8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Arena: Sätrahall   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 203 (113+90)   Starter: 223 (126+97)


select distinct results19.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results19.Ind AS Indiiy, results19.ID AS ID, results19.ID AS IDI, Events.TF AS type, results19.eventname AS en2, results19.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results19.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results19.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results19.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results19.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results19.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results19.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results19.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results19.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results19.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results19.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results19.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results19 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results19.ID AND CASE WHEN results19.Sex=1 and (results19.secondarypos not rlike ('K|F') or results19.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results19.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results19.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results19.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results19.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results19.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results19.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results19.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results19.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results19.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results19.iid LEFT JOIN world.countries ON results19.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results19.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results19.IID=combinedmen.parentid AND results19.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results19.IID=combinedwomen.parentid AND results19.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results19.iid=womenpbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results19.iid=womensbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results19.CID= 12916963 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results19.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results19.AGO=12 THEN 999999 ELSE results19.AGO END, results19.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Confidence Lawson
Confidence Lawson 90, GBR
6.64
90GBR
6.64
PB
  
2Samuel Purola
Samuel Purola 00, FIN
6.67
00FIN
6.67
PB NU20R
  
3Henrik Larsson
6.70
IF Göta Karlstad
6.70
  
4Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey 88, GBR
6.74
88GBR
6.74
  
5Dominik Záleský
Dominik Záleský 95, CZE
6.77
95CZE
6.77
  
6Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.78
Spårvägens FK
6.78
  
7Festus Asante
Festus Asante 94, DEN
6.83
94DEN
6.83
  
8Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.88
96DEN
6.88
  
Heat 1
1Confidence Lawson
Confidence Lawson 90, GBR
6.66
90GBR
6.66
PB
Q
  
2Henrik Larsson
6.68
IF Göta Karlstad
6.68
=PB
Q
  
3Samuel Purola
Samuel Purola 00, FIN
6.75
00FIN
6.75
=PB
Q
  
4Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.87
96DEN
6.87
q
  
5Theodor Young
Theodor Young 96, RSA
6.88
96RSA
6.88
  
6Grigorios KyriakoudisHässelby SK
7.07
  
7Martin Hagberg
7.14
Hässelby SK
7.14
PB
  
Heat 2
1Dominik Záleský
Dominik Záleský 95, CZE
6.76
95CZE
6.76
Q
  
2Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey 88, GBR
6.77
88GBR
6.77
Q
  
3Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.80
Spårvägens FK
6.80
Q
  
3Festus Asante
Festus Asante 94, DEN
6.80
94DEN
6.80
q
  
5Zion ErikssonTäby IS
6.94
PB
  
6Emil Johansson
7.06
Turebergs FK
7.06
PB
  
7Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.17
Upsala IF
7.17
  
8Jacob Ewertzh
7.20
Malmö AI
7.20
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Kramer
1:48.50
Sävedalens AIK
1:48.50
  
2Joseph Deng
Joseph Deng 98, AUS
1:48.68
98AUS
1:48.68
PB
  
3Enrico Riccobon
Enrico Riccobon 95, ITA
1:49.20
95ITA
1:49.20
PB
  
4Peter Bol
Peter Bol 94, AUS
1:50.47
94AUS
1:50.47
PB
  
5Yared Kidane
1:51.32
Ärla IF
1:51.32
PB
  
6Joakim Andersson
1:54.71
IFK Trelleborg
1:54.71
  
Andreas Roth
Andreas Roth 93, NOR
DNF
93NOR
DNF
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stewart McSweyn
Stewart McSweyn 95, AUS
7:47.99
95AUS
7:47.99
PB
  
2Jonas Leanderson
7:54.07
Malmö AI
7:54.07
SB
  
3Florian Orth
Florian Orth 89, GER
7:54.27
89GER
7:54.27
SB
  
4Jordan Williamsz
Jordan Williamsz 92, AUS
7:55.49
92AUS
7:55.49
PB
  
5Suldan Hassan
7:55.56
Ullevi FK
7:55.56
PB
  
6Ryan Gregson
Ryan Gregson 90, AUS
7:56.45
90AUS
7:56.45
PB
  
7Jake Heyward
Jake Heyward 99, GBR
8:02.41
99GBR
8:02.41
SB
  
8Simon Sundström
8:11.89
IFK Lidingö
8:11.89
PB
  
9Emil Danielsson
8:13.63
Spårvägens FK
8:13.63
PB
  
10Amanuel Gergis
8:18.37
Turebergs FK
8:18.37
SB
  
11Jonas Leandersson
8:23.81
IF Göta Karlstad
8:23.81
SB
  
12Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes 92, BEL
8:42.33
92BEL
8:42.33
SB
  
Elmar Engholm
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Vidar Johansson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Vincent Mutai
Vincent Mutai 94, KEN
DNF
94KEN
DNF
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jamal Wilson
Jamal Wilson 88, BAH
2.20
88BAH
2.20
  
2Takashi Eto
Takashi Eto 91, JPN
2.20
91JPN
2.20
  
3Mathew Sawe
Mathew Sawe 88, KEN
2.16
88KEN
2.16
  
4Janick Klausen
Janick Klausen 93, DEN
2.16
93DEN
2.16
SB
  
5Filip Mrčić
Filip Mrčić 99, CRO
2.06
99CRO
2.06
  
6Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.06
Spårvägens FK
2.06
SB
  
7Otto Brinkman
Otto Brinkman 97, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
  
Fabian DelrydTäby IS
NH
  
1.942.002.062.112.162.202.23
Wilson---oooxxx
Eto---oxooxxx
Sawe---ooxxx
Klausen--ooxoxxx
Mrčićoooxxx
Chigueroxoxxoxxx
Brinkman-o-xxx
Delryd---x
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.87
SB
  
2Tomasz Jaszczuk
Tomasz Jaszczuk 92, POL
7.73
92POL
7.73
SB
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
7.65
PB
  
4Michel Tornéus
7.48
Hammarby IF
7.48
  
5Kevin Ojiaku
Kevin Ojiaku 89, ITA
7.46
89ITA
7.46
SB
  
6Max Andersson
7.09
Upsala IF
7.09
  
Filippo Randazzo
Filippo Randazzo 96, ITA
NM
96ITA
NM
  
Otterling7.87x7.797.737.73x
Jaszczukx6.347.387.737.70x
Carlsson7.38x7.307.38x7.65
Tornéus7.48
Ojiakux7.367.28x7.387.46
Andersson6.96xx7.09xx
Randazzoxxxxxx
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mesud Pezer
Mesud Pezer 94, BIH
20.57
94BIH
20.57
  
2Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.08
98NOR
20.08
  
3Wictor PeterssonMalmö AI
19.57
PB
  
4Gabriel Heen
18.08
Hässelby SK
18.08
PB
  
5Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
16.33
Spårvägens FK
16.33
  
Kristo Galeta
Kristo Galeta 83, EST
NM
83EST
NM
  
Pezer19.9220.3020.5720.4420.39x
Thomsenxx19.87x20.08x
Petersson19.0919.4919.5719.3719.3619.07
Heen16.75x17.4318.0817.52x
Arbingexx16.33xxx
Galetaxxxxxx
M Nationell 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Johansson
7.04
Turebergs FK
7.04
PB
q
  
2Grigorios KyriakoudisHässelby SK
7.06
q
  
3Jacob Ewertzh
7.07
Malmö AI
7.07
q
  
4Martin Hagberg
7.13
Hässelby SK
7.13
PB
q
  
5Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.18
Upsala IF
7.18
q
  
Final B
1Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
7.23
SB
  
2Daniel PerssonKA 2 IF
7.32
SB
  
3Rodi Kay
7.32
Täby IS
7.32
SB
  
4Ibrahim Abakar
7.73
Hammarby IF
7.73
PB
  
M Nationell 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christian Sand Clausen
Christian Sand Clausen 96, DEN
1:52.29
96DEN
1:52.29
  
2Miguel Moreira
Miguel Moreira 91, POR
1:53.38
91POR
1:53.38
  
3Benjamin Åberg
1:53.38
Hälle IF
1:53.38
  
4Rickard Gunnarsson
1:53.57
Hässelby SK
1:53.57
SB
  
5Rasmus Kisel
Rasmus Kisel 96, EST
1:53.62
96EST
1:53.62
  
6Anton Persson
1:54.28
Hässelby SK
1:54.28
SB
  
Kristian Efremov
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
Final B
1Bienvenue Musore
1:56.97
Spårvägens FK
1:56.97
SB
  
2Aleksej Pirgholizadeh
1:57.11
Eskilstuna FI
1:57.11
  
3Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
1:58.96
Hässelby SK
1:58.96
PB
  
4Viktor Frisk
1:59.88
Huddinge AIS
1:59.88
PB
  
5William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
2:01.16
KFUM Örebro
2:01.16
SB
  
Jesper Sjölund
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Henry Jacobson
DNF
Hammarby IF
DNF
  
M Nationell 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ali Al-Janabi
3:53.02
Ullevi FK
3:53.02
PB
  
2Gustav Berlin
3:53.25
Hässelby SK
3:53.25
PB
  
3Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:53.32
Spårvägens FK
3:53.32
SB
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:54.05
Sävedalens AIK
3:54.05
SB
  
5Alexander Nilsson
3:54.93
Mölndals AIK
3:54.93
SB
  
6Alberts Blajs
Alberts Blajs 95, LAT
3:56.41
95LAT
3:56.41
SB
  
7Mikael Johnsen
Mikael Johnsen 92, DEN
3:56.84
92DEN
3:56.84
PB
  
8Simon Wallenlind
3:58.55
Mölndals AIK
3:58.55
SB
  
Anton Axelsson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
3:58.33
PB
  
2Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:58.34
Spårvägens FK
3:58.34
PB
  
3Erik Jälknäs
4:01.08
Sävedalens AIK
4:01.08
SB
  
4August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
4:01.27
Tjalve IF Norrköping
4:01.27
PB
  
5Axel Djurberg
4:01.91
Hässelby SK
4:01.91
PB
  
6Olof Silvander
4:02.17
IFK Lidingö
4:02.17
PB
  
7Gustav Norlander
4:04.81
Ärla IF
4:04.81
PB
  
8Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:05.32
Spårvägens FK
4:05.32
SB
  
9Heshlu Andemariam
4:10.40
IFK Lidingö
4:10.40
PB
  
10Linus Näslund
4:10.81
Ärla IF
4:10.81
PB
  
11Hannes HejdebäckGefle IF
4:11.08
PB
  
12Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, Tjalve IF Norrköping
4:17.21
Tjalve IF Norrköping
4:17.21
SB
  
13Ludvig Johansson
4:17.45
IFK Lidingö
4:17.45
PB
  
Erik Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Johan Eriksson
DNF
Turebergs FK
DNF
  
M Nationell 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Björklund
8.15
Upsala IF
8.15
SB
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
8.16
IFK Helsingborg
8.16
PB
  
3Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.41
Upsala IF
8.41
  
M Nationell Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eelco Sintnicolaas
Eelco Sintnicolaas 87, NED
5.00
87NED
5.00
SB
  
2Erik Thorstensson
4.80
Spårvägens FK
4.80
SB
  
3Yuma Maruyama
Yuma Maruyama 98, JPN
4.40
98JPN
4.40
PB
  
4.204.404.604.805.005.20
Sintnicolaas---xxooxxx
Thorstensson--xoxoxxx
Maruyamaooxxx
M Nationell Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.52
93DEN
7.52
SB
  
2Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
7.37
97DEN
7.37
SB
  
4Rickard Willman
7.00
Västerås FK
7.00
SB
  
5Angelos Roussos
6.81
Örgryte IS
6.81
SB
  
6Wilhelm EidenstedtHässelby SK
5.91
  
Trajkovski7.317.406.01x7.267.52
Pedersen7.337.15xx7.157.37
Willman7.00x6.786.916.97
Roussos6.766.80x6.776.816.79
Eidenstedtx5.91xx4.12
Final B
3Artur Engström
7.22
Örgryte IS
7.22
PB
  
Engström6.956.99xxx7.22
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.40
Spårvägens FK
7.40
=SB
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.74
SB
  
3Gabriella HolmströmUpsala IF
7.79
  
4Katharina GråmanTyresö FK
7.79
  
5Greta Deltin
7.83
Hässelby SK
7.83
  
6Charlotte AnderssonHässelby SK
7.91
  
Clara WågefjellÖrgryte IS
DNF
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gunta Vaičule
Gunta Vaičule 95, LAT
53.34
95LAT
53.34
PB
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
55.04
SB
  
3Laura de Witte
Laura de Witte 95, NED
56.14
95NED
56.14
SB
  
4Sandra Knezevic
56.25
Hammarby IF
56.25
PB
  
Final B
1Laviai Nielsen
Laviai Nielsen 96, GBR
53.64
96GBR
53.64
SB
  
2Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic 92, POL
54.22
92POL
54.22
SB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.11
Spårvägens FK
55.11
  
4Klara Helander
57.74
Upsala IF
57.74
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Renée Eykens
Renée Eykens 96, BEL
2:03.76
96BEL
2:03.76
PB
  
2Līga Velvere
Līga Velvere 90, LAT
2:03.80
90LAT
2:03.80
  
3Sara Kuivisto
Sara Kuivisto 91, FIN
2:06.19
91FIN
2:06.19
SB
  
Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz 90, POL
DNF
90POL
DNF
  pace
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simona Vrzalová
Simona Vrzalová 88, CZE
4:10.25
88CZE
4:10.25
SB
  
2Axumawit Embaye
Axumawit Embaye 94, ETH
4:13.32
94ETH
4:13.32
SB
  
3Hanna Hermansson
4:14.69
Turebergs FK
4:14.69
PB
  
4Anna Silvander
4:15.72
IFK Lidingö
4:15.72
PB
  
5Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
4:17.76
Spårvägens FK
4:17.76
PB
  
6Sanne Wolters-Verstegen
Sanne Wolters-Verstegen 85, NED
4:18.63
85NED
4:18.63
SB
  
7Genevieve Gregson
Genevieve Gregson 89, AUS
4:23.40
89AUS
4:23.40
SB
  
8Samrawit MengsteabHälle IF
4:27.63
PB
  
9Worknesh Abye
Worknesh Abye 99, ETH
4:28.25
99ETH
4:28.25
  
Katarzyna Broniatowska
Katarzyna Broniatowska 90, POL
DNF
90POL
DNF
  pace
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gréta Kerekes
Gréta Kerekes 92, HUN
8.13
92HUN
8.13
  
2Eefje Boons
Eefje Boons 94, NED
8.15
94NED
8.15
SB
  
3Jade Barber
Jade Barber 93, USA
8.31
93USA
8.31
  
4Amanda Hansson
8.42
Hässelby SK
8.42
SB
  
5Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Spårvägen
8.44
Spårvägens FK
8.44
  
6Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
8.55
95DEN
8.55
  
7Sofia Johnsson
8.74
Hässelby SK
8.74
  
8Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.79
Göteborgs KIK
8.79
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.45
  
2Kristen Leland
Kristen Leland 92, USA
4.30
92USA
4.30
  
3Romana Maláčová
Romana Maláčová 87, CZE
4.30
87CZE
4.30
  
4Xu Huiqin 
Xu Huiqin  93, CHN
4.30
93CHN
4.30
  
5Stefanie Dauber
Stefanie Dauber 87, GER
4.15
87GER
4.15
  
4.004.154.304.454.65
Bengtsson---oxxx
Leland--oxxx
Maláčová-xooxxx
Xu Huiqin--xoxxx
Dauberxxooxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Khaddi Sagnia
6.64
Ullevi FK
6.64
SB
  
2Evelise Veiga
Evelise Veiga 96, POR
6.40
96POR
6.40
PB
  
3Erica Jarder
6.23
IF Göta Karlstad
6.23
SB
  
4Malin Marmbrandt
6.13
Västerås FK
6.13
  
5Māra Grīva
Māra Grīva 89, LAT
6.12
89LAT
6.12
  
6Hitomi Nakano
Hitomi Nakano 90, JPN
5.95
90JPN
5.95
  
7Emilia KjellbergIFK Sunne
5.87
  
Sagnia6.64xx6.196.64x
Veiga6.006.266.146.196.406.32
Jarder6.106.226.09x6.066.23
Marmbrandtx6.03xx6.134.92
Grīva6.126.035.90x6.096.03
Nakanoxx5.955.84xx
Kjellbergxx5.87xxx
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Athletics 24Seven
18.33
Athletics 24Seven SK
18.33
PB NR
  
2Frida Åkerström
16.43
Hässelby SK
16.43
  
3Ásdís Hjálmsdóttir
15.86
Spårvägens FK
15.86
SB
  
Roos16.8718.2717.8417.8718.33x
Åkerström15.54xxx16.0316.43
Hjálmsdóttir15.51x15.8615.47x15.68
National Events K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Linde
57.50
Täby IS
57.50
SB
  
2Sofia HultgrenTäby IS
58.41
PB
  
3Kaila Barber
Kaila Barber 93, USA
59.03
93USA
59.03
  
National Events K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Bivstedt
2:13.96
Hässelby SK
2:13.96
SB
  
2Maria Freij
2:18.28
Öresund FK
2:18.28
PB
  
3Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
2:18.39
Upsala IF
2:18.39
  
4Klara Frih
2:20.86
Åsbro GoIF
2:20.86
SB
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  pace
Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
DNF
Trångsvikens IF
DNF
  
Greta GrazianiTäby IS
DQ
  
Final B
1Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
2:21.25
Upsala IF
2:21.25
  
2Emelie Svensson
2:22.88
IFK Mora
2:22.88
PB
  
3Filippa Ramberg
2:23.23
Hammarby IF
2:23.23
PB
  
4Alva Malmsten NilssonIF Skade
2:23.48
PB
  
5Maja Björnsson
2:23.81
Upsala IF
2:23.81
PB
  
Kaila Barber
Kaila Barber 93, USA
DNF
93USA
DNF
  pace
National Events K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Dusabimana
4:34.30
Umeå TFC
4:34.30
SB
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:34.95
Mölndals AIK
4:34.95
SB
  
3Ellinor Aurell
4:35.64
Ängelholms IF
4:35.64
PB
  
5Julia Svennblad
4:36.88
Bohus IF
4:36.88
PB
  
6Vera Sjöberg
4:37.19
AIK
4:37.19
PB
  
7Olivia Weslien
4:38.51
IF Göta Karlstad
4:38.51
SB
  
Vilma Jonsson
DNF
IFK Lidingö
DNF
  pace
Final B
4Sanna Mustonen
4:36.29
Hässelby SK
4:36.29
PB
  
National Events K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
5Clara Wågefjell
8.97
Örgryte IS
8.97
PB
  
6Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
9.10
Upsala IF
9.10
PB
  
7Johanna KunathFalu IK
9.36
  
Final B
1Sofia Johnsson
8.62
Hässelby SK
8.62
SB
  
2Josefine SandeliusHammarby IF
8.77
PB
  
3Malin Eriksson
8.83
IFK Lidingö
8.83
SB
  
4Daniela KarlssonTäby IS
8.92
SB
  
National Events K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marija Vuković
Marija Vuković 92, MNE
1.90
92MNE
1.90
=PB =NR
  
2Linda Skantze
1.77
IFK Lidingö
1.77
PB
  
3Kajsa Engblom
1.62
Huddinge AIS
1.62
PB
  
4Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
1.62
Göteborgs KIK
1.62
SB
  
1.571.621.671.721.771.821.861.901.92
Vuković----oxxooxxoxxx
Skantze--oxxooxxx
Engblomxooxxx
Hertz Saebböoxxoxxx
National Events K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Sandra TörnrosGefle IF
5.88
  
5Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
5.80
Spårvägens FK
5.80
  
6Katharina GråmanTyresö FK
5.64
PB
  
7Emelie EklundTäby IS
5.49
  
8Izabella RipswedenHuddinge AIS
5.45
SB
  
Törnros4.195.715.645.595.825.88
Ekelund5.575.80x
Gråmanx5.645.265.22
Eklundx5.495.345.15x4.02
Ripsweden5.335.455.395.325.45x
Final B
1Kaiza Karlén
6.26
IF Göta Karlstad
6.26
=PB
  
2Amanda Hansson
6.06
Hässelby SK
6.06
SB
  
4Thilda Särnevång
5.85
IFK Växjö
5.85
SB
  
Karlénx6.01xx6.26x
Hanssonx6.066.005.785.80
Särnevångx5.585.85x5.73x
National Events K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Lejros
13.31
Hässelby SK
13.31
  
2Felicia Lindberg
11.85
Hammarby IF
11.85
PB
  
Lejros12.4513.3112.3812.8312.6913.05
Lindberg11.7511.6711.7811.7211.7911.85