2.7
5.7
4.7
2.7
3.7
16.6
5.7
5.7
2.7
4.7
4.7
3.7
2.7
2‐3.7
1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
Tävlande: 100 (51+49)   Starter: 111 (57+54)

Män
M 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Henrik Larsson
10.57
IF Göta Karlstad
10.57
SB
  
2Erik Hagberg
10.63
Upsala IF
10.63
SB
  
3Desmond RogoAIK
10.80
SB
  
4Albin Boestad
11.31
IFK Lidingö
11.31
PB
  
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Henrik Larsson
21.58
IF Göta Karlstad
21.58
  
2Dennis Otieno
21.72
Hammarby IF
21.72
SB
  
3Isak Andersson
21.86
Upsala IF
21.86
SB
  
4Mikael Lundkvist
22.97
Huddinge AIS
22.97
PB
  
5David Århammar
23.70
IFK Lidingö
23.70
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Emmanuel Dawlson
49.23
Hammarby IF
49.23
PB
  
2Andreas Movin
49.38
IFK Lidingö
49.38
SB
  
3Albert Nygren
50.13
Upsala IF
50.13
SB
  
5Lukas Sällström
51.59
IFK Umeå
51.59
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Robin Rohlén
1:50.66
IFK Umeå
1:50.66
SB
  
2Björn Seifert
1:50.95
Upsala IF
1:50.95
PB
  
Viktor Frisk
1:56.77
Huddinge AIS
1:56.77
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Björn Seifert
4:09.45
Upsala IF
4:09.45
SB
  
5Rasmus Tidestad
4:29.84
IF Göta Karlstad
4:29.84
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Jonas Leandersson
14:57.12
IF Göta Karlstad
14:57.12
PB
  
2Martin Nilsson
15:05.30
IFK Umeå
15:05.30
PB
  
3John Kingstedt
15:27.81
Huddinge AIS
15:27.81
SB
  
5Jonatan Alvaeus
16:07.18
Upsala IF
16:07.18
SB
  
6Mikkel Knif
16:10.20
Hammarby IF
16:10.20
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Olof Silvander
9:31.32
IFK Lidingö
9:31.32
PB
  
2Simon Hector
9:44.27
Huddinge AIS
9:44.27
PB
  
5Frezghi Tesfamariam
11:30.19
IF Göta Karlstad
11:30.19
SB
  
6Johan Lindberg
13:08.88
Upsala IF
13:08.88
SB
  
M 110 m häck     

Vind: -2.1

Final A

Final

Vind: -2.1
5Jesper Rilegård
18.44
IFK Lidingö
18.44
PB
  
David Adrian
15.83 nwi
Huddinge AIS
15.83 nwi
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
52.63
Upsala IF
52.63
  
2Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.99
SB
  
4Ludwig Sjödin
57.22
IFK Umeå
57.22
PB
  
5Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
57.76
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Oskar Lundqvist
2.06
Upsala IF
2.06
  
2Arvid Ryberg
2.03
IF Göta Karlstad
2.03
  
3Hampus Carlens
2.00
IFK Lidingö
2.00
SB
  
6Vilmer Vännman
1.75
IFK Umeå
1.75
PB
  
M Stav     


Final A

Final

5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
3.80
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.77
0.0 SB
  
2David Svensson
7.21
Hammarby IF
7.21
0.0 PB
  
6Vilmer Vännman
6.07
IFK Umeå
6.07
+0.8 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Erik Ehrlin
15.49
Hammarby IF
15.49
+1.0
  
2Antonis Dinopoulos
15.18
Upsala IF
15.18
0.0 SB
  
3Albin Boestad
14.81w
IFK Lidingö
14.81w
+2.5
  
4Markus Asplund
13.26
IF Göta Karlstad
13.26
0.0 SB
  
M Kula     


Final A

Final

2Tim Wunger
Tim Wunger 94, Upsala IF
14.35
Upsala IF
14.35
SB
  
William Ullberg
14.93
IFK Umeå
14.93
SB
  
Oscar Vestlund
14.14
IF Göta Karlstad
14.14
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Ulf Ankarling
48.13
IF Göta Karlstad
48.13
SB
  
6Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
31.99
PB
  
Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
47.93
Hammarby IF
47.93
SB
  
Victor Wisén
45.52
Upsala IF
45.52
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
69.79
IF Göta Karlstad
69.79
SB
  
3Jonas Hansson-BergénIFK Lidingö
48.46
SB
  
5Daniel Ragnvaldsson
45.36
IFK Umeå
45.36
SB
  
6Alexander LindefalkHammarby IF
37.09
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Axel Lönegren
60.45
Upsala IF
60.45
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.00
SB
  
3Alexandra RosengrenHuddinge AIS
12.54
PB
  
4Caroline KihlblomTäby IS
12.57
SB
  
6Astrid Eggesjö
Astrid Eggesjö 01, Västerås FK
13.06
Västerås FK
13.06
SB
  
K 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.83
SB
  
2Ebba Svantesson
25.28
Upsala IF
25.28
SB
  
4Sarah Karlsson
25.88
Huddinge AIS
25.88
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Sofia HultgrenTäby IS
58.09
SB
  
3Freja Nygren
58.49
Gefle IF
58.49
PB
  
4Linda Frödin GladIFK Lidingö
59.52
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Hanna Bergström
2:13.37
Huddinge AIS
2:13.37
PB
  
4Linn Kalderén
2:17.25
Turebergs FK
2:17.25
PB
  
Rebecka Öberg
2:13.03
IFK Lidingö
2:13.03
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

3Greta Graziani
4:43.54
Täby IS
4:43.54
SB
  
4Maja Björnsson
4:55.10
Upsala IF
4:55.10
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Charlotte Schönbeck
17:33.15
IFK Lidingö
17:33.15
SB
  
2Camilla Elofsson
17:37.82
Huddinge AIS
17:37.82
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
10:26.74
Täby IS
10:26.74
SB
  
2Mika Söderström
11:08.26
IFK Lidingö
11:08.26
PB
  
3Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås FK
11:14.34
Västerås FK
11:14.34
SB
  
4Ebba Fock
Ebba Fock 02, Upsala IF
14:02.42
Upsala IF
14:02.42
PB
  
5Tone Albrektsson
16:22.52
Huddinge AIS
16:22.52
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
4Lisa Fröberg
15.58
IFK Lidingö
15.58
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Lovisa Linde
1:00.84
Täby IS
1:00.84
SB
  
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
1:03.33
Västerås FK
1:03.33
PB
  
3Lisa Fröberg
1:03.60
IFK Lidingö
1:03.60
PB
  
4Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
1:05.12
Upsala IF
1:05.12
SB
  
5Vendela Ström
1:06.87
Gefle IF
1:06.87
PB
  
6Elwira Ripsweden
1:13.80
Huddinge AIS
1:13.80
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Lovisa Östervall
1.73
Upsala IF
1.73
SB
  
2Linda Skantze
1.70
IFK Lidingö
1.70
SB
  
3Elvira Jonsson
Elvira Jonsson 03, Västerås FK
1.67
Västerås FK
1.67
PB
  
K Stav     


Final A

Final

2Johanna Hellman
3.48
IFK Lidingö
3.48
PB
  
5Denise ErikssonGefle IF
2.60
SB
  
5Louise Kvarforth
Louise Kvarforth 98, Västerås FK
2.60
Västerås FK
2.60
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
6.27
Västerås FK
6.27
+0.5 SB
  
Malin Olsson
5.88w
IFK Lidingö
5.88w
w
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
12.97
Västerås FK
12.97
+0.4 SB
  
3Maja Björk
11.08
Huddinge AIS
11.08
+1.7 PB
  
4Veronika NordinGefle IF
10.96
+1.0 PB
  
5Emelie Eklund
10.95
Täby IS
10.95
+0.6 SB
  
6Madeleine ErikssonIFK Lidingö
10.79
+1.8 PB
  
K Kula     


Final A

Final

2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
13.50
Västerås FK
13.50
SB
  
3Sofia Linde
12.79
Täby IS
12.79
SB
  
5Therese Jernbeck
11.74
IFK Lidingö
11.74
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
53.04
Upsala IF
53.04
  
5Lovisa Linde
29.53
Täby IS
29.53
SB
  
6Malin Eriksson
29.29
Huddinge AIS
29.29
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Kajsa Wennberg
56.55
Upsala IF
56.55
  
2Jennifer Andersson
54.90
Västerås FK
54.90
PB
  
4Freja LiljedahlGefle IF
45.69
SB
  
5Josefin Krieg
39.32
Huddinge AIS
39.32
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

5Therese Jernbeck
35.98
IFK Lidingö
35.98
SB
  
6Linnéa Frobe
32.64
Täby IS
32.64
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik