13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 27 (15+12)   Starter: 31 (16+15)

Män
M 200 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
4Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
22.32w
IK Hakarpspojkarna
22.32w
  
Heat 2
Vind: +3.2
Vind: +3.2
2Julian Gabert
22.90w
Upsala IF
22.90w
  
Heat 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
3Sebastian Gyllensten
23.10
IFK Växjö
23.10
PB
  
4Karl Schenström
23.78
GoIF Tjalve
23.78
SB
  
5Pontus QuickIFK Lund
23.97
PB
  
Heat 4
Vind: +0.6
Vind: +0.6
3Braulio RibeiroIFK Nora
22.66
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Christoffer Hagman
1:59.68
Västerås FK
1:59.68
PB
  
3Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås FK
2:00.04
Västerås FK
2:00.04
PB
  
7Mattias Käck
Mattias Käck 83, Fredrikshof
2:04.34
Fredrikshofs FIF
2:04.34
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Simon Rasmussen
12.88
Rånäs 4H
12.88
+1.5 SB
  
P17 200 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Viktor Kårefjärd
23.17w
Råby-Rekarne FIF
23.17w
  
2Leo Jönsson
Leo Jönsson 98, Eskilstuna FI
23.46w
Eskilstuna FI
23.46w
  
3Victor Wiberg
24.01w
IK Stål
24.01w
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Benjamin TinglöfÄrla IF
1.66
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

3Benjamin TinglöfÄrla IF
2.93
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

2Oliver Ericsson-SottermanAlunda SK
5.34
+1.4 PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Caroline Kihlblom
25.14
Turebergs FK
25.14
SB
  
2Klara Helander
25.26
Upsala IF
25.26
PB
  
5Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
26.24
Göteborgs KIK
26.24
PB
  
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
5Katja Berend
27.35w
Bromma IF
27.35w
  
Heat 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Caroline Kihlblom
25.08w
Turebergs FK
25.08w
  
2Malin Skogström
25.32w
Hässelby SK
25.32w
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
25.96w
Göteborgs KIK
25.96w
  
K 800 m     


Final A

Final

1Nicole Sörensen
2:26.93
Falu IK
2:26.93
SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Anna Holmin
Anna Holmin 95, Upsala IF
11.12w
Upsala IF
11.12w
+3.1
  
4Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
11.10w
KFUM Örebro
11.10w
+2.4
  
Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
11.04
KFUM Örebro
11.04
+1.0 PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Agnes Hill
Agnes Hill 00, Kvarnsveden
12.40
Kvarnsvedens GoIF
12.40
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

3Linnea Johansson
Linnea Johansson 00, KFUM Örebro
9.62
KFUM Örebro
9.62
+1.4 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås FK
11.17
Västerås FK
11.17
PB
  
2Michelle ErikssonSäters IF
10.92
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik