0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 39 (22+17)   Starter: 41 (24+17)

Män
M 100 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
5Kristian Persson
11.36
Huddinge AIS
11.36
PB
  
Heat 1
Vind: +3.5
Vind: +3.5
3Fredrik Wall
11.40w
Riviera FI
11.40w
  
4Leo Jönsson
Leo Jönsson 98, Eskilstuna FI
11.45w
Eskilstuna FI
11.45w
  
Heat 2
Vind: +3.4
Vind: +3.4
2Hjalmar Sundvall
11.10w
Riviera FI
11.10w
  
3Kristian Persson
11.15w
Huddinge AIS
11.15w
  
M 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Sebastian LandströmIFK Lidingö
22.50w
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Johan Fagerberg
9:42.47
Finspångs AIK
9:42.47
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Linus Otto Boyer
14.80
Upsala IF
14.80
SB
  
2Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
15.78
Skellefteå AIK
15.78
PB
  
M Stav     


Final A

Final

4Björn AnderssonF Bålsta IK
4.67
PB
  
M Längd     


Final A

Final

5Antonis DinopoulosUpsala IF
6.89
+1.6 PB
  
9Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
6.32
Skellefteå AIK
6.32
+1.3 SB
  
M Kula     


Final A

Final

3Tor Lindberg
13.03
IFK Umeå
13.03
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Robert AlnerothGefle IF
62.96
SB
  
4Guido Ripke
32.16
Gefle IF
32.16
SB
  
P19 2000 m hinder     


Final A

Final

1Mohammed Ali
Mohammed Ali 97, Eskilstuna FI
7:12.37
Eskilstuna FI
7:12.37
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Fredrik GerdsdorffTimrå AIF
54.71
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Daniel Ekström
7:50.54
Ärla IF
7:50.54
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Linus Näslund
4:57.10
Ärla IF
4:57.10
PB
  
2Pontus Lundqvist
5:13.97
Sundsvalls FI
5:13.97
PB
  
3Markus Asplund
5:25.53
Huddinge AIS
5:25.53
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

2David Sahi
David Sahi 00, Enköping
48.96
Enköpings AI
48.96
PB
  
4Carl Widenholm
42.69
Hellas FK
42.69
PB
  
5Johannes Lilius
36.57
Huddinge AIS
36.57
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +3.3

Final A

Final

Vind: +3.3
1Malin Ström
12.05w
Bollnäs FIK
12.05w
  
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.09w
  
2Malin Olsson
12.14w
IFK Lidingö
12.14w
  
3Josefin Palm
12.30w
Gefle IF
12.30w
  
Heat 1
Vind: +5.1
Vind: +5.1
5Vilma Åkerman
12.99w
Gefle IF
12.99w
  
6Caroline Jansson
13.14w
Örbyhus IF
13.14w
  
Heat 3
Vind: +3.9
Vind: +3.9
3Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
12.34w
KFUM Örebro
12.34w
  
4Klara Helander
12.42w
Upsala IF
12.42w
  
5Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
12.59w
Västerås FK
12.59w
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Hanna Bergström
12:11.47
Huddinge AIS
12:11.47
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
3Clara Bogfors
14.83w
Hallens SK
14.83w
  
K Längd     


Final A

Final

4Hannah StenbeckTäby IS
5.23
+1.1 PB
  
5Matilde Andersson
5.01
Upsala IF
5.01
+1.1 SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Elina Karvonen
47.49
IF Vingarna
47.49
PB
  
1Jennie Ekström
37.10
Ärla IF
37.10
SB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

3Emilia Rydensjö
5:58.14
Ärla IF
5:58.14
PB
  
4Marie Ebbestad
5:58.52
Upsala IF
5:58.52
SB