0
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 300 m Final A Final | |||||||||
2 | Calle Haag Calle Haag 00, Märsta 39.63 | 00 | IFK Märsta | 39.63 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Olle Tyrsmo Olle Tyrsmo 00, Glanshammar 41.99 | 00 | Glanshammars IF | 41.99 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
2 | Isak Lefvert Isak Lefvert 00, Mälarhöjden 6:36.00 | 00 | Mälarhöjdens IK | 6:36.00 | =PB | ||||
P14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 6:34.65 | 00 | KFUM Örebro | 6:34.65 | =PB | ||||
3 | Linus Näslund Linus Näslund 00, Ärla IF 6:40.68 | 00 | Ärla IF | 6:40.68 | =PB | ||||
4 | Martin Mickels Martin Mickels 00, Bålsta 6:57.89 | 00 | F Bålsta IK | 6:57.89 | =PB | ||||
P14 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Timmy Karlsson Timmy Karlsson 00, Huddinge 1.66 | 00 | Huddinge AIS | 1.66 | =PB | ||||
3 | Rasmus Tidestad Rasmus Tidestad 00, IF Göta 1.66 | 00 | IF Göta Karlstad | 1.66 | =PB | ||||
5 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 1.60 | 00 | IF Göta Karlstad | 1.60 | =PB | ||||
P14 Tresteg Final A Final | |||||||||
4 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 10.94 | 00 | Hanvikens SK | 10.94 | +1.9 =PB | ||||
6 | Tomas Johansson Tomas Johansson 00, KFUM Örebro 10.66w | 00 | KFUM Örebro | 10.66w | +2.9 | ||||
7 | Oskar Palmén Oskar Palmén 00, Karlskoga 10.43 | 00 | Karlskoga FIF | 10.43 | +1.2 =PB | ||||
9 | Tim Svantesson Tim Svantesson 00, Nyköpings BIS 10.09 | 00 | Nyköpings BIS | 10.09 | +1.7 =PB | ||||
P14 Slägga (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Tomas Johansson Tomas Johansson 00, KFUM Örebro 35.83 | 00 | KFUM Örebro | 35.83 | =PB | ||||
6 | Oliver Broberg Oliver Broberg 00, Nyköpings BIS 25.83 | 00 | Nyköpings BIS | 25.83 | =PB | ||||
7 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson 00, IF Göta 24.96 | 00 | IF Göta Karlstad | 24.96 | =PB | ||||
P14 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
4 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 38.32 | 00 | Falu IK | 38.32 | =PB | ||||
6 | Philip Stömne Philip Stömne 00, Valbo 36.39 | 00 | Valbo AIF | 36.39 | =PB | ||||
8 | Elliot Cigéhn Elliot Cigéhn 00, Täby 35.45 | 00 | Täby IS | 35.45 | =PB | ||||
P13 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Gahne Gustav Gahne 01, Täby 4:38.46 | 01 | Täby IS | 4:38.46 | =PB | ||||
P13 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hellas 2.87 | 01 | Hellas FK | 2.87 | =PB | ||||
2 | Benjamin Tinglöf Benjamin Tinglöf 01, Ärla IF 2.77 | 01 | Ärla IF | 2.77 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 41.81 | 00 | Huddinge AIS | 41.81 | =PB | ||||
2 | Hannah Hellbom Hannah Hellbom 00, Falun 42.45 | 00 | Falu IK | 42.45 | =PB | ||||
4 | Kajsa Eriksson Kajsa Eriksson 00, Huddinge 42.57 | 00 | Huddinge AIS | 42.57 | =PB | ||||
F14 2000 m Final A Final | |||||||||
2 | Chanell Kranning Hillgren Chanell Kranning Hillgren 00, Dala-Järna 7:02.17 | 00 | Dala-Järna IK | 7:02.17 | =SB | ||||
4 | Filippa Hörnberg Filippa Hörnberg 00, Hässelby 7:22.14 | 00 | Hässelby SK | 7:22.14 | =PB | ||||
5 | Mathilda Eklund Mathilda Eklund 00, Westmannia 7:23.16 | 00 | IK Westmannia | 7:23.16 | =PB | ||||
6 | Emelie Eriksson Emelie Eriksson 00, Säter 7:24.87 | 00 | Säters IF | 7:24.87 | =PB | ||||
7 | Frida Johansson Frida Johansson 00, Karlskoga 7:29.50 | 00 | Karlskoga FIF | 7:29.50 | =PB | ||||
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||||
Heat 1 Vind: -0.5 | Vind: -0.5 | ||||||||
1 | Agnes Hill Agnes Hill 00, Kvarnsveden 12.62 | 00 | Kvarnsvedens GoIF | 12.62 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||
2 | Malin Eirefors Malin Eirefors 00, Västerås FK 13.18 | 00 | Västerås FK | 13.18 | =PB | ||||
F14 Stav Final A Final | |||||||||
2 | Alva von Gerber Alva von Gerber 00, Huddinge 2.63 | 00 | Huddinge AIS | 2.63 | =PB | ||||
4 | Agnes Hill Agnes Hill 00, Kvarnsveden 2.43 | 00 | Kvarnsvedens GoIF | 2.43 | =PB | ||||
8 | Malin Eirefors Malin Eirefors 00, Västerås FK 2.03 | 00 | Västerås FK | 2.03 | =PB | ||||
8 | Ellen Jakobsson | 00 | 2.03 | =PB | |||||
F14 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer 00, Upsala IF 5.22 | 00 | Upsala IF | 5.22 | +0.6 =PB | ||||
2 | Therése Knutsson Therése Knutsson 00, Glanshammar 5.07 | 00 | Glanshammars IF | 5.07 | +1.6 =PB | ||||
F14 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Miranda Nilsson Miranda Nilsson 00, Bore 42.37 | 00 | SK Bore | 42.37 | =PB | ||||
2 | Emilia Östergren Emilia Östergren 00, Huddinge 41.05 | 00 | Huddinge AIS | 41.05 | =PB | ||||
5 | Alice Nilsson Alice Nilsson 00, KFUM Örebro 38.09 | 00 | KFUM Örebro | 38.09 | =PB | ||||
7 | Linnéa Bodin Linnéa Bodin 00, KFUM Örebro 32.58 | 00 | KFUM Örebro | 32.58 | =PB | ||||
9 | Johanna Carlsson Johanna Carlsson 00, Ärla IF 27.27 | 00 | Ärla IF | 27.27 | =PB | ||||
F14 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
6 | Alba Lindfors Alba Lindfors 00, Mälarhöjden 29.91 | 00 | Mälarhöjdens IK | 29.91 | =PB | ||||
F13 200 m Vind: +0.5 Final A Final | Vind: +0.5 | ||||||||
1 | Fanny Jansson Fanny Jansson 01, Sunne 26.84 | 01 | IFK Sunne | 26.84 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -1.7 | Vind: -1.7 | ||||||||
1 | Hanna Wallmark Hanna Wallmark 01, Bromma 26.66 | 01 | Bromma IF | 26.66 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||
1 | Hilda Lindberg Hilda Lindberg 01, Västerås FK 27.33 | 01 | Västerås FK | 27.33 | =PB | ||||
F13 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Celine Allard Celine Allard 01, Eskilstuna FI 5:27.41 | 01 | Eskilstuna FI | 5:27.41 | =SB | ||||
1 | Lisa Hallmén Lisa Hallmén 01, KFUM Örebro 5:27.53 | 01 | KFUM Örebro | 5:27.53 | =PB | ||||
2 | Julia Arnhult Julia Arnhult 01, Lidingö 4:52.25 | 01 | IFK Lidingö | 4:52.25 | =PB | ||||
4 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 5:06.86 | 01 | Västerås FK | 5:06.86 | =PB | ||||
5 | Linn Tapani Linn Tapani 01, Sågmyra 5:09.22 | 01 | Sågmyra SK | 5:09.22 | =PB | ||||
8 | Kajsa Sten Kajsa Sten 01, Oxelösund 5:22.52 | 01 | SLK Oxelösund | 5:22.52 | =PB | ||||
F13 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Moa Boström Müssener Moa Boström Müssener 01, Upsala IF 1.53 | 01 | Upsala IF | 1.53 | =PB | ||||
4 | Astrid Eggesjö Astrid Eggesjö 01, Västerås FK 1.50 | 01 | Västerås FK | 1.50 | =PB |