17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Tävlande: 49 (26+23)   Starter: 50 (27+23)

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Final B
1Daniel Rosberg
7.17
Hammarby IF
7.17
PB
  
4Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
7.26
Spårvägens FK
7.26
SB
  
Heat 2
2Patrik Sjöö
7.31
Hässelby SK
7.31
SB
  
3Jakob Boyer
Jakob Boyer 97, Nyköping
7.40
Nyköpings BIS
7.40
PB
  
Heat 4
3Johan Forsberg
7.21
Huddinge AIS
7.21
SB
  
4Fabian Revilla
7.23
Rånäs 4H
7.23
SB
  
Heat 5
3Erik Grundberg
7.28
Hammarby IF
7.28
PB
  
Heat 6
5Sebastian BrandmaierUpsala IF
7.39
SB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final C
2André Drummond
23.17
Spårvägens FK
23.17
SB
  
4Erik Grundberg
23.21
Hammarby IF
23.21
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Fredrik Lorentzon
53.72
IFK Lidingö
53.72
SB
  
1Erik MartinssonGefle IF
48.90
  
2Johan Eriksson
49.34
Turebergs FK
49.34
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Karim Mohammadi
1:52.42
Spårvägens FK
1:52.42
SB
  
5Anton Asplund
1:52.65
Turebergs FK
1:52.65
SB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
8Erik Norrbom
4:04.33
Turebergs FK
4:04.33
PB
  
Final B
6Stefan Stojanovic
4:12.02
Huddinge AIS
4:12.02
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Rönnby
9:24.80
Enhörna IF
9:24.80
PB
  
6Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
8:29.74
Spårvägens FK
8:29.74
PB
  
9Nicolas Simonin
8:59.01
SB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
3Jonathan Eklund
8.33
Hammarby IF
8.33
SB
  
4Eric Bergvall
8.78
Hässelby SK
8.78
PB
  
5Hunter S Mabon
Hunter S Mabon 69, Studenterna
9.73
FK Studenterna
9.73
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
8Sebastian Ruthström
4.25
Spårvägens FK
4.25
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
4Andrus Klaar
Andrus Klaar 75, Spårvägen
12.49
Spårvägens FK
12.49
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
4Fredrik Samuelsson
14.77
Hässelby SK
14.77
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Johan SjölanderTäby IS
5.67
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Isabelle Eurenius
7.71
Spårvägens FK
7.71
SB
  
Final B
2Yasmin Jelassi
7.94
Hammarby IF
7.94
PB
  
Heat 3
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.76
Spårvägens FK
7.76
SB
  
3Linnéa AlstermarkHammarby IF
7.92
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Vilma ÅkermanGefle IF
26.74
PB
  
Final B
2Rebecca Larsson
25.70
Hässelby SK
25.70
SB
  
Final C
3Alexandra BarteeGefle IF
27.10
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Anna Sommer Hauge
Anna Sommer Hauge 98, DEN
1:01.04
98DEN
1:01.04
PB
  
Final B
1Josefine Gabrielsson
59.96
GoIF Tjalve
59.96
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Elin Moraiti
2:13.09
Hässelby SK
2:13.09
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Rohlén
4:34.77
Spårvägens FK
4:34.77
SB
  
5Hanna Lindholm
4:42.95
Hammarby IF
4:42.95
SB
  
8Dace Landström
4:50.03
Vallentuna FK
4:50.03
SB
  
9Jessica Wetterborg
4:58.91
FK Studenterna
4:58.91
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karolin Ohlsson
10:14.1m
Järla IF
10:14.1m
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
7Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
1.64
=PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
9Mikaela JerresandTäby IS
5.28
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
8Erica Wide
Erica Wide 94, Hässelby
10.14
Hässelby SK
10.14
PB
  
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
2Ellinor PerssonTäby IS
9.24
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Sofia Renbjörk-EdlundGoIF Tjalve
5.13
PB
  
3Lovisa LindeTäby IS
4.98
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
5Johanna DyremarkIFK Tumba
11.64
PB
  
7Ylva Jakobsson
10.80
Hammarby IF
10.80
PB