0

19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
20.1
13.1
21.1
20‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
Tävlande: 33 (17+16)   Starter: 34 (18+16)

Män
M 200 m     
Final E
Vind: -2.4
Vind: -2.4
1Filip Hjorth
23.59
Gefle IF
23.59
PB
  
2Erik MartinssonGefle IF
23.99
PB
  
M 800 m     
Final B
1Joakim Eriksson
1:58.52
Estuna IF
1:58.52
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

4Anton Lundin
15:58.27
IFK Umeå
15:58.27
PB
  
M Stav     


Final A

Final

2Sergej Nikolajev
3.60
Hässelby SK
3.60
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Adam Chiguer
7.42
Huddinge AIS
7.42
+1.2 PB
  
1Anders Olsson
6.03w
Huddinge AIS
6.03w
+3.6
  
2Patrik Holmberg
7.37
Huddinge AIS
7.37
+1.6 SB
  
3Adam Stålberg
7.36w
Örbyhus IF
7.36w
+4.5
  
6David SundströmHellas FK
6.48w
+2.8
  
8Jimmy StenströmSOK Träff
6.37w
+2.8
  
M Kula     


Final A

Final

6Alexander Larsson
13.22
Upsala IF
13.22
PB
  
7Niklas Karlsson
12.84
F Bålsta IK
12.84
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

5Alexander Larsson
35.53
Upsala IF
35.53
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

4Jacob JohanssonFlens FS
3.10
SB
  
P14 Stav     


Final A

Final

2Nils Eriksson
Nils Eriksson 97, KFUM Örebro
2.80
KFUM Örebro
2.80
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Michael Welsapar
5.61w
Enköpings AI
5.61w
+6.0
  
3Karl Sjölander
5.42w
IFK Märsta
5.42w
+5.2
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
4Marine AlfredssonRånäs 4H
27.18
SB
  
5Klara Helander
27.29
Upsala IF
27.29
PB
  
Final C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Felicia Olsson
26.99
Rånäs 4H
26.99
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Hanna Michaelsson
18:25.75
Rånäs 4H
18:25.75
SB
  
2Marie Dellby
20:45.78
F Bålsta IK
20:45.78
PB
  
3Nathalie Säfsten
21:00.64
F Bålsta IK
21:00.64
PB
  
K Längd     


Final A

Final

5Mergime Jashari
5.59w
IK Westmannia
5.59w
+4.5
  
6Joline Jansson
5.14
Östhammar FI
5.14
–0.2 =PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Maria Kastberg
38.50
Bollnäs FIK
38.50
PB
  
4Louise GabrielssonHuddinge AIS
30.32
PB
  
5Rebecca Larsson
27.31
Upsala IF
27.31
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Isabel Alexandrie
1.64
IFK Strängnäs
1.64
PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2Frida Carlsson
35.89
Hanvikens SK
35.89
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

4Linn Bergman
2:33.94
Turebergs FK
2:33.94
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Fanny Eriksson
Fanny Eriksson 97, Djurmo Sifferbo
2.60
Djurmo Sifferbo IF
2.60
PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Nora Jansson
31.02
Upsala IF
31.02
PB