17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Tävlande: 107 (50+57)   Starter: 125 (56+69)

Män
M 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Tarley Allison
10.81
Mölndals AIK
10.81
PB
  
2Jonas Renz
Jonas Renz 99, Tjalve IF Norrköping
11.14
Tjalve IF Norrköping
11.14
PB
  
Erik Isaksson
11.27 nwi
IF Kville
11.27 nwi
  
M 200 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
21.45
KFUM Örebro
21.45
PB
  
2Filip Schwartz
21.50
Mölndals AIK
21.50
PB
  
3Chidozie Abika
22.31
IF Kville
22.31
PB
  
5Julian Swanberg Roscher
Julian Swanberg Roscher 02, Tjalve IF Norrköping
23.85
Tjalve IF Norrköping
23.85
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Eric Larsson
Eric Larsson 93, KFUM Örebro
50.08
KFUM Örebro
50.08
PB
  
2Dag Hultberg
Dag Hultberg 95, Tjalve IF Norrköping
52.45
Tjalve IF Norrköping
52.45
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, Tjalve IF Norrköping
2:02.17
Tjalve IF Norrköping
2:02.17
SB
  
4Christoffer WockatsIF Kville
2:04.20
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

4Albert Mollén
Albert Mollén 85, Tjalve IF Norrköping
4:09.93
Tjalve IF Norrköping
4:09.93
SB
  
Elias Brink
4:12.20
IF Kville
4:12.20
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Gabriel Steffensen
14:42.80
Mölndals AIK
14:42.80
  
5Anton Rehn
15:31.52
Högby IF
15:31.52
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Omar Nuur
9:13.42
IFK Växjö
9:13.42
SB
  
2Ludvig Bjurelid
9:58.66
Högby IF
9:58.66
PB
  
3Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
10:13.54
KFUM Örebro
10:13.54
SB
  
5Michael Rosenqvist
10:24.45
Mölndals AIK
10:24.45
PB
  
6Tom Berensson
12:11.42
IF Kville
12:11.42
PB
  
Elias Arshi
Elias Arshi 89, Tjalve IF Norrköping
10:17.45
Tjalve IF Norrköping
10:17.45
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Hampus Widlund
14.09w
IFK Växjö
14.09w
  
2Marcus Nilsson
14.50w
Högby IF
14.50w
  
3Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
15.23w
Tjalve IF Norrköping
15.23w
  
4Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
15.99w
KFUM Örebro
15.99w
  
5Marcus Blixt
17.14w
Mölndals AIK
17.14w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Anton Bertilsson
52.86
IFK Växjö
52.86
SB
  
3Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
58.28
Tjalve IF Norrköping
58.28
PB
  
4Amrullah StanikzaiIF Kville
1:00.11
PB
  
5Anton Hermansson
1:00.89
Högby IF
1:00.89
PB
  
6Jesper Hermansson
1:08.48
Mölndals AIK
1:08.48
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK
2.03
SB
  
2Yuan-Zhong Wu
2.00
IFK Växjö
2.00
SB
  
3Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
2.00
Tjalve IF Norrköping
2.00
=PB
  
5Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
1.75
KFUM Örebro
1.75
PB
  
M Stav     


Final A

Final

Jona Askelund
2.60
Mölndals AIK
2.60
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Jonas Renz
Jonas Renz 99, Tjalve IF Norrköping
7.06
Tjalve IF Norrköping
7.06
+1.6 PB
  
5Moltas StrömbergIFK Växjö
5.99
0.0 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

4Mohammad Al MasriIF Kville
12.77
+1.2 PB
  
5Arvid Klinthäll
Arvid Klinthäll 96, Tjalve IF Norrköping
12.62
Tjalve IF Norrköping
12.62
+1.8 SB
  
Marcus Nilsson
13.74
Högby IF
13.74
+2.0 SB
  
Marcus Nilsson
14.07w
Högby IF
14.07w
w
  
M Kula     


Final A

Final

1Arvid Mägi TheorinIF Kville
15.57
PB
  
2David KallebäckHögby IF
14.52
SB
  
3Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
12.66
Mölndals AIK
12.66
PB
  
4Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
12.62
KFUM Örebro
12.62
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Leo Janén
45.01
IFK Växjö
45.01
PB
  
3David KallebäckHögby IF
42.16
SB
  
6Fabian Rosenquist
Fabian Rosenquist 91, Tjalve IF Norrköping
37.42
Tjalve IF Norrköping
37.42
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Sebastian ThörngrenIFK Växjö
52.94
PB
  
3Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
39.90
KFUM Örebro
39.90
SB
  
4Fabian Rosenquist
Fabian Rosenquist 91, Tjalve IF Norrköping
34.00
Tjalve IF Norrköping
34.00
SB
  
William LanndalenIF Kville
50.74
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Jesper Sandberg
Jesper Sandberg 85, Tjalve IF Norrköping
51.11
Tjalve IF Norrköping
51.11
SB
  
3Emil Bergqvist
Emil Bergqvist 91, KFUM Örebro
49.69
KFUM Örebro
49.69
SB
  
5Zef Kolaj
44.51
Högby IF
44.51
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Madeleine Winberg
12.31
Mölndals AIK
12.31
PB
  
2Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
12.59
Linköpings GIF
12.59
SB
  
3Laura Iversen
12.78
IFK Växjö
12.78
PB
  
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Hanna Palmqvist
24.18
Mölndals AIK
24.18
PB
  
2Hanna Hoff
25.76
IFK Växjö
25.76
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Elise Malmberg
55.02
IFK Växjö
55.02
SB
  
2Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
57.67
Tjalve IF Norrköping
57.67
PB
  
4Judith Wagersten
58.56
Örgryte IS
58.56
PB
  
5Ella Axén
Ella Axén 03, Hovslätt
1:01.59
Hovslätts IK
1:01.59
PB
  
Ebba Gustafsson
58.13
Mölndals AIK
58.13
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
2:21.79
PB
  
3Nina Persson
2:22.49
Örgryte IS
2:22.49
SB
  
4Fanny Amrén
Fanny Amrén 04, Tjalve IF Norrköping
2:27.92
Tjalve IF Norrköping
2:27.92
PB
  
5Paulina Wikemar
2:29.16
Mölndals AIK
2:29.16
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
4:42.75
PB
  
3Johanna Larsson
4:44.01
Örgryte IS
4:44.01
PB
  
6Thea Boström
Thea Boström 98, Tjalve IF Norrköping
4:57.10
Tjalve IF Norrköping
4:57.10
SB
  
Saga Hagelin
4:54.54
Mölndals AIK
4:54.54
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

4Alice Greberg
19:52.46
Mölndals AIK
19:52.46
SB
  
5Frida Södermark
Frida Södermark 78, Tjalve IF Norrköping
20:08.36
Tjalve IF Norrköping
20:08.36
SB
  
Sara Dädeby
17:54.28
Hovslätts IK
17:54.28
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
11:07.85
Mölndals AIK
11:07.85
  
2Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
11:35.33
Örgryte IS
11:35.33
SB
  
4Jennifer Carlsson
Jennifer Carlsson 90, Tjalve IF Norrköping
12:49.98
Tjalve IF Norrköping
12:49.98
PB
  
5Stina Hedvall
16:08.50
IFK Växjö
16:08.50
PB
  
6Agnes Norberg
Agnes Norberg 93, Linköpings GIF
17:39.39
Linköpings GIF
17:39.39
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Elise Malmberg
13.79
IFK Växjö
13.79
PB
  
47 SWE AT
2Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
14.46
Tjalve IF Norrköping
14.46
=PB
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
14.94
Linköpings GIF
14.94
PB
  
6Jenny Urberg
18.66
Hovslätts IK
18.66
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
1:04.40
PB
  
2Lovisa Nilsson-Edin
1:05.36
Mölndals AIK
1:05.36
PB
  
3Tove Larsson
1:07.41
IFK Växjö
1:07.41
PB
  
4Saga Jarhall
Saga Jarhall 04, Linköpings GIF
1:08.68
Linköpings GIF
1:08.68
PB
  
5Linnea Volmerdal
1:08.77
Hovslätts IK
1:08.77
PB
  
6Linn Andersson
Linn Andersson 03, Tjalve IF Norrköping
1:13.16
Tjalve IF Norrköping
1:13.16
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ebba Jungmark
1.79
Mölndals AIK
1.79
SB
  
2Maja Nilsson
1.79
Örgryte IS
1.79
SB
  
3My Nordström
My Nordström 90, Tjalve IF Norrköping
1.73
Tjalve IF Norrköping
1.73
SB
  
5Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm 01, Linköpings GIF
1.59
Linköpings GIF
1.59
SB
  
Tilde GudmundssonIFK Växjö
1.67
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Michaela Meijer
4.00
Örgryte IS
4.00
  
6Emma Rosgardt
2.00
Mölndals AIK
2.00
PB
  
Rebecka Adlers
Rebecka Adlers 03, Linköpings GIF
2.30
Linköpings GIF
2.30
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
6.01w
Linköpings GIF
6.01w
+2.4
  
Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
6.00
Linköpings GIF
6.00
+1.5 PB
  
Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
5.82
Tjalve IF Norrköping
5.82
+0.9 PB
  
Rebecka Abrahamsson
5.84 nwi
Örgryte IS
5.84 nwi
  
Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
5.83w
Tjalve IF Norrköping
5.83w
w
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Rebecka Abrahamsson
13.03w
Örgryte IS
13.03w
+2.6
  
2Fatima Koné
12.84
Mölndals AIK
12.84
+2.0 PB
  
3Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
12.48w
Linköpings GIF
12.48w
+2.3
  
4Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
12.38
Tjalve IF Norrköping
12.38
+0.2 PB
  
5Tilde GudmundssonIFK Växjö
11.88
+1.6 SB
  
6Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
11.26
Hovslätts IK
11.26
0.0 PB
  
K Kula     


Final A

Final

3Anna Hall
Anna Hall 93, Tjalve IF Norrköping
10.92
Tjalve IF Norrköping
10.92
SB
  
4Rebecka Holmqvist
10.75
Mölndals AIK
10.75
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Jennifer Ahlstedt
Jennifer Ahlstedt 01, Tjalve IF Norrköping
37.44
Tjalve IF Norrköping
37.44
PB
  
4Karolina PedersenUllevi FK
35.94
SB
  
5Rebecka Holmqvist
28.30
Mölndals AIK
28.30
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Cecilia Larsson
55.82
IFK Växjö
55.82
  
2Karolina PedersenUllevi FK
51.81
SB
  
3Ebba Molinder
47.35
Mölndals AIK
47.35
PB
  
5Elin Sköld
Elin Sköld 99, Tjalve IF Norrköping
36.91
Tjalve IF Norrköping
36.91
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

2Louise Svensson
Louise Svensson 99, Tjalve IF Norrköping
35.27
Tjalve IF Norrköping
35.27
PB
  
3Filippa Norberg
Filippa Norberg 01, Linköpings GIF
34.53
Linköpings GIF
34.53
SB
  
4Judith Sjöman
34.35
Örgryte IS
34.35
PB
  
5Hanna Erlandsson
31.74
Hovslätts IK
31.74
SB
  
6Ebba Molinder
28.31
Mölndals AIK
28.31
PB