19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Tävlande: 24 (21+3)   Starter: 25 (22+3)

Män
M 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
11.31
Västerås FK
11.31
SB
  
M 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
22.84
Västerås FK
22.84
SB
  
2David Mattiasson
23.25
Turebergs FK
23.25
PB
  
5Erik Skoglund
24.12
Danderyds SK
24.12
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

3Habtom Asgede
1:58.33
Hässelby SK
1:58.33
PB
  
5Tor Ekström
Tor Ekström 02, Spårvägen
1:59.11
Spårvägens FK
1:59.11
PB
  
Final B
1Julius Mördrup
2:01.29
IFK Lidingö
2:01.29
PB
  
2Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
2:01.39
Spårvägens FK
2:01.39
PB
  
3Viktor Skoglund
2:01.84
Danderyds SK
2:01.84
PB
  
6Michael Mulgeta
2:11.48
Hammarby IF
2:11.48
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Rasmus Bengtsson
8:37.54
Spårvägens FK
8:37.54
SB
  
2Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
8:45.04
Spårvägens FK
8:45.04
PB
  
3Habtamariam Tadesse
8:53.29
Hammarby IF
8:53.29
PB
  
4Musie Araya
9:19.16
Hammarby IF
9:19.16
PB
  
5Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:20.42
Malungs SoFK
9:20.42
SB
  
6Jens Wicksén
Jens Wicksén 83, Studenterna
9:24.91
FK Studenterna
9:24.91
PB
  
M Längd     


Final A

Final

2Theodor Duvert
6.23
Turebergs FK
6.23
0.0 PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
6.10
0.0 PB
  
4Olle Billgren
5.69
Hellas FK
5.69
0.0 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Arwid Koskinen
18.08
Ullevi FK
18.08
  
2Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.03
Spårvägens FK
18.03
  
M Diskus     


Final A

Final

3Panagiotis AvramidisHanvikens SK
31.74
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
3Vera Lindblad
26.38
Bromma IF
26.38
PB
  
K 3000 m     
Final B
1Dace Landström
10:39.35
Vallentuna FK
10:39.35
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Rebecka Hallerth
60.72
Spårvägens FK
60.72
PB