0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 80 m 30 jun Vind: +1.1 Final A Final | 30 jun | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Assarsson Edvin Assarsson 04, Eslövs AI 9.35 | 04 | Eslövs AI | 9.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 9.19 | 03 | Tyresö FK | 9.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 9.28 | 03 | Tyresö FK | 9.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elias Wennolf Elias Wennolf 03, Lund 9.45 | 03 | IFK Lund | 9.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sture Källström Sture Källström 03, Upsala IF 9.47 | 03 | Upsala IF | 9.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Nyman David Nyman 04, Malmö 9.81 | 04 | Malmö AI | 9.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Oliver Ellström Oliver Ellström 03, IF Göta 9.51 | 03 | IF Göta Karlstad | 9.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Pontus Lindell Pontus Lindell 03, Upsala IF 9.54 | 03 | Upsala IF | 9.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +1.6 | 30 jun | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victor Hering Victor Hering 03, Ullevi 9.51 | 03 | Ullevi FK | 9.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lucas Lindberg Lucas Lindberg 04, Hässelby 9.75 | 04 | Hässelby SK | 9.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Teo Paganus Teo Paganus 03, Tureberg 9.52 | 03 | Turebergs FK | 9.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mattias Andersson Mattias Andersson 03, Öresund 9.52 | 03 | Öresund FK | 9.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lukas Söderlund Lukas Söderlund 04, Västerås FK 9.83 | 04 | Västerås FK | 9.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: -0.8 | 30 jun | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ville Makslahti Ville Makslahti 03, Luleå 9.76 | 03 | Luleå FIF | 9.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +2.3 | 30 jun | Vind: +2.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Gustafsson Edvin Gustafsson 04, Upsala IF 9.82w | 04 | Upsala IF | 9.82w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tristan Heno Tristan Heno 04, IFK Göteborg 9.92w | 04 | IFK Göteborg | 9.92w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Esbjörn Eriksson Esbjörn Eriksson 03, Tureberg 9.98 | 03 | Turebergs FK | 9.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 30 jun Vind: +1.4 | 30 jun | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patrik Bergstrand Patrik Bergstrand 03, Halmstad 9.95 | 03 | IFK Halmstad | 9.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 30 jun Vind: 0.0 | 30 jun | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adam Kraft Adam Kraft 03, Östersunds GIF 9.84 | 03 | Östersunds GIF | 9.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lukas Ellström Lukas Ellström 03, IF Göta 10.00 | 03 | IF Göta Karlstad | 10.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 100 m 30 jun Vind: +2.1 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 10.33w | 99 | IF Göta Karlstad | 10.33w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dennis Leal Dennis Leal 94, Spårvägen 10.37w | 94 | Spårvägens FK | 10.37w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jonas Tapani Halonen Jonas Tapani Halonen 95, NOR 10.55w | 95 | NOR | 10.55w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jóhann Björn Sigurbjörnsson Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL 10.65w | 95 | ISL | 10.65w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Christian Mensah Christian Mensah 96, NOR 10.66w | 96 | NOR | 10.66w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Patrick Monga Bifuko Patrick Monga Bifuko 96, NOR 10.69w | 96 | NOR | 10.69w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Albert Ranning Albert Ranning 98, DEN 10.86w | 98 | DEN | 10.86w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Nickolai Jallow Nickolai Jallow 91, NOR 10.90w | 91 | NOR | 10.90w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Thobias Nilsson Montler Thobias Nilsson Montler 96, Malmö DNS | 96 | Malmö AI | DNS | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: -0.4 | 30 jun | Vind: -0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Austin Hamilton Austin Hamilton 97, Malmö 10.81 | 97 | Malmö AI | 10.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 10.98 | 98 | KFUM Örebro | 10.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lion Martinez Lion Martinez 78, Spårvägen 11.04 | 78 | Spårvägens FK | 11.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hallgeir Martinsen Hallgeir Martinsen 89, NOR 11.05 | 89 | NOR | 11.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Isak Barrow Isak Barrow 96, Ullevi 11.15 | 96 | Ullevi FK | 11.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: +0.2 | 30 jun | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Austin Hamilton Austin Hamilton 97, Malmö 10.85 | 97 | Malmö AI | 10.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simen Bogunovic Larsen Simen Bogunovic Larsen 94, NOR 11.07 | 94 | NOR | 11.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vilmer Elovsson Vilmer Elovsson 02, Mölndal 11.87 | 02 | Mölndals AIK | 11.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oskar Motta Oskar Motta 98, Upsala IF 11.10 | 98 | Upsala IF | 11.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +2.0 | 30 jun | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dennis Leal Dennis Leal 94, Spårvägen 10.42 | 94 | Spårvägens FK | 10.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christian Mensah Christian Mensah 96, NOR 10.65 | 96 | NOR | 10.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isak Barrow Isak Barrow 96, Ullevi 11.04 | 96 | Ullevi FK | 11.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isak Aaby Isak Aaby 97, NOR 11.08 | 97 | NOR | 11.08 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +1.3 | 30 jun | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nickolai Jallow Nickolai Jallow 91, NOR 10.80 | 91 | NOR | 10.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hallgeir Martinsen Hallgeir Martinsen 89, NOR 10.97 | 89 | NOR | 10.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniel Alejandro Johnsen Daniel Alejandro Johnsen 98, NOR 11.05 | 98 | NOR | 11.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 11.15 | 97 | Falu IK | 11.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Eric Hallquist Eric Hallquist 96, Östersunds GIF 11.64 | 96 | Östersunds GIF | 11.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: +1.0 | 30 jun | Vind: +1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Guillen Perez Sebastian Guillen Perez 97, NOR 11.05 | 97 | NOR | 11.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Carl Emil Kåshagen Carl Emil Kåshagen 91, NOR 11.13 | 91 | NOR | 11.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 30 jun Vind: 0.0 | 30 jun | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 10.53 | 99 | IF Göta Karlstad | 10.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thobias Nilsson Montler Thobias Nilsson Montler 96, Malmö 10.76 | 96 | Malmö AI | 10.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lion Martinez Lion Martinez 78, Spårvägen 10.92 | 78 | Spårvägens FK | 10.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Filip Schwartz Filip Schwartz 98, Mölndal 11.07 | 98 | Mölndals AIK | 11.07 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carl Narup Carl Narup 98, Ullevi 11.11 | 98 | Ullevi FK | 11.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 30 jun Vind: +2.7 | 30 jun | Vind: +2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jóhann Björn Sigurbjörnsson Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL 10.62w | 95 | ISL | 10.62w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrick Monga Bifuko Patrick Monga Bifuko 96, NOR 10.78w | 96 | NOR | 10.78w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Lidingö 10.99w | 94 | IFK Lidingö | 10.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm 97, KA2 11.00w | 97 | KA 2 IF | 11.00w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anton Nilsson Anton Nilsson 92, Huddinge 11.53w | 92 | Huddinge AIS | 11.53w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 30 jun Vind: +3.6 | 30 jun | Vind: +3.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Tapani Halonen Jonas Tapani Halonen 95, NOR 10.56w | 95 | NOR | 10.56w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albert Ranning Albert Ranning 98, DEN 10.83w | 98 | DEN | 10.83w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 10.84w | 98 | KFUM Örebro | 10.84w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tarley Allison Tarley Allison 97, Alingsås 10.96w | 97 | Alingsås IF | 10.96w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Pettersson Victor Pettersson 97, IF Göta 11.19w | 97 | IF Göta Karlstad | 11.19w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m 1 jul Vind: +1.0 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 20.97 | 99 | IF Göta Karlstad | 20.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathias Hove Johansen Mathias Hove Johansen 98, NOR 21.30 | 98 | NOR | 21.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Even Pettersen Even Pettersen 93, NOR 21.31 | 93 | NOR | 21.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Douglas Hellbratt Douglas Hellbratt 95, Hammarby 21.50 | 95 | Hammarby IF | 21.50 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Joachim Sandberg Joachim Sandberg 95, NOR 21.51 | 95 | NOR | 21.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jóhann Björn Sigurbjörnsson Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL 21.57 | 95 | ISL | 21.57 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Carl Emil Kåshagen Carl Emil Kåshagen 91, NOR 21.82 | 91 | NOR | 21.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunday Ojuri Sunday Ojuri 93, Hammarby DQ | 93 | Hammarby IF | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: +0.8 | 1 jul | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ívar Kristinn Jasonarson Ívar Kristinn Jasonarson 92, Spårvägen 21.74 | 92 | Spårvägens FK | 21.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrik Andersson Patrik Andersson 91, Ullevi 21.89 | 91 | Ullevi FK | 21.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dennis Forsman Dennis Forsman 95, Ullevi 21.93 | 95 | Ullevi FK | 21.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alexander Lesser Alexander Lesser 93, Ullevi 22.03 | 93 | Ullevi FK | 22.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, DEN 22.08 | 93 | DEN | 22.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marcus Tornée Marcus Tornée 98, Helsingborg 22.26 | 98 | IFK Helsingborg | 22.26 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: +1.5 | 1 jul | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dennis Otieno Dennis Otieno 91, KEN 21.69 | 91 | KEN | 21.69 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | William Frobe William Frobe 98, Täby 22.07 | 98 | Täby IS | 22.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sebastian Ree Pedersen Sebastian Ree Pedersen 97, DEN 22.28 | 97 | DEN | 22.28 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul Vind: +3.5 | 1 jul | Vind: +3.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Filip Schwartz Filip Schwartz 98, Mölndal 21.99w | 98 | Mölndals AIK | 21.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniel Alejandro Johnsen Daniel Alejandro Johnsen 98, NOR 22.04w | 98 | NOR | 22.04w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vegard Fluge Vegard Fluge 95, NOR 22.11w | 95 | NOR | 22.11w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Wiik Samuel Wiik 98, Örgryte 22.21w | 98 | Örgryte IS | 22.21w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emil Lyrberg Emil Lyrberg 93, Ullevi 22.25w | 93 | Ullevi FK | 22.25w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 1 jul Vind: +1.0 | 1 jul | Vind: +1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alexander Andersson Alexander Andersson 94, Athletics 24Seven 22.89 | 94 | Athletics 24Seven SK | 22.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final F 1 jul Vind: +2.2 | 1 jul | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm 97, KA2 22.55w | 97 | KA 2 IF | 22.55w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 22.59w | 98 | KFUM Örebro | 22.59w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson 96, Gefle 46.80 | 96 | Gefle IF | 46.80 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mauritz Kåshagen Mauritz Kåshagen 89, NOR 47.64 | 89 | NOR | 47.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexander Lundskog Alexander Lundskog 96, Ullevi 48.06 | 96 | Ullevi FK | 48.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luca Thompson Luca Thompson 00, NOR 48.28 | 00 | NOR | 48.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Benjamin Mullen Benjamin Mullen 87, Tureberg 48.39 | 87 | Turebergs FK | 48.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gustav Lundholm Nielsen Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN 48.49 | 98 | DEN | 48.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Martin Astner Martin Astner 93, Ullevi 48.49 | 93 | Ullevi FK | 48.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Felix Francois Felix Francois 90, Örgryte 48.51 | 90 | Örgryte IS | 48.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jóhann Björn Sigurbjörnsson Jóhann Björn Sigurbjörnsson 95, ISL 49.07 | 95 | ISL | 49.07 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 48.98 | 95 | Ullevi FK | 48.98 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 48.98 | 95 | Ullevi FK | 48.98 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexander Lesser Alexander Lesser 93, Ullevi 49.14 | 93 | Ullevi FK | 49.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anton Persson Anton Persson 96, Hässelby 49.41 | 96 | Hässelby SK | 49.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emil Lyrberg Emil Lyrberg 93, Ullevi 49.74 | 93 | Ullevi FK | 49.74 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Adrian Mehic Adrian Mehic 94, Heleneholm 51.48 | 94 | Heleneholms IF | 51.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Simon Wallenlind Simon Wallenlind 97, Mölndal 51.94 | 97 | Mölndals AIK | 51.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daniel Skatt Daniel Skatt 91, Örgryte 51.62 | 91 | Örgryte IS | 51.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip La Fleur Filip La Fleur 97, IFK Växjö 52.45 | 97 | IFK Växjö | 52.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Robin Sterner Robin Sterner 91, Malmö 52.77 | 91 | Malmö AI | 52.77 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eric Källman Eric Källman 00, Ymer 1:53.26 | 00 | IK Ymer | 1:53.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viktor Skoglund Viktor Skoglund 04, Danderyd 2:09.97 | 04 | Danderyds SK | 2:09.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Sundström Simon Sundström 98, Lidingö 1:53.33 | 98 | IFK Lidingö | 1:53.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Johan Walldén Johan Walldén 87, Spårvägen 1:54.28 | 87 | Spårvägens FK | 1:54.28 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hampus Börjesson Hampus Börjesson 94, Ullevi 1:55.20 | 94 | Ullevi FK | 1:55.20 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 1:55.18 | 98 | IFK Lidingö | 1:55.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rasmus Tidestad Rasmus Tidestad 00, IF Göta 1:56.52 | 00 | IF Göta Karlstad | 1:56.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Carlsson Alexander Carlsson 03, Hälle 2:07.77 | 03 | Hälle IF | 2:07.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathias Söder Mathias Söder 99, Ullevi 1:55.20 | 99 | Ullevi FK | 1:55.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö 1:58.23 | 99 | IFK Lidingö | 1:58.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar 92, Spårvägen 1:56.03 | 92 | Spårvägens FK | 1:56.03 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | August Mollén August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping 1:58.91 | 99 | Tjalve IF Norrköping | 1:58.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniel Skatt Daniel Skatt 91, Örgryte 1:56.43 | 91 | Örgryte IS | 1:56.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Simon Carrington Simon Carrington 00, Högby 1:59.79 | 00 | Högby IF | 1:59.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jonatan Fridolfsson Jonatan Fridolfsson 92, Sävedalen 1:57.42 | 92 | Sävedalens AIK | 1:57.42 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Wilhelm Olofsson Wilhelm Olofsson 00, IFK Umeå 2:00.40 | 00 | IFK Umeå | 2:00.40 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Davidsson Andreas Davidsson 95, Högby 1:57.24 | 95 | Högby IF | 1:57.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sebastian Nilsson Sebastian Nilsson 98, Mölndal 1:57.27 | 98 | Mölndals AIK | 1:57.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viktor Möller Viktor Möller 02, Hässelby 2:11.43 | 02 | Hässelby SK | 2:11.43 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Axel Månsson Axel Månsson 04, Hanviken 2:19.68 | 04 | Hanvikens SK | 2:19.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Morgan Åkerblom Morgan Åkerblom 02, Ystad 2:04.68 | 02 | Ystads IF | 2:04.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Samiel Berhe Samiel Berhe 98, Hammarby 1:58.64 | 98 | Hammarby IF | 1:58.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Robin Sterner Robin Sterner 91, Malmö 1:59.84 | 91 | Malmö AI | 1:59.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jakob Helgesson Jakob Helgesson 03, Örgryte 2:14.87 | 03 | Örgryte IS | 2:14.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Andreas Jönsson Andreas Jönsson 02, Malmö 2:11.37 | 02 | Malmö AI | 2:11.37 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Berglund Arvid Berglund 91, Tranås 2:00.84 | 91 | Tranås AIF | 2:00.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ali Laaroubi Ali Laaroubi 94, Malmö 3:53.80 | 94 | Malmö AI | 3:53.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Hovlandsdal Erik Hovlandsdal 89, NOR 3:54.15 | 89 | NOR | 3:54.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stephen Mackay Stephen Mackay 92, GBR 3:55.27 | 92 | GBR | 3:55.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bjartmar Örnuson Bjartmar Örnuson 88, ISL 3:57.01 | 88 | ISL | 3:57.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ali Al-Janabi Ali Al-Janabi 94, Ullevi 3:57.32 | 94 | Ullevi FK | 3:57.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 86, IFK Växjö 3:57.39 | 86 | IFK Växjö | 3:57.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Merhawi Seifu Merhawi Seifu 00, Hälle 4:03.55 | 00 | Hälle IF | 4:03.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | August Mollén August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping 4:04.27 | 99 | Tjalve IF Norrköping | 4:04.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Andreas Davidsson Andreas Davidsson 95, Högby 4:00.17 | 95 | Högby IF | 4:00.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Rasmus Tidestad Rasmus Tidestad 00, IF Göta 4:07.60 | 00 | IF Göta Karlstad | 4:07.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 4:01.69 | 98 | IFK Lidingö | 4:01.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Helander Viktor Helander 90, Eksjö Södra 4:05.32 | 90 | Eksjö Södra IK | 4:05.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tim Yngesjö Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF 4:08.28 | 97 | Linköpings GIF | 4:08.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kristoffer Tengroth Kristoffer Tengroth 00, Hässelby 4:10.85 | 00 | Hässelby SK | 4:10.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Niklas Johansson Niklas Johansson 99, Sävedalen 4:11.56 | 99 | Sävedalens AIK | 4:11.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Michael Rosenqvist Michael Rosenqvist 02, Mölndal 4:18.43 | 02 | Mölndals AIK | 4:18.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linus Näslund Linus Näslund 00, Ärla IF 4:19.46 | 00 | Ärla IF | 4:19.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Karrara Kameal Karrara Kameal 95, ERI 4:18.02 | 95 | ERI | 4:18.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Elias Brink Elias Brink 01, Kville 4:23.35 | 01 | IF Kville | 4:23.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Amrullah Stanikzai Amrullah Stanikzai 02, Kville 4:26.42 | 02 | IF Kville | 4:26.42 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 4:20.25 | 02 | Mölndals AIK | 4:20.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 4:24.02 | 02 | Högby IF | 4:24.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Morgan Åkerblom Morgan Åkerblom 02, Ystad 4:24.11 | 02 | Ystads IF | 4:24.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Olof Hedin Olof Hedin 02, Eksjö Södra 4:32.92 | 02 | Eksjö Södra IK | 4:32.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 2000 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Frisk Viktor Frisk 03, Huddinge 5:54.78 | 03 | Huddinge AIS | 5:54.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linus Jansson Linus Jansson 04, Oxelösund 6:08.35 | 04 | SLK Oxelösund | 6:08.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Nils Ekroth Nils Ekroth 03, Upsala IF 6:35.96 | 03 | Upsala IF | 6:35.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Mikael Alm Mikael Alm 03, Tumba 6:46.92 | 03 | IFK Tumba | 6:46.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Axel Månsson Axel Månsson 04, Hanviken 6:49.73 | 04 | Hanvikens SK | 6:49.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 5000 m 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marius Garmann Sørli Marius Garmann Sørli 97, NOR 14:51.98 | 97 | NOR | 14:51.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Omar Ismail Omar Ismail 00, Högby 14:52.37 | 00 | Högby IF | 14:52.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Halfdan-Emil Færø Halfdan-Emil Færø 91, NOR 14:52.55 | 91 | NOR | 14:52.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Fitsumbrhan Samuel Fitsumbrhan 99, Hälle 14:56.56 | 99 | Hälle IF | 14:56.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oscar Carlsson Oscar Carlsson 91, Hässelby 14:57.34 | 91 | Hässelby SK | 14:57.34 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Joachim Weel Rosbo Joachim Weel Rosbo 97, DEN 14:58.39 | 97 | DEN | 14:58.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Einar Johan Melsom Einar Johan Melsom 99, NOR 14:59.28 | 99 | NOR | 14:59.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Filmon Fshseayen Filmon Fshseayen 98, Hälle 15:14.19 | 98 | Hälle IF | 15:14.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Seare Kibrom Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping 15:52.28 | 98 | Tjalve IF Norrköping | 15:52.28 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anders Prytz Anders Prytz 85, Varberg 15:57.91 | 85 | Varbergs GIF | 15:57.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | David Kjellén David Kjellén 95, IF Göta 15:59.01 | 95 | IF Göta Karlstad | 15:59.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Oliver Wykman Oliver Wykman 94, Högby 16:12.76 | 94 | Högby IF | 16:12.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m hinder (76.2 cm) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabian Haeffler Fabian Haeffler 03, Mölndal 4:42.53 | 03 | Mölndals AIK | 4:42.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Philip Frick Philip Frick 04, Kongahälla 4:49.74 | 04 | Kongahälla AIK | 4:49.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Martin Jarlbäck Martin Jarlbäck 04, Mölndal 5:34.19 | 04 | Mölndals AIK | 5:34.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Olle Staaf Olle Staaf 04, Linköpings GIF 5:34.85 | 04 | Linköpings GIF | 5:34.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Jonathan Kihlström Jonathan Kihlström 03, Hässelby 5:47.07 | 03 | Hässelby SK | 5:47.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Isak Anderberg Isak Anderberg 04, Mölndal 5:47.11 | 04 | Mölndals AIK | 5:47.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Noel Edvinsson Noel Edvinsson 04, IF Göta 5:50.70 | 04 | IF Göta Karlstad | 5:50.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck 1 jul Vind: -4.4 Final A Final | 1 jul | Vind: -4.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Lidingö 14.71 | 94 | IFK Lidingö | 14.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hampus Widlund Hampus Widlund 93, IFK Växjö 14.73 | 93 | IFK Växjö | 14.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna 14.76 | 94 | IK Hakarpspojkarna | 14.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: +1.3 | 1 jul | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Lidingö 14.06 | 94 | IFK Lidingö | 14.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna 14.53 | 94 | IK Hakarpspojkarna | 14.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm 97, KA2 14.55 | 97 | KA 2 IF | 14.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 14.55 | 97 | Mölndals AIK | 14.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sebastian Sund Frandsen Sebastian Sund Frandsen 98, DEN 14.73 | 98 | DEN | 14.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | James Gaudiello James Gaudiello 98, Malmö 15.14 | 98 | Malmö AI | 15.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: +3.1 | 1 jul | Vind: +3.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hampus Widlund Hampus Widlund 93, IFK Växjö 14.32w | 93 | IFK Växjö | 14.32w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson 95, Hässelby 14.36w | 95 | Hässelby SK | 14.36w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amir Shaker Amir Shaker 89, Hammarby 14.61w | 89 | Hammarby IF | 14.61w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Adrian David Adrian 98, Huddinge 16.02w | 98 | Huddinge AIS | 16.02w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jesper Nyman Jesper Nyman 98, Hanviken 16.73w | 98 | Hanvikens SK | 16.73w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, Örgryte 50.65 | 00 | Örgryte IS | 50.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joachim Sandberg Joachim Sandberg 95, NOR 50.90 | 95 | NOR | 50.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Øyvind Strømmen Kjerpeset Øyvind Strømmen Kjerpeset 91, NOR 51.22 | 91 | NOR | 51.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bassem Hemeida Bassem Hemeida 00, QAT 51.87 | 00 | QAT | 51.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ívar Kristinn Jasonarson Ívar Kristinn Jasonarson 92, Spårvägen 52.09 | 92 | Spårvägens FK | 52.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hampus Widlund Hampus Widlund 93, IFK Växjö 52.33 | 93 | IFK Växjö | 52.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jonathan Carbe Jonathan Carbe 90, Örgryte 52.95 | 90 | Örgryte IS | 52.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Samuel Wiik Samuel Wiik 98, Örgryte 53.45 | 98 | Örgryte IS | 53.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 53.38 | 95 | Ullevi FK | 53.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jacob Aagaard Jensen Jacob Aagaard Jensen 97, DEN 54.78 | 97 | DEN | 54.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Felix Larsen Nilsson Felix Larsen Nilsson 00, Örgryte 57.04 | 00 | Örgryte IS | 57.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martin Burrows Martin Burrows 73, Hälle 58.47 | 73 | Hälle IF | 58.47 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mikael Lundkvist Mikael Lundkvist 00, Huddinge 58.54 | 00 | Huddinge AIS | 58.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jacob Lenz Jacob Lenz 99, Lund 1:03.12 | 99 | IFK Lund | 1:03.12 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT 2.22 | 97 | QAT | 2.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Herman Olvik Herman Olvik 96, Ullevi 2.00 | 96 | Ullevi FK | 2.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen 99, NOR 5.41 | 99 | NOR | 5.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pål Haugen Lillefosse Pål Haugen Lillefosse 01, NOR 5.41 | 01 | NOR | 5.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eirik Greibrokk Dolve Eirik Greibrokk Dolve 95, NOR 5.18 | 95 | NOR | 5.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Micael Fagö Micael Fagö 94, Kalmar SK 4.94 | 94 | Kalmar SK | 4.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oscar Janson Oscar Janson 75, Ullevi 4.94 | 75 | Ullevi FK | 4.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Fredrik Weiseth Fredrik Weiseth 94, NOR 4.68 | 94 | NOR | 4.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson 95, Hässelby 4.68 | 95 | Hässelby SK | 4.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Fabian August Furnes Warpe Fabian August Furnes Warpe 03, NOR 4.68 | 03 | NOR | 4.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav extra 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen 99, NOR 5.36 | 99 | NOR | 5.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eirik Greibrokk Dolve Eirik Greibrokk Dolve 95, NOR 5.21 | 95 | NOR | 5.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Micael Fagö Micael Fagö 94, Kalmar SK 5.16 | 94 | Kalmar SK | 5.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dennis Fransson Bergetoft Dennis Fransson Bergetoft 92, KFUM Örebro 4.90 | 92 | KFUM Örebro | 4.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tom Johansson Tom Johansson 99, KFUM Örebro 4.64 | 99 | KFUM Örebro | 4.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Erik Thorstensson Erik Thorstensson 89, Spårvägen 4.64 | 89 | Spårvägens FK | 4.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro NH | 88 | KFUM Örebro | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Oscar Janson Oscar Janson 75, Ullevi NH | 75 | Ullevi FK | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fredrik Weiseth Fredrik Weiseth 94, NOR NH | 94 | NOR | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aske Valdemar Petersen Aske Valdemar Petersen 98, DEN 4.78 | 98 | DEN | 4.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Robin Jacobsson Robin Jacobsson 98, Ullevi 4.78 | 98 | Ullevi FK | 4.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oliver Chabert Oliver Chabert 99, DEN 4.78 | 99 | DEN | 4.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Björn Andersson Björn Andersson 91, Lidingö 4.64 | 91 | IFK Lidingö | 4.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Michel Tornéus Michel Tornéus 86, Hammarby 7.88w | 86 | Hammarby IF | 7.88w | +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sebastian Ree Pedersen Sebastian Ree Pedersen 97, DEN 7.69w | 97 | DEN | 7.69w | +3.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ingar Bratseth-Kiplesund Ingar Bratseth-Kiplesund 96, NOR 7.59w | 96 | NOR | 7.59w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Carlsson Andreas Carlsson 95, Ymer 7.57w | 95 | IK Ymer | 7.57w | +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Benjamin Gabrielsen Benjamin Gabrielsen 95, DEN 7.47 | 95 | DEN | 7.47 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Max Andersson Max Andersson 95, Upsala IF 7.39 | 95 | Upsala IF | 7.39 | +0.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, DEN 7.38 | 93 | DEN | 7.38 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Matthias Johansson Matthias Johansson 90, IFK Umeå 7.36w | 90 | IFK Umeå | 7.36w | +3.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson 95, Hässelby 7.21 | 95 | Hässelby SK | 7.21 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 7.34w | 97 | Nyköpings BIS | 7.34w | +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johan Talèus Johan Talèus 94, Eskilstuna FI 7.23w | 94 | Eskilstuna FI | 7.23w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 7.19 | 97 | Falu IK | 7.19 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Artur Engström Artur Engström 96, Örgryte 7.18 | 96 | Örgryte IS | 7.18 | –0.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Olsson Erik Olsson 89, Örgryte 7.00 | 89 | Örgryte IS | 7.00 | +1.2 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro 6.95w | 98 | KFUM Örebro | 6.95w | +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | William Thor William Thor 00, Strand 6.54 | 00 | Strands IF | 6.54 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Otto Hammarström Otto Hammarström 99, Örgryte 6.47 | 99 | Örgryte IS | 6.47 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Sebastian Eriksson Sebastian Eriksson 03, Alunda 5.57 | 03 | Alunda SK | 5.57 | –0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Fabian Engström Fabian Engström 00, Spårvägen 6.12 | 00 | Spårvägens FK | 6.12 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Ehrlin Erik Ehrlin 90, Hammarby 15.17 | 90 | Hammarby IF | 15.17 | +0.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gustaf Bålström Gustaf Bålström 98, Ullevi 15.07 | 98 | Ullevi FK | 15.07 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marcus Nyberg Marcus Nyberg 97, Malmö 14.93 | 97 | Malmö AI | 14.93 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jannick Bagge Jannick Bagge 94, DEN 14.90 | 94 | DEN | 14.90 | +0.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Matthias Johansson Matthias Johansson 90, IFK Umeå 14.72 | 90 | IFK Umeå | 14.72 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 14.67 | 97 | Nyköpings BIS | 14.67 | +0.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Mikkel Ringsted Mikkel Ringsted 96, DEN 14.53 | 96 | DEN | 14.53 | +0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Erik Olsson Erik Olsson 89, Örgryte 14.48 | 89 | Örgryte IS | 14.48 | +0.2 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Linus Jonsson Linus Jonsson 04, Hässelby 11.15 | 04 | Hässelby SK | 11.15 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Ludvig Molinder Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro 10.32 | 03 | KFUM Örebro | 10.32 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jesper Hellström Jesper Hellström 95, Hässelby NM | 95 | Hässelby SK | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wictor Petersson Wictor Petersson 98, Malmö 19.29 | 98 | Malmö AI | 19.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marcus Thomsen Marcus Thomsen 98, NOR 19.11 | 98 | NOR | 19.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Arwid Koskinen Arwid Koskinen 92, Ullevi 17.77 | 92 | Ullevi FK | 17.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gabriel Heen Gabriel Heen 95, Hässelby 16.68 | 95 | Hässelby SK | 16.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gudni Valur Guðnason Gudni Valur Guðnason 95, ISL 59.49 | 95 | ISL | 59.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albin Lager Albin Lager 96, KFUM Örebro 46.12 | 96 | KFUM Örebro | 46.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 43.37 | 98 | Hässelby SK | 43.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Slägga 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, IF Göta 67.78 | 93 | IF Göta Karlstad | 67.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johannes Nilsson Johannes Nilsson 98, Västerås FK 48.02 | 98 | Västerås FK | 48.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Thörngren Sebastian Thörngren 93, IFK Växjö 71.32 | 93 | IFK Växjö | 71.32 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 67.21 | 98 | Hässelby SK | 67.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rasmus Eriksson Rasmus Eriksson 98, Kil 63.73 | 98 | Kils AIK | 63.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jakob Eriksson Jakob Eriksson 98, IF Göta 63.42 | 98 | IF Göta Karlstad | 63.42 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mikkel Bach Garbrecht Mikkel Bach Garbrecht 96, DEN 62.65 | 96 | DEN | 62.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 100 m 30 jun Vind: +2.4 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saoud Al Humaidi Saoud Al Humaidi 00, QAT 10.62w | 00 | QAT | 10.62w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Johansson Erik Johansson 99, Varberg 10.73w | 99 | Varbergs GIF | 10.73w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Raymond Solomon Mpanga Raymond Solomon Mpanga 99, Malmö 10.87w | 99 | Malmö AI | 10.87w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Filip Bøe Filip Bøe 00, NOR 10.89w | 00 | NOR | 10.89w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Omar Chaaban Omar Chaaban 00, Helsingborg 10.91w | 00 | IFK Helsingborg | 10.91w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Thor William Thor 00, Strand 10.99w | 00 | Strands IF | 10.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Viktor Thor Viktor Thor 00, Strand 11.04w | 00 | Strands IF | 11.04w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 11.06w | 00 | IFK Göteborg | 11.06w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl Enhörning Carl Enhörning 00, AIK 11.33 | 00 | AIK | 11.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: +0.4 | 30 jun | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Johansson Erik Johansson 99, Varberg 10.90 | 99 | Varbergs GIF | 10.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marcus Andersson Marcus Andersson 00, Öresund 11.57 | 00 | Öresund FK | 11.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +2.3 | 30 jun | Vind: +2.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saoud Al Humaidi Saoud Al Humaidi 00, QAT 10.89w | 00 | QAT | 10.89w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lukas Guerrero Lukas Guerrero 00, Spårvägen 11.63w | 00 | Spårvägens FK | 11.63w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +1.2 | 30 jun | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Chaaban Omar Chaaban 00, Helsingborg 11.00 | 00 | IFK Helsingborg | 11.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Raymond Solomon Mpanga Raymond Solomon Mpanga 99, Malmö 11.07 | 99 | Malmö AI | 11.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 11.08 | 00 | IFK Göteborg | 11.08 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniel Sjölin Daniel Sjölin 00, Höör 11.47 | 00 | Höörs IS | 11.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 30 jun Vind: +2.1 | 30 jun | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Filip Bøe Filip Bøe 00, NOR 10.86w | 00 | NOR | 10.86w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lion Martinez Lion Martinez 78, Spårvägen 10.90w | 78 | Spårvägens FK | 10.90w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carl Enhörning Carl Enhörning 00, AIK 11.27w | 00 | AIK | 11.27w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 200 m 1 jul Vind: +2.0 Final A Final | 1 jul | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonatan Greni Bjerkaas Jonatan Greni Bjerkaas 99, NOR 21.87 | 99 | NOR | 21.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Johansson Erik Johansson 99, Varberg 22.01 | 99 | Varbergs GIF | 22.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Arvid Gustafsson Arvid Gustafsson 99, Upsala IF 22.10 | 99 | Upsala IF | 22.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emil Frænde Emil Frænde 00, DEN 22.23 | 00 | DEN | 22.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 22.40 | 99 | Örgryte IS | 22.40 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: +1.1 | 1 jul | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marcus Lidman Marcus Lidman 99, Hälle 23.34 | 99 | Hälle IF | 23.34 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: +1.8 | 1 jul | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johan Alsing Johan Alsing 99, Östersunds GIF 22.95 | 99 | Östersunds GIF | 22.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Carl Enhörning Carl Enhörning 00, AIK 23.34 | 00 | AIK | 23.34 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johan Carlson Johan Carlson 99, Trollhättan FIK 23.37 | 99 | Trollhättan FIK | 23.37 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Svante Wester Svante Wester 99, Örgryte 23.40 | 99 | Örgryte IS | 23.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 1 jul Vind: +1.2 | 1 jul | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuel Lestander Samuel Lestander 00, IFK Göteborg 23.69 | 00 | IFK Göteborg | 23.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marcus Andersson Marcus Andersson 00, Öresund 23.69 | 00 | Öresund FK | 23.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ludvig Jönsson Ludvig Jönsson 00, IFK Växjö 23.73 | 00 | IFK Växjö | 23.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final F 1 jul Vind: +4.4 | 1 jul | Vind: +4.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 22.86w | 00 | IF Göta Karlstad | 22.86w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lukas Guerrero Lukas Guerrero 00, Spårvägen 23.57w | 00 | Spårvägens FK | 23.57w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bassem Hemeida Bassem Hemeida 00, QAT 47.02 | 00 | QAT | 47.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edvin Hagberg Edvin Hagberg 99, Tureberg 48.04 | 99 | Turebergs FK | 48.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathias Astrup Mathias Astrup 99, DEN 48.68 | 99 | DEN | 48.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yared Kidane Yared Kidane 99, Eskilstuna FI 48.71 | 99 | Eskilstuna FI | 48.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Aaron Ladestam Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg 49.73 | 00 | IFK Göteborg | 49.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gustav Karlsson Gustav Karlsson 00, Thorengruppen 50.26 | 00 | Thorengruppen TFC | 50.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathias Söder Mathias Söder 99, Ullevi 50.66 | 99 | Ullevi FK | 50.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jesper Sjölund Jesper Sjölund 99, Spårvägen 52.10 | 99 | Spårvägens FK | 52.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 53.32 | 00 | Ullevi FK | 53.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 2000 m hinder 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Omar Nuur Omar Nuur 01, IFK Växjö 6:03.44 | 01 | IFK Växjö | 6:03.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jeppe Risvig Jeppe Risvig 01, DEN 6:11.83 | 01 | DEN | 6:11.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ludvig Bjurelid Ludvig Bjurelid 00, Högby 6:34.23 | 00 | Högby IF | 6:34.23 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linus Näslund Linus Näslund 00, Ärla IF 6:36.19 | 00 | Ärla IF | 6:36.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 6:39.60 | 02 | Högby IF | 6:39.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Noha Olsson Noha Olsson 02, Thorengruppen 6:39.86 | 02 | Thorengruppen TFC | 6:39.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 6:51.38 | 02 | Mölndals AIK | 6:51.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Amrullah Stanikzai Amrullah Stanikzai 02, Kville 6:56.58 | 02 | IF Kville | 6:56.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) 1 jul Vind: -2.2 Final A Final | 1 jul | Vind: -2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 14.19 | 99 | IFK Helsingborg | 14.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oliver Chabert Oliver Chabert 99, DEN 14.47 | 99 | DEN | 14.47 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joakim Wadstein Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping 15.15 | 00 | Tjalve IF Norrköping | 15.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: +3.3 | 1 jul | Vind: +3.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mikael Lundkvist Mikael Lundkvist 00, Huddinge 15.34w | 00 | Huddinge AIS | 15.34w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: +3.0 | 1 jul | Vind: +3.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 14.11w | 99 | IFK Helsingborg | 14.11w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oliver Chabert Oliver Chabert 99, DEN 14.51w | 99 | DEN | 14.51w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Höjd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erlend Bolstad Raa Erlend Bolstad Raa 00, NOR 2.00 | 00 | NOR | 2.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Stav 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tim Svantesson Tim Svantesson 00, Nyköpings BIS 3.92 | 00 | Nyköpings BIS | 3.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Johansson Erik Johansson 01, Ullevi 7.15 | 01 | Ullevi FK | 7.15 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mads Lunø Mads Lunø 99, DEN 7.03 | 99 | DEN | 7.03 | +0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Markus Rooth Markus Rooth 01, NOR 7.03 | 01 | NOR | 7.03 | –0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 6.95 | 99 | Örgryte IS | 6.95 | +1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oliwer Danielsson Oliwer Danielsson 01, Ullevi 6.96 | 01 | Ullevi FK | 6.96 | +0.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Thomas Rydh-Sternbeck Thomas Rydh-Sternbeck 99, Österhaninge 6.89 | 99 | Österhaninge IF | 6.89 | +0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 6.86 | 00 | IF Göta Karlstad | 6.86 | –1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Albin Månsson Albin Månsson 99, IFK Växjö 6.86 | 99 | IFK Växjö | 6.86 | +0.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tobias Carlryd Tobias Carlryd 00, Örgryte 6.75 | 00 | Örgryte IS | 6.75 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erlend Bolstad Raa Erlend Bolstad Raa 00, NOR 14.59 | 00 | NOR | 14.59 | +1.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Markus Lundborg Markus Lundborg 99, Ullevi 14.59w | 99 | Ullevi FK | 14.59w | +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viljar Helgestad Gjerde Viljar Helgestad Gjerde 00, NOR 14.51 | 00 | NOR | 14.51 | +0.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Svantesson Tim Svantesson 00, Nyköpings BIS 14.07w | 00 | Nyköpings BIS | 14.07w | +2.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jesper Simonsson Jesper Simonsson 00, Orient 12.86w | 00 | IK Orient | 12.86w | +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tim Svantesson Tim Svantesson 00, Nyköpings BIS 13.74 | 00 | Nyköpings BIS | 13.74 | +1.3 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jesper Simonsson Jesper Simonsson 00, Orient 12.66 | 00 | IK Orient | 12.66 | +0.9 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Albin Liedholm Albin Liedholm 00, Nyköpings BIS 10.09 | 00 | Nyköpings BIS | 10.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Diskus (1.75 kg) 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Sjögren Alexander Sjögren 99, Kalmar SK 53.10 | 99 | Kalmar SK | 53.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Slägga (6.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristen Brosvik Kristen Brosvik 00, NOR 61.26 | 00 | NOR | 61.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | August Bergstrand August Bergstrand 99, Ullevi 60.07 | 99 | Ullevi FK | 60.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stefan Lehnert Stefan Lehnert 99, DEN 59.22 | 99 | DEN | 59.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Spjut 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl Widenholm Carl Widenholm 00, Hellas 61.45 | 00 | Hellas FK | 61.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 100 m 30 jun Vind: 0.0 Final A Final | 30 jun | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bimo Soenarso Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro 10.90 | 01 | KFUM Örebro | 10.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Haara Bakketun Andreas Haara Bakketun 01, NOR 10.90 | 01 | NOR | 10.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gabriel Gunnarsson Gabriel Gunnarsson 01, IF Göta 10.95 | 01 | IF Göta Karlstad | 10.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oliwer Danielsson Oliwer Danielsson 01, Ullevi 11.04 | 01 | Ullevi FK | 11.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +1.6 | 30 jun | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | William Gardell William Gardell 01, AIK 11.16 | 01 | AIK | 11.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Markus Lantto Markus Lantto 01, AIK 11.39 | 01 | AIK | 11.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Erik Pålsson Erik Pålsson 01, IFK Göteborg 11.51 | 01 | IFK Göteborg | 11.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Haara Bakketun Andreas Haara Bakketun 01, NOR 11.15 | 01 | NOR | 11.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Martin Hagberg Martin Hagberg 01, Hässelby 11.78 | 01 | Hässelby SK | 11.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +1.8 | 30 jun | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oliwer Danielsson Oliwer Danielsson 01, Ullevi 11.05 | 01 | Ullevi FK | 11.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +2.1 | 30 jun | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Frederik Andersson Frederik Andersson 01, DEN 11.12w | 01 | DEN | 11.12w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Pålsson Erik Pålsson 01, IFK Göteborg 11.43w | 01 | IFK Göteborg | 11.43w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 30 jun Vind: +1.7 | 30 jun | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriel Gunnarsson Gabriel Gunnarsson 01, IF Göta 11.07 | 01 | IF Göta Karlstad | 11.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bimo Soenarso Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro 11.10 | 01 | KFUM Örebro | 11.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 200 m 1 jul Vind: +1.4 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oliwer Danielsson Oliwer Danielsson 01, Ullevi 22.30 | 01 | Ullevi FK | 22.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: -0.7 | 1 jul | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albert Nygren Albert Nygren 01, Upsala IF 23.22 | 01 | Upsala IF | 23.22 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: +1.4 | 1 jul | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Johansson Erik Johansson 01, Ullevi 23.04 | 01 | Ullevi FK | 23.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Markus Lantto Markus Lantto 01, AIK 23.76 | 01 | AIK | 23.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 1 jul Vind: +0.8 | 1 jul | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linus Strand Linus Strand 01, KFUM Örebro 23.85 | 01 | KFUM Örebro | 23.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 48.84 | 02 | Turebergs FK | 48.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johan Claeson Johan Claeson 01, Linköpings GIF 49.00 | 01 | Linköpings GIF | 49.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gustav Gahne Gustav Gahne 01, Hässelby 49.69 | 01 | Hässelby SK | 49.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Karl Wållgren Karl Wållgren 01, Lerum 51.53 | 01 | IK Lerum FI | 51.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anton Sjölund Anton Sjölund 01, Spårvägen 52.02 | 01 | Spårvägens FK | 52.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sidrak Afework Sidrak Afework 01, Spårvägen 53.61 | 01 | Spårvägens FK | 53.61 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Jönsson Andreas Jönsson 02, Malmö 52.75 | 02 | Malmö AI | 52.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 3000 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jeppe Risvig Jeppe Risvig 01, DEN 8:52.38 | 01 | DEN | 8:52.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexander Bucht Alexander Bucht 01, Sävedalen 8:53.31 | 01 | Sävedalens AIK | 8:53.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Tangen Gundersen Erik Tangen Gundersen 01, NOR 8:53.46 | 01 | NOR | 8:53.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonathan Edman Jonathan Edman 01, Umedalen 8:54.44 | 01 | Umedalens IF | 8:54.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Martin Kirkeberg Mørk Martin Kirkeberg Mørk 01, NOR 8:55.42 | 01 | NOR | 8:55.42 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Julius Mördrup Julius Mördrup 02, Lidingö 9:21.54 | 02 | IFK Lidingö | 9:21.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) 1 jul Vind: +1.8 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 13.95 | 01 | Ärla IF | 13.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thomas Jones Thomas Jones 01, Kyrkhult 14.08 | 01 | Kyrkhults SK | 14.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gabriel Gunnarsson Gabriel Gunnarsson 01, IF Göta 14.56 | 01 | IF Göta Karlstad | 14.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Albin Hedén Albin Hedén 01, Arvika 14.90 | 01 | KFUM Arvika | 14.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alfred Berglöf Alfred Berglöf 01, Strand 15.57 | 01 | Strands IF | 15.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Melker Drackner Melker Drackner 01, Lidköpings IS 15.62 | 01 | Lidköpings IS | 15.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: -1.3 | 1 jul | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 14.58 | 01 | Ärla IF | 14.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: +0.6 | 1 jul | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thomas Jones Thomas Jones 01, Kyrkhult 14.12 | 01 | Kyrkhults SK | 14.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 300 m häck (83.8 cm) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hellas 38.54 | 01 | Hellas FK | 38.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 43.77 | 02 | IFK Växjö | 43.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 39.83 | 01 | Ärla IF | 39.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linus Strand Linus Strand 01, KFUM Örebro 42.47 | 01 | KFUM Örebro | 42.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Höjd 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Erik Olzon Erik Olzon 01, Kville 1.77 | 01 | IF Kville | 1.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Stav 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 4.45 | 01 | Ärla IF | 4.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Martin Hagberg Martin Hagberg 01, Hässelby 6.18 | 01 | Hässelby SK | 6.18 | +1.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Alfred Berglöf Alfred Berglöf 01, Strand 6.10 | 01 | Strands IF | 6.10 | +0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Elias Sahlin Elias Sahlin 01, Hellas 6.10 | 01 | Hellas FK | 6.10 | +0.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Philip Wilhelmsson Philip Wilhelmsson 01, KFUM Örebro 5.96w | 01 | KFUM Örebro | 5.96w | +3.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Filip Lindh Filip Lindh 01, IFK Växjö 5.85 | 01 | IFK Växjö | 5.85 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Favour Chidison Favour Chidison 01, Ullevi 13.82 | 01 | Ullevi FK | 13.82 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melker Manne Melker Manne 01, Ullevi 13.49 | 01 | Ullevi FK | 13.49 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Albin Wägmark Albin Wägmark 01, AIK 12.82 | 01 | AIK | 12.82 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Philip Wilhelmsson Philip Wilhelmsson 01, KFUM Örebro 12.20 | 01 | KFUM Örebro | 12.20 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Alfred Berglöf Alfred Berglöf 01, Strand 12.07 | 01 | Strands IF | 12.07 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Kula (5.0 kg) extra 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin 01, Kville 16.73 | 01 | IF Kville | 16.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Diskus (1.5 kg) 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leo Janén Leo Janén 02, IFK Växjö 51.74 | 02 | IFK Växjö | 51.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Henriksson Andreas Henriksson 02, Malmö 66.76 | 02 | Malmö AI | 66.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Håkon Eik Litland Håkon Eik Litland 01, NOR 61.54 | 01 | NOR | 61.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hugo Sörby Hugo Sörby 01, Upsala IF 61.35 | 01 | Upsala IF | 61.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | William Lanndalen William Lanndalen 01, Kville 61.12 | 01 | IF Kville | 61.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Karl Ludvik Karl Ludvik 02, Tureberg 60.90 | 02 | Turebergs FK | 60.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 100 m 30 jun Vind: +1.2 Final A Final | 30 jun | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tazana Kamanga-Dyrbak Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN 10.79 | 02 | DEN | 10.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 10.87 | 02 | Täby IS | 10.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julius Aurel Hack Julius Aurel Hack 02, GER 11.07 | 02 | GER | 11.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 11.11 | 02 | AIK | 11.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oskar Bengtsson Oskar Bengtsson 02, Udd 11.25 | 02 | IF Udd | 11.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +1.4 | 30 jun | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonas André Ose Jonas André Ose 02, NOR 11.09 | 02 | NOR | 11.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 11.51 | 02 | IFK Växjö | 11.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: 0.0 | 30 jun | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 11.04 | 02 | Täby IS | 11.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: -2.0 | 30 jun | Vind: -2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Frans Ingelstam Frans Ingelstam 02, Upsala IF 11.93 | 02 | Upsala IF | 11.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 30 jun Vind: +2.2 | 30 jun | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriel Vikic Gabriel Vikic 02, Visby 11.26w | 02 | Visby IF Gute | 11.26w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 8 30 jun Vind: +1.3 | 30 jun | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tazana Kamanga-Dyrbak Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN 10.92 | 02 | DEN | 10.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Michael Johansson Michael Johansson 02, Ymer 11.92 | 02 | IK Ymer | 11.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 200 m 1 jul Vind: +1.9 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 22.02 | 02 | Täby IS | 22.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 22.75 | 02 | AIK | 22.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: +2.4 | 1 jul | Vind: +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linus Simmerlein Linus Simmerlein 02, Huddinge 23.00w | 02 | Huddinge AIS | 23.00w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: -1.4 | 1 jul | Vind: -1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vilmer Elovsson Vilmer Elovsson 02, Mölndal 23.95 | 02 | Mölndals AIK | 23.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final G 1 jul Vind: +1.7 | 1 jul | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jesper Hermansson Jesper Hermansson 02, Mölndal 23.86 | 02 | Mölndals AIK | 23.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Isaksson Erik Isaksson 02, Kville 24.20 | 02 | IF Kville | 24.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) 1 jul Vind: +1.7 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 14.55 | 02 | Täby IS | 14.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Edvin Månsson Edvin Månsson 02, IFK Växjö 14.93 | 02 | IFK Växjö | 14.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anton Hermansson Anton Hermansson 02, Högby 15.31 | 02 | Högby IF | 15.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 Höjd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gabriel Wallmark Gabriel Wallmark 02, Örgryte 1.89 | 02 | Örgryte IS | 1.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 6.62 | 02 | Täby IS | 6.62 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Viktor Palmén Viktor Palmén 02, Karlskoga 6.09 | 02 | Karlskoga FIF | 6.09 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Karl-William Einarson Karl-William Einarson 02, Wedevåg 6.06 | 02 | Wedevågs IF | 6.06 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Sebastian Isakson Sebastian Isakson 02, Täby 5.96 | 02 | Täby IS | 5.96 | –0.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Michael Johansson Michael Johansson 02, Ymer 5.82 | 02 | IK Ymer | 5.82 | +1.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Johan Wahlgren Johan Wahlgren 02, Ullevi 5.76 | 02 | Ullevi FK | 5.76 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Victor Kruse Victor Kruse 02, IFK Göteborg 11.34 | 02 | IFK Göteborg | 11.34 | –0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P16 Kula (5.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fredrik Grund Fredrik Grund 02, Kville 12.91 | 02 | IF Kville | 12.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 80 m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +0.9 | 30 jun | Vind: +0.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elias Lind Elias Lind 03, Hässelby 10.00 | 03 | Hässelby SK | 10.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +1.7 | 30 jun | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hugo Holmlund Hugo Holmlund 03, Tyresö 10.01 | 03 | Tyresö FK | 10.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Arvid Hedin Arvid Hedin 03, Östersunds GIF 10.14 | 03 | Östersunds GIF | 10.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: +1.3 | 30 jun | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ludvig Reinsson Ludvig Reinsson 03, Ununge 10.03 | 03 | Ununge IF | 10.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eemeli Peura Eemeli Peura 03, Upsala IF 10.13 | 03 | Upsala IF | 10.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 300 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 35.89 | 03 | Tyresö FK | 35.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Niklas Wall Niklas Wall 03, Tyresö 36.60 | 03 | Tyresö FK | 36.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oliver Ellström Oliver Ellström 03, IF Göta 37.46 | 03 | IF Göta Karlstad | 37.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mattias Andersson Mattias Andersson 03, Öresund 37.66 | 03 | Öresund FK | 37.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elias Wennolf Elias Wennolf 03, Lund 38.27 | 03 | IFK Lund | 38.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Albin Lago Albin Lago 03, Genarp 40.62 | 03 | Genarps IF | 40.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | David Ulstein David Ulstein 03, Mölndal 39.45 | 03 | Mölndals AIK | 39.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lukas Ellström Lukas Ellström 03, IF Göta 40.39 | 03 | IF Göta Karlstad | 40.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Simon Öberg Simon Öberg 03, Västerås FK 40.55 | 03 | Västerås FK | 40.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oliver Glans Oliver Glans 03, Ullevi 40.88 | 03 | Ullevi FK | 40.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Melvin Mathisson Melvin Mathisson 03, KA2 40.29 | 03 | KA 2 IF | 40.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final G 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nils Nilsson Gott Nils Nilsson Gott 03, Malmö 38.96 | 03 | Malmö AI | 38.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pontus Lindell Pontus Lindell 03, Upsala IF 39.27 | 03 | Upsala IF | 39.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ville Makslahti Ville Makslahti 03, Luleå 39.91 | 03 | Luleå FIF | 39.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hugo Holmlund Hugo Holmlund 03, Tyresö 40.29 | 03 | Tyresö FK | 40.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eemeli Peura Eemeli Peura 03, Upsala IF 40.30 | 03 | Upsala IF | 40.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 80 m häck (83.8 cm) 1 jul Vind: +2.0 Final A Final | 1 jul | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 10.50 | 03 | Tyresö FK | 10.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nils Ekström Nils Ekström 03, Trollhättan FIK 11.30 | 03 | Trollhättan FIK | 11.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Elliot Duvert Elliot Duvert 03, Tureberg 11.55 | 03 | Turebergs FK | 11.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 1 jul Vind: -1.4 | 1 jul | Vind: -1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Arvid Hedin Arvid Hedin 03, Östersunds GIF 12.82 | 03 | Östersunds GIF | 12.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 300 m häck (76.2 cm) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Markus Moberg Markus Moberg 03, Hammarby 39.78 | 03 | Hammarby IF | 39.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emil Sörqvist Emil Sörqvist 03, Huddinge 44.00 | 03 | Huddinge AIS | 44.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maximilian Lennartsson Maximilian Lennartsson 03, Gnistan 44.78 | 03 | FIF Gnistan | 44.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Edvin Kaljo Edvin Kaljo 04, Tjalve IF Norrköping 46.83 | 04 | Tjalve IF Norrköping | 46.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samuel Vinberg Samuel Vinberg 03, Upsala IF 43.04 | 03 | Upsala IF | 43.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Höjd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristján Viggó Sigfinnsson Kristján Viggó Sigfinnsson 03, ISL 1.98 | 03 | ISL | 1.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabian Steene Fabian Steene 03, Kville 1.96 | 03 | IF Kville | 1.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | William Nestor William Nestor 03, Linköpings GIF 1.72 | 03 | Linköpings GIF | 1.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Stav 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabian August Furnes Warpe Fabian August Furnes Warpe 03, NOR 4.60 | 03 | NOR | 4.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 6.68 | 03 | Tyresö FK | 6.68 | +0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 6.46 | 03 | Tyresö FK | 6.46 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Niklas Wall Niklas Wall 03, Tyresö 6.31 | 03 | Tyresö FK | 6.31 | +2.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Oliver Ellström Oliver Ellström 03, IF Göta 6.30w | 03 | IF Göta Karlstad | 6.30w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Samuel Vinberg Samuel Vinberg 03, Upsala IF 6.07 | 03 | Upsala IF | 6.07 | –0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Elliot Duvert Elliot Duvert 03, Tureberg 5.99 | 03 | Turebergs FK | 5.99 | +1.8 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Tresteg 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 13.34 | 03 | Tyresö FK | 13.34 | –1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 12.36 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 12.36 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Nils Thorin Nils Thorin 03, Örgryte 11.38 | 03 | Örgryte IS | 11.38 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | Philip Karlsson Philip Karlsson 04, Ullevi 10.32 | 04 | Ullevi FK | 10.32 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Kula (4.0 kg) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jesper Ahlin Jesper Ahlin 03, Tureberg 18.24 | 03 | Turebergs FK | 18.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Teo Paganus Teo Paganus 03, Tureberg 13.60 | 03 | Turebergs FK | 13.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Adam Kraft Adam Kraft 03, Östersunds GIF 13.50 | 03 | Östersunds GIF | 13.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Slägga (4.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Martin Sundberg Martin Sundberg 03, Hammarby 39.70 | 03 | Hammarby IF | 39.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 80 m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +1.1 | 30 jun | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tristan Heno Tristan Heno 04, IFK Göteborg 9.92 | 04 | IFK Göteborg | 9.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 300 m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isak Holgersson Isak Holgersson 04, Lund 39.82 | 04 | IFK Lund | 39.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kalle Aldskogius Kalle Aldskogius 04, Hammarby 40.50 | 04 | Hammarby IF | 40.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip Engström Filip Engström 04, Hammarby 41.29 | 04 | Hammarby IF | 41.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 80 m häck (83.8 cm) 1 jul Vind: +1.6 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Assarsson Edvin Assarsson 04, Eslövs AI 11.15 | 04 | Eslövs AI | 11.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Isac Svensson Isac Svensson 04, Halmstad 11.46 | 04 | IFK Halmstad | 11.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oscar Niklasson Oscar Niklasson 04, Hanviken 11.53 | 04 | Hanvikens SK | 11.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hugo Winther Hugo Winther 04, Tureberg 11.97 | 04 | Turebergs FK | 11.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Casper Bergstrand Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI 12.04 | 04 | F Stenungsunds FI | 12.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 Höjd 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Melwin Lycke Holm Melwin Lycke Holm 04, Kil 2.00 | 04 | Kils AIK | 2.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Albin Coster Albin Coster 04, Örgryte 1.64 | 04 | Örgryte IS | 1.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P14 Stav 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Josef Külen Josef Külen 04, Tjalve IF Norrköping 2.82 | 04 | Tjalve IF Norrköping | 2.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Edvin Kaljo Edvin Kaljo 04, Tjalve IF Norrköping 2.67 | 04 | Tjalve IF Norrköping | 2.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Höjd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ludvig Holgersson Ludvig Holgersson 05, Bohus 1.70 | 05 | Bohus IF | 1.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Edvin Unger Edvin Unger 05, Lidingö 1.61 | 05 | IFK Lidingö | 1.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m 30 jun Vind: +2.1 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Johansson Emilia Johansson 05, Klippan 7.88w | 05 | Klippans FK | 7.88w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebba Vold Johannesson Ebba Vold Johannesson 06, Sunne 8.22w | 06 | IFK Sunne | 8.22w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maya Bergström-Weekes Maya Bergström-Weekes 05, Upsala IF 8.17w | 05 | Upsala IF | 8.17w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Moa Bertilsson Moa Bertilsson 05, IFK Göteborg 8.17w | 05 | IFK Göteborg | 8.17w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +0.4 | 30 jun | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Jensfelt Olivia Jensfelt 05, Malmö 8.14 | 05 | Malmö AI | 8.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathilda Brodd Polsten Mathilda Brodd Polsten 05, Malmö 8.18 | 05 | Malmö AI | 8.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m 30 jun Vind: +0.8 Final A Final | 30 jun | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Helene Rønningen Helene Rønningen 98, NOR 11.46 | 98 | NOR | 11.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Claudia Payton Claudia Payton 98, Ullevi 11.78 | 98 | Ullevi FK | 11.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Astrid Mangen Cederkvist Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR 11.85 | 94 | NOR | 11.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Irene Ekelund Irene Ekelund 97, Spårvägen 11.87 | 97 | Spårvägens FK | 11.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 11.97 | 97 | KFUM Örebro | 11.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Louise Østergård Louise Østergård 94, DEN 11.99 | 94 | DEN | 11.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hanna Adriansson Nordberg Hanna Adriansson Nordberg 92, Lidingö 12.02 | 92 | IFK Lidingö | 12.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 12.03 | 98 | IK Ymer | 12.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Fatou Sowe Fatou Sowe 93, Malmö 12.05 | 93 | Malmö AI | 12.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +4.5 | 30 jun | Vind: +4.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Ström Malin Ström 86, Bollnäs 11.71w | 86 | Bollnäs FIK | 11.71w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marte Pettersen Marte Pettersen 97, NOR 11.94w | 97 | NOR | 11.94w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Astrid Glenner-Frandsen Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN 11.99w | 93 | DEN | 11.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linnea Tillman Linnea Tillman 98, Helsingborg 12.06w | 98 | IFK Helsingborg | 12.06w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nikki Berglund Nikki Berglund 94, Färjestaden 12.17w | 94 | FIK Färjestaden | 12.17w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linnéa Agefjäll Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF 12.35w | 97 | Linköpings GIF | 12.35w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: -0.2 | 30 jun | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 11.89 | 97 | KFUM Örebro | 11.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fatou Sowe Fatou Sowe 93, Malmö 11.92 | 93 | Malmö AI | 11.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanna Adriansson Nordberg Hanna Adriansson Nordberg 92, Lidingö 11.96 | 92 | IFK Lidingö | 11.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pernille Sina Lund Pernille Sina Lund 93, NOR 12.35 | 93 | NOR | 12.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anna Lennman Anna Lennman 98, Falun 13.00 | 98 | Falu IK | 13.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +3.3 | 30 jun | Vind: +3.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Irene Ekelund Irene Ekelund 97, Spårvägen 11.70w | 97 | Spårvägens FK | 11.70w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Louise Østergård Louise Østergård 94, DEN 12.01w | 94 | DEN | 12.01w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nikki Berglund Nikki Berglund 94, Färjestaden 12.29w | 94 | FIK Färjestaden | 12.29w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Klara Helander Klara Helander 95, Upsala IF 12.36w | 95 | Upsala IF | 12.36w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Amanda Jansson Amanda Jansson 96, Tierp 12.75w | 96 | Tierps IF | 12.75w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +2.6 | 30 jun | Vind: +2.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Claudia Payton Claudia Payton 98, Ullevi 11.83w | 98 | Ullevi FK | 11.83w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Astrid Glenner-Frandsen Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN 12.05w | 93 | DEN | 12.05w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marte Pettersen Marte Pettersen 97, NOR 12.11w | 97 | NOR | 12.11w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linnéa Agefjäll Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF 12.31w | 97 | Linköpings GIF | 12.31w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alina Lindqvist Alina Lindqvist 95, Väsby 12.59w | 95 | Väsby IK | 12.59w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: -2.7 | 30 jun | Vind: -2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Ström Malin Ström 86, Bollnäs 12.17 | 86 | Bollnäs FIK | 12.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Bakke Hansen Ida Bakke Hansen 93, NOR 12.33 | 93 | NOR | 12.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Helene Rønningen Helene Rønningen 98, NOR 11.68 | 98 | NOR | 11.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vilde Humstad Aasmo Vilde Humstad Aasmo 98, NOR 12.15 | 98 | NOR | 12.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 30 jun Vind: +1.8 | 30 jun | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen 94, NOR 12.04 | 94 | NOR | 12.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linnea Tillman Linnea Tillman 98, Helsingborg 12.10 | 98 | IFK Helsingborg | 12.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilia Kjellberg Emilia Kjellberg 96, Sunne 12.26 | 96 | IFK Sunne | 12.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 12.89 | 98 | Täby IS | 12.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 30 jun Vind: +0.2 | 30 jun | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Astrid Mangen Cederkvist Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR 11.97 | 94 | NOR | 11.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 11.98 | 98 | IK Ymer | 11.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Binai Ahmad Binai Ahmad 97, KA2 12.43 | 97 | KA 2 IF | 12.43 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m 1 jul Vind: +3.2 Final A Final | 1 jul | Vind: +3.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Helene Rønningen Helene Rønningen 98, NOR 23.52w | 98 | NOR | 23.52w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Astrid Mangen Cederkvist Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR 23.78w | 94 | NOR | 23.78w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elin Östlund Elin Östlund 91, KFUM Örebro 23.79w | 91 | KFUM Örebro | 23.79w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ida Kathrine Karstoft Ida Kathrine Karstoft 95, DEN 23.91w | 95 | DEN | 23.91w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lisa Lilja Lisa Lilja 96, Ullevi 23.92w | 96 | Ullevi FK | 23.92w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mette Graversgaard Mette Graversgaard 95, DEN 24.15w | 95 | DEN | 24.15w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emma Jansson Emma Jansson 97, KFUM Örebro 24.36w | 97 | KFUM Örebro | 24.36w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 24.49w | 98 | IK Ymer | 24.49w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: -0.1 | 1 jul | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linnéa Frobe Linnéa Frobe 98, Täby 24.60 | 98 | Täby IS | 24.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Bakke Hansen Ida Bakke Hansen 93, NOR 24.72 | 93 | NOR | 24.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marte Pettersen Marte Pettersen 97, NOR 24.78 | 97 | NOR | 24.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Caroline Kihlblom Caroline Kihlblom 94, Täby 24.80 | 94 | Täby IS | 24.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna Palmqvist Hanna Palmqvist 96, Mölndal 24.99 | 96 | Mölndals AIK | 24.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Astrid Glenner-Frandsen Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN 25.16 | 93 | DEN | 25.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Henriette Jæger Henriette Jæger 03, NOR 25.24 | 03 | NOR | 25.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: -2.3 | 1 jul | Vind: -2.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Adriansson Nordberg Hanna Adriansson Nordberg 92, Lidingö 24.97 | 92 | IFK Lidingö | 24.97 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johanna Holmén Svensson Johanna Holmén Svensson 95, Ullevi 24.97 | 95 | Ullevi FK | 24.97 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul Vind: +1.2 | 1 jul | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felicia Ascard Felicia Ascard 96, Lund 25.37 | 96 | IFK Lund | 25.37 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 1 jul Vind: +1.5 | 1 jul | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonna Lindéen Jonna Lindéen 96, Kalmar SK 25.29 | 96 | Kalmar SK | 25.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Engelin Anna Engelin 98, Östersunds GIF 25.57 | 98 | Östersunds GIF | 25.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sofia Hultgren Sofia Hultgren 97, Täby 25.65 | 97 | Täby IS | 25.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Westher Anna Westher 97, KFUM Örebro 25.93 | 97 | KFUM Örebro | 25.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linnéa Agefjäll Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF 26.01 | 97 | Linköpings GIF | 26.01 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sophie Okejeme Sophie Okejeme 04, Täby 26.61 | 04 | Täby IS | 26.61 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final F 1 jul Vind: +1.2 | 1 jul | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilma Svenson Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK 26.04 | 03 | Oskarshamns SK | 26.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Therese Bjureby Therese Bjureby 97, Linköpings GIF 26.04 | 97 | Linköpings GIF | 26.04 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Aabakken Hanna Aabakken 98, KFUM Örebro 26.16 | 98 | KFUM Örebro | 26.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Binai Ahmad Binai Ahmad 97, KA2 26.21 | 97 | KA 2 IF | 26.21 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final G 1 jul Vind: +1.4 | 1 jul | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sara Jernfält Sara Jernfält 93, KFUM Örebro 26.37 | 93 | KFUM Örebro | 26.37 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sara Dorthea Jensen Sara Dorthea Jensen 96, NOR 53.73 | 96 | NOR | 53.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elisabeth Slettum Elisabeth Slettum 86, NOR 54.44 | 86 | NOR | 54.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linnéa Frobe Linnéa Frobe 98, Täby 54.66 | 98 | Täby IS | 54.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Minna Svärd Minna Svärd 98, IF Göta 55.26 | 98 | IF Göta Karlstad | 55.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 55.59 | 98 | Täby IS | 55.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Caroline Kihlblom Caroline Kihlblom 94, Täby 56.19 | 94 | Täby IS | 56.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nora Kollerød Wold Nora Kollerød Wold 97, NOR 56.38 | 97 | NOR | 56.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Josephine Risberg Thoor Josephine Risberg Thoor 95, Helsingborg 56.81 | 95 | IFK Helsingborg | 56.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Knezevic Sandra Knezevic 92, Hammarby 56.88 | 92 | Hammarby IF | 56.88 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marlen Aakre Marlen Aakre 93, NOR 57.13 | 93 | NOR | 57.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linda Frödin Glad Linda Frödin Glad 93, Lidingö 57.39 | 93 | IFK Lidingö | 57.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 57.49 | 97 | Göteborgs KIK | 57.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Klara Helander Klara Helander 95, Upsala IF 56.84 | 95 | Upsala IF | 56.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Wagner Sandra Wagner 92, KFUM Örebro 57.68 | 92 | KFUM Örebro | 57.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sara Jernfält Sara Jernfält 93, KFUM Örebro 58.71 | 93 | KFUM Örebro | 58.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sandra Carlson Sandra Carlson 88, Lund 1:00.66 | 88 | IFK Lund | 1:00.66 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isa Teglund Isa Teglund 98, Udd 1:01.65 | 98 | IF Udd | 1:01.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vanna Ullén Vanna Ullén 03, Tureberg 1:01.73 | 03 | Turebergs FK | 1:01.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Freja Wærness Freja Wærness 00, DEN 2:07.62 | 00 | DEN | 2:07.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sanne Njaastad Sanne Njaastad 00, NOR 2:07.75 | 00 | NOR | 2:07.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mina Marie Anglero Mina Marie Anglero 97, NOR 2:08.18 | 97 | NOR | 2:08.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Madeleine Björlin-Delmar Madeleine Björlin-Delmar 96, IFK Göteborg 2:08.91 | 96 | IFK Göteborg | 2:08.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Alness-Borg Linn Alness-Borg 00, Lidingö 2:20.42 | 00 | IFK Lidingö | 2:20.42 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sara Christiansson Sara Christiansson 97, Sävedalen 2:09.20 | 97 | Sävedalens AIK | 2:09.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sandra Åberg Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK 2:16.54 | 03 | Göteborgs KIK | 2:16.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julia Meijer Julia Meijer 04, IFK Mora FIK 2:21.54 | 04 | IFK Mora FIK | 2:21.54 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victoria Psilander Victoria Psilander 03, Lidingö 2:23.42 | 03 | IFK Lidingö | 2:23.42 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mia Helene Mørck Mia Helene Mørck 99, DEN 2:10.57 | 99 | DEN | 2:10.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anna Mark Helwigh Anna Mark Helwigh 00, DEN 2:11.25 | 00 | DEN | 2:11.25 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tilda Knauer Tilda Knauer 03, Hälle 2:17.28 | 03 | Hälle IF | 2:17.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Christina Maria Toogood Christina Maria Toogood 89, NOR 2:12.30 | 89 | NOR | 2:12.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Maja Björnsson Maja Björnsson 03, Upsala IF 2:21.31 | 03 | Upsala IF | 2:21.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 2:12.45 | 97 | Mölndals AIK | 2:12.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Maria Freij Maria Freij 98, Öresund 2:13.07 | 98 | Öresund FK | 2:13.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Amanda Ivehammar Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF 2:20.45 | 01 | Linköpings GIF | 2:20.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Thea Nilsson Thea Nilsson 03, Höör 2:25.91 | 03 | Höörs IS | 2:25.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ida Holm Ida Holm 93, Täby 2:13.42 | 93 | Täby IS | 2:13.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Andrea Modin Engesæth Andrea Modin Engesæth 01, NOR 2:15.26 | 01 | NOR | 2:15.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rebekka Fuglø Fuglø Rebekka Fuglø Fuglø 93, DEN 2:13.48 | 93 | DEN | 2:13.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Karen Johanne Jøsendal Karen Johanne Jøsendal 94, NOR 2:13.96 | 94 | NOR | 2:13.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pia Bålsrud Pia Bålsrud 95, NOR 2:14.05 | 95 | NOR | 2:14.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Agnes Hanell Agnes Hanell 04, Tumba 2:25.95 | 04 | IFK Tumba | 2:25.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Petronella Tordsdatter Halle Petronella Tordsdatter Halle 02, NOR 2:14.57 | 02 | NOR | 2:14.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marte Nyborg Marte Nyborg 99, NOR 2:15.98 | 99 | NOR | 2:15.98 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | My Rundgren My Rundgren 03, Luleå 2:23.71 | 03 | Luleå FIF | 2:23.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Bergdahl Lisa Bergdahl 95, Sävedalen 2:16.83 | 95 | Sävedalens AIK | 2:16.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alicia Larsten Alicia Larsten 04, Lidingö 2:29.03 | 04 | IFK Lidingö | 2:29.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nora Denti Nora Denti 04, IFK Göteborg 2:29.76 | 04 | IFK Göteborg | 2:29.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lisa Wreeby Lisa Wreeby 02, Sävedalen 2:24.54 | 02 | Sävedalens AIK | 2:24.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Olivia Kempi Olivia Kempi 98, Helsingborg 2:22.13 | 98 | IFK Helsingborg | 2:22.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Wilma Karlsson Wilma Karlsson 03, Säffle 2:29.11 | 03 | Säffle FIK | 2:29.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Carolina Larson Carolina Larson 02, Lidingö 2:26.83 | 02 | IFK Lidingö | 2:26.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sofia Amini Sofia Amini 03, Upsala IF 2:30.34 | 03 | Upsala IF | 2:30.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Frida Hansson Frida Hansson 97, Stenungsunds FI 2:25.88 | 97 | F Stenungsunds FI | 2:25.88 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tyra Morell Tyra Morell 02, Upsala IF 2:27.04 | 02 | Upsala IF | 2:27.04 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall 97, Hässelby 4:25.69 | 97 | Hässelby SK | 4:25.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sophie Søefeldt Sophie Søefeldt 00, DEN 4:26.04 | 00 | DEN | 4:26.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alice Magnell Millán Alice Magnell Millán 05, Tjalve IF Norrköping 4:43.45 | 05 | Tjalve IF Norrköping | 4:43.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christina Maria Toogood Christina Maria Toogood 89, NOR 4:27.12 | 89 | NOR | 4:27.12 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 4:27.38 | 92 | Örgryte IS | 4:27.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Alness-Borg Linn Alness-Borg 00, Lidingö 4:50.31 | 00 | IFK Lidingö | 4:50.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ebba Wahlberg Ebba Wahlberg 02, Ymer 4:51.47 | 02 | IK Ymer | 4:51.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Frida Berglin Frida Berglin 05, KA2 5:02.30 | 05 | KA 2 IF | 5:02.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vienna Søyland Dahle Vienna Søyland Dahle 92, NOR 4:29.65 | 92 | NOR | 4:29.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Rebekka Fuglø Fuglø Rebekka Fuglø Fuglø 93, DEN 4:34.15 | 93 | DEN | 4:34.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nadja Rugland Nadja Rugland 01, Kalmar SK 4:54.19 | 01 | Kalmar SK | 4:54.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Pia Bålsrud Pia Bålsrud 95, NOR 4:34.27 | 95 | NOR | 4:34.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Marie Synnøve Qvale Marie Synnøve Qvale 94, NOR 4:34.51 | 94 | NOR | 4:34.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Josefine Rytter Josefine Rytter 94, DEN 4:34.94 | 94 | DEN | 4:34.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emma Kirkeberg Mørk Emma Kirkeberg Mørk 02, NOR 4:37.14 | 02 | NOR | 4:37.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Beatrice Brink Beatrice Brink 99, Kville 4:42.29 | 99 | IF Kville | 4:42.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ida Egnell Ida Egnell 05, Lidingö 5:19.06 | 05 | IFK Lidingö | 5:19.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Nora Sannes Nora Sannes 00, NOR 4:43.92 | 00 | NOR | 4:43.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Helena Siltberg-Nordsjø Helena Siltberg-Nordsjø 87, Upsala IF 4:56.46 | 87 | Upsala IF | 4:56.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Thea Miilus-Larsen Thea Miilus-Larsen 05, Åkersberga 5:36.55 | 05 | Åkersberga SK | 5:36.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pernilla Epland Pernilla Epland 90, NOR 4:28.59 | 90 | NOR | 4:28.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Freja Ekstrand Freja Ekstrand 05, KA2 5:29.27 | 05 | KA 2 IF | 5:29.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Annika Faager Annika Faager 76, Björnstorp 4:41.29 | 76 | Björnstorps IF | 4:41.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Clara Hildt Clara Hildt 93, Örgryte 4:41.94 | 93 | Örgryte IS | 4:41.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lina Olsson Lina Olsson 05, Strand 5:37.28 | 05 | Strands IF | 5:37.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna DICKÉR Hanna DICKÉR 92, Örgryte 4:44.74 | 92 | Örgryte IS | 4:44.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ulrika Bredin Ulrika Bredin 02, Sävedalen 5:17.38 | 02 | Sävedalens AIK | 5:17.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Felicia Niklasson Felicia Niklasson 01, Sävedalen 5:18.69 | 01 | Sävedalens AIK | 5:18.69 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Klara Öberg Klara Öberg 02, Högby 5:34.73 | 02 | Högby IF | 5:34.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Elsa Olsson Elsa Olsson 98, Umedalen 5:08.27 | 98 | Umedalens IF | 5:08.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1 mile 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Meijer Julia Meijer 04, IFK Mora FIK 6:29.41 | 04 | IFK Mora FIK | 6:29.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 2000 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sandra Åberg Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK 6:41.78 | 03 | Göteborgs KIK | 6:41.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tilda Knauer Tilda Knauer 03, Hälle 6:44.05 | 03 | Hälle IF | 6:44.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Alva Malmsten Nilsson Alva Malmsten Nilsson 03, Skade 6:47.29 | 03 | IF Skade | 6:47.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Maja Björnsson Maja Björnsson 03, Upsala IF 6:47.55 | 03 | Upsala IF | 6:47.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Juni Rugland Juni Rugland 03, Kalmar SK 6:57.93 | 03 | Kalmar SK | 6:57.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Amanda Olsson Amanda Olsson 03, Säffle 7:09.80 | 03 | Säffle FIK | 7:09.80 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fanny Andersson Fanny Andersson 03, Falkenberg 6:52.26 | 03 | Falkenbergs IK | 6:52.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Alicia Larsten Alicia Larsten 04, Lidingö 7:10.47 | 04 | IFK Lidingö | 7:10.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Mysa Hillbur Mysa Hillbur 03, Höör 7:11.78 | 03 | Höörs IS | 7:11.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Filippa Zäll Filippa Zäll 03, Ängelholm 7:11.79 | 03 | Ängelholms IF | 7:11.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Sabina Aumo Sabina Aumo 03, Hälle 7:13.58 | 03 | Hälle IF | 7:13.58 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elsa Palmgren Elsa Palmgren 03, Sundsvall 7:07.96 | 03 | Sundsvalls FI | 7:07.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Saga Jarhall Saga Jarhall 04, Linköpings GIF 7:15.30 | 04 | Linköpings GIF | 7:15.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Saga Hagelin Saga Hagelin 03, Mölndal 7:16.32 | 03 | Mölndals AIK | 7:16.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Josefine Höjer Josefine Höjer 03, Hässelby 7:21.16 | 03 | Hässelby SK | 7:21.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Linnea Svensson Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping 7:23.08 | 03 | Tjalve IF Norrköping | 7:23.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Felicia Brink Felicia Brink 04, Kville 7:23.66 | 04 | IF Kville | 7:23.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Ebba Francois Ebba Francois 04, Örgryte 7:31.84 | 04 | Örgryte IS | 7:31.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Wilma Holmén Wilma Holmén 03, Mölndal 7:41.56 | 03 | Mölndals AIK | 7:41.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anastasia Denisova Anastasia Denisova 93, Sävedalen 9:29.00 | 93 | Sävedalens AIK | 9:29.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sophie Søefeldt Sophie Søefeldt 00, DEN 9:43.67 | 00 | DEN | 9:43.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marie Synnøve Qvale Marie Synnøve Qvale 94, NOR 9:51.88 | 94 | NOR | 9:51.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nora Sannes Nora Sannes 00, NOR 9:52.47 | 00 | NOR | 9:52.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emilia Lillemo Emilia Lillemo 00, Täby 9:56.28 | 00 | Täby IS | 9:56.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Beatrice Brink Beatrice Brink 99, Kville 10:08.85 | 99 | IF Kville | 10:08.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emilie Mo Emilie Mo 01, NOR 10:15.04 | 01 | NOR | 10:15.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 10:17.67 | 97 | Mölndals AIK | 10:17.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Nina Persson Nina Persson 91, Örgryte 10:29.14 | 91 | Örgryte IS | 10:29.14 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Erika Svanborg Erika Svanborg 91, Sävedalen 10:36.15 | 91 | Sävedalens AIK | 10:36.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jennifer Acklund Jennifer Acklund 95, Örgryte 10:25.29 | 95 | Örgryte IS | 10:25.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johanna Larsson Johanna Larsson 93, Örgryte 10:29.79 | 93 | Örgryte IS | 10:29.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Helena Siltberg-Nordsjø Helena Siltberg-Nordsjø 87, Upsala IF 10:35.16 | 87 | Upsala IF | 10:35.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lotta Weyhenmeyer Lotta Weyhenmeyer 01, Thor 10:36.24 | 01 | IF Thor | 10:36.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Thea Norlund Thea Norlund 00, Skellefteå AIK 10:43.74 | 00 | Skellefteå AIK | 10:43.74 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Kristina Axelsson Kristina Axelsson 99, Sya 11:06.81 | 99 | Sya SK | 11:06.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Felicia Niklasson Felicia Niklasson 01, Sävedalen 11:38.02 | 01 | Sävedalens AIK | 11:38.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m hinder 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ebba Johansson Ebba Johansson 03, Upsala IF 5:49.91 | 03 | Upsala IF | 5:49.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Wilma Holmén Wilma Holmén 03, Mölndal 6:11.03 | 03 | Mölndals AIK | 6:11.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m hinder 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caroline Högardh Caroline Högardh 92, Hässelby 10:17.64 | 92 | Hässelby SK | 10:17.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Mark Helwigh Anna Mark Helwigh 00, DEN 10:17.75 | 00 | DEN | 10:17.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 10:24.54 | 92 | Örgryte IS | 10:24.54 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Clara Hildt Clara Hildt 93, Örgryte 11:04.48 | 93 | Örgryte IS | 11:04.48 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m) 29 jun Vind: +3.1 Final A Final | 29 jun | Vind: +3.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linnéa Svanhall Linnéa Svanhall 04, Färjestaden 12.00w | 04 | FIK Färjestaden | 12.00w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Stella Sällström Stella Sällström 04, IFK Umeå 12.10w | 04 | IFK Umeå | 12.10w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck 1 jul Vind: -0.5 Final A Final | 1 jul | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mette Graversgaard Mette Graversgaard 95, DEN 13.64 | 95 | DEN | 13.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Agathe Holtan Wathne Agathe Holtan Wathne 94, NOR 13.87 | 94 | NOR | 13.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 13.92 | 99 | Hässelby SK | 13.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tess Hertz Saebbö Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK 13.98 | 98 | Göteborgs KIK | 13.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Skogström Malin Skogström 95, Hässelby 14.21 | 95 | Hässelby SK | 14.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 14.40 | 97 | Upsala IF | 14.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alva von Gerber Alva von Gerber 00, Huddinge 15.00 | 00 | Huddinge AIS | 15.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Thea Haahr Thea Haahr 91, DEN 14.47 | 91 | DEN | 14.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Marlen Aakre Marlen Aakre 93, NOR 14.48 | 93 | NOR | 14.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | María Rún Gunnlaugsdóttir María Rún Gunnlaugsdóttir 93, ISL 14.65 | 93 | ISL | 14.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: -1.8 | 1 jul | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mette Graversgaard Mette Graversgaard 95, DEN 13.82 | 95 | DEN | 13.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 13.99 | 99 | Hässelby SK | 13.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marlen Aakre Marlen Aakre 93, NOR 14.43 | 93 | NOR | 14.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 14.47 | 97 | Upsala IF | 14.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Thea Haahr Thea Haahr 91, DEN 14.59 | 91 | DEN | 14.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: -0.3 | 1 jul | Vind: -0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agathe Holtan Wathne Agathe Holtan Wathne 94, NOR 13.91 | 94 | NOR | 13.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Malin Skogström Malin Skogström 95, Hässelby 14.13 | 95 | Hässelby SK | 14.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tess Hertz Saebbö Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK 14.20 | 98 | Göteborgs KIK | 14.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Estelle Montler Estelle Montler 91, Ullevi 14.70 | 91 | Ullevi FK | 14.70 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Therese Bjureby Therese Bjureby 97, Linköpings GIF 15.30 | 97 | Linköpings GIF | 15.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) 1 jul Vind: -0.7 Final A Final | 1 jul | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alva Wolwan Alva Wolwan 01, Upsala IF 14.78 | 01 | Upsala IF | 14.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amalie Hammild Iuel Amalie Hammild Iuel 94, NOR 56.07 | 94 | NOR | 56.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elisabeth Slettum Elisabeth Slettum 86, NOR 58.25 | 86 | NOR | 58.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Solveig Hernandez Vråle Solveig Hernandez Vråle 99, NOR 58.51 | 99 | NOR | 58.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nora Kollerød Wold Nora Kollerød Wold 97, NOR 58.58 | 97 | NOR | 58.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marie Skjæggestad Marie Skjæggestad 99, NOR 59.32 | 99 | NOR | 59.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marlen Aakre Marlen Aakre 93, NOR 59.55 | 93 | NOR | 59.55 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 59.66 | 98 | Lidköpings IS | 59.66 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 1:00.62 | 98 | Täby IS | 1:00.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vår Åsheim Vår Åsheim 99, NOR 1:00.94 | 99 | NOR | 1:00.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Bogunovic Larsen Anna Bogunovic Larsen 93, NOR 1:03.17 | 93 | NOR | 1:03.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 1.78 | 97 | Upsala IF | 1.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Evelina Erlandsson Evelina Erlandsson 94, IF Göta 1.74 | 94 | IF Göta Karlstad | 1.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alma Uhlin Alma Uhlin 03, Falun 1.68 | 03 | Falu IK | 1.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ellen Björklund Ellen Björklund 90, Lund 1.70 | 90 | IFK Lund | 1.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nora Jolbäck Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS 1.64 | 04 | Lidköpings IS | 1.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | My Nordström My Nordström 90, Tjalve IF Norrköping 1.70 | 90 | Tjalve IF Norrköping | 1.70 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emilia Mandl Emilia Mandl 04, Malmö 1.60 | 04 | Malmö AI | 1.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Karen Høystad Karen Høystad 98, NOR 1.70 | 98 | NOR | 1.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Thea Leirfall Bremset Thea Leirfall Bremset 99, NOR 1.70 | 99 | NOR | 1.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Stenman Emma Stenman 02, Thorengruppen 1.58 | 02 | Thorengruppen TFC | 1.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Agnes Dahlberg Agnes Dahlberg 02, Lerum 1.58 | 02 | IK Lerum FI | 1.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Wilma Svenson Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK 1.59 | 03 | Oskarshamns SK | 1.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Tova Wickell Tova Wickell 02, KA2 1.54 | 02 | KA 2 IF | 1.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Dahlström Malin Dahlström 89, Örgryte 4.07 | 89 | Örgryte IS | 4.07 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hanna Jansson Hanna Jansson 95, Ullevi 4.07 | 95 | Ullevi FK | 4.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Jexe Ek Ida Jexe Ek 04, Halmstad 3.06 | 04 | IFK Halmstad | 3.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caroline Ranners Caroline Ranners 95, DEN 3.97 | 95 | DEN | 3.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hedda Marie Kjølberg Hauge Hedda Marie Kjølberg Hauge 01, NOR 3.97 | 01 | NOR | 3.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Karlsson Hanna Karlsson 03, IF Göta 3.14 | 03 | IF Göta Karlstad | 3.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elli Johansson Elli Johansson 04, KA2 2.88 | 04 | KA 2 IF | 2.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Line Renée Jensen Line Renée Jensen 92, DEN 3.97 | 92 | DEN | 3.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Annika Jönsson Annika Jönsson 96, Helsingborg 3.86 | 96 | IFK Helsingborg | 3.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gabriella Jönsson Gabriella Jönsson 01, Helsingborg 3.75 | 01 | IFK Helsingborg | 3.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hulda Thorsteinsdóttir Hulda Thorsteinsdóttir 91, ISL 3.75 | 91 | ISL | 3.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Matilda Honeth Matilda Honeth 02, IFK Växjö 3.43 | 02 | IFK Växjö | 3.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Frida Andersson Frida Andersson 03, KA2 2.75 | 03 | KA 2 IF | 2.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sara Cannmo Sara Cannmo 96, Örgryte 3.75 | 96 | Örgryte IS | 3.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Kajsa Åsberg Kajsa Åsberg 04, Hammarby 2.49 | 04 | Hammarby IF | 2.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Rebecka Krüeger Rebecka Krüeger 03, Malmö 3.63 | 03 | Malmö AI | 3.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Hanna Zachrisson Hanna Zachrisson 99, Ullevi 3.13 | 99 | Ullevi FK | 3.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Klara Mattsson Klara Mattsson 97, Orient 3.63 | 97 | IK Orient | 3.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Linnéa Lindefalk Linnéa Lindefalk 05, Hammarby 2.36 | 05 | Hammarby IF | 2.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Emmie Owald Emmie Owald 04, Malmö 2.36 | 04 | Malmö AI | 2.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Elsa Eriksson Elsa Eriksson 03, Hässelby 2.43 | 03 | Hässelby SK | 2.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Elin Hellquist Elin Hellquist 01, Sävedalen 2.66 | 01 | Sävedalens AIK | 2.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Mella Melander Mella Melander 04, Malmö 2.21 | 04 | Malmö AI | 2.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav extra 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lene Onsrud Retzius Lene Onsrud Retzius 96, NOR 4.23 | 96 | NOR | 4.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hanna Jansson Hanna Jansson 95, Ullevi 4.15 | 95 | Ullevi FK | 4.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Malin Dahlström Malin Dahlström 89, Örgryte 4.15 | 89 | Örgryte IS | 4.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ellen Olsson Ellen Olsson 97, Wärnamo 4.06 | 97 | Wärnamo SK | 4.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Line Renée Jensen Line Renée Jensen 92, DEN 3.83 | 92 | DEN | 3.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Birgitte Kjuus Birgitte Kjuus 99, NOR 3.83 | 99 | NOR | 3.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Rebecka Krüeger Rebecka Krüeger 03, Malmö 3.83 | 03 | Malmö AI | 3.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Laura Grønbech Laura Grønbech 99, DEN 3.67 | 99 | DEN | 3.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Fanny Berglund Fanny Berglund 88, Örgryte 3.50 | 88 | Örgryte IS | 3.50 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Klara Mattsson Klara Mattsson 97, Orient 3.50 | 97 | IK Orient | 3.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 3.50 | 01 | Malmö AI | 3.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia 94, Ullevi 6.58 | 94 | Ullevi FK | 6.58 | +1.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Malin Marmbrandt Malin Marmbrandt 85, Västerås FK 6.31 | 85 | Västerås FK | 6.31 | –0.2 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 6.27w | 99 | Hässelby SK | 6.27w | +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nicole Nyberg Nicole Nyberg 04, Täby 5.41 | 04 | Täby IS | 5.41 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Thilda Särnevång Thilda Särnevång 96, IFK Växjö 6.02 | 96 | IFK Växjö | 6.02 | +0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tess Hertz Saebbö Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK 6.01 | 98 | Göteborgs KIK | 6.01 | +1.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elin Pettersson Elin Pettersson 03, IFK Göteborg 5.51 | 03 | IFK Göteborg | 5.51 | –2.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ella Jovanovic Ella Jovanovic 04, Malmö 5.39 | 04 | Malmö AI | 5.39 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Nilsson Ida Nilsson 98, Hovslätt 5.95 | 98 | Hovslätts IK | 5.95 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elvira Carlén Elvira Carlén 01, Lerum 5.32 | 01 | IK Lerum FI | 5.32 | +1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Kaiza Karlén Kaiza Karlén 98, IF Göta 5.92 | 98 | IF Göta Karlstad | 5.92 | –2.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Clara Fallenius Clara Fallenius 03, Hässelby 5.28 | 03 | Hässelby SK | 5.28 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alva Nordvarg Alva Nordvarg 04, Upsala IF 5.27 | 04 | Upsala IF | 5.27 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Clara Bernhult Clara Bernhult 02, Thorengruppen 5.31 | 02 | Thorengruppen TFC | 5.31 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Nora Jolbäck Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS 5.25 | 04 | Lidköpings IS | 5.25 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Emilia Kjellberg Emilia Kjellberg 96, Sunne 5.09 | 96 | IFK Sunne | 5.09 | +2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Margrethe Renstrøm Margrethe Renstrøm 85, NOR NM | 85 | NOR | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Oda Utsi Onstad Oda Utsi Onstad 90, NOR NM | 90 | NOR | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 5.95 | 98 | Linköpings GIF | 5.95 | –1.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rebecka Abrahamsson Rebecka Abrahamsson 94, Örgryte 5.93 | 94 | Örgryte IS | 5.93 | +0.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jonna Lindéen Jonna Lindéen 96, Kalmar SK 5.92 | 96 | Kalmar SK | 5.92 | –0.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isabell Paprotny Isabell Paprotny 97, GER 5.89 | 97 | GER | 5.89 | +0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Moa Ullgren Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven 5.84 | 96 | Athletics 24Seven SK | 5.84 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Upsala IF 5.73 | 97 | Upsala IF | 5.73 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lisa Linnell Lisa Linnell 91, Athletics 24Seven 5.73 | 91 | Athletics 24Seven SK | 5.73 | –1.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sara Sjögren Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI 5.62 | 98 | F Stenungsunds FI | 5.62 | +0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Engla Grafström Andersson Engla Grafström Andersson 03, Sundsvall 5.30 | 03 | Sundsvalls FI | 5.30 | –1.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hanna Falck Hanna Falck 01, KA2 5.46 | 01 | KA 2 IF | 5.46 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sydney Karström Sydney Karström 04, Åhus 5.07 | 04 | Åhus FIK | 5.07 | –1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Linnéa Andersson Linnéa Andersson 01, Båstads GIF 5.39 | 01 | Båstads GIF | 5.39 | +0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Alva Wolwan Alva Wolwan 01, Upsala IF 5.32 | 01 | Upsala IF | 5.32 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Hilda Lindell Hilda Lindell 04, KA2 5.02 | 04 | KA 2 IF | 5.02 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Fanny Jansson Fanny Jansson 01, Sunne 5.21 | 01 | IFK Sunne | 5.21 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson 02, Ymer 5.05 | 02 | IK Ymer | 5.05 | –0.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Emma Andreasson Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK 5.10 | 00 | Göteborgs KIK | 5.10 | –1.9 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Ebba Asp Ebba Asp 04, KFUM Örebro 4.92 | 04 | KFUM Örebro | 4.92 | –0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Sissel Eliasson Sissel Eliasson 04, Alingsås 4.89 | 04 | Alingsås IF | 4.89 | –1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Tove Larsson Tove Larsson 02, IFK Växjö 4.97 | 02 | IFK Växjö | 4.97 | +1.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Matilda Härström Matilda Härström 02, Stenungsunds FI 4.94 | 02 | F Stenungsunds FI | 4.94 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Ellen Pettersson Ellen Pettersson 03, IFK Växjö 4.83 | 03 | IFK Växjö | 4.83 | –0.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 4.92 | 02 | Upsala IF | 4.92 | –1.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oda Utsi Onstad Oda Utsi Onstad 90, NOR 13.64 | 90 | NOR | 13.64 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Janne Nielsen Janne Nielsen 93, DEN 13.53 | 93 | DEN | 13.53 | +1.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linn Egerfält Linn Egerfält 00, Gefle 11.96 | 00 | Gefle IF | 11.96 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elvira Carlén Elvira Carlén 01, Lerum 11.45 | 01 | IK Lerum FI | 11.45 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nicole Nyberg Nicole Nyberg 04, Täby 11.29 | 04 | Täby IS | 11.29 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rebecka Abrahamsson Rebecka Abrahamsson 94, Örgryte 13.14 | 94 | Örgryte IS | 13.14 | +1.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand 02, AIK 11.76 | 02 | AIK | 11.76 | +0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emelie Nyman Wänseth Emelie Nyman Wänseth 98, Östersunds GIF 12.94 | 98 | Östersunds GIF | 12.94 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nike Thanner Nike Thanner 01, Örgryte 11.30 | 01 | Örgryte IS | 11.30 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Chiamaka Okparaebo Chiamaka Okparaebo 92, NOR 12.72 | 92 | NOR | 12.72 | +0.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Judith Sjöman Judith Sjöman 99, Örgryte 11.58 | 99 | Örgryte IS | 11.58 | +0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jasmin Sabir Jasmin Sabir 92, Hammarby 12.54w | 92 | Hammarby IF | 12.54w | +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Filippa Söderström Filippa Söderström 01, Göteborgs KIK 10.84 | 01 | Göteborgs KIK | 10.84 | –1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Katrine Holten Winther Katrine Holten Winther 89, DEN 12.50w | 89 | DEN | 12.50w | +3.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hilma Hofström Hilma Hofström 00, KA2 11.41 | 00 | KA 2 IF | 11.41 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ella Jovanovic Ella Jovanovic 04, Malmö 10.97 | 04 | Malmö AI | 10.97 | –1.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ida Björndal Ida Björndal 01, Kville 10.64 | 01 | IF Kville | 10.64 | –0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Isabell Paprotny Isabell Paprotny 97, GER 12.38 | 97 | GER | 12.38 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sofie Olsholt Sofie Olsholt 96, NOR 12.35 | 96 | NOR | 12.35 | +1.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sara Grahn Sara Grahn 00, KA2 11.08 | 00 | KA 2 IF | 11.08 | +1.0 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson 02, Upsala IF 11.00w | 02 | Upsala IF | 11.00w | +3.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emma Ehrlin Emma Ehrlin 93, Ärla IF 12.07 | 93 | Ärla IF | 12.07 | +0.2 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Jenny Lestander Jenny Lestander 98, Linköpings GIF 11.93 | 98 | Linköpings GIF | 11.93 | +1.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 10.78 | 02 | Ullevi FK | 10.78 | +1.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Ida Pettersson Ida Pettersson 02, KFUM Örebro 10.59 | 02 | KFUM Örebro | 10.59 | –0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Anna Klingberg Anna Klingberg 02, Kvarnsveden 10.32w | 02 | Kvarnsvedens GoIF | 10.32w | +4.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Sofie Hallman Sofie Hallman 92, Ullevi 11.24w | 92 | Ullevi FK | 11.24w | +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Laura Fodor Laura Fodor 03, Hässelby 10.35 | 03 | Hässelby SK | 10.35 | –0.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Liv Andersson Liv Andersson 02, Rånäs 10.28 | 02 | Rånäs 4H | 10.28 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Liv Nilsander Liv Nilsander 03, Varberg 10.31 | 03 | Varbergs GIF | 10.31 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Klara Pedersen Klara Pedersen 97, Upsala IF 10.50 | 97 | Upsala IF | 10.50 | +1.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | Kajsa Åsberg Kajsa Åsberg 04, Hammarby 9.63 | 04 | Hammarby IF | 9.63 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | Nanna Frih Nanna Frih 04, Åsbro 9.59 | 04 | Åsbro GoIF | 9.59 | –1.8 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Malmehed Amanda Malmehed 98, IF Göta 13.84 | 98 | IF Göta Karlstad | 13.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 13.25 | 98 | Turebergs FK | 13.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jennifer Rudberg Jennifer Rudberg 98, Ymer 12.18 | 98 | IK Ymer | 12.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Freja Avebäck Freja Avebäck 95, Hammarby 9.38 | 95 | Hammarby IF | 9.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thelma Lind Kristjánsdóttir Thelma Lind Kristjánsdóttir 97, ISL 50.40 | 97 | ISL | 50.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Huddinge 43.79 | 98 | Huddinge AIS | 43.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marie Aagaard Marie Aagaard 96, DEN 41.40 | 96 | DEN | 41.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Bergstrand Linn Bergstrand 96, Ullevi 40.76 | 96 | Ullevi FK | 40.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tracey Andersson Tracey Andersson 84, Ullevi 64.51 | 84 | Ullevi FK | 64.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Grete Ahlberg Grete Ahlberg 98, Hammarby 61.33 | 98 | Hammarby IF | 61.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kristina Andersson Kristina Andersson 91, Råby-Rekarne 55.50 | 91 | Råby-Rekarne FIF | 55.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michaela Norrbelius Michaela Norrbelius 97, Gefle 55.17 | 97 | Gefle IF | 55.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Camilla Mattson Camilla Mattson 73, Kil 42.93 | 73 | Kils AIK | 42.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mari Klaup-McColl Mari Klaup-McColl 90, Ullevi 48.09 | 90 | Ullevi FK | 48.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Martina Borgler Martina Borgler 94, IF Göta 46.21 | 94 | IF Göta Karlstad | 46.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Børstad Jensen Maria Børstad Jensen 94, NOR 46.12 | 94 | NOR | 46.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carolin Näslund Carolin Näslund 98, IF Göta 45.37 | 98 | IF Göta Karlstad | 45.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emelie Larsson Emelie Larsson 91, Ullevi 41.42 | 91 | Ullevi FK | 41.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 100 m 30 jun Vind: +0.9 Final A Final | 30 jun | Vind: +0.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 12.04 | 99 | KFUM Örebro | 12.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kaitesi Ertzgaard Kaitesi Ertzgaard 00, NOR 12.13 | 00 | NOR | 12.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Liv Storhaug Liv Storhaug 00, NOR 12.23 | 00 | NOR | 12.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström 00, Upsala IF 12.26 | 00 | Upsala IF | 12.26 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linn Bäcklin Linn Bäcklin 99, IF Göta 12.29 | 99 | IF Göta Karlstad | 12.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julia Björkman Julia Björkman 00, Kville 12.35 | 00 | IF Kville | 12.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Charlotte Andersson Charlotte Andersson 00, Hammarby 12.53 | 00 | Hammarby IF | 12.53 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +3.4 | 30 jun | Vind: +3.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saga Berneryd Saga Berneryd 99, Spårvägen 12.37w | 99 | Spårvägens FK | 12.37w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 12.41w | 00 | IK Ymer | 12.41w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alva von Gerber Alva von Gerber 00, Huddinge 12.46w | 00 | Huddinge AIS | 12.46w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Moa Kjellander Moa Kjellander 99, Åhus 12.60w | 99 | Åhus FIK | 12.60w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Upsala IF 12.94 | 00 | Upsala IF | 12.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: +1.9 | 30 jun | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linn Bäcklin Linn Bäcklin 99, IF Göta 12.24 | 99 | IF Göta Karlstad | 12.24 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 30 jun Vind: +1.8 | 30 jun | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 12.06 | 99 | KFUM Örebro | 12.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 30 jun Vind: +0.5 | 30 jun | Vind: +0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Liv Storhaug Liv Storhaug 00, NOR 12.34 | 00 | NOR | 12.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alva von Gerber Alva von Gerber 00, Huddinge 12.80 | 00 | Huddinge AIS | 12.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 200 m 1 jul Vind: +1.9 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fanny Runheim Fanny Runheim 99, Thorengruppen 24.41 | 99 | Thorengruppen TFC | 24.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Olivia Thorsgaard Olivia Thorsgaard 00, DEN 25.22 | 00 | DEN | 25.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: +2.2 | 1 jul | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Matilda Hallström Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK 26.07w | 00 | Göteborgs KIK | 26.07w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alice Kjellander Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK 26.85w | 00 | Göteborgs KIK | 26.85w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Solveig Hernandez Vråle Solveig Hernandez Vråle 99, NOR 55.33 | 99 | NOR | 55.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kaitesi Ertzgaard Kaitesi Ertzgaard 00, NOR 55.71 | 00 | NOR | 55.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vår Åsheim Vår Åsheim 99, NOR 55.75 | 99 | NOR | 55.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marie Skjæggestad Marie Skjæggestad 99, NOR 55.76 | 99 | NOR | 55.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Olivia Thorsgaard Olivia Thorsgaard 00, DEN 56.60 | 00 | DEN | 56.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Josefine Tomine Eriksen Josefine Tomine Eriksen 00, NOR 57.52 | 00 | NOR | 57.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | June Sæbøe Tveit June Sæbøe Tveit 99, NOR 57.58 | 99 | NOR | 57.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vilma Hultström Vilma Hultström 00, Hammarby 1:00.94 | 00 | Hammarby IF | 1:00.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Anna Påsse Anna Påsse 99, Göteborgs KIK 1:02.25 | 99 | Göteborgs KIK | 1:02.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ester Björck Ester Björck 99, Motala 1:02.29 | 99 | Motala AIF | 1:02.29 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 1500 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Lillemo Emilia Lillemo 00, Täby 4:43.17 | 00 | Täby IS | 4:43.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 100 m häck 1 jul Vind: +0.6 Final A Final | 1 jul | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 13.98 | 99 | KFUM Örebro | 13.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kristina Stensvoll Reppe Kristina Stensvoll Reppe 00, NOR 14.07 | 00 | NOR | 14.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tonje Moen Tonje Moen 00, NOR 14.58 | 00 | NOR | 14.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 14.72 | 00 | Högby IF | 14.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: +1.1 | 1 jul | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristina Stensvoll Reppe Kristina Stensvoll Reppe 00, NOR 13.98 | 00 | NOR | 13.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: -1.8 | 1 jul | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 14.39 | 99 | KFUM Örebro | 14.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Höjd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erika Wärff Erika Wärff 00, Malmö 1.75 | 00 | Malmö AI | 1.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sigrid Kleive Sigrid Kleive 00, NOR 1.71 | 00 | NOR | 1.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Thea Leirfall Bremset Thea Leirfall Bremset 99, NOR 1.71 | 99 | NOR | 1.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Stav 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linnea Jönsson Linnea Jönsson 99, Helsingborg 4.05 | 99 | IFK Helsingborg | 4.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Birgitte Kjuus Birgitte Kjuus 99, NOR 3.95 | 99 | NOR | 3.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippa Miller Filippa Miller 99, Hovslätt 3.85 | 99 | Hovslätts IK | 3.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Längd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristina Stensvoll Reppe Kristina Stensvoll Reppe 00, NOR 6.24w | 00 | NOR | 6.24w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton 99, NOR 6.24w | 99 | NOR | 6.24w | +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 5.95 | 00 | Högby IF | 5.95 | +0.6 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sigrid Kleive Sigrid Kleive 00, NOR 5.83 | 00 | NOR | 5.83 | +1.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippa Gunnarsson Filippa Gunnarsson 99, Mölndal 5.83 | 99 | Mölndals AIK | 5.83 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Victoria Almerén Hansson Victoria Almerén Hansson 99, Hammarby 5.76 | 99 | Hammarby IF | 5.76 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alexandra Schill Alexandra Schill 00, Örgryte 5.61 | 00 | Örgryte IS | 5.61 | –0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Karolina Svensson Karolina Svensson 99, Marieby 5.52 | 99 | Marieby GIF | 5.52 | –1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Judith Sjöman Judith Sjöman 99, Örgryte 5.52 | 99 | Örgryte IS | 5.52 | +1.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emelie Eklund Emelie Eklund 00, Täby 5.51 | 00 | Täby IS | 5.51 | –0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Johanne Kvalen Johanne Kvalen 00, NOR 5.47w | 00 | NOR | 5.47w | +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Amalie Molander Pedersen Amalie Molander Pedersen 00, DEN 5.43w | 00 | DEN | 5.43w | +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer NM | 00 | IK Ymer | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristina Stensvoll Reppe Kristina Stensvoll Reppe 00, NOR 5.87 | 00 | NOR | 5.87 | +1.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton 99, NOR 5.86 | 99 | NOR | 5.86 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 5.47 | 00 | Högby IF | 5.47 | –0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Kula 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thea Jensen Thea Jensen 99, DEN 13.92 | 99 | DEN | 13.92 | = DUR-19 NU20R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Lejros Amanda Lejros 99, Hässelby 13.33 | 99 | Hässelby SK | 13.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Diskus 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Annesofie Hartmann Nielsen Annesofie Hartmann Nielsen 00, DEN 45.38 | 00 | DEN | 45.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniella Persson Daniella Persson 00, Hälle 44.14 | 00 | Hälle IF | 44.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ida Wåhlstrand Ida Wåhlstrand 00, IFK Växjö 42.90 | 00 | IFK Växjö | 42.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Thea Jensen Thea Jensen 99, DEN 42.53 | 99 | DEN | 42.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ella Andersson Ella Andersson 00, Eslövs AI 41.58 | 00 | Eslövs AI | 41.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ida Stenbäck Ida Stenbäck 99, Bore 41.47 | 99 | SK Bore | 41.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Malin Eriksson Malin Eriksson 00, Huddinge 30.52 | 00 | Huddinge AIS | 30.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Slägga 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lise Lotte Jepsen Lise Lotte Jepsen 00, DEN 57.39 | 00 | DEN | 57.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jennifer Quick Jennifer Quick 00, Lund 51.86 | 00 | IFK Lund | 51.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 Spjut 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, KFUM Örebro 48.57 | 99 | KFUM Örebro | 48.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erika Wärff Erika Wärff 00, Malmö 43.64 | 00 | Malmö AI | 43.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Liv Cantby Liv Cantby 99, DEN 41.04 | 99 | DEN | 41.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 100 m 30 jun Vind: +2.2 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Kjellergren Kajsa Kjellergren 01, Halmstad 11.84w | 01 | IFK Halmstad | 11.84w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 12.08w | 01 | Malmö AI | 12.08w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sarah Karlsson Sarah Karlsson 01, Huddinge 12.16w | 01 | Huddinge AIS | 12.16w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sarah Karlsson Sarah Karlsson 01, Huddinge 12.16w | 01 | Huddinge AIS | 12.16w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 12.23w | 01 | Malmö AI | 12.23w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julia Wennersten Julia Wennersten 01, Ymer 12.24w | 01 | IK Ymer | 12.24w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hanne Arstein Hanne Arstein 01, NOR 12.37w | 01 | NOR | 12.37w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 30 jun Vind: +2.8 | 30 jun | Vind: +2.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Kjellergren Kajsa Kjellergren 01, Halmstad 11.80w | 01 | IFK Halmstad | 11.80w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +0.1 | 30 jun | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach 01, Lund 12.47 | 01 | IFK Lund | 12.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +4.7 | 30 jun | Vind: +4.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanne Arstein Hanne Arstein 01, NOR 12.27w | 01 | NOR | 12.27w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samantha Oware Samantha Oware 01, Malmö 12.32w | 01 | Malmö AI | 12.32w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ida Winther Ida Winther 01, Tureberg 12.80w | 01 | Turebergs FK | 12.80w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 12.80w | 01 | IFK Göteborg | 12.80w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Olivia Österling Strömstedt Olivia Österling Strömstedt 01, IF Göta 12.82w | 01 | IF Göta Karlstad | 12.82w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 30 jun Vind: +0.8 | 30 jun | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilma Rosenquist Wilma Rosenquist 01, Malmö 12.09 | 01 | Malmö AI | 12.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Karlsson Sarah Karlsson 01, Huddinge 12.35 | 01 | Huddinge AIS | 12.35 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Karlsson Sarah Karlsson 01, Huddinge 12.35 | 01 | Huddinge AIS | 12.35 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 200 m 1 jul Vind: +0.4 Final A Final | 1 jul | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanna Enlund Hanna Enlund 01, AIK 25.68 | 01 | AIK | 25.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sandra Jonsson Lorentsson Sandra Jonsson Lorentsson 01, Örgryte 25.84 | 01 | Örgryte IS | 25.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul Vind: -1.3 | 1 jul | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK 27.25 | 01 | Göteborgs KIK | 27.25 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 400 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Line Helland Line Helland 01, NOR 57.30 | 01 | NOR | 57.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johanna Bülow Johanna Bülow 02, Hovslätt 59.89 | 02 | Hovslätts IK | 59.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E 30 jun | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tindra Palmér Tindra Palmér 02, Helsingborg 1:05.24 | 02 | IFK Helsingborg | 1:05.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Moa Dahlsjö Moa Dahlsjö 02, Göteborgs KIK 1:05.79 | 02 | Göteborgs KIK | 1:05.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 800 m 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Selma Løchen Engdahl Selma Løchen Engdahl 01, NOR 2:13.58 | 01 | NOR | 2:13.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nadja Rugland Nadja Rugland 01, Kalmar SK 2:13.99 | 01 | Kalmar SK | 2:13.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Skoglund Lovisa Skoglund 01, Höör 2:14.01 | 01 | Höörs IS | 2:14.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Caroline Kwoczalla Caroline Kwoczalla 02, GER 2:14.45 | 02 | GER | 2:14.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mille B. Olesen Mille B. Olesen 02, DEN 2:14.83 | 02 | DEN | 2:14.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 1500 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikoline Høegh Ørum-Nielsen Nikoline Høegh Ørum-Nielsen 02, DEN 4:43.35 | 02 | DEN | 4:43.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 1500 m hinder 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sigrid Alvik Sigrid Alvik 03, NOR 5:05.27 | 03 | NOR | 5:05.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Marie Nordengen Sirevåg Anna Marie Nordengen Sirevåg 04, NOR 5:05.99 | 04 | NOR | 5:05.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klara Ygeby Klara Ygeby 02, Upsala IF 5:12.75 | 02 | Upsala IF | 5:12.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kristine Alne Kristine Alne 02, NOR 5:15.54 | 02 | NOR | 5:15.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) 1 jul Vind: -0.7 Final A Final | 1 jul | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 14.22 | 01 | Malmö AI | 14.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Juni Evensen Juni Evensen 01, NOR 14.34 | 01 | NOR | 14.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanne Arstein Hanne Arstein 01, NOR 14.41 | 01 | NOR | 14.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Wennersten Julia Wennersten 01, Ymer 14.50 | 01 | IK Ymer | 14.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 1 jul Vind: -0.3 | 1 jul | Vind: -0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 14.54 | 01 | Malmö AI | 14.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Wennersten Julia Wennersten 01, Ymer 14.61 | 01 | IK Ymer | 14.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 1 jul Vind: +1.8 | 1 jul | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Juni Evensen Juni Evensen 01, NOR 14.49 | 01 | NOR | 14.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cornelia Böhnke Cornelia Böhnke 01, Huddinge 16.00 | 01 | Huddinge AIS | 16.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Moa Kilén Moa Kilén 01, Göteborgs KIK 16.88 | 01 | Göteborgs KIK | 16.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 300 m häck 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andrea Rooth Andrea Rooth 02, NOR 43.66 | 02 | NOR | 43.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK 46.69 | 01 | Göteborgs KIK | 46.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Cornelia Böhnke Cornelia Böhnke 01, Huddinge 48.15 | 01 | Huddinge AIS | 48.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Nielsen Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK 50.33 | 01 | Göteborgs KIK | 50.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Stav 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hedda Marie Kjølberg Hauge Hedda Marie Kjølberg Hauge 01, NOR 4.02 | 01 | NOR | 4.02 | =PB NU18R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Alvero Sandra Alvero 01, Habo 3.97 | 01 | Habo FIF-04 | 3.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klara Skriver Loessl Klara Skriver Loessl 02, DEN 3.63 | 02 | DEN | 3.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alva Sundin Alva Sundin 01, Täby 3.54 | 01 | Täby IS | 3.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Längd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Johansson Tilde Johansson 01, Falkenberg 6.29 | 01 | Falkenbergs IK | 6.29 | +0.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Freja Andersdotter Freja Andersdotter 01, Malmö 5.83 | 01 | Malmö AI | 5.83 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olivia Österling Strömstedt Olivia Österling Strömstedt 01, IF Göta 5.62 | 01 | IF Göta Karlstad | 5.62 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Johansson Tilde Johansson 01, Falkenberg 5.70 | 01 | Falkenbergs IK | 5.70 | –1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samantha Oware Samantha Oware 01, Malmö 5.68 | 01 | Malmö AI | 5.68 | +0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Karoline Jæger Karoline Jæger 01, NOR 5.61 | 01 | NOR | 5.61 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Karoline Jæger Karoline Jæger 01, NOR 12.10 | 01 | NOR | 12.10 | –0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amalie Pfeiffer Nissen Amalie Pfeiffer Nissen 01, DEN 13.04 | 01 | DEN | 13.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Diskus 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lotta Flatum Fallingen Lotta Flatum Fallingen 02, NOR 46.63 | 02 | NOR | 46.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Katrine Fjerbæk Olsen Katrine Fjerbæk Olsen 01, DEN 60.34 | 01 | DEN | 60.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Götberg Anna Götberg 01, Västerås FK 60.27 | 01 | Västerås FK | 60.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Palmgren Emma Palmgren 01, Nyköpings BIS 57.89 | 01 | Nyköpings BIS | 57.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg 02, IF Göta 57.83 | 02 | IF Göta Karlstad | 57.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen 02, NOR 55.50 | 02 | NOR | 55.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hedda Aasgaard Hedda Aasgaard 01, NOR 51.89 | 01 | NOR | 51.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Liv Nedergaard Liv Nedergaard 02, DEN 50.50 | 02 | DEN | 50.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Leah Wahlström Leah Wahlström 02, Motala 42.68 | 02 | Motala AIF | 42.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Anna Klingberg Anna Klingberg 02, Kvarnsveden 38.90 | 02 | Kvarnsvedens GoIF | 38.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Spjut (500 g) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Rask Amanda Rask 02, Vingarna 44.75 | 02 | IF Vingarna | 44.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kajsa Andersson Kajsa Andersson 02, Åhus 37.59 | 02 | Åhus FIK | 37.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 100 m 30 jun Vind: -0.1 Final A Final | 30 jun | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 11.99 | 02 | Malmö AI | 11.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ella Hagman Ella Hagman 02, Huddinge 12.45 | 02 | Huddinge AIS | 12.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elin Ekelund Elin Ekelund 02, Eslövs AI 13.00 | 02 | Eslövs AI | 13.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 8 30 jun Vind: +1.1 | 30 jun | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 13.19 | 02 | IK Ymer | 13.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 200 m 1 jul Vind: +1.7 Final A Final | 1 jul | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 24.73 | 02 | Malmö AI | 24.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Moldestad Abotnes Emma Moldestad Abotnes 02, NOR 24.99 | 02 | NOR | 24.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathilde Kreiberg Skou Mathilde Kreiberg Skou 02, DEN 25.17 | 02 | DEN | 25.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maren Bakke Amundsen Maren Bakke Amundsen 03, NOR 25.29 | 03 | NOR | 25.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Selma Jönsson Selma Jönsson 02, Åhus 25.33 | 02 | Åhus FIK | 25.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: -2.0 | 1 jul | Vind: -2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hedda Tellow Hedda Tellow 02, Örgryte 26.02 | 02 | Örgryte IS | 26.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) 1 jul Vind: -4.0 Final A Final | 1 jul | Vind: -4.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Klara Skriver Loessl Klara Skriver Loessl 02, DEN 14.56 | 02 | DEN | 14.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Längd 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 5.78 | 02 | Malmö AI | 5.78 | –0.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nea Lento Nea Lento 02, FIN 5.72 | 02 | FIN | 5.72 | –0.6 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Rappel Maria Rappel 02, GER 5.60 | 02 | GER | 5.60 | –1.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Tresteg 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 12.35 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 12.35 | –0.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Kula (3.0 kg) 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Tyresö 13.45 | 02 | Tyresö FK | 13.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sophie Reid Sophie Reid 02, Ymer 13.27 | 02 | IK Ymer | 13.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alva Sundström Alva Sundström 02, Ljungby 13.00 | 02 | Ljungby FIK | 13.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emelia Tveitå Emelia Tveitå 02, NOR 12.91 | 02 | NOR | 12.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Laura Zilstorff Laura Zilstorff 02, DEN 12.82 | 02 | DEN | 12.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Wilja Wickert Wilja Wickert 02, Hässelby 10.09 | 02 | Hässelby SK | 10.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Slägga (3.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thea Löfman Thea Löfman 03, Lund 52.62 | 03 | IFK Lund | 52.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mia Ribe Brun Mia Ribe Brun 04, NOR 51.20 | 04 | NOR | 51.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F16 Spjut (500 g) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Karell Emilia Karell 03, FIN 50.73 | 03 | FIN | 50.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vivian Suominen Vivian Suominen 03, FIN 50.20 | 03 | FIN | 50.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vår Eik Litland Vår Eik Litland 03, NOR 41.74 | 03 | NOR | 41.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alyssa John Alyssa John 03, GER 41.21 | 03 | GER | 41.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 80 m 30 jun Vind: +2.0 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stella Sällström Stella Sällström 04, IFK Umeå 10.35 | 04 | IFK Umeå | 10.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Wilma Svenson Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK 10.11 | 03 | Oskarshamns SK | 10.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Meja Lindberg Meja Lindberg 03, Östersunds GIF 10.23 | 03 | Östersunds GIF | 10.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +1.9 | 30 jun | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Lundqvist Sara Lundqvist 03, Linköpings GIF 10.74 | 03 | Linköpings GIF | 10.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Karlsson Hanna Karlsson 03, IF Göta 10.24 | 03 | IF Göta Karlstad | 10.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Moa Nyström Moa Nyström 03, Tureberg 10.68w | 03 | Turebergs FK | 10.68w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mica Ramm-Ericson Mica Ramm-Ericson 03, Malmö 10.97 | 03 | Malmö AI | 10.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 30 jun Vind: +3.6 | 30 jun | Vind: +3.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilma Svenson Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK 10.11w | 03 | Oskarshamns SK | 10.11w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Lundqvist Sara Lundqvist 03, Linköpings GIF 10.56w | 03 | Linköpings GIF | 10.56w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 8 30 jun Vind: +0.7 | 30 jun | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nicole Dinu Nicole Dinu 03, Kville 10.72 | 03 | IF Kville | 10.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 9 30 jun Vind: +1.8 | 30 jun | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lovisa Pettersson Lovisa Pettersson 03, Lidköpings IS 10.70 | 03 | Lidköpings IS | 10.70 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 300 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elin Pettersson Elin Pettersson 03, IFK Göteborg 40.99 | 03 | IFK Göteborg | 40.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Thea Nilsson Thea Nilsson 03, Höör 43.14 | 03 | Höörs IS | 43.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Alva Bengtström Alva Bengtström 03, Örgryte 43.77 | 03 | Örgryte IS | 43.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Thea Ädling Ring Thea Ädling Ring 03, IFK Mora FIK 44.14 | 03 | IFK Mora FIK | 44.14 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Victoria Psilander Victoria Psilander 03, Lidingö 44.13 | 03 | IFK Lidingö | 44.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tova Olausson Tova Olausson 03, Ludvika 44.24 | 03 | Ludvika FFI | 44.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat ? 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felicia Nordahl Vieira Felicia Nordahl Vieira 03, Göteborgs KIK 44.16 | 03 | Göteborgs KIK | 44.16 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 800 m 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Falkebo Jensen Marie Falkebo Jensen 03, DEN 2:11.89 | 03 | DEN | 2:11.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eilén Brenne Eilén Brenne 03, NOR 2:12.01 | 03 | NOR | 2:12.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Stentz Hansen Emma Stentz Hansen 03, DEN 2:15.37 | 03 | DEN | 2:15.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 29 jun Vind: +1.9 | 29 jun | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elin Stenhammar Elin Stenhammar 03, Alingsås 12.30 | 03 | Alingsås IF | 12.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vendela Wermelin Vendela Wermelin 03, Sundsvall 12.83 | 03 | Sundsvalls FI | 12.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 29 jun Vind: +0.7 | 29 jun | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippa Svensson Filippa Svensson 03, Åhus 12.51 | 03 | Åhus FIK | 12.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linn Andersson Linn Andersson 03, Tjalve IF Norrköping 12.87 | 03 | Tjalve IF Norrköping | 12.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Frida Andersson Frida Andersson 03, KA2 13.26 | 03 | KA 2 IF | 13.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 29 jun Vind: +2.1 | 29 jun | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Meja Lindberg Meja Lindberg 03, Östersunds GIF 12.57w | 03 | Östersunds GIF | 12.57w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Wilma Dahlberg Wilma Dahlberg 03, Malmö 12.67w | 03 | Malmö AI | 12.67w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 29 jun Vind: +1.7 | 29 jun | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Beata Edelholm Beata Edelholm 03, Hammarby 12.12 | 03 | Hammarby IF | 12.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 29 jun Vind: +2.0 | 29 jun | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Engla Grafström Andersson Engla Grafström Andersson 03, Sundsvall 13.20 | 03 | Sundsvalls FI | 13.20 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 300 m häck 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Moa Granat Moa Granat 04, Vallentuna 44.43 | 04 | Vallentuna FK | 44.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanna Ullén Vanna Ullén 03, Tureberg 46.90 | 03 | Turebergs FK | 46.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippa Svensson Filippa Svensson 03, Åhus 47.61 | 03 | Åhus FIK | 47.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Victoria Psilander Victoria Psilander 03, Lidingö 48.19 | 03 | IFK Lidingö | 48.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elsa Jansson Elsa Jansson 03, Upsala IF 48.77 | 03 | Upsala IF | 48.77 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Höjd 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Klara Frykholm Klara Frykholm 03, Glanshammar 1.71 | 03 | Glanshammars IF | 1.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Stav 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rebecka Krüeger Rebecka Krüeger 03, Malmö 3.70 | 03 | Malmö AI | 3.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henriette Jæger Henriette Jæger 03, NOR 5.91 | 03 | NOR | 5.91 | –0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Boe Rasmussen Ida Boe Rasmussen 03, DEN 5.77 | 03 | DEN | 5.77 | –1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Josefine Skifter Andersen Josefine Skifter Andersen 03, DEN 5.72 | 03 | DEN | 5.72 | –1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kval 29 jun | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henriette Jæger Henriette Jæger 03, NOR 5.99 | 03 | NOR | 5.99 | –0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Kula (3.0 kg) 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emilia Wamsler Emilia Wamsler 03, Lund 11.70 | 03 | IFK Lund | 11.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tova Möllerström Tova Möllerström 03, Eslövs AI 10.75 | 03 | Eslövs AI | 10.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Diskus (0.75 kg) 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Elvira Magnusson Elvira Magnusson 03, Tumba 28.81 | 03 | IFK Tumba | 28.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Slägga (3.0 kg) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Julia Runesson Julia Runesson 03, Thorengruppen 41.11 | 03 | Thorengruppen TFC | 41.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Nina Bjerkliden Nina Bjerkliden 03, Upsala IF 35.28 | 03 | Upsala IF | 35.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 80 m 30 jun Vind: +2.0 Final A Final | 30 jun | Vind: +2.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Matilda Åkerman Matilda Åkerman 04, Halmstad 10.51 | 04 | IFK Halmstad | 10.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Vera Lindblad Vera Lindblad 04, Bromma 10.53 | 04 | Bromma IF | 10.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 30 jun Vind: +0.6 | 30 jun | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alva Nordvarg Alva Nordvarg 04, Upsala IF 10.56 | 04 | Upsala IF | 10.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linnéa Svanhall Linnéa Svanhall 04, Färjestaden 10.69 | 04 | FIK Färjestaden | 10.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Clara Spangenberg Clara Spangenberg 04, Upsala IF 10.64 | 04 | Upsala IF | 10.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 30 jun Vind: +2.5 | 30 jun | Vind: +2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Iben Christrup Iben Christrup 04, Malmö 10.88w | 04 | Malmö AI | 10.88w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 300 m 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agnes Hanell Agnes Hanell 04, Tumba 43.03 | 04 | IFK Tumba | 43.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saga Jarhall Saga Jarhall 04, Linköpings GIF 44.67 | 04 | Linköpings GIF | 44.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hilda Lindell Hilda Lindell 04, KA2 43.01 | 04 | KA 2 IF | 43.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Beata Edelholm Beata Edelholm 03, Hammarby 44.00 | 03 | Hammarby IF | 44.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D 1 jul | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tindra Röme Tindra Röme 04, Lund 44.34 | 04 | IFK Lund | 44.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sissel Eliasson Sissel Eliasson 04, Alingsås 44.41 | 04 | Alingsås IF | 44.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tyra Tjulander Tyra Tjulander 04, Västerås FK 44.46 | 04 | Västerås FK | 44.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 29 jun Vind: +1.6 | 29 jun | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Iben Christrup Iben Christrup 04, Malmö 12.70 | 04 | Malmö AI | 12.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 29 jun Vind: +0.2 | 29 jun | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stella Sällström Stella Sällström 04, IFK Umeå 12.33 | 04 | IFK Umeå | 12.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 29 jun Vind: -0.9 | 29 jun | Vind: -0.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 12.67 | 04 | Alunda SK | 12.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 Höjd 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lia Flotow Lia Flotow 04, GER 1.71 | 04 | GER | 1.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 Längd 29 jun Final A Final | 29 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lia Flotow Lia Flotow 04, GER 5.67 | 04 | GER | 5.67 | –0.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Vammen Caroline Vammen 04, DEN 5.59 | 04 | DEN | 5.59 | +0.8 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 Kula (3.0 kg) 1 jul Final A Final | 1 jul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Frida Krantz Frida Krantz 04, Hammarby 11.11 | 04 | Hammarby IF | 11.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F14 Spjut (500 g) 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Søs Sühler Søs Sühler 04, DEN 44.84 | 04 | DEN | 44.84 | =PB DUR-14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Madeleine Rehnberg Madeleine Rehnberg 04, IF Göta 42.14 | 04 | IF Göta Karlstad | 42.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 200 m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 1 jul Vind: +2.1 | 1 jul | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Jensfelt Olivia Jensfelt 05, Malmö 26.59w | 05 | Malmö AI | 26.59w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lathifa Afrah Lathifa Afrah 05, IF Göta 27.05w | 05 | IF Göta Karlstad | 27.05w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maya Bergström-Weekes Maya Bergström-Weekes 05, Upsala IF 27.17w | 05 | Upsala IF | 27.17w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 1500 m 30 jun Final A Final | 30 jun | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Hoelsveen Malin Hoelsveen 05, NOR 4:40.52 | 05 | NOR | 4:40.52 | =PB |