26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 24 (14+10)   Starter: 27 (16+11)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Antonio Dawit
1:59.5m
Hovslätts IK
1:59.5m
SB
  
3Erik Karlsson
2:03.2m
Högby IF
2:03.2m
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

Christofer Fogel
10:27.3m
Team Tete RC
10:27.3m
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
40.0m
Eksjö Södra IK
40.0m
  
M Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

Filip Aasa
38.57
Habo FIF-04
38.57
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

3Simon Bjärnlöf SegerlindEksjö Södra IK
39.39
SB
  
P19 200 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Otto Nilsson
23.6mw
Hovslätts IK
23.6mw
  
P19 Höjd     


Final A

Final

1Otto Nilsson
1.76
Hovslätts IK
1.76
SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

3Milton Danielsson
30.81
Kalmar SK
30.81
PB
  
P17 200 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
23.7mw
Eksjö Södra IK
23.7mw
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Ansgar StephanHabo FIF-04
12.13
0.0 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Hampus Wallin
46.06
Hovslätts IK
46.06
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Alexander KarlssonSkruvs IF
47.42
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Simon McVitty ÖstborgHögby IF
5:42.3m
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Sebastian Håårdh
10.15
Södra Vi IF
10.15
0.0 PB
  
2Melker Bernhardsson
10.12
IFK Växjö
10.12
–0.8 PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Jonna Lindéen
25.6m
Kalmar SK
25.6m
  
2Evelina DahlbergHögby IF
26.7m
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

Nelly Össmar
12:24.4m
Högby IF
12:24.4m
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

Jonna Lindéen
1:02.4m
Kalmar SK
1:02.4m
  
K Spjut     


Final A

Final

2Elma FältmarsIK Sisu
32.83
SB
  
F19 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Jonsson
1:14.1m
Kalmar SK
1:14.1m
  
F17 200 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
2Alicia Hägglund
27.2m
Kalmar SK
27.2m
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Ninni Lundberg
Ninni Lundberg 03, IFK Växjö
5.06
IFK Växjö
5.06
–0.4 PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

2Hanna Joabsson
Hanna Joabsson 04, IFK Växjö
48.9m
IFK Växjö
48.9m
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Jonna LundgrenSkruvs IF
32.35
PB
  
F14 300 m häck     


Final A

Final

2Linnea HermanssonHögby IF
50.1m
  

© 2022 Friidrottsstatistik