15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Tävlande: 58 (33+25)   Starter: 81 (49+32)

Män
M 80 m     
Heat 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1Josef Berggren
9.59w
Umedalens IF
9.59w
  
2Malte Edwardsson
9.60w
Bollnäs FIK
9.60w
  
3Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
9.76w
Östersunds GIF
9.76w
  
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Alexander NyströmBollnäs FIK
9.19w
  
2Vilmer Vännman
9.38w
IFK Umeå
9.38w
  
3Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
9.66
Östersunds GIF
9.66
PB
  
4Ville MakslahtiLuleå FIF
9.69
PB
  
M 100 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
3Emil Sandström
11.24w
Söderhamns IF
11.24w
  
4Robert Lindberg
11.37w
Skellefteå AIK
11.37w
  
Heat 1
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Viktor Thor
10.92w
Strands IF
10.92w
  
3Magnus Rosenqvist
11.77w
IFK Umeå
11.77w
  
4Johan Sundkvist
11.80w
Riviera FI
11.80w
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Tesfaldet Negash
Tesfaldet Negash 82, Brännans FF
4:04.99
Brännans FF
4:04.99
PB
  
2Aklilu Habtom
Aklilu Habtom 97, Brännans FF
4:10.17
Brännans FF
4:10.17
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Elias Högström
14.07w
Sundsvalls FI
14.07w
+3.8
  
2Robert Lindberg
12.42w
Skellefteå AIK
12.42w
+3.5
  
6Christof Neib
10.56w
Sundsvalls FI
10.56w
+2.7
  
M Kula     


Final A

Final

2Tor Lindberg
13.37
IFK Umeå
13.37
SB
  
P17 100 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
2Ludvig Svanberg
11.85w
Sundsvalls FI
11.85w
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Emil Persson
52.80
Sundsvalls FI
52.80
PB
  
2Elias Engström
53.50
Sundsvalls FI
53.50
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Abdi Ali
Abdi Ali 02, Bollnäs
4:27.83
Bollnäs FIK
4:27.83
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Alfred BerglöfStrands IF
43.50
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Ludvig Svanberg
12.35
Sundsvalls FI
12.35
+1.7 PB
  
2Alfred Berglöf
12.24w
Strands IF
12.24w
+3.4
  
3Simon Persson
Simon Persson 02, Skellefteå
10.04
Skellefteå AIK
10.04
+1.7 PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

2Erik Nordin
45.04
Timrå AIF
45.04
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Alexander NyströmBollnäs FIK
45.50
SB
  
2Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
46.31
Östersunds GIF
46.31
PB
  
3Filip Svahn
Filip Svahn 03, Sundsvall
46.58
Sundsvalls FI
46.58
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Malte Edwardsson
6.08
Bollnäs FIK
6.08
–1.8 PB
  
3Odin Bonivart
5.67
Luleå FIF
5.67
–2.0 PB
  
4Josef Berggren
5.54
Umedalens IF
5.54
–1.4 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Teodor Lundvall
13.37
Bollnäs FIK
13.37
PB
  
4Linus Olofsson
11.22
Boden FI
11.22
PB
  
5Odin Bonivart
11.01
Luleå FIF
11.01
PB
  
P14 80 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Filip Lindlöf
10.21w
Piteå IF
10.21w
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Filip Lindlöf
10.30
Piteå IF
10.30
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Felix Ridderstråle
44.40
Piteå IF
44.40
PB
  
2Abdihamiid Nur
Abdihamiid Nur 04, Haparanda SKT
46.88
Haparanda SKT
46.88
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Linus Öhman
1.68
Strands IF
1.68
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
12.56w
Östersunds GIF
12.56w
+2.8
  
2Filip Lindlöf
11.37w
Piteå IF
11.37w
+4.9
  
3Felix Ridderstråle
11.17w
Piteå IF
11.17w
+2.3
  
4Linus Öhman
10.93w
Strands IF
10.93w
+2.2
  
Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
12.51
Östersunds GIF
12.51
+1.7 PB
  
Filip Lindlöf
11.23
Piteå IF
11.23
+1.2 PB
  
Christof Neib
10.55
Sundsvalls FI
10.55
+1.5 PB
  
Linus Öhman
10.30
Strands IF
10.30
+1.8 PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Casandra JohnsonStrands IF
10.45
PB
  
K 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Cornelia Nilsson
12.64w
Skellefteå AIK
12.64w
  
2Mirjam Skog
13.39w
Umedalens IF
13.39w
  
K 800 m     


Final A

Final

1Elsa Palmgren
2:21.00
Sundsvalls FI
2:21.00
PB
  
1Alva Isaksson
2:30.50
Boden FI
2:30.50
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Pernilla Norgren
1.63
Umedalens IF
1.63
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Lova Salomonsson
2.43
Skellefteå AIK
2.43
PB
  
2Fia Viklund
Fia Viklund 03, Skellefteå
2.53
Skellefteå AIK
2.53
PB
  
2Smilla Andersson Esperi
2.43
Haparanda SKT
2.43
PB
  
3Julia Kanto
Julia Kanto 05, Haparanda SKT
2.18
Haparanda SKT
2.18
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
5.41w
+3.0
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
10.70w
Söderhamns IF
10.70w
+4.9
  
1Casandra Johnson
10.62w
Strands IF
10.62w
+2.5
  
2Stella Sällström
10.12w
IFK Umeå
10.12w
+2.2
  
3Nora Karlsson
Nora Karlsson 04, Tväråselet
9.52
Tväråselets AIF
9.52
+1.8 PB
  
4Sofie Wiklund
Sofie Wiklund 01, Skellefteå
10.07w
Skellefteå AIK
10.07w
+3.1
  
Miranda Rosenius
9.89
Skellefteå AIK
9.89
+1.2 PB
  
Stella SällströmIFK Umeå
9.87
+1.6 PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Pernilla Norgren
1:01.91
Umedalens IF
1:01.91
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

3Wilma MakslahtiLuleå FIF
41.11
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Lisa Ericsson
Lisa Ericsson 01, Trångsviken
37.01
Trångsvikens IF
37.01
PB
  
6Sanna Häggström
25.88
Skellefteå AIK
25.88
PB
  
F15 80 m     
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2Sara Engman
Sara Engman 04, Sundsvall
10.91
Sundsvalls FI
10.91
PB
  
3Lovisa Blomqvist
10.92
Marieby GIF
10.92
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ally Robertsson HolmbergSkellefteå AIK
10.41
SB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ally Robertsson HolmbergSkellefteå AIK
28.72
PB
  
F14 80 m     
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Julia Johansson
10.61
Piteå IF
10.61
PB
  
1Julia Johansson
10.61
Piteå IF
10.61
PB
  
Heat 3
Vind: +4.7
Vind: +4.7
1Casandra Johnson
10.43w
Strands IF
10.43w
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Levina Ringdahl
27.92
Marieby GIF
27.92
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Thindra Jaxe
30.02
Luleå FIF
30.02
PB
  
4Levina Ringdahl
29.12
Marieby GIF
29.12
PB