27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 613 (318+295)   Starter: 1024 (530+494)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12960003 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M22 60 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
6.87
=PB
  
2Benjamin Olsson
6.88
IFK Helsingborg
6.88
SB
  
3Oskar Åberg
6.90
Huddinge AIS
6.90
  
4David Sennung
6.91
Ullevi FK
6.91
  
5André Drummond
6.96
Spårvägens FK
6.96
  
6Taulant Dautaj
7.04
IF Göta Karlstad
7.04
  
7Patrik AnderssonIF Kville
7.15
  
Mathias DufournierIF Göta Karlstad
DNS
  
Semi 1
20 feb
20 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
6.87
=PB
  
2David Sennung
6.90
Ullevi FK
6.90
  
3Patrik AnderssonIF Kville
7.05
  
4Taulant Dautaj
7.07
IF Göta Karlstad
7.07
  
5Andreas Andersson
7.21
Hässleholms AIS
7.21
  
6Tobias Carlsson
Tobias Carlsson 91, Trollhättan FIK
7.24
Trollhättan FIK
7.24
  
7Simon JohanssonUllevi FK
7.24
  
8Pierre KazeroonyIF Kville
7.33
  
Semi 2
20 feb
20 feb
1Oskar Åberg
6.90
Huddinge AIS
6.90
  
2Benjamin Olsson
6.93
IFK Helsingborg
6.93
SB
  
3André Drummond
6.99
Spårvägens FK
6.99
  
4Mathias DufournierIF Göta Karlstad
7.06
SB
  
5Mikael Storm
Mikael Storm 91, Eksjö Södra
7.24
Eksjö Södra IK
7.24
  
6Mattias Abulu
7.26
Ullevi FK
7.26
  
7Alexander SennertegIK Ymer
7.30
  
8Adam Andersson
7.35
Hässelby SK
7.35
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1André Drummond
6.99
Spårvägens FK
6.99
  
2Patrik AnderssonIF Kville
7.12
  
3Simon JohanssonUllevi FK
7.28
  
4Hampus Forsberg
7.33
IFK Helsingborg
7.33
  
5Martin Holm
7.43
IF Göta Karlstad
7.43
  
6Magnus Jutman
Magnus Jutman 90, KFUM Örebro
7.51
KFUM Örebro
7.51
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
6.90
  
2Mathias DufournierIF Göta Karlstad
7.09
SB
  
3Alexander SennertegIK Ymer
7.23
  
4Adam Andersson
7.24
Hässelby SK
7.24
SB
  
5Mattias Abulu
7.28
Ullevi FK
7.28
  
6Pierre KazeroonyIF Kville
7.33
  
7Martin Johansson-VikströmHammarby IF
7.36
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1David Sennung
7.03
Ullevi FK
7.03
  
2Taulant Dautaj
7.05
IF Göta Karlstad
7.05
  
3Mikael Storm
Mikael Storm 91, Eksjö Södra
7.25
Eksjö Södra IK
7.25
  
4Fredrik KarlssonKils AIK
7.43
SB
  
5Andrej Ekholm
7.47
Huddinge AIS
7.47
=SB
  
Jonathan RickardssonSandhems IF
DNS
  
Alexander HåkanssonUmedalens IF
DNS
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Oskar Åberg
6.96
Huddinge AIS
6.96
  
2Benjamin Olsson
7.07
IFK Helsingborg
7.07
SB
  
3Andreas Andersson
7.17
Hässleholms AIS
7.17
  
4Tobias Carlsson
Tobias Carlsson 91, Trollhättan FIK
7.21
Trollhättan FIK
7.21
  
5Milan Jovanovic
7.34
Huddinge AIS
7.34
  
6Linus Vigert
7.35
Hammarby IF
7.35
  
Robin WeetomUllevi FK
DNS
  
M22 400 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Fabian Rosenquist
49.50
GoIF Tjalve
49.50
PB
  
2Jonathan Carbe
49.52
Örgryte IS
49.52
  
3Erik Lindahl
50.60
IF Kville
50.60
PB
  
David KallebäckVarbergs GIF
DQ
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1David Kallebäck
50.12
Varbergs GIF
50.12
  
2Erik Lindahl
50.90
IF Kville
50.90
PB
  
Hampus Forsberg
DNF
IFK Helsingborg
DNF
  
Felix Francois
DNS
Örgryte IS
DNS
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Fabian Rosenquist
50.63
GoIF Tjalve
50.63
  
2Jonathan Carbe
50.96
Örgryte IS
50.96
  
3Dennis Karanda
51.49
Öresund FK
51.49
  
4Tomas OlssonKils AIK
51.55
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Fabian Rosenquist
50.55
GoIF Tjalve
50.55
SB
  
2Dennis Karanda
51.74
Öresund FK
51.74
  
3Niklas Ragneberg
Niklas Ragneberg 91, Trollhättan FIK
52.11
Trollhättan FIK
52.11
PB
  
4Andreas EfverströmGefle IF
52.60
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Felix Francois
50.59
Örgryte IS
50.59
  
2Tomas OlssonKils AIK
51.32
PB
  
3Mattias Bäckman
51.95
Bollnäs FIK
51.95
PB
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Jonathan Carbe
51.29
Örgryte IS
51.29
  
2Erik Lindahl
51.41
IF Kville
51.41
PB
  
3Daniel Katuric
52.41
Bromma IF
52.41
PB
  
4Fredrik KarlssonKils AIK
54.59
PB
  
Heat 4
19 feb
19 feb
1David Kallebäck
51.06
Varbergs GIF
51.06
  
2Hampus Forsberg
51.45
IFK Helsingborg
51.45
SB
  
3John Eliasson
John Eliasson 89, Sävedalen
52.25
Sävedalens AIK
52.25
  
M22 1500 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Anton Wåhlin
3:52.31
Malmö AI
3:52.31
PB
  
2Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:53.55
Björnstorps IF
3:53.55
PB
  
3Rickard Gunnarsson
3:54.44
Hässelby SK
3:54.44
PB
  
4Anton Danielson
3:56.47
GoIF Tjalve
3:56.47
PB
  
5Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
4:03.85
  
6Viktor Ekelund
4:05.20
Malmö AI
4:05.20
  
7André Rangelind
4:09.33
IF Göta Karlstad
4:09.33
  
8Tomas Hultgren
4:18.72
Ludvika FFI
4:18.72
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
4:00.26
Björnstorps IF
4:00.26
SB
  
2Rickard Gunnarsson
4:01.17
Hässelby SK
4:01.17
PB
  
3Viktor Ekelund
4:02.06
Malmö AI
4:02.06
SB
  
4Tomas Hultgren
4:08.99
Ludvika FFI
4:08.99
PB
  
5Patrik Nilsson
4:11.47
Hammarby IF
4:11.47
PB
  
Rickard Emilsson
Rickard Emilsson 89, IK Hakarpspojkarna
DNF
IK Hakarpspojkarna
DNF
  
Philip Lundell
DNF
Hammarby IF
DNF
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Anton Wåhlin
4:02.58
Malmö AI
4:02.58
SB
  
2Anton Danielson
4:02.78
GoIF Tjalve
4:02.78
SB
  
3Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
4:02.91
SB
  
4André Rangelind
4:07.41
IF Göta Karlstad
4:07.41
PB
  
5Johan Samuelsson
Johan Samuelsson 89, Gråmanstorp
4:10.49
Gråmanstorp Runners
4:10.49
PB
  
6Klas Persson
4:13.79
Turebergs FK
4:13.79
SB
  
7Yassine Bahri
4:24.98
Hässelby SK
4:24.98
PB
  
M22 60 m häck     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.15
Spårvägens FK
8.15
SB
  
2Marcus PerssonUllevi FK
8.23
PB
  
3Markus SparrmanIK Ymer
8.48
SB
  
4Niklas KarlssonF Bålsta IK
8.59
  
5Henrik Brus
8.76
Falu IK
8.76
PB
  
6Adam Chiguer
8.86
Huddinge AIS
8.86
SB
  
M22 Höjd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Emil Svensson
2.13
Örgryte IS
2.13
  
2Adam Chiguer
2.07
Huddinge AIS
2.07
PB
  
3Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.04
SB
  
4Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.01
C Olympique
2.01
SB
  
5Oskar Rybo
2.01
IF Kville
2.01
PB
  
6Fredrik SangbergIF Kville
2.01
  
7Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu 91, IFK Växjö
1.97
IFK Växjö
1.97
SB
  
8Marcus LundquistRånäs 4H
1.97
SB
  
M22 Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Robert Warensjö
5.01
Nyköpings BIS
5.01
  
2Erik Thorstensson
4.76
Spårvägens FK
4.76
SB
  
3Viktor FröbergIF Kville
4.71
PB
  
4Simon AssarssonIK Sisu
4.66
PB
  
5Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.61
KFUM Örebro
4.61
PB
  
6Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, Gäddede
4.55
Gäddede SK
4.55
  
7Henrik Brus
4.41
Falu IK
4.41
  
8Björn AnderssonF Bålsta IK
4.33
PB
  
9David Carlsson
3.91
Östhammar FI
3.91
  
M22 Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Matthias Johansson
7.29
Nedre Soppero IK
7.29
PB
  
2Adam Johansson
Adam Johansson 91, IFK Göteborg
7.24
IFK Göteborg
7.24
PB
  
3Patrik Holmberg
7.14
Huddinge AIS
7.14
PB
  
4Ritchie MobaIFK Tumba
7.00
PB
  
5Adam Chiguer
6.97
Huddinge AIS
6.97
SB
  
6Emil Bergqvist
6.91
IK Westmannia
6.91
PB
  
7Adam Stålberg
6.90
Örbyhus IF
6.90
PB
  
8Moteba Mohamed
6.77
Alingsås IF
6.77
PB
  
9Milan Jovanovic
6.65
Huddinge AIS
6.65
SB
  
10Mattias Abulu
6.65
Ullevi FK
6.65
SB
  
11Erik Olsson
6.44
Örgryte IS
6.44
SB
  
12Marcus NilssonHögby IF
5.93
SB
  
Axel FredriksenHovslätts IK
NM
  
M22 Tresteg     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Moteba Mohamed
15.33
Alingsås IF
15.33
  
2Erik Ehrlin
14.70
Ärla IF
14.70
PB
  
3Matthias Johansson
14.33
Nedre Soppero IK
14.33
PB
  
4Ronald Kibirige
13.91
Västerås FK
13.91
SB
  
5Adam Stålberg
13.83
Örbyhus IF
13.83
PB
  
6Milan Jovanovic
13.82
Huddinge AIS
13.82
PB
  
7Erik Olsson
13.63
Örgryte IS
13.63
SB
  
8Axel Fredriksen
13.61
Hovslätts IK
13.61
SB
  
M22 Kula     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Jonas Meyer
Jonas Meyer 90, Strömstads IF
15.74
Strömstads IF
15.74
SB
  
2Martin Gren
14.53
Ullevi FK
14.53
PB
  
3Martin JönssonUllevi FK
13.01
PB
  
4Petter Olson
12.87
Malmö AI
12.87
  
5Marcus Nilsson
12.65
Högby IF
12.65
PB
  
6David Kallebäck
12.54
Varbergs GIF
12.54
SB
  
7Torbjörn JulinIF Kville
12.10
  
8Robin Hägg
Robin Hägg 90, Eslövs AI
11.26
Eslövs AI
11.26
PB
  
M22 Vikt     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Markus Johansson
19.68
IF Göta Karlstad
19.68
PB
  
2Erik Romberg
17.36
Högby IF
17.36
PB
  
3Kristian Nyman
Kristian Nyman 90, Svenljunga IK
16.00
Svenljunga IK
16.00
PB
  
4Christian Hansson-BergénHuddinge AIS
15.81
PB
  
5Johan BjörnstadUllevi FK
14.14
  
6Torbjörn JulinIF Kville
13.73
  
7Fredric Andersson
12.26
Bollnäs FIK
12.26
PB
  
Martin JönssonUllevi FK
NM
  
Jonathan Genborg
NM
Östhammar FI
NM
  
Tommy LarssonSK Bore
NM
  
P19 60 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.85
IFK Umeå
6.85
  
2Sunday Ojuri
7.06
Hammarby IF
7.06
PB
  
3Andreas EngwallBromma IF
7.08
=PB
  
4Filip LöövKils AIK
7.14
  
5Robin Nordkvist
7.19
Huddinge AIS
7.19
  
6Shahbaz SafdarIF Kville
7.22
PB
  
7Niklas Johansson
Niklas Johansson 92, Stenungsunds FI
7.22
F Stenungsunds FI
7.22
=SB
  
8Johan Forsberg
7.23
IFK Lidingö
7.23
  
Semi 1
20 feb
20 feb
1Andreas EngwallBromma IF
7.10
  
2Filip LöövKils AIK
7.11
PB
  
3Niklas Johansson
Niklas Johansson 92, Stenungsunds FI
7.24
F Stenungsunds FI
7.24
  
4Oscar Olausson
Oscar Olausson 93, Kristianstad
7.26
KFUM Kristianstad
7.26
SB
  
5Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
7.28
Spårvägens FK
7.28
  
6Hampus AnderssonUllevi FK
7.29
  
7Christopher BengtssonHässelby SK
7.30
  
Timothy LundkvistIFK Lidingö
DNS
  
Semi 2
20 feb
20 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.97
IFK Umeå
6.97
  
2Robin Nordkvist
7.17
Huddinge AIS
7.17
  
3Sunday Ojuri
7.19
Hammarby IF
7.19
SB
  
4Johan Forsberg
7.22
IFK Lidingö
7.22
SB
  
5Shahbaz SafdarIF Kville
7.24
PB
  
6Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
7.32
IFK Växjö
7.32
PB
  
7Philip Green
7.35
Hammarby IF
7.35
  
Anders LeifssonIK Orient
DNS
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Andreas EngwallBromma IF
7.14
  
2Niklas Johansson
Niklas Johansson 92, Stenungsunds FI
7.22
F Stenungsunds FI
7.22
SB
  
3Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
7.30
Spårvägens FK
7.30
  
4Anders LeifssonIK Orient
7.35
  
5Marcus Backman
7.39
Eskilstuna FI
7.39
SB
  
6Erik Kvarnerup
7.42
Hanvikens SK
7.42
  
7Daniel Nordmark
7.48
Västerås FK
7.48
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.94
IFK Umeå
6.94
  
2Shahbaz SafdarIF Kville
7.30
PB
  
3Philip Green
7.32
Hammarby IF
7.32
  
4Hampus AnderssonUllevi FK
7.34
  
5Christoffer GustavssonGoIF Tjalve
7.38
  
6Jens Lundberg
7.52
Riviera FI
7.52
  
7Erik ÖstergrenIK Sisu
7.58
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Filip LöövKils AIK
7.14
PB
  
2Robin Nordkvist
7.20
Huddinge AIS
7.20
  
3Oscar Olausson
Oscar Olausson 93, Kristianstad
7.29
KFUM Kristianstad
7.29
SB
  
4Christopher BengtssonHässelby SK
7.30
  
5Martin Astner
7.38
Ullevi FK
7.38
  
6Oscar Johansson
7.38
Spårvägens FK
7.38
SB
  
7Olle Forslin
7.44
Hässelby SK
7.44
PB
  
Alexander Nertlinge-AspÅhus FIK
DNS
  
P19 400 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Christoffer OhlssonUmedalens IF
50.63
  
2Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.63
Sävedalens AIK
50.63
  
3Alexander LesserUllevi FK
50.72
SB
  
4Patrik Sjöö
51.00
Hässelby SK
51.00
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.04
Sävedalens AIK
50.04
SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
51.33
SB
  
3Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
51.34
PB
  
4Ken Braesch-AndersenHammarby IF
52.60
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Christoffer OhlssonUmedalens IF
50.62
PB
  
2Patrik Sjöö
50.94
Hässelby SK
50.94
PB
  
3Philip Green
51.61
Hammarby IF
51.61
PB
  
Fredrik ÅströmTäby IS
DNS
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
51.51
PB
  
2Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
51.52
Sävedalens AIK
51.52
SB
  
3Oscar Larsson
53.75
Rånäs 4H
53.75
SB
  
4Erik Holmberg
54.39
Rånäs 4H
54.39
SB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Philip Green
51.91
Hammarby IF
51.91
PB
  
2Simon Knuters
52.24
Bromma IF
52.24
SB
  
3Jesper Lang
52.40
Malmö AI
52.40
PB
  
4Sven Visser
57.57
SK Bore
57.57
PB
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Christoffer OhlssonUmedalens IF
50.80
PB
  
2Andreas Petersson
52.25
Örgryte IS
52.25
  
3Marcus Backman
54.18
Eskilstuna FI
54.18
  
4Oscar Ingelmark
Oscar Ingelmark 92, Råby-Rekarne
55.83
Råby-Rekarne FIF
55.83
PB
  
Heat 4
19 feb
19 feb
1Patrik Sjöö
52.01
Hässelby SK
52.01
SB
  
2Ken Braesch-AndersenHammarby IF
52.16
PB
  
3Simon Pankalla
Simon Pankalla 93, IK Hakarpspojkarna
52.91
IK Hakarpspojkarna
52.91
  
4Carl Hedén
Carl Hedén 92, Spårvägen
55.22
Spårvägens FK
55.22
PB
  
Heat 5
19 feb
19 feb
1Alexander LesserUllevi FK
51.90
SB
  
2Fredrik ÅströmTäby IS
52.18
PB
  
3Patrik Nilsson
52.30
Oskarshamns SK
52.30
PB
  
4Björn MattssonIF Kville
52.95
SB
  
P19 1500 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:58.43
F Stenungsunds FI
3:58.43
SB
  
2Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
4:02.51
IFK Umeå
4:02.51
SB
  
3Emil Blomberg
4:05.26
Hässelby SK
4:05.26
PB
  
4Filip Johansson
4:07.99
Sävedalens AIK
4:07.99
  
5Daniel Gleimar
4:08.42
Turebergs FK
4:08.42
PB
  
6John Kingstedt
4:09.25
Huddinge AIS
4:09.25
PB
  
7Albin Sjöblom
4:10.16
Rånäs 4H
4:10.16
  
8Erik Norrbom
4:17.55
Turebergs FK
4:17.55
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
4:07.00
F Stenungsunds FI
4:07.00
SB
  
2Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
4:07.35
IFK Umeå
4:07.35
SB
  
3Emil Blomberg
4:07.49
Hässelby SK
4:07.49
PB
  
4Daniel Gleimar
4:09.63
Turebergs FK
4:09.63
SB
  
5Adam Lindström
4:21.38
Hässelby SK
4:21.38
PB
  
6Niklas Könberg
4:23.55
Spårvägens FK
4:23.55
SB
  
7Gustav Milesson
4:24.68
Högby IF
4:24.68
SB
  
8Sirak Amanuel BelayÅhus FIK
4:33.60
PB
  
9Mohamed Hassan MohamedIK Akele
4:50.10
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Albin Sjöblom
4:08.45
Rånäs 4H
4:08.45
  
2Filip Johansson
4:09.06
Sävedalens AIK
4:09.06
  
3John Kingstedt
4:11.49
Huddinge AIS
4:11.49
PB
  
4Erik Norrbom
4:14.01
Turebergs FK
4:14.01
PB
  
5Christopher Ljung
4:15.51
Hammarby IF
4:15.51
PB
  
6Axel Andersson
4:20.76
Mölndals AIK
4:20.76
  
7Emil Pettersson
4:21.22
Högby IF
4:21.22
PB
  
8Michele Alemayoh
4:26.37
Hammarby IF
4:26.37
  
9Ismail Muktar SharifIK Akele
4:31.25
SB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Filip LöövKils AIK
8.02
PB
  
2Anders LeifssonIK Orient
8.09
PB
  
3Anton Nilsson
8.18
Huddinge AIS
8.18
PB
  
4Tobias Nilsson
8.48
Alvesta FI
8.48
PB
  
5Viktor HusmarkFalu IK
8.50
PB
  
6Gunnar Odenman
8.55
Hammarby IF
8.55
  
7Philip Green
8.59
Hammarby IF
8.59
PB
  
Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
DQ
IFK Helsingborg
DQ
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Filip LöövKils AIK
8.28
  
2Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.34
IFK Helsingborg
8.34
PB
  
3Viktor HusmarkFalu IK
8.63
PB
  
4Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
8.65
IFK Växjö
8.65
PB
  
5Dennis Eriksson
8.76
Sundsvalls FI
8.76
PB
  
6Fredrik Andersson
Fredrik Andersson 93, Södertälje IF
9.13
Södertälje IF
9.13
PB
  
7Martin Astner
9.14
Ullevi FK
9.14
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Anders LeifssonIK Orient
8.26
PB
  
2Anton Nilsson
8.31
Huddinge AIS
8.31
SB
  
3Tobias Nilsson
8.49
Alvesta FI
8.49
PB
  
4Gunnar Odenman
8.54
Hammarby IF
8.54
PB
  
5Philip Green
8.61
Hammarby IF
8.61
PB
  
6Sebastian Karlsson
8.85
FI Kalmarsund
8.85
PB
  
7Melker ZettermanLomma FIK
8.92
PB
  
P19 Höjd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Arlind Shaluni
Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI
2.03
IK Norrköping FI
2.03
  
2Viktor HusmarkFalu IK
2.01
PB
  
3Erik Liberg
1.99
Ullevi FK
1.99
PB
  
4Carl Håkansson
1.96
IF Göta Karlstad
1.96
  
5Filip PerssonIFK Lund
1.93
PB
  
6Jesper Borg
1.89
IK Lerum FI
1.89
PB
  
7Jakob Sandman
Jakob Sandman 93, Helsingborg
1.89
IFK Helsingborg
1.89
  
8Valdemar KarlssonHammarby IF
1.89
PB
  
9Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
1.85
F Stenungsunds FI
1.85
  
10Magnus Almegius
1.85
Brattås CK
1.85
  
11Matthew Mereman JøssingSpårvägens FK
1.79
  
11Erik Hoff
1.79
IFK Lund
1.79
  
11Fredrik Wahlgren
1.79
Öresund FK
1.79
PB
  
14Pär Karlberg
1.79
IFK Sävsjö
1.79
  
P19 Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Simon Gyllensten
4.86
Örgryte IS
4.86
  
2Carl Sténson
4.86
Hellas FK
4.86
PB
  
3Philip Eliasson
4.65
Hanvikens SK
4.65
PB
  
4Oskar Norström
4.65
Stocksäters IF
4.65
PB
  
5Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.43
PB
  
6Samuel Wiktorsson
4.01
Trångsvikens IF
4.01
PB
  
7Axel Frisén
Axel Frisén 93, Stocksäter
4.01
Stocksäters IF
4.01
SB
  
7Sebastian Karlsson
4.01
FI Kalmarsund
4.01
SB
  
Johan EhlingerÖrgryte IS
NH
  
Arvid LindahlKA 2 IF
NH
  
P19 Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.14
Glanshammars IF
7.14
PB
  
2Andreas AnderssonBollnäs FIK
6.98
SB
  
3Filip HjorthGefle IF
6.88
SB
  
4Simon Gyllensten
6.81
Örgryte IS
6.81
PB
  
5Viktor Broo
6.61
Ullevi FK
6.61
  
6Carl Sténson
6.58
Hellas FK
6.58
PB
  
7Gunnar Odenman
6.55
Hammarby IF
6.55
PB
  
8Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.42
Spårvägens FK
6.42
PB
  
9Jacob TersanderBromma IF
6.41
PB
  
10Simon Gunnarsson
6.40
Västerås FK
6.40
PB
  
11Cedric Borglund JansonUllevi FK
6.34
PB
  
12Erik Hoff
6.23
IFK Lund
6.23
PB
  
13Tim Rådberg
Tim Rådberg 92, Spårvägen
6.17
Spårvägens FK
6.17
  
14Erik ÖstergrenIK Sisu
6.03
  
15Niklas Wahlgren
5.97
Öresund FK
5.97
  
16Jonatan Lilja
5.96
Hovslätts IK
5.96
  
17Jonas Arbinge
5.84
Hellas FK
5.84
PB
  
18Fredrik Wahlgren
5.77
Öresund FK
5.77
PB
  
19Albert Karlsson
Albert Karlsson 93, Eksjö Södra
5.67
Eksjö Södra IK
5.67
PB
  
20Ludvig IsakssonÅhus FIK
5.56
PB
  
21Joakim JohanssonTibro AIK
5.27
PB
  
Gustav Fridh
NM
Huddinge AIS
NM
  
P19 Tresteg     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Mattias Karlsson
14.26
Västerås FK
14.26
SB
  
2Dennis Eriksson
13.96
Sundsvalls FI
13.96
PB
  
3Gustav Fridh
13.38
Huddinge AIS
13.38
PB
  
4Adrian RavenellÄrla IF
12.99
PB
  
5Jonatan Lilja
12.69
Hovslätts IK
12.69
PB
  
6Ludvig IsakssonÅhus FIK
12.37
PB
  
7Albert Karlsson
Albert Karlsson 93, Eksjö Södra
12.04
Eksjö Södra IK
12.04
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
18.46
Spårvägens FK
18.46
PB
  
2Niklas Lindstedt
18.10
Hässelby SK
18.10
PB
  
10 SWE P19 AT
3Oscar VestlundKils AIK
17.55
PB
  
4Anton Larsson
14.45
Järvsö IF
14.45
PB
  
5Mattias OlanderHögby IF
13.80
PB
  
6David SundströmHellas FK
13.26
PB
  
7Adrian RavenellÄrla IF
12.38
  
P19 Vikt     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Oscar VestlundKils AIK
16.28
PB
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
15.26
Spårvägens FK
15.26
PB
  
3David Nyman
David Nyman 92, Östhammar
15.21
Östhammar FI
15.21
PB
  
4Niklas Bardin
14.61
Ullevi FK
14.61
PB
  
5Niklas Lindstedt
14.51
Hässelby SK
14.51
PB
  
6Kristoffer FagerlundIK Ymer
14.29
  
7Sebastian ThörngrenSK Bore
14.25
PB
  
8Mikael LarssonSK Bore
14.19
PB
  
9Jonathan LaackSK Bore
13.27
PB
  
P18 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
20 feb
20 feb
1Sunday Ojuri
7.17
Hammarby IF
7.17
SB
  
2Timothy LundkvistIFK Lidingö
7.21
  
3Johan Forsberg
7.26
IFK Lidingö
7.26
  
4Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
7.27
IFK Växjö
7.27
PB
  
5Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
7.37
IFK Helsingborg
7.37
  
6Nicklas RoxströmTäby IS
7.40
=PB
  
7Joel Liendeborg FredinHässelby SK
7.72
PB
  
P17 60 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Jonathan Wulff
7.19
Hammarby IF
7.19
  
2Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.24
Västerås FK
7.24
PB
  
3Niklas Pålsson
7.29
Mölndals AIK
7.29
  
4Hannes Kvist Wirdmo
7.30
IFK Växjö
7.30
  
5Anton Nordback
7.34
Upsala IF
7.34
  
6Carlos Sandell
7.37
Rånäs 4H
7.37
SB
  
7Marcus BergstrandÖresund FK
7.38
  
8Philip Dahlqvist SjöbergTurebergs FK
7.45
  
Semi 1
20 feb
20 feb
1Hannes Kvist Wirdmo
7.25
IFK Växjö
7.25
PB
  
2Niklas Pålsson
7.28
Mölndals AIK
7.28
  
3Marcus BergstrandÖresund FK
7.41
  
4Carlos Sandell
7.45
Rånäs 4H
7.45
SB
  
5Samy Ahmed
Samy Ahmed 94, Hammarby
7.45
Hammarby IF
7.45
PB
  
6Mattias QvarfordtHammarby IF
7.48
  
7Jesper LundbergAlvesta FI
7.52
  
8Mattias Backman
7.62
Eskilstuna FI
7.62
  
Semi 2
20 feb
20 feb
1Jonathan Wulff
7.16
Hammarby IF
7.16
  
2Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.31
Västerås FK
7.31
PB
  
3Anton Nordback
7.32
Upsala IF
7.32
=SB
  
4Philip Dahlqvist SjöbergTurebergs FK
7.42
PB
  
5Love Litzell
Love Litzell 94, Östersunds GIF
7.52
Östersunds GIF
7.52
  
6Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
7.53
Hässelby SK
7.53
  
7Andreas Viklund
Andreas Viklund 94, Tväråselet
7.57
Tväråselets AIF
7.57
  
8Kim Fransson
7.57
IFK Halmstad
7.57
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Niklas Pålsson
7.27
Mölndals AIK
7.27
SB
  
2Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.32
Västerås FK
7.32
PB
  
3Andreas Viklund
Andreas Viklund 94, Tväråselet
7.56
Tväråselets AIF
7.56
PB
  
4Love Litzell
Love Litzell 94, Östersunds GIF
7.58
Östersunds GIF
7.58
  
5Robin Forsell
Robin Forsell 94, KFUM Örebro
7.64
KFUM Örebro
7.64
PB
  
6Remi Mura
7.77
Varbergs GIF
7.77
  
7Joakim Felixson
7.79
Wärnamo SK
7.79
PB
  
8Adam Bennhult
7.89
Turebergs FK
7.89
PB
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Jonathan Wulff
7.23
Hammarby IF
7.23
  
2Carlos Sandell
7.46
Rånäs 4H
7.46
SB
  
3Mattias Backman
7.49
Eskilstuna FI
7.49
  
4Samy Ahmed
Samy Ahmed 94, Hammarby
7.53
Hammarby IF
7.53
PB
  
5Oskar Nilsson
7.63
F Bålsta IK
7.63
PB
  
6Christopher SentellTurebergs FK
7.70
PB
  
7David Jonsson
7.81
Turebergs FK
7.81
PB
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Hannes Kvist Wirdmo
7.28
IFK Växjö
7.28
PB
  
2Kim Fransson
7.49
IFK Halmstad
7.49
  
3Jesper LundbergAlvesta FI
7.50
  
4Mattias QvarfordtHammarby IF
7.56
  
5Tobias Westman
7.64
Rånäs 4H
7.64
PB
  
6Emrus Ajvazi
Emrus Ajvazi 94, Falköpings FIK
7.93
Falköpings FIK
7.93
PB
  
7Nils AnderssonSK Bore
8.08
PB
  
Johan Andersson
DQ
IFK Växjö
DQ
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Anton Nordback
7.37
Upsala IF
7.37
  
2Marcus BergstrandÖresund FK
7.42
  
3Philip Dahlqvist SjöbergTurebergs FK
7.45
PB
  
4Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
7.52
Hässelby SK
7.52
  
5Jacob Rhan
Jacob Rhan 94, Glanshammar
7.66
Glanshammars IF
7.66
PB
  
6Micael Fagö
7.91
Kalmar SK
7.91
PB
  
7Joel Ekelöf
7.96
Turebergs FK
7.96
PB
  
Jesper Kärki
Jesper Kärki 94, Haparanda SKT
DQ
Haparanda SKT
DQ
  
P17 400 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Carl Sjöstedt
51.81
IF Göta Karlstad
51.81
PB
  
2Pontus AhlstedtIK Lerum FI
52.57
PB
  
3Petter Berner-Wik
52.81
Upsala IF
52.81
PB
  
4Christopher NilssonUllevi FK
53.59
PB
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Petter Berner-Wik
53.37
Upsala IF
53.37
PB
  
2Petter Kroon
Petter Kroon 94, KFUM Örebro
54.33
KFUM Örebro
54.33
PB
  
3Sebastian Stöckemann
55.94
IFK Växjö
55.94
PB
  
Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
DQ
Hässelby SK
DQ
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Pontus AhlstedtIK Lerum FI
52.99
SB
  
1Carl Sjöstedt
53.17
IF Göta Karlstad
53.17
SB
  
2Christopher NilssonUllevi FK
53.71
PB
  
2Gustav Schölin
53.80
Finspångs AIK
53.80
PB
  
3Robin SkärströmTanums IF
53.96
PB
  
3Max Gålnander
54.43
Upsala IF
54.43
PB
  
4Philip Örnborg
56.97
Danderyds SK
56.97
PB
  
4Yann Palm
58.53
IFK Lund
58.53
PB
  
P17 1500 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Alexander Holmblad
4:08.15
Spårvägens FK
4:08.15
PB
  
2Jesper Bokefors
4:08.41
Upsala IF
4:08.41
PB
  
3Napoleon Solomon
4:08.43
Fredrikshofs FIF
4:08.43
PB
  
4Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:09.07
Hässelby SK
4:09.07
  
5Oliver Lämber
4:11.18
Hälle IF
4:11.18
PB
  
6Gustav SandströmIF Udd
4:13.61
PB
  
7Pontus Johansson
4:15.67
IFK Växjö
4:15.67
  
8Alex Torgersson
4:19.30
Hammarby IF
4:19.30
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Napoleon Solomon
4:12.48
Fredrikshofs FIF
4:12.48
PB
  
2Oliver Lämber
4:12.98
Hälle IF
4:12.98
PB
  
3Jesper Bokefors
4:13.63
Upsala IF
4:13.63
PB
  
4Alex Torgersson
4:15.30
Hammarby IF
4:15.30
PB
  
5Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:15.49
Hässelby SK
4:15.49
  
6Matz Larsson
4:16.21
Mölndals AIK
4:16.21
PB
  
Philip ÖrnborgDanderyds SK
DNF
  
Bilal Cadimi
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Alexander Holmblad
4:12.96
Spårvägens FK
4:12.96
PB
  
2Gustav SandströmIF Udd
4:14.22
PB
  
3Pontus Johansson
4:14.69
IFK Växjö
4:14.69
PB
  
4Simon Spencer
Simon Spencer 94, Strömstad LK
4:16.85
Strömstad LK
4:16.85
PB
  
5Otto Kingstedt
4:17.66
Huddinge AIS
4:17.66
PB
  
6Emanuel Örtengren
4:17.82
IFK Lidingö
4:17.82
PB
  
7Leo Brodin
Leo Brodin 94, Mälarhöjden
4:33.70
Mälarhöjdens IK
4:33.70
PB
  
8Filemon Mihreteab
4:42.53
Hässelby SK
4:42.53
PB
  
Jens PetrussonUllevi FK
DNS
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Fredrick Ekholm
8.02
Huddinge AIS
8.02
PB
  
2Rickard Willman
8.28
Västerås FK
8.28
PB
  
3Jesper LundbergAlvesta FI
8.33
  
4Anton Nordback
8.45
Upsala IF
8.45
  
5Jonathan Holm
8.82
Strands IF
8.82
=PB
  
6Erik Mårtensson
8.86
Sundsvalls FI
8.86
PB
  
Kim Fransson
DNF
IFK Halmstad
DNF
  
Ayad Shaker Anid
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Fredrick Ekholm
8.23
Huddinge AIS
8.23
PB
  
2Rickard Willman
8.29
Västerås FK
8.29
PB
  
3Jesper LundbergAlvesta FI
8.31
PB
  
4Ayad Shaker Anid
8.82
Eskilstuna FI
8.82
PB
  
5Kim Fransson
9.26
IFK Halmstad
9.26
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Anton Nordback
8.25
Upsala IF
8.25
PB
  
2Jonathan Holm
8.82
Strands IF
8.82
PB
  
3Erik Mårtensson
8.91
Sundsvalls FI
8.91
PB
  
Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
DQ
  
P17 Höjd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Fredrick Ekholm
2.05
Huddinge AIS
2.05
PB
  
2Fredrik LöfgrenIFK Lund
1.99
PB
  
3Fredrik KonradssonIFK Umeå
1.97
PB
  
4Olle Willsund
1.90
Högby IF
1.90
PB
  
5Edvin Heggemann
Edvin Heggemann 94, KFUM Örebro
1.87
KFUM Örebro
1.87
PB
  
5Martin Ström
1.87
Strands IF
1.87
PB
  
7Oliver Karlsson
1.83
Västerås FK
1.83
PB
  
8Kim Fransson
1.79
IFK Halmstad
1.79
  
9Jonathan Holm
1.79
Strands IF
1.79
PB
  
P17 Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Melker Svärd JacobssonMalmö AI
5.31
  
2Anders AndreassonÖrgryte IS
4.46
  
3Trolle Olson
Trolle Olson 94, Spårvägen
4.41
Spårvägens FK
4.41
PB
  
4Hampus CorneliussonIK Lerum FI
4.16
  
5Micael Fagö
4.16
Kalmar SK
4.16
PB
  
P17 Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.09
Eskilstuna FI
7.09
PB
  
2Rickard Willman
6.78
Västerås FK
6.78
PB
  
3Adam DenguirLomma FIK
6.61
PB
  
4Joel ValdemarssonIF Göta Karlstad
6.40
PB
  
5Robin Forsell
Robin Forsell 94, KFUM Örebro
6.19
KFUM Örebro
6.19
PB
  
6Carl Bergström
6.05
Örbyhus IF
6.05
  
7Olle Willsund
6.00
Högby IF
6.00
PB
  
8Nils AnderssonSK Bore
5.91
  
9Erik Mårtensson
5.88
Sundsvalls FI
5.88
SB
  
10Andreas Viklund
Andreas Viklund 94, Tväråselet
5.84
Tväråselets AIF
5.84
  
11Simon Söderlund
5.83
Upsala IF
5.83
PB
  
12Jesper SvenssonTibro AIK
5.78
  
13Samuel Grip
5.59
IK Orient
5.59
  
14Remi Mura
5.56
Varbergs GIF
5.56
PB
  
Tobias WestmanRånäs 4H
NM
  
P17 Tresteg     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Simon Pettersson
14.08
Örbyhus IF
14.08
PB
  
2Fredrik LöfgrenIFK Lund
13.86
PB
  
3Joel Valdemarsson
13.66
IF Göta Karlstad
13.66
PB
  
4Samuel Grip
13.16
IK Orient
13.16
PB
  
5Jonathan Holm
12.74
Strands IF
12.74
PB
  
6Gustav Nyberg
12.53
Strands IF
12.53
  
7Erik Grundberg
12.53
Hammarby IF
12.53
PB
  
8Adam Lindhe
12.11
IFK Lidingö
12.11
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Simon Pettersson
17.20
Örbyhus IF
17.20
PB
  
2Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
15.61
Enköpings AI
15.61
PB
  
3Johan Berggren
14.47
Eslövs AI
14.47
PB
  
4Victor Ivarsson
14.30
IFK Växjö
14.30
PB
  
5Alexander Larsson
14.04
Upsala IF
14.04
PB
  
6Andreas ErikssonIK Heros
13.23
PB
  
7Anders Eriksson
12.40
Hovslätts IK
12.40
PB
  
8Albin Vastersson
12.35
Varbergs GIF
12.35
PB
  
9Robin Bergqvist
12.00
IFK Umeå
12.00
PB
  
10Tobias Westman
11.36
Rånäs 4H
11.36
SB
  
11Markus Saarela
Markus Saarela 94, Trollhättan FIK
10.77
Trollhättan FIK
10.77
PB
  
12Micael Fagö
9.90
Kalmar SK
9.90
  
Simon KarlénKFUM Arvika
NM
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Love Litzell
Love Litzell 94, Östersunds GIF
19.12
Östersunds GIF
19.12
PB
  
2Anders Eriksson
18.26
Hovslätts IK
18.26
PB
  
3Alexander Larsson
17.85
Upsala IF
17.85
PB
  
4Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
15.87
Enköpings AI
15.87
PB
  
Kvinnor
K Stav     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Alissa Söderberg
4.00
Spårvägens FK
4.00
  
2Olivia AxellIK Lerum FI
3.31
  
3Hanna Engholm
Hanna Engholm 94, Kvarnsveden
3.25
Kvarnsvedens GoIF
3.25
  
4Emma Nors
Emma Nors 94, Hammarby
3.25
Hammarby IF
3.25
PB
  
5Malin Gillman
Malin Gillman 94, Stocksäter
3.17
Stocksäters IF
3.17
SB
  
6Emma Bengtsson
Emma Bengtsson 94, Kristinehamn
3.17
IFK Kristinehamn
3.17
PB
  
7Moa Bylund
Moa Bylund 94, Huddinge
2.85
Huddinge AIS
2.85
PB
  
8Malin LinderSK Bore
2.67
  
8Amy Alphonce
2.67
Örgryte IS
2.67
  
Anna HermanssonHovslätts IK
NH
  
K22 60 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Matilda HultgrenUllevi FK
7.69
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.72
Spårvägens FK
7.72
  
3Isabelle EureniusFalu IK
7.76
  
4Elina Palmquist
7.79
IF Göta Karlstad
7.79
  
5Stephanie OlssonKA 2 IF
7.82
  
6Erica Pettersson
7.84
IF Göta Karlstad
7.84
  
7Kim McCabe
7.84
IFK Lund
7.84
  
8Louise KronlundFalu IK
7.88
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Matilda HultgrenUllevi FK
7.69
  
1Elin Moraiti
56.26
Falu IK
56.26
SB
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.75
Spårvägens FK
7.75
  
2Frida Persson
56.57
Hammarby IF
56.57
SB
  
3Erica Pettersson
7.79
IF Göta Karlstad
7.79
  
3Emma Ulfberg
Emma Ulfberg 90, IK Hakarpspojkarna
58.71
IK Hakarpspojkarna
58.71
PB
  
4Louise KronlundFalu IK
7.86
SB
  
4Alexandra AxellIK Lerum FI
59.27
PB
  
5Sara SvenssonÅhus FIK
8.00
SB
  
6Caroline Tegel
8.17
IF Göta Karlstad
8.17
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Elina Palmquist
7.72
IF Göta Karlstad
7.72
SB
  
1Lotta Lindsén
56.53
Turebergs FK
56.53
  
2Isabelle EureniusFalu IK
7.75
  
2Evelin Hindrikes
58.03
Kvarnsvedens GoIF
58.03
SB
  
3Stephanie OlssonKA 2 IF
7.77
  
3Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
58.18
GoIF Tjalve
58.18
  
4Kim McCabe
7.82
IFK Lund
7.82
  
4Sara Ulin
59.10
Falu IK
59.10
SB
  
5Lisa Nyström
Lisa Nyström 89, Kalmarsund
8.25
FI Kalmarsund
8.25
  
6Johanna Aalto
8.34
IF Kville
8.34
PB
  
K22 400 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Lotta Lindsén
54.86
Turebergs FK
54.86
PB
  
2Elin Moraiti
55.72
Falu IK
55.72
SB
  
3Frida Persson
55.91
Hammarby IF
55.91
SB
  
4Evelin Hindrikes
58.43
Kvarnsvedens GoIF
58.43
PB
  
K22 1500 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
4:33.37
Sävedalens AIK
4:33.37
PB
  
2Elina Johansson
4:35.12
Spårvägens FK
4:35.12
PB
  
3Maria Westher
4:38.23
Karlskoga FI
4:38.23
SB
  
4Maria Borglund
4:43.95
Sävedalens AIK
4:43.95
PB
  
5Maria Sandström
4:44.27
Malmö AI
4:44.27
PB
  
6Johanna Olsson
4:45.29
Täby IS
4:45.29
PB
  
7Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
4:50.42
Örgryte IS
4:50.42
PB
  
8Nina Persson
4:50.58
Örgryte IS
4:50.58
PB
  
9Hannah Nilsson
4:56.91
Malmö AI
4:56.91
PB
  
10Amanda Bohlin
Amanda Bohlin 89, GoIF Tjalve
5:01.55
GoIF Tjalve
5:01.55
PB
  
11Nathalie Tolvers
5:01.76
Hammarby IF
5:01.76
PB
  
Elin Pöllänen
DNF
Hässelby SK
DNF
  
K22 60 m häck     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.49
IFK Helsingborg
8.49
  
2Lisa Linnell
8.74
Ljungby FIK
8.74
PB
  
3Isabelle EureniusFalu IK
8.88
PB
  
4Josephine Rohr
8.90
F Bålsta IK
8.90
  
5Isabell EnglundMalmö AI
8.94
  
6Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.97
KFUM Örebro
8.97
  
7Elina Palmquist
9.03
IF Göta Karlstad
9.03
SB
  
8Maja Rogemyr
9.07
IF Göta Karlstad
9.07
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Lisa Linnell
8.82
Ljungby FIK
8.82
  
2Josephine Rohr
8.88
F Bålsta IK
8.88
SB
  
3Elina Palmquist
9.04
IF Göta Karlstad
9.04
SB
  
4Angelica Engberg
9.07
Hässelby SK
9.07
SB
  
5Linnea Rodås
9.12
Ullevi FK
9.12
SB
  
6Jane Runesson
Jane Runesson 90, IFK Växjö
9.20
IFK Växjö
9.20
  
7Caroline Tegel
9.25
IF Göta Karlstad
9.25
  
8Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
9.32
GoIF Tjalve
9.32
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.61
IFK Helsingborg
8.61
  
2Maja Rogemyr
8.83
IF Göta Karlstad
8.83
PB
  
3Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
PB
  
4Isabelle EureniusFalu IK
8.97
SB
  
5Isabell EnglundMalmö AI
9.05
  
6Therese Lindhe
9.08
IF Göta Karlstad
9.08
=PB
  
7Estelle Montler
Estelle Montler 91, Göteborgs KIK
9.09
Göteborgs KIK
9.09
  
8Lisa Nyström
Lisa Nyström 89, Kalmarsund
9.12
FI Kalmarsund
9.12
PB
  
K22 Höjd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Ellen BjörklundIFK Lund
1.80
  
2My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.75
IK Norrköping FI
1.75
=PB
  
3Sofie Skoog
1.75
IF Göta Karlstad
1.75
=PB
  
4Kristina ErikssonRånäs 4H
1.68
  
4Linda Pewik
1.68
Mölndals AIK
1.68
SB
  
6Estelle Montler
Estelle Montler 91, Göteborgs KIK
1.68
Göteborgs KIK
1.68
SB
  
7Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.61
SB
  
8Lisa Linnell
1.61
Ljungby FIK
1.61
  
K22 Stav     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Madeleine Nilsson
3.80
Kvarnsvedens GoIF
3.80
  
2Sara Eriksson
3.58
Ullevi FK
3.58
  
3Linnea Neldemo
Linnea Neldemo 91, Kvarnsveden
3.38
Kvarnsvedens GoIF
3.38
SB
  
4Lisa Torell
3.26
Mölndals AIK
3.26
  
Linda CarlssonIK Ymer
NH
  
K22 Längd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Lisa Linnell
5.87
Ljungby FIK
5.87
PB
  
2Ellinor Rosenquist
5.85
GoIF Tjalve
5.85
SB
  
3Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.78
Hässelby SK
5.78
SB
  
4Melissa Stenzon
Melissa Stenzon 91, Göteborgs KIK
5.74
Göteborgs KIK
5.74
SB
  
5Angelica Engberg
5.73
Hässelby SK
5.73
PB
  
6Josephine Rohr
5.68
F Bålsta IK
5.68
PB
  
7Johanna Froode
5.63
Örgryte IS
5.63
SB
  
8Johanna Aalto
5.54
IF Kville
5.54
PB
  
9Elina Palmquist
5.47
IF Göta Karlstad
5.47
SB
  
10Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
5.42
KFUM Örebro
5.42
SB
  
11Kim McCabe
5.41
IFK Lund
5.41
SB
  
12Therese Lindhe
5.18
IF Göta Karlstad
5.18
  
13Diana Nilsson
5.15
Varbergs GIF
5.15
  
14Malin BrattströmIF Göta Karlstad
5.11
  
K22 Tresteg     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Mikaela LindqvistFalu IK
12.18
PB
  
2Angelica Engberg
12.05
Hässelby SK
12.05
PB
  
3Diana Nilsson
11.79
Varbergs GIF
11.79
PB
  
4Malin Andersson
Malin Andersson 90, IK Hakarpspojkarna
11.78
IK Hakarpspojkarna
11.78
SB
  
5Madeleine NilssonGefle IF
11.62
PB
  
6Frida Lindström
11.40
Huddinge AIS
11.40
PB
  
7Louise Wahlgren
10.60
Rånäs 4H
10.60
PB
  
K22 Kula     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Josephine Rohr
13.19
F Bålsta IK
13.19
=PB
  
2Jenny-Lee AngbahUllevi FK
13.17
PB
  
3Camilla Norr-Ericson
11.96
GoIF Tjalve
11.96
SB
  
K22 Vikt     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Camilla Norr-Ericson
15.56
GoIF Tjalve
15.56
PB
  
2Elina Almström
15.16
Hammarby IF
15.16
PB
  
3Amanda ErikssonSK Bore
15.01
PB
  
4Kristina Andersson
14.16
Råby-Rekarne FIF
14.16
PB
  
5Anna HedströmSK Bore
13.14
PB
  
6Louise Johansson
Louise Johansson 90, Södertälje IF
11.40
Södertälje IF
11.40
  
F19 60 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.57
=SB
  
2Pernilla Nilsson
7.61
IFK Trelleborg
7.61
  
3Hanna Adriansson
7.71
Wärnamo SK
7.71
  
4Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
7.85
  
5Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.87
  
6Marine AlfredssonRånäs 4H
7.88
  
7Jenny Melin
7.88
Strands IF
7.88
  
8Anna HildingssonIK Lerum FI
7.93
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1Pernilla Nilsson
7.74
IFK Trelleborg
7.74
  
2Hanna Adriansson
7.79
Wärnamo SK
7.79
  
3Anna HildingssonIK Lerum FI
7.93
  
4Rebecca NilssonUllevi FK
7.96
  
5Angelica KarlssonTanums IF
7.99
  
6Jessica Östlund
8.02
Hässelby SK
8.02
  
7Hanna MattissonUllevi FK
8.04
  
8Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
8.06
KFUM Örebro
8.06
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.68
  
2Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.84
=PB
  
3Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
7.87
  
4Marine AlfredssonRånäs 4H
7.89
  
5Jenny Melin
7.90
Strands IF
7.90
  
6Marie Sönnerfors
7.92
Spårvägens FK
7.92
  
7Madeleine ErikssonGefle IF
8.01
  
8Julia WigrenGefle IF
8.06
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Hanna Adriansson
7.79
Wärnamo SK
7.79
  
2Marie Sönnerfors
8.00
Spårvägens FK
8.00
  
3Madeleine ErikssonGefle IF
8.01
  
4Anna HildingssonIK Lerum FI
8.01
  
5Matilda Holm
8.15
Ullevi FK
8.15
  
6Malin Trollsås
8.49
Danderyds SK
8.49
SB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
7.91
  
2Hanna MattissonUllevi FK
7.96
SB
  
3Rebecca NilssonUllevi FK
7.97
  
4Josefin SahlströmMalmö AI
8.14
  
5Erica GraveleyBromma IF
8.27
PB
  
6Rebecca Andersson
8.29
KFUM Örebro
8.29
SB
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Pernilla Nilsson
7.77
IFK Trelleborg
7.77
  
2Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.85
  
3Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
8.00
KFUM Örebro
8.00
  
4Jessica Östlund
8.01
Hässelby SK
8.01
SB
  
5Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
8.04
IK Hakarpspojkarna
8.04
  
6Johanna HermanssonHellas FK
8.04
PB
  
7Samantha Wikmark
8.32
Danderyds SK
8.32
SB
  
Heat 4
19 feb
19 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.61
  
2Angelica KarlssonTanums IF
7.87
PB
  
3Jenny Melin
7.87
Strands IF
7.87
  
4Marine AlfredssonRånäs 4H
7.92
  
5Julia WigrenGefle IF
8.03
SB
  
6Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
8.21
KFUM Örebro
8.21
  
7Ellen Darrell
Ellen Darrell 93, Göteborgs KIK
8.24
Göteborgs KIK
8.24
PB
  
F19 400 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
56.91
KFUM Örebro
56.91
  
2Vendela Mindelöf
57.02
Hässelby SK
57.02
  
3Jessica BloodworthTranås AIF
57.54
PB
  
4Åsa Söderlund
57.87
Västerås FK
57.87
SB
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1Vendela Mindelöf
56.99
Hässelby SK
56.99
PB
  
2Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
58.48
KFUM Örebro
58.48
  
3Sara Rönnby
59.04
Enhörna IF
59.04
SB
  
4Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
1:03.06
KFUM Örebro
1:03.06
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Jessica BloodworthTranås AIF
58.70
PB
  
2Åsa Söderlund
58.76
Västerås FK
58.76
  
3Lisa Erkander
59.59
IFK Lidingö
59.59
PB
  
4Josefin Thompson
Josefin Thompson 92, Göteborgs KIK
1:01.47
Göteborgs KIK
1:01.47
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Sara Rönnby
59.17
Enhörna IF
59.17
SB
  
2Josefin Thompson
Josefin Thompson 92, Göteborgs KIK
59.91
Göteborgs KIK
59.91
  
3Frida Hogstrand
1:01.22
Täby IS
1:01.22
PB
  
4Josefin Stenberg
1:06.29
Hanvikens SK
1:06.29
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Åsa Söderlund
58.70
Västerås FK
58.70
SB
  
2Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
1:00.56
GoIF Tjalve
1:00.56
PB
  
3Linda Frödin GladGefle IF
1:01.69
PB
  
4Frida Åhsberg
1:02.51
Villstad GIF
1:02.51
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Vendela Mindelöf
57.81
Hässelby SK
57.81
SB
  
2Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
1:00.47
KFUM Örebro
1:00.47
  
3Lova Wåhlin
1:00.75
Hammarby IF
1:00.75
SB
  
Heat 4
19 feb
19 feb
1Jessica BloodworthTranås AIF
58.90
PB
  
2Lisa Erkander
59.88
IFK Lidingö
59.88
PB
  
3Malin Trollsås
1:01.12
Danderyds SK
1:01.12
PB
  
4Rebecca Arnesson
1:02.48
IFK Växjö
1:02.48
SB
  
Heat 5
19 feb
19 feb
1Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
59.58
KFUM Örebro
59.58
  
2Jennifer CzerapowiczUllevi FK
1:00.76
  
3Sandra CarlssonIK Ymer
1:01.28
  
F19 1500 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Johanna Busk
4:44.34
Enhörna IF
4:44.34
PB
  
2Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
4:45.48
Sundbybergs IK
4:45.48
SB
  
3Julia Nilsson
4:45.97
Öresund FK
4:45.97
PB
  
4Rebecka Öberg
4:49.11
IFK Lidingö
4:49.11
PB
  
5Frida KristianssonIK Ymer
4:49.71
PB
  
6Josefine Eriksson
4:49.99
Huddinge AIS
4:49.99
PB
  
7Julia Forsmark
4:53.27
IK Stål
4:53.27
  
8Jenny Eriksson
4:58.94
Falu IK
4:58.94
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Josefine Eriksson
4:51.57
Huddinge AIS
4:51.57
PB
  
2Julia Forsmark
4:52.01
IK Stål
4:52.01
SB
  
3Rebecka Öberg
4:52.56
IFK Lidingö
4:52.56
PB
  
4Malin Strand
4:53.94
Istrums SK
4:53.94
SB
  
5Tilda Helgesson
4:56.25
Åhus FIK
4:56.25
PB
  
6Michaela HallqvistFalu IK
4:59.16
SB
  
7Anna Silvander
4:59.38
Danderyds SK
4:59.38
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Johanna Busk
4:46.90
Enhörna IF
4:46.90
SB
  
2Julia Nilsson
4:46.94
Öresund FK
4:46.94
PB
  
3Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
4:46.95
Sundbybergs IK
4:46.95
SB
  
4Jenny Eriksson
4:50.59
Falu IK
4:50.59
PB
  
5Frida KristianssonIK Ymer
4:50.98
PB
  
6Therese Moberg
5:09.01
Sundsvalls FI
5:09.01
PB
  
7Johanna Hultgren
5:25.50
Ludvika FFI
5:25.50
SB
  
F19 60 m häck     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Jasmine Burestam
8.94
Huddinge AIS
8.94
PB
  
2Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
8.96
SB
  
3Charlotte SkogströmTäby IS
8.98
PB
  
4Ida Hansen
9.05
KFUM Arvika
9.05
  
5Jennifer CzerapowiczUllevi FK
9.19
  
6Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
9.20
  
7Mergime Jashari
9.24
IK Westmannia
9.24
  
Madeleine ErikssonGefle IF
DQ
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
8.99
SB
  
2Ida Hansen
9.01
KFUM Arvika
9.01
  
3Mergime Jashari
9.18
IK Westmannia
9.18
PB
  
4Lowisa Hanning
9.60
Sundsvalls FI
9.60
PB
  
5Matilda Nilsson
Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna
9.66
IK Hakarpspojkarna
9.66
PB
  
6Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
9.67
KFUM Örebro
9.67
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
8.91
  
2Jasmine Burestam
9.10
Huddinge AIS
9.10
PB
  
3Charlotte SkogströmTäby IS
9.12
PB
  
4Jennifer CzerapowiczUllevi FK
9.23
  
5Madeleine ErikssonGefle IF
9.25
PB
  
6Anna Olsson
10.03
IFK Lund
10.03
  
F19 Höjd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Matilda Nilsson
Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna
1.73
IK Hakarpspojkarna
1.73
PB
  
2Caroline AnderssonGefle IF
1.73
PB
  
3Sofie Björklund
Sofie Björklund 93, Båstads GoIF
1.71
Båstads GoIF
1.71
SB
  
4Vendela von CorswantMölndals AIK
1.68
PB
  
4Sabina Sandberg
1.68
Spårvägens FK
1.68
  
6Hanna Edvardsson
1.65
Västerås FK
1.65
  
7Erika EskilssonMalmö AI
1.61
  
8Felicia BerglindHellas FK
1.61
  
9Alexandra Hjorth
1.61
Upsala IF
1.61
  
10Mathilda Sjödin
Mathilda Sjödin 93, Skellefteå AIK
1.61
Skellefteå AIK
1.61
  
11Johanna Fransson
Johanna Fransson 93, Trollhättan FIK
1.57
Trollhättan FIK
1.57
  
12Anna Greilert
1.51
Hellas FK
1.51
  
12Cecilia Möller
1.51