20‐21.11
4‐5.12
5.12
2.12
31.10
4‐5.12
4.12
27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
Tävlande: 67 (35+32)   Starter: 71 (37+34)

Män
M 100 m     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
4Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
11.47
Sundbybergs IK
11.47
SB
  
Heat 2
Vind: -1.9
Vind: -1.9
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
11.31
KFUM Örebro
11.31
SB
  
Heat 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
4Gustaf Borg
Gustaf Borg 98, Linköpings GIF
11.61
Linköpings GIF
11.61
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Kristian Efremov
50.23
Spårvägens FK
50.23
SB
  
Noah Bucht WesslénHammarby IF
53.20
PB
  
Final B
2Levis Sjöö
53.19
Turebergs FK
53.19
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

7Mohammed Loukili
1:57.34
IFK Lidingö
1:57.34
SB
  
9Marcus Tolvers
Marcus Tolvers 88, Spårvägen
2:00.57
Spårvägens FK
2:00.57
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

3Per Liljegren
Per Liljegren 01, Österhaninge
1.86
Österhaninge IF
1.86
PB
  
7Tobias ThorwidAIK
1.74
SB
  
M Längd     


Final A

Final

Vincent Arousell
6.39 nwi
Hässelby SK
6.39 nwi
  
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.25
Spårvägens FK
18.25
PB
  
M Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

Gabriel Axelsson
31.23
Upsala IF
31.23
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Fred ÖsterblomTäby IS
50.93
PB
  
3Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
51.51
IFK Helsingborg
51.51
SB
  
P17 Stav     


Final A

Final

3Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
2.72
PB
  
3Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
2.72
=PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Anton Harrysson
Anton Harrysson 02, Mälarhöjden
37.25
Mälarhöjdens IK
37.25
PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

2Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
52.89
KFUM Örebro
52.89
PB
  
4Esbjörn Eriksson
53.38
Turebergs FK
53.38
PB
  
5Mårten Nystrand
54.29
Hässelby SK
54.29
PB
  
P16 800 m     


Final A

Final

3Elias Liljestrand
2:04.92
Upsala IF
2:04.92
PB
  
4Vidar Arvidsson
2:05.79
Upsala IF
2:05.79
PB
  
7Pelle Nilsson
2:12.36
Upsala IF
2:12.36
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

1Johan Sundgren
4.00
Huddinge AIS
4.00
PB
  
P16 Längd     


Final A

Final

1Edvin Livak
6.50
Bromma IF
6.50
0.0 PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

5David Axelsson
10.59
Upsala IF
10.59
0.0 PB
  
P16 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Martin Sundberg
42.97
Hammarby IF
42.97
PB
  
P15 80 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
7Linus Jonsson
9.78
Hässelby SK
9.78
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
4David Höglund
10.24
Huddinge AIS
10.24
PB
  
P14 80 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
2Tim Forsberg
10.24
Huddinge AIS
10.24
PB
  
3Oliver Chinapah BergmanIFK Lidingö
10.27
PB
  
Heat 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Christoffer BergkvistHanvikens SK
10.20
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

2Gustav Sandkvist
2:19.28
IF Triangeln
2:19.28
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

4Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
10.51
Huddinge AIS
10.51
+2.0 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Christoffer BergkvistHanvikens SK
10.26
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

5Jonathan Hurtig
26.41
Hanvikens SK
26.41
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
5Marie Ebbestad
12.48
Upsala IF
12.48
PB
  
Heat 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
5Felicia Lindberg
13.37
Hammarby IF
13.37
SB
  
K 400 m     
Final B
1Hanna EnlundAIK
58.19
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Nathalie Tolvers
2:24.99
Spårvägens FK
2:24.99
SB
  
4Rebecca Ringström
2:28.19
Spårvägens FK
2:28.19
SB
  
5Liva Gustavsson
2:29.00
Spårvägens FK
2:29.00
PB
  
6Linnea Josefsson
Linnea Josefsson 01, Österhaninge
2:31.87
Österhaninge IF
2:31.87
PB
  
Nora Lundin
2:20.69
Hammarby IF
2:20.69
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sanna Pettersson
1.67
Upsala IF
1.67
SB
  
K Stav     


Final A

Final

Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.31
Stocksäters IF
3.31
PB
  
Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
3.16
Stocksäters IF
3.16
SB
  
Ida Abser
Ida Abser 03, Huddinge
2.66
Huddinge AIS
2.66
PB
  
K Längd     


Final A

Final

Madeleine Söderqvist
5.22 nwi
Huddinge AIS
5.22 nwi
  
K Kula     


Final A

Final

5Helena Kolte
10.92
Täby IS
10.92
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

Sofia HammarwallIFK Tumba
26.51
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
59.08
PB
  
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
59.62
Västerås FK
59.62
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

4Kristina HvalgrenIFK Lidingö
2.96
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

5Tuva Lindqvist
5.14
Finspångs AIK
5.14
+0.8 PB
  
9Hanna Askling
4.83
Bromma IF
4.83
0.0 PB
  
F16 400 m     


Final A

Final

1Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1:00.48
Hässelby SK
1:00.48
PB
  
4Isabell Petersson
1:05.38
Huddinge AIS
1:05.38
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

2Elise Hejdenberg
2:34.26
Huddinge AIS
2:34.26
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

2Caroline Graveley
5.16
Hässelby SK
5.16
+0.3 PB
  
3Alicia Löwhagen
5.09
Hammarby IF
5.09
+1.5 SB
  
4Agnes With
Agnes With 03, Västerås
5.06
Västerås FK
5.06
+1.9 PB
  
F16 Diskus     


Final A

Final

3Lovisa Ewerblad
29.41
Spårvägens FK
29.41
PB
  
F15 80 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
2Alva Nordvarg
10.44
Upsala IF
10.44
PB
  
3Karin Bengtsson
10.48
Hanvikens SK
10.48
PB
  
Heat 2
Vind: -1.1
Vind: -1.1
4Fanny Karlsson
10.94
Hässelby SK
10.94
SB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Nicole Nyberg
11.34
Hässelby SK
11.34
+0.3 PB
  
3Fanny Karlsson
10.85w
Hässelby SK
10.85w
+2.1
  
Fanny Karlsson
10.76
Hässelby SK
10.76
+1.9 SB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

2Ninni Dahlfors
33.95
IF Triangeln
33.95
PB