9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 51 (20+31)   Starter: 56 (23+33)

Män
M 300 m     


Final A

Final

2Calle Haag
39.63
IFK Märsta
39.63
PB
  
Final B
1Olle Tyrsmo
Olle Tyrsmo 00, Glanshammar
41.99
Glanshammars IF
41.99
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Isak Lefvert
Isak Lefvert 00, Mälarhöjden
6:36.00
Mälarhöjdens IK
6:36.00
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Alexander Larsson
6:34.65
KFUM Örebro
6:34.65
PB
  
3Linus Näslund
6:40.68
Ärla IF
6:40.68
PB
  
4Martin Mickels
6:57.89
F Bålsta IK
6:57.89
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Timmy Karlsson
1.66
Huddinge AIS
1.66
PB
  
3Rasmus Tidestad
1.66
IF Göta Karlstad
1.66
PB
  
5Melker GustavssonIF Göta Karlstad
1.60
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

4Alexander Nyman
10.94
Hanvikens SK
10.94
+1.9 PB
  
6Tomas Johansson
Tomas Johansson 00, KFUM Örebro
10.66w
KFUM Örebro
10.66w
+2.9
  
7Oskar Palmén
10.43
Karlskoga FI
10.43
+1.2 PB
  
9Tim Svantesson
10.09
Nyköpings BIS
10.09
+1.7 PB
  
Tomas Johansson
Tomas Johansson 00, KFUM Örebro
10.54
KFUM Örebro
10.54
+1.7 PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

2Tomas Johansson
Tomas Johansson 00, KFUM Örebro
35.83
KFUM Örebro
35.83
PB
  
6Oliver Broberg
25.83
Nyköpings BIS
25.83
PB
  
7Melker Gustavsson
24.96
IF Göta Karlstad
24.96
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

4Emil Uhlin
38.32
Falu IK
38.32
PB
  
6Philip StömneValbo AIF
36.39
PB
  
8Elliot CigéhnTäby IS
35.45
PB
  
P13 1500 m     


Final A

Final

1Gustav Gahne
4:38.46
Täby IS
4:38.46
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Carl af ForsellesHellas FK
2.87
PB
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
2.77
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Linda Eriksson
41.81
Huddinge AIS
41.81
PB
  
2Hannah HellbomFalu IK
42.45
PB
  
4Kajsa Eriksson
42.57
Huddinge AIS
42.57
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

2Chanell Kranning Hillgren
7:02.17
Dala-Järna IK
7:02.17
SB
  
4Filippa Hörnberg
7:22.14
Hässelby SK
7:22.14
PB
  
5Mathilda Eklund
7:23.16
IK Westmannia
7:23.16
PB
  
6Emelie Eriksson
7:24.87
Säters IF
7:24.87
PB
  
7Frida Johansson
7:29.50
Karlskoga FI
7:29.50
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Agnes Hill
Agnes Hill 00, Kvarnsveden
12.62
Kvarnsvedens GoIF
12.62
PB
  
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Malin Eirefors
13.18
Västerås FK
13.18
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

2Alva von Gerber
2.63
Huddinge AIS
2.63
PB
  
4Agnes Hill
Agnes Hill 00, Kvarnsveden
2.43
Kvarnsvedens GoIF
2.43
PB
  
8Malin Eirefors
2.03
Västerås FK
2.03
PB
  
8Ellen Jakobsson
2.03
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Lisa Weyhenmeyer
5.22
Upsala IF
5.22
+0.6 PB
  
2Therése Knutsson
5.07
Glanshammars IF
5.07
+1.6 PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Miranda NilssonSK Bore
42.37
PB
  
2Emilia Östergren
41.05
Huddinge AIS
41.05
PB
  
5Alice Nilsson
Alice Nilsson 00, KFUM Örebro
38.09
KFUM Örebro
38.09
PB
  
7Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 00, KFUM Örebro
32.58
KFUM Örebro
32.58
PB
  
9Johanna CarlssonÄrla IF
27.27
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

6Alba Lindfors
Alba Lindfors 00, Mälarhöjden
29.91
Mälarhöjdens IK
29.91
PB
  
F13 200 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Fanny Jansson
26.84
IFK Sunne
26.84
PB
  
Heat 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Hanna Wallmark
26.66
Bromma IF
26.66
PB
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Hilda Lindberg
27.33
Västerås FK
27.33
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Celine Allard
Celine Allard 01, Eskilstuna
5:27.41
Eskilstuna FI
5:27.41
SB
  
1Lisa Hallmén
Lisa Hallmén 01, KFUM Örebro
5:27.53
KFUM Örebro
5:27.53
PB
  
2Julia Arnhult
4:52.25
IFK Lidingö
4:52.25
PB
  
4Elsa Wallenius
5:06.86
Västerås FK
5:06.86
PB
  
5Linn Tapani
5:09.22
Sågmyra SK
5:09.22
PB
  
8Kajsa Sten
Kajsa Sten 01, Oxelösund
5:22.52
SLK Oxelösund
5:22.52
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

2Moa Boström MüssenerUpsala IF
1.53
PB
  
4Astrid Eggesjö
1.50
Västerås FK
1.50
PB