NOR
14.59
+1.7 SB
  
2Markus Lundborg
14.59w
Ullevi FK
14.59w
+2.6
  
3Viljar Gjerde
Viljar Gjerde 00, NOR
14.51
00NOR
14.51
+0.1
  
4Tim Svantesson
14.07w
Nyköpings BIS
14.07w
+2.8
  
8Jesper Simonsson
12.86w
IK Orient
12.86w
+2.6
  
Tim Svantesson
13.74
Nyköpings BIS
13.74
+1.3 SB
  
Jesper SimonssonIK Orient
12.66
+0.9 PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
14Albin Liedholm
10.09
Nyköpings BIS
10.09
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Alexander Sjögren
53.10
Kalmar SK
53.10
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Kristen Brosvik
Kristen Brosvik 00, NOR
61.26
00NOR
61.26
  
2August BergstrandUllevi FK
60.07
  
3Stefan Lehnert
Stefan Lehnert 99, DEN
59.22
99DEN
59.22
  
P19 Spjut     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Carl Widenholm
61.45
Hellas FK
61.45
  
P17 100 m     
30 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
30 jun
Vind: 0.0
1Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
10.90
KFUM Örebro
10.90
PB
  
2Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun 01, NOR
10.90
01NOR
10.90
  
3Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
10.95
PB
  
4Oliwer DanielssonUllevi FK
11.04
  
Final B
30 jun Vind: +1.6
30 junVind: +1.6
1William GardellAIK
11.16
PB
  
4Markus LanttoAIK
11.39
PB
  
7Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
11.51
IFK Göteborg
11.51
PB
  
Heat 1
30 jun Vind: +0.6
30 junVind: +0.6
1Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun 01, NOR
11.15
01NOR
11.15
  
4Martin Hagberg
11.78
Hässelby SK
11.78
PB
  
Heat 2
30 jun Vind: +1.8
30 junVind: +1.8
1Oliwer DanielssonUllevi FK
11.05
  
Heat 3
30 jun Vind: +2.1
30 junVind: +2.1
1Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
11.12w
01DEN
11.12w
  
2Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
11.43w
IFK Göteborg
11.43w
  
Heat 6
30 jun Vind: +1.7
30 junVind: +1.7
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
11.07
PB
  
2Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
11.10
KFUM Örebro
11.10
  
P17 200 m     
1 jul
Vind: +1.4

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.4
1Oliwer DanielssonUllevi FK
22.30
SB
  
Final B
1 jul Vind: -0.7
1 julVind: -0.7
2Albert Nygren
23.22
Upsala IF
23.22
SB
  
Final C
1 jul Vind: +1.4
1 julVind: +1.4
1Erik Johansson
23.04
Ullevi FK
23.04
PB
  
4Markus LanttoAIK
23.76
SB
  
Final E
1 jul Vind: +0.8
1 julVind: +0.8
1Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
23.85
KFUM Örebro
23.85
PB
  
P17 400 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Emil Johansson
48.84
Turebergs FK
48.84
PB
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.00
Linköpings GIF
49.00
PB
  
4Gustav Gahne
49.69
Hässelby SK
49.69
PB
  
Final B
30 jun
30 jun
2Karl WållgrenIK Lerum FI
51.53
PB
  
3Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
52.02
Spårvägens FK
52.02
PB
  
8Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
53.61
Spårvägens FK
53.61
SB
  
Final C
30 jun
30 jun
4Andreas JönssonMalmö AI
52.75
PB
  
P17 3000 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Jeppe Risvig
Jeppe Risvig 01, DEN
8:52.38
01DEN
8:52.38
PB
  
2Alexander Bucht
8:53.31
Sävedalens AIK
8:53.31
PB
  
3Erik Tangen Gundersen
Erik Tangen Gundersen 01, NOR
8:53.46
01NOR
8:53.46
PB
  
4Jonathan Edman
8:54.44
Umedalens IF
8:54.44
PB
  
5Martin Kirkeberg Mørk
Martin Kirkeberg Mørk 01, NOR
8:55.42
01NOR
8:55.42
PB
  
10Julius Mördrup
9:21.54
IFK Lidingö
9:21.54
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
1 jul
Vind: +1.8

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.8
1Benjamin TinglöfÄrla IF
13.95
PB
  
2Thomas Jones
14.08
Kyrkhults SK
14.08
  
3Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
14.56
PB
  
4Albin Hedén
14.90
KFUM Arvika
14.90
PB
  
7Alfred BerglöfStrands IF
15.57
PB
  
8Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
15.62
Lidköpings IS
15.62
PB
  
Heat 1
1 jul Vind: -1.3
1 julVind: -1.3
1Benjamin TinglöfÄrla IF
14.58
PB
  
Heat 2
1 jul Vind: +0.6
1 julVind: +0.6
1Thomas Jones
14.12
Kyrkhults SK
14.12
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
3Carl af ForsellesHellas FK
38.54
PB
  
Final B
29 jun
29 jun
6Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
43.77
IFK Växjö
43.77
PB
  
Final C
29 jun
29 jun
1Benjamin TinglöfÄrla IF
39.83
SB
  
3Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
42.47
KFUM Örebro
42.47
PB
  
P17 Höjd     
1 jul

Final A

Final
1 jul
6Erik Olzon
1.77
IF Kville
1.77
PB
  
P17 Stav     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Benjamin TinglöfÄrla IF
4.45
SB
  
P17 Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
14Martin Hagberg
6.18
Hässelby SK
6.18
+1.3 PB
  
16Alfred BerglöfStrands IF
6.10
+0.2 PB
  
17Elias Sahlin
6.10
Hellas FK
6.10
+0.4 SB
  
20Philip Wilhelmsson
5.96w
KFUM Örebro
5.96w
+3.8
  
22Filip Lindh
Filip Lindh 01, IFK Växjö
5.85
IFK Växjö
5.85
+1.0 PB
  
P17 Tresteg     
1 jul

Final A

Final
1 jul
3Favour ChidisonUllevi FK
13.82
+0.3 PB
  
5Melker Manne
13.49
Ullevi FK
13.49
+1.1 PB
  
9Albin WägmarkAIK
12.82
+1.4 PB
  
11Philip Wilhelmsson
12.20
KFUM Örebro
12.20
+1.2 PB
  
13Alfred BerglöfStrands IF
12.07
–0.5 PB
  
P17 Kula (5.0 kg) extra     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Arvid Mägi TheorinIF Kville
16.73
  
P17 Diskus (1.5 kg)     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Leo Janén
Leo Janén 02, IFK Växjö
51.74
IFK Växjö
51.74
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Andreas HenrikssonMalmö AI
66.76
PB
  
2Håkon Eik Litland
Håkon Eik Litland 01, NOR
61.54
01NOR
61.54
  
3Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
61.35
Upsala IF
61.35
PB
  
4William LanndalenIF Kville
61.12
  
5Karl Ludvik
60.90
Turebergs FK
60.90
PB
  
P16 100 m     
30 jun
Vind: +1.2

Final A

Final
30 jun
Vind: +1.2
1Tazana Kamanga-Dyrbak
Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN
10.79
02DEN
10.79
  
2Zion Eriksson
10.87
Täby IS
10.87
PB
  
3Julius Aurel Hack
Julius Aurel Hack 02, GER
11.07
02GER
11.07
=PB
  
4Milo WahlgrenAIK
11.11
PB
  
5Oskar BengtssonIF Udd
11.25
PB
  
Final B
30 jun Vind: +1.4
30 junVind: +1.4
1Jonas André Ose
Jonas André Ose 02, NOR
11.09
02NOR
11.09
  
2Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
11.51
IFK Växjö
11.51
PB
  
Heat 1
30 jun Vind: 0.0
30 junVind: 0.0
1Zion Eriksson
11.04
Täby IS
11.04
  
Heat 4
30 jun Vind: -2.0
30 junVind: -2.0
4Frans Ingelstam
11.93
Upsala IF
11.93
PB
  
Heat 6
30 jun Vind: +2.2
30 junVind: +2.2
1Gabriel Vikic
11.26w
Visby IF Gute
11.26w
  
Heat 8
30 jun Vind: +1.3
30 junVind: +1.3
1Tazana Kamanga-Dyrbak
Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN
10.92
02DEN
10.92
  
6Michael JohanssonIK Ymer
11.92
PB
  
P16 200 m     
1 jul
Vind: +1.9

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.9
1Zion Eriksson
22.02
Täby IS
22.02
  
4Milo WahlgrenAIK
22.75
PB
  
Final B
1 jul Vind: +2.4
1 julVind: +2.4
1Linus Simmerlein
23.00w
Huddinge AIS
23.00w
  
Final C
1 jul Vind: -1.4
1 julVind: -1.4
2Vilmer Elovsson
23.95
Mölndals AIK
23.95
PB
  
Final G
1 jul Vind: +1.7
1 julVind: +1.7
1Jesper Hermansson
23.86
Mölndals AIK
23.86
PB
  
2Erik Isaksson
24.20
IF Kville
24.20
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
1 jul
Vind: +1.7

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.7
1Ludvig All
14.55
Täby IS
14.55
PB
  
3Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
14.93
IFK Växjö
14.93
PB
  
6Anton HermanssonHögby IF
15.31
PB
  
P16 Höjd     
30 jun

Final A

Final
30 jun
2Gabriel Wallmark
1.89
Örgryte IS
1.89
PB
  
P16 Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
3Oliver PapinskiTäby IS
6.62
+1.2 PB
  
11Viktor Palmén
6.09
Karlskoga FI
6.09
+1.7 PB
  
12Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.06
+1.4 PB
  
17Sebastian IsaksonTäby IS
5.96
–0.3 SB
  
20Michael JohanssonIK Ymer
5.82
+1.9 PB
  
23Johan WahlgrenUllevi FK
5.76
–0.5 PB
  
P16 Tresteg     
1 jul

Final A

Final
1 jul
14Victor Kruse
Victor Kruse 02, IFK Göteborg
11.34
IFK Göteborg
11.34
–0.4 PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
7Fredrik Grund
12.91
IF Kville
12.91
PB
  
P15 80 m     
Heat 2
30 jun Vind: +0.9
30 junVind: +0.9
4Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
10.00
Hässelby SK
10.00
PB
  
Heat 3
30 jun Vind: +1.7
30 junVind: +1.7
5Hugo Holmlund
10.01
Tyresö FK
10.01
PB
  
6Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
10.14
Östersunds GIF
10.14
PB
  
Heat 4
30 jun Vind: +1.3
30 junVind: +1.3
5Ludvig ReinssonUnunge IF
10.03
PB
  
6Eemeli Peura
10.13
Upsala IF
10.13
PB
  
P15 300 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Viktor Wall
35.89
Tyresö FK
35.89
PB
  
3Niklas Wall
36.60
Tyresö FK
36.60
PB
  
4Oliver Ellström
37.46
IF Göta Karlstad
37.46
PB
  
Final B
1 jul
1 jul
1Mattias Andersson
37.66
Öresund FK
37.66
PB
  
3Elias WennolfIFK Lund
38.27
PB
  
8Albin Lago
40.62
Genarps IF
40.62
PB
  
Final C
1 jul
1 jul
4David Ulstein
39.45
Mölndals AIK
39.45
PB
  
8Lukas Ellström
40.39
IF Göta Karlstad
40.39
PB
  
9Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
40.55
Västerås FK
40.55
PB
  
Final D
1 jul
1 jul
1Oliver Glans
40.88
Ullevi FK
40.88
PB
  
Final E
1 jul
1 jul
1Melvin MathissonKA 2 IF
40.29
PB
  
Final G
1 jul
1 jul
2Nils Nilsson GottMalmö AI
38.96
PB
  
3Pontus Lindell
39.27
Upsala IF
39.27
PB
  
4Ville MakslahtiLuleå FIF
39.91
PB
  
5Hugo Holmlund
40.29
Tyresö FK
40.29
PB
  
6Eemeli Peura
40.30
Upsala IF
40.30
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     
1 jul
Vind: +2.0

Final A

Final
1 jul
Vind: +2.0
1Arvid Wändesjö
10.50
Tyresö FK
10.50
PB
  
7Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
11.30
Trollhättan FIK
11.30
PB
  
9Elliot Duvert
11.55
Turebergs FK
11.55
PB
  
Heat 3
1 jul Vind: -1.4
1 julVind: -1.4
6Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
12.82
Östersunds GIF
12.82
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
2Markus Moberg
39.78
Hammarby IF
39.78
PB
  
Final B
29 jun
29 jun
5Emil Sörqvist
44.00
Huddinge AIS
44.00
PB
  
Final C
29 jun
29 jun
4Maximilian LennartssonFIF Gnistan
44.78
PB
  
5Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve IF Norrköping
46.83
Tjalve IF Norrköping
46.83
PB
  
Final D
29 jun
29 jun
2Samuel Vinberg
43.04
Upsala IF
43.04
PB
  
P15 Höjd     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Kristján Viggó Sigfinnsson
Kristján Viggó Sigfinnsson 03, ISL
1.98
03ISL
1.98
PB
  
2Fabian Steene
1.96
IF Kville
1.96
PB
  
13William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
1.72
Linköpings GIF
1.72
PB
  
P15 Stav     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Fabian August Furnes Warpe
Fabian August Furnes Warpe 03, NOR
4.60
03NOR
4.60
  
P15 Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Arvid WändesjöTyresö FK
6.68
+0.4 PB
  
4Viktor Wall
6.46
Tyresö FK
6.46
+1.4 PB
  
5Niklas Wall
6.31
Tyresö FK
6.31
+2.0 PB
  
6Oliver Ellström
6.30w
IF Göta Karlstad
6.30w
+2.5
  
10Samuel Vinberg
6.07
Upsala IF
6.07
–0.7 PB
  
12Elliot Duvert
5.99
Turebergs FK
5.99
+1.8 PB
  
P15 Tresteg     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Arvid Wändesjö
13.34
Tyresö FK
13.34
–1.0 PB
  
5Noa Skomorowski
12.36
Kvarnsvedens GoIF
12.36
+0.3 PB
  
16Nils Thorin
11.38
Örgryte IS
11.38
0.0 PB
  
26Philip KarlssonUllevi FK
10.32
0.0 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Jesper Ahlin
18.24
Turebergs FK
18.24
PB
  
7Teo Paganus
13.60
Turebergs FK
13.60
PB
  
8Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
13.50
Östersunds GIF
13.50
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
8Martin Sundberg
39.70
Hammarby IF
39.70
PB
  
P14 80 m     
Heat 3
30 jun Vind: +1.1
30 junVind: +1.1
7Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
9.92
IFK Göteborg
9.92
PB
  
P14 300 m     
Final B
1 jul
1 jul
1Isak HolgerssonIFK Lund
39.82
PB
  
3Kalle Aldskogius
40.50
Hammarby IF
40.50
PB
  
Final C
1 jul
1 jul
2Filip Engström
41.29
Hammarby IF
41.29
=PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     
1 jul
Vind: +1.6

Final A

Final
1 jul
Vind: +1.6
1Edvin Assarsson
11.15
Eslövs AI
11.15
PB
  
2Isac Svensson
11.46
IFK Halmstad
11.46
PB
  
3Oscar Niklasson
11.53
Hanvikens SK
11.53
PB
  
5Hugo Winther
11.97
Turebergs FK
11.97
PB
  
6Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
12.04
F Stenungsunds FI
12.04
PB
  
P14 Höjd     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Melwin Lycke HolmKils AIK
2.00
PB
  
7Albin Coster
1.64
Örgryte IS
1.64
PB
  
P14 Stav     
30 jun

Final A

Final
30 jun
8Josef Külen
Josef Külen 04, Tjalve IF Norrköping
2.82
Tjalve IF Norrköping
2.82
PB
  
10Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve IF Norrköping
2.67
Tjalve IF Norrköping
2.67
PB
  
P13 Höjd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
2Ludvig HolgerssonBohus IF
1.70
PB
  
3Edvin Unger
1.61
IFK Lidingö
1.61
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
30 jun
Vind: +2.1

Final A

Final
30 jun
Vind: +2.1
1Emilia Johansson
7.88w
Klippans FK
7.88w
  
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.22w
  
5Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.17w
  
6Moa Bertilsson
Moa Bertilsson 05, IFK Göteborg
8.17w
IFK Göteborg
8.17w
  
Final B
30 jun Vind: +0.4
30 junVind: +0.4
1Olivia JensfeltMalmö AI
8.14
PB
  
2Mathilda Brodd PolstenMalmö AI
8.18
PB
  
K 100 m     
30 jun
Vind: +0.8

Final A

Final
30 jun
Vind: +0.8
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
11.46
98NOR
11.46
=PB
  
2Claudia Payton
11.78
Ullevi FK
11.78
  
3Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR
11.85
94NOR
11.85
  
4Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.87
Spårvägens FK
11.87
  
5Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
11.97
KFUM Örebro
11.97
  
6Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
11.99
94DEN
11.99
  
7Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.02
  
8Emelie RantzowIK Ymer
12.03
  
9Fatou Sowe
12.05
Malmö AI
12.05
  
Final B
30 jun Vind: +4.5
30 junVind: +4.5
1Malin Ström
11.71w
Bollnäs FIK
11.71w
  
2Marte Pettersen
Marte Pettersen 97, NOR
11.94w
97NOR
11.94w
  
3Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
11.99w
93DEN
11.99w
  
4Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
12.06w
IFK Helsingborg
12.06w
  
5Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
12.17w
FIK Färjestaden
12.17w
  
6Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
12.35w
Linköpings GIF
12.35w
  
Heat 1
30 jun Vind: -0.2
30 junVind: -0.2
1Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
11.89
KFUM Örebro
11.89
SB
  
2Fatou Sowe
11.92
Malmö AI
11.92
  
3Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
11.96
  
4Pernille Sina Lund
Pernille Sina Lund 93, NOR
12.35
93NOR
12.35
=PB
  
7Anna Lennman
13.00
Falu IK
13.00
SB
  
Heat 2
30 jun Vind: +3.3
30 junVind: +3.3
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.70w
Spårvägens FK
11.70w
  
2Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
12.01w
94DEN
12.01w
  
3Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
12.29w
FIK Färjestaden
12.29w
  
4Klara Helander
12.36w
Upsala IF
12.36w
  
6Amanda Jansson
12.75w
Tierps IF
12.75w
  
Heat 3
30 jun Vind: +2.6
30 junVind: +2.6
1Claudia Payton
11.83w
Ullevi FK
11.83w
  
2Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
12.05w
93DEN
12.05w
  
3Marte Pettersen
Marte Pettersen 97, NOR
12.11w
97NOR
12.11w
  
4Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
12.31w
Linköpings GIF
12.31w
  
6Alina Lindqvist
12.59w
Väsby IK
12.59w
  
Heat 4
30 jun Vind: -2.7
30 junVind: -2.7
1Malin Ström
12.17
Bollnäs FIK
12.17
  
2Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen 93, NOR
12.33
93NOR
12.33
  
Heat 5
30 jun Vind: +0.6
30 junVind: +0.6
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
11.68
98NOR
11.68
  
2Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo 98, NOR
12.15
98NOR
12.15
  
Heat 6
30 jun Vind: +1.8
30 junVind: +1.8
1Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
12.04
94NOR
12.04
  
2Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
12.10
IFK Helsingborg
12.10
PB
  
3Emilia KjellbergIFK Sunne
12.26
  
7Maria SödergrenTäby IS
12.89
SB
  
Heat 7
30 jun Vind: +0.2
30 junVind: +0.2
1Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR
11.97
94NOR
11.97
  
2Emelie RantzowIK Ymer
11.98
  
3Binai AhmadKA 2 IF
12.43
SB
  
K 200 m     
1 jul
Vind: +3.2

Final A

Final
1 jul
Vind: +3.2
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
23.52w
98NOR
23.52w
  
2Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR
23.78w
94NOR
23.78w
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
23.79w
KFUM Örebro
23.79w
  
4Ida Kathrine Karstoft
Ida Kathrine Karstoft 95, DEN
23.91w
95DEN
23.91w
  
5Lisa Lilja
23.92w
Ullevi FK
23.92w
  
6Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
24.15w
95DEN
24.15w
  
7Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.36w
KFUM Örebro
24.36w
  
8Emelie RantzowIK Ymer
24.49w
  
Final B
1 jul Vind: -0.1
1 julVind: -0.1
1Linnéa Frobe
24.60
Täby IS
24.60
  
2Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen 93, NOR
24.72
93NOR
24.72
SB
  
3Marte Pettersen
Marte Pettersen 97, NOR
24.78
97NOR
24.78
  
4Caroline KihlblomTäby IS
24.80
PB
  
5Hanna Palmqvist
24.99
Mölndals AIK
24.99
  
6Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
25.16
93DEN
25.16
  
7Henriette Jæger
Henriette Jæger 03, NOR
25.24
03NOR
25.24
  
Final C
1 jul Vind: -2.3
1 julVind: -2.3
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.97
SB
  
2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
24.97
SB
  
Final D
1 jul Vind: +1.2
1 julVind: +1.2
1Felicia AscardIFK Lund
25.37
SB
  
Final E
1 jul Vind: +1.5
1 julVind: +1.5
1Jonna Lindéen
25.29
Kalmar SK
25.29
PB
  
2Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
25.57
Östersunds GIF
25.57
PB
  
3Sofia HultgrenTäby IS
25.65
SB
  
4Anna Westher
Anna Westher 97, KFUM Örebro
25.93
KFUM Örebro
25.93
PB
  
5Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
26.01
Linköpings GIF
26.01
SB
  
8Sophie OkejemeTäby IS
26.61
SB
  
Final F
1 jul Vind: +1.2
1 julVind: +1.2
2Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamn
26.04
Oskarshamns SK
26.04
PB
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
26.04
Linköpings GIF
26.04
SB
  
4Hanna Aabakken
Hanna Aabakken 98, KFUM Örebro
26.16
KFUM Örebro
26.16
PB
  
5Binai AhmadKA 2 IF
26.21
SB
  
Final G
1 jul Vind: +1.4
1 julVind: +1.4
2Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
26.37
KFUM Örebro
26.37
SB
  
K 400 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen 96, NOR
53.73
96NOR
53.73
SB
  
2Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
54.44
86NOR
54.44
  
3Linnéa Frobe
54.66
Täby IS
54.66
PB
  
4Minna Svärd
55.26
IF Göta Karlstad
55.26
PB
  
5Lovisa Linde
55.59
Täby IS
55.59
PB
  
6Caroline KihlblomTäby IS
56.19
  
7Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
56.38
97NOR
56.38
  
Final B
30 jun
30 jun
1Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
56.81
  
2Sandra Knezevic
56.88
Hammarby IF
56.88
SB
  
3Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
57.13
93NOR
57.13
SB
  
4Linda Frödin GladIFK Lidingö
57.39
  
5Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
57.49
Göteborgs KIK
57.49
  
Final C
30 jun
30 jun
1Klara Helander
56.84
Upsala IF
56.84
SB
  
2Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
57.68
KFUM Örebro
57.68
SB
  
7Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
58.71
KFUM Örebro
58.71
SB
  
Final D
30 jun
30 jun
1Sandra Carlson
1:00.66
IFK Lund
1:00.66
SB
  
3Isa Teglund
1:01.65
IF Udd
1:01.65
SB
  
4Vanna Ullén
1:01.73
Turebergs FK
1:01.73
PB
  
K 800 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
1Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
2:07.62
00DEN
2:07.62
  
2Sanne Njaastad
Sanne Njaastad 00, NOR
2:07.75
00NOR
2:07.75
  
3Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero 97, NOR
2:08.18
97NOR
2:08.18
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:08.91
IFK Göteborg
2:08.91
  
4Linn Alness-Borg
2:20.42
IFK Lidingö
2:20.42
PB
  
5Sara Christiansson
2:09.20
Sävedalens AIK
2:09.20
PB
  
5Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
2:16.54
Göteborgs KIK
2:16.54
PB
  
5Julia Meijer
2:21.54
IFK Mora
2:21.54
SB
  
5Victoria Psilander
2:23.42
IFK Lidingö
2:23.42
SB
  
6Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck 99, DEN
2:10.57
99DEN
2:10.57
  
7Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh 00, DEN
2:11.25
00DEN
2:11.25
SB
  
7Tilda Knauer
2:17.28
Hälle IF
2:17.28
PB
  
8Christina Toogood
Christina Toogood 89, NOR
2:12.30
89NOR
2:12.30
  
8Maja Björnsson
2:21.31
Upsala IF
2:21.31
PB
  
9Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:12.45
Mölndals AIK
2:12.45
SB
  
10Maria Freij
2:13.07
Öresund FK
2:13.07
  
10Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
2:20.45
Linköpings GIF
2:20.45
SB
  
10Thea Nilsson
2:25.91
Höörs IS
2:25.91
SB
  
11Ida Holm
2:13.42
Täby IS
2:13.42
  
12Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth 01, NOR
2:15.26
01NOR
2:15.26
  
Final B
1 jul
1 jul
1Rebekka Fuglø
Rebekka Fuglø 93, DEN
2:13.48
93DEN
2:13.48
SB
  
2Karen Johanne Jøsendal
Karen Johanne Jøsendal 94, NOR
2:13.96
94NOR
2:13.96
  
3Pia Bålsrud
Pia Bålsrud 95, NOR
2:14.05
95NOR
2:14.05
PB
  
3Agnes Hanell
2:25.95
IFK Tumba
2:25.95
SB
  
4Petronella Tordsdatt Halle
Petronella Tordsdatt Halle 02, NOR
2:14.57
02NOR
2:14.57
  
5Marte Nyborg
Marte Nyborg 99, NOR
2:15.98
99NOR
2:15.98
SB
  
6My Rundgren
2:23.71
Luleå FIF
2:23.71
PB
  
Final C
1 jul
1 jul
1Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
2:16.83
Sävedalens AIK
2:16.83
SB
  
1Alicia Larsten
2:29.03
IFK Lidingö
2:29.03
PB
  
2Nora Denti
Nora Denti 04, IFK Göteborg
2:29.76
IFK Göteborg
2:29.76
PB
  
3Lisa Wreeby
Lisa Wreeby 02, Sävedalen
2:24.54
Sävedalens AIK
2:24.54
PB
  
4Olivia Kempi
Olivia Kempi 98, Helsingborg
2:22.13
IFK Helsingborg
2:22.13
SB
  
5Wilma Karlsson
2:29.11
Säffle FIK
2:29.11
PB
  
6Carolina Larson
2:26.83
IFK Lidingö
2:26.83
SB
  
6Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
2:30.34
Upsala IF
2:30.34
PB
  
7Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:25.88
F Stenungsunds FI
2:25.88
SB
  
Final D
29 jun
29 jun
1Tyra Morell
Tyra Morell 02, Upsala IF
2:27.04
Upsala IF
2:27.04
SB
  
K 1500 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Astrid Rosvall
4:25.69
Hässelby SK
4:25.69
PB
  
2Sophie Søefeldt
Sophie Søefeldt 00, DEN
4:26.04
00DEN
4:26.04
  
2Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán 05, Tjalve IF Norrköping
4:43.45
Tjalve IF Norrköping
4:43.45
PB
  
3Christina Toogood
Christina Toogood 89, NOR
4:27.12
89NOR
4:27.12
SB
  
4Frida Kristiansson
4:27.38
Örgryte IS
4:27.38
PB
  
4Linn Alness-Borg
4:50.31
IFK Lidingö
4:50.31
PB
  
4Ebba Wahlberg
4:51.47
IK Ymer
4:51.47
PB
  
4Frida Berglin
5:02.30
KA 2 IF
5:02.30
PB
  
5Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle 92, NOR
4:29.65
92NOR
4:29.65
=PB
  
6Rebekka Fuglø
Rebekka Fuglø 93, DEN
4:34.15
93DEN
4:34.15
SB
  
6Nadja Rugland
4:54.19
Kalmar SK
4:54.19
SB
  
7Pia Bålsrud
Pia Bålsrud 95, NOR
4:34.27
95NOR
4:34.27
  
8Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale 94, NOR
4:34.51
94NOR
4:34.51
  
9Josefine Rytter
Josefine Rytter 94, DEN
4:34.94
94DEN
4:34.94
SB
  
10Emma Kirkeberg Mørk
Emma Kirkeberg Mørk 02, NOR
4:37.14
02NOR
4:37.14
  
11Beatrice Brink
4:42.29
IF Kville
4:42.29
  
11Ida Egnell
Ida Egnell 05, Lidingö
5:19.06
IFK Lidingö
5:19.06
PB
  
12Nora Sannes
Nora Sannes 00, NOR
4:43.92
00NOR
4:43.92
  
13Helena Siltberg-NordsjøUpsala IF
4:56.46
SB
  
18Thea Miilus-Larsen
5:36.55
Åkersberga SK
5:36.55
PB
  
Final B
30 jun
30 jun
1Pernilla Epland
Pernilla Epland 90, NOR
4:28.59
90NOR
4:28.59
  
1Freja EkstrandKA 2 IF
5:29.27
PB
  
2Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
4:41.29
Björnstorps IF
4:41.29
PB
  
3Clara Hildt
4:41.94
Örgryte IS
4:41.94
PB
  
4Lina Olsson
5:37.28
Strands IF
5:37.28
PB
  
5Hanna DICKÉR
4:44.74
Örgryte IS
4:44.74
PB
  
5Ulrika Bredin
Ulrika Bredin 02, Sävedalen
5:17.38
Sävedalens AIK
5:17.38
SB
  
7Felicia Niklasson
5:18.69
Sävedalens AIK
5:18.69
SB
  
10Klara Öberg
5:34.73
Högby IF
5:34.73
PB
  
12Elsa Olsson
5:08.27
Umedalens IF
5:08.27
SB
  
K 1 mile     
1 jul

Final A

Final
1 jul
3Julia Meijer
6:29.41
IFK Mora
6:29.41
PB
  
K 2000 m     
1 jul

Final A

Final
1 jul
6Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
6:41.78
Göteborgs KIK
6:41.78
PB
  
8Tilda Knauer
6:44.05
Hälle IF
6:44.05
PB
  
11Alva Malmsten NilssonIF Skade
6:47.29
PB
  
12Maja Björnsson
6:47.55
Upsala IF
6:47.55
PB
  
16Juni Rugland
6:57.93
Kalmar SK
6:57.93
PB
  
19Amanda Olsson
7:09.80
Säffle FIK
7:09.80
SB
  
Final B
1 jul
1 jul
3Fanny Andersson
6:52.26
Falkenbergs IK
6:52.26
PB
  
13Alicia Larsten
7:10.47
IFK Lidingö
7:10.47
PB
  
14Mysa Hillbur
7:11.78
Höörs IS
7:11.78
PB
  
15Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
7:11.79
Ängelholms IF
7:11.79
PB
  
19Sabina Aumo
7:13.58
Hälle IF
7:13.58
SB
  
Final C
1 jul
1 jul
2Elsa Palmgren
7:07.96
Sundsvalls FI
7:07.96
PB
  
3Saga Jarhall
Saga Jarhall 04, Linköpings GIF
7:15.30
Linköpings GIF
7:15.30
PB
  
4Saga Hagelin
7:16.32
Mölndals AIK
7:16.32
PB
  
6Josefine Höjer
7:21.16
Hässelby SK
7:21.16
PB
  
8Linnea Svensson
Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping
7:23.08
Tjalve IF Norrköping
7:23.08
SB
  
9Felicia Brink
7:23.66
IF Kville
7:23.66
PB
  
12Ebba Francois
7:31.84
Örgryte IS
7:31.84
PB
  
15Wilma Holmén
7:41.56
Mölndals AIK
7:41.56
PB
  
K 3000 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Anastasia Denisova
9:29.00
Sävedalens AIK
9:29.00
PB
  
2Sophie Søefeldt
Sophie Søefeldt 00, DEN
9:43.67
00DEN
9:43.67
  
3Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale 94, NOR
9:51.88
94NOR
9:51.88
PB
  
4Nora Sannes
Nora Sannes 00, NOR
9:52.47
00NOR
9:52.47
PB
  
5Emilia Lillemo
9:56.28
Täby IS
9:56.28
PB
  
7Beatrice Brink
10:08.85
IF Kville
10:08.85
PB
  
8Emilie Mo
Emilie Mo 01, NOR
10:15.04
01NOR
10:15.04
  
9Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
10:17.67
Mölndals AIK
10:17.67
PB
  
11Nina Persson
10:29.14
Örgryte IS
10:29.14
SB
  
12Erika Svanborg
10:36.15
Sävedalens AIK
10:36.15
SB
  
Final B
29 jun
29 jun
2Jennifer Acklund
10:25.29
Örgryte IS
10:25.29
PB
  
3Johanna Larsson
10:29.79
Örgryte IS
10:29.79
PB
  
4Helena Siltberg-NordsjøUpsala IF
10:35.16
PB
  
5Lotta WeyhenmeyerIF Thor
10:36.24
PB
  
7Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
10:43.74
Skellefteå AIK
10:43.74
SB
  
10Kristina AxelssonSya SK
11:06.81
PB
  
12Felicia Niklasson
11:38.02
Sävedalens AIK
11:38.02
SB
  
K 1500 m hinder     
29 jun

Final A

Final
29 jun
11Ebba Johansson
5:49.91
Upsala IF
5:49.91
PB
  
14Wilma Holmén
6:11.03
Mölndals AIK
6:11.03
PB
  
K 3000 m hinder     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Caroline Högardh
10:17.64
Hässelby SK
10:17.64
PB
  
2Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh 00, DEN
10:17.75
00DEN
10:17.75
  
3Frida Kristiansson
10:24.54
Örgryte IS
10:24.54
SB
  
4Clara Hildt
11:04.48
Örgryte IS
11:04.48
SB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
29 jun
Vind: +3.1

Final A

Final
29 jun
Vind: +3.1
5Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
12.00w
FIK Färjestaden
12.00w
  
6Stella Sällström
12.10w
IFK Umeå
12.10w
  
K 100 m häck     
1 jul
Vind: -0.5

Final A

Final
1 jul
Vind: -0.5
1Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
13.64
95DEN
13.64
  
2Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne 94, NOR
13.87
94NOR
13.87
  
3Amanda Hansson
13.92
Hässelby SK
13.92
  
4Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
13.98
Göteborgs KIK
13.98
  
5Malin Skogström
14.21
Hässelby SK
14.21
  
6Lovisa Östervall
14.40
Upsala IF
14.40
  
6Alva von Gerber
15.00
Huddinge AIS
15.00
PB
  
7Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
14.47
91DEN
14.47
  
8Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
14.48
93NOR
14.48
  
9María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir 93, ISL
14.65
93ISL
14.65
  
Heat 1
1 jul Vind: -1.8
1 julVind: -1.8
1Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
13.82
95DEN
13.82
  
2Amanda Hansson
13.99
Hässelby SK
13.99
  
3Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
14.43
93NOR
14.43
  
4Lovisa Östervall
14.47
Upsala IF
14.47
  
5Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
14.59
91DEN
14.59
  
Heat 2
1 jul Vind: -0.3
1 julVind: -0.3
1Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne 94, NOR
13.91
94NOR
13.91
  
2Malin Skogström
14.13
Hässelby SK
14.13
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.20
Göteborgs KIK
14.20
  
4Estelle MontlerUllevi FK
14.70
SB
  
9Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
15.30
Linköpings GIF
15.30
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
1 jul
Vind: -0.7

Final A

Final
1 jul
Vind: -0.7
6Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
14.78
Upsala IF
14.78
PB
  
K 400 m häck     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel 94, NOR
56.07
94NOR
56.07
  
2Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
58.25
86NOR
58.25
PB
  
3Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle 99, NOR
58.51
99NOR
58.51
PB
  
4Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
58.58
97NOR
58.58
PB
  
5Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad 99, NOR
59.32
99NOR
59.32
  
6Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
59.55
93NOR
59.55
SB
  
7Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
59.66
Lidköpings IS
59.66
SB
  
8Lovisa Linde
1:00.62
Täby IS
1:00.62
  
Final B
29 jun
29 jun
1Vår Åsheim
Vår Åsheim 99, NOR
1:00.94
99NOR
1:00.94
PB
  
2Anna B. Jakobsen
Anna B. Jakobsen 93, NOR
1:03.17
93NOR
1:03.17
PB
  
K Höjd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Lovisa Östervall
1.78
Upsala IF
1.78
  
2Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.74
  
2Alma Uhlin
1.68
Falu IK
1.68
PB
  
3Ellen BjörklundIFK Lund
1.70
  
3Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
1.64
Lidköpings IS
1.64
PB
  
4My Nordström
My Nordström 90, Tjalve IF Norrköping
1.70
Tjalve IF Norrköping
1.70
=SB
  
4Emilia Mandl
1.60
Malmö AI
1.60
PB
  
5Karen Høystad
Karen Høystad 98, NOR
1.70
98NOR
1.70
  
6Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset 99, NOR
1.70
99NOR
1.70
  
6Emma Stenman
Emma Stenman 02, Thorengruppen
1.58
Thorengruppen TFC
1.58
PB
  
7Agnes DahlbergIK Lerum FI
1.58
=PB
  
8Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamn
1.59
Oskarshamns SK
1.59
PB
  
13Tova WickellKA 2 IF
1.54
PB
  
K Stav     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Malin Dahlström
4.07
Örgryte IS
4.07
SB
  
2Hanna Jansson
4.07
Ullevi FK
4.07
  
2Ida Jexe Ek
3.06
IFK Halmstad
3.06
PB
  
3Caroline Ranners
Caroline Ranners 95, DEN
3.97
95DEN
3.97
PB
  
4Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge 01, NOR
3.97
01NOR
3.97
  
4Hanna Karlsson
3.14
IF Göta Karlstad
3.14
PB
  
4Elli JohanssonKA 2 IF
2.88
PB
  
5Line R Jensen
Line R Jensen 92, DEN
3.97
92DEN
3.97
  
6Annika Jönsson
3.86
IFK Helsingborg
3.86
  
7Gabriella Jönsson
3.75
IFK Helsingborg
3.75
  
7Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir 91, ISL
3.75
91ISL
3.75
  
8Matilda Honeth
Matilda Honeth 02, IFK Växjö
3.43
IFK Växjö
3.43
PB
  
8Frida AnderssonKA 2 IF
2.75
PB
  
9Sara Cannmo
3.75
Örgryte IS
3.75
SB
  
9Kajsa Åsberg
2.49
Hammarby IF
2.49
PB
  
10Rebecka KrüegerMalmö AI
3.63
PB
  
10Hanna Zachrisson