9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 64 (19+45)   Starter: 70 (22+48)

Män
M 100 m     
Heat 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Johan Forsberg
11.18
Hässelby SK
11.18
SB
  
M 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
2Henrik Malmberg
22.45
Huddinge AIS
22.45
PB
  
2Jonathan WalterssonBollnäs FIK
22.53
SB
  
3Daniel Nordmark
22.80
Västerås FK
22.80
SB
  
5Sebastian LandströmIFK Lidingö
23.53
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Oscar Majling
8:43.77
Hässelby SK
8:43.77
SB
  
3Daniel Lindholm
9:20.28
Falu IK
9:20.28
PB
  
4Per Liv
Per Liv 79, IFK Umeå
9:22.13
IFK Umeå
9:22.13
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

5Fredrik Persson
54.29
Riviera FI
54.29
SB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Alex Olofsson
Alex Olofsson 96, Skellefteå AIK
2:09.51
Skellefteå AIK
2:09.51
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
7Elias Högström
16.41
Sundsvalls FI
16.41
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Hjalmar Åhman
42.84
IFK Lidingö
42.84
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

2Elias Högström
13.19w
Sundsvalls FI
13.19w
+3.0
  
3Albin Boestad
12.98
IFK Lidingö
12.98
–0.4 PB
  
4Jesper Frykholm
12.97w
Glanshammars IF
12.97w
+5.3
  
7Daniel Eriksson
11.14
Mölndals AIK
11.14
0.0 PB
  
Elias Högström
12.96
Sundsvalls FI
12.96
+0.4 PB
  
Jesper Frykholm
12.73
Glanshammars IF
12.73
+1.9 SB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Jakob LindströmIF Castor
44.62
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2William Måhl
William Måhl 99, Vallentuna
6:59.46
Vallentuna FK
6:59.46
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

Armand DuplantisIK Stål
10.39
+0.7 PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

3Sebastian Erlandh
36.95
KFUM Örebro
36.95
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Vilma ÅkermanGefle IF
27.05
PB
  
2Amanda Lindblom
Amanda Lindblom 98, Råby-Rekarne
27.47
Råby-Rekarne FIF
27.47
PB
  
Final C
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Victoria Almerén Hansson
26.88
Råby-Rekarne FIF
26.88
PB
  
3Hanna Strömbeck
27.49
Hammarby IF
27.49
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Emma Jansson
2:20.15
Falu IK
2:20.15
SB
  
3Evelina LandstedtFalu IK
2:24.48
SB
  
K Längd     


Final A

Final

2Jasmin Sabir
5.83
Hammarby IF
5.83
+0.3 PB
  
5Madeleine NilssonGefle IF
5.35
+0.3 PB
  
6Lydia Ståhlberg
5.34w
Örbyhus IF
5.34w
+2.2
  
8Johanna Höglund
5.13w
Upsala IF
5.13w
+2.9
  
K Spjut     


Final A

Final

2Jessica Samuelsson
38.80
Hässelby SK
38.80
SB
  
3Johanna Höglund
32.18
Upsala IF
32.18
SB
  
F19 800 m     


Final A

Final

1Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
2:17.27
Östersunds GIF
2:17.27
PB
  
3Annica Larsson
Annica Larsson 94, Östersunds GIF
2:25.08
Östersunds GIF
2:25.08
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
3Rakel RosshagenTäby IS
15.12
PB
  
F19 300 m häck     


Final A

Final

2Josefin Edwall
49.92
Danderyds SK
49.92
SB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

2Amanda Bills
1.54
Hässelby SK
1.54
SB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Sofia Nilsson
12.34w
Gefle IF
12.34w
+4.2
  
F19 Kula     


Final A

Final

2Ronja Fredriksson
10.06
IFK Umeå
10.06
PB
  
3Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
9.89
IK Norrköping FI
9.89
PB
  
F17 100 m     
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
6Hanna Johnsson
13.47
IFK Lidingö
13.47
SB
  
F17 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
5Sandra Hentschel
26.70
Hammarby IF
26.70
SB
  
F17 800 m     


Final A

Final

2Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
2:24.06
Västerås FK
2:24.06
PB
  
3Maja Sjöblom
2:26.07
Hässelby SK
2:26.07
PB
  
4Julia Markström
Julia Markström 96, Skellefteå AIK
2:29.59
Skellefteå AIK
2:29.59
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Johanna GustafssonMotala AIF
1.65
SB
  
7Kajsa Östman
1.50
Sundsvalls FI
1.50
SB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

3Isabelle Nilsson
Isabelle Nilsson 96, Skellefteå AIK
10.51w
Skellefteå AIK
10.51w
+3.7
  
6Linnea Vidmark
Linnea Vidmark 96, Skellefteå AIK
9.76
Skellefteå AIK
9.76
–0.4 PB
  
Isabelle Nilsson
Isabelle Nilsson 96, Skellefteå AIK
10.46
Skellefteå AIK
10.46
+2.0 PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

1Maria Olsson
40.32
Järvsö IF
40.32
PB
  
8Ebba Andersson
32.39
Söderhamns IF
32.39
SB
  
9Alva Wästerby
Alva Wästerby 97, Skellefteå AIK
26.48
Skellefteå AIK
26.48
PB
  
F16 300 m häck     


Final A

Final

4Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
48.50
Nedre Soppero IK
48.50
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Saga Backeström
1.51
Umedalens IF
1.51
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

4Evelina BackeströmUmedalens IF
2.26
SB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

5Kajsa LindqvistVäsby IK
10.33
+1.5 PB
  
6Sandra Höglund
10.15
Högbo GIF
10.15
+1.2 PB
  
7Amanda Nilsson
Amanda Nilsson 98, Skellefteå AIK
10.03w
Skellefteå AIK
10.03w
+2.8
  
8Michelle Johnson
10.01w
Iggesunds IK
10.01w
+3.1
  
Amanda Nilsson
Amanda Nilsson 98, Skellefteå AIK
9.81
Skellefteå AIK
9.81
+1.6 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Ebba GustafssonMotala AIF
11.70
SB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Jenni Sandgren
34.21
Sundsvalls FI
34.21
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

3Maja Carlsson
Maja Carlsson 00, Djurmo Sifferbo
1.51
Djurmo Sifferbo IF
1.51
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

1Johanna DuplantisIK Stål
2.50
PB
  
2Madeleine EngströmHuddinge AIS
2.26
PB
  
3Andrea BergenulfFalu IK
2.16
PB
  
F12 1500 m     


Final A

Final

2Elsa Wallenius
5:25.38
Västerås FK
5:25.38
PB