27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 179 (96+83)   Starter: 183 (98+85)

Män
M 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Maximus Fröjd
22.01
Ullevi FK
22.01
SB
  
1Adam DanielssonUllevi FK
22.32
PB
  
1Oskar Lindberg
Oskar Lindberg 94, Östersunds GIF
22.40w
Östersunds GIF
22.40w
  
1Emanuel Lindberg
Emanuel Lindberg 93, KFUM Örebro
23.26
KFUM Örebro
23.26
PB
  
3Martin Astner
22.47w
Ullevi FK
22.47w
  
3Mattias HåkanssonIK Orient
23.97
SB
  
6David Östling
22.80
IF Göta Karlstad
22.80
SB
  
2Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
23.12
IFK Helsingborg
23.12
PB
  
5Simon LarssonIK Ymer
23.45
PB
  
7Carl Sjöstedt
22.43
IF Göta Karlstad
22.43
SB
  
Final B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Filip La FleurYstads IF
22.90
PB
  
1Viktor BondessonMalmö AI
23.46
PB
  
5Simon Wallenlind
23.52
Mölndals AIK
23.52
PB
  
7Fabian Revilla
22.61
Rånäs 4H
22.61
SB
  
Final C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
3Joakim Karlsson
23.59
Finspångs AIK
23.59
PB
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
24.08
Upsala IF
24.08
PB
  
Heat ?
Vind: +1.8
Vind: +1.8
2Oscar Wahlqvist
22.82
Örgryte IS
22.82
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Kasper Kadestål
36.53
Öresund FK
36.53
PB
  
3Noa Jonsson
Noa Jonsson 99, Hässelby
36.74
Hässelby SK
36.74
PB
  
5Isak KristensenUllevi FK
37.31
PB
  
6Marcus Lidman
37.70
Hälle IF
37.70
PB
  
8Victor Wiberg
38.52
IK Stål
38.52
PB
  
Final B
2Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
38.15
IFK Växjö
38.15
PB
  
3Samuel Persgården
38.15
Kongahälla AIK
38.15
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

6Matan Mohamed
1:59.48
IK Akele
1:59.48
PB
  
8Joakim Eriksson
1:59.98
Spårvägens FK
1:59.98
SB
  
5Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
1:54.44
KFUM Örebro
1:54.44
PB
  
6Anton Persson
1:55.11
Hässelby SK
1:55.11
SB
  
7Alexander Holmblad
1:52.31
Spårvägens FK
1:52.31
PB
  
8Gustav Bivstedt
1:55.58
Hässelby SK
1:55.58
PB
  
Final B
1Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
1:55.04
Hässelby SK
1:55.04
SB
  
5Albin Sjöblom
1:56.31
Turebergs FK
1:56.31
SB
  
6Gustaf Lidfelt
1:58.95
Hammarby IF
1:58.95
PB
  
Final C
1Pontus Petersson
Pontus Petersson 92, Skillingaryds FK
1:56.63
Skillingaryds FK
1:56.63
PB
  
1Abdi Yusuf
Abdi Yusuf 96, Hammarby
1:58.50
Hammarby IF
1:58.50
PB
  
3Henrik Petersson
1:56.99
Malmö AI
1:56.99
PB
  
4Mohammed Loukili
2:00.97
IFK Lidingö
2:00.97
PB
  
8Joakim Frisk
Joakim Frisk 90, Västerås
1:58.93
Västerås FK
1:58.93
SB
  
8Zack Rönngård
2:02.36
IFK Helsingborg
2:02.36
PB
  
9Dennis Wikström-RoosUllevi FK
1:58.95
SB
  
9William Fransson
William Fransson 96, KFUM Örebro
2:02.38
KFUM Örebro
2:02.38
PB
  
M 2000 m     


Final A

Final

5André Mellqvist
5:57.05
Sävedalens AIK
5:57.05
PB
  
9August Mollén
August Mollén 99, IK Norrköping FI
6:04.63
IK Norrköping FI
6:04.63
PB
  
Final B
1Noah Lacayo
6:35.28
IFK Lund
6:35.28
PB
  
6Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
6:19.00
Trollhättan FIK
6:19.00
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Martin Wuopio
9:04.81
IK Akele
9:04.81
PB
  
Final B
1Gustav Nordling
9:17.08
Spårvägens FK
9:17.08
PB
  
1Valdemar Crispin Quinonez
10:00.08
Spårvägens FK
10:00.08
SB
  
2Daniel Eriksson
9:20.14
Mölndals AIK
9:20.14
PB
  
4Sebastian Nilsson
9:24.26
Mölndals AIK
9:24.26
PB
  
5Elias Tholén
9:26.18
Ununge IF
9:26.18
PB
  
8Fabian Olsson
9:47.19
Hässelby SK
9:47.19
PB
  
9Erik Sandsten
Erik Sandsten 98, Oskarshamn
9:58.99
Oskarshamns SK
9:58.99
PB
  
M 110 m häck     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
4Anton Levin
14.31
Malmö AI
14.31
  
5Jonathan Holm
14.43
Strands IF
14.43
PB
  
8Anders LeifssonIK Orient
14.82
SB
  
Heat 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
3Jonathan Eklund
14.93
Hammarby IF
14.93
SB
  
Heat 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
4Anders Leifsson
14.64w
IK Orient
14.64w
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Jonas Arbinge
13.67
Hellas FK
13.67
+0.1 SB
  
8Erik Liberg
14.30
Ullevi FK
14.30
+0.7 PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Lennie HelanderUllevi FK
12.69
SB
  
P19 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Max Andersson
22.46
Tierps IF
22.46
PB
  
2Edgaras Ignatavicius
23.92
IFK Trelleborg
23.92
PB
  
4Melker KarlssonUllevi FK
23.28
PB
  
5Tobias Jonsson
23.60
IK Orient
23.60
PB
  
8Carl Månsson
24.00
Turebergs FK
24.00
PB
  
P19 800 m     


Final A

Final

1Oskar Östebo
Oskar Östebo 96, Glanshammar
2:03.23
Glanshammars IF
2:03.23
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
5Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
15.25
Hässelby SK
15.25
PB
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
7Gustav MagnussonIK Orient
16.20
PB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Jesper Hellström
14.81w
Hässelby SK
14.81w
+2.1
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Emil PerssonKA 2 IF
31.22
PB
  
P17 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Marko Simic
23.23
Malmö AI
23.23
PB
  
1Victor Pettersson
23.45w
IF Göta Karlstad
23.45w
  
4Chidozie Abika
24.14w
IF Kville
24.14w
  
P17 3000 m     


Final A

Final

10Deniss Šalkauskas
Deniss Šalkauskas 98, EST
8:55.97
98EST
8:55.97
PB
  
15Leonid Latsepov
Leonid Latsepov 98, EST
9:22.58
98EST
9:22.58
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
2Elias Martinsson
14.14w
Brattås CK
14.14w
  
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Sebastian Ruthström
15.69
Spårvägens FK
15.69
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Vilhelm BjörklundIFK Lund
1.72
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

9Pontus QuickIFK Lund
12.17
+1.8 SB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

6Jesper Arbinge
49.58
Huddinge AIS
49.58
PB
  
P16 200 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
2Alfred Deutgen
24.09w
IFK Lidingö
24.09w
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
3James GaudielloMalmö AI
14.70
PB
  
4Filip Björklund
14.74
Upsala IF
14.74
PB
  
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
2Johan BengtssonTäby IS
15.57
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

1Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
12.03
+0.4 PB
  
1Tobias Larsson
11.88
Falkenbergs IK
11.88
+1.3 PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Robin Gustafsson
10.99
Brattås CK
10.99
PB
  
2Staffan Risberg
11.07
Turebergs FK
11.07
PB
  
3Anton BertilssonHabo FIF-04
11.14
PB
  
5Axel Kullin
11.61
Täby IS
11.61
PB
  
6Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
11.64
IFK Växjö
11.64
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

8André Magnusson
3.08
IFK Växjö
3.08
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

7Casper BorgströmIFK Lund
40.91
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
11.51
KFUM Örebro
11.51
PB
  
Heat 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3Linus Kapstad
12.47
Umedalens IF
12.47
PB
  
P13 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
5Peeter Alver
Peeter Alver 01, EST
25.65
01EST
25.65
PB
  
P12 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
20Hannes Kolk
Hannes Kolk 02, EST
29.71
02EST
29.71
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Gabriella NykvistTranås AIF
25.92
SB
  
2Erica Graveley
26.16
Hässelby SK
26.16
SB
  
2Lara Hille
26.97
IFK Lund
26.97
PB
  
6Emelie Gabrielsson
26.93
GoIF Tjalve
26.93
SB
  
1Tilde Johansson
26.23
Falkenbergs IK
26.23
PB
  
1Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
27.20
PB
  
2Linnéa Frobe
25.28
Täby IS
25.28
PB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
26.35
PB
  
4Ida Jansson
Ida Jansson 95, Upsala IF
25.18
Upsala IF
25.18
SB
  
6Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
27.12
PB
  
8Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
25.80
SB
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
25.48
Göteborgs KIK
25.48
PB
  
2Lovisa Linde
25.98
Täby IS
25.98
PB
  
4Mathilda ErikssonIFK Tumba
26.66
SB
  
6Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.26
IF Göta Karlstad
25.26
SB
  
6Sanna OscarssonIK Ymer
26.76
SB
  
Final C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Clara JosefssonFalu IK
25.88
PB
  
2Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
26.52
Linköpings GIF
26.52
PB
  
3Helene BourdinTäby IS
25.64
SB
  
3Filippa Öljemark
26.98
Mölndals AIK
26.98
PB
  
4Hanna Andersson
27.48
IFK Trelleborg
27.48
SB
  
7Therese Aspsäter
26.41
FK Studenterna
26.41
SB
  
K 300 m     
Final B
7Emma Skotte
Emma Skotte 99, GoIF Tjalve
43.05
GoIF Tjalve
43.05
SB
  
Final C
8Martina Winberg
43.45
Mölndals AIK
43.45
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Stina Åberg
2:22.32
Hammarby IF
2:22.32
PB
  
4Julia Wangenheim
2:25.15
Hammarby IF
2:25.15
PB
  
Final B
2Hanna Nilsson
Hanna Nilsson 88, Spårvägen
2:14.0m
Spårvägens FK
2:14.0m
SB
  
8Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
2:16.1m
Sävedalens AIK
2:16.1m
SB
  
Final C
1Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:17.35
Glanshammars IF
2:17.35
SB
  
6Sophia Geirup
2:20.09
Ullevi FK
2:20.09
PB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
6:18.80
Danderyds SK
6:18.80
PB
  
1Sara Gunnarsson
7:06.85
Mölndals AIK
7:06.85
PB
  
1Tilda Pettersson
7:26.58
Björnstorps IF
7:26.58
PB
  
5Mika Söderström
6:35.23
Vallentuna FK
6:35.23
PB
  
6Emma Magnusson
6:37.21
Mölndals AIK
6:37.21
PB
  
9Esther Sandén Alin
6:52.64
PB
  
Final B
1Cornelia Storm KarlénIF Hagen
7:45.46
SB
  
1Sofie Persson
7:51.16
Ljungby FIK
7:51.16
PB
  
6Isa Ek
Isa Ek 99, Björnstorp
7:29.22
Björnstorps IF
7:29.22
SB
  
9Lisa Brorson
Lisa Brorson 99, KFUM Örebro
7:41.41
KFUM Örebro
7:41.41
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Wilma Throgen
1.52
PB
  
1Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 00, KFUM Örebro
1.52
KFUM Örebro
1.52
SB
  
F19 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Alice Petersson
26.35w
FI Kalmarsund
26.35w
  
F19 100 m häck     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
8Amanda ÖbergIK Ymer
14.55
PB
  
F19 Diskus     


Final A

Final

7Hanna GustavssonMotala AIF
37.54
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
3Johanna DyremarkIFK Tumba
14.31
SB
  
6Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
15.05
Linköpings GIF
15.05
PB
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
4Agnes Bengtsson
15.10
Sävedalens AIK
15.10
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

9Linn Peura
1.56
Flens FS
1.56
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Dagny Olofsson-HoffmannIK Lerum FI
10.39
+0.5 SB
  
1Hedvig Engström KindmarkUpsala IF
9.82
+0.1 PB
  
3Elsa Herlitz
11.67
Upsala IF
11.67
+0.5 PB
  
6Sara Ezra
Sara Ezra 97, Upsala IF
11.22
Upsala IF
11.22
–1.0 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

3Ebba Olsson
13.72
Brattås CK
13.72
PB
  
8Frida Drakes
11.93
Säters IF
11.93
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

4Emma Harrysson
39.42
Brattås CK
39.42
PB
  
6Amanda Engbe
38.53
Öresund FK
38.53
PB
  
F16 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
26.34
Östersunds GIF
26.34
PB
  
2Sofie Persson
27.05
Hässelby SK
27.05
PB
  
2Alice JungerupIF Udd
27.15
PB
  
3Mariell Bodin
27.08
PB
  
4Hanna Gutemar RilegårdSpårvägens FK
27.47
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
14.43
Lidköpings IS
14.43
PB
  
6Helena Kolte
14.72
Täby IS
14.72
PB
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
4Ellen Eklund
15.51
Piteå IF
15.51
PB
  
6Eunice Eunice Nilsson
17.42
KFUM Örebro
17.42
  
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
5Lovisa Linde
15.17
Täby IS
15.17
PB
  
Heat 3
Vind: -1.3
Vind: -1.3
2Bianca SalmingTäby IS
15.08
PB
  
7Lova Landerholm
16.96
Hässelby SK
16.96
PB
  
Heat 4
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Minna Svärd
14.48
IF Göta Karlstad
14.48
PB
  
4Moa Mattisson
Moa Mattisson 98, Helsingborg
14.98
IFK Helsingborg
14.98
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
11.63
Göteborgs KIK
11.63
+1.5 PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Hanna Säfström
Hanna Säfström 00, KFUM Örebro
43.73
KFUM Örebro
43.73
PB
  
2Hedvig PetterssonKils AIK
43.76
PB
  
3Ellinor Kleiven
43.50
Sävedalens AIK
43.50
PB
  
4Lizzie Hager
43.66
IK Lerum FI
43.66
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

31Darja Predbannikova
Darja Predbannikova 99, EST
7:59.81
99EST
7:59.81
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

3Alma KilpeläinenLjungby FIK
1.59
SB
  
8Linn Östling
1.56
SOK Träff
1.56
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

5Christina Pool Wiklund
2.88
Falköpings FIK
2.88
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Emma Yngve
30.90
Motala AIF
30.90
PB
  
1Hanna Ronneteg
28.45
Oskarshamns SK
28.45
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

2Erika Wärff
1.67
Öresund FK
1.67
SB
  
F13 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
6Brigitta Tamsar
Brigitta Tamsar 01, EST
27.03
01EST
27.03
  
F12 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
23Stella Reinumägi
Stella Reinumägi 02, EST
30.43
02EST
30.43
PB