0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 62 (26+36)   Starter: 65 (28+37)

Män
M 200 m     
Final B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Erik Holmberg
22.97
Rånäs 4H
22.97
SB
  
4Viktor Björklund
23.51
Upsala IF
23.51
PB
  
Final C
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Karl Sjölander
23.68w
Upsala IF
23.68w
  
3Sebastian Brandmaier
23.77w
Upsala IF
23.77w
  
4Daniel Eriksson
23.78w
IF Vingarna
23.78w
  
5Nuraldin Eljammal
23.83w
Riviera FI
23.83w
  
M 800 m     


Final A

Final

2Erik Tholén
1:57.79
Ununge IF
1:57.79
PB
  
6Simon Sundström
2:00.58
IFK Lidingö
2:00.58
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Jonatan Alvaeus
15:43.89
Upsala IF
15:43.89
SB
  
3Johan Lindberg
15:55.10
Upsala IF
15:55.10
SB
  
7Johan Nilsson
17:04.25
Edsbyns IF
17:04.25
PB
  
8Hasan Husseen MahamuudGefle IF
17:05.18
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
4Ayad Shaker Anid
Ayad Shaker Anid 94, Råby-Rekarne
16.22
Råby-Rekarne FIF
16.22
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

3Andreas ErikssonIK Heros
14.97
PB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

3Tomas Lundberg
43.62
IFK Lidingö
43.62
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Andreas GustafssonFalu IK
1.96
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

3Johan Sundkvist
11.69
Riviera FI
11.69
+1.1 PB
  
5Simon Eriksson
10.98
+0.2 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Gustav Norén
12.42
Upsala IF
12.42
PB
  
4Sebastian Ruthström
11.88
Spårvägens FK
11.88
PB
  
P15 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Anton Cigéhn
12.10
Täby IS
12.10
PB
  
2Timothy Olsson
12.19
Hammarby IF
12.19
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

4Fredrik Sjöman
2:13.76
Bromma IF
2:13.76
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Hugo Norberg
11.21
IK Stål
11.21
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Anton Cigéhn
47.80
Täby IS
47.80
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

3Dominic Lightowler
2:19.42
Upsala IF
2:19.42
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Simon Thor
37.00
IFK Märsta
37.00
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Simon Thor
1.71
IFK Märsta
1.71
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Therese Aspsäter
25.78
FK Studenterna
25.78
PB
  
2Emma GällstedtGefle IF
26.13
PB
  
4Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
27.07
Linköpings GIF
27.07
PB
  
5Johanna BromarkGefle IF
27.21
SB
  
5Suzanna Filipska
27.21
FK Studenterna
27.21
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Ulrika Flodin
17:13.64
Rånäs 4H
17:13.64
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

2Isabelle Pauksens
1:13.27
Rånäs 4H
1:13.27
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

3Lina LöfqvistTierps IF
1.63
SB
  
4Alexandra Hjorth
1.59
Upsala IF
1.59
SB
  
F19 800 m     


Final A

Final

3Lea Andersen
2:33.80
Täby IS
2:33.80
PB
  
F19 300 m häck     


Final A

Final

2Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
48.79
Hammarby IF
48.79
SB
  
3Caroline Jansson
49.83
Örbyhus IF
49.83
PB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

3Alina LindqvistVäsby IK
1.63
SB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

2Klara Helander
11.91
Upsala IF
11.91
–0.4 PB
  
3Aina Grikšaitė
11.80
Spårvägens FK
11.80
+0.5 PB
  
4Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson 94, Nyköpings BIS
11.72
Nyköpings BIS
11.72
+0.4 PB
  
5Hannah Svensson
10.93w
Huddinge AIS
10.93w
+2.4
  
F19 Kula     


Final A

Final

2Maria Border
9.98
Hanvikens SK
9.98
SB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

4Caroline Wallin
37.23
Huddinge AIS
37.23
PB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

1Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
46.09
Linköpings GIF
46.09
PB
  
3Josefine Berg
Josefine Berg 98, Högbo GIF
48.42
Högbo GIF
48.42
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

3Mathilda Fästh
1.59
Upsala IF
1.59
SB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Sara Ezra
Sara Ezra 97, Upsala IF
11.11w
Upsala IF
11.11w
+3.7
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

3Emma Thor
11.59
IFK Märsta
11.59
SB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

4Amanda Engman
33.21
Upsala IF
33.21
PB
  
F15 100 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Efe Agbonkhese
12.67w
Hammarby IF
12.67w
  
2Amanda Lindblom
Amanda Lindblom 98, Råby-Rekarne
12.97w
Råby-Rekarne FIF
12.97w
  
3Anna Karlsson
13.18w
Motala AIF
13.18w
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Pernilla Hansson
10.46
Hammarby IF
10.46
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Hanna Rynler
Hanna Rynler 99, Västerås FK
1.56
Västerås FK
1.56
SB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Lovisa Olsson
Lovisa Olsson 99, Spårvägen
5.04
Spårvägens FK
5.04
+0.1 PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Eleonora Olsmats
33.46
Danderyds SK
33.46
PB
  
4Julia Axtelius
30.08
Enköpings AI
30.08
PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2My Aggefors
37.90
IFK Tumba
37.90
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Marie Ebbestad
5:14.83
Gottsunda IF
5:14.83
PB
  
2Saga Bolmgren
5:19.71
Danderyds SK
5:19.71
PB
  
3Carolina Larson
5:20.22
Danderyds SK
5:20.22
PB