0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Hector Falk Hector Falk 93, Eskilstuna FI 23.61 | 93 | Eskilstuna FI | 23.61 | =SB | ||||
2 | Mose Hussein Mose Hussein 00, Eskilstuna FI 23.89 | 00 | Eskilstuna FI | 23.89 | =PB | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
4 | Merih Hagos Merih Hagos 98, Eskilstuna FI 2:02.11 | 98 | Eskilstuna FI | 2:02.11 | =PB | ||||
5 | Twelde Haile Abay Twelde Haile Abay 95, Eskilstuna FI 2:02.78 | 95 | Eskilstuna FI | 2:02.78 | =PB | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Björn Sund Björn Sund 74, Katrineholm 11.58 | 74 | Katrineholms SK | 11.58 | +0.5 =SB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Edvin Larsson Edvin Larsson 98, Eskilstuna FI 40.26 | 98 | Eskilstuna FI | 40.26 | =PB | ||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Mose Hussein Mose Hussein 00, Eskilstuna FI 45.55 | 00 | Eskilstuna FI | 45.55 | =PB | ||||
2 | Olle Ohrmér Olle Ohrmér 99, Nyköpings BIS 47.59 | 99 | Nyköpings BIS | 47.59 | =PB | ||||
P17 Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Albin Melin Albin Melin 00, Katrineholm 10.09 | 00 | Katrineholms SK | 10.09 | +0.0 =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
1 | Albin Liedholm Albin Liedholm 00, Nyköpings BIS 41.72 | 00 | Nyköpings BIS | 41.72 | =PB | ||||
P14 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Olle Ek Olle Ek 02, Råby-Rekarne 47.63 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 47.63 | =PB | ||||
P14 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Olle Ek Olle Ek 02, Råby-Rekarne 10.31 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 10.31 | +0.4 =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Ulrika Andersson Ulrika Andersson 94, Råby-Rekarne 29.16 | 94 | Råby-Rekarne FIF | 29.16 | =SB | ||||
F14 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Emilia Rydensjö Emilia Rydensjö 02, Ärla IF 43.85 | 02 | Ärla IF | 43.85 | =PB | ||||
F14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Mickels Johanna Mickels 02, Ärla IF 7:19.39 | 02 | Ärla IF | 7:19.39 | =PB | ||||
F14 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 5.07 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 5.07 | +0.0 =PB | ||||
F13 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Filippa Rydensjö Filippa Rydensjö 04, Eskilstuna FI 5:23.79 | 04 | Eskilstuna FI | 5:23.79 | =PB | ||||
2 | Cecilia Ankarfjord Lundin Cecilia Ankarfjord Lundin 03, Strängnäs 5:28.03 | 03 | IFK Strängnäs | 5:28.03 | =PB | ||||
F12 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Josefin Fundberg Josefin Fundberg 04, Ärla IF 2.10 | 04 | Ärla IF | 2.10 | =PB |